Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) ra^ven


ra^ven
senior tag

Havernak van egy JVC kamerája és szeretné használni webkameraként a gépen, a kamera firewire csatlakozón keresztül csatlakozik a géphez. Van valami univerzális szoftver amit lehet használni vagy tipushoz egyenként kell keresni?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#552) ra^ven


ra^ven
senior tag

UP

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#553) bunya válasza ra^ven (#551) üzenetére


bunya
csendes tag

Hali!

Hát erre szerintem nem sok esély van. Az én JVC kamerámmal pl már azért sem lehetett ezt megvalósítani,mert a firewire-re csak lejátszás üzemmódban nyomja az adatot. Másrészről meg egy szoftvernek on-the-fly kellene átalakítani azt az a böszme nagy adatfolyamot. (dv avi:720x576, 25 f/s- ---> mjpeg: 320x(nemtudommennyi), 6 f/s)Bár, ez talán meg is oldható valamilyen szoftverrel.

A mostani újabb kamerákban már van usb-s webkamera funkció

Üdv
bunya

Dib dáb daruláb, tarka kutya mezítláb.

(#554) karyo válasza Nagyonbanyek (#544) üzenetére


karyo
senior tag

Igen, felveszik.

Enjoy the silence.

(#555) ra^ven válasza bunya (#553) üzenetére


ra^ven
senior tag

Értem, tehát az olyan, ami firewire csatlakozóval csatlakozik a géphez lehetetlen, és a legtöbb kamerán már van erre a célra használatos USB kimenet?
Ha esetleg van rajta, akkor kell valami szoftver? és ha igen akkor milyen?
Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#556) bunya válasza ra^ven (#555) üzenetére


bunya
csendes tag

Amikor kamerát választasz a leírásban meg kell nézni, hogy melyik tud webkameraként funkcionálni. Még soha nem használtam webkamerát, (Én nem látom értelmét webkamera használatának.) szóval nem tudom, hogy hogy zajlik egy ilyen cucc használata.

Elvileg adnak valami CD-t minden kamerához, de figyelj oda, mert azt mondták nekem, hogy mostanában az olcsóbb kamerákhoz nem adnak szoftvereket, azt külön kell megvenni kb 15000 Ft-ért. (Konkréta ennél így van: NV-GS17)

Dib dáb daruláb, tarka kutya mezítláb.

(#557) ra^ven válasza bunya (#556) üzenetére


ra^ven
senior tag

Köszi. Meg kell venni? Miért kellene manapsag mindent le lehet tölteni.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#558) armithis válasza bunya (#556) üzenetére


armithis
csendes tag

nem feltétlen értek egyet veled. Én ugyanazon szériából rendeltem GS33 és ugyan kaptam hozzá cd-.t volt rajta Adobe Reader, Web kamera driver USB driver és DV studio 3 Hangsuly a utobbin van ami egy kókány 100 mb-os program amit szerintem dc++-ról is letöltheted akár.

Pinnacle Studiot kinal a videopart amiért meg azert nem eri meg kiadni 10000 ftokat mert egyszeruen megszerezheto barhonnan (torrent pl) a program nepszerusege miatt.

(#559) Nimrod válasza armithis (#558) üzenetére


Nimrod
addikt

Apró érv a jogtiszta szerkesztő programok mellett. Napokban tököltem videó konvertálással és vágással. Három program kellett a művelethez és még így sem lett tökéletes, mert bugos volt a crack. Normálisabb eszközhöz adnak normális programot is, nem az alsókategóriás gagyik szoftverkörítését kell nézni, ami kimerül az ezeréves driverekben. :(((
Az persze más kérdés, hogy Linux alatt van ingyenes szerkesztőprogram (csak képhez használok (Gimp), videóhoz nem), csak éppen lusta voltam használni, mert ahhoz win-ből ki kellett volna mászni. :DDD

(#560) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok kineztem szuloknek hazi hasznalatra egy digital8 as kamerat

Sony DCR-TRV285E

cel az, hogy hazi hasznalatra megfeleljen unokak csaladi esemenyek megorokitesere, majd a meglevo Samsung 121-es asztali dvd iroval atmasol dvd lemezre es nezeget kulonosebb szerkesztgetes nelkul.

Szerintetek ez megfelel a celnak?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#561) bitfarkas válasza Bandus99 (#560) üzenetére


bitfarkas
őstag

Szerintem igen. Nem rosszak a Sony D8-asai. Ha meg mégis meggondolod magad és kicsit vágsz, szerkesztgetsz a filmen, ;] vissza is tudod írni kazira, onnét meg a vágott filmből tudsz dvd-t csinálni.

