Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) xpbazsi válasza Cyberslider (#946) üzenetére


xpbazsi
csendes tag

Jah,sokfelől ezt az adobe cég által kiadott premier 7-est halottam,de nekem ez még túl bonyolult,esetleg ha vmi magyarul leírt szakmai(vágás...stb) leírás linket beszúrnátok nagyon megköszönném

Iphone 3Gs / MacBook Pro 17"

(#952) tomej válasza xpbazsi (#951) üzenetére


tomej
aktív tag

Ulead studio 10 vagy pinaccle studio, utóbbiból inkább a 9.x, a 10.x gépzabáló. Ezek egyszerűen kezelhető progik:
[link]

Itt van némi infó:
[link]

(#953) melinda75


melinda75
tag

ULEAD DVD MOVIE FACTOR nekem ez van és mint kezdönek tökéletesen jol megfelel.

melinda75

(#954) tomej válasza melinda75 (#953) üzenetére


tomej
aktív tag

-Y- :P

(#955) melinda75 válasza melinda75 (#953) üzenetére


melinda75
tag

932??????? esetleg valaki???? :))

melinda75

(#956) tomta válasza melinda75 (#932) üzenetére


tomta
tag

Az általad leírt célokra tökéletesen megfelel.

+ home videzásra kitűnő felvételeket készít (500sorfelbontás, viszonyítás képpen egy VHS kazetta 200-220 sorfelbontású)
+ kompakt méretű kazetta
+ 30x Optikai zoom több mint elég hiszen már 10x -től beremeg a kéz (kiv. állvány)
+ kedvező ár
- a szalagos adatrögzítés csak szekvenciális adatelérést tesz lehetővé

Hírtelen enny jutott eszembe

(#957) melinda75 válasza tomta (#956) üzenetére


melinda75
tag

köszönöm a választ. :R

melinda75

(#958) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Alapvetően minden alap dv cam megfelel házi videózásra,bár én javasolnám a jó márkákat, panasonic is az, bár én kamerában sony hívő vagyok (tvben már nem) :)

Pl. a Tesco-ba akciózzák a sony digital8-as dcr-trv 270-esét (fejből mondom,remélem jól) 60e Ft
Bőven jó,night shot,lámpa,dv minőség,más nem kell...
És belemegy a video8-as kazi is,igaz kevesebbet rögzít rá,de olcsóbb,mint a dv kazi.

A minőség ill szabvány meg ugyanúgy = DV

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#959) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Jó az a kis pana, bár éjszakai felvételben a pana nagyon gyenge. De ez kit érdekel? :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#960) tomej válasza Cyberslider (#959) üzenetére


tomej
aktív tag

nézz meg egy samsungot, és rájössz, hogy nem is annyira gyenge.

(#961) Cyberslider válasza tomej (#960) üzenetére


Cyberslider
őstag

Jah,számomra az nem kamera.. :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#962) tomej válasza Cyberslider (#961) üzenetére


tomej
aktív tag

:D :D :D

(#963) gabel


gabel
csendes tag

Akit érdekel Sony digital8-as videókamera az a Tesco-ban talál most jó áron. Én Pesten a Fogarasi úti-ban vettem és azt mondták, hogy véletlenül nem a 270E-t szállították, hanem a 285E típust, de ugyanazon az áron elvihetem mintha a 270E-t vettem volna, azaz 59.990-ért. Hát örültem mint majom a farkának. Ezen van i.link bemenet is és távirányító is van hozzá.

Most azt nem tudom, hogy minden Tesco igy járt, hogy ez a típus van náluk, de egy próbát megér akinek bejön Sony digital8-as széria.

(#964) Cyberslider válasza gabel (#963) üzenetére


Cyberslider
őstag

A mázlista :)

Nem rossz kis gép,én ismerem. Ajánlom,ennyi pénzért..

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#965) P.C.


P.C.
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Újra itt vagyok, és megpróbálom elmondani a véleményemet a ''szomszéd'' DVD-s kamerájáról, ahogy igértem.

Nos, a kipróbált gép tipusa: Sony DCR DVD 92E

A gazdája elmondása szerint kb 1,5 2 éve vette 150 000 Ft-ért ( ! ! ! )
0,8 MPixeles 20 x-os optikai Zoom (ami szerintem nincs annyi :) )
Mini DVD-re rögzít max 30 percet.

