Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14151) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!
Már megint én vagyok.... :))

Mire jó a LightScribe és a Labelflash? Melyik a jobb?

A Sony Optiarc oldalán találtam még írókat:
- AD-7261S (LightScribe-os)
- AD-7263S (Labelflash-es)
- AD-7283S (Labelflash-es)

Melyiket éri meg megvenni (beleértve a 7260-at és 80-at is)?

Gondolom a 7280-nál jobb a Labelflash-es 7283 változat ( és így van ez a 60-as szériában is).

[ Szerkesztve ]

(#14152) King Unique válasza fagylalt (#14151) üzenetére


King Unique
titán

Nem is tudtam,h már 728xx széria is van... :Y ez is vmi ráncfelvarrt,mint a 726xx :F
LightScribe és a Labelflash: mind2 lézeres lemezfeliratozó technólógia,íróba címkével lefelé betéve a lemezt tudsz rá gravírozni,ill.Labelflash esetén csak DVD-re (csillogó kék címke),de annak az adatrétegére is (sok értelme nincs :D ), LightScribe CD,DVD,DVD DL-be is van,felső-címkeréteg gravírozható,ill.vannak belőle "színes"(csak az alapháttér színes) lemezek is.
LightScribe az elterjedtebb,inkább olyat vegyél :K ,v nézd meg neked melyik tetszik jobban itt és itt.Ha meg mind2 kéne vegyél Liteon Ihas 624-et,azt tudja ezt is.azt is,igaz Labelflash helyet Labeltag,CD adatoldalra is tud gravírozni.
Attól,h melyiket tudja,nem jobb írásminőségre az író,tehát pl.jó a 7260 is,de ha kell vmelyik gravírozó technológia,akkor aszerint vegyél,ill.akkor az újabb 7280-as szériáből válasz,ha azok jobbak (bár firmware még új,de majd finomítják gondolom).

[ Szerkesztve ]

(#14153) kicsirigó7 válasza fagylalt (#14151) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

LightScribe-s lemez olcsóbb. Ha képeket szöveget akarsz égetni a lemez felső felületére.
Ezzel meg is válaszoltam hogy mire jó. :)

Írásminőségre mindegy hogy sima vagy LightScribe esetleg Labelflash képes.
Én pl a sima 7260S-t vagy a 7280S-t jobban favorizálom.
A plusz funkciók, több hibalehetőségre adhatnak okot.
Pl a lézer dióda, korábban elhasználódhat.

(#14154) fagylalt válasza King Unique (#14152) üzenetére


fagylalt
senior tag

A képeket látva nem látok semmilyen különbséget a kettő technológia között. Akkor a LightScribe jobb?
Egy 7280-ban gondolkoztam: de ebből csak Labelflash van.

Szerk.:
kicsirigó7: De csak néha használnám, ezt a + (persze, ha lesz) :DD
Gondolom az írásminőségen nem ront, csak az élettartamot csökkenti.

[ Szerkesztve ]

(#14155) kicsirigó7 válasza fagylalt (#14154) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Írásminőségre mindegy melyiket veszed. :K
A lézerdióda elhasználódása, viszont egyenesen arányos az írásminőség csökkenésével .
Ha néha használod gravírozásra, az nem jelent fokozott elhasználódást.
Nyugodtan megveheted akármelyiket.
7280S szériából, biztosan lesz LightScribe képes is. Tehát AD-7281S, csak erre még várni kell.

(#14156) fagylalt válasza kicsirigó7 (#14155) üzenetére


fagylalt
senior tag

De mennyi az annyi, mikor jöhet ki?

Gondolom, ha 1-2x használom évente, akkor gondolom nem csökken irreálisan az írásminőség. Apropó mennyi ideig "ír" meg egy lightscribe-ot?

(#14157) kicsirigó7 válasza fagylalt (#14156) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az hogy mikor jön ki, azt napra készen senki nem fogja megmondani.
Talán 1 két hét, vagy hónapon belül.