(#562) bunya válasza bitfarkas (#561) üzenetére


bunya
csendes tag

Minek visszaírni kazira?
Firewire-ön keresztül egyből mehet a dvd íróra nem? Csak olyan kábel kell.

Dib dáb daruláb, tarka kutya mezítláb.

(#563) Bandus99


Bandus99
őstag

Ugy nez ki a dolog nem beszerezheto a 285, igy most ott tartok, hogy valoszinuleg HC17E lesz +10e ft lenne a 19E de nem hinnem hogy a taviranyito es a 640x digitalis zoom helyett 800x os megerne +10e ft ot velemeny jonak tunik a 17e is? szabad venni?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#564) Bandus99


Bandus99
őstag

Sehol senki?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#565) bunya válasza Bandus99 (#563) üzenetére


bunya
csendes tag

Hali!

A HC17E újabb, kisebb, (nem biztos, hogy jobb), könnyebben kezelhető. Kb ugyanazt tudják. Szerintem ne a digitális zoom-ot nézd. Az csak parasztvakítás.

Dib dáb daruláb, tarka kutya mezítláb.

(#566) Bandus99 válasza bunya (#565) üzenetére


Bandus99
őstag

Koszonom en is igy ereztem digit zoom-al kapcsolatban, tehat leegyszerusodott a kerdes +10e ft ot meger e az, hogy van hozza taviranyito HC17E <->HC19E es erre en ugy erzem, hogy a valasz nem. Tehat HC17 lesz a vetel

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#567) zina**


zina**
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Sony DCR HC22 videokamerát /legalábbis ezt nézem ki/, de mivel teljesen analfabéta vagyok e témában szeretném kérni a véleményeteket! zina** nagyi. :F Sürgős lenne, mert karácsonyra szeretném meglepni a családot! Előre is köszi

(#568) zina**


zina**
csendes tag

Még valami! Nem csak videozni, hanem fényképezni is szeretnék vele, és éjszakai felvételeket is.No és persze szeretném cd-re is kiírni a felvételeket! :R

(#569) bitfarkas válasza bunya (#562) üzenetére


bitfarkas
őstag

Miután a szerkesztett DV avi-t mpeg2-re kódoltad, megcsináltad a dvd formátumot, már mehet is az égetőbe.
Ezt vagy PC-n csinálod meg szoftveresen (erős vassal), vagy asztali dvd íróval. Az asztaliak azonban csak kamerát fogadnak tudtommal, PC-t nem.

(#570) bitfarkas válasza zina** (#568) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ez mindarra jó, amit szeretnél. :)
A fotó funkciótól ne várj sokat, szép papírképet nem igen lehet a videokamerák felvételeiből csinálni, de monitoron, vagy pláne tv-n nézegetni - elfogadható minőség.

(#571) bitfarkas válasza Bandus99 (#566) üzenetére


bitfarkas
őstag

Én két helyen láttam a neten 1 napos szállítással 285E-t, nézz utána.[link]

(#572) gabeesz válasza Bandus99 (#566) üzenetére


gabeesz
csendes tag

Hello!

Bár én még nem láttam a 17E-t közelről (elfelejtettem megnézni a Tesóban :)) ), de a 19E-t igen, ilyenem van. A sony.hu szerint nem adnak a 17Ehez USB kábelt, vállpántot, távirányítót és második zoom gomb sincs az LCD képernyőn. Mondjuk ezek nem olyan fontos dolgok. Ugyanakkor vlmi különbség biztos van bennük, ezt mutatja az áruk is.

(#573) Bandus99 válasza gabeesz (#572) üzenetére


Bandus99
őstag

Koszonom valaszaitokat

Kozben megvettem a 17E-t leirom mi az elteres a 19es 17 kozt ha jol neztem

Szoval a 17 hez nem jar gzarilag USB kabel erre amugy sincs szukseg ha szep eredmenyt szeretnel elerni ugyis beruhazol egy firewire kabelbe .
Vallpant sincs, ez talan hatrany lehet, azt meg nem neztem meg konkretan utolag lehet e ra tenni, van e neki vmi pocok ahova be lehet fuzni utolag.
Masodik Zoom gomb + felvetel gomb van az lcd szelen ez tehat nem elteres.
Taviranyito nincs es nem is lehet utolag sem tenni hozza, mert nincs beepitve a szenzor ez a lenyeges elteres. De ez -10e ft ot jelent, es en nem hiszem, hogz annyira szukseg van a taviranyitora, hiszen ugyis nezed a kameran felvetel kozben mit is veszel fel az esetek 90% ban tehat ott allsz mogotte nem szukseges taviranyito. Ha meg csaladi csoportkepet szeretnel, max elpazarolsz + fel percet kamara bekapcsol majd odasetalsz a csoporthoz es vigyor :) Vagy rosszul latom a dolgokat? mire lehet meg hasznalni a taviranyitot?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#574) Fricó


Fricó
aktív tag

hali!

