Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) PPeter válasza Cyrin (#1800) üzenetére


PPeter
addikt

Próbáltam már, írtam róla korábban, hogy mi a véleményem: még nem vinném el dolgozni egyik normálisabb SD DV helyett sem. Főleg azért veszem meg, mert bizonyos körülmények között és adott helyzetben tényleg nagyon-nagyon jó és szeretném teljesen megnyúzni, hogy mit lehet belőle kihozni (szakmai okai vannak az érdeklődésemnek). Árak: Canon HV20 ugyebár 270ezer körül beszerezhető, namármost közel ennyiért olyan betonbiztos SD DV-ket lehet venni, amik összességében teljesebb szolgáltatást adnak (felbontás ide vagy oda) - és főleg jobb optikájuk van -, mint a HV20-nak. Egy progresszív cinema módban 25 fps-t rögzítő negyedmilliós SD DV kamkorder képe simán odaállítható a kommersz HD kamkorderek képe mellé, főleg ha változó fényviszonyok között készült a felvétel.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1802) hacsahu


hacsahu
csendes tag

Panasonic digikamera vásárlása előtt állok és csak annyit kérdeznék, hogy egy Panasonic NV-GS230-ra tudtam összekuporgatni a zsét. Jó lenne egy 320-as de sajnos az már nem fér bele. Szerintetek ez nagy baj, habár úgy olvastam mind a kettőt dícsértétek? Egyébként hétköznapi használatra lenne, maximum jó alapanyag kellene számítógépes vágáshoz.
Előre is köszi minden segítséget!

(#1803) Cyrin válasza hacsahu (#1802) üzenetére


Cyrin
addikt

A 230 is jó választás.

(#1804) Jackson v válasza Cyrin (#1780) üzenetére


Jackson v
csendes tag

Esetleg tudtok valami megoldást hogy 60 percnyi anyagot ne 13-14 gb-ba, hanem mondjuk egy dvd-nyi adatba hozon le és kitudjam írni.( és a minőség se romoljon)

(#1805) Majstor


Majstor
senior tag

Erről a PanaCamról mi a vélemény:
Panasonic NV-GS80
[kép]
[link]

[Szerkesztve]

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#1806) ANT válasza Jackson v (#1804) üzenetére


ANT
őstag

A miniDV-n lévő anyag tömörítetlen avi. Azt neked kell vmilyen progival szerkeszteni, vágni, tömöríteni mpeg2-be. És a minőség mindenképpen romlani fog. De ha neked a 4,7GB célméret kevés, akár DVD9-be is tömöríthetsz.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1807) PPeter válasza ANT (#1806) üzenetére


PPeter
addikt

Ne vezesd félre az embereket. A DV formátum NEM tömörítetlen, a színtér ábrázolása YCbCr (YUV) 4:2:0 (tehát messze nem RGB) és minden egyes képkocka intra frame, de tömörített, 25 Mbit/s sávszélességgel. Egy óra anyag körülbelül 13 GB-ot foglal így, ha az RGB színtér minőséghez közelebb álló 4:2:2-ben és tömörítetlenül tárolnánk az adatot ebben a felbontásban, akkor egy óra ~ 75GB körül alakulna.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1808) Wolverine293 válasza Jackson v (#1804) üzenetére


Wolverine293
csendes tag

Szerintem jobban jársz, ha DV avi-ban húzod be, és utána a dvd-író progir abízod. Ajánlom mondjuk az Encore-t, ha szeretnél hozzá menüt is csinálni. De a Nero sem akad ki, ha 13 gigás anyagból akarsz dvd-t írni, csak ne adatként hanem videóként írd ki.

(#1809) ANT válasza PPeter (#1807) üzenetére


ANT
őstag

Húúú, bocs, összekevertem a dolgot a VHS video capture-rel. :B Kicsit tompa vagyok ma.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1810) PPeter válasza ANT (#1809) üzenetére


PPeter
addikt

Miért, tömörítetlen AVI-ba szoktál capture-ölni? :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1811) ANT válasza PPeter (#1810) üzenetére


ANT
őstag

Miért, a beolvasás utáni avi fájl nem tömörítetlen?

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1812) PPeter válasza ANT (#1811) üzenetére


PPeter
addikt

Nem feltétlenül ugyebár. Milyen kodeket használsz? Ha tömörítetlen lenne, akkor egy perc ~ 1,2 GB-ot foglalna (720x576-os felbontást feltételezve / YUV colorspace).

