Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20701) Cingáriusz válasza Maxell014 (#20700) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Háááát, PS4-nek zárt oprendszere van. Nem tudom, hogy képes e bármilyen usb-s hangkártya kezelésére. :U

(#20702) hackeeeee válasza Cingáriusz (#20701) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Max bizonyos USB-s headset-eket, és fejhallgatókat tud kezelni, tudomásom szerint.

Véleményem szubjektív...

(#20703) pulutodurumo válasza hackeeeee (#20702) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Az USB-s headsetben is van egy DAC chip. Mint az összes külső (és belső) hangeszközben. Mindegy hogy mi a körítés, ha maga a chip olyan, ami megy "driver nélkül", akkor működni fog.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#20704) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Sziasztok!

Jelenleg egy Asus Xonar Dx hangkártyám van egy Microlab Solo 6C társaságában és egy Audio Technica A500 fejesel. Szeretnék hangkártya terén egy szintel feljebb lépni, használtban gondolkozok főleg zenehallgatásra kell, de néha játszom is ha idő engedi.
Szeretem állítgatni szóval valami nem agyonegyszerűsített kezelőfelületű kellene, mit tudnátok ajánlani ami előrelépés lenne innen? :R

(#20705) gyenesmartin válasza Recon666 (#20704) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Mivel gondolom elég a sztereo így hangilag előrelépés lenne egy X-fi HD.
Ehhez viszont nem kötelező driver. Van hozzá, de lehet csak baj lenne vele.
Belső hangkártyának pedig egy Sound blaster z. Hangilag egy kicsit jobb csak a Xonartól, de viszont lehet állítgatni a driverben.

(#20706) Recon666 válasza gyenesmartin (#20705) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Jaja, sztereóra használnám, köszönöm esteleg a Xonar STX? Azt láttam egyet az aprón, egy kategória a HDvel ugy rémlik vagy nem?

(#20707) gyenesmartin válasza Recon666 (#20706) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Másmilyen a hangja az x-fihez képest (opa-val lehet kísérletezgetni), valamint jobb a fejhallgató kimenete.
Ha jó áron van akkor érdemes lehet megvenni.

(#20708) Recon666 válasza gyenesmartin (#20707) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Értelek, inkább X-fi Titanium HD vagy a Xonar STX vonal jön be belső cuccban gondolkozom, ezek gondolom azért észrevehető előrelépést mutatnának.

(#20709) gyenesmartin válasza Recon666 (#20708) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A DX-től jobb lenne mindegyik.

(#20710) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Adott egy msi b250 pc mate alaplap egy Realtek® ALC887 Codec integrált hangkártyával és most vettem egy genius 1250B hangfalat,ehhez érdemes hangkártyát vásárolni?
Elsőnek ezt néztem Creative Sound Blaster Audigy FX de azt írták ebben realtek chip van és nem igazán jelentene sokat.
Aztán nézegettem tovább max 22EFt ig ezeket találtam
Creative Sound Blaster Z ebből állítólag olcsóbban van OEM változat is borítás nélkül.
Creative Sound Blaster Audigy RX
Creative RX 7.1
ennyit találtam
Egy nem integrált hangkártyával ha javulást érhetnék el akkor milyen javulás lenne?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20711) Kami11


Kami11
őstag

Sziaszto!

Tönkrement az X-fi Gamer hangkártyám, ami helyett vennék egy új hangkártyát!
De milyet?
Hasonló minőségű kellene, főleg filmre és játékra.
5.1-es hangfalszettel használnám jack kimenettel.
Mit ajánlotok?
20-25k max. amit szánok rá!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#20712) Recon666 válasza gyenesmartin (#20709) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszi, Essence STX-et sikerült beszerezni. :R

(#20713) Recon666 válasza Pityu. (#20710) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szerintem azt bőven kiszolgálja az alaplapi is, de embere válogatja biztos szebb hangok jönnek ki egy jó hangkártyáról, csak kérdéses hogy megéri neked azt a feleárat, mert ilyen cuccnál még lehet nem kapsz olyan számottevő különbséget, de ezt amint említettem embere válogatja. :)