Szk:
A képnek a lemezre történő beégetéséhez szükséges idő attól függ, hogy a sugárirányú sávokban melyikben van képtartalom, de függ a választott képminőségtől is (tervezet, normál, legjobb). Mivel a kép beégetéséhez szükséges idő a tartalomtól függ.
Az alábbi adatok csak tájékoztató jellegűek. Az író típusától márkájától is függenek.

Ez egy átlag statisztika.
Csak cím Cím és tartalomjegyzék Teljes címke (grafikával)
Legjobb <4 perc <9 perc <36 perc
Normál <3 perc <7 perc <28 perc
Tervezet <2 perc <4 perc <20 perc

[ Szerkesztve ]

(#14158) fagylalt válasza kicsirigó7 (#14157) üzenetére


fagylalt
senior tag

Sokáig pörköli az biztos. :)
Akkor várok még egy kicsit és veszek egy LightScribe-os 728xxS-t.

Még egyszer: a LightScribe és a Labelflash közül a L.Scribe jobb? Mert, ahogy írtátok az több mindenbe tud írni.

Ha elhasználódna a lézerdióda akkor lenne rá gari?
Gondolom egy pár L. Scribe írás nem készíti ki a lézert. Vagy mégis? :F

Már bocs a sok kérdésért, de nem értek ehhez. :(

(#14159) King Unique válasza fagylalt (#14158) üzenetére


King Unique
titán

Melyik jobb... :F A Lightscribe támogatottabb,több féle,színű lemez van belőle,tehát szerintem jobbnak nevezhető.De kinek mi tetszik:pl.labelflash, labelflash adatrétegre, lightscribe,"színes" pl.zöld lightscribe,LF vs.LS:1, 2 - na melyik?
Egyébként attól a pár-néhány fontosabb lemeztől,amit így megravíroz az ember,azért nem használódik el idő előtt a lézerdióda,meg azért bírnia kell,ha már erre van kitalálva,de úgyse mindet pingálod meg,főleg,h sokáig is tart,mert min. "normal" ,de inkább"best" módban érdemes használni,h a kontraszt megfelelő legyen.
Egyébként meg a címkerétegre nyomtatás,a nyomtatható felületű CD,DVD,BD a legjobb,az tényleg színes és hamar megvan,de ahhoz ugye nem optikai meghajtó,hanem "nyomtató" kell. :K

[ Szerkesztve ]

(#14160) Flashget válasza kicsirigó7 (#14127) üzenetére


Flashget
félisten

Pio 215D-t is crossflashelni kellett mert nagyon felpörgette a lemezt olvasáskor és így volt amit be sem tudott olvasni pedig azt a lemezt a Pio108-al írtam meg. CD-t se tudtam megírni vele mert elrontotta. A nagy pörgéstől meg hangos volt mint egy traktor..:)

Realme GT Master Edition

(#14161) Flashget válasza fagylalt (#14154) üzenetére


Flashget
félisten

nekem a gépembe van Samu 223L és LiteOn 624B mindkettő LightScribe képes a LiteOn labeltag-ot is tud.
1x 1 napig kínlódtam ezzel a LightScribe dologgal, verbatim LightScribe cd-re mert az olcsóbb volt mint LightScribe DVD lemez...közben rájöttem a fantázia és a grafikus készség olyan messze áll tőlem mint a magyar focitól a VB-re kijutás.
Van 100Ft-os CD-re való filcem és azzal felirom mi van a lemezen nem pöcsölök órákat ezzel a LightScribe-al :D

Realme GT Master Edition

(#14162) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Elnézést hogy ebbe a topicba írok, de talán ez áll a kérdésem tartalmához a legközelebb.
Egy egyszerű kérdésem az lenne hogy mi a véleményetek a Maxell DL DVD lemezekről?

Nem nagyon használtam még DL lemezt ezért is kérdezem.

