Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Cumulus


Cumulus
tag

Videot akkor memóriára hogy hogy nem veszi?
Melyik Memory Stick jó bele? A sima vagy a Pro vagy a duo? :R :R :R

(#1152) agentzee válasza johnjohn (#1150) üzenetére


agentzee
csendes tag

a többlet-pixelt ilyenkor a minőség fokozására használja (átlagol) vagy képstabilizálásra?

más: akinek van hc94-e: azt írják, beépített flash van benne - ez mit takar? Ha fenyképezésre használt mem, akkor mennyi, és mennyi kép fér benne el. Mien minőségű fényképet készít.
Arra lennék kiváncsi, érdemes-e beruházni egy MS-re.

MS sima és duo kompatibilisek (pl. átalakítóval)?

[Szerkesztve]

(#1153) robi0604


robi0604
őstag

#1147 valaki? :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1154) johnjohn válasza agentzee (#1152) üzenetére


johnjohn
addikt

Valószínüleg átlagol, a flash memory meg kiderül a kamera leírásából ,homály hogy mekkora van benne. Szintén a manualban van leírva, hogy MS -ből melyik rakható bele, nem tudom megnézni,mert a Sony manualok nincsanak fenn a neten.

(#1155) johnjohn válasza robi0604 (#1147) üzenetére


johnjohn
addikt

Lásd # 1134 hozzászólást.

(#1156) agentzee válasza johnjohn (#1154) üzenetére


agentzee
csendes tag

Átnéztem a manualt, erről a belső memről semmi, biztos elírás. Nembaj, nézek majd hozzá memkarit. Érdekelne, hogy milyen képeket készít.

(#1157) robi0604 válasza johnjohn (#1155) üzenetére


robi0604
őstag

Értem!

Még 2 kérdés:

(Maradok az eredeti felállásnál)
Szerinted pana gs27 vagy jvc gr-d325?

Másik:
Szerinted mekkora gáz ha pl. télen a házból kimegyek videózni.
Gondolom, hogy annyira nem szereti, műszaki cikk lévén... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1158) Sztojcsi


Sztojcsi
tag

Mindenki mini dv-s kamerákról beszél, nem jobbak a dvd-s vagy hdd-s modellek? A minidv már elég régi formátum, gondolom az újabbak fejlettebbek.

Tapasztalni e bármi különbséget egy 0,8 vagy egy 1,07 megapixeles kamera felvételében, vagy csak állóképnél számít?

(#1159) agentzee válasza Sztojcsi (#1158) üzenetére


agentzee
csendes tag

Azért miniDV-ről beszélünk, mert ez a mindmáig ez a legjobb, legmegbízhatóbb. Olvass utána a topicban meg másutt, mindenki ezen a véleményen van.

Több megapixel --> jobb képminőség vagy jobb képstabilizálás. Típustól függ, melyik mire használja az extra pixeleket (nomeg nagyobb felbontású állókép, természetesen).

[Szerkesztve]

(#1160) johnjohn válasza robi0604 (#1157) üzenetére


johnjohn
addikt

Szerintem egyértelműen a Pana a jobb választás,de azt tudd hogy az éjszakai felvétel minden alsóbb árkategóriás kameránál nagyon gyenge dolog. A Pana sokkal masszívabb felépítésű,ha megnézed a boltban látni fogod milyen profin oldották meg a kazettefészket.A másik ,hogy a kis Pana objektívek jobbak a JVC -nél. Télen kiviheted ha nincs túl hideg, de célszerű előtte 20 perccel valami köztes hőméresékleten / 10 fok / tároln, nagyobb a veszély ha beviszed a kihült kamerát a meleg szobába, hagyni kell legalább 20 percet melegedni,mert párás lessz a mechanika és behúzza a szalagot. Sok kamera nem hagyja magát bekepcsolni amíg párát észlel a vidofejen. Nézz körül az AVplanet.hu-n jók az árak.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1161) robi0604 válasza johnjohn (#1160) üzenetére


robi0604
őstag

Na erre vártam... :D
Köszönöm, akkor valszeg pana lesz belőle! :) :R

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1162) robi0604


robi0604
őstag

Még egy kérdés. :)

Ezeket az akksikat meg kell formázni, vagy már nem szükséges?