[ Szerkesztve ]

(#20714) Pityu. válasza Recon666 (#20713) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Á már én magam sem tudom,megint rám jött a mánia aztán most a hangfalban sem vagyok biztos.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20715) Recon666 válasza Pityu. (#20714) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szerintem vegyél egy jobb hangfalat (pl), amit a kártya árába pótolnál és később veszel egy jó kis hangkártyát mellé. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20716) olymind1 válasza Kami11 (#20711) üzenetére


olymind1
senior tag

(#20717) MaXX81


MaXX81
tag

Halo! Szemezgetek a Microlab Solo 7c hangfalakkal, talán karácsonyra meg is lepem magamat vele. A kérdés az lenne hogy miként szólna egy Asus Xonar U5-re kötve, ill. a mostani Sony MHC-RG60 hifihez képest lenne változás hangzásvilágilag (hangerő,minőség stb.) ?

(#20718) Kami11 válasza olymind1 (#20716) üzenetére


Kami11
őstag

Köszönöm :R én is erre gondoltam!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#20719) Recon666 válasza MaXX81 (#20717) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nekem 6C bár ahogy nézem a 7C is az csak dupla mélyközéppel van és azt mondom hogy egy Xonar DX kevés hozzá érzésre, de majd kiderül ha megjön az Essence STX.

[ Szerkesztve ]

(#20720) SkyForcer


SkyForcer
tag

Sziasztok, érdeklődnék, hogy hangkártya vásárlás előtt állok és van egy bivaly 2.1em mit javasolnátok? Köszike. :R

(#20721) MaXX81 válasza Recon666 (#20719) üzenetére


MaXX81
tag

Nem értem, nem hajtja meg vagy mit értesz az alatt hogy kevés hozzá?

(#20722) Recon666 válasza MaXX81 (#20721) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Erzesre tobb van benne (hangminosegrol beszelek) mint amilyen hangminoseget ki tud facsarni magabol a hangkartya.
Hangerovel nem lesz baj, egy microhifit siman alaznak.

[ Szerkesztve ]

(#20723) Pityu. válasza Recon666 (#20715) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ma hallgattam délelőtt zenét,és el gondolkodtam vehetnék akármilyen hangfalat ,elkezdeném tolni bele a pénzt aztán semmi sem lenne jó a jónál is jobb kellene,ez egy ördögi kör.Ma hallgatva volt basszus zenéknél a kezem az asztalon volt és éreztem is a basszus meg hallottam is, na jó tudom nem annyi mint egy 3x vagy nem tudom mennyivel nagyobb microlab solo 6c bár teszteknél ott is mondták,hogy azért nem olyan nagy durranás a basszusa,de ugye ezek mélynyomó nélküli cuccok bár tudnék egy jó biznisz solo 6c t.Mindegy pénteken vettem át a kis genius 1250b t még van pár napom gondolkodni próbálgatni ha 14 munkanapot nézzük.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20724) Recon666 válasza Pityu. (#20723) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Elhelyezes kerdese, mint a legtobb hangfalnal. Ezek ugye elsosorban minosegi zenehallgatasra keszulnek minel kiegyenlitettebb hangkeppel. Hidd el nekem az itthoni Solo 6c hez nem kell melylada igy is tol olyan melyet ami tenyleg mely nemcsak brummogas es az asztal, ajtouveget nem kimeli. A Genius azert par kategoriaval lejebb van hangminosegben. En azt mondom ha teheted hsllgass meg egy Solot szerintem meg fog valtozni a velemenyed a mely hangzasrol :)

(#20725) Pityu. válasza Recon666 (#20724) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én meg attól félek ha beszállok ebbe a hangszóró dologba nincs kiszállás csak hatalmas veszteségek árán.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20726) MaXX81 válasza Recon666 (#20722) üzenetére


MaXX81
tag

Köszi, erre voltam kíváncsi, így már értem. Valójában a hifit akarnám leváltani ezért nézelődök/érdeklődök.

