Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) szasza_1 válasza Pill (#150) üzenetére


szasza_1
senior tag

Egy kis infó:
Bővebben: link

Jobb mint a DVD, nincs olyan gyors mosgás, amivel be tudnád kockásítani. De ezen az oldalon minden le van írva.

(#152) szasza_1 válasza szasza_1 (#94) üzenetére


szasza_1
senior tag

Erre valaki... lécci...
Még az hozzátenném, hogy az amerikai verzión alapból engedélyezve van. Úgyhogy biztos valahogy meg lehet oldani....

(#153) bitfarkas válasza Pill (#150) üzenetére


bitfarkas
őstag

Minden amatőr digitális kamkorder azonos, 720*576 képpont felbontású. (Kivétel egy nemrég megjelent, valódi 16:9-es Sony, de az 8 kiló körül kapható)
A forgalomban levők a rögzítés módjában és az adathordozóban térnek el. A mágnesszalagra rögzítők DV AVI formátumban rögzítenek, ez kb ötszörös tömörítést jelent a nyers képhez képest. A többség mini DV kazettára rögzít, ez egy ...csányi kazi a Sony D8-ához képest, ami a super 8-as analóg kamerákhoz használt kazik hű mása, állítólag digit jelekre optimalizálva.
(Én próbáltam 10 éves super 8-ra felvenni digit anyagot, gond nélkül ment.)
A Sony kamerák előnye a relatíve nagyobb méret és súly, és az olcsó kazetta.
Aki meg az ingzsebben akarja hordani, annak persze jobb a mini DV.
A másik rögzítési formátum az Mpeg2, ezek a kamkorderek DVD-re rögzítenek.
Előnyük, hogy asztalin rögtön visszanézhetők, hátrányuk, hogy a felvétel utólagos szerkesztése nehézkes, sokszor komoly minőségromlással jár.



[Szerkesztve]

(#154) viharhozo


viharhozo
addikt

Sajnos a videokamerak ugyeben ott tartok, h van egy 10 eves Hi8as Sonym, ami vegkepp bekrepalt, ugyh kene helyette vmi.

Mivel az ujabb kamerakrol mukodeserol halvany elkepzelesem sincs, lenne nehany nagyon primitiv kerdesem, amikre sehol nem talaltam valaszt, gondolom, ez mindenkinek alap.

1. Ha ilyen DV-s kamerat veszek, azt vhsre at lehet jatszani videon keresztul vagy csak szamitogepen lehet vele dolgozni?
2. Olvastam a topikban, h hat usbn keresztul kotom be a gepet, akkor az rosszabb minosegu anyagot eredmenyez, mint ha fajermajeren jonne. Ez azt jelenti, h a gyakorlatban vmi szutykot csinal?
3. Van-e arra mod, h a nyers cuccbol egymenetben xvidet csinaljak?

Esetleg gepajanlatot is szivesen fogadok. :) A feltetelek:

- legyen kicsi (legfontosabb)
- a tévén legyen nezheto a minosege
- kizarolag csaladi esemenyek, kirandulasokhoz kell
- ne legyen csillagaszati ara

Tomoren ennyi.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#155) bitfarkas válasza viharhozo (#154) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ha Hi8-asod van, én nem kicsi, hanem inkább D8-as kamerát ajánlanék, amivel direktben tudod digizni a régi analóg felvételeidet. Természetesen az összes digi kamerának van analóg kimenete (kompozit vagy svideo), és USB csatin mindről csak ''szutyok'' jön le. Nem hiszem, hogy egy 4-5 ezer forintos firewire kártya földhöz vágna, azon meg I.A osztályú a műsor.
Nem tudok olyan egyszerű progit, ami rögtön divX-be tenné a DV AVI-t, de a divX kodek, vagy a divX pro beépül jópár videoszerkesztőbe, és az idővonalról rögtön divX-be lehet vele kódolni, vagy importfájlként szerkesztés nélkül rögtön kódolható.
Ha jól tudom a kodek a Premiere-be, a Virtualdub-ba, a Pinnacle studióba, tán még az Ulead videostudióba is beépül.
Az meg kifejezetten jó, ha már fenn van az anyag a pc-n egy szerkesztőprogiban, hogy legalább azokat a részeket kivágd belőle, ahol a véletlenül bekapcsolva hagyott, kézben lóbált kamera az imbolygó padlót mutatja :))

(#156) bitfarkas válasza bitfarkas (#155) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ja , a legolcsóbb 80 kHUF körül van, DCR-TRV255 , a legújabb modell meg 160 körül DCR-TRV460.
Van köztes állapot is, 100ezer (DCR-TRV265) az már tudja a digi bemenetet is, azaz a szerkesztett anyagot vissza tudod írni a kazira. Sztem a legolcsóbb változat is jó vétel.

