Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) zozopapa68 válasza cinefilo73 (#4750) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!

Az M-Disc kompatibilitási listáján rajta van a Pioneer 208, 209-es meghajtók és ennél a két meghajtónál a firmware előzményeknél szerepel az M-Disc lemez írásminőség javítása, támogatás Új BD-R SL 4x Writing : Millenniata

A fentiek alapján a Pioneer írók támogatják az M-Disc lemezeket.

[ Szerkesztve ]

(#4752) zozopapa68 válasza cinefilo73 (#4750) üzenetére


zozopapa68
tag

Visszanéztem az eredeti kérdésedet és ott DVD M-Disc lemezről volt szó. Az általam említett Pioneer (BDR-208, 209) írok a kompatibilitási lista alapján M-Disc lemezekből csak a BD 25, 50GB lemezek kezelik és a DVD lemezeket nem.

Sajnos tényleg úgy néz ki, hogy az LG az egyetlen, ami minden típusú M-Disc lemezt tud kezelni

[ Szerkesztve ]

(#4753) kukulec


kukulec
őstag

hali, van olyan blu-ray lejátszó, amelyik képes kezelni az sacd formátumot?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#4754) koncsik válasza kukulec (#4753) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Google: blu ray player sacd compatibility
Oppo, Denon egyes típusai... BD player topic nekem Denon DBP 2010 van.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4755) jeni válasza kukulec (#4753) üzenetére


jeni
félisten

Itt inkább az a kérdés egyesek milyen minőségben?
pl.: Pioneer BDP-150 ami tudja de ugyan úgy ahogy írva lett korábban a jobb drágább Oppo vagy az egyes Denon lejátszók.
Nem tartom kizártnak,hogy a Sony is tudja kezelni. Az biztos,hogy a DVD lejátszóknál nagyobb az esély erre.

Úgy ,mint a DVD-Audió azok a Panasonic sajátosságaik voltak. Miért nem veszel egy Sony jobb fajta CD lejátszót. Az utóbbi 15 évben kötelezően berakták az SACD lejátszási képességet.

A QS és a ES szériákban tutira benne voltak.

Sony SCD-XB770S/XB790S
Sony DVP-NS900V

[ Szerkesztve ]

(#4756) jeni válasza kukulec (#4753) üzenetére


jeni
félisten

(#4757) gg72 válasza jeni (#4756) üzenetére


gg72
veterán

Mod.

[ Szerkesztve ]

(#4758) gg72 válasza kukulec (#4753) üzenetére


gg72
veterán

Pl. Sony BDP-S6500, nekem is ilyen van:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4759) kareszkaresz válasza zozopapa68 (#4752) üzenetére


kareszkaresz
tag

Hali!
A listan csak a 209dbk szerepel. Az ebk nem. Ez alapjan mukodik benne szintugy az m disc?
A speceknel amit linkeltel firmware oldalon melyik vonatkozik az m discre? Igy konkretan nem lattam leirva csak azert kerdem. Koszi!

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#4760) kukulec


kukulec
őstag

köszi mindenkinek. azt hiszem lesz külön sacd lejátszó és egy egyszerű blu-ray.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#4761) zozopapa68 válasza kareszkaresz (#4759) üzenetére


zozopapa68
tag

Azért nem találod, mert nem M-Disc ként szerepel, hanem Millenniata lezként. :R

A firmware előzményeknél csak akkor szerepel a Millenniata lemez, ha javítottak valamit az írásminőségen stb.
A listában szerepel az EBK firmware előzményeinél a Millenniata lemez, és ha jól látom az összes 209-es verziónál voltak javítások.
Az M-Disc kompatibilitási lista alapján a Pioneer csak a BD25 és 50GB lemezeket kezeli.
Nem értem a Pioneer honlapján miért nincs róla semmi információ.

