Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) putu33 válasza Jozi (#349) üzenetére


putu33
tag

nem is kell hozzá tenned..

Bővebben: link
Bővebben: link

(#352) Jozi válasza putu33 (#350) üzenetére


Jozi
tag

Szia

A 16:9 -es mod nem igázán előny, vagyis nem látom miért előny, mert 1 darabig még biztos nem lesz Tv-m amit 16:9-es.
Egyéb dolog ami a HC-39 melett szól?
Árban ahogy látom pár 100 Ft a külömbség, ugyhogy nem ez dönt.

Egyébként még mindig nem találtam ezekhez a Sonykhoz vízálló tokot, ha valaki tud szóljon légyszi.

Üdv: Jozi

(#353) Begi


Begi
senior tag

Akkor egy ilyen kartya tokeletesen megfelel?
VIKING FireWire IEEE1394 CARD PCI (sw + kábel) 3300 + Afa
Es akkor egy kabel hozza.

(#354) neduddki válasza Begi (#353) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Igen. Csak vigyqazz hogy nehog nagon atverjenek amazzaggal /ar/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#355) woland válasza putu33 (#350) üzenetére


woland
csendes tag

IMHO a 39-es és a 32-es összehasonlítása között azért nem árt megemlíteni, hogy a 32-esnek van AV-bemenete és DV-bemenete. Nekem pl. ezek fontosak, ezért én a 32-es mellett döntöttem anno. Ha viszont valakinek nem kellenek ezek, akkor persze jobb a 39-es.

Üdv:
woland

Read between the lies...

(#356) Jozi válasza woland (#355) üzenetére


Jozi
tag

Hi

Most figyeltem fel hogy a keresője a HC-32-nek fekete-fehér, az LCD az szines ugye?
Egyébként miben jobb 39-es? Ami lényegesen jobbá teszi 39-est 32-höz képest.
Tudom meg kéne néznem mindkettő paramétereit, de sose volt még semmilyen kamerám és nem tudom igazából melyik paraméter milyen minőséget takar.

Üdv: Jozi

(#357) Jozi


Jozi
tag

Hi

Mennyire alkalmasak ezek a kamerák víalatti felvételre?
Mert az 1 dolog hogy kapható hozzá vízálló tok, de ha nem látni a felvételen semmit nem sok értelme 50000-et kiadni érte.

Egyelőre a Sony DCR-HC32 látszik legjobb vételnek, ha van ilyen valakinek minden info érdekel.

Üdv: Jozi

(#358) rollab


rollab
tag

nem tudtok olyan webes helyeket, ahol sample videók lennének fent? érdekelne a minősége ezeknek a kameráknak, tudom, hogy a fileméret hatalmas is lehet, lehet egy pár perces is ( ha lehet tömörítetlen és tömörített is)
THX

Nézd meg a GT4-es oldalt! Ha van kedved, csatlakozz! http://ballor.hu/gt4/

(#359) neduddki válasza rollab (#358) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha el nem felejtem akkor visszateszem a mx500 vs.gs11 kepeit... vna vieo is, meg vna meg a videok is, de nem hinnem mogy barhova felreakhatok lennek:- ))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#360) vati válasza putu33 (#342) üzenetére


vati
senior tag

''Nagyon jó kamerái vannak ár/teljesitményben verhetetlenek DE csak a félprofi és profeszionális termékeik..''

Szóról-szóra ugyanezt el szokták mondani a JVCről meg a Panáról is. :(

Sony-ból minimum a HC32 ami már szembeállítható a Canon 750i-vel - csak nem adnak hozzá előtétlencsét, fekete-fehér a keresője és drágább 15 ezerrel.
Ugyanazt a szolgáltatást Sonyban jóval drágábban adják. Nekem így tűnt..

Melyik Sonykat és Canonokat használtad?

[Szerkesztve]

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#361) Jozi


Jozi
tag

Hi

Vati neked milyen miniDV kamerákról van tapasztalatod?
Konkrétan a Canon MVX250i és a Sony DCR-HC32 érdekel, de ha másról van az is érdekel főleg ha jó.
Azt már tobb helyen is olvastam hogy a kézremegés stabilizátor a Sonyban jó fentebb említette valaki, hogy a Panakban gyenge és Canonokban?

Teszt linkeket tud valaki, vagy másik forumot ahol lehetne mégtöbb hasznos infot gyűjteni, mert tudásom még mindig 0, és két héten belül meg kellene vennem a kamerát.