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1813) PPeter válasza Majstor (#1805) üzenetére


PPeter
addikt

Gondolom az ára miatt szimpatikus. Belépő szintű DV kamera, elfogadható képpel. Ha ekkora a keret, akkor nincs mit tenni, sokkal jobbat egyik márkából se találsz ennyiért.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1814) Majstor válasza PPeter (#1813) üzenetére


Majstor
senior tag

Hát igez, főleg az ára miatt, meg valahogy kamerakinézete is van, főleg a lencsét nézve is bíztatónak hat (nagyobb a zoomolása mint a 230 és 320-asnak...képminősége nem biztos hogy jobb :DDD)
Sajnos, ha jól tudom akkor hiányzik belőle az álló kép készítés :(

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#1815) ANT válasza PPeter (#1812) üzenetére


ANT
őstag

Például itt[link]van egy VHS-ről beolvasott avi fájl elemzése. Ehhez hasonlókat tömörítek mpeg2-be. Nem lesz a legjobb minőség, de már az eredeti VHS sem az!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1816) PPeter válasza ANT (#1815) üzenetére


PPeter
addikt

Ez MJPG tömörítésű, ami ugye messze van a tömörítetlentől.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1817) Cyrin válasza Majstor (#1814) üzenetére


Cyrin
addikt

A zoom csak parasztvakítás. A minőséghez semmi köze. (vagy épp fordítottan arányos)

(#1818) Cyrin válasza Jackson v (#1804) üzenetére


Cyrin
addikt

A minőség mindenképpen romlik, de vannak olyan egyszerű progik, amik beolvasásnál egyből dvd-re írják, ez lenne a legegyszerűbb neked.

(#1819) PPeter válasza Jackson v (#1804) üzenetére


PPeter
addikt

A hozzá nem értő felhasználónak a legkényelmesebb megoldás egy olyan asztali felvevő, amin van DV bemenet is. Jobb minőséget ad, mint a számítógépes röptömörítő programok és még a gépedet se foglalja le a tömörítés-felvétel idejére.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1820) Cyrin


Cyrin
addikt

pl itt egy, de ezer féle van:

[link]

(#1821) Cyrin válasza PPeter (#1819) üzenetére


Cyrin
addikt

igaz

(#1822) ANT válasza PPeter (#1816) üzenetére


ANT
őstag

Önnek igazsága van! :)

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#1823) Majstor válasza Cyrin (#1817) üzenetére


Majstor
senior tag

Igazad van, semmi köze a zoomnak képminőséghez, ép ezért is ítam le, hogy biztos nem jobb a képe mint a fent említett 230 és 320-as Panasonic Camoknak...pontosítva mindaddig semmi köze a képminőséghez amíg nem vált át digitális zoomra a kis kütyü, ami eléggé lerontja a képminőséget. :D
Nekem kinézetre nagyon kézrefekvőnek tűnik az említett Camera és jobban tetszik mint pár új mini-micro-nano, fél tenyérben elférő keskeny Camerák. :DDD

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#1824) t-e-s-a


t-e-s-a
csendes tag

Sziasztok

Előrebocsátom, hogy most kezdem el olvasni a topicot egy bő fél évre visszamenőleg (-től).

Tervem egy videokamera vásárlása, és ehhez szeretnék segítséget kérni. Jelenleg van egy alapSamsung VP-D362 kamera, de az se saját, és vagy 2 éves.

Nem vagyok járatos még nagyon a videokamerákban, ezért is fogok sok mindennek utánanézni, de szeretném, ha indulásként tudnátok irányvonalat mutatni.

Igényeim:

- 800K-nál jobb képminőség
- jó minőség (ahogy látom a Panasonic van preferálva)
- jó optikai stabilizátor
- jó !használható! optikai zoomos, nem reklám, ''parasztvakítás'' (nem tudom, hogy mennyire azonosak a nagy (20-30x-os) nagyításból adódó hátrányok a digit fényképezőgépeknél tapasztaltakkal, ahol már 10-12-nél gyenge fényererjű lehet az optika)
- ne kelljen utándolgozni a felvételeket számítógéppel (itt gondolom a DVD-s jön szóba)
- ha DVD-s akkor hogy oldja meg, hogy nem sérül, mozdul el a lézer fej a kamera mozgatásakor? Mennyire megbízható, stabil?
FONTOS: Ha elkezdek egy DVD-t írni, de nem írom végig, és beteszek egy másikat (mert pl. teljesen más témát veszek), majd visszateszem a korábbit, akkor tudja-e, hogy honnan folytassa a felvételt? És egy nem befejezett DVD-t tudok-e már lejátszani lejátszóban, vagy csak ún. ''lezárás'', de akkor meg nem tudok rá többet felvenni?
Normál DVD méretű van, vagy csak mini DVD-s? Ez a mini DVD most hátrány, vagy előny?
Az is jólenne, ha egy linket tudnátok mondani, ahol leírást adnak a kamerák (pl.DVD-s) működéséről.