[ Szerkesztve ]

(#4762) cinefilo73 válasza zozopapa68 (#4752) üzenetére


cinefilo73
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
Már megvettem az új házat, még a tápot kell megvennem. Majd egy PCI-os SATA bővítőkártyát. Akkor lesz hely benne bőven az optikus meghajtóknak :D
Indulhatnak a kisérletezések :D

(#4763) cinefilo73 válasza kukulec (#4753) üzenetére


cinefilo73
csendes tag

Hali,
Nekem az S790-es Sony simán viszi az SACD-t, és HDMI-n továbbítja a többcsatornás hangot.

(#4764) DaleCooper válasza kukulec (#4753) üzenetére


DaleCooper
csendes tag

Ami biztos, hogy a Sony és a Pioneer Blu-Ray lejátszói lejátszanak SACD-t DE csak eredetit kb egy hete egy vásárlómmal próbáltunk ki több lejátszót írott SACD-t. Ami biztos, hogy a Marantz UD-5005,UD-5007, Denon DBT-1713UD lejátszik SACD-R-t, viszont DSD,DSF fájlt nem játszanak le.

[ Szerkesztve ]

“Through the darkness of future past, the magician longs to see, one chance out between two worlds, fire walk with me!”

(#4765) kareszkaresz válasza zozopapa68 (#4761) üzenetére


kareszkaresz
tag

Koszonom szepen a valaszt. :)

Forum hozzaszolasokat nem biztos, de a privat uzeneteket meg aznap elolvasom ...

(#4766) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Archiválási célokra szeretnék (családi dolgok, fontos dokumentumok) M-Disc BD-t írni és ehhez keresek megfelelő írót. Laptopom van, jobb lenne egy kismeghajtó, de ha csak nagyban létezik jó minőségű, az nem baj akkor veszek hozzá egy külső házat. Illetve kérdés, hogy milyen M-disc alapú lemezt érdemes majd venni? Csak Verbatim és Milleniata?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#4767) Energie X


Energie X
őstag

Sziasztok!

Archiválási célokra szeretnék (családi dolgok, fontos dokumentumok) M-Disc BD-t írni és ehhez keresek megfelelő írót. Laptopom van, jobb lenne egy kismeghajtó, de ha csak nagyban létezik jó minőségű, az nem baj akkor veszek hozzá egy külső házat. Illetve kérdés, hogy milyen M-disc alapú lemezt érdemes majd venni? Csak Verbatim és Milleniata?
Íróknál csak az LG-nél látom az M-Disc illetve M-Ready logót... :S

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#4768) jeni válasza Energie X (#4767) üzenetére


jeni
félisten

Pontosan azok vannak amiket leírtál

(#4769) Energie X válasza jeni (#4768) üzenetére


Energie X
őstag

Akkor a lemezek rendben vannak :D
A kérdés már csak az író, melyiket érdemes? Pio 209+Külső ház, esetleg létezik itthon vmilyen külső slim megoldás? Esetleg LG, na de abból is melyik? ASUS-ról vásárlói vélemények alapján nem nagyon olvastam pozitív véleményt.
Most látom 2xvan a hsz-em legközelebb nem mobilról tolom :D

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#4770) jeni válasza Energie X (#4769) üzenetére


jeni
félisten

A PC méretű külsős van kétfelé. Ami gyárilag egybe épített. Ezek az Asus és a Lg cuccok. Vannak azok a magad csinálj verzió ami ez esetben egy Pioneer íróval de ezzel megfelelő firmware szükséges valamint hozzá egy külső ház. Ebből csak 2 van.az egyik a 2.0 USB használtan vagy drágán az USB 3.0.
A noti SLIM BD írók nem javasoltak. Nem tartósak. Egyedül a Pioneer az üdvözítő abból kiindulva,hogy ahhoz van frimware frissítés. Lg-Asus-Samsung ezekhez már kevésbé.

[ Szerkesztve ]

(#4771) ssarosi


ssarosi
tag

Vettem egy Pioneer BDR-S09XLT írót.
Ilyen íróval rendelkező tulajdonosoktól kérdezném, hogy lehet ezzel CD-R -t is írni?
Mert az enyém mindet elrontja. :((
Verbatimmal próbálkoztam.

