Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20801) Pityu. válasza Kami11 (#20800) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tudom tudom,és köszi szépen :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20802) zsoika válasza Kami11 (#20800) üzenetére


zsoika
addikt

És a Z nek mi az Asus párja? Strix Soar?

(#20803) Pityu. válasza zsoika (#20802) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egyik helyen ezt írták "A DX a Z vel egyenlő"

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20804) Recon666 válasza zsoika (#20802) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Ja, ez gameresebb vonal mint a DX ennek a Soarnak nem ismerem a belsejét, de van beépített fejeserősítője a DX-nek nincs, de nagyjából egy ligában játszik a DX meg a Z-vel.

[ Szerkesztve ]

(#20805) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Egy Realtek® ALC892 -es alaplapi hangkártyát mire érdemes cserélni? Zene hallgatás, filmnézés, néha játék. Zene és a film az sztereó hangfalakon(Genius SP-HF1250B) menne, játék az fejhallgatón(Rush Core).

Köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#20806) Recon666 válasza belaazallat (#20805) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Asus Xonar DS, DX talan Soar a beepitett fejhallgatoerosito miatt vagy creativebol SB Z, X-fi Titanium hasznaltan.

[ Szerkesztve ]

(#20807) zsoika válasza Pityu. (#20803) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem D1 van ami szerintem =Dx csak az pci e..... de ezekben nincs füleserősítő. Akkor tehát a Z és soar hangra kb egyforma csak van benne erősítő.

[ Szerkesztve ]

(#20808) Pityu. válasza Recon666 (#20806) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én szerinted jól választottam a külső asus xonar u5 el?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20809) belaazallat válasza Recon666 (#20806) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi!

Soar alatt ezt érted?

Ez mennyivel gyengébb?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#20810) zsoika válasza belaazallat (#20809) üzenetére


zsoika
addikt

Nem jó a soar link

(#20811) belaazallat válasza zsoika (#20810) üzenetére


belaazallat
addikt

kössz!

[link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#20812) zsoika válasza belaazallat (#20811) üzenetére


zsoika
addikt

Jaja...ez érdekel engem is aZ vel szemben.
Elsőnek a Z-t néztem ki ,de elég érdekesnek, furcsának tűnik számomra a térhatás beállítása.
Igaz csak itteni képeken láttam , nem próbáltam.
Asus felé húz az is ,hogy azt írták itt hogy az naturálisabb hangkarakterű....nem színez, illetve annak ismerem a szoftverét a D1 miatt ....remélem nem sokat változtattak rajta.

(#20813) Recon666 válasza Pityu. (#20808) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szerintem teljesen rendben van. :)

belaazallat: Jó a dsx is mert cserélhető a műveleti erősítő rajta emlékeim szerint és ezzel tudod befolyásolni a hang karakterisztikáját, szémelyre tudod szabni már ha van ilyen igényed ha nem akkor is jobb a DG-nél de a DX-nél egy kategóriával lejebb van szolgáltataások tekintetében mindenképp, de talán hangban is a DX minőségibb kondikből van összerakva. Igen erre gondoltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#20814) Pityu. válasza Recon666 (#20813) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Kicsit már várom,hogy meg jöjjön,aztán tesztelgetek kicsit hangban

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20815) Recon666 válasza Pityu. (#20814) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Majd ird meg a tapasztalataidat rólla. :)

(#20816) Pityu. válasza Recon666 (#20815) üzenetére


Pityu.
nagyúr

oké :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20817) blountex


blountex
senior tag

Érdeklődnék, hogy szoftver tekintetében van olyan ami kompatibilis win 10 64 bittel?
Próbáltam ezt, de nem sikerült.
Sound blaster z

[ Szerkesztve ]

(#20818) olymind1 válasza blountex (#20817) üzenetére


olymind1
senior tag

Itt található a legfrissebb driver-e, amiben benne van a Sound Blaster Z-Series Control Panel is, aminek az egyik füle az, amit te is írtál.

Nálam is win10 64bit fut mindenféle gond nélkül SB Z kártyával.

[ Szerkesztve ]

(#20819) blountex válasza olymind1 (#20818) üzenetére


blountex
senior tag

Szuper. Tényleg működik.
Esetleg valami fasza beállítást tudsz adni, vagy ez teljesen egyéni?