(#157) viharhozo válasza bitfarkas (#155) üzenetére


viharhozo
addikt

Koszonom a valaszt!

A Hi8as felveteleimet mar vhsrol bedigiztem, egyebkent sincsenek mar meg. A meret pedig nagyon fontos lenne, mivel utalok kamerat cipelni.
Az usbs dolognak utananeztem, bar az okat tovabbra sem ertem. Az usb elmeleti savszele tudtommal nagyobb, mint a fajermajere, a gyakorlati meg vmivel kisebb, mindenesetre nem indokolja a kulonbseget. Nyilvan marad a fajermajer.
Kerdeseim:

1. Gondolom vmi kamerahoz adott programmal vagyok kepes a gepre rakni a cuccot. Ez utana kozvetlenul szerkesztheto mondjuk virtualdubbal vagy kell meg vele dolgozni? Ha van errol vmi vcdhelp.com szeru, hulyebiztos leiras, az is teljesen megfelel, nem kell hosszasan boncolgatni. :)

2. (nagyon hulye kerdes) Azt ertem, h van olyan kamera, ami miniDVre ment. Azt is ertem, h van olyan, ami memoriakartyara. De letezik olyan is, ami kozvetlenul dvdre ir? Egyaltalan melyiket erdemes venni?

3. A fo kerdesem az, h ha a felhasznalasi mod kizarolag kirandulas jellegu esemenyekre korlatozodik, erdemes-e vmi jobb gepet venni. A nepek szeme a vhs minoseghez van szokva, nagy igenyszint nincs.

4. Ezek a gepek tetszettek: Panasonic NV-GS35, Panasonic NV-GS140, Sony DCR-HC42.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#158) ESP válasza viharhozo (#157) üzenetére


ESP
senior tag

Nos...

Előre mondom, nem vagyok egy mágus de már több mint száz dvd-n vagyok túl, tehát úgy jellemezném magam, mint valami lelkes amatőr...

1. A kamerához természetesen kapsz programot, de ez digizésnek nem nagyon nevezhető...
Mindenképp be kell szerezned egy jobbat...pl. nálam a kamerához az Ulead Vstudio-t kaptam és olyan ratyi felvételeket mutatott, hogy majdnem földhözcsaptam a kamerát...
Persze ez sokban függ az adott progi verziójától, hardvertől stb.
Azóta a Pinnacle Studio 9-et (+a Liquid Editiont) nyomom és tökéletes, plussz pofon egyszerű a kezelése...

2. a miniDV-t ajánlanám, mivel a memókártya elég húzós (60perc videó=15-20Gb) és ezek a kamerák soha nem fognak korrekt hardveres tömörítést használni...
A közvetlenül DVD-re írás is egy megfeneklett dolog, mivel nehézkes az utólagos szerkesztése, illetve a lemez elég érzékeny a mozgásokra, illetve a hőmérsékletváltozásra+drága(8cm-es)!!!

3. mivel én is javarészt erre használom, bátran kijelenthetem: IGEN, tökéletes megoldás (még többre is hivatott)!!!

4. Nem ismerem az általad leírt gépeket...ált. minden dv kamera ugyanolyan paraméterű ccd-vel rendelkezik (ált. 800.000pixel), a különbség az optikai zoom-ban, és a ''soha nem használt, de azért jó ha van'' extrákban rejlik...

Fontos még, hogy képstabilizátor is legyen a kamerában (zoomolásnál elengedhetetlen)!!!

A végére pedig...bár nekem itthon szinte minden szórakoztató elektonikai cikkem Pana, (most ezért lehet, hogy meg leszek átkozva) de kamerában a Sony jobb...
Egy rövidke történet a végére:
Kb. 4éve vettem a Panasonic akkori csúcs kompakt dv kameráját az NVGS4-EG -t, nos ez akkoriban 350.000ft.-ot dukált...
Meg voltam vele tökéletesen elégedve (ma is Őt használom:R), kivéve az akkut!!!
A gyári akksival mindössze 15-20 percet bír behajtott LCD-vel...
Ez pedig túl dúrva szálka a szememben...
A Sonynál ez nincs, azoknak köztudottan jó az akksijuk...