Canon MV-790 kamera 65K megéri?

/ha valakinek van ilyenje akkor irjon róla pár sort/

ja és milyen kábellel tudom összekötni ezt a pc-vel?

(#575) Fricó


Fricó
aktív tag

a DV kimenet a firewire-t jelenti?

(#576) gabeesz válasza Fricó (#575) üzenetére


gabeesz
csendes tag

Hello!

I-link=DV csati=Firewire=IEEE1394. Lehet ki és bemenet is. Ez kamera-szoftverfüggő.

(#577) gabeesz válasza Fricó (#574) üzenetére


gabeesz
csendes tag

Javaslom ezt a kérdést dobd be ide is: [link]
Szerintem ajánlanak majd jobbat is ilyen áron.

(#578) Fricó válasza Fricó (#575) üzenetére


Fricó
aktív tag

up :DD

(#579) golyani


golyani
addikt

hello
aktuális lett a a videokamera vásárlás és 2 kiszemelt van:
Sony DCR-HC17E
Panasonic NV-GS17

melyik? miért? és mi a 2 fő előnye hátránya? gépre tudom-e dugni?

(#580) virkir válasza golyani (#579) üzenetére


virkir
veterán

Na csatlakozom én is, nekem is ezek a kiválasztott típusok és hasonló kérdéseim lennének.

Ja amúgy sürge mert holnap lenne időm elmenni megvenni.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#581) golyani válasza virkir (#580) üzenetére


golyani
addikt

jaja sürgős az ügy mer holna pvalszeg mi is beújíccsuk.

[Szerkesztve]

(#582) golyani válasza golyani (#581) üzenetére


golyani
addikt

up mer sürgősös!

(#583) sszever válasza golyani (#579) üzenetére


sszever
őstag

Sony-t nem ismeem, de a Pana van nekem is. Csak ajánlani tudom!
S természetesen gépre tudod kötni.

Amúgy szerintem ebben a kategóriában mindegyik nagyjából ugyan azt tudja, csak a nevük, és a design-jük más...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#584) golyani válasza sszever (#583) üzenetére


golyani
addikt

20/24x optikainál nagy a különbség???
mert az az igazség h oszttársaméknak sony van és neke az joban bejön igaz kisebb az optika zoomja a digitális meg az én szememben nem mérvadó.
a sony nekem vlahogy jobbna kézre áll.

(#585) gabeesz válasza golyani (#584) üzenetére


gabeesz
csendes tag

Hello!

A lentebb említett linken lévő fórumon nyilatkozták: (esetleg olvass utánna a dolognak ott, nemrég kérdezték ezt)
10szeres optikai zoom felett nehéz a képet rezzenéstelenül tartani, kivéve állványon. Ugyanakkor a Sony Steadyshoot-jának (kézremegés kompenzálás) nagyon nagy a híre!!! Szvsz nem a zoom határozza meg a kamera jellegét, az csak marketing. A Carl-Zeiss optika sem utolsó dolog!

Nekem HC19E van. Igaz még nem sokat használtam (kb. 2 hetes), de eddíg meg vagyok elégedve vele. A tapiképernyő pedig szuper!

(#586) sszever válasza golyani (#584) üzenetére


sszever
őstag

Szerintem válaszd azt, amelyik jobban tetszik, amelyik jobban kézre áll, amelyik szinpatikusabb. Nagy különbség úgysincs köztük.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#587) golyani válasza gabeesz (#585) üzenetére


golyani
addikt

és az a videonál is játszik vagy csak fényképezőgép módban? mert a sony oldalán a műszaki adatoknál
[link]
nme egyértelmű a számomra.
még 1-2 kérdés?
akkor ezek most tudnakéjszaki felvételt?
éa ez a képzremegés kompenzálással akkor mi is an?

[Szerkesztve]

(#588) gabeesz válasza golyani (#587) üzenetére


gabeesz
csendes tag

''és az a videonál is játszik vagy csak fényképezőgép módban? mert a sony oldalán a műszaki adatoknál
[link]
nme egyértelmű a számomra.''
Ezt a részt nem egészem értem mire írtad.

