Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20751) Popes válasza zsoika (#20749) üzenetére


Popes
őstag

A sorrund csúszkával lehet állítani csak a képen most nem látszanak a hangfalak a csúszka fölött ha rányomok a képmetszőre.

De ahogy húzod a csúszkát úgy tűnnek elő a virtuális hangfalak kép [kép]

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#20752) zsoika válasza Popes (#20751) üzenetére


zsoika
addikt

Értelek ,de annyira nem győzött meg ...persze ki kéne próbálni. Lehet maradi kéne ASUS vonalon?

(#20753) Pityu. válasza Popes (#20746) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem ez a cucc van MSI B250 PC MATE
Audio
• Realtek® ALC887 Codec
- 7.1-Channel High Definition Audio

Én nem használok és nem is használtam fejhallgatót,nekem csak ez a genius 1250b hangfalam lesz

Ja egyébként valaki írta a Z változatnak arany és fekete kondis változatai vannak ez fekete kondis és 2015 ös

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20754) macera2


macera2
aktív tag

Üdv mindenkinek!
A kb. 10 éves belső hangkártyám bezajosodott, kuka. Elszántam magam egy külső kártya vételére. Aminél nem kellene több az, az USB bemenet, 2 csatornás sztereó, 1-1.5 W kimenő teljesítmény. Még mikrofon bemenet se kell. Csak zenehallgatásra használnám, és egy Sennheiser 590-es színvonalát ne korlátozza, v. múlja felül. Ha ilyen paraméterekkel tudnátok ajánlani valamilyen megoldást, eszközt, azt előre is megköszönném.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#20755) gyenesmartin válasza macera2 (#20754) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Szia!
X-fi HD vagy fiio e10.

(#20756) Pityu. válasza Pityu. (#20753) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nos akkor mit érdemes tennem hangkártya témában?Venni vagy nem venni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20757) Recon666 válasza Pityu. (#20756) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Érdemes mert azért csak tisztább - részletesebb hangokat fogsz hallani meg nagyobb teret, de a szűk keresztmetszet a hangfal lesz akkor.

(#20758) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Sziasztok! Szeretnek vasarolni egy értelmes hangkártyat, leginkabb jatekokhoz es keves zenehez. Egy külső kartyara gondoltam, mert gyakran cserelek cfg t. Egy Audiotechnika mfs40 et hajtanek meg vele 6,3 as jacken, hangfal nuku, tehat fejerositoset szeretnek. Kb 20-30 +- körül.

Köszönöm szépen előre
M

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#20759) Pityu. válasza Recon666 (#20757) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én pedig nem fogom évente cserélgetni a hangfalat,most talán még vissza küldhetném mert vásárlás óta még csak 1 hét telt el,de ha most vissza küldöm akkor mondjuk lesz 11EFt om veszek egy normálisabb hangfalat az min 30EFt és tegyük fel használtan a hangkártya 12EFt az akkor min 42EFt és már kilöktem az ablakon egy csomó pénzt,ha most még vennék egy hangkártyát mondjuk az összes költségem csak 24EFt lenne ugye hangkártya+hangfal ez még mindig kellemesebb összeg mint a min 42EFt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20760) Recon666 válasza Pityu. (#20759) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Valamit valamiért, ez sajnos ilyen. A minőségi cuccok sosem olcsóak legyen az bármilyen termék.. :)

[ Szerkesztve ]

(#20761) Pityu. válasza Recon666 (#20760) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Van ennek egy elmélete,hogy miért de én abba nem megyek bele.Hát nem tudom mi lesz a hangkártyával pénzt nem akarok feleslegesen kidobni,ha meg állandóan a minőséget kergetném bele is hülyülnék mert minden jónál van még jobb,de hát fogyasztói társadalom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20762) macera2 válasza gyenesmartin (#20755) üzenetére


macera2
aktív tag

Helló!
Kösz a javaslatokat. A 200 mW ugyan egy kicsit kevésnek tűnik, de hát az 5V-ból ezt lehet kihozni. Nekem végűl is nem hangkártya, hanem egy USB bemenetű HI-FI erősítő kéne.