Másik:
Akkor érdemes hanyagolnom a kazin, az első és utolsó 1 percet?

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1163) johnjohn válasza robi0604 (#1162) üzenetére


johnjohn
addikt

Hali !
Nem muszáj formázni az aksikat, de az utángyártottat lehet hogy nem árt.
A kazettán legfeljebb 30 másodperc szünetet érdemes hagyni, de oda is vegyél fel valamit, mert a timecode nem árt ha a kazi elejéről indul.
Nézz körül itt: www.camcorderinfo.com

(#1164) robi0604 válasza johnjohn (#1163) üzenetére


robi0604
őstag

Köszönömk mindent! :R
Holnap megyek a cuccért. :DD

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1165) T. Almeida válasza robi0604 (#1161) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Én is ezt rendeltem tegnap...főleg az ára miatt (természetesen), semmi extra nem kell bele, csak ''videózni'' akarok, persze azért legyen ''nézhető'' az elkészített videó képe.

(#1166) Louis Jordan


Louis Jordan
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Samsung VP-D103i videokamerám MiniDV kazettára felvettem az anyagot át szeretném USB-n keresztül tenni szgépre milyen programmal kell áttenni? Lehetőleg ugy hogy ne akadjon a video szgépen. Felbontást utánna állithatom? :F :R

(#1167) johnjohn válasza Louis Jordan (#1166) üzenetére


johnjohn
addikt

Hali !
Erről a kameráról USB kapcsolaton keresztül nem lehet csak a fotókat,vagyis állóképet a PC-re áttölteni,illetve webkameraként lehet használni. A DV áttöltéshez firewire kábel, a gépen firewire port és valamilyen videovágó progi kell!!

(#1168) Louis Jordan válasza johnjohn (#1167) üzenetére


Louis Jordan
csendes tag

Szia!

áttudom tölteni csak nagyon szaggat a kép ill. Movie Makerrel probáltam azzal 640*480-ba sikerült átvennem de hangot nem vett át.
Nekem egy olyan működő progi kellene amivel MiniDV kaziról USB-vel(jelenleg csak ez van)át lehet tölteni szgépre a videót!Lehetőleg 640*480-be és min.30FPS-el hanggal eggyütt!!! Nagyon kéne vmi progi! Neroval nem megy azt irja nincs csatlakoztatott eszköz.

(#1169) agentzee válasza Louis Jordan (#1168) üzenetére


agentzee
csendes tag

Csak firewire-rel megy, usb-t felejtsd el. Hiába gyorsabb az usb2, a technológiai felépítése nem teszi lehetővé a dv-kazik átmentését.
Úgyhogy bolt, firewire kártya, kábel ;)

(#1170) Louis Jordan válasza agentzee (#1169) üzenetére


Louis Jordan
csendes tag

Megvettem a FireWire kártyát meg a kábelt. És most milyen progival másoljam át jó minőségbe? :F :R

(#1171) johnjohn válasza Louis Jordan (#1170) üzenetére


johnjohn
addikt

Ha teljes a Nero programod,akkor a Nero vision-ban a film készítéssel már boldogulsz. Ha sok az anyag és gyakrabban fogod használni nem árt ha veszel valamilyen komolyabb videovágó progit, olvass vissza ebben a topicban 1-3 hetet, mindenről volt már szó!

[Szerkesztve]

(#1172) agentzee válasza Louis Jordan (#1170) üzenetére


agentzee
csendes tag

Rengeteg progi van, google-val keresgélj.Pl. [link] itt is körülnézhesz. Szerintem még Adobe Premiere Elements 2 vagy 3 is remek, bár ez drága.

