Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) koxx


koxx
MODERÁTOR

Tesztelték a panasonic hdv kameráját [link]
még egy hasznos oldal [link]

(#1202) robi0604 válasza qvazi (#1200) üzenetére


robi0604
őstag

Hát most pontos értékekkel és szavakkal nem tudom meghatározni, de biztos lessz itt valaki...
2 lux kevesebb, mit egy gyertya fénye.
A jó felvételhez a legjobb min. 200 lux körül.
Minnél kevesebb a fény annál zajosabb lessz a kép a felvételnél.

Amikor én vettem a kamcsit nekem is mondták, hogy ebben a kategóriában mindegy, ami sokkal jobb az már árban se itt van... Igazuk van. Mióta megvan a kamerám megnéztem 1-2-t és nem sok különbséget láttam még néhány jóval drágább között se. (persze nem 3ccd-sek és nem hdv-sek voltak... :P )

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1203) rudeee válasza robi0604 (#1197) üzenetére


rudeee
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!
A GS27 lesz a befutó úgy érzem. :)
Annyi kérdésem lenne még, hogy a kamera mekkora felbontásban rögzíti a képet? (pixel*pixel-re gondolok)
Mennyit szokott bírni az akksija az LCD használata mellett?

(#1204) xcbiker


xcbiker
addikt

Én a Sony DCR-HC96-ot néztem ki.
Az AV input miatt.

Jó véleménnyel vannak róla.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1205) robi0604 válasza rudeee (#1203) üzenetére


robi0604
őstag

''Pal'' felbontásban rögzít. (768x576)
Én szílveszterkor 1 órányit videóztam (zoomoltam, játszottam, próbálgattam) és a hozzá adott akksi félig merült le. Vettem hozzá nagyobb utángyártottat, azzal a szalagavatón vettem fel és a ''csík'' még meg se mozdult.
Viszonylag olcsón van hozzá utángyártott, szerintem érdemes venni. Jól jöhet... :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1206) qvazi válasza robi0604 (#1202) üzenetére


qvazi
csendes tag

Nos, köszönöm, bár kérdésem távolról sem azt célozta, hogy mennyi a 2 lux, sokkal inkább azt, ha a (idézem magam) Sony leírásában 5 lux a min. megvilágítás, a Panasonicnál 2 lux.. Akkor hogy lehet a Sonynak szebb képe kevésbé világos helyeken? - itt éreztem némi ellentmondást, ezt próbáltam felolda(t)ni ;)

Pusztán azért kötöm eme ebet eme karóhoz, mert a házivideóink 80%-a benti, zárt(abb) tereken valósul meg, így nem mindegy, melyik kamerával (pontosabban: a HC24-gyel vagy a GS27-tel) mennyi vehető ki a felvételből..

Még a vadállatban is van irgalom. De mert nem vagyok vadállat, hát bennem nincs..

(#1207) robi0604 válasza qvazi (#1206) üzenetére


robi0604
őstag

Igazából szerintem a gyártók csak azt adják meg, hogy még milyen fény az alsó határ amit ''ajánlanak''.
Persze ez nagyon fontos dolog, de ebben kategóriában szerintem nincs sok értelme.
A Sony talán egy kicsit jobb, de nem számottevően... Ha 5 lux környékén filmezel (Pl.) mind a 2-nek zajos lessz a képe. Nekem teljesen bejött a Pana és olcsóbb is. :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1208) táp


táp
csendes tag

Sziasztok!

Tapasztalatokat várok az ugyángyártott akksik minőségéről, élettartamáról illetve veszélyeiről mármint ha van
Gyakorlatilag: kinéztem 1-et 2000 mh-körül panához az ára 5e. Nem túl olcsó?, bár ez nem baj, mert horror árakon láttam eredeti akksikat.

Előre is köszönöm.

(#1209) tomej válasza táp (#1208) üzenetére


tomej
aktív tag

Olcsó? Német o.-ban 8-9 euro egy 2300-as Li-os aksi.

