Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) orkester válasza dchard (#1100) üzenetére


orkester
senior tag

Hello!
Igen ez azt jelenti, hogy firewire porton tudod a pchez kötni és leszedni az anyagot.
Egyébként nekem is ilyen kamerám van.:)

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1102) dchard válasza orkester (#1101) üzenetére


dchard
veterán

Hali!

Csak a biztonság kedvéért: a ''leszedés'' alatt azt értjük, hogy átmásoljuk (gépi tömörítés/konvertálás stb.) a szalagról a már digitális felvételt a gépre? Tehát ilyenkor nincs burtális proci terhelés és ehhez hasonlók?

Amúgy mi a véleményed a kameráról?

Mostmár csak egy olcsó firewire kari kéne. Ami szempont: elég ha csak 1 port van rajta, PCI sínbe illeszkedjen, lehetőleg olcsó legyen.

Amúgy mi a különbség a drágább meg a kevésbé drágább firewire karik között?

Köszi!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1103) robi0604 válasza orkester (#1089) üzenetére


robi0604
őstag

Valami hasonlóba majd ellátogatok, csak sajna nincs mostanában sok időm, így lehet, hogy más tapasztalatára kell hagyatkoznom.


Valakinek nincs tapasztalata ilyen JVC-vel?

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1104) Puke válasza Cumulus (#1090) üzenetére


Puke
csendes tag

Mindenképp kamerában kell gondolkodni, ha a mozgókép a lényeg.
Lehet kapni újonnan a gagyi szériákból 20e körül Plus meg hasonló boltokban, de azzal csak a gond van. Szar kép, mégszarabb hang, és kell még bele egy nagy kapacitású és gyors kártya is mert memóriára rögzít és máris nem is olyan olcsó. Inkább keress valami ismert gyártó használt cuccai között. Sony, Panasonic, Canon, de mindenképp teszteld le mielőtt kifizeted. A te általad belinkelt minden egyben szarságot felejtsd el.

[Szerkesztve]

(#1105) orkester válasza dchard (#1102) üzenetére


orkester
senior tag

Még nem próbáltam a másolást mert nincs a notimon FW és vennem kéne nekem is hozzá kártyát.:) De mivel itt már digitális a jel, ezért azt már nem kell a gépnek digitalizálni, mint a régi, analóg kazettákról, szóval nem lesz olyan nagy a terhelés, ha jól gondolom.

Teljesen meg vagyok vele elégedve ennyi pénzért. Bár még sokat nem volt lehetőségem tesztelni. Ebben a kategóriában, ahogy néztem a Sony ill. Panasonic kamerákat is, kb. ugyanolyan minőségűek voltak(megj.világosban, üzletben, sajnos rossz fényviszonyoknál nem tudtam őket tesztelni, összehasonlítani). Ezért nálam az ár döntött.:)
A kezelhetősége a Pana és a Sony között van, mert sajnos az LCDnél van a (jó minőségű) joystick, így kell hozzá mindkét kéz, ha a menüben akarsz variálni.
Tetszik a beépített objektív-takaró(bár ez nem tudom mennyire különleges).
Az akksi hamar lemerül, de már rendeltem hozzá utángyártott másikat.

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1106) Cumulus válasza Puke (#1104) üzenetére


Cumulus
tag

Szia!

Én erre a kamerára gondoltam hogy inkább ezt veszem meg! :) [link]
28K-ért odaadja a srác! :R
Megéri? :F

(#1107) Cumulus


Cumulus
tag

Rá lehet ezt kötni pc-re? Ill. ha veszek bele Memory Stick karit arra a videot is felveszi? ill.
mennyibe kerül egy ilyen kari? :F :R

(#1108) orkester válasza Cumulus (#1107) üzenetére


orkester
senior tag

Rá lehet. Egyébként részletes adatok:[link]
Egy 1GBos kártya ára kb. 9E Ft. De én inkább a DV kazettára venném a videót.

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1109) Puke válasza Cumulus (#1106) üzenetére


Puke
csendes tag

Ez egy nagyon jó választás, ha tényleg nincs vele komoly gond.
A videot meg DVC kazira vedd, nem kell MemoryStrick.

(#1110) csudri


csudri
őstag

Canon MV900-as kamera 49900-ért van akciózva az Electro Worldben, ennyiért jó nem? Első kamerának kellene a cucc, alap dolgokra simán jó, nem?

(#1111) Cumulus válasza Puke (#1109) üzenetére


Cumulus
tag

Szia!