Nos hát kb. ennyi...remélem tudtam valamit segíteni...s ha tudok bármiben a jövőben szívesen segítek!!!

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#159) viharhozo válasza ESP (#158) üzenetére


viharhozo
addikt

Igazabol az a kerdes, h az egy CCD-s meg a 3 CCD-s kamera kozotti kulonbseget ilyen felhasznalasi moddal ki lehet-e hasznalni illetoleg erdemes-e raszanni masfelszer annyi penzt.

Bar igy nagy hirtelen elgondolkodtam egy Digital8as kameran is, mert szinte fillerekbe kerul. Viszont eleg nagy.

Az akku jo kerdes. En anno a Sonyhoz is vettem Stamina aksit, mert a gyarival 50 percet se lehetett videozni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#160) ESP válasza viharhozo (#159) üzenetére


ESP
senior tag

Hobbi célra tökéletesen megfelel a ''sima'' CCD-s, illetve a
Digital8 sem rossz vétel...
Mellesleg megjegyzem, hogy a Pana kamerámnak teljesen plasztikusak a színei egy Samsung HI8-al szemben...

A jövő mindenképp a 3CCD rendszeré, de mint tudjuk a videózásban (akár az informatikában) semmire sem mondhatjuk, hogy időtálló lesz...
Én mindenképp egy DV, vagy egy HI(Digital)8 mellett döntenék...

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#161) bnorci71 válasza viharhozo (#157) üzenetére


bnorci71
addikt

Hali
az usb sebessége kisseb mint a fw ezért szutyok a pc-re átvitt kép mint már többen is írták el kell felejrteni az usb-t erre a célra fw.

mér divx-be akarod?
nerovision exprressel capture>szerkesztés>menü>dvd
full minőségbe 1óra 1dvd lemez
a progihoz se kell pilóta vizsga ha nem akarsz nagy hokuszpokuszt 1dvd a capture /az ugye anyi mint a film hossza/ után 20-30 perc alatt elkészited a projektett 2 óra múlva kész a dvd:C

[Szerkesztve]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#162) bnorci71 válasza bitfarkas (#156) üzenetére


bnorci71
addikt

szerintem minden fw csatlakozós kamerára vissza lehet írni a filmet
de ez mért jó:F
én legalábbis nem akarom d8 kazin örizgetni

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#163) bnorci71 válasza bitfarkas (#137) üzenetére


bnorci71
addikt

ez a sony av bemenet hek engem érdekelne nem tudsz rólla bövebbet?
mivel?hogyan?stb?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#164) viharhozo válasza ESP (#160) üzenetére


viharhozo
addikt

Igazabol egyszeruen nagy a Digital8as kamera, mas bajom nincs vele.
Viszont a Panasonic NV-GS35-rol altalaban pozitiv a velemeny, az ara is rendben van es idealis just-push-the-button kamera. Mostan ez tunik nyeronek.
Egyebkent mennyi ezekbe egy kazetta, es hol erdemes venni?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#165) Pill


Pill
csendes tag

bitfarkas: Akkor mini DV-s lesz belole. Csak lennem eg egy kerdesem. Ugye fontos hogy legyen FiraWire a kameran? Hallottam hogy USB-n keresztul nem lehet jol athuzni az adatod. Igaz ez?

(#166) Pill


Pill
csendes tag

Ja es megvalami! Amerikaban szeretnem megvenni de itt nem irjak hogy milyen szabvanyok vannak. Mivel MO-on lenne hasznalva PAL-t kellene tamogatnia!

(#167) ESP válasza viharhozo (#164) üzenetére


ESP
senior tag

Ne érts félre, nem akartalak elbizonytalanítani...
A mérete alapján tényleg a miniDV a nyerő...
A Pana sem rossz választás, de mindenképp kalkulálj egy nagyobb teljesítményű akksival is...(ajánlani tudom a GP akkukat: Bővebben: link)
A kaziknál semmi különösebb furmány csupán azt tudom ajánlani, hogy válassz egy nevesebb típust és ne a legolcsóbbat vedd meg (pl. MediaMarkt, Saturn, stb.)

Fontos még, hogy legyen (ha másért nem is, de tartalékban) egy tisztító kazid...
Bővebben: link

Kis befektetés, de ha készülsz a tengerpartra akkor meglátod, hogy jó dolog...
A kamera tisztítására tökéletesen alkalmas, ha láthatóan kockásodik, illetve ''elfolyik/szétesik/akad'' a kép...