A DVD-t nem lehet visszanézni csak a kamerával, mindaddíg amíg a kamerával le nem zárom, ez kb 7, 8 percet vett igénybe (a tulaj szerint csak töltőre dugva lehet lezárni).
a 0,8 megapixel a szüleimet meggyőzte (örültek hogy benne vannak a TV-be :D ), de miután elmúlt az ''öröm'', észre vették hogy mennyire ''zajos'' a kép. A szobában fényes nappal, felhúzott redőnyöknél már nem élvezhető a felvétel. Éjszakai felvételnél a kép fekete fehér és kb 3 méterig ''jó''. Az auto fókusz elég gyakran eltéved, de viszonylag hamar korrigál. A remegést nálam ( ha 20x-os a max zoom) ugy kb 15x-ös zoom-ig jól csillapítja, (a digitális zoomot már nem mertem kipróbálni :D )
Fényképet 640x480 felbontásban csinál (valamivel jobbat mint a Nokiám)

Mindezek ellenére a tulajdonosa meg van vele elégedve, én meg nem csesztettem, hogy sztem milyen. Egy biztos, ennyi pénzért már kamerát is kapott volna, ha nem DVD-set akar! No de nem folytatom tovább, én nem akarok senkit lebeszélni! ( :D :)) :D )

Most hirtelen ennyi jutott az eszembe, a szerkesztéshez majd még ezután fogok hozzá, majd arról is megpróbálok beszámolni.

Üdv:

P.C.

(#966) Cyberslider válasza P.C. (#965) üzenetére


Cyberslider
őstag

Hát az a 0.8mpixel inkább a fényképezőrészre értendő.
A zajos kép valóban nem túl jó,de minden kameránál gyengébb fényviszonyok mellett,szobában,stb sajnos zajosabb a kép,ez tény. :( ez olyan mint a fényképezés,fény kell hozzá :) Max. nem annyi...
Az éjszakai felvétel 3 métere meg normális,mivel az infra ereje korlátozott.

Az ára viszont tényleg nagy volt (akkor még pláne) holott a minőség ezt nem tükrözi. Mert mindíg van egy újdonság,amit el lehet adni... :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#967) gabel válasza Cyberslider (#964) üzenetére


gabel
csendes tag

Aktívan próbálgatom a kicsikét és nagyon bejön.
Könnyű kezelhetőség, tűéles kép, úgyhogy úgy ítélem meg, hogy nekem nagyon megérte.

Már csak egy kérdés maradt bennem. Ezekre a kazikra (Digital8) hányszor lehet kb. biztonságosan felvenni, hogy ne legyen gáz a számítógépre való másoláskor ?
(Mert gondolom hiába digitális a jel, azért a kazetta előbb-utóbb elhasználódik)

(#968) bitfarkas válasza gabel (#967) üzenetére


bitfarkas
őstag

15-20-szor egészen biztosan, ha rendesen tárolod a kazikat, sőt még többször.

(#969) Oly


Oly
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy kaptam egy Soni TRV255E kamerát egy régi Hi8 kazival!
Amin a visszajátszott kép ''szétcsúszik''!
Betudtam kazi hibának, mint ahogy sokan mondták is!
De javasoltak egy tisztítást is!
Vettem egy tisztító kazit! De ha már ott vagyok akkor vettem egy Digital8 kazit is! (mind2 Sony)
10 sec tisztítás!
Új kazi berak! EKSÖN!
Kamera forog! (Próbafelvétel)
Visszateker, megnéz...
És itt estem hanyat! Hanyat? kettőt is egyből! ;]
:O
A visszajátszott képen 3 db vízszintes szürke csík látszik, ami lassan de bizonytalanul átalakul mosaic effect-é... :(

Azt hittem a tisztító kazi cseszett el vmit! Ezért régi Hi8 visszarak, azon semmi változás!
Úgyanúgy szétcsúszó néha zajos kép!

Vajon mi lehet a baj?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#970) bitfarkas válasza Oly (#969) üzenetére


bitfarkas
őstag

Ez a ''kaptam'' kifejezés mit jelent?
Újonan jutottál a kamerához, vagy odaadták ki tudja milyen állapotban?

(#971) gabel válasza bitfarkas (#968) üzenetére


gabel
csendes tag

Köszönöm válaszod! Akkor megnyugszom, hogy egy darabig tudom használni őket.