Hogy jövök ki olcsobban,ha kazira veszem fel a videot vagy ha ilyen Memory Stick-re?
Ha kazira veszem fel utána le is tudom róla törölni a videot? Hogy veszem át a kaziról a PC-re a videot USB-n vagy IEEE-n? Kell hozzá külön progi amikor átmásolom a kaziról a videot vagy simán windowsba kapok egy uj meghajtót? Át is kell konvertálni a videót vagy egyből mpeg vagy stb-be van?
:F :F :F
:R :R :R :R

(#1112) orkester válasza csudri (#1110) üzenetére


orkester
senior tag

2x ment

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1113) orkester válasza csudri (#1110) üzenetére


orkester
senior tag

Szerintem jó. Én pár napja kb. ugyanennyiért vettem az MV890est. :(((

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1114) dchard válasza orkester (#1113) üzenetére


dchard
veterán

Miért, ez az mv900 jobb mint az mv890?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1115) orkester válasza dchard (#1114) üzenetére


orkester
senior tag

Ha jól tudom annyival hogy 25x/800x-as a zoom benne, az mv890ben pedig 22x/700x-as. De ezt talán túlélem. :)

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1116) dchard válasza orkester (#1115) üzenetére


dchard
veterán

Én is ennyi difit találtam. Mindazonáltal egy tartalék aksi, egy válltáska meg egy dv kazetta gondolom nem képvisel 20ezer forintos érétket, úgyhogy szerintem nálunk ez lesz a befutó.

Annyit hadd kérdezzek még, hogy ilyen válltáskákat, meg tartalék aksit hol lehet jó árban kapni hozzá? Illetve aksiból mennyire megbízhatóak az utángyártott darabok?

És valaki ajánljon már egy PCI-os firewire kártyát a lehető legkevesebb lukkal. Egyáltalán vannak tipusok, amiket kerülni kell, vagy akármelyiket megvehetem, ami szimpatikus?

Köszi!

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1117) orkester válasza dchard (#1116) üzenetére


orkester
senior tag

Én egy ilyen: [link] táskát vettem hozzá. Jól ki van párnázva, kényelmesen elférnek benne a dolgok.
És egy ilyen:[link] akksit + egy ilyen: [link] töltőt. Már régebben is rendeltem tőlük noti akksit, nem volt panasz rá. És rosszat még nem hallottam róluk. Pénteken megyünk Bécsbe, majd ott tesztelem a kamerát és megírom mennyit bír az akksi.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1118) varzo


varzo
tag

Srácok valaki segítsen pls!
Szóval van egy Canon MV750i kamerám gyári aksi meg egy nagyobb teljesítményű aksi dobozzal kábelekkel távirányítóval mindennel! Cégé volt amelyik lecserélte hozzájutottam olcsón de fogalmam sincsen, hogy mennyi lehet az ára és a googleben sem találok árat neki szerintetek mennyit érhet? 2év 1hónapos tehát múlt hónapban járt le a garija de amúgy tökéletes alig használt kamera! Szerintetek mennyi lehet az ára kb?

:R

(#1119) dchard válasza orkester (#1117) üzenetére


dchard
veterán

Hali!

Amúgy a kamerához ugye adnak egy aksit, meg töltőt? Vagy csak a kamerát a kézbe nyomják és heló??

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1120) sasa1978


sasa1978
csendes tag

Hali!

Én is kamera vásárlás előtt állok.
Főként az alábbi kettő kamerát néztem ki. Valaki tud esetleg mondani valamit róluk!

Sony DCR-SR30
JVC Everio GZMG27

Előre is köszi!

(#1121) orkester válasza dchard (#1119) üzenetére


orkester
senior tag

Persze, kamera, akksi, töltő, kábel a tvre csatlakozáshoz, használati útmutató van a dobozban. Egyébként a könyvében azt írják, hogy átlagos használatnál kb. 45-50 percig bírja a gyári akksi, nagy kapacitású pedig kb.140-145 percig(legalábbis a gyári, 1300mAh-s; az utángyártott az 1500mAh-s).

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1122) dchard válasza orkester (#1121) üzenetére


dchard
veterán

Köszi, megnyugtattál.

Egyébként mirt vettél még1 töltőt, ha a csomagban már volt1? Nem kötöszködés, csak érdekel.

Firewire témában nem mond senki semmit? Tök mind1, hogy milyen gyártó milyen kártyáját veszem??

