Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) gabeesz válasza armithis (#600) üzenetére


gabeesz
csendes tag

Hello!
Nem osztom ezt a csak képet kell érteni dolgot. A Sony Picture Package progija is USB-t használ és VCD-t csinál a felvett videóból. Az igaz, hogy a firewire csati gyorsabb és jobb, de USB-n is át lehet tölteni a megfelelő progival a videót is.

(#602) hans01 válasza gabeesz (#599) üzenetére


hans01
csendes tag

A DV es az USB sebesseg majdnem ugyan az,csak amikor a filmet teszed at a gepre akkor az az USBnel tortenhetnek hibak....frame loss....stb
Tehat a DV (firewire) a jobb !

[Szerkesztve]

(#603) hans01 válasza gabeesz (#593) üzenetére


hans01
csendes tag

En a nyaron vettem egy gepet. En is sokat gondolkodtam, hogy Sony legyen vagy mi, aztan rajottem, hogy a sonynak az aranak 30%-ka csak annyi, hogy SONY es ezert lemondtam rola. Igaz, hogy a Sony jobbacska kamerainak nagyon profi a tervezese es ezert a hasznalojanak is profi image lesz,de erre magasrol szarok, foleg akkor ha mas gyartonak, kevesbe jo a kulso tervezese, de ugyan annyit tud, vagy akar tobbet is. EZert en a Panasonic NV-GS400 mellett dontottem es nem bantam meg....,nagyon jo. Aki vagja az angolt , annak ajanlom a www.camcorderinfo.com

(#604) gabeesz


gabeesz
csendes tag

Kellemes Karácsonyi ünnepeket mindenkinek!!!

(#605) Fricó


Fricó
aktív tag

én egy pana gs17-el próbálgattam az éjszaki felvételt. mit mondjak elég furcsa.
kékes képet ad, és nagyon szakaszos a mozgás a kijelzőn. ezen nincs lámpa.
nálatok milyen?

(#606) Besi77


Besi77
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem Pana NV-GS 21-es kamerát.
Lenne egy pár kérdésem.
Hogy tudom a videókat áttölteni a számítógépre, milyen program kell hozzá?
Kell-e mindenféleképpen venni hozzá firewire kártyát és kábelt, vagy USB-n is átmegy?

Amúgy mindenkinek ajánlom, mert tényleg nagyon szép videót csinál.
(Igaz ez az első kamerám.)

Előre is köszi a segítséget mindenkinek!

Besi

[Szerkesztve]

(#607) neduddki válasza Besi77 (#606) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

jobb fenn kereso: dv fire - ott meg lesz a totyik, meg emit nem kerdesztel arr ais ott avalsz..
es igen kell a tuzmazzag...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#608) Besi77 válasza neduddki (#607) üzenetére


Besi77
csendes tag

Köszönöm a segítséged!


(#609) mimy


mimy
csendes tag

sziasztok!

nézegetem a digi kamerákat. bőség zavara van most még egyenlőre.
felmerűlnek bennem kérdések.
1., van valakinek infója a dvd-s kamerákról. az tényleg igaz, hogy az újraírható lemezt is úgy lezzárja, hogy nem lehet újra használni és egyébként megérné venni egy ilyet. (minőség, megbízhatóság)
2., HDD-s kameráról szintén szeretnék infót, hogy mennyire megbízható és minőségi vagy akármi más :F

(#610) golyani válasza mimy (#609) üzenetére


golyani
addikt

szerintem miniDV-sel jobban jársz vagy mervlemezessel.
én néztem azta pici DVD-t mert a normál méret nem megy bele és arra csak 30 perc megy SP-be kazira meg 60 és egy jó kazi 2k körül van egy olyan DVD meg 1500.
ha jól néztem az árakat.

