Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) zdomiter


zdomiter
tag

Hát ezzel a Samsunggal tele van a hócipőm.
Azt írják a kézikönyvbe, hogy tud VCR-ről felvenni.
Le is írják hogy mit hogyan kapcsolgassál, végig is zongoráztam, de semmi.
Van egy olyan megjegyzés:
Ha analóg VCR berendezésen lejátszott felvételt rögzít, és nem normál sebességgel játsza le(pl. több mint kétszeres gyors, vagy lassú sebességgel), csak szürke szemcsés kép jelenik meg a videokamerán.
Na pont ez van nálam.
Lehet, hogy a VHS kamera nem normál sebességgel játsza le a felvételt. Még megpróbálom utoljára VCR-rel, aztán feladom, ha nem jön össze. Csak azt nem tudom, hogy mivel kötöm össze, mert scart/jack kábelem nincsen

(#452) jamez


jamez
senior tag

Sziasztok!

Néha benézek ide,de látom sok a megválaszolatlan kérdés.

Segítségül ajánlom a az index fórumát:
Bővebben: link

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#453) jamez


jamez
senior tag

Egyébként nekem egy Panasonic GS250 kamerám van.
Ezzel kapcsolatban szívesen válaszolok.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#454) Zsigabá válasza zdomiter (#450) üzenetére


Zsigabá
csendes tag

A Samsung-okat nem ismerem, de Canon-nal már próbálkoztam.

Gyanítom, hogy a kábel egyik végén egy jack, a másik végén meg 3 RCA dugó van.

Sárga: Video
Piros: jobb hang
Fehér: bal hang

Mindhárom RCA-t rá kéne aplikálni a VHS magnóra. Ha csak monó a VHS, akkor meg a jobb és bal csatonát egy darab dróttal le kéne párhuzamosítani.
A kamerában ne legyen kazetta. Lejátszás állásban meg próbáld ki AV IN módban. Vagy keress egy olyan menüpontot, hogy AV => DV. ( A Canon-nál ílyen van . )

Nem stimmel a parittyásbit

(#455) zdomiter válasza Zsigabá (#454) üzenetére


zdomiter
tag

Köszi, végül sikerült.
Ebbe a Samsungba kell kazi, mert nem tud közvetlen átalakítást, hanem először fel kell vele venni a dv szalagra, aztán a második lépésben mehet a pc-ben.
És a szemétláda csak szürkét vesz, amíg be van dugva a FireWire csatlakozó, ezért nem működött. Ahogy lehúztam a PC-ről egyből működött a dolog.
Hát a Samsungnál így megy a digitalizálás.

(#456) IRON STORM válasza zdomiter (#455) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ez kellemetlen mert így romlik a minőség.
Nekem is Samsung kamerám volt VP-D103i.
éppen ezért adtam el.
vettem egy JVC-t ami tud közvetlenül digizni firewire csatin keresztül.

Csak a TDi!

(#457) micro


micro
addikt

Sony HC19-hez milyen nagylátó előtétlencsét tudtok ajánlani?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#458) Zsigabá


Zsigabá
csendes tag

Elkészítettem egy működöképes bemutató project-et Adobe EncoreDVD 1.5-ben.
Remélem a leírása is hamarosan elkészül.

Bővebben: link

Nem stimmel a parittyásbit

(#459) petyax


petyax
aktív tag

Sziasztok!

A következőt néztem ki: Panasonic NV-GS400

Van valakinek tapasztalata ezzel a kamerával kapcsolatban?

Köszi

(#460) petyax


petyax
aktív tag

Most tudnék 220-ért ilyen NV-GS400-ast venni. Szerintem ennyit nagyon megér.
Valaki véleményt nem tudna írni erről a kameráról?

Esetleg nincs valakinek?

(#461) Jozi válasza petyax (#460) üzenetére


Jozi
tag

Hi

Ha nem lenne kamerám és lenne ilyen lehetőségem biztos megvenném.
Persze ha újan ennyi. 320 ezer volt a legolcsobb helyen ahol eddig láttam.
Pont emiatt nem sok embernek lehet ilyen, ezért nem lesz túl sok minőség vélemény, szerintem.


(#462) jamez válasza petyax (#460) üzenetére


jamez
senior tag

Nekem Gs250 van. A 400 egy régebbi konstrukció és valamivel nagyobb is az enyémnél. 1/3''-os LCD-je van, csúcs képminősége. tuti vétel.
azt hiszem tavaly európa díjas volt. ebben ez évben a 250 nyert, de csak mert nem lett még a meg a 450 sztem.

Szóval 220-ért best buy!

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#463) Jozi válasza jamez (#462) üzenetére


Jozi
tag

Hi

Az LCD az CCD akart lenni ugye?