(#20820) snecy20 válasza DarthSun (#20792) üzenetére


snecy20
veterán

"Sokak véleménye szerint nem adott plusszt nekik a dedikált kártya az alaplapihoz képest."

Ha van egy minőségi, különálló hangkártyád, azt azért tudni is kell jól beállítani szoftveresen. Sok user erre már nem nagyon veszi a fáradságot / nem néz utána, gondolván úgyis jó lesz minden gyári értékeken hagyva.
A valóság ezzel szemben az hogy nagyon nem, még egy Xonar Essence STX II-n is lehet olyan beállításokat alkalmazni, hogy az ember azt mondaná, hogy ez semmivel sem jobb, mint egy 10 évvel ezelőtti alaplapi integrált.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20821) olymind1 válasza blountex (#20819) üzenetére


olymind1
senior tag

Én mindent ki szoktam kapcsolni, de ahogy írtad: egyéni, kinek mi tetszik.

(#20822) blountex válasza blountex (#20819) üzenetére


blountex
senior tag

Hozzáteszem végre sikerült a házimozi rendszeremet 5.1-be megszólaltatnom. Akárhogy próbáltam windows alól még SPDIFel is sehogy nem sikerült.
Bár a Control Panel eleinte nem igazán akart összejönni, de végül rátaláltam a jó beállításra, szintén SPDIF használata mellett (ki is használom mind a két SPDIFet). Ez a control panel úgy látszik felülírja a windows vezérlőrendszerét, mert az csak 2 channelt képes kipréselni magából akármit állít az ember és mennyit szívtam én ezzel.
13e-ért vettem postaköltséggel együtt használtan (OEM verzió). Bár az eleje már kicsit kopottas (a fém része), de attól még jól működik az egész.
Az alaplapihoz képest szerintem is van különbség, de akkor fog ez kijönni igazán ha sikerül jól beállítani. Hangerő szempontból ami alaplapon 100-on megy itt elég neki az 50 és még nincs vége :D
Egyszóval szerintem megérte, és nem bántam meg. Talán egyszer majd veszek egy drága hangkártyát hisz úgy se cseréli az ember naponta, addig is jó lesz ez.

[ Szerkesztve ]

(#20823) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Tényleg ha van egy külső usb hangkártyám akkor az alaplapi hangkártyát az ki kell kapcsolni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20824) DarthSun válasza Pityu. (#20823) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem szükséges kikapcsolni, az alaplapok nagyrészének nem okoz gondot, megy a 2 ( sőt több is ) együtt, bár találkoztam már makacs kivétellel.

(#20820) snecy20 : az analóg kimenetet linearban hagytam, a digit only és a digit bypass- al szokott gond lenni, az utóbbihoz pilótavizsga kell hogy kodekek kimenete jó legyen, sokan nem is ismerik a különbséget, ha nem bypass- ban van, akkor a DTS és a HD audio sem ad rendes 5.1- et pld.

(#20825) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Xonar DG-t készülök tenni a gépbe, és az esetek 90%-ban fejhallgatón használnám.

Kérdés, hogy számít-e hogy a fejest direkt a hangkártyába dugom, vagy a számítógépházon levő headset csatlakozóra amit a hangkártya front panel tűire húzok?

(#20826) Recon666 válasza DeathAdder (#20825) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igen, a minoseg minen toldassal romlik.

(#20827) DeathAdder válasza Recon666 (#20826) üzenetére


DeathAdder
veterán

:R

(#20828) kretenallat válasza kretenallat (#20796) üzenetére


kretenallat
senior tag

Erre valaki?

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#20829) Kean_Sorbo válasza snecy20 (#20820) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Vagy ugye az is elképzelhető, hogy az alaplapi varázsszoftvere mindenféle csillámpónikkal módosítja a hangot. Azután meg a tényleg jól és tisztán szóló hangkártya,a minősíthetetlen hangszórókon élvezhetetlen.