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#1123) orkester válasza dchard (#1122) üzenetére


orkester
senior tag

Egyrészt mert a gyárival csak akkor tudod tölteni, ha kamerával együtt rakod rá, így nem tudod magaddal vinni a gépet a másik akksival, másrészt ez gyorstöltő és a 3. ok, hogy van hozzá szivargyújtós kábel is(bár ez érdekel a legkevésbé:) ).

Firewireben nem vagyok én sem otthon.:(

[Szerkesztve]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1124) robi0604


robi0604
őstag

Na sikerült elmennem az E.world-be és megnéztem 1-2 kamcsit.
Jvc-ből nem volt olyan amire kiváncsi lettem volna, csak a nagyobb ''sorozatszámú'' :)
Egész szép képe volt. Megnéztem a Pana gs-27-et, a Canon MV900-at és a Sony HC23-at.
A canonnak átlagos képe volt, jó megvilágítással szép, a Pana egy kicsit szebb volt, de a Jvc-t kicsit talán színhűbbnek láttam. A sony képe volt talán a legszebb, de nem volt nagyon látható különbség. Sajnos csak a monitorokon tudtam megnézni, az meg jó kérdés, hogy normálisan be voltak-e állítva. (akár a moncsik, akár a kamcsik)
Sokat olvasgattam mindegyikről szinte.
A JVC-ről senki nem mondott semmit, a Panáról azt mondták sokan, hogy gyenge fénynél nagyon ratyi a képe, a sony-nak x@r a kpstabija, a canonról se nagyon mondtak semmit, csak amit itt olvastam. :)
Ott megkérdeztem az eladót és mondtam neki, hogy valszeg lessz olyan alkalom, amikor gyengébb fényviszonyok mellett használnám.
Ő a panát, a sonyt ill. a náluk található JVC-t ajánlotta. Ez viszont ütközik azzal amiket olvastam, legalábbis a Panával kapcsolatban.

Mostmár tényleg nem tudok dönteni.
Valaki segítsen rajtam pls.!!!!!

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1125) johnjohn válasza dchard (#1122) üzenetére


johnjohn
addikt

Firewire !

Nem mindegy hogy milyen a kártya, nézd meg alaposan a dobozát,mert lehet hogy winXP alatt nem fog rendesen működni.Csak akkor vedd meg ha az XP is fel van tüntetve rajta!

(#1126) johnjohn válasza robi0604 (#1124) üzenetére


johnjohn
addikt

Gyenge fény mellett nem igazán fog dolgozni az alsó árkategória! a Sony drágább kamerái / 120 000 felett/ már szép képet adnak. Én pana NV GS 300 -as kamerát használok, az már úgy-ahogy elfogadható képet ad egy normál méretű szobában sima szórt fény mellett.

(#1127) johnjohn válasza varzo (#1118) üzenetére


johnjohn
addikt

Az új ára 500 euro körül mozog idehaza már kifutott típus ezért nem találtál árat.

(#1128) johnjohn válasza sasa1978 (#1120) üzenetére


johnjohn
addikt

Miért akarsz HDD kamerát venni? Ezért a pénzért már egy jobb miniDV is szóba jöhet, ráadásul nagyobb felbontással. A HDD kamerák szerkeszthetősége a rögzített formátum Mpeg2 -miatt nagyon macerás, nem jó sokat konvertálgatni az anyagot! Pl: Pana NV GS 180 130 000 Ft körül már 3CCD -vel is jobb választás. A GZMG 27 csak 800 000 pixel felbontású ami mozgóképnél kb. 460 000 pixelt jelent, tehát a kép nem túl tiszta,elmossa a finom részleteket,pl. a fű helyenként átmegy maszatokba.
Ha mégis HDD akkor inkább a SONY, de azért még olvass utána.

(#1129) varzo válasza johnjohn (#1126) üzenetére


varzo
tag

Igen de ennél fejlettebb kamerák is vannak 90k körül, ezért kérdeztem mennyi lehet kb az ára de úgy érzem inkább megtartom de ha valakit érdekel 70kért viheti!
kösz az infót
üdv Zoli

(#1130) agentzee


agentzee
csendes tag

Mi a különbség a Pana három 3ccd-s kazis alapmodellje között?
(GS180, GS280, GS300)
Átnéztem több forrást, és igazából nem találtam érdemben különbséget
A 300 a 280-tól tényleg csak DV bemenettel több?
:F