- 16:9-es felvételi lehetőség
- gyors működés, ne gondolkozzon sokat
- esetleg magyar nyelvű menü
- jó minőségű sztereó mikrofon
- kép ''fotózás'' nem fontos
- Erről mi a véleményetek? Panasonic VDR-D310: [link]
- Ár: bruttó nagyon-nagyon max 150E Ft, de inkább 120-130E kategória

Huhh, nem tudom, minden fontosat leírtam-e, most elkezdek olvasni, addig is megköszönök minden segítséget :R :R

tesa - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - auto emoción

(#1825) t-e-s-a


t-e-s-a
csendes tag

Na most értem végére az utóbbi fél év hozzászólásai elolvasásának.
Most fáj a fejem kissé, megyek aludni.

tesa - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - auto emoción

(#1826) Cyrin válasza t-e-s-a (#1824) üzenetére


Cyrin
addikt

hát én elsősorban lebeszélnélek a dvd-s kameráról. egyetlen előnye, hogy dvd-re ír, amit kiveszel és máris lejátszhatod, de hátránya:
- kb 20 percet vehetsz fel egy kis dvd-re, ''legjobb'' minőségben (csaík kis 8 cm-es dvd fér bele)
- eleve rosszabb tömörítettebb a felvétel, mint más formátumoknál
- fajlagosan drága adathordozó
- később, ha mégis szerkesztenéd, nehezebb
- nem éri meg a 120-130 ezret, ha ennyiért jobbat is kaphatsz
- felvételek időtáálló tárolása, mennyit bír egy dvd? ha tönkremegy elszáll az egész

egyébként nincs preferálva részemről a pana, csak az a helyzet hogy 120-130-ért a legjobb ár/érték arányban a pana GS320 van. A SANYI HC94-96 azt is ajánlanám, ha kapsz még valahol.

A sztgépes utándolgozástól meg nem kell félni, hidd el megéri, nem nagy dolog, és nem mindegy, hogy utána milyen áttekinthető formában írod ki az anyagot, vagy csak van ezer kiskapacitású áttekinthetetlen tartalmú videofolyamod.

másik: ha mindennapossá válnak a bluray, vagy hddvd írók-lemezek, jobb minőségben is ki lehet majd írni a felvételeket, viszont a dvd esetén erre már nem lesz lehetőséged.

ha meg abszolút elutasítod a sztgépet, akkor még mindíg ott van az asztali dvd író lehetősége.

[Szerkesztve]

(#1827) t-e-s-a válasza Cyrin (#1826) üzenetére


t-e-s-a
csendes tag

Köszönöm a választ

Ahogy elolvastam a sok hozzászólást, meg most a tiédet is elgondolkodtam, hogy nem biztos, hogy a DVD-s megérné nekem. De mivel a célom, hogy ne kelljen hosszú időt a gép előtt töltenem bedigizéssel, szerkesztéssel - bár valszeg miniDV-s lesz - de figyelek, hogy értelmes felvételeket készítsek (ami eleve a célom), hogy ne legyen túl sok utómunka.

Ok, miniDV-s, de észrevehető lesz e a képminőségbeli különbség a jelenlegi Samsung VP-D362 és a leendő pl. Panasonic 3CCD-s GS320 között? Ugyanis meg kell győznöm a környezetemben élő laikus embereket, hogy megéri megvenni az úja kamerát, ugyanis őket a képminőség érdekli elsősorban.

Más, hogy ha miniDV-set veszek, és van asztali DVD író, akkor csak elég csatlakoztatni, oszt hadd szóljon, vagy van szerkesztési, kivágási, jelenet sorrend felcserélési lehetőség is?

Melyek a főbb szempontok, melyek fontosak lehetnek még vásárlásnál? A pana jól, könnyen kezelhető?

tesa - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - auto emoción

(#1828) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Az Auchanban van most vmi 3CCD-s Pana 80e-ért. Nem 320-as hanem csak vmi 180? Vagy.....nemtom igy hirtelen, de mi lehet a különbség?
Ennyit szvsz megér......