[Szerkesztve]

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#168) viharhozo válasza ESP (#167) üzenetére


viharhozo
addikt

Azt mondja a teszt, h 2,5 orat birnak a gyari aksik, igaz, massziv zoomolas nelkul. Nyilvan kell vmi potaksi melle.

Amugy van vkinek ellenvetese a GS-35 ellen?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#169) ESP válasza viharhozo (#168) üzenetére


ESP
senior tag

Tesztekre ne adj, mert azok csupán matematikai számításokon nyugszanak...
Az akksi nem tudja az ott közölt adatokat...
A túl hideg/meleg, a kazicsere, a zoom és a manuális kavarás hatványozottan csökkent a kapacitását...

Jó vétel, amit kinéztél és hidd el jó társad lesz...

Sok sikert!!!

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#170) viharhozo válasza ESP (#169) üzenetére


viharhozo
addikt

A camcorderinfo.com-rol van az adat, es eleg profinak neznek ki. :)
Mind1, ugyis kell tartalekaksi is, azt nem uszom meg.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#171) Pill


Pill
csendes tag

Talalta egy jot ami PALban vesz fel van kies be menet is es ha minden igaz FireWire is! Mit szoltok ehhez?
CANON MV700i

(#172) AMD Power


AMD Power
titán

Szeretnék érdeklődni ,hogy ilyen 70-80 ezer Ft-ig milyen kamerát érdemes venni? Van-e egyálltalán ilyen árba és ha igen mennyire jó vagy rossz? Teljesen láma vagyok ezen a téren , Görögországba megyünk nyaralni és oda szeretném kivinni. Ezek ilyen ''kazetások'' vagy olyanok mint a digitális fénképező gépek? Melyik a jobb ha sokat szeretnénk felvenni!?:F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#173) Zotyóka válasza AMD Power (#172) üzenetére


Zotyóka
csendes tag

80 ezer most a PanasonicNV-GS17 (miniDV) én is ezt nézegetem mostanában.
Valakinek van valami tapasztalata róla vagy ismeri?

(#174) AMD Power válasza Zotyóka (#173) üzenetére


AMD Power
titán

Ez engem is lehetg ,hogy érdekelne. Hol lehet ennyiért megvenni? Tud valaki ilyen nagyobb Kamera boltott vagy annak az URL címét?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#175) AMD Power válasza AMD Power (#174) üzenetére


AMD Power
titán

Mennyi egy ilyen géphez a ''kazetta'' illetve hány perc fél föl egy kazira?:F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#176) AMD Power


AMD Power
titán

UP! Kérem valaki aki ért hozzá nyomjon be ide egy választ! :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#177) szasza_1


szasza_1
senior tag

Nekem az NV-GS150-es gyári aksival több, mint 2 órát megy, ha az LCD-t használom. (2 kazetta fullra + meg amikor nem veszek)
De van hozzá 6 órás aksi is 20e -ért.

(#178) AMD Power válasza szasza_1 (#177) üzenetére


AMD Power
titán

A JVC kamerák mennyire jók? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#179) seldon1


seldon1
csendes tag

Hi!!

Látom páran gondolkodna panasoni nv-gs17 videokamerán!
2 hete vettem egyet.
Tapasztalataim:
Összehasonlítási alapom nagyon nincs de a képe megfelelő fényerőnél győnyőrű.
Ezt úgy értem hogy azok a felvételek amik nappal kint készülnek gyönyörüek élesek de már egy szobában valhogy kevés neki a lámpa fény (zizis a kép.)
az akku nem valami erős 1óra30 min folyamatos felvétel de ha áll a ka,era akkor ez inkább 40min.Hamar merül úgyhogy már elkezdtem utánanézni ami jó lenne az kb 20000ft.(3-4 óra folyamatos felvételhez)
De alapjában véve nem bántam meg.

(#180) bitfarkas válasza bnorci71 (#162) üzenetére


bitfarkas
őstag

Hu, nagyon régen jártam erre, így csak most válaszolgatok.
Nem mindegyik kamerának van DV bemenete, az ilyenekre nem lehet a szerkesztett felvételt visszaírni.
Én két okból írom vissza néhány felvételemet.
1.) Dv minőségben megvan, tehát ha kell később belőle egy részlet, ahhoz gond nélkül hozzáférek és használni tudom más szerkesztett videoban. (Ez DVD-ről igen nyűgös lenne.) Kazettám még van az időből, mikor a super 8 érzékelhetően ócsóbb vót, mint a dvd.
2.) A számomra igen kedves anyagok megőrzésére használom, mert lehet, tartósabb lesz, mint a DVD lemez.