(#1131) orkester válasza agentzee (#1130) üzenetére


orkester
senior tag

A 180ban nem Leica optika van, nincs benne optikai stabilizátor, nincs vaku sem. A 300 pedig azzal több, igen.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#1132) johnjohn válasza agentzee (#1130) üzenetére


johnjohn
addikt

Igen a Pana 300-as kamerán van DV bemenet is, ami lehtővé teszi a kész videók visszaírását a kazettára. Ezt a lehetőséget azok használják főleg akik az editált videoanyagot kazettán szokták archiválni,így nincs minőségromlás a DVD -re való konvertálással szemben.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1133) agentzee


agentzee
csendes tag

Köszi az infót, úgy tűnik Pana 280-as lesz :R
Még egy apróság: 180-asról többen irták, hogy aksija gyenge (30min lcd mellett) - a 280-as is detto?

(#1134) johnjohn válasza agentzee (#1133) üzenetére


johnjohn
addikt

Csak a 300-as ról tudok nyilatkozni, de azt hiszem az aksi ugyanaz, nekem LCD-vel 45-50 percet is kibír,de ha túl sokat zoomolsz akkor talán kevesebb az üzemideje. Mindenképpen kell tartalék akku ha hosszú felvételeket készítesz,bár ha fix helyen vagy a hálózati táp a legjobb. Azért az viszonylag ritka,hogy pl. nyaralásnál ne legyen elég egy kirándulásra 1 aksi.
Óvakodj az utángyártott akkuktól,néha kevesebbet bírnak,mint a fele akkora teljesítményű gyári akku.

(#1135) agentzee válasza johnjohn (#1134) üzenetére


agentzee
csendes tag

Thx.

No még egy kérdés: miniDV kazik között mi lehet a különbség (ha a pana alap kazija 600, speciális kiadása pedig 1500 HUF)?

[Szerkesztve]

(#1136) johnjohn válasza agentzee (#1135) üzenetére


johnjohn
addikt

Az alap fapados DV kazetták átlagosan 2-3 felvételt bírnak,ha többször használod őket , akkor vagy már a kamerával való lejátszáskor is kockás lessz a kép, de lehet hogy csak a PC beolvasáskor lessz egy csomó eldobott frame.A drágább a jobb, pl.sony premium, excellent stb. ezekkel 4-5 rámásolást is el lehet érni. Én sony premiumot szoktam használni vagy fuji DVM 60-ast. ezek 5-600 FT körül vannak, de csak egyszer használom őket, jobb ha el van téve archiválásra.

(#1137) agentzee válasza johnjohn (#1136) üzenetére


agentzee
csendes tag

Kösz az infot. Most vettem sony hs94-et, ez tűnt nekem az ideálisnak, remélem bejön. Kari előtt már nem próbálom ki, maradjon meglepetés. Sony premiumot vettem hozzá, meg starter kitet (táska + pótakku) össz. 170k. Sokat gondolkodtam pana 280-ason, de ez jobban tetszett.

Ezek szerint tehát a miniDV-k csak párszor írhatók újra. Ez meglep, többre számítottam (vszeg cd-rw óta). DVD-re akarom menteni a felvágottat, de ez nem is rossz ötlet, hogy akkor az eredetit félreteszem. Ezzel kapcsolatban: miniDV mennyire strapabíró (sokszori megtekintés és időtállóságát nézve)? Mivel nem mai találmány, gondolom biztosan lehet becsülni az időtállóságát.

(#1138) johnjohn válasza agentzee (#1137) üzenetére


johnjohn
addikt

Ha az anyagot csak visszanézed, az nem strapálja a szalagot, a gond a felírásnál van, mert először a fej lemágnesezi /törli/ majd rögtön újraírja az új felvétellel .Egyébként egy profi ,úgy 1 milla feletti kamerában már olyan minőségű az elektronika és a fej, hogy mezei szalagra is képes 5-6 felvételt készíteni. Adobe Premiere Elements 2, vagy 3 progi a jó megoldás, beolvas, vág,,megírja DVD -t menüvel,feliratokkal. Kb 30 k az ára de érdemes megvenni. Az egyszerűbb vágóprogik / Ulead,Pinnacle/ valamiben mindíg gagyi, nagyon instabilok,lefagynak,stb. A Sony HC 94 kamera nagyon jó választás, bár nekem a Pana 280 masszívabbnak tűnt.