Azt szeretném még megkérdezni tőled, hátha tudsz rá választ adni, hogy ha LP módban veszek fel akkor azt tudom, hogy ugyan olyan minőségben rögzít, de lassaban tekeri a kazettát és ezért egy adott felületre több információ kerül.
Így is elég biztonságosan lehet kezelni a felvételeket, vagy inkább ezt a lehetőséget nem nagyon ajánlod ?
Csak eredeti Sony Digital8 szalagjaim vannak gondolom ezek elég jó minőségűek akár az LP módhoz is.
Ebben az estben is él az a kijelentésed, hogy 15-20-szor lehet rá biztonságosan felvenni ?
Sok helyen olvastam, hogy az első és az utolsó egy percre ne vegyek fontos anyagot, mert onnét bizonytalan lehet a visszaolvasás. Gondolom ez az LP módnál fokozottan igaz. Jól gondolom ?
Előre is köszönöm válaszodat!

Üdv: Gabel

(#972) Oly válasza bitfarkas (#970) üzenetére


Oly
senior tag

Szerinted? A boltban régi kazettával adják?
Persze,hogy használt!
Kb 1 éves?
Vigyem szervízbe, vagy itthon is tudok vele kezdeni vmit?

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#973) T. Peet


T. Peet
tag

Sziasztok.
Lehet nem a legmegfelelőbb helyre írok, de nem akartam új topicot nyitni.
Panasonic VDR-D150 kamerával kapcsolatban lenne egy kérdésem. A kamera mini DVD-re rögzít. Fel tudom valahogy tenni a videókat a számítógépre, ha a kamera már nincs nálam csak a dvd lemez?
Ha csak simán berakom a gépbe a dvd-t, akkor nem lát 1 fáljt se. Van hozzá valamilyen program amivel a lemezről a gépre tudnám tenni?

Köszönöm előre is a segítséget.

[Szerkesztve]

(#974) neduddki válasza T. Peet (#973) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mijjen lemez??? r,rw,ram???

udv

neduddki

p.s. mongyuk majd mndeg de elobb tisztaazuk eszt:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#975) melinda75


melinda75
tag

szöke nös kérdes: az uj aksit meddig töltsem /elsö feltöltés/

melinda75

(#976) melinda75


melinda75
tag

up!

melinda75

(#977) P.C. válasza melinda75 (#975) üzenetére


P.C.
csendes tag

Amíg tele nem lesz! :D

Üdv:

P.C.

(#978) P.C. válasza T. Peet (#973) üzenetére


P.C.
csendes tag

Hali!

Sony-s tapasztalat, de ott csak akkor látta a szgép, meg az asztali lejátszó a ''filmet'' ha a kamerával lett lezárva a DVD.

Szgéppel nem lehet lezárni pont azért mert nem is ismeri fel. :D

Üdv:

P.C.

(#979) scapegt


scapegt
senior tag

Hali

Aki ért a kamerákhoz...milyen véleménye van ezekről?

JVC Everio GZ-MG 21
JVC Everio GZ-MG 24
JVC Everio GZ-MG 27
JVC Everio GZ-MG 37
.... és még sorolhatnám...

meg úgy általában a JVC-ről?

Nekem most van egy Panasonic NV-GS75-ös 3CCD-s kamerám, ami nagyon jó és gyönyörű felvételt készít tényleg, de szeretnék egy winyós kamerát, szerintem az jobb mint kazettákkal bajlódni...vagy úgy erről mi a vélemény? Melyik jobb? Kazetta, winchester vagy DVD? Melyiket érdemes megvenni?
Sajnos a JVC nem 3ccd-s, csak 800 000 pixeles :( ami kicsit aggaszt, de nem hiszem hogy csúnya videot csinálna. Viszont kompenzálja a winyója és a 32x-es optikai zoomja az nv-gs75 10x-eséhez képest :D

(#980) P.C. válasza scapegt (#979) üzenetére


P.C.
csendes tag

Hali!

Szerintem maradj nyugodtan a Panasonic-nál, és nem fogod megbánni!

Ahogy Te is mondtad: ''a JVC nem 3ccd-s, csak 800 000 pixeles''.

Arról meg hogy mi mit kompenzál csak annyit, hogy neked a Panán a 10x-es zoom-nál nem kezd el remegni a felvétel? Képzeld el a JVC-t a 32x-es zoom-al! :D Szerinted szép és élvezhető felvételt tud csinálni?

Kazetta, DVD, Winchester? Most még egyértelműen a kazetta!

Főleg, hogy ennyi pénzből ( JVC Everio GZ-MG 37 ) futja mondjuk egy Pana NV GS280-ra, vagy egy Sony DCR HC94-re és ezek azért nagyságrendekkel jobb felvételeket produkálnak!