Ez kb. olyan mint amikor beülök egy autóba, ahol srt+loudness+hiperbass meg miegymás bekapcsolva, de a zenéből hallani semmit nem lehet, csak a búgást. Aztán megvannak sértődve, hogyha az ember megmondja a leegyszerűsített igazat. A mélyhez watt kell, a többihez meg jó szettek. A kedvencem a biztosíték nélkül hátrahúzott bikakábel vagy rézdrót. Na ezen húzzák fel magukat a legtöbben.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#20830) snecy20 válasza Kean_Sorbo (#20829) üzenetére


snecy20
veterán

Lényegében többtényezős játék az, ameddig az ember eljut oda, hogy elégedett legyen azzal amit hall.
Egy ideig a felelősség nagy részét áthárítottam az aktuális hangkártyáimra, de csak addig, amíg nem vettem egy Audio-Technica ATH-M50x fejest. Nem high-end cucc, de a nagy átlaghoz képest 100x komolyabb szint, a 6-8ezer forintos Hama fejhallgatókhoz képest meg egy teljesen más univerzum... de emellé már elkell a Xonar STX II, teszem hozzá.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20831) Kean_Sorbo válasza snecy20 (#20830) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Pontosan így van ahogyan írod. Csak amíg te megkerested a megoldást, addig sokan egy mondattal letudják, és ebből kerekednek ki az ilyen "semmivel sem jobb egy hangkártya az alaplapitól" legendák.

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#20832) Kami11


Kami11
őstag

Megjött az új hangkártya, (Sound Blaster Z) beszereltem, nagyon elégedett vagyok!
Elöljáróban annyit, hogy min. 5 évig X-fi Gamer-em volt, tönkrement, gondoltam jó lesz az alaplapi is, sok különbség úgy sem lesz, minek adjak ki pénzt másik hangkártyára!
Creative Gigaworks G500-as 5.1 hangfalszettet használok már kb. 10 éve, nekem bevált.
Már az elején észrevettem, hogy valahogy nem úgy szól az alaplapival mint előtte, de gondoltam csak képzelődöm. A játékokban sem volt meg az az igazi térérzetem, ááá öregszem, romlik a hallásom, elhessegettem a rossz gondolatokat. A filmeknél, főleg az akciófilmeknél nem volt meg az a megszokott dübörgés, pl. a robbanásoknál nem volt meg az az érzés, hogy rám dől a ház! :D
Ez ment kb. 1 évig, most meguntam, eldöntöttem kell egy hangkártya, mert ez nem állapot, tuti nem velem van a gond! :)
Megjött, beraktam a gépbe, szöszöltem a beállításokkal, kb. 15 percet, elindítottam a Youtube-n egy zeneszámot és életrekeltek a hangfalaim! Végre úgy szól ahogy régen, pedig csak youtube zene! Van mély, van közép és magas! A filmek, játékok még hátra vannak, később tesztelem azt is, de ha a zenénél így kijött a különbség, ott csak jobb lehet! A lényeg ami miatt mindezt leírtam az az, hogy aki azon gondolkodik, hogy kell-e neki dedikált kártya, az ne gondolkozzon tovább, mert a válasz igen! Kell!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#20833) Pityu. válasza Kami11 (#20832) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na ezt jó olvasni,ahogy néztem az alaplapodon egy Realtek ALC892 integrált van nekem meg 887 es verzió.Én is néztem a creativ Z t de újonnan nekem így elsőre sok volt használtan találtam jó áron de nem sikerült megszereznem,viszont találtam egy asus xonar u5 öst jó árban már csak arra várnék,hogy megérkezzen,elméletileg postán van,gyakorlatilag meg semmi info.Szóval igaz nekem 2.0 hangfalam van de majd kíváncsi leszek én is milyen változások elérhetőek.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20834) snecy20 válasza Kami11 (#20832) üzenetére


snecy20
veterán

Használtam egy kis ideig a Z-t, legalább olyan szépen szól, mint a Xonar Essence STX, sőt, zenehallgatásra talán még egy kicsit jobb is a Z mint az Essence, de driveresen okozott kellemetlen pillanatokat, és hajlamos volt recsegni egy idő után. Aztán lehet hogy csak az akkori hardverkörnyezetet nem szerette. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20835) Kami11 válasza Pityu. (#20833) üzenetére


Kami11
őstag

Igen én is sokalltam először az árát, de megérte! Csak azt sajnálom, hogy nem vettem meg hamarabb, egyenlőre tesztelgetem, de jó lesz ez!

