Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21801) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Nézegettem a [Focusrite Scarlett 2i2]-t, és a [Steinberg UR22mkII]-t.

Mindkettőről jókat írnak, de ugyanaz a kérdés merül fel mindkettőnél (bocs ha hülyeség, nem vagyok kimondott szakértője a témának) : Mindkettőn van külön hangfal és fejhallgató kimenet hangerő szabályzó, viszont egyiken sincs kimenet váltó kapcsoló. Ha a gyakorlatban használja ezek közül bármelyik eszközt az ember, kell-e a fejhallgatója kábelét ki-be húzgálnia belőle (amikor hangfal és fejhallgató között szeretne váltani), vagy ez úgy működik, hogy mindkét kimenetre ad párhuzamosan hangot, és amelyiket éppen nem akarod használni, azt letekered 0 hangerőre ?

Sb X-Fi-nél a hangfal kimenetre pl nem ad hangot, ha bedugom a fejhallgatót, ott csak a kábel ki-be húzgálás a megoldás. Xonar U7-nél be lehet dugva egyszerre a kettő állandóan, de egyszerre csak az egyikre ad hangot, és szoftverből (meg egy fizikai kapcsolóval) enged választani közülük. A fenti két eszköznél mi lehet a helyzet ?

[ Szerkesztve ]

(#21802) Gyok2 válasza Bodz (#21796) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Igen, el is gondolkodtam rajta hamar :) Essence ST-vel összevetve is?

Tiszta Windows rendes ház

(#21803) Rinnegan


Rinnegan
csendes újonc

Xonar Dx.
Néha fura, kattanás szerű hang jön a kártyából. Ez normális?

(#21804) pulutodurumo válasza Rinnegan (#21803) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Igen. Elmegy készenléti állapotba.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#21805) Rinnegan


Rinnegan
csendes újonc

Kíváncsiságból megkérdezem:
Sound Blaster X7
Csak tegyük fel, hogy nyernék a lottón v mit tudom én, lenne egy csomó "feles" pénz. :DD
Ez megéri az árát, és valami tényleg extrás prémium szuper [kifogytam a jelzőkből..] cucc lenne, vagy csak valami megtévesztés? :(
110K?? :W Mégis mit tudhat ez [már ha tényleg tud annyit]?

(#21806) Baliga Tamás válasza Rinnegan (#21805) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

...tényleg jó - de nem annyira hogy ezért adj ki még akár csak nyereményből szàrmazó 110k-t.., biztosan találni ennyi pénzből jóval nívósabb holmikat is..!
...mondom ezt úgy; hogy megszàllott Creative fan vagyok - legalább 15 terméküket tartom idehaza - de ez sztem sem éri meg az új àrát.., hasznàltan nyilvàn másabb volna a történet..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21807) Bodz válasza Zsiráfnyál (#21801) üzenetére


Bodz
nagyúr

Lehet bedugva mindkettő, letekered a potit. De elképzelhető, hogy némítható is a fejes kimenet, de ezt fejből meg nem mondom neked. Amúgy egyiknek se nagy durranás a fejes erősítője. Spartan A-nak viszont remek, ha már interface.

(#21802) Gyok2: Ez attól is függ, hogy pontosan mivel akarod használni. Meg az ízlés persze. A Korg hangja szárazabb, részletesebb.

(#21808) Gyok2 válasza Bodz (#21807) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Korg? Lemaradtam valamiről? :)
Közben lehet egészen máshogy állok neki, alaplapi S/PDIF kimenet és koax, aktív sztereó, vagy erősítő, ha mozizni akarok, de szerintem most inkább egy jó sztereó.

Tiszta Windows rendes ház

(#21809) Bodz válasza Gyok2 (#21808) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jaj, Roland. Csak máshol jártak a gondolataim.
Az lehet visszalépés is. Nincs rá semmi okod, hogy a hangfalba, erősítőbe épített dac-ot etesd spdif kimenetről, hiszen akár jobb lehet a Xonar is analógon. Persze van olyan erősítő, amiben normális dac van, de én 100%-ig biztos vagyok benne, hogy annyit nem akarsz költeni.

[ Szerkesztve ]

(#21810) Gyok2 válasza Bodz (#21809) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Oks, ezzel együtt jól néz ki :)

Igen, lehetséges, de mindenképp valami külső eszközben gondolkodom, csak tényleg nagyon jó ez a Xonar.