[link]

(#1210) rudeee válasza tomej (#1209) üzenetére


rudeee
őstag

Az NO. és nem MO...a kettő aligha hasonlítható össze. Az árak lassan egálban mozognak, de a fizetések nem kicsit le vannak maradva hozzájuk képest.

(#1211) rudeee válasza robi0604 (#1205) üzenetére


rudeee
őstag

Valószínűleg én is beruházok egy utángyártott Lithium-ion akksira. A GS27-be milyet vettél? (márka, típus, teljesítménye, ára)
Az Extrem Digital-ban fogom megvenni a készüléket úgy tervezem. Van valakinek velük tapasztalata? (Mások jó véleménnyel vannak a helyről.)

(#1212) tomej válasza rudeee (#1211) üzenetére


tomej
aktív tag

Én vettem már náluk kamerát, semmi gond nem volt, nagyon készségesek voltak. Amit csak hallottam, de nem tudom, hogy igaz -e, hogy egy esetleges meghibásodás esetén németországba küldik a készüléket javításra, de ez szerintem inkább előny, csak esetleg tovább tarthat.

(#1213) rudeee válasza tomej (#1212) üzenetére


rudeee
őstag

Az esetleges javítás, hogy hol történik az nem feltétlenül érdekes, csupán hogy jó legyen a készülék.
Örülök, hogy te is alátámasztottad a feltevésemet a boltal kapcsolatban.

(#1214) robi0604 válasza rudeee (#1211) üzenetére


robi0604
őstag

Énis ott vettem a kamerát és az akksit is. Nagyon normálisak voltak,de ne feledd el a firewire-kábelt... Nekem az kimaradt és újra sorba kellett állnom. :)

Az akksi CGA-DU14, Real Power, 1300mAH és ez még elviselhető vastagságú... :) Szerintem teljesen elég a kettő együtt.

[Szerkesztve]

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1215) rudeee válasza robi0604 (#1214) üzenetére


rudeee
őstag

A gyári Panasonic akksiról mit lehet tudni, mekkora teljesítményű ami a készülékben van? (mAh)
Egyébként nekem az Audigy2-es hangkártyámon van FireWire port, az tökéletes lesz az átvitelre ugye?
Milyen driver szükséges hozzá hogy működésbe lépjen? (WinXP SP2 van fent)

[Szerkesztve]

(#1216) robi0604 válasza rudeee (#1215) üzenetére


robi0604
őstag

640-es amit adnak hozzá.
Hangkártyán nem próbáltam,de elvileg működnie kéne.
Nekem az sp2-es winfos egyből felismerte minden progi nélkül, sőt usb-vel webkamként és mikrofonként is.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1217) rudeee válasza robi0604 (#1216) üzenetére


rudeee
őstag

Köszönöm neked és mindenkinek a segítséget! :)
A kamera családi ajándék lesz szülinapra, így csak március elején tudom majd kipróbálni, de amint megkapom rá a pénz megyek és megveszem a hozzávaló tartozékokkal együtt.

(#1218) mrtn00


mrtn00
csendes tag

Eladó minidv kamera:
[link]

(#1219) slayer006 válasza mrtn00 (#1218) üzenetére


slayer006
addikt

[link] :(((

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#1220) romet válasza rudeee (#1217) üzenetére