(#1173) jhony777 válasza agentzee (#1172) üzenetére


jhony777
tag

Szerintem Vegas7 Vagy a 6-os verzió, naggyon jó kis soft!
Itt a prohardveren van a fóruma, na oda érdemes lenne benézned :)

Alapvetően rád van bízva! Melyik a szimpatikus.

Vagas fórum:http://prohardver.hu/f.php?mod=40&id=161372

[Szerkesztve]

Éjjjen a VEGAS !! :-)

(#1174) Louis Jordan


Louis Jordan
csendes tag

Sziasztok!

MiniDV-ből szeretnék átvenni DVD lemezre videót ugy hogy meg is irja a lemezre a videót hogy asztali dvd lejátszó is lejátsza.
Milyen progit ajánlotok? SŰRGŐS lenne!!! :R :R

(#1175) johnjohn válasza Louis Jordan (#1174) üzenetére


johnjohn
addikt

Ulead DVD Movie Factory 4 vagy 5.

(#1176) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

szisztok!

én mindenképpen dvd-re rögzítő kamerát szeretnék,mert nincs időm,hogy bedigitalizáljam a felévteleket,szerkesszem etc..könnyen,gyorsan jó minőségben szeretném tárolni a felvételeimet(tudom,hogy a dv avi jobb minőség)

100-130k között szeretnék venni egy jó gépet. Azt tudom,hogy 3ccd-s lenne a legjobb,de azok már nem nagyon férnékének a keretbe.
Az aranyközépút talán a Canon DC10 lehetne.(az adatai alapján)
Segítsetek pls:)

(#1177) johnjohn válasza Bernardo20 (#1176) üzenetére


johnjohn
addikt

Szia !

Nézz be ide: www.avplanet.hu.
SONY! Másban ebben az árban ne is gondolkozz: Leica objektív, 1 Mp felbontás, precíz mechanika, Én is használok Sony DVD kamerát kategórián belül ez nyújt a legtöbbet.
Ha megvettél valamit,kérdezz vissza privben, ajánlok progikat!
A canon kamera tesztjét olvashatod a camsorderinfo.com -nál!

[Szerkesztve]

(#1178) wasut


wasut
csendes tag

Szervusztok!

Panasonic GS280 kamerán gondolkodom. Ami elbizonytalanít, az a kevés fénynél történő használhatósága.

[link]

E teszt szerint 60Luxnál már jelentősen romlik a minősége, 15Lux alatt pedig használhatatlan. Tudnátok segíteni abban, hogy ez a 60 ill. 15 Lux mekkora világosság, vagy sötétség? Pl. borús napon szobában mekkora lehet ez az érték?

Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?

Köszönöm.

(#1179) robi0604


robi0604
őstag

Na hali!

Megvan a kamera, nagyon tetszik, csak sajnos a karácsonyi rohangálásba, semmi időm nem volt vele foglalkozni.
Eljutottam már odáig, hogy a karácsonykor felvett dolgokat, ráraktam gépre.
Kicsit csíkos lett. Főleg az éleknél látszik. Ez nemtudom miért van.
Meg még arra nem jöttem rá, hogy miért nem veszi fel a filmre, a dátumot és az időt, ha beállítom, de ez valszeg a kevés ''foglalkozás'' miatt van :), legfeljebb majd rárakom utólag.
A csíkozódásra tud valaki valamit mondani? Premier Pro-val szedtem le...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1180) wasut


wasut
csendes tag

Végigolvastam a csatolt tesztet és a hozzászólásokat is, ahonnan 4 tesztfilm is letölthető Sony HC96-ról illetve Panasonic GS300-ról.
[link]
A GS300 sötétben szemmel láthatóan rosszabb, rossz. A Sony valamivel jobb. A képek mozgás közben elmosódottak, életlenek, csíkozódnak. Az általam ismert régi Sony analóg videokamera jobbnak látszik minden tekintetben.

Lehet, hogy érdemesebb inkább olcsóbban analóg kamerát venni?