(#464) jamez válasza Jozi (#463) üzenetére


jamez
senior tag

CCD :)

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#465) Zsigabá


Zsigabá
csendes tag

vigum-nak hála elkészült a DVD-lab leírásának I. része !

Bővebben: link

Nem stimmel a parittyásbit

(#466) sza.sa


sza.sa
tag

sziasztok!

motorra keresnék kamamerát, de nem simán felszerelném, hanem egy sisakra szerelt kis kamera képét venném fel vele... Melyik most a legolcsóbb és ajánlott analóg bemenettel is bíró kamera?

Sza.sa

sza.sa

(#467) Zole82 válasza sza.sa (#466) üzenetére


Zole82
csendes tag

A www.rcshop.hu oldalon van kicsi felszerelhető kamera

(#468) Begi


Begi
senior tag

Hali!

Na szoval van ugye vieo kamera: Panasonic NV-GS17.
Vannak felvetelek a DV kazettan.
Gepre felrakva az Adobe Premiere.
Es megprobalok digitalizalni FW-n keresztul.
Kamerat felirsmeri, tok jo, kezelni is tudom a progival.
Csakhogy nem azt latom itt, mint a kamera LCD kijelzojen. Gondolok itt arra, hogy ha a felvetelen viszintes mozgas van, akkor neha a bal illetve a jobb also sarokba megjelenik egy fekete folt, ami a kep belseje fele elhalvanyul. Kiterjedese nem nagy, de a kamera LCD-je ezt nem jelzi. Illetve a masik dolog, hogy neha alul illetve felul neha egy feher csik jelenik meg.Igazabol nem ertem miert csinalja ezt. Ha lementem a videot, es a vagatlan tomoritetlen adatot vissszanezem, azon mar latszanak ezek a hibak.
Valakinek valami otlete?

(#469) Zsigabá válasza Begi (#468) üzenetére


Zsigabá
csendes tag

A kametát közvetlenül TV-vel összekötve is ilyen ?
Mindíg ugyanott van a hiba ?
Kamera szalag nélkül TV-n ( hangot vedd le ! ) és ámítógépen mit produkák ?
Más progival próbáltad ?

Nem stimmel a parittyásbit

(#470) Jozi válasza Begi (#468) üzenetére


Jozi
tag

Hi!

Nekem Sony - DCR-HC42 van, a Pinnacle Studio SE 8-at ( 8.7.33.0 ) használom kameráról gépre áttöltésre, nekem jó.
Próbáld más progival is, ha igy se jó akkor a kamerádat más géppel.

(#471) Begi válasza Zsigabá (#469) üzenetére


Begi
senior tag

Na ez az, mert meg akartam en nezni, mert mar VHSre kimentettem, de sajna a kazi nem volt helyben. Az eszembe se jutott, hogy ujra ossze lehetne kotni a dolgot.

A jelenseg minden proginal jelentkezett. Ahogy eszrvettem akkor lep fel, amikor vilagos a kep, tehat normalis napon lett felveve.
Ugyhogy meg probalkozom. Remelem nem a kameraval van a gond.

(#472) sza.sa válasza Zole82 (#467) üzenetére


sza.sa
tag

Köszi a linket, de nekem kicsit komolyabb kell majd.... ezzel legfeljebb a házunk körül tudnák keringeni... :)

Sza.sa

sza.sa

(#473) Zsigabá


Zsigabá
csendes tag

Egy másik fórumon kérdezte valaki, hogy a JVC Everio G sorozattal érdemes-e foglalkozni.
Tudja-e valaki, hogy ezek a HDD-s kamerák a winyóra milyen formátumban rögzítenek ?
Konkrétan normál DVD kompatibilis MPG2-ben, vagy valami saját formátumban amibe bele van kódolva az MPG, az időkód, az expozíció stb.
Kell-e valamilyen kamerafüggö progi amivel ki kell hámozni az MPG-et a fájlokból ?

Nem stimmel a parittyásbit

(#474) zdomiter


zdomiter
tag

Nem találok adatot a Canon 790-esről, hogy lenne benne av ill. dv in.
Lehetséges, hogy az a modell nem tudja az analóg bemenetet?

(#475) Zsigabá válasza zdomiter (#474) üzenetére


Zsigabá
csendes tag

A Canonnál az ''i'' betű jelenti a bemeneteket ( imput ).
Pl. 750-nél nincs, 750i nél van.

Nem stimmel a parittyásbit

(#476) zdomiter válasza Zsigabá (#475) üzenetére


zdomiter
tag

Köszi szépen, nem tudtam, hogy mit jelent az 'i' a végén, azt hittem, hogy a kényképezéssel van összefüggésben. Jó, hogy mondtad, mert majdnem megvettem egy 790-est.