Üdv: Jozi

(#362) Jozi


Jozi
tag

Hi

Senki nem olvassa már ezt a forumot?

Üdv: Jozi

(#363) rollab


rollab
tag

én igen, de én is csak választ vártam
kellettek volna sample videók, de ezek szerint nincs sehol

Nézd meg a GT4-es oldalt! Ha van kedved, csatlakozz! http://ballor.hu/gt4/

(#364) Jozi


Jozi
tag

Hi

Egy másik forumon most kaptam 1 linket, aki tud angolul annak lehet segit. Sajna en nem tudok.

http://www.camcorderinfo.com/content/canon...rder-review.htm

(#365) tomcsi


tomcsi
senior tag

Dvds kamerák közül melyiket érdemes venni? Olyan 180-190e-ig kéne. Amit néztem az a Sony Dcr-Dvd203 Bővebben: link Érdemes vele foglalkozni? :U Aránylag sürge lenne mert jövő hétvégén már megyünk nyaralni és oda vinném magammal..:))

(#366) Jozi válasza tomcsi (#365) üzenetére


Jozi
tag

Hi

Azt nem tudom milyen minőség , de ha itt veszed jobban jársz>
http://hu.nomatica.com/video/dcrdvd203HU.htm

(#367) tomcsi válasza Jozi (#366) üzenetére


tomcsi
senior tag

Köszi, de nálluk szállitási határidő van mig a másik helyen raktárról van..:U

(#368) woland válasza tomcsi (#367) üzenetére


woland
csendes tag

Azért érdemes megérdeklődni, hogy mit is jelent a raktárról kifejezés, mert amikor én akartam venni kamerát, akkor a raktárról a Media Markton meg az Elektroworldön kívül (ahol pedig nem szívesen vásároltam volna) általában azt jelentette, hogy 3-4 nap, de inkább egy-másfél hét a megrendelést követően. Állítólag eddig tart míg ''raktárról'' idehozzák ... :U
Úgyhogy végül kénytelen voltam oylan cég mellett dönteni, amelyik ''raktárról'' ugyan, de 10 nappal a megrendelést követően adja a gépet.

Tehát szerintem érdemes előtte megereszteni egy telefont, hogy mi is az a ''raktárról'' kifejezés.

Üdv:
woland

PS. Azt azért gondolom tudod, hogy a dvd-re rögzítés esetén macerásabb szerkeszteni a felvételt.

Read between the lies...

(#369) eszgabor válasza tomcsi (#365) üzenetére


eszgabor
aktív tag

És remélem azt is tudod, hogy míg egy DV kamerával 60-90 percet fel tudsz venni, addig a 8 cm-es dvd lemezre csak 30 fér.

Van élet a Dokumentumok mappán kívül is...

(#370) tomcsi válasza eszgabor (#369) üzenetére


tomcsi
senior tag

Van 60perces dvd lemez is..:))

(#371) tomcsi válasza woland (#368) üzenetére


tomcsi
senior tag

Lehet másik bolt is mint amiket én írtam mivel Bbank árúhitelel lenne megvéve...Miért lenne macerásabb? Bedobom a gépbe a lemezt és akkor ott szerkesztem..:U

(#372) woland válasza tomcsi (#371) üzenetére


woland
csendes tag

215. hozzászólás:
Bővebben: link

222. hozzászólás:
Bővebben: link

223. hozzászólás:
Bővebben: link

224. hozzászólás:
Bővebben: link

Üdv:
woland

Read between the lies...

(#373) Jozi


Jozi
tag

Hi

Hogy fér el a másik 30 perc? Nem lehet hogy egy kicsit átverés az egész és csak a minőség rontásával fér rá az a plusz idő?
Vagy 2x akkora mérete van a irható területnek, vagy 2 rétegű (ami nem valószínű hogy létezik még) vagy fele olyan minőségű a felvétel.
Jó lesz annak is utána nézni.
A DVD formátum szerkesztése valóban macerásabb, olvass vissza.

Itt is vannak raktáron :
Bővebben: link

(#374) Zotyóka válasza Jozi (#373) üzenetére


Zotyóka
csendes tag

Úgy fér fel hogy a lemez mindkét oldala írható. Érdekes de így működik.

(#375) Jozi válasza tomEZ (#212) üzenetére


Jozi
tag

Hi

tomEZ megvetted már Canon MVX-200i -t ?