romet
tag

Olvastam a hozzászólásokat, segített, gondolkodtam, választottam,. Ím az eredmény (hátha valakinek én is segítek):
80k-t szántam rá, 100k-ig elmentem volna
Itt kiderült: 1. Sony v. pana, 2 kazetta.
Úgy láttam 150k alatt igazándiból mindegy melyiket veszed, nincs nagy különbség (felette a 3ccd és a jó optika).
Valamiért pana lett és nem sony (ezt nem tudom indokolni).
Maradt a gs27 és a 37.
Elmentem boltba, kérdezősködtem és kiderült, hogy a kettő között usb, szoftver (szrt ér), led és távkapcs a különbség (20k-ért). Usb 600 Ft, szoftver másik, led max 1,5 m-re jó, a távkapcs meg igen ritkán kell. Tehát 27. Sokat nem használtam még (3 napos, időm nincs), így gyakorlati tapasztalat még nincs.
Átvágás, hogy egy 640-es aksit adtak hozzá, ami jó ha 50 percet bír (sztem ez más kameráknál is így lehet). Az igazán jó aksi eredeti 24e Ft, az utánzat 10e. Ez már 3-4 órát tud.
Ami újdonság: az eladó szerint a panasonic-nak hívott optika (a gyengébb gépekben van ilyen) is ugyanaz a leica, mint az annak hívott, csak nem írják rá. Szerinte 2 modellért (gs27,37) nem fognak kifejleszteni és gyártani egy másikat. Hallottam olyat is, hogy ami nem 100%-os minőségű leica, de szinte teljesen jó, arra nem írják rá a nevet és ezt használják ilyenekbe. Ezt nem tudom ellenőrizni, de még akár igaz is lehet.

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#1221) robi0604 válasza romet (#1220) üzenetére


robi0604
őstag

Nemtom...
Én a 640-est szilveszterkor használtam, az első hosszabb kamerázásom volt, tehát minden félét kipróbáltam, zoomoltam stb. és folyamatosan ki-be kapcsolgattam.
Ennek ellenére csak félig merült le!
Biztosan kamarabb merült volna, ha folyamatosan vissza is nézem a felvételt, de szerintem ez nem rossz eredmény.
Ezeket a tapasztalataimat leírtam egy kicsit feljebb.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1222) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

megvilágosodtam:D

már régóta kameravásárláson töröm a fejem..eredetileg ügye dvd-s vagy hdd-set néztem,hiszen annak ellenére,hogy rosszabb minőség etc..,de nekem sokkal egyszerűbb mert nem akartam a szerkesztéssel,kódolással szórakozni,meg nem is nagyon lett volna rá időm.
Végül mégis a minidv kamera mellett döntöttem,hiszen hamarosan 1-2éven belül már elérhetőek lesznek a blue-ray és társai a kisemberekenke is. akkor meg már nem kell annyit szenvedni a konvertálgatással,hiszen hely lesz bőven...bár mondjuk most jutott eszembe,hogy a dvavi-t mégiscsak át kell konvertálni mpeg2-be,hiszen akkor nem játszák le a (mai) dvd lejátszók.
szóval ezen filózok.:) :B
egyébként a pana gs180 mellett döntöttem:D

(#1223) Seelaard válasza Begi (#1) üzenetére


Seelaard
tag

Sziasztok !
Van egy eladó kamerám. Szerintetek hol érdemes meghirdetni?
JVC GR-DV700.
1,5 éve vettem az extrem digitalnál 160 ezerért. Még van rá fél év gari.
Mennyit lehet ezért kapni? Én már 60K-ért is odaadnám valakinek, mert már van másik, de lehet, hogy nem lehet ennyit kapni érte

Szilárd

(#1224) johnjohn válasza Seelaard (#1223) üzenetére


johnjohn
addikt

Kiváncsi lennék, hogy mit vettél helyette, mert ez egy nagyon tuti kamera, elég nehéz jobbat találni,hacsak nem valami felső árkategóriájú kamerára cserélted ! Használtpiaci ára, ha mindene megvan 140 000.

(#1225) rudeee válasza Seelaard (#1223) üzenetére


rudeee
őstag

Itt a PH-n adjál fel egy apróhirdetést.

(#1226) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Szeretnék kamerát venni, de nem lehet olyat kapni, amin zoomgyűrű van, de ami még rosszabb, fókuszgyűrű sincs rajtuk. :( (A 200 ezer felettieket hanyagoljuk!)
Viszont van pár olyan digit. fényképezőgép, ami tud 848x480-as videót felvenni, és van zoom és fókuszgyűrű is.