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#20763) MaXX81


MaXX81
tag

Halo! Nagyon láma kérdés de bizonytalan vagyok, szóval van egy minihifi amit 3.5 jack - 2x rca kábellel csatlakoztatok a xonar u5 hangkártyához és pedig a "front" bemenethez. A kérdés az hogy oda kell hivatalosan dugni? A fejhallgató bemenetet is próbáltam de akkor meg nincs hangerő ill. halkabban szól mint a fent említett bemenetnél.
Amúgy meg olyan hű de nagy változást egyáltalán nem tapasztaltam az integrált hangkeltőről áttérve mint ahogy a fórumokon (pl itt is) olvasgattam hogy "ég és föld" meg "tűz és víz" és egyéb hasonlatok pedig egy sony mhc-rg60 nevezetű hifim van 2 hangfallal + 2 háttérsugárzóval ami egész kellemeset tud szólni és bíztam benne hogy ha benevezek egy külső hangkártyára akkor csak lesz valami változás az integrálthoz képest de nem adta. :(
Nem mellesleg ezért töprengek a microlab 7c-n de nem tudom érdemes lenne lecserélnem?... :F

(#20764) bobalazs válasza Pityu. (#20761) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább vegyél egy minőségi fülest, meg egy fasza hangkártyát, aztán nem kell invesztálnod vagyonokat.

(#20765) Recon666 válasza MaXX81 (#20763) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A microlab igencsak odavágja azt a mini hifit minőségben, oda már elkelt egy minőségibb hangkártya nálam a 6C egyértelműen kiabált egy minőségi kártyáért míg pár napiig integrálton volt.
Valószínűleg ott a hifi a gyenge láncszem ennyit tud és nem jön ki a hangkártyából a plusz ami benne van.

(#20766) MaXX81 válasza Recon666 (#20765) üzenetére


MaXX81
tag

Legyen úgy ahogy írod.
Miért van az hogy egy idő után (hónapokba mérhető) egyszer csak a 3.5 jack bemenetnél kontakt hiba keletkezik úgy, hogy hozzá sem érek, nem mozgatom, dugdosom, és mégis ha csak 1 mm is megmozdul a kábel már az egyik oldal nem szól? Ismétlem, hónapok után jön ez elő, a xonar u5-nél is nem rég kezdtem megtapasztalni. Eleinte patent volt most meg néha azt veszem észre hogy csak az egyik oldal szól. Nem tudom hogy a kábel a hibás (ami amúgy pár 100 ft volt) de érdemes lenne venni egy ilyen átalakítót?

[ Szerkesztve ]

(#20767) Recon666 válasza MaXX81 (#20766) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Vagy kábel vagy ha használsz drivert az is lehet legalábbis DX nél nállam fordult elő néha hogy megbolondult a driver.

(#20768) MaXX81 válasza Recon666 (#20767) üzenetére


MaXX81
tag

Csak a kábel lesz mert ha elkezdem mozgatni akkor visszajön a sztereó meg el is megy, kicsit babrálni kell vele hogy jó legyen.
Ez a hiba előjött az alaplapinál is.

[ Szerkesztve ]

(#20769) Recon666 válasza MaXX81 (#20768) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Vegyél egy jobb minőségűt megérdemli a rendszer, meg az nehezebben törik meg.

[ Szerkesztve ]

(#20770) MaXX81 válasza Recon666 (#20769) üzenetére


MaXX81
tag

Úgy lesz és kösz a javaslatot :R Akkor ez már minőségi lenne? Illetve az U5-nél ha a "front" bemenetbe dugom a jack-et akkor az úgy jó?

(#20771) Recon666 válasza MaXX81 (#20770) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen ez már jobban néz ki. Kicsit többért de engem egy ilyen szolgált ki évekig tökéletesen. De amit te linkeltél az is rendben lesz. :)
Igen frontba mehet, a fejhallgató külön kapott mert fejhallgató erősítő van benne és arra a bementere megy az erősítés.