Szerkesztve:
Megnéztem a gyártó oldalán, tudnia kellene.

[ Szerkesztve ]

(#4772) ssarosi


ssarosi
tag

A támogatott médiák között nem szerepel a Verbatimtól csak BD-R és BD-RE lemez.
Lehetséges hogy azért nem írja a CD-R -t, mert nem ismeri?
Ki tudná próbálni valaki? :R
Érdekes módon a Verbatim DVD-R -t kifogástalanul írja.

[ Szerkesztve ]

(#4773) cinefilo73 válasza ssarosi (#4771) üzenetére


cinefilo73
csendes tag

Üdv.,

nekem is van egy jószágom. A kérdésem a következő: felismeri a médiát, elkezdi írni majd elrontja?

(#4774) cinefilo73 válasza ssarosi (#4772) üzenetére


cinefilo73
csendes tag

Üdv.,
egy ezeréves TDK CD-RW-t írtam vele próbára. Írás után befejezettnek nyilvánította a munkálatot.Most egy Denon DVD 1940 DVD Audio/Video, SACD lejátszóban szól a CD-RW nagyon szépen.

(#4775) csabi324


csabi324
tag

Sziasztok.
Mi a véleményetek erről az íróról?
Lg Bh10ls30 Lightscrib
A Lightscrib-el képet tudok égetni a lemezre?

(#4776) jeni válasza csabi324 (#4775) üzenetére


jeni
félisten

Lightscribe lehet az DVD író is.
Az LG BH10LS-30 verzió az már régi modell.

(#4777) csabi324 válasza jeni (#4776) üzenetére


csabi324
tag

Attól függetlenül mennyire megbízható?
Használtan venném.

(#4778) SpongyaBob válasza csabi324 (#4777) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Az egyik legjobb LG író. Nekem ennek a hp klónja van. Normális lemezre kiválóan ír.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4779) csabi324 válasza SpongyaBob (#4778) üzenetére


csabi324
tag

Blu-ray filmek írására használnám.
A "normális" lemez alatt milyenre gondolsz?

(#4780) SpongyaBob válasza csabi324 (#4779) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Pl. Verbatim: [link]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4781) csabi324 válasza SpongyaBob (#4780) üzenetére


csabi324
tag

A lightscirbe technologiával képet tudok nyomtatni az arra megfelelő lemezre?
Ha igen milyen minőségben?

(#4782) SpongyaBob válasza csabi324 (#4781) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Bármilyen képet rá lehet "gravírozni", de erre alkalmas lemezt már nem hiszem, hogy kapsz..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4783) jeni válasza csabi324 (#4781) üzenetére


jeni
félisten

kizárólag DVD lemezekre lehet és azok is már Verbatim névvel kaphatóak egyes helyen

(#4784) Beni2360 válasza csabi324 (#4781) üzenetére


Beni2360
félisten

Elvétve még kapni lightscribe dvd lemezt.
nekem még van a talonba 2 henger/10 db. sorozatokra használtam meg a Hofi gyűjteményre.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4785) csabi324


csabi324
tag

Azt hittem blu-ray lemezre is lehet gravírozni.
Amit adtatok link-et onnan olyan lemezt lehet rendelni.
http://itmedia.sk/olcso/IT9275/Blu-Ray%20%28BD-R%29/Verbatim_BluRay_BD-R_6x_%2825GB%29_25cake_Fullprint_HTL_%2843811%29

(#4786) gg72 válasza csabi324 (#4785) üzenetére


gg72
veterán

Ez nyomtatható (speciális nyomtatóval) lemez, nem pedig LightScribe, a kettő két teljesen különböző dolog... De erre hamar rátalálsz a neten is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4787) csabi324 válasza gg72 (#4786) üzenetére


csabi324
tag

Most már értem.
A nyomtatható blu-ray lemez nem jó a lightscribe-os íróba mert ahoz olyan lemez kell de olyat már nem forgalmaznak.