(#611) Möhe válasza mimy (#609) üzenetére


Möhe
addikt

Hali.
Ismerősön vett 1 dvd-s kamerát és nemigen volt látható a különbség a minidv-s és az között. Felbontásilag mindkettő 0.8mp. Nekem sony dcr-ch19-s van és eléggé nyerő a tudása. Ott vettem ahol dolgoztam eladóként.(ezek mára az olcsó de jó kategórát bővítik,nem stúdióba való de arra tökéletes hogy az emlékeket megörökítse vele az ember)Gondold meg hogy mennyit dobsz ki érte és nézzed meg a felvételeket ( ne a kihajtható lcd-t lessed,hanem a felvett nyersanyagot,otthon vagy a boltban).Kazetta meg 1-2k között lehet venni nem érdemes a drágábbat mert a márkát fizeted meg a legtöbbször.Viszont többször feltudod használni. Az ára a kameráknak eltérő,neked mejik érné meg? Mert ha nem akarsz kazettát vagy lemezt cipelni ha sokat filmeznél az adott helyen és időben, akkor eléggé sznob dolog több 10ezerrel kiadni a másikért ha nincs látható különbség közöttük. ( vagy én vagyok beszűkülve? :)) )

(#612) mimy válasza Möhe (#611) üzenetére


mimy
csendes tag

Hello.

a dvd-re azért gondoltam mert egyszerűbbnek tünik az anyag kezelése.
lemez ki és be a gépbe. bár még nem vagyok teljesen informált a dologban. azt hallottam, hogy a dvd-vel készült videokat nem lehet vágni.
ja és a lemez lezárása azt helytálló??még az újraírhatónál is???)
abban nagyon is igazad van, hogy kicsi az esélye, hogy egyhelyben lekamerázgatok 40giga anyagot. ettől azért félek mert nem tudom, hogy mennyire strapabíró egy ilyen össze-vissza cipelt vinyós gép. bár ehhez hasonlóan ez igaz lehet a dvd-re is. én is jobban bízok a mdv-ben. :DD

(#613) gabeesz


gabeesz
csendes tag

Felvételekben gazdag Új Évet kívánok mindenkinek!!!

(#614) armithis válasza golyani (#610) üzenetére


armithis
csendes tag

hmmm én maxel kazikat 699 ft-ért vettem az Elektronikus Világban. Nekem eddig nem volt ezekkel problémám.

(#615) Fricó


Fricó
aktív tag

Szerintetek van minőségbeli különbség a minidv kazetták között?
panasonic, sony, tdk, maxel... melyik a jobb? ;]

(#616) armithis válasza Fricó (#615) üzenetére


armithis
csendes tag

ez jo kerdes. mert maxel 700 ft de van 10 ezres pana kazi is. most azt nem ertem hogy ez egy sima 2005/2006-os atbaszas vagy minosegbeli kulonbseg

(#617) Fricó


Fricó
aktív tag

hányszor lehet felvenni egy minidv kazira? hogy még használható minőséget kapjak
és mi a külünbség az sp és lp felvételi mód között az időn kívül? :DDD

(#618) JaniS válasza mimy (#612) üzenetére


JaniS
senior tag

>azt hallottam, hogy a dvd-vel készült videokat nem lehet vágni

Lehet vágni, csak nem olyan szabadon, mint a DV avi-t és az újrakódolás miatt a minőségromlás elkerülhetetlen.

Többi kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, miniDV-s kamerám van :)

JaniS

(#619) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek a firewire kábel minősége befolyásolja-e a film minőségét? Arra gondolok hogy mikor kábelen töltöm át gépre mennyire romlik a kép minőség?

Üdv

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#620) kíváncsi válasza kíváncsi (#619) üzenetére


kíváncsi
senior tag

fel

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#621) Möhe válasza kíváncsi (#619) üzenetére


Möhe
addikt

NEM :))

(#622) kíváncsi válasza Möhe (#621) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Köszönöm :)

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#623) efge


efge
aktív tag

amit most akcioznak Mediaban Sony 17-es MiniDV kevesebb, mint 80e, arrol van vkinek vmi konkret tapasztalata? mennyivel tud kevesebbet mint a 19es?

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#624) gabeesz válasza efge (#623) üzenetére


gabeesz
csendes tag

Elviekben ugyanazt tudja, csak a digit zoomja kevesebb (640x, míg a HC19é 800x)! Plusz nem adnak hozzá távirányítót, vállpántot. Asszem ennyi a különbség. USB kábelről nem tudok nyilatkozni, nekem a HC19hez adtak. Javaslom az edigital.hu-t összehasonlításra.

(#625) efge válasza gabeesz (#624) üzenetére


efge
aktív tag

koszi az infot es a linket!