(#1181) mrtn00


mrtn00
csendes tag

Eladó minidv kamera:
[link]

(#1182) rudeee


rudeee
őstag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Panasonic NV-GS37 modelljéről?
Ezt szemeltem ki, leginkább családi videózásra kellene. Van valakinek gyakorlati tapasztalata róla?
(Objektív, fényviszonyok, képminőség, strapabíróság, megbízhatóság stb.)

A felvett video minőségében és egyéb dolgokban van különbség a GS27 és GS37 között?

[Szerkesztve]

(#1183) robi0604 válasza rudeee (#1182) üzenetére


robi0604
őstag

Különbségek:
-beépített ledes fény (jól jön sötétebb ehlységekben, mivel az éjszakait nem kéne erőltetni..)
-színes kereső
-utólagos hangfelvétel
-plusszba kapsz hozzá 1-2 szoftvert

Amúgy megtalálod itt:[link]

Én most vettem karácsonyra egy gs-27-est (pár ember tanácsára:))és megvagyokvele elégedve.
Sajnos még nem volt időm sok felvételt készíteni vele idő hiányában,de túlélte a szilesztert ,megörökítve elég sokmindent és a barátnőm öccsének a szalagavatóját.
Az éjszakait azt felejtsd el, de ebben a kategóriában nem nagyon találsz olyat ami tökéletes.
Viszont a nagy előny, hogy a 37-esnek van világítása...
Szerintem ebben a kategóriában nagyon jól döntessz, akár a 27-est, akár a 37-est választod.
(a lámpa az ami inkább lényeges különbség)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1184) robi0604


robi0604
őstag

Amúgy szeretném megköszönni mindenkinek aki segített a választásban!!! :R
Főleg johnjohn-nak, aki fölrakta az i-re a pontot és sok mindent tudtam meg tőle. :R :C

[Szerkesztve]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1185) H András


H András
csendes tag

Sziasztok! Elso alkalommal írok, eddig csak olvastam - de azt rengeteget! :))) Köszönöm Nektek az értékes hozzászólásaitokat. Nagyon sokat lehet tanulni belolük. Szóval: kameravásárlás elott állok és a Sony DCR-SR90E kamerán gondolkodom.

Bár kifutó modellnek emlegetik, hiszen már itt vannak a 2007-es modellek és ügye ez valóban már egy 1 éves modell. (Megnéztem a Panákat is, nagyon szép felvételeket tudnak, de én mégis maradnék a Sony-nál, úgy érzem. Talán egy barátom régi, immár 11 éves kamerájának eddigi kifogástalan muködésének okán. Huen szolgálja a mai napig.)

Talán lassan kezdek tisztában lenni (vagy csak azt hiszem :))) a HDD hátrányaival a mini DV-vel szemben (pl.: mpeg2 - így nehezen szerkesztheto utólag, ill. ha igen, akkor jelentos minoségvesztéssel a tömörítési eljárás miatt - hiszen az mpeg2 alapvetoen végformátum). Ugyanakkor mégis a HDD felé húzok, azt hiszem. Eddigi eloéletemet tekintve nem hiszem, hogy túl sokat szeretnék utólag szerkesztgetni. Ami viszont szempont: nagyon szép felvételek, ill. azok könnyu elérhetosége és kezelhetosége. A tudatomban valahogyan az él, hogy a HDD egyenlo azzal, hogy bármikor az egyes felvételek bármelyik részét el tudom érni még a kamerán is, nem kell szalagot tekergetni és úgy keresni, stb. Persze ez bizonyára laikus megközelítés, de vállalom. :)))

Minthogy még sohasem volt HDD-s kamerám így szeretném tudni, hogy...