Egyébként a Mackie MR524-et találtam így hirtelen, ami tudhatja akár. Erősítőkben meg a NAD T700-asokat néztem, mint árban még jók.

Tiszta Windows rendes ház

(#21811) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Üdv. Ma megjött a Creative SB X-FI HD SB1240 hangkártya be is üzemeltem de mint ahogy számítottam semmi különbséget nem hallok :D (talán picit jobb a magas, de lehet hogy csak beképzelem) . Ami pedig számítana, hogy a mikrofonomon eléggé hallatszik az "50hz brumm", viszont ha megfogom a gépházat, akkor eltűnik. Ez visszavezethető arra, hogy a konnektoron nincs védővezető?

V6

(#21812) Bodz válasza Gyok2 (#21810) üzenetére


Bodz
nagyúr

Most én maradtam le. :) Hogy mit tud az MR524?

(#21813) Baliga Tamás válasza M0ng00se (#21811) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

...mármint mihez képest nem hallasz különbséget, és min hallgatózol..? :)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21814) Gyok2 válasza Bodz (#21812) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Aktív hangfal, koax bemenettel (is) :)

Tiszta Windows rendes ház

(#21815) Bodz válasza Gyok2 (#21814) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nincs rajta koax. :N Ha lenne is, hááát. Ezekbe a hangfalba épített dac-ok általában vészmegoldásnak jók, bár akad pár, amiben már ez is jó, de azok a Mackie sokszorosába kerülnek.
Amúgy maga az MR524 is csak meghallgatás után szigorúan. Hangfalas topikban páran már szívrohamot kaptak, hogy mennyire más ez az új MRx24 széria (kiegyensúlyozottabb, "nincs mély"), mint a trendi, harapós hangú MR MK3. Ilyeneknél már érdemes szimmetrikus dac-ban gondolkozni.

[ Szerkesztve ]

(#21816) Gyok2 válasza Bodz (#21815) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Akkor RCA :)

Igen, ezért is nézegetem a NAD erősítőket, akkor marad(hat) az 5.1 is.
Engem mindenesetre inkább a "valós" hangzásúak érdekelnek, emiatt jöhetne is akár.

Tiszta Windows rendes ház

(#21817) M0ng00se válasza Baliga Tamás (#21813) üzenetére


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

Az alaplapi hanghoz képest. Asus Crosshair V Formula-Z lapnak az integráltját használtam eddig az elméletileg egy "SupremeFX IV", bár windowsban sima hd realtek-nek írta. Erősítő egy Sansui AU-X111 , fejes pedig Audio-Technica ATH-PRO5 MK2.

[ Szerkesztve ]

V6

(#21818) Baliga Tamás válasza M0ng00se (#21817) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Így màr érthető..., ezekhez a holmikhoz màr én sem egy Xfi HD-t vettem volna; valami komolyabb előrelépés illett volna..! :D

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21819) oldbone'76


oldbone'76
tag

Bocsi az off-ért, remélem maradhat. Xonar u7-est (MKII) keresek, ha valaki eladná kérem keressen.
Köszönöm!

(#21820) pulutodurumo válasza oldbone'76 (#21819) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A szabályzat szerint keres/kínál csak aprón vagy lokálban engedélyezett. Szóval legközelebb ne írj ilyet szakmai topikba. Persze még senkit sem fejeztek le egy apró tévedésért. :)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#21821) oldbone'76 válasza pulutodurumo (#21820) üzenetére


oldbone'76
tag

OK. Bocs, csak gondoltam témába vág.. nem krumplit keresek, de a szabály az szabály.

(#21822) kissdani


kissdani
senior tag

Sziasztok hangkártyát szeretnék vásárolni legfőképp játékhoz kellene és optikain szeretném kiküldeni az 5.1 hangot H/K AVR 370 erősitőre. Egy ilyet néztem ki van jobb választás? Fontos lenne a térhangzás honnan lőnek... :)

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#21823) pulutodurumo válasza kissdani (#21822) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha optikán akarod küldeni a hangot, akkor kb. mindegy hogy miről megy. Arra figyelj, hogy a játék, és az erősítő ugyanazt a formátumot támogassa. Hiába van Dolby™ Atmos® Hypermega surround a játékban, ha az erősítő csak dts-t tud kikódolni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#21824) kissdani válasza pulutodurumo (#21823) üzenetére


kissdani
senior tag

Konkrétan PubG-re kellene... :) Akkor ez megfelelhet erre a célra gondolom?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#21825) pulutodurumo válasza kissdani (#21824) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az alaplapon van optikai kijárat? Ha igen használd azt, ne vegyél csak ezért kártyát. Ha nincs, vedd meg a Z-t, játékra jó választás.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#21826) Baliga Tamás válasza kissdani (#21822) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

