Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20601) Moleman válasza Tim82 (#20600) üzenetére


Moleman
addikt

Használtam már az UR22-t mono jackkel, unbalanced eszközzel (gitárerősítővel és mezei erősítővel is), tökéletesen működött.

(#20602) DarthSun válasza Tim82 (#20600) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Egzotikus kütyük. Az Audio-GD NFB-11.32- nek szép ára van. Hangminőségben mennyire veri az X-Fi HD- t ? Az X-Fi- re kíváncsi lennék mit tud. Kicsit elriaszt hogy állítólag az USB csatlakozása instabil - hosszabb kábel vagy HUB esetén, még a saját tápos HUB- al is problémásnak mondják. A kis X-Fi Surr. 5.1 Pro- t és a retro Audigy2NX- eket használom a külsők közül, mindegyik megy hosszú kábellel és HUB- al is.
Az Audio-GD akkor ha nyerek a lottón :DDD

(#20603) Tim82 válasza Moleman (#20601) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem mondtam semmi olyat, hogy nem működne a dolog. :N Arra céloztam, hogy az UR22 esetében csináltatni kell hozzá kábelt vagy RCA-mono jack átalakítót keresni, mert a hangfalakhoz biztosan tartozék RCA-RCA kábelt aztán erőltetheted a balanced jack csatlakozóba. Nyilván nem megoldhatatlan, de egyébként akkor minek a(z amúgy felárat jelentő) balanced kimenet a hangkártyán + a plusz költsége az átalakítónak vagy extra kábelnek, ha amúgy unbalanced RCA bemenetes hangfalra kötöd? Ezzel amúgy pont ki is lőttük az UR22 előnyét az UR12-höz képest, mert pont az nem kerül kihasználásra (szigorúan csak lejátszás szempontjából, nem tudom, hogy felvétel szempontjából az UR22 mennyiben tud többet, de ha jól olvastam az eredeti igényeket, csak lejátszásra is kell). Sőt, úgy rémlik, de erről nem találtam egyértelmű megerősítést, hogy a kimenetet és a külsőt leszámítva az UR12 és az UR22 kb. ugyanaz hardveresen, az biztos, hogy ugyanazt a drivert használják.

DarthSun: bolti árán én sem vettem volna meg, használtan 55k-ért vettem az NFB-11.32-t (mondanám azt, hogy mákom volt, de hónapok óta hirdette az eladó az AVX-en) és nagy előrelépés volt akár az X-Fi HD-hez (önmagában és külön fejhallgatóerősítővel hallgatva is) és a Steinberg UR12-höz (szintén külön fejhallgatóerősítővel, mert a beépített harmatos) képest is. (Az X-Fi HD és az UR12 között érezhető, de nem túl nagy különbség volt az UR12 javára, ha csak a DAC-ot nézem.)

Ja igen, én az X-Fi HD-t a gyári kábellal használtam és semmi stabilitási gondom nem volt, de olvastam már itt is, hogy másnak volt ilyen. Most apáméknál van, egy Linuxos laptopra kötve, ott mondjuk a Linux fogja magát és sleep esetén szépen lekapcsolja az X-Fi HD-t, aztán újra ki kell húzni/be kell dugni, de ezt a Fiio E10K-val is ugyanúgy megcsinálta ugyanaz a gép, ugyanaz az oprendszer.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20604) DarthSun válasza Tim82 (#20603) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

55- ért megérte.
Sleep- et, S3/S4- et nem használok, a Win7 energiaprofiljaiban pedig szépen ki szoktam lőni a portokhoz tartozó energiamegtakarításokat, csak problémaforrások, úgy vettem észre.

(#20605) Guresz


Guresz
tag

Sziasztok!

Zenehallgatásra keresek külső hangkártyát. Max. 30k-t szánnék rá, 5.1 nem fontos. Egy AKG 612 Pro-val, illetve egy 2.1es Logitech hangfalszettel lenne összekötve.

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#20606) pc360 válasza hommeros (#20598) üzenetére


pc360
addikt

Az én hibám, hogy ezek röhejes vackok, vagy mi?