(#20727) Recon666 válasza MaXX81 (#20726) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nincs mit, hidd el nem fogsz csalódni én nagyon szeretem 2 hónapja megvan. Csak ha teheted hallgasd meg amit veszel mert vannak akik magas alapzajra panaszkodnak, nekem nincs egy mukja sem a beépített erősítőnek szerencsém volt...

Pityu: Hidd el meg tudsz állni főleg ha nem futja jobbra, és egy ilyen szintű hangfalllal is élvezni fogod a zenét hosszú ideig, legalábbis is én igen pár hangcuccom már volt és nem akarom ezt lecserélni egyenlőre. ;]
Az Audio Technika A500-as fülesem 7 éve van meg pl.

[ Szerkesztve ]

(#20728) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez milyen hangkártya minőségre?
ASUS Xonar AE 7.1

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20729) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Találtam egy kártyát majd 2 év garival elég jó áron,ez Asus Strix Soar 7.1 jónak számít ?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20730) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv!

ALC1150 helyett mi lenne a következő lépés amivel esetleg szebb hangokat lehetne elérni? Thonet & Vander Hoch hangfalaim vannak és kíváncsi lennék, hogy érdemes lenne e váltani?

Üdv.:M.

(#20731) RottenTomato


RottenTomato
csendes tag

Üdv!

Meghalt az Asus Xonar D1 hangkártyám.Kinéztem egy Asus Strix Soart helyette. A gépet főleg játékra használom, Genius HT 5.1-es hangfalszettel. Ahogy látom, a Soarban nincs dolby támogatás, ennek fogom-e érezni a hiányát? Továbbá nem láttam, hogy lehet-e LFE crossover frequency-t bekapcsolni? Esetleg másfajta hangkártyát tudtok ajánlani? A keret max 25000.

(#20732) zsoika válasza RottenTomato (#20731) üzenetére


zsoika
addikt

Már bocs,de minek neked LFE vágás ? :F Azt alapon (120Hz-en) kell hagyni mert az egy dedikált csatorna és 120Hz ig szól. Mine crossover-re gondolsz...tehát az 5.0 csatornák vágására?
Szerintem lesd meg még a Creative SB Z-t.

(#20733) RottenTomato válasza zsoika (#20732) üzenetére


RottenTomato
csendes tag

Régen volt SB Audigy-m, egy Gravis PNP Pro-t váltott, de majdnem elsírtam magam, annyira más, fémesebb volt a hangzása. Azóta nem volt SB-m, kicsit tartok tőle, főleg, ahogy a Creatíve lesz@rta a drivereket.

(#20734) zsoika válasza RottenTomato (#20733) üzenetére


zsoika
addikt

Hmmm...nekem csak ASUS DGX-em volt ,aminek a hangminőségével nem voltam megelégedve és ezért vettem a mostani D1-et amivel meg nagyon .Viszont ugye abban nincs füles erősítő és én csak fülessel nyomom.
A creative Z -n agyalok egy ideje, ezért gondoltam hogy lesd meg te is, hátha elnyeri tetszésed ...ezek szerint nem.
Most egy kicsit engem is elbizonytalanítottál!
Lehet a jól bevált használt cucc vásárlást fogom preferálni....ha nem tetszik ,bukó nélkül el tudom adni. Tudom netes vásárlásnál van elállás ,de az nem az én világom.

[ Szerkesztve ]

(#20735) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Használtan garancia nélkül érdemes hangkártyát venni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20736) zsoika válasza Pityu. (#20735) üzenetére


zsoika
addikt

Az sokmindentől függ! Függ az eladó megbízhatóságától , ártól, a termék állapotától, málam a tartozékok és doboz megléte is számít ...nem csak amolyan OEM. Körültekintőnek kell lenni, de Én szeretek használtat venni ,mert azt bukó nélkül el tudom adni ha nem tetszik.