...viszont csak az optikai kimenet miatt (ha nincs az alaplapon) vannak olcsóbb lehetőséged is a Z-nél..! :)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21827) kissdani válasza pulutodurumo (#21825) üzenetére


kissdani
senior tag

Sajnos MSI Z270 Gaming Plus alaplapom van és ezen nincs optikai kimenet. Ezért akarok venni. Mért az optikai kimenetnél mindegy hogy milyen a hangkártya?

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#21828) Baliga Tamás válasza kissdani (#21827) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Igen - mivel az optikai kimenet szerepe a digitàlis jel továbbítása - így a hangkártya analóg tulajdonságainak/minőségének/árának semmi jelentősebb szerepe..!
A digitàlis jelet esetedben az erősítőd fogja dekódolni/szétosztani külön csatornákra..!
Viszont ha a játékodban nincs beépítve gyárilag DD vagy DTS hang - akkor viszont a hangkártyádnak rendelkeznie kell DDLive vagy DTS Connect szolgáltatással..! ( valós idejű többcsatornás dekódolás)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21829) DarthSun válasza kissdani (#21827) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem mindegy sajnos, ezt már sokszor leírtam, de megteszem ismét, nehogy valakit csalódás érjen. A digit kimenetek között is van eltérés. Nem mindegy hogy a kártya a digit (optikai, RCA) jelet milyen alkatrészekkel továbbítja, és rendszerint az alaplapi gyengébb hangminőséget ad mint egy jobb dedikált kártya. Régebben teszteltem, meglepődtem de így van, jól kihallható.

(#21830) Baliga Tamás válasza DarthSun (#21829) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Szia - ez igaz lehet koax/rca kimenetnél - de kizárólag optikára fókuszálva eszmecserénket - én soha nem tapasztaltam még semmilyen változást ha kizárólag csak a forráseszközöket váltogattam; kábeleket - ds processzort - hangfalakat viszont nem..!
Dehát ízlések és pofonok(fülek) válogatják..! :D

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21831) pulutodurumo válasza DarthSun (#21829) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Meg most nem komoly zenehallgatásra kell, hanem online lövöldére. Azt egy alap optika is kiszolgálja.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#21832) DarthSun válasza pulutodurumo (#21831) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Hát...oda jó lesz :)

(#21830) Baliga Tamás : van pedig különbség mindegyiken, optikain az alaplap nekem eltúlozza a mélyeket, a magasabb tartomány pedig széteső, kicsit sziszegősebb, cserébe a közép meg torzít :D

(#21833) kissdani válasza DarthSun (#21829) üzenetére


kissdani
senior tag

Köszönöm a segítséget mindenkitől megrendeltem a Z-t abból nem lehet baj... :R

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#21834) Baliga Tamás válasza kissdani (#21833) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

...az tuti..! ;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21835) DarthSun válasza kissdani (#21833) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hallottam még de tuti jó lesz sztem, én is inkább SB párti vagyok, mint Baliga kolléga.

(#21836) Baliga Tamás válasza DarthSun (#21835) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

:D

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21837) kissdani válasza DarthSun (#21835) üzenetére


kissdani
senior tag

Hétvégén tudom tesztelni irok pár laikus gondolatot majd róla! :)

85XH9096B_UE75MU7000_Optoma HD33_Galaxy S10+_AGM A8_MSI GE73 7RD Reader_PS5_Denon AVR-X2500H_JBL ES 5.2_Dune HD Base 3D_Asus AX88U-N18U_Logitech Harmony Ultimate One_Samsung HW-K550_Synology DS918+_

(#21838) DarthSun válasza kissdani (#21837) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Kíváncsian várom a véleményed. Remélem beválik !