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#20607) Moleman válasza pc360 (#20606) üzenetére


Moleman
addikt

Azért nem mind röhejes. Én az UR22 mellé veszek majd Audigy RX-et.

[ Szerkesztve ]

(#20608) pc360 válasza Moleman (#20607) üzenetére


pc360
addikt

Mi célból? Abszolúte nem kötekvés, csak érdekelne a setup.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#20609) Moleman válasza pc360 (#20608) üzenetére


Moleman
addikt

Most csak zenélésre használom a külső hangkártyát a laptophoz, amúgy alaplapin játszom/netezek. Asztali gépre váltok, és kényelmesebb lenne, ha a belső hangkártya is tudna ASIO-t, nem kéne átdugdosni mindent, ha csak egy gyors exportálásra nyitom meg a DAW-ot, de még gitározni is elég lenne az RX, csak a fantomtápos mikrofonhoz kéne elővenni a Steinberget.

Régen Audigy LS-em volt, gitározni jó volt, de a DAW-ot már nem bírta a P4. Ezt a funkcionalitást keresem, egy mai géppel már biztos nem lesz proci gond.

(#20611) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Gondolom a 10000-es kategóriában a ASUS Xonar DGX best buy (ASM). Vagy van jobb nála kicsit többért?
Fejhallgatónak, és egy 2.1-es rendszer meghajtásához kell.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#20612) z123456z


z123456z
őstag

Szisztok. A mikrofonos topikban is feltettem ezt a kérdést, de itt hátha hamarabb kapok választ. Meg igazából nem is tudom, hová való pontosan. Szóval, nagyon nem értek a témához, ezért vagyok itt. Gyerek kinézett magának egy bm800 típusú mikrofont. Youtubon találtam egy magyar tesztet róla. Azt mondja a srác, hogy ez egy kondenzátor mikrofon, amihez kell egy táp. Ezt egy "fantom" táppal oldják meg, itt már elvesztem. Aztán azt mondja, hogy vett hozzá egy külső hangkártyát tök olcsón, és azzal milyen jó. A kérdésem az, hogy minek ez a hangkártya, és apróról egy ezer forintos megfelelő lehet e? Kell e figyelni valamit?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#20613) Moleman válasza z123456z (#20612) üzenetére


Moleman
addikt

Fantomtápos külső hangkártyát használtan se nagyon lehet kapni 15-20 ezer ft alatt.

(#20614) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy az alaplapon található hangkártya az milyen minőségű? (mármint ami az enyémen van) Csak mert eddig soha nem volt +hangkártyám. És most elgondolkodtam, hogy vennék egyet. Nem igazán vagyok megelégedve a logitech füles saját hangvezérlőjével. Főleg, hogy minél frissebb a drivere annál halkabb is lesz. A korábbi G35-öm a legújabb logitech gaming softverrel fele hangerőn szól már csak. :Y bár már azt nyugdíjaztam és vettem egy G430-at. És mivel a G430-ba már nincs beépítve a saját hangkártyája ezért be tudnám dugni hangkártyába. Az alaplapiba próbáltam és ezerszer jobban szól mint a saját meghajtójával. Viszont a mikrofonnal nem vagyok megelégedve az zajos és nem olyan tiszta mint a logiteché.

Szóval szeretnék egy jó minőségű hangkártyát. De nem horror áron! Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#20615) z123456z válasza Moleman (#20613) üzenetére


z123456z
őstag

Közben láttam más teszteket is erről a kínai csodáról. Ezek a 2-3 dolláros külső hangkártyák állítólag jobban ellátják a kondenzátor mikrofont, mint az alaplapi integrált? Na mindegy, nem kell, hogy értsem, igazából az a kérdés, hogy mindegy milyen?