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#626) copfos


copfos
csendes tag

Sziasztok!
Ha valaki tudna tanácsot adni, hogy állitsam vissza Samsung VP-D23i kamerám <Night Capture> beállítást OFF-ra. Az a helyzet, hogy <slow shutter> rel nem megy csak az időt változtatja. Azt LCD-n csak az ikonok láthatók kép nem.
Előre is köszi.

(#627) gabeesz válasza copfos (#626) üzenetére


gabeesz
csendes tag

Miért nem nézed meg a kézikönyvében?! :F
Ha nem kaptál hozzá, miért nem töltöd le (gondolom le lehet) a honlapjáról?

(#628) copfos válasza copfos (#626) üzenetére


copfos
csendes tag

A könyv után próbáltam de nem megy. :(

(#629) copfos


copfos
csendes tag

Azért kérdeztem hátha van más mósdja is. Mintha fagyi lenne. :R

(#630) Möhe válasza copfos (#629) üzenetére


Möhe
addikt

Ha 3 napon belül vetted akkor vidd vissza a boltba minden tartozékkal és a számlával és kérd meg az eladót hogy cserélje ki,vagy ha régebbi akkor próbálja meg megcsinálni. Ha nem megy neki és garanciás akkor a szervizbe.

(#631) copfos válasza Möhe (#630) üzenetére


copfos
csendes tag

Köszi srácok. Sajnos el kellett vinnem a szervízbe, igaz már nem garanciális de megtudják javítani. Kameraként akartam használni a neten, sajnos nem kapcsoltam ki a PC-t és úgy dugtam össze és megzavarta a memoriáját. Tanultam belőle. :(((

(#632) rlazol


rlazol
addikt

:C ezt a topicot most találtam. a nyitó kérdésre rém egyszerű a válasz: Canon XL2-t! :C

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#633) Balázs_a_laz


Balázs_a_laz
aktív tag

Hello új vagyok itt,mi a véleményetek erről a kameráról:JVC GR-DVL 147E. nem tudtok róla vmit?jó nem jó?majd két éve használom,és lenne pár kérdésem

(#634) Nagyonbanyek


Nagyonbanyek
csendes tag

Sziasztok!
Valaki véletlenül nem tudná nekem megmondani, hogy honnan szerezhetek be sony dcr pc53-hoz MAGYAR NYELVŰ leírást?
Nagyon fontos lenne!!

(#635) Lexus sc


Lexus sc
tag

Sziasztok! Ha mindem jól megy, akkor veszek egy kamerát, és most elkezdtem tájékozódni a piacon. Találtam is 3at ami tetszik:
SONY dsc hc 32
SONY dsc hc 39
PANASONIC nv-gs 75

A hc 32-esben 20x-os optikai zoom van és 0,8 megapixel 123.800 HUF
a hc 39-esben 12x-es optikai zoom, 1-07 megapixel 123.600 HUF
Az nv-gs 75-ben pedig 3ccd-s objektív, 10x-es optikai zoom, és 1,7 megapixel 125.640HUF

Nagyon a panasonic felé húzok, de szeretném a véleményeteket kérni, hogy melyiket válasszam. Egy bajom van a panasoniccal mégpedig a 10xes optikai nem valami sok. Esetleg ha valakinek van némi tapasztalata a 3készülék valamelyikével akkor legyenszíves leírni. Előre is köszi!!!

(#636) sonar


sonar
addikt

Most készülök kamerát venni: Panasonic NV-GS75 az egyik amivel szemezek, de csak kimenet van benne. Szoftveresen nem lehet megoldani, hogy bemenet is legyen?
Ilyen irányú tapasztalata nincs valakinek?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#637) fecoka válasza Lexus sc (#635) üzenetére


fecoka
aktív tag

Ne gondolkozz sokat.
Tapasztalatból mondom, hogy nagyon jó kamerák a SONY modelek.
A belépő kategóriában pl DCR-HC 17 picit jobb mint pl az NV-GS 17 Panasonic.
DE !!!
Az általad felvázolt típusok közül egyértelmüen a PANASONIC NV-GS 75 a nyerő választás.
Ha megnézel ezen kamerákkal készült felvételeket.
Szinhűség, részletgazdagság tekintetében nagyságrendekkel jobb a Panasonic.(köszönhetően elsősorban a 3 CCD nek)
A zoom átfogás ne legyen annyira fontos ugyanis a 10x es bőven elegendő, sőt kézből tartva még ez is sok lehet.
Az amatőr felvételek legnagyobb rákfenéje amúgy is az állandó zoomhasználat. (ki-be) amitől visszanézéskor szinte megzavarodik az ember.