Tudnak éjszakai felvételt, olyan képet ad sötétben, mint anno a BigBrother-ben volt infrás videó.
A kézremegésről csak annyit, h sokan mondják h a 10x-es optikai zoom felett nehéz megtartani a kamcsit, h ne remegjen a kép. Én a 20x-os kamcsimat megtartottam minimális képremegéssel (hála a Steadyshot-nak), miközben a tőlünk 3-400 méterre lévő épületet sasoltam, igaz ültem közben, úgy tényleg gázos még a 10x is!
De erről itt olvashatsz bővebben: [link]

(#589) gabeesz válasza gabeesz (#588) üzenetére


gabeesz
csendes tag

Ha a sony mellett döntessz, ajánlom nézd meg a HC19E-t is. Néhány boltban csak pár (1-3) ezres a különbség a 2 között. Viszont kapsz hozzá USB kábelt, vállpántot és távirányítót pluszba.
Egyébként az edigital.hu-n és a nomatica.hu-n is szétnézhetsz. Itt össze is hasonlíthatod a kamcsikat!

(#590) golyani válasza gabeesz (#589) üzenetére


golyani
addikt

úgy értem h a képstabilizátor akkor kamera közben is műxik nem csak fényképezésnél mert h megnézed a linket ott a kézremegés kompenzáló rész mögött ott van h fényképezőgép!
megnéztem maa panát hát az se rossz. nekem mind a kettő jó lesz majd szülők el dontik mert ők akarnak venni én csak a hozzáértő ember vagyok a családban így nagy valószínűséggel én fogom kezelni.(mint minden elektronika cuccot a lakásban)

(#591) golyani válasza golyani (#590) üzenetére


golyani
addikt

megnéztem a nomaticán.
mind a kettő tök ugyan az annyi h panának nagyobb kicsivel a zoomja.
de sonynak talán jobb a a CCD-je + a formája.
ha rajtam múlna én a sonyt venném meg. majd konzultálok szülőkkel.

(#592) golyani válasza golyani (#591) üzenetére


golyani
addikt

ja igen ha nekem van alaplapi IEEE 1394-es csatlakozoó akkor most kell digitalizáló karit venni a gépbe vagy nem?
nálam kameraiag a sony a nyerő az +4* zoom nem dob sokat.szerintem..

(#593) gabeesz válasza golyani (#591) üzenetére


gabeesz
csendes tag

Én is vaciláltam a HC19 és Pan. GS17 között sokáig. Aztán azt mondták a szakik az index-en, h a Sony képstabija jobb mint a Panáé.Így Sony lett a vége. Az éjszakai fényérzékenysége a Panának 2 lux asszem, a Sonyé 0 lux. De nézz utána!

(#594) gabeesz válasza golyani (#592) üzenetére


gabeesz
csendes tag

Szvsz egy firewire kábel + szoftver a gépre, elég az áttöltéshez, de kérdezd meg egy digitalizáló topicban.

(#595) golyani


golyani
addikt

na meg lett a sony. majd beszámolok.

(#596) Fricó


Fricó
aktív tag

Valaki árulja el nekem, hogy gs17-nél az USB csatlakozó mire jó!
azon keresztül is átlehet tölteni a felvételeket?

(#597) gabeesz válasza Fricó (#596) üzenetére


gabeesz
csendes tag

Hello!

Gondolom ugyanazon funkcióra mint más kameráknál. A kamerá(k)hoz adott szoftverrel lehet VCD-t, illetve SVCD-t készíteni ezen keresztül. Legalábbis nekem a Sonyhoz ezért adták az USB kábelt. Egyébként ne használd felvett videóanyag áttöltésére, mert iszonyat lassú!!! Azt a DV csatin keresztül tedd!

(#598) Fricó válasza gabeesz (#597) üzenetére


Fricó
aktív tag

de a panasonic elvileg az USB 2 szabványt tudja ami elméletileg elég gyors.

(#599) gabeesz válasza Fricó (#598) üzenetére


gabeesz
csendes tag

Lehet hogy gyors, de a DV csati még gyorsabb. Hidd el! A DV-n keresztül jobb a minősége is.

(#600) armithis válasza Fricó (#596) üzenetére


armithis
csendes tag

nemsokkel elotted en is ezt kerdeztem. Szoval USB-n is lehet adatod attolteni gepre. Adatok alatt csak kepet kell erteni. Video atjatszasahoz fw kartya kell es kabel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.