1. Hogyan tudom a felvételeket áttölteni a kameráról a PC-re minoségvesztés nélkül? Ugyanis i.link csati (ahogyan a Sony ezt nevezi) ezen a kamerán nincs (legalábbis a leírás szerint). USB-n keresztül pedig az eddigi olvasataimból az derült ki, hogy az USB elsosorban a fényképek közvetlenül nyomtatóra küldésére való ezeken a kamerákon, s nem lehet rajta a videoanyagot átküldeni a PC-re. Vagy ha lehet (lehet?), akkor pedig jelentos minoségvesztéssel. Szóval akkor mi a megoldás? (Nem szeretnék asztali DVD-t használni, mindenképpen PC-re történo áttöltésben gondolkodom.) Egyébként megfigyeltem, hogy a Sony mini DV-s kameráin viszont van i.link csati. Ez arra enged következtetni, hogy minthogy a miniDV más formátumban rögzít, így itt mindenképpen kizárólag ilyen csatin keresztül lehet csak PC-re áttölteni a felvételt minoségvesztés nélkül (ezért van ezeken a kamerákon i.link) - ám a HDD-s kamerák felvételei az mpeg2-es formátum miatt mégis minoségvesztés nélkül, egy az egyben átküldhetok a PC-re USB-n is (ezért nincs a HDD-s kamerákon i.link csati)? Egyébként az SR90-s kamera kezelési útmutatóját megnéztem - ott egy hang sincs arról, hogy USB-n keresztül át lehet tölteni a felvételeket PC-re. Sot PC-re történo áttöltésrol sem írnak egy szót sem. Csak a DVD-re történo mentést, ill. az USB-rol a fényképek közvetlenül nyomtatóra küldését írják. Kissé tanácstalan vagyok...

2. Ha jól tudom (ha jól olvastam), a Sony indexeli az egyes felvételeket, ami az én kissé laikus olvasatomban azt jelenti, hogy a felvevogomb megnyomásától (elindul a felvétel) újabb megnyomásig (leáll a felvétel) közötti részt (pl. 2 perc egyfolytában) tekinti egy jelenetnek. S ilyen kisebb jeleneteket rögzítgetek én a kamerára a felvevogomb két megnyomása között, mittudomén 43 db-ot két nap alatt. Ezek után én egy HDD-s kemránál megtehetem, hogy a pc-re rádugom és csak mondjuk az ötödik és a nyolcadik ilyen jelenetet töltöm át?

3. Az áttöltött jelenetek ezek alapján a PC-n mind külön-külön mpeg file-okban tárolódnak el? (Tehát ha a fenti példánál maradva mind a 43 db. jelenetet áttöltöm a PC-re, akkor az 43 db. külön mpeg file-ban fog eltárolódni? S valamilyen szerkesztoprogival minoségvesztés nélkül mondjuk a 43-ból 18 db. összefuzheto egy filmmé? (Errol már írtatok korábban, de nem értettem pontosan - hja kérem, idegenül tapogatózom egy új világban. :)))

4. Ezeknél Sony kameráknál elektronikus képstabilizátor van, nem optikai. Ez elég jó?

Elore is köszi a válaszokat! Szukségem van rájuk, mint egy falat kenyérre! :)))

(#1186) tomej válasza H András (#1185) üzenetére


tomej
aktív tag

Szia.