Kérdésem: mivel tud többet egy kamera egy videós fényképezőnél? A felvétel hossza nem lényeg, ezt kizárhatjuk.
Tudom, hogy hülye a kérdés, de ha valaki összefoglalná akkor nagyon örülnék neki. A gépet használnám sötétben, és világosban is egyaránt.

köszi szépen!

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1227) rudeee válasza robi0604 (#1221) üzenetére


rudeee
őstag

Szevasz!
Meg tudnád mondani, hogy milyen FireWire kábel szükséges a GS27-hez?
Árlistában ilyeneket látok:
IEEE 1394: 4p-4p ; 4p-6p ; 6p-6p

Azt nemtudom, hogy a GS27-nek milyen csatlakozója van (4-es vagy 6-os), és abban sem vagyok biztos, hogy a hangkártyámon lévő aranyozott FireWire csati 4-es vagy 6-os (inkább 6-osnak néz ki az alakjából és a méretéből ítélve):F
Amit külön lehet venni a gépbe kártyát, azon gondolom mindkét csatlakozó helyet kapott, 4-es és 6-os is?

ui: Magát a gépet holnap fogom megvenni, a többi cuccot később.
Lement az ára 60600Ft-ra! Nekem úgy tűnik, hogy hamarosan nem lesz kapható a kamera (legalábbis ilyen áron), mert az utóbbi 2 hétben 2x csökkentettek árat, ezért holnap megyek és meg is veszem.

A Panasonic miniDV kazijáról mi a véleményetek?
Az ára elég jó, gondolom nem lehet rossz hiszen Panasonic. 5db-ot gondoltam hogy veszek belőle, természetesen 60perceset.

Az akksikra visszatérve, hogy érted azt, hogy elfogadható vastagságú?
Mindegyik egyforma fizikai méretre, nem?

Köszi a választokat!

[Szerkesztve]

(#1228) robi0604 válasza rudeee (#1227) üzenetére


robi0604
őstag

Neked elvileg 4-6-os kábel kell.
Az asztalikon a nagyobb 6-ost szokták használni, a notebookokon és az ''eszközökön'' szokták a 4-est.
A külön bővítőkártyákon nem mindíg szokott mindkettő lenni.

Szerintem berendeltek egy csomót mindenhol és kiszeretnék szorni őket.
Egy csomó áruházban ez van, csak egyikse adja ilyen jó áron... :)

A pana kazikat annyira nem dicsérték, a sony premiumot viszont igen és egy árban is vannak.
Én ebből vettem hármat.
Panából a Professionalt dicsérték, de mondjuk ezt a 3ccd-sekhez készítik és jóval drágább is. (ebből is vettem a biztonság kedvéért egy 80 perceset :) )

Az akksik annál vastagabbak minél nagyobb a teljesítményük.
A 640-es és a 700-as a legvékonyabb és vastagodik felfele.
A 2040-es már (szerintem) rendesen vastag.

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1229) rudeee válasza robi0604 (#1228) üzenetére


rudeee
őstag

Voltam a boltban, kellőképpen készségesek voltak az eladók.
Megvettem a kamerát és hozzá 5db Sony miniDV Premium kazit is.
Mivel ki volt számolva a pénz, ezért majd jövő hónapban fordulok még egy kört a többi cuccért (akksi, tok, firewire kártya és kábel).

A vastagabb/nagyobb akksi az hogy fér el a készülékben?
Nincsen meghatározva a mérete, hogy mekkora fér el a házban (mint pl. a telefonokban)?

(#1230) robi0604 válasza rudeee (#1229) üzenetére


robi0604
őstag

Itt a házon kívül helyezkedik el az akksi.
A gép hátuljánál a ''kukkoló'' alatt...
De ezt majd látod, ha kibontod. :)

Minek veszel Ferrarit, ha 50-nel közlekedsz...

(#1231) Elmör


Elmör
senior tag

Sziasztok!

