Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20451) nubreed válasza Tibiajax (#20450) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem ajánlottak USB to SPDIF eszközt. Ilyenen nem gondolkoztál el? Mert amúgy eredetileg én is hangkártyában gondolkoztam, olvass vissza pár hsz-el feljebb le is írtam az igényeimet.
Szóval ha te is csak SPDIF kimenetet használsz és rákötök/néd külső erősítőre akkor lehe elég lenne oda egy ilyen, nem? Bár nem ismerem ezeket az eszközöket, de nekem azért szimpatikusak, mert ugyanúgy tudna funkcionálni, mint a jelenlegi hangkártyám külső doboza. Nekem ez sok szempontból kényelmesebb.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#20452) Tibiajax válasza nubreed (#20451) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igen, van ez pl m2tech hiface two, de hiába végez jó minőségű átalakítást, csak két csatornát enged ki..
nekem kell a sokcsatorna is. legalábbis sima dolbyd és dts.

(#20453) nubreed válasza Tibiajax (#20452) üzenetére


nubreed
veterán

Egyébként ez pont nekem is fontos szempont, hogy tudjon DD -t és DTS -t is. Olyan USB SPDIF eszköz nincs, ami tudja?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#20454) nubreed válasza Tibiajax (#20450) üzenetére


nubreed
veterán

Egyébként én ezzel szemezek:

Asus Xonar Essence STX

Vagy ennek az újabb változata:

Essence STX II 7.1

Mindkettőn van SPDIF. De ha csak ezt használod ki, akkor feleslegesen adsz ki pénzt olyan funkciókra amik miatt ez a kártya annyiba kerül amennyibe. (Jó annak idején a jelenlegi kártyám, az Audigy 2 ZS Platinum Pro sem volt azaz olcsó kategória éppenséggel, sőt... és mégiscsak azon is, csak az SPDIF kimenetet használom). Ettől függetlenül én is gondolkozom rajta.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#20455) Tibiajax válasza nubreed (#20454) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

slim méret...

(#20456) do-Sequence


do-Sequence
tag

Sziasztok!

Tanácsért fordulok hozzátok hangkari vásárlás ügyében, mert 1.suta vagyok ez ügyben 2.mióta nézegetem a bővebb választékot még sutább lettem. :DD

Elsődlegesen: vettem egy pioneer lemezjátszót és azon keresztül akarom digitalizálni a lemezeimet. A vinylLayer-t usb csatlakozáson keresztül rá lehet kötni a pc-re. Próba rec. megtörtént, de nagyon nem vagyok megelégedve a minőséggel. - Jelenleg egy creative 5.1-es belső hangkártyát használok.

Másodlagosan: Használnám zene hallgatásra, !szerkesztésre! és játékra ill. film nézésre.

Amit eddigre már biztosan tudok: adja az ASIO nyújtotta előnyöket, 192 kHz 24 bit rec lehetőséget ill. legyen rajta midi csatlakozás és hogy kb. 35ezrem volna rá.

Asus, Creative, Steinberg, Behringer, AudioBox, M-Track, Roland, Scarlett, Focusrite márkák termékeit nézegettem, de egyedül a Creative-val van tapasztalásom.

Tényleg csak annyi a különbség a külső és belső kártyák között, hogy a belső olcsóbb?
A vinyLayer-hez vegyek egy előerősítőt is, amit rá tudok kötni a hangkártyára?
Jó ár szegmensben keresgélem azt, amire szükségem van?

Köszönöm

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#20457) Peterhappy válasza Peterhappy (#20448) üzenetére


Peterhappy
őstag

Valaki esetleg tud ez ügyben segíteni?

Apósommal boltoltunk kicsit és kaptam egy pár Celestion dobozt és készül hozzá egy erősítő :)

Egy MSI 250 Mortar alaplapra kerülne rá. Ár/érték arányban akad olyan "párezres" hangkártya, amivel lényegesen jobb minőséget tudok kicsikarni a dobozokból?

(a gép és az erősítő még építés alatt, szóval nincs viszonyítási alapom).

Előre is köszönöm a segítséget,
Péter

(#20458) blountex


blountex
senior tag

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy van-e valami olyan eszköz amivel 2.1 channel helyett 5.1 channelt lehetne varázsolni win 10 64 biten?
Mindenképp egy erősítőn keresztül futna a dolog akár optikai/hdmi-vel.
Vettem egy ilyen külső hangkártyát, de sajnos nem kompatibilis a win10el driver ügyileg, és elég sok külső hangkártya sem kompatibilitis akár 20-30e szegmensben nézve, mert a gyártok nem írnak rá....