Előre is köszönöm! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#14163) Flashget válasza Carasc0 (#14162) üzenetére


Flashget
félisten

Pénzkidobás.
Verbatim vagy Ricoh lemezt szabad venni ha DL lemezről van szó.
Egyébként itt van a lemezes topic

Realme GT Master Edition

(#14164) fagylalt válasza King Unique (#14159) üzenetére


fagylalt
senior tag

Akkor lightscribe vagy labelflash színe a CD/DVD színétől függ, tehát az író "fekete színt használ" (nem olyan értelemben)
Ha lightscribe-olok vagy labelflash-elek a CD/DVD-re attól függetlenül még írhatok egy filmet a lemezre?
A nyomtatóval igazad van. :K

Más kérdés:
Én most Verbatim -R-es DVD-t használok (arra írok ki filmeket). Jobb fajta a +R-es változata?

Flashget: Végül is. :U

[ Szerkesztve ]

(#14165) Kam1kaze válasza AthlonXP (#14150) üzenetére


Kam1kaze
tag

Kösz a választ, egyenlőre csak kíváncsi voltam rá. Majd ha vennem kell, akkor előtte úgy is utána nézek és kérdezek.

(#14166) King Unique válasza fagylalt (#14164) üzenetére


King Unique
titán

Igen alapban a lemez háttér/alapszínétől függ,Labelflash-be csak DVD van,abba is csak ez a kék,ezért is szerintem inkább a Lightscribe.Nem beszélve arról,Labelflash DVD-be RITEK mides Fuji márkájú kapható csak (jó drágán),ami nem a legjobb minőség,míg Lightscribe-ba több fajta,pl. Verbatim is. :K
Miért ne írhatnál rá filmet :F ,ezek a felső,címkerétegre pingálnak,az alsó adatréted szabadon marad. :K Kivétel Labelflash/Labeltag esetén,ahol van lehetőség az alsó adatrétegre is mintát,szöveget égetni,de akkor adatot már nem lehet rá írni :N ,ill.úgy szokták ezt,h ha nem írod tele a lemezt,akkor a megmaradt "szabad-íratlan" részre dolgozhatsz vele - bár ahogy korábban is mondtam sok értelme nincs,meg amúgy is a tetejét nézi az ember,h mi van rajta,mi a lemez címe,nem az alját... :D
A másik lemez topicba találsz csomó tesztet,véleményt,a +os Verba írás minőségre egy ideje már jobb,bár sok múli gyártási helytől. Viszont vannak olyan DVD5 filmek,amik pár mega+ miatt csak -os lemezre férnek rá,ahhoz meg azt veszel...
Verbába jók a színes Lightscribe lemezek,próbáld ki,ha úgy gondolod...

[ Szerkesztve ]

(#14167) HoReSz1975


HoReSz1975
őstag

Hogyan tudom megnézni azt, hogy mi a legjobb sebesség egy adott lemez írására, arra gondolok, hogy a kezdetektől a végéig uganazon a sebességen haladjon az írás, ha létezik ilyen beállitás :F

(#14168) King Unique válasza HoReSz1975 (#14167) üzenetére


King Unique
titán

Hát le kell tesztelni,arra alkalmas íróval a különböző sebességeken megírt lemezeket,azt abból látszik,melyik írás a legjobb,v itt a topicban megnézni a teszteket,hátha akad köztük olyan író-lemez párosítás is,ami neked van,kell.
Végig konstans CLV stratégiával 6x-os tempóig írható,utána lévők már menet közben váltogatják,8x Z-CLV,ha jól tudom (kb 25%-ig 6x,utána vált 8x-ra),illetve ettől gyorsabb írásnál,az eljétől a végéig folyamatosan emelik a tempót,CAV.Az alapban így van beállítva az író firmware-ében,de,h ezt lehet-e manipulálni,meg érdemes-e az már mád kérdés... :F :D

[ Szerkesztve ]

(#14169) Flashget válasza King Unique (#14166) üzenetére


Flashget
félisten

Viszont vannak olyan DVD5 filmek,amik pár mega+ miatt csak -os lemezre férnek rá,ahhoz meg azt veszel...

arra meg vesz Phipips INFOMEDIAR30 lemezt vagy Sony-R az is jobb tőle.