Elkezdtem nézegetni a digit kamerákat, azokból is főleg a DVD-seket. Milyet ajánlotok? Ami lényeges, hogy szép tiszta képe legyen, nagy optikai zoomja, tehát olyan 25-30- szoros, újraírható DVD-re is írjon, teljes árban max 100 ezer FT!

Amiket néztem eddig: Samsung VP-DC161 állítólag 0,8 MPixel, 33-szoros optikai zoom, újraírhatót is ír, csak én valamiért ettől félek a legjobban, mert Samsung. Valakinek tapasztalata? Ára 72000 Ft.

A második Panasonic VDR-D150, ami szintén 0,8 Mpixel, 30x optikai zoom és talán ír újraírhatót. Ez jobban tetszik, csak az ára is magasabb 94,5K.

Sonyban szintén ennyiért van a DCR-DVD105, viszont ez csak 20x optikai zoomos.

Még egy Canont néztem a DC100-ast, szintén ennyiért 25x optikaival.

Melyik lenne a legjobb választás? Vagy egy másik? :F

Még annyit, hogy azért ne legyen kilós kamera, tehát a súly is kicsit számít.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1232) johnjohn válasza Elmör (#1231) üzenetére


johnjohn
addikt

Hali !
Az a helyzet, hogy nem érdemes túl nagy zoom átfogású kamerát venni, mert nagyon nehéz rezgésmentesesn kézben megtartani,főleg ahogy írod, hogya súlya is kevés legyen.
A Samsungot alapból felejtheted,a másik három közül bármelyik jó, ami az egyiknél előny az a másiknál hátrány, pl.: a Sony éjszakai felvétele jobb, a Pana stabilizátora finomabb, stb. de ebben az árkategóriában túl nagy durranásra ne számíts, a 0.8 MPixel elég kevés.Esetleg nézz körül itt: www.camcorderinfo.com sok jó teszt található!

(#1233) tomej válasza Elmör (#1231) üzenetére


tomej
aktív tag

Csak azt mond meg mirért jó a dvd-s?

(#1234) Elmör válasza johnjohn (#1232) üzenetére


Elmör
senior tag


Köszönöm az infókat!

Én azt vettem észre, hogy az optikai zoomnál nem annyira érzékeny, mint a digitálisnál. Pl Sony fényképezőm 3-szoros optikaival szép tiszta képet csinál, míg ha tovább zoomolok, akkor a digitálissal már nem lesz tiszta vagy nagyon nehezen, ezért akarok nagy optikait.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1235) Elmör válasza tomej (#1233) üzenetére


Elmör
senior tag

Lehet nem jó a meglátásom, de már anno amikor CD írót vettem, akkor is mondták ,hogy inkább DVD írót, mert az CD-t is ír meg DVD-t is. Nem szeretem a sok kábelt és a kazettát. Ha jól tudom, akkor a sima DV kamerát csak kábellel tudom csatlakoztatni a géphez+csak kazettás van vagy ha memória kártyás akkor drága és nem fér rá annyi illetve nem olyan minőségben. Akkor meg már inkább DVD-s legyen. Megnézhető szerintem az a 0,8Mpixel is, ha csak arra gondolok, hogy a fényképezőmmel 640X480-ban szoktam filmezni és az is tetszik, csak max 10 percet vesz fel és kis felhősödés már sötétíti nagyon a képet, na ezért szeretnék DVD-set. Veszek pár újraíható lemezt hozzá és ha megyek autóstalira vagy kirándulni akkor tudjak egy órácskát filmezni, majd itthon berakni DVD lejátszóba vagy a gépbe és megnézni. Írjatok ha tudtok jobb megoldást, mert adok a jó kritikára! THX!