[ Szerkesztve ]

(#20772) MaXX81 válasza Recon666 (#20771) üzenetére


MaXX81
tag

Ok és kösz tényleg a türelmedet. Az ünnepekre való tekintettel majd meglepem magamat vele. Többet nem is nagyon akarnék áldozni rá mert még a kábel lehet, de a hifi már nem valószínű hogy évekig bírja, sacc/kb 15-16 éve nyúzom szóval ideje lenne nyugdíjazni csak hát az a fránya 50e ft.... :O

(#20773) Recon666 válasza MaXX81 (#20772) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Egyszer kell beruházni rá és remélhetőleg hossz évekig sok örömöt fog okozni. :K

(#20774) MaXX81 válasza Recon666 (#20773) üzenetére


MaXX81
tag

Igazad van. Na de majd még kiderül, egyenlőre még elméleti síkon létezik a hangfal, talán a nem is olyan távoli jövőben egyszer csak ill. csak egyszer materializálódik is :)

(#20775) Pityu. válasza bobalazs (#20764) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Fülest nem használok több okból sem,egyik ok,hogy nem szereti a fülem.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20776) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali. Valódi 7.1-es fejhallgatóhoz tudok venni 5e ft-ért egy beépített fejhallgató-erősítős Xonar DG SI-t.

Viszont nem értem, hogy a címben miért írja, hogy 7.1, amikor a leírásban alatta az van, hogy Dolby® Headphone technológia a magával ragadó, 5.1 csatornás, térhatású élményért.

Most akkor ez nem is igazi 7.1-es hangkártya?

(#20777) zsoika válasza DeathAdder (#20776) üzenetére


zsoika
addikt

Szia!
A Dolby® Headphone technológia 5.1 csatornás...ami virtuális , tehát sztereó fülesből csinál virtuális 5.1-est. Ha valódi 7.1-es fülesed van neked ezt a funkciót nem kell bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#20778) DeathAdder válasza zsoika (#20777) üzenetére


DeathAdder
veterán

Így már teljesen érhető, köszi :)

(#20779) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Melyik a legolcsóbb USB-s, vagy PCI-E csatlakozós hangkártya, ami tud realtime "voice changer"-t?
(mikrofonba belebeszélek, és különböző vicces módon tudja átalakitani a hangomat realtime)
Annak idején Win98 alaltt az SB Live tudott ilyet, és ezt szeretném egy PCI slot nélküli gépben reprodukálni minimál áron.
Állitólag vannak szoftveres megoldások is erre, de nem találtam még ilyet, és nem vagyok biztos benne, hogy egy AMD A10-5800K elvinné. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20780) pulutodurumo válasza Bici (#20779) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A cMedia chippel szerelt kártyákban (is) szokott lenni ez a funkció. Az Asus Xonar DSX biztos tudja, használtan olcsón kapható. Nekem a sima PCI-os van, abban megtalálható ez a fícsör.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#20781) Bici válasza pulutodurumo (#20780) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Nézek használtam egy ilyet.
Létezik ezek szerint, hogy a DS is tudja ezt? Hátha az mégolcsóbb használtan. :U

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20782) Pityu.


Pityu.
nagyúr

külső és beépített hangkártya között van valami minőségi különbség?Nézegettem egy creativ sound blsater Z t meg most találtam egy Asus Xonar U5 öt melyiket érdemes venni egyébként belsőt vagy külsőt?Nem vagyok benne a témában és ez az asus ez jónak számít?Azt viszont olvastam,hogy akár beépíthető akár külső hangkártya az integráltnál jobb úgy értve hallani a különbséget.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20783) Recon666 válasza Pityu. (#20782) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A külső kevésbé szedi a zajokat össze. Bár en belsőn se halottam zajt sosem.