(#21839) rii


rii
nagyúr

sziasztok

zenehallgatáshoz (sima stereo, lossless) szeretnék hangkártya ügyben tanácsot kérni ... mi az a legolcsóbb, amit még érdemes megvenni, (túl sokat nem szeretnék rá költeni, hiszen már ez is hatalmas előrelépés lenne az alaplapi kimenet után.) ..... vagy mi az amit ajánlanátok?

az alaplapva való "tetszik" jobban, ( mint az USB-s ), és építenék köré egy kis mini-pc-t.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#21840) Baliga Tamás válasza rii (#21839) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Szia - ha olcsón szeretnéd megúszni; és elégedett leszel egy belépő szintű zenéléssel akkor egy Xonar DS vagy DsX ajànlott kicserélt műveleti erősítővel (most épp kettőt is találni itt..)
...ha kicsit "vastagabb" a keret akkor bármelyik Xonar ajánlott lehet - sokak szerint is - a muzikálisabb hangzásuk miatt..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21841) Diosbejgli


Diosbejgli
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy esetleg milyen hangkártyát lenne érdemes vásárolni ami egy Sennheiser Game One fülest is megtud hajtani - nem úgy mint az alaplapi. Többnyire játékra kell, de szoktam zenét hallgatni is és szeretem a jó minőséget :)

Az alaplapi jelen esetben egy MSI Z170A Krait Gaming

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Retro PC: Asus P5Q * Intel xeon E5450 * Corsair VX450 * Kingston 2x2Gb DDR2, Nanya 2x2Gb DDR2 * Asus Silent Square Pro * Gigabyte GTX 1050 2Gb * ADATA SP920 256Gb

(#21842) Baliga Tamás válasza Diosbejgli (#21841) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Ajánlanék egy finom kis SB Zx-et; hangjára/erejére nem lesz panaszod - most meg van is egy itt egész korrekt áron..! ;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21843) Diosbejgli válasza Baliga Tamás (#21842) üzenetére


Diosbejgli
tag

A sima Z az nem megfelelő? illetve belinkelnéd nekem azt a finomságot? :DD

Retro PC: Asus P5Q * Intel xeon E5450 * Corsair VX450 * Kingston 2x2Gb DDR2, Nanya 2x2Gb DDR2 * Asus Silent Square Pro * Gigabyte GTX 1050 2Gb * ADATA SP920 256Gb

(#21844) Baliga Tamás válasza Diosbejgli (#21843) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

A "simától" jobb ez a Zx mert van hozzá direkt egy külső erősítős konzol fülesekhez; àrban egy új Z àrából meg is van, továbbá jómagam is ezt hasznàlom csak a ZxR verzióját - és nagyon brutál..!
Ha belemerülök néha éjjel egy kis lövöldébe - lefekvéskor alvás nincs, ugyanis a fejemben tovàbbra is dúl a háború; szval majd csak óvatosan vele..! :D
hardverapro.hu/apro/creative_sound_blaster_zx_6

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21845) Diosbejgli válasza Baliga Tamás (#21844) üzenetére


Diosbejgli
tag

Köszönöm a segítséget! :R Megnézem :)

Retro PC: Asus P5Q * Intel xeon E5450 * Corsair VX450 * Kingston 2x2Gb DDR2, Nanya 2x2Gb DDR2 * Asus Silent Square Pro * Gigabyte GTX 1050 2Gb * ADATA SP920 256Gb

(#21846) Baliga Tamás válasza Diosbejgli (#21845) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Ok..! ;)

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21847) Diosbejgli válasza Baliga Tamás (#21846) üzenetére


Diosbejgli
tag

Egyébként a Z és Zx között csak a külső hangerő szabályzó a különbség? vagy azért minőségben/paraméterekben is eltér?

Retro PC: Asus P5Q * Intel xeon E5450 * Corsair VX450 * Kingston 2x2Gb DDR2, Nanya 2x2Gb DDR2 * Asus Silent Square Pro * Gigabyte GTX 1050 2Gb * ADATA SP920 256Gb

(#21848) Baliga Tamás válasza Diosbejgli (#21847) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Semmi egyéb; csak a fejhallgató erősítő konzol a többlet..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#21849) Diosbejgli válasza Baliga Tamás (#21848) üzenetére


Diosbejgli
tag

Mert ahogy olvasgatom a "sima" Z-ben is van erősítő a fejhallhatóhoz.

Retro PC: Asus P5Q * Intel xeon E5450 * Corsair VX450 * Kingston 2x2Gb DDR2, Nanya 2x2Gb DDR2 * Asus Silent Square Pro * Gigabyte GTX 1050 2Gb * ADATA SP920 256Gb

(#21850) Baliga Tamás válasza Diosbejgli (#21849) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Igen - de nincs olyan "mozgás szabadsàgod"(csatlakozók száma és mérete) és annyi erőd (ohm) mint a Zx-nél.., ezt majdani füles cserekor is meghálálja majd..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.