Ja, még annyi ,hogy néztem belsőmemóriásakat is, de nem az én pénztárcámnak való, max 100K, de inkább kevesebb. ;)

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1236) ISZOLE válasza Elmör (#1235) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Szerintem nézelődj még egy kicsit itt a topikokban mert nagyon sok szempont van amire figyelned kellene. Csak egyet említek: ''akkor tudjak egy órácskát filmezni''. A DVD-s kamerák kisméretű lemezt esznek amire nemigen fér egy óra anyag vagy csak nagyon rossz minőségben.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#1237) johnjohn válasza ISZOLE (#1236) üzenetére


johnjohn
addikt

Teljesen igazad van, max 30 perc egy 1.4 G -DVD, de ha sokat zoomol,vagy mozog nagyobb a bitmennyiség és már 25 percnél megtelik. Az első használható DVD kamera a Sonytól a DCR DVD 505, de még ennek is lassú az autofókusza. A Pana NV GS 300 nyersen megeszi.

(#1238) Elmör válasza ISZOLE (#1236) üzenetére


Elmör
senior tag

Olvasgattam és még persze nem döntöttem, azért köszönöm. Tudom, hogy nem tudok egyben felvenni 1 órát a miniDVD-re, ezért vennék 4-5 db-ot hozzá. Amit észrevettem, hogy a DV-sek sem mindig adják olcsón magukat (mármint a jobbak, amik nem annyit tudnak csak mint 1 DVD-s) ezért úgy látszik tényleg nem egyszerű a döntés. :)

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1239) tomej válasza Elmör (#1235) üzenetére


tomej
aktív tag

A DVD-re rögzítő visszalépés a miniDV-hez képest minőségi szempontból, így a CDíró-DVDíró nem jó hasonlat. A sok kábel az 1 db, amin átmegy a kép-hang, + vezérli a kamerát egy spec interfészen keresztül ( lejátszó funkciót, play, rew, stb.). A miniDV-n 1 óra anyag 13,5 GiB, ezt hasolítsd a miniDVD-hez (vagy mihez :) ) Egy felvett anyag ált. mindig tartalmaz elrontott részeket, ezeket majd eltekered? A DVD egyetlen előnye kb. a közvetlen adathozzáférés és slussz. A miniDV-s meg ált. szintén egy DVD-n köt ki, csak arra télleg ráfér 1 óra anyag. Olvasd el az előző oldalon a 1186-os hozzászólásom és javaslom, hogy azt az árat, amit a dvd-sbe fektetnél inkább kiegészítve egy 3CCD-s kamerát vegyél. Hidd el, úgy a HDD, mint a miniDVD porhintés, ennek az ötletnek nincs semmi gyakorlati jelentősége valójában, hacsak nem elégedsz meg avval, hogy folyamatosan nyers anyagokat nézel vissza ill. a jóisten olyan tehetséggel áldott meg, hogy elsőre felveszed a tutit.

(#1240) johnjohn válasza Elmör (#1238) üzenetére


johnjohn
addikt

Hali !
Nézd meg ezt: www.avplanet.hu / Panasonic NV GS 230 , 129 900.-

(#1241) tomej válasza johnjohn (#1240) üzenetére


tomej
aktív tag

Te ez a 180-as átfestve, nem? Remélem a gyárban kenyték ki :DD :DD :DD !

(#1242) Elmör válasza tomej (#1239) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszönöm a kielégítő választ! :R
Közben már felvettem a kapcsolatot egy haver barátjával, aki nagy kamerás, szóval DV-s lesz. Lebeszélt a DVD-ről. :))

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1243) Elmör válasza johnjohn (#1240) üzenetére


Elmör
senior tag

Köszi, megnéztem, tetszik, csak lenne még egy 30k-val olcsóbb :DDD

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#1244) Predator...


Predator...
tag

Hali!

Tudja valaki hogy lehet-e még ilyet venni valahol? Sony DCR-HC1000E [link]

Árukeresős oldal talált oroszországban 220e-ért:D
máshol 400e körül... :F

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#1245) johnjohn válasza Predator... (#1244) üzenetére


johnjohn
addikt

[link] Talán ez van most helyette,csak HD kivitelben.

[Szerkesztve][link]meg ez is !