Realme GT Master Edition

(#14170) King Unique válasza Flashget (#14169) üzenetére


King Unique
titán

Igen,lehet,de én nem is Verbára értettem,h azt vegyen.Abba taiwani korábban viszonylag "jó" volt,v annyira szar az is,mert mostanába már nem nagyon írok -os lemezt? A színes taiwani LS, -os Verba is jó volt,csak az drága...

[ Szerkesztve ]

(#14171) NickLang válasza King Unique (#14166) üzenetére


NickLang
csendes tag

Szerintem a Fuji lemezei nem rosszak, vannak olyan jók mint a Verba... sőt.

"Ki korán kel, egész nap álmos marad."

(#14172) King Unique válasza NickLang (#14171) üzenetére


King Unique
titán

A RITEK mides Fuji... :F hát egy jó íróval,megírhatók azok is jobban,mostani teszteket nézegetve lemez topicban,de azért a Verba (megfelelő gyártási helyről) jobb.

[ Szerkesztve ]

(#14173) fagylalt válasza King Unique (#14166) üzenetére


fagylalt
senior tag

Akkor nem kicsit jobb a LScribe. :U
A LFlash-nél hittem azt, hogy az csak az adatrétegre írhat, de így már mindene tiszta. :K

Köszönöm a válaszokat! :R :R :R :R :R

(#14174) Dj Dekko!


Dj Dekko!
őstag

Sziasztok. BluRay/DVD Írót szeretnék vásárolni de teljesen tanácstalan vagyok milyet érdemes.
Elsődleges szempont hogy a BluRay Film lemezeket (25/50G) kényelmesen jó minőségbe kitudjam írni.
Viszont DVD írásban is ADAT illetve FILM + / - DVD Égetését is jelentősen igénybe venném.
Sokan a Plextor márkát javasolják.
Amit kiszemeltem az egy PLEXTOR PX-LB950SA ilyen lenne.
Te mit javasolnátok?! :U

(#14175) banderasz77


banderasz77
addikt

Melyik most a legjobb DVD+R lemez 7280-hoz? Nézte már valaki? Mert ha kell, lecserélem a JVC DVD-R lemezeimet.

(#14176) King Unique válasza Dj Dekko! (#14174) üzenetére


King Unique
titán

Inkább Blu-ray író topicba érdeklődj,olyan is van már!
Mivel a Plextor BD írók belseje Pionner (pofátlanul átcímkézve-dobozolva eladják szinte uazt. jóval drágábban),szerintem inkább Pioneer BDR 205,v 206 írót vegyél,az kb.kijön 25k-ból és,ha másik topicba a teszteket megnézed minden lemezt az ír meg a legjobb minőségben és firmware update-ja is jobb,mint a Plextoré. :K De persze,ha akarod megveheted a Plextort... :D
Esetleg még BD íróba Sony Optiarc BD-5300S (Liteon belső) jó,meg LG,de az csak a jobb Verba,Pana,Sony BD lemezeket írja meg jól,a többit gyengébben.

[ Szerkesztve ]

(#14177) gg72 válasza King Unique (#14176) üzenetére


gg72
veterán

Pontosan így van. :K

(#14178) Dj Dekko! válasza King Unique (#14176) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Értem. Köszönöm. Sokan nekem is a pioneert javasolták.

(#14179) King Unique válasza gg72 (#14177) üzenetére


King Unique
titán

Bátorkodtam a "mestertől" hallotakat,megosztani másokkal. :)

(#14180) Flashget válasza Dj Dekko! (#14178) üzenetére


Flashget
félisten

Akkor mi is a kérdés? :)

Realme GT Master Edition

(#14181) Dj Dekko! válasza Flashget (#14180) üzenetére


Dj Dekko!
őstag

Inkább gondoltam kikérem a véleményeteket, hiszen azért itt elég sok kolléga hozzáértő.
De végül is, egyik dvd íróval sem járok rosszul ahogy kiveszem a szavaitokból.
Pioneer avagy Plextor.