snecy20: A legújabb drivert tettem fel, eddig ok., persze 2 óra után nem is lehet nyilatkozni erről. Majd hónapok múltán kiderül lesz e vele gond.
A recsegés ha előjön tuti cseréltetem, mert az nem normális -szerintem- ott más gond lehet, valószínű hardveres!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#20836) Popes válasza Kami11 (#20835) üzenetére


Popes
őstag

Ha van kedved tesztelgetni, és belőni a neked megfelelő hangot. Akkor érdemes majd ezt a drivert is megnézned, nekem pl ezzel tetszik a legjobban a hangja : PAX_SBZ_CD_L13_1_01_08_2016V1.00

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#20837) Recon666 válasza snecy20 (#20834) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jobbnak nem jobb csak másabb, jobban szinezi a hangok, nekem Xonar ba jobban tetszik hogy naturálisabb, szebbek (részletesebbek) a magashangok jobb a térérzet legalábbis nekem ez jött le X-fi váltást követően.
Szóval egyérterlműen nem jelenthető ki meilyk a jobb nyilván az Asus inkább zenére van hangolva a Z meg a gamer vonalat erőlteti szolgáltatások terén én zenére a Xonart részewsítem előnyben maga a fejhalalgtóerősítő és a cserélhető műveleti erősítők miatt is.

(#20838) Kami11 válasza Popes (#20836) üzenetére


Kami11
őstag

Ok, köszönöm az infót! Egyenlőre tesztelem a mostanival, majd meglátom érzem-e szükségét a drivercserének! :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#20839) m4rk.89


m4rk.89
aktív tag

Hello!

Segítségeteket kernem USB-s hangkartya vásárlásban.

Lenovo T430S-rol szeretnek felvételt csinalni jobb minőségben mint amit az integrált tud.

Pioneerek+bakelitek vannak keverore kötve , ezt rogzitenem.

Tudnátok ajánlani usbs hangkartyat max 30ezerig?

[ Szerkesztve ]

(#20840) Thunderzolee

Üdv!

Alaplapon (LGA775-ös lap Realtek audio-chippel) levő optikai kimenet csak sztereo jelet ad ki magából? :F

Sajnos ezt nem tudtam eddig, viszont ha így van, akkor szeretnék venni egy hangkártyát, aminek az optikai kimenete 5.1-et is kiad.
Jó lenne ha nem 3 Jack-RCA-val kéne összekötnöm a hangot a géptől az erősítőbe, hanem használhatnék optikai kimenetet. Sajnos az erősítő a HDMI-kábelt befogadja ugyan, de hangot nem vesz le belőle, csak átengedi a képet, szóval ez sem opció.
Ez egy kizárólag médialejátszásra használt csendes gép a TV alatt, úgyhogy a fő profil is ez lenne, nevezetesen a HD film/sorozat-nézés (zene, játék nem lesz, és fejhallgatókimenet sem szükséges).

Nem vagyok audiofil hifista :N ez csak egy belépő szintű ~250ezres házimozi, úgyhogy nem kell százezres hangkari, viszont egyáltalán nem értek hozzájuk, régen se követtem a hangkártyákat, és most se tudom milyet kéne vennem. :(

Visszagörgettem kicsit, de itt ugye nincs első hsz, és árukereső hangkártyára amiket beadott, azokról én nemigen tudok semmit. :(
Azt se tudom PCI-t keressek, PCI-E-t, vagy USB-st? :F

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#20841) Worker


Worker
aktív tag

Remélem nem számít spamnek ha itt is megkérdezem... :B

Sziasztok!

Nagyon tudatlan vagyok a témában, de segítségre lenne szükségem... :)

Cserélni tervezem a jelenlegi Beyerdynamic DTX 710 Pro-mat (valószínűleg egy DT 770 Pro 80 ohm-ra), és emellé gondolom már dukálna egy dedikált hangkártya/erősítő/akármi ami PC-re dugva többet hozna ki belőle.

Viszont van egy Microlab Solo 5C-m is, amit szintén szeretnék rádugni - ha van értelme.
Ha persze az lenne a közvélekedés hogy a hangfalnak elég az alaplapi hangkarim (amire nincs panaszom alapvetően, de ha lenne érdemi különbség hangminőségben akkor miért ne menjen az is arról)

Nem szánnék rá sokat, max. 20k, ennél többet csak akkor ha tényleg indokolt - ha az alatt csak szart kapok...