(#181) bitfarkas válasza Pill (#166) üzenetére


bitfarkas
őstag

Amerikáéban az NTSC szabvány dívik, szutyok képet ad, elvileg konvertálható, de semmiképp ne vegyél olyat, ami nem tudja a PAL-t.

(#182) bitfarkas válasza AMD Power (#175) üzenetére


bitfarkas
őstag

Normál sebességű üzemmódban (SP) 60 perc, LP üzemmódban 90 perc.
Mivel itt a szalagsebesség lényegesen alacsonyabb, kényesebb a fej beállítására, azaz lehet, nem minden azonos szabványú kamera játssza majd hibátlanul le az LP-ben készült felvételt. A saját kamerával való lejátszásnál még nem hallottam gondot.
A kazetták ára változó, a mini DV 1000-től kapható, a D8 ennél 20-30 %-kal alacsonyabb árú.

[Szerkesztve]

(#183) szasza_1 válasza bitfarkas (#182) üzenetére


szasza_1
senior tag

Volt a Tes*oban 3-as csomag 1700-ért. Fuji. Eddig nem volt vele gond, pedig eddig az egyikre 5-ször vettem fel, és az utolsót LP-ben.
Különben hányszor lehet felvenni egy kazettára? 20-30 alkalomat még birnia kell? Vagy több? Mert arra gondoltam, hogy a kislemezben is ilyen mágneses müanyag van benne, és olyant még nem hallottam, hogy azért ment tönkre, ment sokszor lett rá másolva.
A lejátszástól károsódhat a szalag?(kopás...stb)

(#184) Totis


Totis
aktív tag

Sziasztok!

Légyszi segítsetek kamerát választani. Holnap meg szeretném venni!
Max 100e van. Ebbe mindenképpen bele kellene, hogy férjen.

Amit eddig néztem:

- Canon MV800
- Samsung VP-D105i

Esetleg valami más? Tényleg nincs több rá. Légyszi segítsetek!
Olvasgattam már több fórumot is, de nem nagyon találtam ebben a szegmensben jót!

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#185) szasza_1


szasza_1
senior tag

Tudna nekem valaki ajánlani kameralámpát? Vagy Pana kameralámpákat magyarországon hol lehet venni? Nekem olyan is jó lenne, ami két cerka akuval menne, sőt az lenne a legjobb. Vagy csinált már valaki ilyent? Pl 50db 5mm-es erősfényű LED-el elég fényt lehetne csináni kamerázáshoz.

(#186) febi


febi
tag

Sziasztok! Valaki Ismeri a Panasonic NV-GS15-öt! Mondjatok róla vélemyényt!
Előre is köszönöm!

(#187) tigerleslie válasza szasza_1 (#185) üzenetére


tigerleslie
tag

Itt van pár tel.szám:
06-1-2172721
06-1-4563000
06-1-3710323
06-1-3710324

Remélem tudtam segiteni

HONDA-The Power of Dreams

(#188) tigerleslie


tigerleslie
tag

Nekem viszont ajánjatok vmi. helyet ahol olcsó a miniDV kazetta, mert elég sokat elhasználok. Márkás kellene, TDK, PANA, 10-es tételbe is jöhet.

HONDA-The Power of Dreams

(#189) bnorci71 válasza bitfarkas (#180) üzenetére


bnorci71
addikt

#163?

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#190) bitfarkas válasza bnorci71 (#189) üzenetére


bitfarkas
őstag

Az Sony D8-as kamerák egyesített analóg ki/bemenettel rendelkeznek. Ez lehetővé teszi, hogy a menűben az analóg jel be/dv jel ki opció engedélyezése esetén I. osztályú digi átalakítást lehet vele csinálni, ráadásul DV formátumban.

Az egyszerűbb kamerákon ez az opció tiltva van. Árultak kb 10 ezer forintért upgrade megoldást, amivel az opció felszabadítható a kimenet ki/bemenetté alakítható és a menűben az említett beállítás megtehető.
Keresem a neten, de sajna nem találom a forgalmazót, pedig régebben már többször megtaláltam.:(

[Szerkesztve]

(#191) Sefter


Sefter
veterán

csak 1 jótanács...bármilyet is veszel nézd meg a www.mediamarkt.at -n vagy a www.saturn.at -n, ugyanis kint SOKKAL olcsóbban is lehet venni ilyesmit és a médiás/szaturnos garival az itteni üzletekbe is tudsz gariztatni....én is kint vettem a sony-mat az MM-ben 50k-val volt olcsóbb 1 éve mint itthon ...