Én lebeszélnélek a HDD-ről, több okból is. ''Nem hiszem, hogy szeretnék szerkesztgetni utólag'' - elrontott részeket ki kell vagdalni, jelenetek között úsztatásokat, áttünéseket berakni, sztem ennyit ''szerkeszt'' a digitális videósok 99%-a általában. Ez kb.1-2 óra, ha nem akarsz vele sokat szórakozni, bár lehet, hogyha belekóstolsz később megtetszik :) . ''Nagyon szép felvételek'' - hát pont ez az egyik hátránya a HDD/DVD-s kameráknak, hogy már az elején eldől a minőség, ne felejtsd el, hogy a DV avi, amibe a miniDV rögzít, az 25 Mbit/sec jelfolyammal bír szemben a Mpeg2 asszem max. 9 Mbit/sec jelfolyamával. ''Könnyű elérhetőség'' - nyílván nem egy videómagnóval vagy asztali akármivel akarsz arhiválni egy digitális kameráról, hanem szg.-ről, annak is a hdd-jéről, ahova áttöltötted a felvételed - közvetlen hozzáférés megoldva, járulékos költség kb. 5k a firewire kártya és a kábel miatt, ha az alaplapodra nincs integrálva. + Ha nem vagy otthon, mikor felveszel és betelik a hdd, akkor mit csinálsz? MiniDV-nél veszel egy kazit 600 Ft-ért. + Minden felvételed megtartható master-ként a kazin és ha vmit elrontottál, kezded az egészet előlről, sokkal kissebb a valószínűsége a végleges adatvesztésnek. Azért nincs iLink az általad említett kamerán, mert a jelfolyam átviteléhez elegendő az USB2, a miniDV-n valós időben megy az áttöltés, a röbzítés nagyobb jelfolyama miatt ált. nem elegendő az USB2, ezért kell a firewire. Áttöltésnél nem történhet normál esetben minőségvesztés, ugyanis semmilyen átkódolás nem történik. Ált. egy darab felvételként tárolódik a felvett anyag, de jelenetekre lehet bontani utólag, vagy miniDV-nél áttöltés közben - mivel itt valós idejű lejátszás folyik -.
Én nem néztem mennyibe kerül ez a sony hdd-s kamera, de ha szép felvételeket akarsz, akkor inkább miniDV-s 3CCD-s optikai képstabilizátoros kamerát keress.
P.s.: arra is gondolj, hogy nem biztos, hogy hosszú távon uralkodó marad az Mpeg2, könnyen lehet, hogy a közeljövőben felváltja vmilyen más formátum. Egyre többet hallani pl. a H2.63 kodekröl, ami vszínüleg előbb-utóbb kiszorít egyéb, régebbi tömörítési algoritmusokat. Később esetleg jobb minőséget tudsz csinálni bármilyen tömörítési algoritmussal DV avi-ból mint Mpeg2-ből!

(#1187) johnjohn válasza H András (#1185) üzenetére


johnjohn
addikt

Hali !

Mindenben csak támogatni tudom Tomej hozzászólását, az általad említett Sony kamera kb. 230 000 FT, ennyiért már nagyon jó DV kamerát lehet kapni. Sokan temetik a DV formátumot, de ha utánanézel a profi kamerák piacán még mindíg a szalagos gépeké az előny, és ők csk tudnak valamit. Már egy olcsóbb vágóprogival pl. Adobe Premiere Elements 2, vagy 3 is csodákat lehet művelni, és ha van módod nézd meg ugyan azt a felvételt ill. a belőle készített DVD végterméket amihez először DV kamerát majd Mpeg rögzítést használtak,meg fogsz lepődni a DV anyag mennyivel jobb végterméket eredményez. Nekem volt és van módom mindezt vágigpróbálni , ezért döntöttem újra a DV kamera mellett. Egy a lényeg, 3 CCD,
Leica objektív,jó mechanika. Ajánlom figyelmedbe: www camcorderinfo.com!

(#1188) H András


H András
csendes tag

Köszönöm a válaszaitokat! Elgondolkodtató, amit írtatok, s mindenképpen köszönöm. Persze a helyzet így bonyolultabb lett (már ami a döntést illeti) - de inkább most rágjam még meg egy párszor, minthogy később verjem a fejem a falba.

(#1189) rudeee válasza robi0604 (#1183) üzenetére


rudeee
őstag

Köszi a választ!
Igazából a GS37 felé húz a szívem a szines kereső és a megvilágítás miatt, csak az a baj, hogy a GS27-et 65k-ért míg a GS37-et 89k-ért tudnám megvenni. A kettő között hatalmas az árkülönbség. Viszont a színes kereső és a ledes fény nagyon hasznos szerintem. Szvsz a szoftverek dobhatják meg ennyire az árat, de azokkal általában semmire sem jut az ember.
Sosem volt még videokamerám, nem tudok eldönteni melyik érné meg jobban.
Az utólagos hangfelvételnek milyen pizitívuma van, mert így hirtelen sok értelmes erről nem jut eszembe?
Mit tanácsolsz, kicsit részletesebben tudnál írni a GS27-es kamerádról, hátha azt fogom választani?
Mi a helyzet az olyan fényviszonyokkal, amikor csak mesterséges világítás van a szobában, az elegendő normális felvétel készítéséhez?