Optikai kábelek közül esetleg ez megoldás lehetne?

(#20459) Corsair90


Corsair90
tag

Sziasztok!

Asrock Z77 Extreme 4 alaplapom van és ehhez keresek egy olyan hangkártyát, ami érezhetően és tapasztalatok szerint is hoz némi javulást, a saját alaplapi hangkártyához képest gondoltam.
Leginkább játékokban szeretném hogy érezhető legyen a javulás illetve picit zenében is.
Van egy Genius 5.1 szettem és erre szeretnék jobb hangzást csalogatni, szóval fülest csak igen ritkán használok. Persze nem baj ha ezen a téren is érezhető lesz a javulás, de ne ez legyen az elsődleges.
Szóval mik azok, amik szóba jöhetnének pl használtan? Keret 1000-15000 Ft, de legyen inkább minél olcsóbb. Jelenleg Win7 van a gépen, de pár hónapon belül áttérek Win10-re.
Esetleg Xonar vonalon, D1, DG, DGX, DS, DX?

(#20460) Goldmen75


Goldmen75
őstag

Sziasztok!

Alaplapi Realtek ALC892 vagy xonar DGX ?!:)

Volt régen Creative Z-m, csak el kellett adnom...ezt meg nem ismerem, nyilván nem egy kategória ezzel, jobb mint az alaplapi?!

Edifier Studio R1280T. hangszóróm van a pc-hez, meg akg fülesem.

Zenét hallgatok főként, de játék is van.

(#20461) Oliverda válasza Tibiajax (#20455) üzenetére


Oliverda
félisten

"slim méret" - Mármint félmagas?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20462) Nalninh


Nalninh
csendes tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek egy Asus Xonar D2X hangkártyáról ?
Megéri még ilyet venni ? Logitech Z906os hoz venném.

(#20463) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Sziasztok! Egy új gépet állítok össze, és gondoltam vennék akkor egy hangkártyát is! Egy Asus xonar dg pci 5.1-et néztem ki! Nos..a jelenlegi fülesem egy noname yenkee hornet 3010..Lenne valami változás alaplapi és e kártya között?

u.i: Játékra kell főként!

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#20464) snecy20 válasza Goldmen75 (#20460) üzenetére


snecy20
veterán

Nekem eddig az a tapasztalatom, hogy Asus Xonar-ból igazából csak az Essence STX I-II amik hozzák a magas minőséget. De ezek még mindig zsebbe nyúlósok, viszont használtan ki lehet fogni némelyiket annyiért, mint amennyibe újonnan mennek az ezektől sokkal gyengébb DX-XD-DSX-D1-DG-DGX példányok.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20465) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

Van egy régi HP EliteBook 8540w notebookom, amin Windows 10 van. Ehhez gondolkodom egy külső hangkártyán. Olyan 20-25k van a témára, nem kell 5.1, szinte csak fejhallgatós felhasználás, filmnézés, és leginkább zene hallgatás (jó minőségű mp3, és FLAC). Jelenleg egy Sennheiser HD221-em van, amit cserélnék egy Sennheiser HD569/HD579-re, amint lesz rá pénzem. Az 569 23 Ohmos, az 579 50 Ohm. Nem tudom, ez számít-e ebben az esetben...

Milyen hangkártyát ajánlanátok?
Amit néztem:
ASUS Xonar U5
ASUS Xonar U7, ezek között nem tudom, hogy van-e érdemi különbség, nekem a 7.1 extra nem pálya.
Creative X-Fi HD, bár ennek a driver Windows támogatása kétséges...
Creative Omni, ami szimpatikusnak tűnik, nem tudom, gyengébb-e, mint az előző versenyző.

Melyik adná a legtöbbet a pénzemért? Esetleg más lehetőség a kategóriában?

Ja, mennyire vagyok audiophil? Érzem, hogy a Samsung S8 sokkal szebben szól a jelenlegi laptopnál a HD221-el, de nem igazán vadászom a hangokat, csak szóljon szépen, tisztán. Főleg rock, metál, annak is a szimfonikus irányzata szól nálam.

Köszi!

Icewolf || kósza ||

(#20466) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Valaki esetleg tud ez ügyben segíteni?