[ Szerkesztve ]

(#20784) Pityu. válasza Recon666 (#20783) üzenetére


Pityu.
nagyúr

De most akkor az adott hangkártya megérné ha meg venném hasonlítgattam a creatív Z vel az 116db jel zajt tud ez meg 104 et nekem meg egy Realtek® ALC887 beépítte hangkártya van az alaplapon nem vagyok otthon a hangkártya témában mondjuk egy solo 6c nél mekkora különbség lenne beépített és egy különálló hangkártya között és mennyi különbség lenne ezen asus és mondjuk egy beépített cretiv pl Z között?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20785) gamer13


gamer13
csendes tag

Sziasztok,

Egy új Microlab solo 6c hangfalszett beszerzésében gondolkodom.

A tanácsotokat szeretném kérni, hogy milyen hangkártyát ajánlanátok mellé.

Jelenleg az alaplapi(Gigabyte p55A-ud3-P) kimenetet használom: Realtek ALC892

Fejhallgatót is használok (AKG K242 HD / Takstar Pro 80)

60% -ban filmet / sorozatot nézek
30% - Zene
10% - Játék

Max 20k szánnék rá, Creative SB Z megtenné, vagy esetleg valamelyik Xonar modellt javasolnátok?

Köszi
:R

(#20786) Pityu. válasza gamer13 (#20785) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez érdekelne engem is majdnem csak nekem 887 es beépített hangkártyám van :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20787) pulutodurumo válasza Bici (#20781) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Tudja, de az sima PCI. Az X-ex azok PCI eXpress csatolósak.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#20788) Recon666 válasza Pityu. (#20784) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

A soundblasterek kicsit mélyorientáltak. A xonar meg kiegyenlitettebb szokott lenni. A Z valoszinuleg jobban szinezi a hangot mint a Xonar. Nekem XFi titanium volt majd xonar dx re valtottam ketto egy kategoria de a xonart hagytam meg nekem jobban bejott reszletesebb volt szerintem.

De ha szinezetebb hang kell, neked a z-t ajanlom ott melyhangkiemelesre eleg reszletes beallitasok vannak.

(#20789) Pityu. válasza Recon666 (#20788) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tehát a lényeg az integráltnál jobb a külön beépíthető és az usb külső csatlakozású is igaz?És akkor ha ezt választanám Asus Xonar U5 nem járnék rosszabbul mintha a creativ Z t választanám pl?És mivel szeretem a mélyeket ettől függetlenül ugyan úgy lenne az asus kártyával is igaz csak nem túlzóan?És az alaplapinál basszusban is lehet jobb?Bocs a sok kérdésért de nem akarok úgy járni veszek aztán meg nagyobb a várakozás mint a valóság.Egyébként nem boltból venném a Z t nem adják csak személyesen az asust meg postáznák is és elég jó árban lenne.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20790) Recon666 válasza Pityu. (#20789) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ez eleg oszetett kerdes egyertelmuen jobb egy integralt hangkartyanal mindketto de hogy ki mennyit hall meg belolle embere valogatja igy lehetetlen megmondani hogy mennyi valtozast fogsz tapasztalni. Nekem megvaltas volt most az Xonar STX par nap alaplapi hasznalat utan.

[ Szerkesztve ]