Psn ID: sefter_hun

(#192) kfarkas válasza bitfarkas (#190) üzenetére


kfarkas
csendes tag

Egy kameránál szerintem a következők fontosak (esetleg prioritás szerint is):
1. Az optika minősége
2. Változtatható sebességű optikai zoom (min 10-14x-es)
3. Low-Light felvétel minősége
4. DV in, AV in (AV to DV).
5. az LCD ''láthatósága'' napfényben.
6. Manualitási módok.

Lehet még néhány, ami nem jutott eszembe, de a többi elhanyagolható.

1. Ebben a Canon és szerintem a Sony a Zeiss lencsékkel nagyon jó (belépő szintűekben is van). Valamint a Pana a Leica-kal, de azok csak magasabb kategóriákban elérhetőek.

2. Állítólag a Pana Zoom-jának nehézkes a kezelhetősége (a többihez képest).

3. Ebben talán a Canon és a Pana a jobb (dvspot.com, camcorderinfo.com).
A dvspot-on érdemes megnézni a videókat.

4. Én a Pana kamerákban azért csalódtam, mert nincs rajtuk sem AV sem DV bemenet (leghamarabb a GS-150-esben van (ott is talán csak DV in), az meg iszonyú drága).

A DV bemenet ugye azért kell, hogy a szg-en megszerkesztett anyagot vissza tudd írni a szalagra (mégiscsak ''1000x'' jobb minőség, mint a DVD, és nem is túl drága, illetve backup-nak is jó).
AV bemenet pedig azért, hogy az AV (analóg) anyagaidat át tudd konvertálni a kamera segítségével DV anyaggá. De ez is csak akkor működik, ha a kamera tudja az AV to DV-t. Ezt pedig tudtommal Sony-nál (ugye a Pana kiesett) leghamarabb csak a HC-42 tudja.

Tudtommal az AV to DV-t a Canon 800-as (700-as is) sorozata tudja, de cáfoljatok meg, ha nem így van (már annyi review-t olvastam:)).

5. Ebben egyértelmű a Sony fölénye.

6. Kb. ugyanazt tudja minden belépő szintű modell, kérdés az, hogy milyen könnyű kezelni.

Itt tipródom már mióta, hogy milyen kamerát vegyek, de még mindig nem jutottam döntésre.

Ami egyértelmű: miniDV.

A Pana csak DV/AV in-nel bír (USA-ban természetesen nem így van).

A Canon-nak érzékeny lehet a mikrofonja, mivel állítólag minden kamera tevékenységet, kamerán való szöszmötölést felvesz (motor, zoom, stb). Állítólag a leghangosabb a többiek között.

Sokan dícsérik, sokan szidják a Sony-k buttonless-ségét, vagyis azt, hogy a legtöbb funkció csak az érintőképernyőn érhető el.

A JVC-vel szemben pedig fenntartásaim vannak. A dvdspot.com-on lévő tesztben érdekes ''képet'' produkált.

A többi márka nálam jelenleg nem jöhet szóba.

Természetesen a 3CCD-s kamerák jobbak lennének, de a Pana GS-65-öt eléggé lehúzták a review-nál camcorderinfo.com-os hozzászólásokban (ugyanúgy, mint a Canon 850i-t (ott ZR300), nem 3CCD-s, félreértés ne essék, csak a pártatlanság miatt írtam be). A Pana GS-150/250(/400), a Sony HC-90 pedig számomra elérhetetlen árú.

Most légy okos. Akkor melyik kamerát??:(:O:Y

ESP: Egyébként miért írtad, hogy jobbak a Sony kamerák, mint a Pana-k (egyébként otthon nekem is Pana/Technics cuccaim vannak).