Apósommal boltoltunk kicsit és kaptam egy pár Celestion dobozt és készül hozzá egy erősítő :)
Egy MSI 250 Mortar alaplapra kerülne rá. Ár/érték arányban akad olyan "párezres" hangkártya, amivel lényegesen jobb minőséget tudok kicsikarni a dobozokból?
(a gép és az erősítő még építés alatt, szóval nincs viszonyítási alapom).

Előre is köszönöm a segítséget,
Péter

(#20467) nubreed


nubreed
veterán

Valószínű, hogy végül is olyan hangkártyát veszek, amin a digitális kimenet az csak Toslink. Valaki tudna abban segíteni, hogy milyen Toslink kábellel (márka, típus) volna érdemes összekötni az erősítővel? Ilyet még sosem vettem, eddig csak SPDIF -et használtam.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#20468) Razor9


Razor9
csendes tag

Sziasztok!
Van egy nem mai csirke, P4-es, itt-ott már alkatrészcserélt, de még jól működő számítógépem. Hétvégén filmezni, szülőknek netezésre megteszi. Sajnos az elmúlt időben elkezdett random módra akadozni a hang, megfogva ilyenkor a teljes rendszert. Ahogy néztem ez egy elég ismert probléma - Windows 10 vs. integrált Realtek kártya -, így egyelőre még próbálkozok kiküszöbölni, ám ha nem sikerülne, akkor B tervként vennék a gépbe egy rendes hangkártyát. (Vagy megy rá egy Linux. :D)
Az alaplap egy ABIT IL-8-as (https://www.manualslib.com/manual/205149/Abit-Il8.html?page=7#manual), a PCI express csatlakozó már foglalt. Egy sima sztereó hangszóró és fejhallgató van rákötve, szóval semmi 5.1-es csoda. Ilyen feltételek mellett ti milyen kártyát ajánlanátok? Néztem az ASUS Xonar-t, de nem tudom, nem-e ágyúval verébre eset lenne.

(#20469) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Hello

Egy Asus Strix DLX-et vagy egy Phoebust szeretnék vásárolni. Phoebus már volt, nekem nagyon bejött...
Kérdésem az lenne, hogy a Win 10 64 bit driver támogatása megfelelő? Tudom, hogy voltak gondok, de ezek már megoldódhattak? Irtam az Asus hangkártyák topicba is, de ott nem jött feedback.

kössz!

(#20470) Cseneles


Cseneles
őstag

Sziasztok!

Na ma megrendeltem a Sound BlasterX AE-5 hangkártyát amazonon elvileg pénteken itt is van.... Kíváncsian várom ,h mit tud és milyen a hangja :K Beats Studio 2.0 és egy Sound BlasterX H5 Tournament edition amit fog kergetni

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#20471) jackooo84


jackooo84
tag

Sziasztok !

Jelenleg van egy audiospartan A studio hangkártyám és a cseréjén gondolkodom igazából nincs vele bajom de nem nagyon tetszik a kezelőfelülete.

Amit tetszik pl.Native Instruments Komplete Audio 6 de nem tudom h hangban jobb lenne-e mint a spartan.
Yamaha hs7-hez kellene. Vélemény? :R

[ Szerkesztve ]

(#20472) madrac válasza Rabbitf_24 (#20469) üzenetére


madrac
őstag

Asus Strix Soar van nalam, de ugyanolyan gagyi szerintem a driver mint korabban. Jatekban gyakran pattog a hang es az eszkozkezeloben 2 helyen is szerepel. Valamikor juliusban igertek uj drivert, de vissza lett vonva, mert kiderult hogy az uj verzio mas ujabb hibat is generalt. Azota se tortent semmi. Szamomra eleg nagy csalodas a kartya a driver, sw miatt. Windows 10 64bit.

(#20473) Kean_Sorbo válasza Razor9 (#20468) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Szerintem vegyél egy ezer forintos USB-hangkártyát. [link]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#20474) Overmind333


Overmind333
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Hangkártya vásárlás előtt állok és nem tudok dönteni. Egy Hyperx cloud (1)-es és Logitech Z625-höz lenne, windows 10-et használok (szóval jó lenne ha tuti nem szarakoda a driver-je). Igazság szerint kettő között gondolkozok, de szívesen veszek más javaslatokat is.

-ASUS Xonar U5
-CREATIVE Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro USB

(#20475) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Üdv Urak!
HyperX Cloud Stingerhez kellene nekem egy hangkártya. Főleg játékok miatt lenne fontos (térhangzás). Mit ajánlotok 15e Ft-ig? Eddig az Asus Xonar DG/DGX-et néztem ki, más alternatíva esetleg?