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#1829) Cyrin válasza t-e-s-a (#1827) üzenetére


Cyrin
addikt

Na, ha értelmes felvételeket készítesz, akkor mégannyira se, de egyébként se túl időigényes a dolog. Persze ez nézőpont kérdése.

Három részből áll a dv-ből dvd készítése.
1. Bevinni az anyagot a gépbe, ez DV esetén annyi idő, mint a kazetta hossza (pl 60 perc), sajna itt nincs lehetőség rövidíteni, mint a HDD-s kamoknál, ott hamarabb megvan
2. Megszerkeszteni az anyagot, ez attól függ, hogy mennyire ismered már a progit, és miket akarsz csinálni, de sztem max egy óra, de akár 20-30 perc is elég lehet, ha már nem kell kisíérletezgetni a progival, hanem tudod mit csinálsz
3. renderelés, kiírás, ez gépfüggő, az egyém HD-s (!) anyagot 1,5-ös szorzóval csinálja, tehát egy óra anyag tömörítése-kiírása 1,5 óra

Az 1. és 3. fázisnál nem kell a gép előtt ülni, így ezt akkor is csinálhatod ha más dolgod van.

Sztem a Samsungnál bármi jobb képet ad :DD 1200-as digitális zoom, hehehehe

Az asztali dvd íróval megy a hadd szóljon, hogy mennyire lehet szerkesztgetni, nem tudom, talán ha van benne HDD. Most a Pioneer új szériákat hozott ki, van amelyiken van iLink.

A Pana jól kezelhető, persze nem annyira mint a Sanyi, de azt meg sokan utálják a tapiképernyője miatt.




[Szerkesztve]

(#1830) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nézegetem ezt a Sony DCR-HC46 kamerát. Nem 3 CCD-s, a CCD 1,07 megapixel. Érdekes, az ára közel azonos, mint az NV GS-320-é. Mi lehet az oka? Ennyire jó a Sony, vagy ez is csak üzlet?
Lehet alternatíva a HC-46 a GS-320 mellett?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#1831) Cyrin válasza Vakegérke (#1830) üzenetére


Cyrin
addikt

sztem nem, a 320 alterjei a sanyi HC94 és 96 voltak

(#1832) Vakegérke válasza Cyrin (#1831) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azok viszont elég drágák. Köszi az infot. Marad a Pana, ha kispórolom a pénzt.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#1833) lacko81


lacko81
tag

Tud valaki feltenni pár perces videót, videókat, amit saját kamerájával vett fel?(a legjobb minőségben)
Nekem a paraméterek nem sokat mondanak. Mert most láttam egy DVD-vel készült videót és kíváncsi vagyok mennyivel rosszabb/jobb a minősge egy miniDV-snél.

Meg amúgy is ez nagy segítség lenne a választásban a kezdő kollégáknak, akik inkább a szemüknek hisznek, mint a paramétereknek. :R


A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#1834) Cyrin válasza lacko81 (#1833) üzenetére


Cyrin
addikt

Ez pont neked szól:

[link]

(#1835) Vakegérke válasza Cyrin (#1834) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nézegettem már Zsigabá oldalát. Canon rendben, de se a Sony, se a Panasonic rovatban nincs olyan felvétel, amelyből megítélhetném, netán megítélhetnénk kiválasztottam, kiválasztottunk. Például sehol egy GS-320. Megjegyzem máshol sem találtam sample videot. Nem marad más, mint elhinni, hogy tényleg jó a kamera.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#1836) PPeter válasza Vakegérke (#1835) üzenetére


PPeter
addikt

Teszek neked fel ma este 320-assal készült sample videókat, ha igényled.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1837) Cyrin válasza PPeter (#1836) üzenetére


Cyrin
addikt

zsigabának is küldhetnél belőle, hamár vette a fáradságot, hogy sokaknak segítsen

[Szerkesztve]

(#1838) Vakegérke válasza PPeter (#1836) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nem igényelem, hanem szépen kérem. Egyúttal meg is köszönöm.
Megnyugtató érzés, ha látvány alapján dönthetek a vásárlásról. Arról nem is beszélve, hogy ez nem csak nekem óriási segítség.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#1839) t-e-s-a válasza Cyrin (#1829) üzenetére


t-e-s-a
csendes tag

Daewoo DRX-2105E DVD felvevő van a családban. Ezzel megoldható a szerkesztgetés? Ezzel párosítva a Panát már tudok jó, használható eredményeket elérni?