Szemezgettem első körben az ASUS Xonar-okkal (olcsóbb árkategóriásakat), viszont kényelmi szempontból mégis vmi külső megoldás kéne, hogy ne kelljen mindig a gép hátulját babrálnom ha fejhallgatóra váltok hangfalról.

Vagy alternatívaként létezik olyan, hogy az alaplapit használom továbbra is a hangfalhoz, és a dedikáltat a fejhallatóhoz, és váltogathatnék hogy mikor melyik legyen az "aktív kimenet"?

Mert úgy mindkettő folyamatosan be lehetne dugva, és szoftveresen váltogatnék hogy melyik szóljon.

Minden értelmes megoldásra nyitott vagyok :DDD

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#20842) Recon666 válasza Worker (#20841) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Mindenképp érdemes vásárolni egyet, egy DT770 pro-t már nem fog kiszolgálni egy alaplapi, de a microlabon is dobni fog. Xonarban a DX-et tudom ajánlani, szép tiszta hangzású cucc, nem vesznek el a részletek benne nincs eltolva a mélyhang irányba és oda tolja a mélyet ahova kell, persze lehet adni itt is neki pluszba, de szerintem felesleegs. A lényeg sokkal szebb hangja van egy integráltnál.

Bár ehhez a fejhallgatóhoz elkél az erősítés már, DG-t ajánlanám de hangba és szolgáltatásban az kevesebb a DX től.

Creative fornton a Sound Blaster Z-t tudom ajánlani neki van beépített fejes erősítője, árban 20k környékén alakul. Hangabn dicsérik.

(#20843) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Xonar DX/XD + Creative T7900 7.1. :Y Nagyon jól szól! Nem egy mozi, de egész kis korrekt cucc lett így! :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#20844) Popes válasza Worker (#20841) üzenetére


Popes
őstag

Az SBZ-nél pl külön erősített kimenet van a fejhallgatónak így nem kell matatni a gép hátulján hogy átkapcsold.(és nem kell az alaplapit sem használni)

Itt simán csak átkapcsolod.(ASUS-nál nem tudom hogy van)

Deus ex machina

(#20845) Worker válasza Recon666 (#20842) üzenetére


Worker
aktív tag

Köszönöm!

És bármelyik belső hangkariról is van szó... sok helyen látom hogy panaszkodnak hogy összeszedi a zajt az alaplapról... mennyire valós félelem ez? Valóban lehet hogy erősebb sistergést hallok majd mintha az alaplapi hangkarit használnám (ahol jelenleg semmi ilyen zajt nem hallok...)?

"To them... You're just a freak... Like me!" - Joker

(#20846) Recon666 válasza Worker (#20845) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nekem mar a negyedik hangkartyam van (Audigy se, Xfi Titanium, Xonar DX, Xonar STX) de zajt egyikbol sem halottam pedig nem gagyi cuccokat kotottem ra.

(#20847) Pityu. válasza Recon666 (#20846) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Egyébként hangkártyának lehet pl ahhoz köze,hogy mondjuk nem szól semmi a hangszórón és van egy halk alap sistergés,vagy a hangfal erősítőnek vagy a hangerőnek lehet köze hozzá?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20848) gyenesmartin válasza Pityu. (#20847) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ha az erősítőt lehalkítod teljesen és hallasz sistergést az az erősítőé. Ha felhangosítod teljesen az a hangkártyáé.

(#20849) snecy20 válasza Recon666 (#20846) üzenetére


snecy20
veterán

Így van, ez egy teljesen alaptalan félelem. Nem is igazán tudom honnan ered ez, mert hogyha valami sistergősebb szokott lenni, az pont egy alaplapra integrált megoldás.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20850) Pityu. válasza gyenesmartin (#20848) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Már a hangfalat halkítsam le teljesen?Mert ez aktív hangfal beépített erősítővel.
Teljesen letekerve a hangot is van sustorgás,viszont teljesen feltekerve a hangot 60 ig olyan 50 től erősödik a sustorgás,igaz ott pl a zene is őrjítően hangos lenne csutkára tekerve meg nem nagyon van alapjáraton.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.