Szerintem! :DDD

Üdv:

P.C.

(#981) tomej válasza scapegt (#979) üzenetére


tomej
aktív tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz! Ez a merevlemezes kamera ebben a formájában egy humbuk. Ha a képminőség a lényeg, akkor a 3ccd és a DVavi simán veri a HDD-re rögzített mpeg2-t. Ne felejtsd el, hogy szg.-en kódolni mpeg2-be nem ugyanaz, mint valós idejű hardveres kódolás egy gagyi kamerában!
Az indexről egy link, hogy mit rögzít a DVavi és az Mpeg2:
[kép]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#982) tomej válasza tomej (#981) üzenetére


tomej
aktív tag

Na ez nem lett túl nagy :DD , mindegy a kép alsó sora az mpeg2, jól látszik, hogy gyakorlatilag csak a keyframe-hez viszonyított különbséget tárolja, míg a DVavi gyakolatilag az egész képet. Így jön ki a DVavi-ra 13Gb/óra méret.

(#983) Palkó


Palkó
tag

Sziasztok!

Tavaly vettem egy Canon MV750i típusú mini DV kamerát, és nagyon elégedett vagyok vele.
Szép képeket produkál, a kazetta nem drága hozzá, 640x480-as fényképeket rögzíthetek SD kártyára, bár ez a funkció csak szabadban az igazi, zárt helyen, mesterséges fénynél, már hagy kívánnivalót maga után.
Amire egy amatőrnek kell, azt tudja, nem bántam meg, javaslom a márkát mindenkinek !

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#984) nbk


nbk
aktív tag

Sziasztok!

Otthoni házi videózásra kellene egy frankó jóminőségű digi kamera. Hobbim a fotózás, a lencsékben és CCD-kben otthon vagyok, viszont valaki mondja el pliiiiz milyen adathordozóra érdemes rögzíteni? A régi kamerám még Hi-8 as volt...
Tudtok ajánlani 3-4 kamerát amit befutó lehet egy 150-200e forintos kategóriában?
köszi...

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#985) nbk


nbk
aktív tag

_.;:=^''''^=:;.__.;:=^''''^=:;._ up _.;:=^''''^=:;.__.;:=^''''^=:;._

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#986) dozó válasza nbk (#984) üzenetére


dozó
tag

Rögzíteni még mindig a MiniDV-ra érdemes, kamerák közül a 150-200e kategoriába szerintem a Panasonic NV-GS280, Sony DCR-HC94.

(#987) nbk


nbk
aktív tag

És mennyivel jobb a miniDV mint a hi-8?
csakmert Hi-8as kazikon már elég sok felvétel van...
A miniDV-s kamerák meg nem játszák le a Hi-8 -at.... ugye?

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#988) dozó válasza nbk (#987) üzenetére


dozó
tag

MiniDV kamerák

A MiniDV kamerák biztosítják jelenleg a legjobb minőséget. Mivel a jelet közvetlenül digitális formában tárolják, olyan professzionális képminőséget nyújtanak, amely mentes a kereskedelmi forgalomban lévő más termékeknél tipikusan előforduló videozajtól és a minőségi problémáktól. A digitális kazetták pedig minimális minőségromlással másolhatók. A MiniDV formátum 6 milliméteres szalagot használ egy kis kazettán belül.


Standard 8 és Hi–8

Ezek a formátumok jó minőséget nyújtanak az otthoni videofelvételekhez. A Hi-8 kamerák jobb rögzítési rendszerrel rendelkeznek, és jó minőségű fémbevonatot alkalmazó szalagot használnak, amely tisztább és élesebb képet eredményez, mint a Standard 8 formátum. A Hi-8 kamerák hi-fi minőségben képesek sztereó hangot is rögzíteni.

Mivel a Standard 8 és Hi-8 videokazetták kicsik, a kamerák maguk is kicsik és könnyűek. A 8 mm-es szalagok hátránya a VHS kazettákkal szemben az, hogy sérülékenyebbek, így könnyebben torzulhat a képük, és hajlamosabbak a képkiesésre. A képkiesést a kazettatok hibája okozza. A képkiesés foltként vagy villódzásként jelenik meg a képen. A Standard 8 kamerák csak a Standard 8 formátumú kazettákat kezelik, a Hi-8 kamerákban mind a Standard 8, mind pedig a Hi-8 kazetták használhatók.