(#638) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy akkor melyik a legjobb program egy panasonic kamerához hogy átrakjam a filmet pc-re?

eddig kipróbáltam a vegas-t és a movie makert. Movie maker ugye egy elég egyszerű de azt tapasztaltam, hogy ha dv-avi-ba vettem fel movie makerrel akkor jobb volt a kép is meg a hang is mint amit vegas-szal vettem dv-aviba.



Előre is köszi a segítséget.

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#639) kíváncsi válasza kíváncsi (#638) üzenetére


kíváncsi
senior tag

valaki?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#640) lajo


lajo
senior tag

[link]
Valaki tuna véleményt mondani eeről a kameráról? Árkategóriájában mennyire éri meg stb..
Hi8 -as az mit jelent? Családi videózgatásra lehet használni? Milyn minőséget tud ez a hi8? Lehet élvezni tv/pc-n?
Fontos lenne! Előre is köszönöm!

(#641) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Sorry ha ez nem ide való, de jobbat nem tudok.
Vettem egy panasonic nv-gs17-es kamerát és az a gondom hogy nem tudom átrakni a videókat a gépemre. :O Szoftware-t nem adtak ígyhát letöltöttem azt amit egyébként adtak volna. A leírás azt írja hogy át kéne váltani webcam módból sima dv módra az usb beállításoknál de olyan beállítás nincs.(a leírás más típusra ugyanúgy érvényes) Szerintem azé minden kamerának tudnia kéne a videókat gépre küldeni. Már máshogy is próbáltam átllítani (végignéztem az összes menüt) de nem lehet. :(
Vki segítsen akinek panasonic van vagy (ha szerencsém van) pont ien típus, mer ez így nem frankó.

(#642) ez_meg_emaz válasza lajo (#640) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Én a gyárit használom, de mint az előző hozzászólásban írtam vmiért csak webkamera módban működök(mármint a kamera) és nem tom átrakni. Szal a progiról sem tudok sokat még.
A neve: MotionDV Studio 5.3E LE
Gondolom már próbáltad, mivel lehet a tiedhez adták is.

[Szerkesztve]

(#643) efge válasza fecoka (#637) üzenetére


efge
aktív tag

[link]
tudja valaki hogy itt a specifikacio resznel miert irnak DVD formatumot? ez gondolom eliras..
egy 60perces DV kazettarol mennyi ido atmasolni/lementeni a filmet a szamitogepre USBn keresztul?

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#644) ez_meg_emaz válasza efge (#643) üzenetére


ez_meg_emaz
őstag

Most olvastam vhol hogy lehet nem is usb-n keresztül kéne átrakni a videókat hanem firewire-el vagy dv kábellel.
De én ehhez nem értek sokat.

(#645) fecoka válasza efge (#643) üzenetére


fecoka
aktív tag

Egyszerüen azért írnak DVD formátumot, mert ez egy bolt viszonylag hanyagul összeállított leírása, nem pedig hibamentes gyári specifikáció.
A formátum helyesen miniDV.

Bármilyen kazettás egységről és ebbe beletartozik a minidv csakúgy mint az analóg hangkazetta, kizárólag valós időben lehet lementeni az anyagot.

Miután a lejátszó eszköz különböző technikai problémák (pl 2 fej stb.) miatt csak lejátszás módban képes normál képet továbbítani ezért a lementés ideje mindíg megegyezik a felvett képanyag idejével.

Felezett módnál is ez a helyzet, hoszen ott a szalag sebességét csökkentik de maga a felvétel és lejátszás sebessége műsoridő szempontjából ugyanaz.

Összefoglalva 10 perc anyag 10 perc alatt, 1 óra anyag 1 óra alatt menthető le.

USB n keresztül nem igazán szerencsés dolog kép és hanganyagot menteni mert ennek a bemenetnek sebességbeli problémái vannak. valószínülg ezér van korlátozva pl webkamera módra.