(#20737) Recon666 válasza Pityu. (#20735) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Nem annyira reckiros mint pl eyg videokártyát venni , mint ahogy irta a kollega előttem utánna kell járni a dolgoknak a termékkel és az eladóval kapcsolatban, ha minden stimmel nem hiszem hogy baj lenne. :)

(#20738) Popes válasza Pityu. (#20735) üzenetére


Popes
őstag

Asusnak volt most egy szériája(xonar talán) ami hajlamos volt gar lejárta után(meg előtte is) meghalni,(keress rá itt a topikban) na azt kerüld el.
Amúgy a bevált típusokkal nincs túl nagy rizikó használtan sem. (az SB Z-t én is használtan vettem)

Deus ex machina

(#20739) Pityu. válasza zsoika (#20736) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát a cucc oem creativ sound balaster Z boltban 21EFt ért láttam igaz a burkolt változat sem sokkal drágább.ez olyan 10EFt hez közeli már felülről így használtan.Egyébként a Z és za OEM Z között csak a burkolat a különbség?

#Popes

A Z t nézegettem én is.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20740) Pityu.


Pityu.
nagyúr

És amúgy melyik PCI foglalatba lehet tenni a kártyát mert nekem egy RX480 kártyám van ami elég méretes meg egy bazi nagy cooler master hűtő tehát ezek közelébe nem nagyon kéne rakni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20741) Pityu. válasza Pityu. (#20739) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Sound Blaster Z SB1500

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20742) zsoika válasza Pityu. (#20740) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor az E5 vagy E4 és "Egyébként a Z és za OEM Z között csak a burkolat a különbség" erről fogalmam sincs....én is tanulni jöttem ide.

(#20743) Popes válasza Pityu. (#20740) üzenetére


Popes
őstag

SB Z oem hez képest a burkolat +1 piros led a különbség. Annyi lehet még hogy volt egy olyan széria amin sima fekete kondik voltak nem a jobb minőségű arany színű.

Berakni meg berakhatod az E4-be és lesz elég hely.

Nekem is alul van.

Deus ex machina

(#20744) Pityu. válasza Popes (#20743) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát ezen nem tudom milyen színű kondik vannak de rá kérdezek.Egyébként nekem csak egy genius 1250B hangfalam van ehhez érdemes venni?Nem tudom mennyivel hallanám jobbnak,most vettem a hangfalakat úgyhogy nem akarok drágábbat jobbat.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#20745) zsoika válasza Pityu. (#20744) üzenetére


zsoika
addikt

Áááá ahhoz a genius-hoz elég az alaplapi is ...tök fölös Z szerintem.

(#20746) Popes válasza Pityu. (#20744) üzenetére


Popes
őstag

Nekem kifejezetten a fejhallgató miatt kellet(és nem bántam meg) de amúgy pl az én alapi hangkártyámhoz képest minőségben nem volt olyan nagy ugrás, viszont a fejest így már rendesen meg tudom hajtani. Mondjuk a lapomon már nem a leggagyibb hangkeltő volt. LINK

Deus ex machina

(#20747) zsoika válasza Popes (#20746) üzenetére


zsoika
addikt

És gondolom virtuál 7.1-ben ...ugye?
Mármint a Z-vel.
Nekem BF3 és 4hez kéne és Cloud 1 el használnám majd.

(#20748) Popes válasza zsoika (#20747) üzenetére


Popes
őstag

BF4-hez játékon belül Headphone+Stereo vált be a legjobban ezzel a beállítással.(néha használom a scout mode-ot is) Így mindig tökéletesen hallom hogy merről jön az enemy, vagy honnan lőnek.

Zenére meg ASIO

Deus ex machina

(#20749) zsoika válasza Popes (#20748) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem is úgy van beállítva a játékban sztereó és füles csak a Asus d1 programjában virtuál 7.1 dolby ra van állítva.
Akkor a Z-ben nincs virtuális 7.1 dolby headphone technológia, vagy bármi más virtuális térhatás ?

(#20750) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Játékhoz van értelme külön hangkártyát venni? Ha igen milyet?

Igaz hogy jobban hallhatom a zajokat benne? (fontos lenne multiban)

Alapból egy vezetéknélküli fejesem van (Sennheiser RS-160), nem tudom lenne-e értelme ezek fényében egy külön hangkártyát vennem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.