További kérdésem: olvastam egy külföldi cikkben, hogy a Pana videokamerának nem jó a szélzaj szűrése. Mondjuk, ha jól emléxem, akkor egy DVD-snél olvastam. A többi panára, mint pl. a NV-GS320-re ez mennyire igaz, vagy nem igaz?

- Mennyit bír egy miniDV-s Pana akksija? Tudom, hogy LCD használattól, meg menüben való sétálgatástól, zoomolásoktól függ, de úgy kb átlagban?
- Az akku töltését magában a kamerában, vagy külön, erre szolgáló egységben kell végezni?
- Az ''utólagos hangfelvétel'' lehetőség mit takar?
- A joystick-os irányítást én szeretem, de mennyire strapabíró a joystick-ja(je)?
- Mekkora dobás az a hangminőségben, ha külső mikrofont használok? Van abban is sztereó?
- Mennyire gyors a Pana a Samsunghoz képest, pozícionálás, feléledés?
- 10x-es zoomnál, az optikai stabi mennyire használható?
- Mit jelent az, hogy a Samsungnál jobb képet ad? Úgy értem, egy nem vájt szemű egyszerű embernek, akinek lövése sincs a kamerákhoz is szebb eredményt mutat a TV-n, vagy esetleg projektoron? És én is felteszem a kérdést, mint azt láttam a korábbi hozzászólásokban: ha úgyis DVD-re kerül ki a végtermék, akkor mivel jobb a minősége a miniDV-snek mint az eleve DVD-re dolgozó kameráknak? Megjegyzem, a miniDV-t pártolom jelenleg a kihasználhatósága miatt, csak nem értem tisztán.

Jelenleg ez az első kamera (NV-GS320) amelyikre rákattantam, de mely más Pana, vagy egyéb kamerák felé lehet még fordulni, ha továbbra is a jó minőséget tartom a legfontosabbnak 120-130E FT-ig?

:R :R :R a válaszokat előre is


[Szerkesztve]

tesa - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - auto emoción

(#1840) Cyrin válasza t-e-s-a (#1839) üzenetére


Cyrin
addikt

Az első lépés, hogy megnézed hogy van-e rajta firewire csatlakozó, ha nincs semmire se jó. Meglepődnék ha volna rajta, csak így a neve alapján. Ha volna mégis, akkor egyrészt bocsi, másrészt el kéne olvasni a használatiját, hogy mit lehet vele, mit nem.

A GS 320-al kapcsolatos konkrét kérdésekre majd PPeter válaszol, mert neki van ilyen kamerája.
Sztem nem találsz jobban ezen az áron.

(#1841) t-e-s-a válasza Cyrin (#1840) üzenetére


t-e-s-a
csendes tag

PPeter, ha tudsz segíteni válaszaiddal, megköszönném, és mindenkinek aki, szintén tud.

tesa - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - auto emoción

(#1842) PPeter


PPeter
addikt

Péntek esti kavarás van, el kell intéznem pár dolgot, éjjel teszek fel GS-320-as mintavideókat és válaszolok a kérdésekre is, de most rohangálnom kell.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#1843) t-e-s-a válasza PPeter (#1842) üzenetére


t-e-s-a
csendes tag

Asszem itt leszek éjjel, mintavideókat letöltési korlát miatt nem itthonról fogom megnézni, de a válaszok nagyon sokat segítenének. :R

Az 1839-es hozzászólás mellett megtennéd, hogy megnézed az 1824 és 1827-es hozzászólásaimat is? :R

Még kérdés:
- a ''zoom'' mikrofon mit jelent?

tesa - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - auto emoción

(#1844) Wolverine293 válasza t-e-s-a (#1843) üzenetére


Wolverine293
csendes tag

A Zoom mikrofonhoz egy link:
[link]
Igaz, hogy ez külő eszköz, de nagyon jól leírja, hogy mi a működési elv.

Ja, és egyáltalán nem hülyeség, nekem is ilyen van, tényleg érezhető a különbség.

[Szerkesztve]

(#1845) t-e-s-a válasza Wolverine293 (#1844) üzenetére


t-e-s-a
csendes tag

Köszi a választ.

Le tudnád nekem írni 1-2 mondatban a lényegét az ott angolul leírtaknak?