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#20476) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Milyen hangkártyát ajánlanátok 30-35k körül?
Asus Essence One van ennyiért.
Ez megéri, vagy van jobb választás ár/érték arányban?
Köszi a választ?

(#20477) snecy20 válasza bombibmw (#20476) üzenetére


snecy20
veterán

Mindenképpen ilyen külső megoldásban gondolkodsz?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20478) Tim82 válasza snecy20 (#20477) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szerintem elírta, annyiért nekem is kéne Essence One. (Jó lesz az STX-nek is...)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20479) bombibmw válasza Tim82 (#20478) üzenetére


bombibmw
veterán

Igen, az csak az Upgrade Kit volt. :B

snecy20:
Nem.
Jó lenne belső is.
A SB Z bejött, de ha van más, jöhet. :)

(#20480) snecy20 válasza bombibmw (#20479) üzenetére


snecy20
veterán

Én a Sound Blaster Z-vel elég sokat szívtam, játékok alatt recsegett ropogott, meg hirtelen elment a hang, vissza is vittem, és lett apróról egy Xonar Essence STX.
Lényegében a Windows 10 megjelenésének heteiben elérhető lett a drivere, azóta kifogástalanul megy Win10 alatt.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20481) Bodz válasza bombibmw (#20476) üzenetére


Bodz
nagyúr

Mihez kellene?

(#20482) Popes válasza snecy20 (#20480) üzenetére


Popes
őstag

Akkor neked hibás volt az SBZ-d mert nálam jó ideje tökéletes W10 alatt. :)

Deus ex machina

(#20483) snecy20 válasza Popes (#20482) üzenetére


snecy20
veterán

Nem a Win10-zel volt a baj, több játék nem szerette.
Többek között a Dirt Rally-val akadt össze nagyon, és mivel akkoriban főleg azzal játszottam, így adta magát a csere.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#20484) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Helló!

PowerColor Devil HDX PCIe hangkártyát ismeri valaki?

Kimenetek szempontjából tökéletes (ami nekem fontos, sztereó, RCA, meg S/PDIF legyen rajt), árát nézve sem lehet olyan rossz.

(#20485) nubreed válasza S. Szabi (#20484) üzenetére


nubreed
veterán

Ezt eddig nem ismertem de jó tudni, hogy van. Nem tűnik rossz cuccnak.
Itthon lehet kapni?
SPDIF azért kell, mert külső erősítőre megy ki a jel?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#20486) pohár


pohár
félisten

sziasztok!

sajnálatos módon az AsRock Z77M alaplapomra kötött fejhallgatóm elkezdett alapzajt kiadni, búgni, meg a magas hangoknál recsegni, eddig bírta valószínűleg az integrált hangkártya rajta... (már leteszteltem másik fülessel, a fülest is máshol, szóval a géppel van a gond sajnos)
mivel nagyon, de nagyon nem akarok platformot váltani, vagy akár csak egy használt 1155-ös alaplapot venni, inkább veszek kényszerből egy hangkártyát, amire körülbelül szánnék 5-6 ezret, már ha lehet ennyiből értelmeset venni értelmes W10 driverrel :U

egy Superlux HD681EVO lenne hajtva róla jelen pillanatban, jöhet apróról is ajánlat nyugodtan, előre is köszönöm a segítségeteket :R

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#20487) blountex válasza S. Szabi (#20484) üzenetére


blountex
senior tag

Nem tűnik rossznak. Ha veszel és bevált, valószínűleg én is beruházok egy ilyenre.

(#20488) nubreed válasza nubreed (#20485) üzenetére


nubreed
veterán

Akkor meg is válaszolom a kérdésem. :)

Merlinnél lehet kapni, 40 rugó, sokkal barátibb mint az Asus Essence STX 70 ezer körüli ára. [link]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#20489) S. Szabi válasza nubreed (#20485) üzenetére


S. Szabi
őstag

Kicsit tervezem átvariálni a cuccaimat, és nem tudom még pontosan mi, hogyan legyen. Ezen főleg az RCA igazából az ami jó, hogy van. Meg persze a Coax is jó, jobb, mint a Toslink.