(#477) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy milyen digitális kamerát ajánlanátok?

Mini-dv-set vagy dvd-set? Illetve, hogy mik a fontos paraméterek amire ügyelni kell meg hogy milyen márkát?

Köszi előre is

Vagy minidv meg dvd helyett ha tudtok valami jobbat nem zárkózok el :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#478) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

fel

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#479) Zsigabá válasza kíváncsi (#477) üzenetére


Zsigabá
csendes tag

Attól függ mire akarod használni ( üzemszerűen :D ), milyen igényeid vannak a képninőséggel kapcsolatban, akarsz-e utómunkávak vacakolni, kell-e rá valamilyen bemenet, mennyi pénzed van stb.

Kicsit bővebben ki kellene fejtened.

Nem stimmel a parittyásbit

(#480) jamez válasza kíváncsi (#477) üzenetére


jamez
senior tag

Én Pana MiniDV-set vennék. (vettem)
De Zsigabának igaza van a kérdés: szeretnéd-e utána vágni a filmet?

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#481) armithis


armithis
csendes tag

Sziasztok!

Én is a közeljövőben szeretnék kamerát vásárolni. Ellenben néhány előttem szólóval én arra lennék kíváncsi, hogy egy Digitális fényképezőgép [link] - DMC-FZ30 által rögzített mozgókép minősége egy középkategóriás DV kamera által készített minőség közt mekkora különbség van?

Digi fénykép 8 megapixel ellenben kamerakkal melyek 1,8 mp körül vannak.

[link] - VP-D6050I samsung doglot néztem ki. Ára sajnos elég nagy. Megéri?

(#482) Zsigabá


Zsigabá
csendes tag

Hahoj !

Ma lesz a kezemben egy Hitachi DZ-MV580E DVD-RAM-os kamera !
Amint megkapom feltolom az oldalamra a bemutatókat.

Nem stimmel a parittyásbit

(#483) zdomiter válasza armithis (#481) üzenetére


zdomiter
tag

Szia!

Azt hiszem nem érdemes ilyen párhuzamot vonni a fényképezőgép és a kamera között.Már azért sem, mert az általad említett 8Mpixeles gép maximális video felbontása 640x480=300Kpixel, ami ugyebár elmarad a DV kamerákétól. És még csak most következik a nagyobbik probléma. Sajnos nincs adatom a max felbontás tárhely méretére, de a kisebbikre igen: 320x240; 0:08 mp; 3906 KByte. Ami annyit tesz, hogy ha egy órányi videót akarsz felvenni a fényképezővel, ahoz egy 2GB-os kártyát kell bele venned, és ez még mindig csak a 75Kpixel. Ezek az adatok, a többi már csak vélemény lehet.

[Szerkesztve]

(#484) zdomiter válasza armithis (#481) üzenetére


zdomiter
tag

A Samsung kameráról meg lebeszélnélek. Volt nálam egy Samsung VP-D305i minidv kamera és nagyon silány minőségű felvételt produkált. Fakó színek, zajos kép. Egy Sony és egy Panasonic volt a referencia.

[Szerkesztve]

(#485) armithis válasza zdomiter (#483) üzenetére


armithis
csendes tag

Értem. Utólag értelmesen átgondolva igazad van egy fényképező gép fényképezzen egy kamera rögzítsen mozgóképet. [link] A link mögött található kamerát most a pana meglepően olcsón adja. Ahogy néztem minden fontos tulajdonsága megvan, hogy igazán jó vétel legyen. Gondolok itt CCCD-re például. Nos, erről vélemény?

(#486) zdomiter válasza armithis (#485) üzenetére


zdomiter
tag

Nálam egy 150-es volt, gyönyörű a színe, de most vettem észre, amit felhúztam felvételt a gépre, hogy amikor svenkeltem teljesen kockásra pixelesedett a kép, erősen zavaró. Most nem tudom, hogy a kamera vette így fel, vagy az átjátszásnál vált ilyenné. Még rajta van a szalagon, megnézem egy másik kamerával.
Szerintem nagyon jó ár egy 3CCD-s kameráért, de nekem fontos lenne, hogy legyen AV ill. DV bemenet is.

(#487) armithis válasza zdomiter (#486) üzenetére


armithis
csendes tag

értem. nezem es azt tapasztalom, hogy sok kamera nem rendelkezik bemenettel (AV, S-Video). Ezt a kamerat talaltam ahol van bemenet is nem is tunik rossznak. Velemeny? [link]

ha nincs a kameran ezen bemenetek attol meg lehetseges a video anyag attoltese nem?

(#488) kíváncsi válasza Zsigabá (#479) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

Jó képminőséget szeretnék. Családi dolgokat szeretnék vele leginkább filmezni.