(#1190) johnjohn válasza rudeee (#1189) üzenetére


johnjohn
addikt

A színes keresőnek nem sok a jeelentősége, mert általában az LCD panelt használja az ember, a fotolámpa pedig csak extrém helyzetekben hasznos,mivel a fénye keveset szór és ezért árnyékolhat, bár őszintén szólva az adatlapján nem láttam hogy lámpás lenne.
A mesterséges fénynél mindíg lutri a felvétel,még egy sokkal drágább kamerával is,mert sokat számít a fényforrás típusa,stb. 65K igen jó ár, talán ha valamelyik kisebb Sony található ebben az árban,de az érintőképernyő miatt lebeszéllek róla.

(#1191) tomej válasza rudeee (#1189) üzenetére


tomej
aktív tag

hello.
Van egy compare a panasonic honlapján, de én úgy látom, hogy nagy különbség nincs a két kamera között, a 27-hez nincs távirányító, szerintem ez nem annyira lényeges, én alig használom. Az USB szintén lényegtelen szerintem az utólagos hangfelvétellel együtt, amit, ha valaha is csinálsz, szgépen megoldható. A ledes világítás, ha infrás akkor marhaság, kivéve, ha vámpír filmet akarsz forgatni, ha sima fehérledes, akkor egy kis házi barkáccsal 1-2k ból megoldható kínai ledlámpával úgy, hogy nem a kamera akkuját szívja. A szines kereső meg úgy használhatatlan, ahogy van. Bocs, hogy belekotyogtam.

(#1192) rudeee válasza tomej (#1191) üzenetére


rudeee
őstag

Köszönöm a véleményed és johnjohn kollégáét is!
Én is gondoltam rá, hogy túl sokat nem dobna a latba a színes kereső és a ledes világítás. A világítás valóban az akksiról menne, ráadásul nemhinném hogy valami hú de nagy fényt árasztana. A keresővel kapcsolatban, valóban a külső LCD kijelzőt használja az ember (én is azt használnám). A távirányítónak nem sok értelmét látom és az utólagos hangfelvétel is furcsa mint lehetőség.
Az USB kábel tök fölösleges, mert úgy is FireWire-n keresztül fogom áttölteni a videókat, olyan kébelt meg ugye nem adnak hozzá. A szoftverek meg szvsz nem túl jelentősek, feltételezem nem használhatóak olyan jól.
Sikerült meggyőzni magamat, hogy a GS27 jobb választás lehet mint a nagyobb tesója (árban is) és ebben köszönöm a segítségeteket!

MiniDV kazettából milyen márkát és típust ajánlotok, aminek jó a minősége és tartós is?


[Szerkesztve]

(#1193) johnjohn válasza rudeee (#1192) üzenetére


johnjohn
addikt

Sony Premium 60, Fuji DVC 60, hosszabbat mint 60 perces ne vegyél, mert túl vékony a szalag, és begyűrődhet ha nem drága kamerában használod/ ezt úgy értsd,hogy a mechanikának nagyon finomnak kell lennie a kamerában/ A túl olcsó kazetta nem ajánlott és akkor jársz jól ha csak egyszer vagy kétszer használod.A nyers kazettát úgyis elteszi az ember a vágatlan nyersanyaggal archiválási céllal.