(#20616) Moleman válasza z123456z (#20615) üzenetére


Moleman
addikt

Volt ilyen hangkártyám, brutálisan szar volt, az alaplapihoz képest is, nemhogy felvételre, lejátszásra is értékelhetetlen.
Egy kondenzátormikrofon meg vagy kap +48V-ot, vagy nem, nincs átmenet, vagy működik, vagy nem. Mint mondtam, 15-20k alatt nem kap.

(#20617) z123456z válasza Moleman (#20616) üzenetére


z123456z
őstag

Ez nekem nagyon magas. 48V ? Mindegy, lesz 14 nap próbálgatni.
Köszönöm.

(#20618) Moleman válasza z123456z (#20617) üzenetére


Moleman
addikt

Fantomtáp = 48V.

(#20619) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Laptophoz szeretnék USB-s hangkártyát venni. Stereo-ra van szükségem, úgyhogy 2.0/2.1 tökéletes számomra. Win10-es rendszert használok.

Három hangkártyát néztem ki:

Creative BlasterX G1
Creative X-Fi Go Pro
ASUS Xonar U3

Árban kb. egyformák.
Alapvetően zenére kell (mp3, avi, mpg) karaoke-hoz.

Szerintetek ebből a kettőből melyik lenne az optimálisabb számomra? Zenei hangzásban melyik a paraméterezhetőbb és melyik szól jobban?



[ Szerkesztve ]

(#20620) nesa válasza Cingáriusz (#20619) üzenetére


nesa
veterán

Ezekbe szerintem nincs elég anyag,ennyiért inkább ami az aláírásomba van.

(#20621) buherka válasza Cingáriusz (#20619) üzenetére


buherka
addikt

Az első kiszemelt példányodról (G1) nekem nincs jó tapasztalatom.
Itt írtam róla.

Ha főleg tiszta-zenei hangzás a cél akkor DAC....ami neked is a célod.

Igaz többe kerül mint egy ilyen kütyü amiket linkeltél, de kenterbe is veri az összest.

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#20622) Cingáriusz válasza buherka (#20437) üzenetére


Cingáriusz
őstag

30ezer Ft, azért az teljesen már kategória, meg ahogy látom ez fejhallgató erősítő inkább.
Van USB-s X-Fi Go-m, ami egyáltalán nem zúg és 10ezer Ft-os árához képest nagyon szép hangja van.
Nekem nem fejhallgatót kell erősíteni, hanem keverőbe megy a jel, onnan aktív hangfalakra.

(#20623) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Sziasztok!

Nekem van egy Asus Maximus IX Hero lapom azon meg egy ROG SupremeFX integrált hangkari. Megéri cserélnem egy Sound blasterX AE-5re? majd egy Beyerdynamic Custom Studiot hajtana. meg egy 200Waos 2.1-es hangrendszert.

Különbség? Minőség? Tapasztalatok?

Köszönöm! :)

(#20624) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Hello!

Tudsz nekem mondani a Steinberg UR22 MK2 röl vmit és a Focusrite Scarlett 2i2 2Gen-röl tapasztalat?összehasonlítás, teszt? Minöség?

Köszönöm! :)

(#20625) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

Az utolsó hsz. Tim82 neked szólt. 😊

(#20626) Tim82 válasza DJZoliboy (#20625) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nekem UR12-m van és nem volt szerencsém a Scarlett 2i2-höz.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20627) Moleman válasza DJZoliboy (#20624) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem volt UR22 Mk2-m, de eladtam, mert a loopback nem független csatornákon működött, hanem lefoglalta a normál bemeneteket, így nem volt jó arra, amire szántam volna. Valamint halkabb volt az előerősítője és a fejhallgatóerősítője is, mint az Mk1-é, úgyhogy inkább a régebbit ajánlom, persze ez nem reprezentatív, csak 1-1 darabot hallottam.

A 2i2 jóval kevesebb dolgot tud az UR22-höz képest, pl nem lehet keverni a direct monitor és az output arányát, és nincs rajta midi. Hallani sose hallottam.

(#20628) DJZoliboy


DJZoliboy
aktív tag

(#20623) Ehhez tudtok valamit írni?