(#376) tomcsi válasza tomcsi (#365) üzenetére


tomcsi
senior tag

Na megnéztem, kiprobáltam a 203-ast és úgy gondoltam megkérdem a véleményeteket..:) A 203 és a 403 között vacilálok és nem tudom megéri e azt a közel 60e plusszt a 403..:)

Különbségek a 403 javára: - 3,31 Mpx

(#377) tomcsi válasza tomcsi (#365) üzenetére


tomcsi
senior tag

Na megnéztem, kiprobáltam a 203-ast és úgy gondoltam megkérdem a véleményeteket..:) A 203 és a 403 között vacilálok és nem tudom megéri e azt a közel 60e plusszt a 403..:)

Különbségek a 403 javára: 3,31 Mpx, ''csak'' 10x optikai zoom, Carl Zeiss Vario Sonar T, beépitett 5,1-es mikrofon, max. felbontás 2016x1512, ''csak'' 3óra 45perc müködési idő..:U

A 203: 1,07Mpx, 12x optikai zoom, C.Z. Vario-Tessar, normál mikrofon, 1152x864, 5óra 45perc müködési idő.. :U


Véleményeket kérnék mert szeretném még a héten elintézni. Az eggyiket mindenféleképpen megveszem csak kéne hozzáértöbb segítsége..:) Ja a boltban azt mondták, hogy jobb a 403 mert az már újabb és a 203 kb 2-3hónap és kifutó modell lesz...én meg erre: persze, hogy jobb mert az drágább és többet kerestek rajtam..:DDD

(#378) tomcsi válasza Zotyóka (#374) üzenetére


tomcsi
senior tag

Lehet, hülye kérdés.:DD Meg kell forditani a lemezt vagy úgy írja mint a kétrétegűt? :U :B

(#379) tomcsi


tomcsi
senior tag

#377-re valaki?

(#380) woland válasza tomcsi (#377) üzenetére


woland
csendes tag

A 10- és 12-szeres zoom között szerintem nincs olyan nagy különbség, míg a a 3ccd-s felvétel 3 MP-ben nagyon meggyőző tud lenni.
De ez csak egy paraméter, bár egy videokameránál elég fontos tud lenni. És persze egy kibicnek semmi sem drága.

Read between the lies...

(#381) tomcsi válasza woland (#380) üzenetére


tomcsi
senior tag

Igen, azt én is néztem az üzletben, hogy a 10 és 12x-es zommon nem túl sok múlik már..Viszont a 403 120x digitális mig a másik 480x digitális zoomal rendelkezik..:B Ha az is ugyan olyan zoom mint a fényképezőgépekben akkor nem kell mivel semmi értelme..:D
Miért van az, hogy a jobb kamerában kisebb zoom van?

Vagyis te arra gondolsz, hogy a 403-as jobb lehet? :U

Hülye vagyok: Mi vagy ki az a a kibic?..:DDD

(#382) tomcsi


tomcsi
senior tag

Gyerünk emberek véleményeket kérek a Sony Dcr-Dvd 403 gépéröl..:U Bővebben: link

(#383) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

A tar nem eszi meg a bmp:- ((( ezert asztan a mx 500 es gs 11 kepei nem kerulenk vissza kozklezre...:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#384) tomcsi válasza tomcsi (#382) üzenetére


tomcsi
senior tag

:F

(#385) Jozi válasza tomcsi (#382) üzenetére


Jozi
tag

Hi

Ha lenne rá pénzem én a Sony DCR-HC90 venném ami az általad választott modell miniDV-s változata a paraméterei alapján, de hogy valójában milyen azt csak az tudja megmondani akinek van olyan.
Mindenképp jobb lehet, mint a Sony DCR-DVD203, ha van rá pénzed.
Csak DVD-s johet szóba miniDV-s nem?

(#386) tomcsi válasza Jozi (#385) üzenetére


tomcsi
senior tag

Igazából a miniDv is jó lehet, de kicsit jobbnak tartom a dvd-s mivel csak egy újabb dolog és nem nagyon kell már lemezre írással törödni..:)
Meg azért mégse ugyan az a gép: mert nem tud 5.1-es hangot rögziteni alapból csak az opciós mikrofonnal, elvileg nem érintőképernyős a kijelzője és nagyobb a fogyasztása is..:U

Aki esetleg találna tesztet a készüléklröl azt nagyon megköszönném..:B

Mod: Ja és ennek az ára 205e..:U

[Szerkesztve]

