Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-04 08:17:22

LOGOUT.hu

Spórolj magadnak és másoknak időt, olvasd el az összefoglalót, és annak megfelelően kérdezz!
Aki nem hajlandó elolvasni az összefoglalót, erre bökjön rá:
----> Ajánlott házak adatbázisa <--- frissítve 2024 január
Ha kérdeznél, ennyit írj meg:
1. Mennyit szánsz a házra
2. Mi megy bele (legalább alaplap, CPU hűtő)
3. Bármi más ami Neked fontos (RGB, oldalablak, szín stb)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30353) attiati válasza #98593280 (#30229) üzenetére


attiati
veterán

És ha eltekintünk a külső (szubjektív) megítélésétől, akkor FD3000 vs Midgard II összehasonlításról mit gondolsz? (szállítási díjat is belekalkulálva 20 +/-ezer forint körül van mindkettő, így az ártól is eltekinthetünk)

Trinity athlon megy bele hd7770-el, max 2 vinyóval, de abból egyet használok, később esetleg plusz 1 ssd. Cserélni nem akarom a következő 5 évben. Többet netezek, néha játék. Rájöttem, hogy inkább a letisztult, időtálló, minimalista külső tetszik.

Nézegettem hő és zajteszteket. Figyelembe véve (ha jól tudom) hogy FD 3 ventivel van alapból (amiből ráadásul kettő 140mm-es), a xigmatek pedig csak 2-vel (120mm-es). Az a baj, hogy nincs olyan teszt, ahol egy teszten belül azonos körülmények között, azonos konfigurációval tesztelték volna a két házat. De az mondjuk nekem meglepő, hogy vortez tesztjében az FD3000 nem sokkal jobban szerepel a hőfoktesztben a bitfenix shinobi-val szemben.
(Amennyire ki bírtam következtetni, FD3000 hűvösebb mint a xigma, de ez nem is meglepő a ventik száma miatt. De a ventik száma ellenére még mintha halkabb is lenne az FD? :F )

Szerinted hő és zaj szempontjából FD3000 vs. Midgard?

Midgard II hő és zajtesztek:
tomsharware

kitguru-ról (Phenom X4 FX-5000 + passzív hd5570-el)

FD 3000 hő és zajtesztek:
kitguru-ról (Intel Core i5 2500K + HD 6950)


hexus-ról (Intel Core i7 980X + HD6970)


Techpowerup review-ok (hő és zajteszt nélkül)
Fractal Design Core 3000
Xigmatek Midgard II

Az mondjuk furcsa, hogy techpowerup negatívumként említi, hogy FD3000 ventijei lehetnének halkabbak is.) "Fans not the quietest"

:R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Milyen házat vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.