(#193) kfarkas válasza kfarkas (#192) üzenetére


kfarkas
csendes tag

plííííz, heeelp

(#194) vakcina


vakcina
csendes tag

Sziasztok! ÉN segg hülye vagyok még a digitális kamerákhoz, meg az egész technikához is, most kezdek csak utánaolvasgatni. Az itteni hozzászólások feléig már el is jutottam, és egy dolog nagyon szemet szúrt. Többször is említitek, hogy ''visszavenni a kamerára''. Ugyan minek vennék én vissza bármit is kamerára? Felveszem az anyagot, progival leszedem vinyóra, megszerkesztem, és kirakom DVD lemezre. Ez volt az egyik, amit nem értek, magyarázzátok el pliz. Másik. Valahol irta valaki, hogy minőségben csak akkor volt jó a film, amit készitett, ha annyira tömörítette, hogy 1 DVD-re 1 órányi anyag fér. Mivan??? És a 2,5 órás amerikai mozifilmek hogy a rákba jönnek ki egy DVD-n? Tele extrákkal, meg 15 nyelvű 5.1-es szinkronnal? Igaz, hogy az 8 giga, az írható meg csak 4,5. Mert nekem a DVD filmek elég jó minőségűnek tűnnek... Szóval ezt is magyarázzátok el plííz. Amit magamnak kinéztem, csak még gyűjteni kell rá, az a Pana NV-GS400. Itt úgy emlegettétek, hogy elég jó, megbízható, és szép a képe. Ez a vélemény még mindig áll, vagy esetleg azóta kiderült róla, hogy egy kalap sz? :) Egyébként javallom mindenkinek, hogy ne itthon vegye meg, nézegettem neten. www.ebay.co.uk. Az én kamerám itthon 350 ezernél olcsóbban még nem láttam, ebayen rendelve 650 angol font, plusz 30 font szálítási költség, amiben benne van a csomagbiztosítás. Az 248 ezer ft, tehát SZÁZEZERREL olcsóbb. Szóval előre is köszi a véleményeket, meg a magyarázatokat.

coitus interruptus

(#195) vakcina


vakcina
csendes tag

hehe. láccik, hogy csak félig olvastam el a hsz-eket. előttem 2-vel ezelőtti hozzászólásból már kitaláltam, hogy minek kell visszavenni, tehát minek kell DV in. Frankón roszabb a minőség DVD-n??? Mert ha a ''rossz'' dvd minőség egy olyan minőséget takar, mint amilyen egy boltban megvehető DVD film, akkor az nekem tökéletes. Az általam kinézett Pana NV-GS400-on szerencsére van DV-IN.

coitus interruptus

(#196) tomEZ válasza kfarkas (#192) üzenetére


tomEZ
csendes tag

kfarkas!

én is hozzád hasonlóan szenvedek a kameraválasztással.
a Panák nálam is kiestek a bemenetek hiánya vagy a 10x-es zoom miatt, pedig minőségben és használhatóságban a legjobbnak tűntek.
eddig a SONY DCR-HC32-jén gondolkodtam, de mostanában egyre inkább a JVC GR-D73 tetszik.

mellette:
- analóg és DV in, konvertálás
- zoom 16x (nem 20x de ez se rossz)
- ár: 110kFt vs.SONY 150kFt (mivel első kamerám, belépőnek talán jó lesz, aztán később úgyis lecserélem :) )
- manuális módok (a SONY-nál pl. a Spot Focus használatakor az LCD nyomkodása eléggé rázta a kamerát, ahogy próbálgattam)

ellene:
- nem tudom milyen minőségű az optikája, bár a camcorderinfo.com-on nem írnak rosszat róla (illetve a GR-D72-ről ami asszem az NTSC változata), a dvspot.com-on sajna nem találtam videót, cikket
- tartozék árak: az előtétlencsék ~40k/db, a vízalatti tok ~190k, míg a SONY-hoz kb. 20k ill. 60k-ért kaphatók ezek
- én sem vagyok JVC fan, de ez még változhat :)

szóval itt tartok, de még nem dőlt el véglegesen :DDD

esetleg bárkinek más tippje, tapasztalata?

(#197) vati válasza kfarkas (#192) üzenetére


vati
senior tag

2. Állítólag a Pana Zoom-jának nehézkes a kezelhetősége (a többihez képest)
Nekem nem a kezelhetőséggel volt bajom -mindenhol egy gombot kell babrálni-, hanem az általam látott Panák autofókusza hajlamos volt meghülyülni nagy zoom és/vagy gyenge fény esetén. Amellett hogy tetű lassú.

3. Low-Light felvétel minősége
...
3. Ebben talán a Canon és a Pana a jobb (dvspot.com, camcorderinfo.com).
A dvspot-on érdemes megnézni a videókat.