Különben milyen márkát ajánlotok?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#489) zdomiter válasza armithis (#487) üzenetére


zdomiter
tag

Végül is nem fontos, hogy legyen bemenet, csak ha akarsz vele digitalizálni, vagy visszaírni a szalagra.
Az AV bemenetet a régi VHS-eid digitalizálására tudod használni, mert ez szebben digitalizál, mint a tuner kártya.
A DV bemenet pedig akkor jön jól, ha a számítógépen megszerkesztett anyagot vissza akarod írni a szalagra, hogy tömörítetlenül maradjon meg az esetleges későbbi szerkesztésre. Van aki a szalagon archiválja a videóit.
De ezek nélkül is teljesértékű a kamera, ez csak egy lehetséges plussz.

(#490) zdomiter válasza Zsigabá (#482) üzenetére


zdomiter
tag

Segítség!
Sony DCR-TRV19E
firewire-rel bekötöm a gépbe, de a kamera egyfolytában DV IN-t jelez és nem is kommunikál a géppel. Nem tudom átállítani OUT-ra, nincs a menüben ilyen lehetőség. Ha kihúzom a kábelt eltűnik a DV IN felirat. Idáig működött, nem tudom mi lehet.

(#491) kíváncsi válasza kíváncsi (#488) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Nekem is segíthetnétek :)

Milyen márkát ajánlotok? meg azért valami komolyabb gépet szeretnék.

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#492) zdomiter válasza kíváncsi (#491) üzenetére


zdomiter
tag

Én a Sony-t, a Panasonic-ot és a Canon-t favorizálom

(#493) kíváncsi válasza zdomiter (#492) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

Köszi. Mostmár csak típusra kell leszűkíteni a kört. Meg, hogy mik az igazán fontos fícsörök :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#494) Kewin21


Kewin21
tag

Nekem is kéne egy kis segítség... :)
Fater most akar kamerát venni.Mozgásokat (atléta edző),meg családi felvételeket csinálna leggyakrabban.Jah,és Sony mániás...
PLS help!

(#495) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek milyen formátumú digitális kamerát éri megvenni? dvd-set vagy mini-dvset? esetleg valami mást? hi8 az milyen?

Ha ezen márkák közül választok: canon, panasonic, sony akkor csak jót vehetek igaz? :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#496) bitfarkas válasza kíváncsi (#493) üzenetére


bitfarkas
őstag

A ficsörök fontosságát egyedül Te tudod megítélni, hiszen csak Te tudod, mire akarod használni a kamerát.
Ha még soha nem foglalkoztatott a gondolat, hogy videózz, mielőtt belevágnál egy vételbe, gondold végig, mire, milyen gyakorisággal lenne szükséged, hol, milyen videokat készítenél. Az már kifejezetten szerencsés lenne, ha kölcsön tudnál kapni egy kamerát, amit próbálgathatnál,a felvételt meg megpróbálnád összevágni.
Enélkül ugyanis lutri a dolog. Lehet, ajánlunk neked egy kamerát legjobb szándékkal, és a harmada tudását sem használod ki, de amiről meg kiderül, hogy fontos lenne, az éppen hiányzik a képességek közül.
El kellene tudnod dönteni azt is, lesz-e kedved, képességed videoszerkesztésre, hangosítással való bajmolódásra, mert az meg a felvevő anyag típusát határozza meg.
Ha sok utómunkát végzel, isten őrizz a dvd-s kamerától, ha meg ''lusta'' leszel az ilyenekre, csak bedobod a lemezt az asztaliba, ennek van mérhetetlen előnye.
Tehát előbb tökölni, kicsit utána olvasni... ;)
A Hi8-ról mindenképpen lebeszélnélek. Még ha olcsóbban is lehet megvenni, az utólagos digitalizálás többletköltségei és nyűgei miatt egyáltalán nem optimális megoldás.

[Szerkesztve]

(#497) kíváncsi válasza bitfarkas (#496) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Szia!

Ment privát :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#498) bitfarkas válasza kíváncsi (#497) üzenetére


bitfarkas
őstag

Szia, privát-retur :)

(#499) humax


humax
senior tag

sziasztok
ilyan tipus kamod jeresek.
Szuper kompakt mini-DV kamkor
DV és AV be-/kimene,
Színes(vagy szuper) éjszakai felvétel,
lehessen vele fenykepezni(kartjas)
Optikai képstabilizátor
autofókusz/Optikai képstabilizátor
koszi ;)

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#500) bitfarkas válasza humax (#499) üzenetére


bitfarkas
őstag

Az általad keresett paraméterü kamera nem biztos, hogy létezik, ezek állnak a legközelebb hozzá:
[link]
[link]
[link]
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.