[Szerkesztve]

(#1139) Cumulus


Cumulus
tag

Hogy jövök ki olcsobban,ha kazira veszem fel a videot vagy ha ilyen Memory Stick-re?
Ha kazira veszem fel utána le is tudom róla törölni a videot? Hogy veszem át a kaziról a PC-re a videot USB-n vagy IEEE-n? Kell hozzá külön progi amikor átmásolom a kaziról a videot vagy simán windowsba kapok egy uj meghajtót? Át is kell konvertálni a videót vagy egyből mpeg vagy stb-be van?
A kamera Samsung VP-D103i.

(#1140) johnjohn válasza Cumulus (#1139) üzenetére


johnjohn
addikt

Ez a kamera a gyári leírás szrint memory stick-re csak fotót rögzít,azt is csak 0.3 Mpixell felbontással. Videót szalagra rögzít, 3-4 alkalommal lehet törölni a kazettát.A PC-re IIEEE-kapcsolattal lehet áttenni, de kell hozzá valamilyen videovágó alkalmazás.Ingyenes pl. a VirtualDub, de fizetős videovágóval jobban jársz! A beolvasott formátum DV avi ami igen nagy méretű file, de minőségromlás nélküli.

(#1141) agentzee válasza johnjohn (#1138) üzenetére


agentzee
csendes tag

Adobe Premiere elements - Utánaszimatolok :U

(#1142) johnjohn válasza agentzee (#1141) üzenetére


johnjohn
addikt

Le tudod tölteni a szoftver.hu weboldalról a 30 napos próbavreziót, csak annyi a limit, hogy feltesz a kép sarkába egy kis vízjelet. A 2. vagy a 3. verziót próbáld ki.

(#1143) agentzee válasza johnjohn (#1142) üzenetére


agentzee
csendes tag

Megnézem ;)

Kamerához adnak progit? még nem néztem meg

[Szerkesztve]

(#1144) johnjohn válasza agentzee (#1143) üzenetére


johnjohn
addikt

Amit adnak hozzá, az csak arra jó. hogy az USB is fusson, de a firewire az jobb. USB legfeljebb a fotókhoz ,áttöltésre. Meg persze hogy rájöjj,veszel valami komolyabbat.

(#1145) Cumulus válasza johnjohn (#1140) üzenetére


Cumulus
tag

Tehát videót azt nem veszi fel a Memory Stick-re? Mert nekem az akitől veszem 28K-ért azt mondta hogy ő ugy tudja ráveszi a videót is. De ha nem akkor felesleges bele vennem memokarit. És csak ugy tudom áttenni a videót ha van ilyen progim? Tehát nem kapok ujjj meghajtót ugy mint amikor memokariról csak áthuzom a videót a Totalcommanderbe hanem egy progival kell átmásolnom a videót? De minek a vágóprogi? Mit kell a videoban vágni? :F :R

(#1146) Sztojcsi


Sztojcsi
tag

Nem vagyok nagy kamera szakértő, de engem az érdekelne hogy amelyik kamerákra az van megadva hogy 0,8 megapixel azok milyen felbontásban vesznek fel. Ugyanis pl én most örököltem meg egy régebbi Sony PC5E típusú videokamerát amire az volt írva hogy 0,8 megapixel, de az a bajom hogy szerintem a 0,8 megapixelnek 1024x768 képpontnak kéne lenni, de mikor bedigitalizálom és megnézem a számítógépen, akkor csak 720x576 pixeles. Szerintem nem bedigitalizálásnál van gond de az is megeshet.

Lécci segítsetek!

(#1147) robi0604


robi0604
őstag

Szerintetek érdemes vennem utángyártott akksit?
Van 1 a gyári szerint 7 órás (úgyse bír annyit) akksi durván 7k ért szállítással és van eredeti 1,5 órás 7,5k ért...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1148) johnjohn válasza Cumulus (#1145) üzenetére


johnjohn
addikt

Sorbarakod a jeleneteket,levágod ami nem jól sikerült, aláraksz zajz,zenét stb.,tehát a nyers felvételsorból átúszásokkal komplett hasznos anyagot csinálsz és kiírod a progival menüvel ellátott DVD-re.

(#1149) robi0604 válasza Sztojcsi (#1146) üzenetére


robi0604
őstag

A 720x576 pixel 25fps-el a PAL szabvány...
Nagyobb felbontásban némelyik profi ill. a ''HD'' kamcsik dolgoznak, ha jól tudom.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1150) johnjohn válasza Sztojcsi (#1146) üzenetére


johnjohn
addikt

A 800 000 pixel a teljes pixelszámot jelöli, ebből mozgóképhez 4:3 képformátumban kb. 400 000 effektív pixelt használ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.