Amit én gondolok róla: amikor zoomolok, akkor a mikrofon érzékenysége is megnő - vélhetően - abba az irányba, mely felé tartom a kamerát. Ez így igaz? Ha igen, akkor nem jönnek be zavaró szél-, és egyéb külső nemkívánt zajok?

Ja és nincs külső mikrofon csatlakozási lehetőség a kinézett NV-GS230 kamerán.

[Szerkesztve]

tesa - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - auto emoción

(#1846) lacko81 válasza Cyrin (#1834) üzenetére


lacko81
tag

Köszi a tippet. Jó tudni, hogy ilyen is van, most ezt böngészgetem :R

Akkor még egy kérdés. Milyen Mpeg etitáló, szerkesztő programot tudtok javasolni? Valami profit, ami mindent tud. De modhattok kis egyszerűt is. :)

A recipriverzexkluzíva egy olyan szám, amely önmagán kívül minden más számmal egyenlő.

(#1847) Wolverine293 válasza t-e-s-a (#1845) üzenetére


Wolverine293
csendes tag

A lényeg az, hogy a mikrofonban 4 pickup van... ezek közül kettő vasz oldalról, kettő előről. Amikor Wide üzemmódban van, akkor kb annyit hall, mint te a kamera mögül, sztereóban. Tele módban csak előről vesz - amint írtad nagyobb érzékenységgel - monóban. A Zoom esetén a vezérlése össze van kötve a kamera zoomjával, és annak mozgását követve szűkítí a vételi szöget és az érzékenységet.
A menüben be lehet állítani még ezen kívül a szélzaj-szűrést is, de ezzel csak óvatosan... elég erősen szűr.
Remélem sikerült megfelelően átültetnem a szöveget.

(#1848) Cyrin válasza lacko81 (#1846) üzenetére


Cyrin
addikt

kérdés kinek mi a profi-mindent tudó, vagy az egyszerű.

én a pinnacle studio plus-ot használom, ez az egyszerűbbek és olcsóbbak közül való, de mindent meg tudok vele csinálni ami nekem kell, sőt annál jóval többet tud. mivel én full kezdő voltam a témában, letöltöttem pár progit, és ez tudta úgy elmagyarázni a folyamatot a tutorialjában, hogy tudtam kezelni, és elsőre egy nem is egyszerű (többlépcsős egyéni szerkesztett menü, hol zene, hol sajáthang, átmenetek stb.) videot elkészíteni. ráadásul magyarul van. azért annak ellenére hogy sokan egyszerűnek tartják, mint a faék, amikor megvettem 300 olalas leírást kaptam hozzá, és ebben sincs leírva minden amit tud.

hasonló még a Ulead, US angolul, ez nekem nem jött be, kiakadtam az elhadart video alapú tutorialon.

Sony vegas, ez már jóval többet tud, több beállítási lehetőséggel, drágább is. Nálam ez valamiért a régebbi gépemen nem működött jól, valamint ez már nekem sok.

Edius- magyar, sokan szeretik, nem próbáltam, mert az alap változat nem tud HD-t, ami tud az meg nekem drága.

Aztán van még: Avid, Adobe Premiere Pro, Final Cut Pro stb.

[link]

(#1849) wall_street


wall_street
csendes tag

Sziasztok,

Rögtön azzal kezdeném hogy nem olvastam vissza ezer mélységig, így amennyiben már érdeklődött valaki hasonló ügyben ezer bocsánat :( .

A nagy problémám nyilván hasonló lenne mint azoknak az egyéneknek akik hozzám hasonlóan még életükben nem vettek kamerát és nem is sokat mond nekik az ezer, most még igencsak száraznak tűnő paraméter. Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy egyrészt mik azok a fontos paraméterek amelyet érdemes figyelni egy vásárlás során.

Már ezer éve tervztem egy kamera vásárlását azonban mindig úgy voltam vele hogy amit ma megveszek holnap már régi és a fele az ára, mint amennyit ma fizetnék érte, nade így soha nem is lesz kamerám. Mindösszesen arra szeretném használni, hogy a fontosabb, érdekesebb jeleneteket megörökítsem, legyen az nyaralás, buli ... szóval nem tervezek vele komolyabb filmet készíteni.

Ár szempontjából 100-130 ezer forintot gondoltam rá, remélem ennyiért már található olyan termék amely szerintetek is megéri. Előre is nagyon köszönöm a segítségeket !!! :R

[Szerkesztve]

(#1850) Cyrin válasza wall_street (#1849) üzenetére


Cyrin
addikt

neked is csak a Pana nv-gs320-at tudom ajánlani.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.