(#14182) gg72 válasza Dj Dekko! (#14181) üzenetére


gg72
veterán

Viszont továbbra sem értem, hogy miért akarnál 2X annyiért Plextort venni, mikor belül abban is Pioneer van... :F

Ajánlott író még a [Sony Optiarc BD-5300S], nekem pár hete van egy ilyenem a Pioneer BDR-205 mellett, Panasonic/Verbatim/Sony lemezekre ez is ugyanolyan kiváló minőségben ír, mint a Pioneer, mindemellett ez a jelenlegi leggyorsabb BD-olvasó és megírt lemezek (DVD+BD) tesztelésére is alkalmas, írott DVD-k esetén a jitter-t is kijelzi, vagyis egy abszolút multifunkciós optikai meghajtó!

Aktuális BD-meghajtók olvasási sebességei:

[forrás]

[ Szerkesztve ]

(#14183) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Azt valahol leírják, hogy a meghajtó milyen sebességgel képesek írni, PL a CD lemezeket? Nem a max sebesség érdekelne, hanem a többi (pl a legkisebb) elérhető sebesség. Még a gyártók honlapjain sem találom...
Vásárlás előtt jó lenne tájékozódni. A jelenlegi ASUS sajna min. 16× tud írni CD-t. Audiót jó lett volna 8× sebességgel.... A most kaphatóak közül tud valamelyik ilyen sebességet?

(#14184) Flashget válasza Jimmy8 (#14183) üzenetére


Flashget
félisten

Nem nagyon írják a gyártók...de a mai lemezeket nem is lehet olyan lassan írni mint régen.

Nero Info toolcd progi megmutatja.

Samsung S223L
Read Speed : 40 , 32 , 24 , 16 , 8 X
Write Speed : 48 , 40 , 32 , 24 , 16 X

LiteOn 624B
Read Speed : 48 , 40 , 32 , 24 , 16 , 10 , 8 , 4 X
Write Speed : 48 , 40 , 32 , 24 , 16 X

Realme GT Master Edition

(#14185) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Üdv!
Egy NEC 3540 meghajtót cserélnék le egy modernebb íróra. Teccik ez a lightscribe, azt tudnia kellene. Mit ajánlotok? A hardverapró is bolt. :K
Jó lenne ha nem OEM, hanem dobozos verzió lenne. Mer azok is teccenek. :DDD

(#14186) SpeedR


SpeedR
őstag

Üdv!
Ismerősnek vacakol a laptopjában a dvd író. Állítólag sorban rontja el a lemezeket. Tudnátok mondani néhány olyan progit, amivel tesztelni lehet az írót?

(#14187) Jimmy8 válasza Flashget (#14184) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Azt OK, hogy az Infotool kiírja, de ahhoz meg kell venni a meghajtót:DDD
Nagy az esély rá, hogy a mostani írók közül már egyik sem tudja CD estében a 8× írás?
Akkor nagyon úgy néz ki, hogy mennek a Wav fájlok DVD-re....

(#14188) jobbacsabba válasza jobbacsabba (#14185) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Valaki esetleg?
SH-S223C?

(#14189) Carasc0


Carasc0
őstag

Legnagyobb tiszteletem mindenkinek!

Érdeklődök megbízhatóság terén az alábbi linken lelhető DVD-író hardvereszközről. A kérdés annak tényében merül fel bennem, miszerint hallottam, hogy a DVD-író gyártásával felhagyott a Pioneer. Jelenleg egy Pioneer 111D típusú íróm van, amely nehezen bánik el a DVD+DL lemezekkel, illetve már lassan 4 éves és persze használva van rendesen. Egyáltalán érdemes a jelenlegit lecserélni? Amennyiben igen, akkor a kiszemelt a linken látható darab lenne.