(#20629) olymind1 válasza DJZoliboy (#20628) üzenetére


olymind1
senior tag

(#20535) AE-5-ről szól

Egyébként külföldi fórumokon is dícsérik, voltak akik Sound Blaster Z -ről váltottak és jobb annál az AE-5, valaki STX II -ről váltott és szerinte még attól is jobb az AE-5.

[ Szerkesztve ]

(#20630) kasa85


kasa85
őstag

Sziasztok.
Ez utal kérném segítségeteket USB külső hangkártyát vennék a GSP 350 7.1 fülesemnek.
Kinézett termék ASUS Xonar U7.
Kérdezném megy e a 7.1 rajta ?
Válaszotokat előre is köszönöm mivel sok Angol teszt van,így az idegen nyelv nem megy :(
THX a segítő válaszokért.
Mivel nincs hely a gépben VGA miatt ezért csak USB a nyerő!!!
Tisztelettel : Károly .

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#20631) Moleman válasza kasa85 (#20630) üzenetére


Moleman
addikt

Igen.

(#20632) kasa85 válasza Moleman (#20631) üzenetére


kasa85
őstag

Oksa elöl van két jack dugasz.
Egyik speaker,a másik mikrofon.
Elöl bedugnám a programjába 7.1 releváns ?
Mivel hátul van még bemenet szóval nem tudom mely csatlakozóval hozható elő a hét ponty egy.
Meg akinek van ilyen.
Gamer,zene,film,térhangzásra milyen ? :R

Új,és régi játékokkal tarkítom oldalamat. További hűsölést : Károly. Gamer csatorna. https://www.youtube.com/channel/UCRG3FPVZBYZiqjzwmlTM8LA?sub_confirmation=1

(#20633) buherka válasza Cingáriusz (#20622) üzenetére


buherka
addikt

Van USB-s X-Fi Go-m, ami egyáltalán nem zúg és 10ezer Ft-os árához képest nagyon szép hangja van.

Kinek mi a szép...ez relatív. :B
DragonFly egy D/A (Digitális/Analóg) konverter. Én konkrétan nem nevezném fejhallgató erősítőnek.
Ha kicsit utánaolvasol pl., akkor láthatod hogy itt a digitális jel a lényeg.
Ez egy Audiofil cucc...nem összekeverendő az olcsóbb külső USB-s hangkeltőkkel.
Hiába veszed meg ezeket a 10K-s kütyüket...ezekkel is csak analóg jeled lesz.

Persze amíg ki nem próbálsz egy DAC-t addig az is jó ami előtte volt.... ;)

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#20634) pulutodurumo válasza buherka (#20633) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az X-Fi Go is egy DAC. Hogy milyen, az más kérdés. A Dragonfly is egy egy DAC, és általában szeretik. Mondjuk az AV-onlány az pont egy mindenről csak jót írunk hasznavehetetlen oldal. Most a hordozhatók közt a fejeserősítő és DAC topikban az olcsón jót az SMSL X4

"Hiába veszed meg ezeket a 10K-s kütyüket...ezekkel is csak analóg jeled lesz." Meg bármelyik DACcal analóg jelet fog kapni, mivel ez a lényege. Digitális -> Analóg Converter bár ezt gondolom tudod.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#20635) Televan74


Televan74
nagyúr

Hangkártyát szeretnék vásárolni. A CREATIVE Sound Blaster Audigy Fx -t néztem ki az alaplapi zajkeltő helyett.Nem szeretnék sokat költeni rá,játékra és youtube -os zenehalgatásra lesz. Gondolom megteszi. :F

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20636) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Eleg hosszu tepelodes utan megvettem vegre a hangkartyat, egy Creative Sound Blaster ZxR lett a befuto. Meg nem jott meg, szerda korulre varom, hogy ideer. Kivancsi leszek a valtozasra, az alaplapi agyon hypolt utan mit tud nyujtani. Nem is igazan a fulesen, de a Z5500 -on biztos hallani majd, ha van valtozas.