Én ami miniDV kamerát kipróbáltam eddig, csak a Canonoknál és a Sonyknál láttam elfogadható low-light képet. Alsóbb kategóriás Panák egyenesen hírhedtek a zajos sötét képről.

4. DV in, AV in (AV to DV).
....
AV bemenet pedig azért, hogy az AV (analóg) anyagaidat át tudd konvertálni a kamera segítségével DV anyaggá. De ez is csak akkor működik, ha a kamera tudja az AV to DV-t.


Az ''AV in - DV out'' funckciót tudó ketyerék kb. egy huszassal drágábbak alapból, és csak annak éri meg, aki régi analóg felvételek digitalizálására is akarja használni a kameráját. Állítólag e célra eléggé jók, jobban lehet vele VHSt digizni mint a mezei capture kártyákkal.

7. Nem írtad a listára, pedig szvsz az egyik legfontosabb paraméter, hogy mennyire gyors és precíz az autofókusz! Ebben (is) a Sonykat és a Canonokat láttam a legkulturáltabbnak az alsó árkategóriában. (felsőbbhöz nincs sok lövésem)

8. Nem írtad, de elég fontos szerintem az objektív fényereje. Ez, ha elég nagy, dobhat valamit a gyenge fényviszonyos használhatóságon is.

A manualitási módok tényleg fontosak, de saját tapasztalat hogy -hobbi felhasználást feltételezve- az ember 90-95%-ban valamelyik programozott automatikát fogja használni, amikor ''lő''. Tehát fontosabb pl. a jól működő AWB (automata fehéregyensúly) és jól működő, gyors autofókusz. Ha már gyakran kell ezeket kézzel babrálni, régen rossz.

Egyébként én is vásárlás előtt állok. CanonMV-750i az (elméleti) jelölt, csak még szívom a fogam az árától...:(

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#198) viharhozo válasza Sefter (#191) üzenetére


viharhozo
addikt

Az Avplanet meg az Edigital siman osztrak arak korul dolgozik az olcsobb cuccoknal, ugyh szvsz nincs sok ertelme kimenni.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#199) vati válasza tomEZ (#196) üzenetére


vati
senior tag

''Papíron'' (adatlap szerint) nekem is tetszettek a JVC GR-D sorozat tagjai, amíg ki nem próbáltam... zoom lassú, sötét felvétel mákos, autofókusz lassú + néha meghülyül...
Az okosak azt mondják egyébként, a GR-D sorozat felejtős, és általában is, belépő szintű kameráknál a JVC-vel/Panával vigyázni: a felsőbb kategóriás kameráik nagyon jók, de a kifejezetten belépő szintű árkategóriában Sony vagy Canon.

a Sony HC sorozat ''kézbefogva'' kipróbálva és képminőségben tetszett. Az nem szimpatikus általában a Sonykban, hogy ugyanazt a szolgáltatást (pl. ilyen-olyan ki/bemenetek) drágábban adják mint más gyártók: a Sony HC-k mint a nevük is mutatja, ''csak'' kézikamerák, nem akarnak többet tudni ennél és csak a drágább modellekbe teszik bele az ''extra'' okosságokat, amit a belépő JVCk már tudnak. Az érintőképernyős technológiát sem tartom szerencsésnek.

zoom: 10x felett majdnem lehetetlen kézzel kitartani, az efelettihez állvány kell.
Én két kezemen össze tudom számolni mikor kellett 15x feletti zoomot használnom 10 év alatt a vhs korszakban.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#200) vati válasza vakcina (#195) üzenetére


vati
senior tag

Frankón roszabb a minőség DVD-n??? Mert ha a ''rossz'' dvd minőség egy olyan minőséget takar, mint amilyen egy boltban megvehető DVD film, akkor az nekem tökéletes.

A DVD egy tömörített formátum (MPEG2, elég alacsony bitrátával).
A DV is tömörített, de sokkal kisebb mértékben, ezért _sokkal_jobb_ képminőséget kapsz a ''nyers'' DV felvétellel, mintha ugyanazt rögtön MPEG2-be belebutítva vennéd fel, mint a dvd-kamerák.

Külön művészet -és jó sok gépidő- a DV felvételből jó minőségű DVDt tömöríteni. Nem triviális feladat. Az MPEG2 ráadásul elég barátságtalanul szerkeszthető (csak GOP határon vághatsz pl) ezért a ''master'' felvétel mindig DV, csak a szerkesztés utáni végeredmény lesz összegyűrve DVD-re.

Ezért érdemes DV kazettán megőrizni az eredetit.


[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.