[link]

Válaszokat és véleményeket előre is köszönöm!

Tisztelettel:

Carasco :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#14190) x_o_n válasza Carasc0 (#14189) üzenetére


x_o_n
veterán

szia

szerintem jó a linkelt tipus és egy 4 éves írót érdemes lecserélni.
én toshiba iróra cseréltem le mert külsőnek is azt használtam noti mellé illetve nem kaptam pioneert amit kerestem.

(#14191) Egon válasza Carasc0 (#14189) üzenetére


Egon
nagyúr

Az a Pio NEM ajánlott író: [link]

A linken szereplő, ajánlott írók közül válassz.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#14192) x_o_n válasza jobbacsabba (#14188) üzenetére


x_o_n
veterán

szia

szerintem jó gép én egy dobozos SH-S223C/RSMS vettem,nero/2 előlap/kábel stb és meg vagyok vele elégedve,eddig beolvaott olyan régi lemezeket is amit a z elötte lévő pioneer nem.
nekem nem volt gondom még a toshiba-samsung néven futó irőjával.
az enyém nem i lightscribe

(#14193) x_o_n válasza Egon (#14191) üzenetére


x_o_n
veterán

jesszus igazad van elnéztem egy számot...

(#14194) kicsirigó7 válasza jobbacsabba (#14188) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ha csak az olvasás számít nálad, akkor a 223C-is megfelel.
Ha számít az írásminőség, és maradsz a márkánál. Akkor Samsung SH-S222AB-t vegyél.

(#14195) kicsirigó7 válasza Carasc0 (#14189) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Jól tudod a, Pioneer DVD íróit a QSI gyártja.
A 111D fw elavultsága miatt, mindenképp szűkséges venned egy új írót.

A 111-est, még meghagyhatod normál DVD/CD lemezeket pörkölni.
Bár lesz olyan normál DVD lemez is, amit már nem fog tudni megírni.
De ez, nem túl sok lemez mid-et jelent.
Mellé vegyél Optiarc AD-7260S-t vagy 7280S-t, a DVD+R DL lemezekhez.
DL lemezből csak Verbatim vagy Ricoh az ajánlott.
A többi DL lemez márka lutri, vagy meg tudja pörköli egy új író is, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#14196) Flashget válasza jobbacsabba (#14188) üzenetére


Flashget
félisten

Amennyiben neked nem tetszik a gyenge írás mínőség akkor nem veszel samsung 223C írót.
Ha csak olvasni kell lemezt akor megveheted.

222 A/B vagy ha van valahol elfekvőben 223L akkor ezeket vedd íráshoz.

Realme GT Master Edition

(#14197) Flashget válasza Jimmy8 (#14187) üzenetére


Flashget
félisten

Azzal kezdtem, hogy a gyártók nem nagyon írják.

A két író amiről beraktam az infót MTK chipsetes ezek ezt tudják. CD min. 16x sebesség.

Realme GT Master Edition

(#14198) Jimmy8 válasza Flashget (#14197) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Jól van no. Értem én :D

De tényleg, köszi az információt :R

(#14199) jobbacsabba válasza Flashget (#14196) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Köszi mindenkinek a választ! :R
A legfontosabb a halk olvasás, de jó minőségben írjon. A lightscribe-ot jó lenne ha tudná.
A samuk azért tetszenek, mert a dobozban szokott lenni ezüst előlap. :B

(#14200) kicsirigó7 válasza jobbacsabba (#14199) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Mivel NEC 3540 meghajtót cserélnél le.
Akkor IDE-s is szóba jöhet. Egy Samsung SH-S222L írót vegyél.

"A legfontosabb a halk olvasás, de jó minőségben írjon. A lightscribe-ot jó lenne ha tudná."

Mindhárom kritériumnak megfelel. :K

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.