Jah, a Strix anno beadta a kulcsot 2 het utan, szoval visszakuldtem.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20637) blountex válasza MPowerPH (#20636) üzenetére


blountex
senior tag

Ha tesztelted írhatnál egy rövid összefoglalót... azért még se látok minden nap olyat aki 70e kiad egy kártyára.
Még a 20at is sokallják páran, pedig az még belefér.

(#20638) MPowerPH válasza blountex (#20637) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem annyiert vettem. Ezert is csaptam le ra, megint olyan alkalmi vetel volt. Regota nezegettem, de bolti aron nem akarodzott megvenni. Bar ugy is fel lehet fogni, hogy hosszu tavu befektetes.... Megsem egy VGA, amit evente cserelni kell.
Irok majd.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#20639) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok!

Lassan itt a karácsony és ki kell találnom valami "értelmeset"(ha nem szeretnék 20 pár zoknit :N )!
Jelenleg: Invotone HD2000+ASUS xonar D1+Zalman ZM MIC1 kombót használom nagy megelégedéssel, ....csak játszok(virtuális 7.1) és csak BF3 esetleg 4 illetve R6 siege.
Arra gondoltam ,hogy a következő füles(ha ez tönkremegy) egy HyperX Cloud lesz ,de az ugye 60Ohm-os és a D1-ben nincs füles erősítő.(gondolom az itt már baj)
Szóval most karácsonyra egy új hangkártyát szeretnék, olyat amiben van.
Creative Sound Blaster Z -re és az ASUS Strix Soar -ra gondoltam így elsőre...keret max 25eFt.
Meghibásodásmentes és anomáliáktól mentes modell érdekelne, ami sokáig kiszolgál. Jelenleg win7-et használok ,de későbbiekben win10 lesz és már az újabb pci-e foglalatosat szeretnék.
Szerintetek ?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#20640) kkriszhunn


kkriszhunn
csendes tag

Sziasztok!

Csak kéretlenül megosztanék némi tapasztalatot azokkal, akik esetleg hozzám hasonlóan azon törik a fejüket, hogy külső hangkártyát vásároljanak, ezzel kiváltva az alaplapi hangkártyájukat. A cél a "minőségibb" filmezés, játék, zenehallgatás.

Cca. 4 éves Asus Z75 Pro3 alaplapomon a jó ég tudja milyen integrált 300 Ft-os hangkártya van, most vettem egy Sennheiser Game Zero gamer fejhallgatót, ami azért már nem egy tré cucc, és azon gondolkodtam, hogy vajh szűk keresztmetszet-e az alaplapi hangkártya. Mindenhol azt olvastam, hogy a szgép belében elektronikus vihar tombol, az alaplapi kártya zúg, recseg, és a tartomány meg a herczek, és egyébként is. Na mondom nehogy már azért ne szóljon rendesen a szép új fejes, mert gagyi a kártya (bár nekem egyáltalán nem volt zúgás, pedig van mindenféle PCI kártya a gépben). Elmentem a boltba, és vettem Asus Xonar U5 külső hangkártyát, azért ezt, mert ezt az árkategóriát lőttem be a fejhallgatómhoz. Nyilván a 200 ezres fejhallgatóhoz jobbat kell venni, a 1.000,- Ft-os Tescos fejeshez meg jó az alaplapi kártya. 21E Ft-ba került a hangkártya.

Teljesen felesleges kiadás volt.

Az ég adta világon semmivel nem jobb, nem több, nem tisztább, a hangzás ugyanolyan. Mindenféle csuda hangfájllal, mindenféle játékkal teszteltem az új kütyüt, és elmondhatom, hogy a hangkártya - ami önmagában annyiba kerül, mint a komplett alaplapom - semmit nem tesz hozzá az élvezeti értékhez azon kívül, hogy menőn néz ki az íróasztalon. Sőt, elvesztettem azt a lehetőségemet, hogy egyszerre szólaltassam meg a fejhallgatót ÉS a külső hangfalakat (én szoktam ilyet), ugyanis ezzel az eszközzel vagy ez szól, vagy az.