(#387) tomcsi válasza tomcsi (#386) üzenetére


tomcsi
senior tag

:B

(#388) neduddki válasza tomcsi (#386) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hat az altalmlatott lemezes joszago a vaskos mpeg tomoritesi izejukbol kifojjolag nagyon nem tunnek versenykepesnek minoseg teren a dv-vel:- (((
es akkor meg ott vagas szerkesztes es ujratomorites kerdese...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#389) BorosGy


BorosGy
csendes tag

Hi !
Nyugodtan vehetsz SONY kamerát is, nagyon jó az optikája (a CANON és PANASONIC szintén).
Ha Digit8 rendszerüt veszel -szép képe van csak a Digit8 rendszernek nincs jövője - (olcsóbb 20000 Ft-al) akkor használhatod a Hi8-as kazettát is (Kb 1000 Ft)
A DV kazetta 650 Ft-tól kezdődik.
A CCD a kép minőségére van kihatással. 3 CCD sokkal jobb mint 1 ;-).
Zoomolni igazából szinte soha nem zoomolsz vagy ha mégis képremegésgátló ide vagy oda, remegni fog a kép és élvezhetetlen lesz a kép. Digitális zoom még feleslegesebb, hiszen a kép minőségét is rontja erősen.

(#390) tomcsi válasza neduddki (#388) üzenetére


tomcsi
senior tag

Igen a vágás, szerkesztés valóban nehézkesebb de nem nagyon fogok szerintem szerkesztgetni..:U Ezt fentebb amugy linkelték is..:B

(#391) tomcsi


tomcsi
senior tag

:B

(#392) tomcsi válasza tomcsi (#391) üzenetére


tomcsi
senior tag

Na megrendeltem a 403-ast..lesz ami lesz alapon..:DD Ha minden igaz akkor holnap meglesz..:U :B

(#393) Márton


Márton
nagyúr

Tudja valaki mitől lehet az, hogy egy dvd kamera által felvett kis dvd lemezt több asztali is minden gond nélkül lejátszik, PC olvasó viszont nem?
Powerdvd meg hasonlókig el sem jutok..
Le kell zárni a kamerával? De akkor az asztali miért viszi?
Több pc-s olvasóval is próbáltuk..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#394) tomcsi válasza Márton (#393) üzenetére


tomcsi
senior tag

Milyen kamera az alany? :U

(#395) szasza_1 válasza Márton (#393) üzenetére


szasza_1
senior tag

Milyen a PCben a DVD meghajtó? Milyen DVD lemezre rögzítettél (RAM vagy -R)?
Pl. nekem az LG DVDmeghajtóm annyira elfáradt, hogy már csak a Plex író által írt lemezeket hajlandó rendessen olvasni.

(#396) tomcsi válasza Márton (#393) üzenetére


tomcsi
senior tag

Valahol olvastam, hogy ha Sony kamerával veszed fel akkor nem kell lezárnod tudod folytattni és le is játszák a dvdk. Esetleg az nem lehet, hogy nem valami jó márkára írsz és ezért nem olvassa a dvd? :F

[Szerkesztve]

(#397) szasza_1 válasza tomcsi (#396) üzenetére


szasza_1
senior tag

Én is ilyesmire gondoltam, de egy jó dvd meghajtónak mindent kell olvasnia.

(#398) tomcsi


tomcsi
senior tag

Na megjött a Sony Dcr Dvd-403. Eddig nagyon tettszik minden rajta és egész szép a videófelvétele..:B Majd most a nyaralás alatt kiderül, hogy mennyire jön be..:D

(#399) Dow


Dow
csendes tag

Hello!

Bocs, hogy csak igy hivatlan idegenkent belepofazok, es raadasul kerdesem van...

Kamerat akarok venni es azt szeretnem megtudni, hogy mi a kulombseg a

- Digitalis kamera, a
- MiniDV kamera es a
- DVD kamera kozott?

Azt tudom, hogy melyik milyen alapon mukodik, stb., inkabb egy hozzaerto velemenyere lennek kivancsi, hogy melyiknek mi az elonye es a hatranya...


Elore is koszonom mindenki valaszat!

(#400) woland válasza Dow (#399) üzenetére


woland
csendes tag

Nem bántásképpen, de érdemes lenne elolvasni az előző hozzászólásokat is. (A nagy részét úgyis át lehet ugrani, és lehet, hogy közben olyan kérdésre is választ lehet kapni, amelyet még majd csak később tennél fel.)

Azért ezt a linket adom meg, mert itt össze van gyűjtve pár dolog a kérdéseddel kapcsolatban: Bővebben: link

üdv
woland

Read between the lies...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.