[Szerkesztve]

(#1246) Predator... válasza johnjohn (#1245) üzenetére


Predator...
tag

aham...köszi...hc7 jobban bejövős...
van benne zebra:P nameg 37mm-es szűrő(van rá esély h találok rá előtétlencsét)

köszi :R

''Földünk Jövője azon múlik, hogy képesek vagyunk-e cselekedni...'' (Sir David Attenborough)

(#1247) ESP


ESP
senior tag

Szaxtok!

Kérdésem...
Eljött az idő, hogy a tutti kis kamim lecseréljem (Pana NVGS-4EG)...

A DVD-s kilőve (lezárás, és a magas hibaszázalék miatt) HDD-sre, vagy a klasszikus miniDV-re gondoltam, de mindenképp 3CCD/nagy(obb) felbontású érdekelne...

Alapvetően az lenne a kérdésem, hogy a 3CCD, ill. a magas felbontású kamiknál is előjön-e a gyors képváltásoknál az ún. utánhúzás/szétesés effektus...
A jelenlegivel az egyetlen gond a fenti hiba, ami persze a technológiából adódik, de azért olykor zavaró (ki állít záridőt, mielőtt elsuhan egy autó???)...
Nincs kedvem egy drágább típusba beleölni egy valag pénzt, amíg ezek a hibák fennállnak...

Amúgy meg a plazma és egyéb finom felbontású tv-k térhódításával lassan kuka minden 800k-s kamera... :DDD

2012.10.23. - 2013.03.03-ig egyéni arcképem Ali G VOLT

(#1248) johnjohn válasza ESP (#1247) üzenetére


johnjohn
addikt

Hali !
A 3 CCD-s kameráknál már ritkább ez a hiba, főleg ha optikai a képstabilizátor, de ha teljesen biztos akarsz lenni a dologban, akkor HD kamera lenne a megoldás, viszont ezek drágák, drága a HD kazetta, meg a TV amin visszanézed !
Visszatérve a realitások talajára, egy jó 3 CCD-s Panasonic mini DV NV GS 300 vagy 500 már megfelelő alternatíva lehet, és 250 K körül meg lehet úszni.[link] Itt találsz sok jó tesztet.

(#1249) tomej válasza johnjohn (#1248) üzenetére


tomej
aktív tag

Te johnjohn! Az utánhúzás/szétesésnek mi köze az optikai képstab-hoz?

(#1250) silverpityu


silverpityu
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Az elmúlt néhány napban átolvastam a topikot. Rendesen kavarog a fejemben a sok info, mégsem tudom eldönteni, hogy a következő kamerák közül melyiket válasszam. Elsősorban családi videózás a cél, így szobai felvételek is lesznek szép számmal, de készítenék felvételeket a természetben is persze állvánnyal.

Samsung VP D361 60eFt, Elektro pont, Pécs
JVC GRD320 52eFt, Electro World, Pécs
JVC GRD346 65eFt, Electro World, Pécs
(az előbbitől annyiban tud többet, hogy ezen van egy világító led és 25 helyett 32X optikai zoom)
Panasonic NV-GS27 60eFt (most akciósan) egyébként 65e, Metro Pécs
SONY DCR-HC37E 85eFt Media Markt, Pécs

Samsung kamerákról nem nagyon hallottam (jót).
Az eladólány szerint a JVC ''találta ki'' a kamerákat, ezért ezek elég jó cuccok.
A Pana NV-GS27-ről rosszat nem hallottam, legfeljebb, hogy kevés fénynél gyenge a felvétel minősége, bár ilyen esetben a többié is hasonló lehet.
A Sony mellett a Carl Zeiss optika szól és talán szebb a képe (nightshot) kevés fénynél, viszont itt Pécsett ez elég drága. Vajon megéri-e a 20-25eFt többletkiadás?
Vagy rendeljem meg Pestről (pl. Edigital 77eFt)? Viszont ha be kéne vinni a szervizbe akkor az már drága lenne 250km távolságból.

Kérlek benneteket írjatok minél több véleményt segítve ezzel a választást.
Minden jót, előre is köszi!



Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.