A fejhallgató cseréjekor tátott szájjal élveztem a zenéket, számtalan "jé, ebben ilyen hang is van" feelingem volt, a játékokban minden másképpen hangzott, tehát azért érzem, ha A és B állapot között van különbség. Nyilván ez esetemben igaz, nem biztos, hogy másnál más felszereléssel ugyanezt el lehet mondani, én tanulságként levontam, hogy a marketing bullshitnek nem mindig / inkább soha nem kell hinni, valamint hogy megéri webshopban vásárolni, mert ha legyőz a marketing bullshit, akkor 14 napig visszavihetem indoklás nélkül.

(#20641) pc360 válasza kkriszhunn (#20640) üzenetére


pc360
addikt

Van az a szintű füles, hangfal, és nem utolsó sorban fül, aminél kijön a különbség. Ez nem a gamer kategória, és még csak nem is az ASUS területe...... Hiába mérsz össze egy nyilván már nem olyan rossz alaplapi, és még mindig a gamer kategóriához köthető külső hangkártyát, ez nagyjából mind egy kutya.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#20642) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Mai napon megérkezett a SoundBlaster X-Fi Go Pro USB-s hangkártyám.
Aki az integrált megoldásoknál keres valami érezhetően jobbat laptophoz, annak bátran merem ajánlani. 10-11ezer Ft-ért bőven jobb hangzást fog kapni.
Azt tartsa mindenki szem előtt, hogy ez 2.0/2.1-es hangkártya, aki 5.1/7.1-hez keres valamit filmezéshez és játékhoz, annak nem erre van szüksége!
128-320kbps mp3-akat és avi-kat használok. Tisztább, dinamikusabb hangzás, sokkal teltebb és lágyabb mélyek, mint az integráltnak. Jóval erősebb a kimeneti jele is a laptop hangkártyájához képest (Lenovo T420, Conexant 20672 audio)
Windows 10-el tökéletesen működik, akár driver és software pack telepítése nélkül is, bár érdemes felrakni a Creative oldaláról letölthető pakkot, mert akkor a finomságokhoz is hozzá lehet férni, mint pl. az EQ, EAX, BASS options, stb...
Szerintem az árát abszolút megéri és nem érdemes összehasonlítani a 30-50-100ezres DAC-okkal.
Ár/értékben nagyon jó az X-Fi Go Pro.

[ Szerkesztve ]

(#20643) kkriszhunn válasza pc360 (#20641) üzenetére


kkriszhunn
csendes tag

Köszönöm a választ, amit írtál, az tökre igaz. Viszont kategóriazavarban vagyok. Nekem egy alaplapi hangkártya a gagyi kategóriát képviseli, hiszen ennél rosszabb konkrétan nem létezik jelenleg, max ha én éneklek. Ehhez képest kb ötvenszeres árért ha nem is ötvenszer, de mondjuk kétszer jobb teljesítményt vártam el, ez elmaradt. A fejhallgatóm, vagy a fülem hibája lenne? Egyáltalán nem értek a témához, de ha jól tudom a Sennheiser nem rossz név a szakmában, és az ő legdrágább fejhallgatójuk 200.000,- Ft körül van, az én aranyosom ennek a harmadába került. Tehát nem nevezném belépő szintnek. Azért mert "gamer" és van rajta egy mikrofon, attól még a füles része nem hinném, hogy 5000-Ft-os kategória lenne. Illene tudnia "megjeleníteni" egy legtrébb kártya és egy 20 ezres hangkártya között valami különbséget. A füllel sincs baj, mert áthívtam a havert, aki nálam lényegesen jártasabb ebben a hang témában, és úgy nyilatkozott, hogy egy vakteszten elbukna, nincs különbség.

Akkor már csak azt nem értem, hogy ennek a 20 ezres kategóriának ki / mi a célcsoportja? Egy olyan szintű füleshez, amin ennek már kijöhet az alaplapihoz képest plusz tudása, ahhoz már nem ilyet vesznek, hanem tízszer jobbat. A középkategórián meg nem tud javítani. Akkor ezt hova szánták? Mintha Trabantból Opelba átülve nem lenne semmilyen különbség kényelemben és sebességben. Ennyire marketing lenne az egész?