(Most laptop van, ahelyett lesz először is asztali gép, abba meg mehet rendes hangkártya az integrált heyett, most a gépnél a hang Denon PM50 integrált erősítő DAC-kal + hangszóró pár, de ezt akarom majd költöztetni a nappaliba TV mellé, ezek helyére meg aktív hangszórók, pl. M-Audio BX5 D2, ahhoz meg kell vagy DAC, vagy egy ilyen hangkártya, amin van RCA kimenet. Az a fontosabb igazából, mert Toslink az alaplapon is lesz. Egyelőre minden csak elmélet, nézem e lehetőségeket, mi lenne a legjobb megoldás :) És így olcsóbban jönnék ki, mintha a TV mellé vennék még egy erősítőt hangszóróval, és akkor így a gépnél megmaradna a jó hang.

(#20490) nubreed válasza S. Szabi (#20489) üzenetére


nubreed
veterán

Ha fejhallgatózól a gépről és fontos a jó minőség, akkor valóban érdemes egy jó hangkártyában gondolkozni. De ha esetleg csak az kell, hogy a digitális audio jelet át vidd az erősítőre arra a HDMI is tökéletesen alkalmas, ebből a szempontból mindegy, hogy spdif -en vagy hdmi -n megy, sőt a hdmi -n már TrueHD vagy DTS-HD is mehet, az erősítő végzi a dekódolást minden esetben (sztereóra is értve). Ja de közben megnéztem, a Denon PMA-50 erősítőn, csak coax és optika van. Ebben az esetben én is a coaxot választanám mindenképp.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#20491) S. Szabi válasza nubreed (#20490) üzenetére


S. Szabi
őstag

A leendő gépbe az RCA-s hangkártya az aktív dobozok miatt lenne fontos, ha ezek költöznek a nappaliba. Mert azoknak RCA-ról lehet "hangot adni" (abban a kategóriában). Mint ahogy említettem az M-Audio BX5 D2-t. És így jönnék ki legolcsóbban, úgy, hogy jó hang maradjo na gépnél is.

Az, hogy coax van rajt, azért jó, mert addig is a Denont rá lehet kötni majd a gépre Coaxon.

(Tervezett sorrend megvalósítás ügyileg: új gép, új TV, ez a cucc költözik a TV-hez (Denon PMA-50 + Q Acoustics 3020), addig gépnél csak fejhallgató, majd géphez egy aktív hangfal páros). Pénzben ez a legjobb megoldás. Ha a TV-hez kéne beújítani egy új szettet, az jóval húzósabb. Pl. ennek a Denon erősítőnek az "árából" meg van a géphez a hangkártya plusz hangfal páros)

[ Szerkesztve ]

(#20492) bombibmw válasza Bodz (#20481) üzenetére


bombibmw
veterán

Univerzális használatra.
Fejeshez leginkább(Cloud).
Játék, zene, YT.

snecy20:
Nekem nem volt semmi baj a Z-vel.

[ Szerkesztve ]

(#20493) Razor9 válasza Kean_Sorbo (#20473) üzenetére


Razor9
csendes tag

Köszi, ezt elmentem! (A hétvégén jól viselkedett a mostani.)

(#20494) Bodz válasza bombibmw (#20492) üzenetére


Bodz
nagyúr

(#20495) bombibmw válasza Bodz (#20494) üzenetére


bombibmw
veterán

Ez annyira jó?
Inkább újat vennék, garival.
Ha annyira jó, megvenném, de csak következő hónapban, viszont kétlem, hogy addig meglesz.

(#20496) MaciG


MaciG
addikt

üdv!

Logitech z906-hoz keresek hangkártyát. Optikán szeretném használni. MSI H61M-P31/W8 alaplapom van. Szerintetek mi lenen a nyerő választás?

BANZAII

(#20497) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Olyan hangkártya létezik, ami külső usbs és PC nélkül is képes működni? Optikai bemenetes kéne, hogy tudjam használni egy BD lejátszóval. Vagy amin legalább egy sima jack audio bemenet van.

(#20498) pulutodurumo válasza cocka (#20497) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ehhez SPDIF konverter is elég, ehhez hasonló kell neked.
Vagy ez.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#20499) nesa


nesa
veterán

Szerintetek melyik, 2 kártyára van lehetőségem, árban nem hasonlóak de ez van.

modolt Audigy 4
vagy xonar dgx

win7 alatt használnám.

(#20500) cocka válasza pulutodurumo (#20498) üzenetére


cocka
veterán

Köszönöm. Ilyesmikkel foglalkozik valamelyik topic? Mert régebben írtam egy tévés topicba, de ott se kaptam választ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.