A miniDV kamerákba be se tudod tenni a HI-8-as kazikat mert jóval nagyobbak a miniDV-nál.


(#989) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Ide nézzetek be,gyakorlásképpen.Köszi![link]

(#990) nbk válasza dozó (#988) üzenetére


nbk
aktív tag

hát igen, ennek már én rájöttem, hogy a kettő nem kompatibilis...
de akkor most ha van egy rakat Hi-8 kazettám tele fontos felvételekkel, akkor mit csináljak?
Jobb annyival a miniDV hogy megéri válltani? (Hi-8 as kamerát ellopták :( )

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#991) dozó válasza nbk (#990) üzenetére


dozó
tag

A felvételeket vagy kiírod DVD-re vagy veszel egy másik HI-8-as kamerát.
SONY Digital 8 DCR-TVR270 br.59.990,(Tesco, Interspar).

(#992) gabel válasza dozó (#991) üzenetére


gabel
csendes tag

Bocs, hogy kötöszködöm, de a TRV270-es és 285-ös típusok csak annyiban kompatibilisek a HI8-al, hogy lehet bennük használni felvételre a HI8, vagy Video8 kazikat úgy,hogy a 90 perces kazira 60 perc digitális videót lehet rögzíteni. Nekem 285-ösöm van.

Ha le is szeretnéd játszani/átvenni a régi HI8-as felvételeidet, akkor a DCR-TRV480E típusban kellene gondolkozni, ha még lehet egyátalán valahol venni.
Ez is egy Digital8-as kamera, tehát ezek nem Mini DV-re rögzítenek, azaz rögzítésre a Video8, Hi8, Digital8 kazikat tudod használni.

[Szerkesztve]

(#993) Oly válasza gabel (#992) üzenetére


Oly
senior tag

Ha már ilyen sok Sony-s összejött!
Nem néznétek meg ezt a topikot?
Van egy kis gondom egy Sony kamerával!

[link]

:R

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#994) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem mégpedig a következő:

Adott egy Samsung Vp-d352-es videókamera. Szeretném bedigitalizálni a videót. Van egy audigy 2 zs-m annak a firewire portját használom. Nekem van egy panasonic kamerám azzal minden tökéletesen működik de ezzel a samsung kamerával ezt csinálja pontosabban ezt írja ki: [link]

Szerintetek mi lehet a baj?

Mikor rákattintok akkor azt írja ki, hogy az eszköz le van tiltva: [link]

Kipróbáltam egy sima firewire kártyával ott is ugyanez volt a helyzet.

Különben a kamera be van kapcsolva és lejátszó üzemmódba van kapcsolva.

Előre is köszönöm

Üdv kíváncsi

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#995) #21056768


#21056768
törölt tag

Helló!

Akarok most venni egy videokamerát, elsősorban mindennapi dolgok és koncertek filmezésére, tehát fontos, hogy ne legyen ratyi a hangja. Max. 80-at szánnék rá sztem. Ebben a kategóriában kell figyelni a fenti kritériumra, vagy nem nagyon vannak rossz hangú kamerák?


[Szerkesztve]

(#996) tomej válasza #21056768 (#995) üzenetére


tomej
aktív tag

Attól függ mit értesz ratyin, de 80-ért ne várj csodákat. Sztereo 16bites hang az alap, de egy külső mikrofon sokat dob a hangon. Alábbi linken elérhető fórumon taglalták, hogyan lehet házilag pár ezer forintból jó minőségű külső mikrofont építeni.
[link]

(#997) Hidó


Hidó
tag

Hi!
Most tervezem Panasonic videokamera vásárlását.Igazából két készülék közül szeretnék választani:
Panasonic NV-GS21
Panasonic NV-GS37
A témához kapcsolódóan szeretnék segítséget kérni,esetleges tapasztalatokat meghallgatni.
Köszi

(#998) Viszlát


Viszlát
addikt

Ide is beteszem, hátha érdekel valakit:

Sony HDR-HC1 kamera nagyon akciósan eladó...

[link]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#999) ReDPiTTY


ReDPiTTY
tag

Panasonic NV GS 75 milyen választás lenne?van valakinek tapasztalata?
Vagy inkább olyan ami közvetlen lemezre ír?Melyik ér szerintetek többet a 3CCD,vagy a közvetlen lemezreírás?

[Szerkesztve]

Einstein nagy igazsága: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”

(#1000) ReDPiTTY


ReDPiTTY
tag

cupp

Einstein nagy igazsága: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.