Én tényleg nem értetlenkedek, pláne nem kötekszem, csak jó lenne tudni, hogy jelenleg a rendszeremben van-e szűk keresztmetszet, mert ha van, akkor szeretnék rajta változtatni.

(#20644) Cingáriusz válasza kkriszhunn (#20643) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Ez azáért tényleg elég érdekes, hogy egy 20ezres hangkártya nem jobb mint az alaplapi vacak?
Kicsit féltem ASUS-t venni, most már legalább tudom, hogy jól tettem, hogy a jó öreg SoundBlaster-t választottam.

Kérdés: felraktad a legfrissebb drivert hozzá? Lehet felkismeri a win10 és szól is, de sokszor a gyári driver telepítésével szól igazán szépen egy hangkártya.

[ Szerkesztve ]

(#20645) blountex válasza kkriszhunn (#20640) üzenetére


blountex
senior tag

Én is terveztem egy Xonar venni csak épp U7 MKII az újabb kiadást, nem sokkal drágább a U5től, de a véleményed után úgy gondolom gyorsan elkéne felejtenem.
Abban reménykedtem én is hogy az alaplapitól jobb lesz, ha már elkérnek ennyi pénzt érte. Szinte sok helyen azt hallom hogy egy DX vagy olcsóbb kaliberű hangkártya is mekkorát dob a ramaty alaplapihoz képest, itt meg tényleg semmi változás egy külső hangkártyához képest? Akkor a belső se számít igazán?
Mondjuk mivel az alaplapon nincs optikai kimenetem (csak RCA) így úgy gondoltam ezzel a Xonarral helyettesítve kötném rá az erősítőre a hangot optikán keresztül még is csak jobb lenne mint sima RCA....

[ Szerkesztve ]

(#20646) kkriszhunn válasza Cingáriusz (#20644) üzenetére


kkriszhunn
csendes tag

Természetesen minden drivert felraktam hozzá. Az egyetlen előnye az, hogy 3 érték közül lehet választani impedancia téren, amitől egy amúgy suttogó fejhallgató is megszolal, ha a legmagasabb értékre állítod. Csak hogy pozitívumot is mondjak róla :)

(#20647) Cingáriusz válasza kkriszhunn (#20646) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Ezek szerint az Asus nem találta fel a spanyol viaszt.
Én világ életemben SoundBlaster hangkártyákat használtam, részemről maradok ennél a márkánál.

Életem első hangkártyája 1996-ból, a SoundBlaster AWE32 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20648) kkriszhunn válasza blountex (#20645) üzenetére


kkriszhunn
csendes tag

Ó, én nem beszellek le semmiről, javaslom járj el úgy, ahogy én, webshopban rendeld meg, menj el érte személyesen, aztán ha hasonló eredményre jutsz, mint én, akkor visszaviszed, és a bolt se fog csúnyán nézni, mivel nem bukja el a postaköltséget. Lehet, hogy nálad csodát fog tenni, de nálam nem remekelt.

(#20649) blountex válasza kkriszhunn (#20648) üzenetére


blountex
senior tag

Elég a tiéd, hiszek neked.
Igazából Asus és Creativon kívül nincs is nagyon más gyártó, de a kettő közül is az utóbbit ajánlják többen, csak hogy itt meg a driver szar, elég sok a panasz mindenfelé.
Habár nemrég kiadtak egy idei kártyát CREATIVE Sound BlasterX AE-5 néven, jó 50e, de legalább van már win10 driver támogatottság is hozzá.

(#20650) Cingáriusz válasza blountex (#20649) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Hát nem tudom, most az asztali gépemben X-Fi van win10 alatt, semmi gond nincs vele, most vettem X-Fi Go Pro-t notihoz win10 alá, az is hibátlan. Szerintem semmi gond a driverekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.