Ha FIREWIRE kábellel kötöd össze akkor biztosan tudsz DV aviban is menteni.

Amúgy néhány kamera leírásában szépen szerepel is, hogy USB kábelen történő másoláskor a képminőség rosszabb mint IEE 1394 en (firewire)

(#646) efge válasza fecoka (#645) üzenetére


efge
aktív tag

koszi az infot.
tehat akkor kell h vegyek egy firewire kartyat a gepbe. plusz kabelt a kamerahoz...

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#647) fecoka válasza efge (#646) üzenetére


fecoka
aktív tag

Ha nincs alaplapi firewire csatlakozód akkor a megoldás egy kártya ami kb 7.000 forint plusz egy kábel ami kb 1.000 forint.

Ha picit több pénzt szánsz rá akkor jobb megoldás lehet egy digitalizáló kártya kb 20.000 forinttól. Ezeken is van firewire / rca /usb csatlakozó

Ekkor a felvevő programmal vezérelni is tudod majd a kamerát.

Nem a legjobb de az egyik legegyszerübb program kameráról valós időben rögtön DVD formátumba mentéshez NEO DVD.

(#648) gabeesz válasza fecoka (#647) üzenetére


gabeesz
csendes tag

Hello!

Nemtom miért ''tájékoztatod félre'' szegény efge-t. Firewire kártya bármelyik PC-vel foglalkozó boltban kapható, leginkább számtech boltokban érdemes beszerezni. Máshol is kapható, de ezeken a heyleken megkapod pár ezresért (kb 3500Ft ráadásul kábellel).

Szvsz digit kártyára nem éri meg költeni egy családi videókat gyültögető felhasználónak. A Capture-lő progikkal is lehet vezérelni a kamerákat! Persze mindenkinek szive joga, és tény hogy akkor már másra is tudja használni (TV műsor digitre, stb.).

ez_meg_emaz!!!
Én speciel a Sony Vegas 5.0-át használom. Capture (video bevitele kameráról szgépre), Render/Convert (konvertálás mpeg2 (DVD kompatibilis) formátumra). Általában menüs DVD-t szoktam készíteni a DVDLab Pro 1.53 progival.


lajo!!!
Nézd meg ezt: [link]

A linket mindenkinek ajánlom aki kamera vásárlás előtt áll!

(#649) fecoka válasza gabeesz (#648) üzenetére


fecoka
aktív tag

Elnézést kérek mindazoktól akiket félre tájékoztattam volna.
nekem először egy valszinüleg régebbi árlista jött be.
Itt még 7.000 volt a legolcsóbb firewire kártya, de valóban már van 3000 forinttól is.
gondolom Ő sem a kenyérboltban akarja megvenni ezért ha befárad egy számtech boltba és utánaérdeklődik akkor rájön, hogy az ár csökkent.
Amúgy tisztában vagyok vele, hogy a sima firewire csatlakozón keresztül is vezérelhető a kamera. (csak rossz helyre szúrtam be a digitkártya javaslatot ezért úgy tűnhettett, hogy csak azzal lehet vezérelni.
Mindenkinek mondanám aki nem tudja, az összes FIREWIRE csatlakozón keresztül vezérelhetők a DV kamerák, természetesen az arra alkalmas programokkal.
A digitalizáló kártyát mint lehetőséget említettem meg és mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mit vásárol.
Miután nem vagyok hardware forgalmazó ezért nem is fogok rábeszélni senkit csak figyelemfelkeltés miatt gondolom megemlíthető.

(#650) efge


efge
aktív tag

no para, firewire kartya araval tisztaban vagyok :)
bar lehet h akkor mar inkabb veszek egy uj alaplapot. de akkor meg kene uj proci, meg videokartya, meg ram :D
ma megneztem a mediaban a sony 0.8as kamerait es a pana gs75-ot, ami 3 ccds, 1.7mpixel-el. az elado eleg unott es nemtorodom volt :F , igy meg nem vagyok telejsen biztos abban, hogy kell nekem a panasonic 40e felarert. megeri ez? azt neztem meg a neten, hogy miert nincs olyan sok 3ccds kamera mint pl a 0.8as egy ccds. ez ennyire uj technologia, vagy zsakutca? nem tud esetleg vki vmi reszletesebb cikket ez ugyben?

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.