(#20791) Pityu. válasza Recon666 (#20790) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na most akkor mondjuk azt pl a genius 1250b nél lehet nem sok változást hallanék,de mondjuk egy solo 6c nél már lehetne valamit észlelni gondolom,már csak azt feltételezve is hogy a solo az komolyabb hangfal.Egyébként arra is kíváncsi vagyok úgy erőben hangban ilyesmiben mennyi különbség lehet a solo 6c meg az 1250b között plusz meg még a hangkártya fokozná is.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20792) DarthSun válasza Pityu. (#20789) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Sokak véleménye szerint nem adott plusszt nekik a dedikált kártya az alaplapihoz képest. Az én véleményem eltér ettől, sokkal tisztábban szól a dedikált - külső és belső egyaránt. Creative párti vagyok, a külső X-Fi USB- s : szép gyors lefutású mélyek, próbálja a nagyokat utánozni, elég jól teszi. Ehhez képest az alaplapi méy olyan buffogásszerű, érdektelen, nem kottázható. A prezensz nincs kiemelve, emiatt magashiányosnak tűnhet de jóminőségű láncon ottvan az a megfelelő magas, sőt 6-7 KHz környékén már kiemel egy kicsit. A belső Audigy- m hasonló karakterű, de 3-4 KHz környékén kiemel, emiatt izgalmasabbnak hat, ízlés kérdése. Viszont aki színezett hangot szeretne, a kártyákhoz járó szoftverekkel nagyon kitudja emelni a magas-mélytartományt egyaránt, az X-Fi- n főleg, a Crystalizert felhúzza, eszméletlen dübörgést-csilingelést csinálhat :D A slusszpoén hogy nemcsak nagy erősítőn, hanem gyengébb hangfalszetten is jól kihallani a különbséget az alaplapi ványadt hanghoz képest.

A Xonarokat nem ismerem, de ha az előttem leírtak szerinti a karaktere, akkor feltételezem jól szól, de ez csak tipp, nem hallottam egyiket sem.

(#20793) Pityu. válasza DarthSun (#20792) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát szeretem a basszsut,de sajnos nekem sincs semmi összehasonlítási alapom,az asus hangkártyát meg azért írtam mert piszok jó áron találtam egyet ugyan is korlátozott a keretem és ha tényleg javulást tud hozni meg mélyek is vannak akkor lehet meg veszem ha sikerülne,de ha véletlenül lecserélem a genius hangfalakat a solora akkor gondolom a solo is jobban kiadná magát.Viszont hasonlítást tudnék magamnak pl itthon csinálni ha vennék kártyát mert alaplapi vs külső hangkártya meg genius 1250b vs microlab solo 6c plusz mind kettőt integrált hangon meg külső hangon is kipróbálni,viszont a creatívot akkor sem tudnám hogy szólna,bár lehet nem is érdekelne akkor már.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20794) DarthSun válasza Pityu. (#20793) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

A Microlab is sokat fog hozni a Geniushoz képest, jó kis doboznak tartják azt a Geniust az árához képest, de azért nem egy kategória a Microlabbal.

(#20795) Pityu. válasza DarthSun (#20794) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na majd meg látjuk érlelődnek a dolgok,tervek de a végkimenetel nem csak rajtam függ.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20796) kretenallat


kretenallat
senior tag

Sziasztok, bocs, ha rossz helyen kerdezem. Optikai kimenetre lenne szuksege testveremnek, mert az alaplapin nincs. Valamilyen kulso megoldas kellene, sajnos bent nincs hely. Koltseghatekonynak kellene lennie, mert eleg szuk a keret. Elore is koszonom a segitseget!

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#20797) Bici válasza pulutodurumo (#20787) üzenetére


Bici
félisten

Ééértem, köszi! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#20798) Kami11 válasza Pityu. (#20793) üzenetére


Kami11
őstag

Soundblaster Z vs. alaplapi hangkártya összehasonlítás.
Játék alatt van összehasonlítva (BF4), hallható a különbség, főleg az apró részletek jönnek ki jól. Pl. robbánás után a törmelékszóródás! Van több ilyen összehasonlító videó, pl. zenére.
Itt ZxR hallható, de a Z ugyanazt tudja hangzásban, ez ne tévesszen meg!
Remélem segítettem!

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#20799) Pityu. válasza Kami11 (#20798) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi,de úgy néz ki pénzben most egy asus xnonar u5 a befutó gondolom az sem rossz vétel.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20800) Kami11 válasza Pityu. (#20799) üzenetére


Kami11
őstag

Itt most a minőségbeli különbségen volt/van a hangsúly a dedikált kártya javára. Az Asus is hozza ugyanezt.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.