(#1194) tomej válasza johnjohn (#1193) üzenetére


tomej
aktív tag

Nekem semmilyen rossz tapasztalatom nem volt még az olcsó kazikkal, bár egyszer kb. 3 éve egy sony-n egy hibás rész bekockásította a képet. Az is igaz, hogy egy kazit csak egyszer használok, egyébként a 600Ft-os kategóriát használom. Próbáltam már lp-ben is, semmi különbség gyakorlatilag, de jobb a békesség :)

[Szerkesztve]

(#1195) qvazi


qvazi
csendes tag

Üdv,
csak egy nagyon gyors kérdés lesz, mit felteszek ehelyt:
Sony versus Panasonic viszonylatban (mindkettő miniDV, 1CCD) győzzetek meg kérlek arról, hogy való igaz az oly sokszor elhangzott megállapítás: a Pana sötétebb (zárt) tereken gyengébb és vérehullóbb, mint a másik japán.
Igaz vagy sem? :)

(Mondjuk GS-27 vs. HC-24 - nem azt kérdem, ki a jobb, mert egyikük sem egy NASA-szimbólum - pusztán a fent vázolt prizmán keresztül nézve: ki a kevésbé rossz?)

Sony leírásában 5 lux a min. megvilágítás, a Panasonicnál 2 lux - ez mifene? Akkor hogy lehet a Sonynak szebb képe kevésbé világos helyeken?
(Vagy valamit félreérthettem? - á, ez kizárt :D)


[Szerkesztve]

Még a vadállatban is van irgalom. De mert nem vagyok vadállat, hát bennem nincs..

(#1196) romet


romet
tag

Körülnéztem, de nem találtam igazán infót arra, hogy mi a különbség a Pana gs27 és gs37 között? Mindkettő ára elfogadható, de jó lenne tudni mi a +20k :F
Annyi biztos, hogy a 37-esnek van távirányítója. Ezért nem adnék +pénzt....
Bocsi a1172-ben találtam lámpát is. Ez ennyit számít?

[Szerkesztve]

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#1197) robi0604 válasza rudeee (#1189) üzenetére


robi0604
őstag

Na mire ideértem, mindent leírtak... :)

Sokat számít, a fényforrás milyensége.
''Rosszabb'' viszonyok mellett pixelesedik ő is, de ahogy hallottam a drágábbakkal is néha ez a helyzet.
Szerintem első kamerának tökéletes, nagyon meg vagyok vele elégedve.
Hameg lessz másikra pénzem, úgyis komolyabbat veszek, de ez nem most lessz... :)
Szerintem nem jársz vele rosszul, az ár-teljesítmény aránya is a legjobb a jelen helyzetben.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1198) robi0604 válasza romet (#1196) üzenetére


robi0604
őstag

Ha visszaolvasol 1-2 oldalt, mindent leírtunk róluk.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1199) robi0604 válasza qvazi (#1195) üzenetére


robi0604
őstag

Én nem foglak meggyőzni semmiről, de talán tényleg jobb egy kicsit a Sony a rosszabb fényviszonyok mellett, de szerintem nem sookal. (legalábbis ahogy megtudtam nézni, bár nem volt rá sok időm)
A Panával, mint már mondtam nagyon meg vagyok elégedve.
De modok egy példát. Voltam egy szalagavatón amiről felvételt készítettem és a teraszról kameráztam.
Mivel a táncparkett elég szarul volt megvilágítva az egyik része sötétebb volt, így ott nem a legjobb képet csinálta. Ezt úgy értsd, hogy ott annyira nem látszódtak a dolgok.
De ezt egy Sony is úgy rögzítette...

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1200) qvazi válasza romet (#1196) üzenetére


qvazi
csendes tag

Szemfényvesztésnek tűnik :), mint minden ilyen esetben. Sonynál a DCR-HC vonalon pl. a 24 és 35 modell között egy húszas van, mert utóbbihoz jár egy dokkoló (hogy a usernek nehogy már bíbelődnie kelljen a kábeleknek kamerába történő egyenkénti ki-bedugosgatásával - hiába, rohan a világ, nem áll meg, minden pillanat elillan, etc., az a tíz másodperc pedig simán megér húszezer forintot, LOL), egyébiránt klón egyformák.

Robi #1199:
Értem. És a luxos dolog, az hogyan értelmezendő helyesen?

[Szerkesztve]

Még a vadállatban is van irgalom. De mert nem vagyok vadállat, hát bennem nincs..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.