(#4788) jeni válasza csabi324 (#4787) üzenetére


jeni
félisten

A nyomtatható fehér felületű lemez az legyen DVD vagy Blu-Ray az olyan nyomtatóba való amely alkalmas lemezre való utólagos tintás nyomtatásra.
Ilyen nyomtatók azok csak nyomtatásra alkalmas,előfordulhatnak multis kivitelben de ez már feltehetőleg 60000Ft felett lehet az ára.
A Lightscribe tech. lemez az kemény felületű és ez kizárólag íróba tehető és fordítva kell betenni. Az író égeti rá narancs színben véglegesen a megszerkesztett grafikát a lemezre.

A nyomtatható Blu-Ray vagy DVD lemez is betehető,de értelemszerűen csak adatot tudsz ráírni. A fehér nyomtatható oldalra csak filctollal tudsz ráírni valamit.

A korai kiadásokban elképzelhető ,hogy volt Lightscribe Blu-Ray író de ennek semmi értelme most,mert Lightscribe Blu-Ray lemez sincsen már.

[ Szerkesztve ]

(#4789) csabi324 válasza jeni (#4788) üzenetére


csabi324
tag

Köszönöm a választ

(#4790) fanti


fanti
addikt

Sziasztok!

Hány lemezt lehet megírni egy BD íróval? Azaz mennyi lehet a teherbírása pl. egy LG BH16NS55-nek?
500 lemez?
Vagy lehet akár 5000 is?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4791) jeni válasza fanti (#4790) üzenetére


jeni
félisten

Ez pont olyan,hogy azt kérdezted volna meg,hogy egy középkategóriás VGA karinak mennyi az üzemórája?
Nincs egyértelmű válasz a kérdésedre.

Ezért van a garancia mellékelve a termékre vagyis az LG esetében 2év.

A BD író esetén ez lehet 1db-tól egészen 500db-ig lemez megírás akár ennél magasabb is!
Van aki alig használta és nem írt meg vele 5-nél több lemezt és mégis elromlott!
A lemezek közt is vannak minőségi különbségek. Egy rosszul megírt lemez esetén akár a fej meghibásodáshoz vezethet a rosszul olvasás miatt is.
Hiszen vannak a CD-k,a DVD-k és a BD-k.Újra írható lemezek, egyrétegűek,többrétegűek is.
A BD esetében a 25GB,az 50GB,és a 100GB!

[ Szerkesztve ]

(#4792) fanti válasza jeni (#4791) üzenetére


fanti
addikt

Értem és köszi a választ.

Akkor inkább azt kérdezem Tőled, hogy érdemes-e szerinted venn tartalékba mondjuk még 1-2db LG BH16NS55 írót és berakni a szekrénybe?
Mert nagyon sok anyagom (adatok, képek, videók, programok) van(lesz) BD-re fölírva, és folyamatosan attól rettegek, hogy a jövőt illetően olvasó eszközzel hogyan lássam el magamat arra az esetre, ha már nem gyártanak BD író/olvasó eszközöket.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4793) jeni válasza fanti (#4792) üzenetére


jeni
félisten

Nem lehet így kijelenteni,hogy igen!
Ezért kell egy 3-s alternatíva az adattárolásra! Sajnos az optikai lemezek tartóssága sem véges!
Az optikai lemezek minősége sem lesz jobb SAJNOS! A tények arról szólnak,hogy már nem látnak fantáziát az optikai lemezek terén az egyes gyártók! Tényleg hányan gyártanak ma már lemezeket és írókat?
Aztán mekkora jövője van még az optikai lemez írásnak a fentiekből ítélve?
Ez sokat elmond és megmagyaráz,hogy mi is várhat rá!

Ha van fölös pénzed akkor talán ,de a Pioneer BD írók jobbak többségében.

A felhőszolgáltatás bővül elvileg,a pendrive,a HDD mennyire lesz még talpon későbbiek folyamán?

[ Szerkesztve ]

(#4794) fanti válasza jeni (#4793) üzenetére


fanti
addikt

Igen, tudom, hogy ez a kérdésem egy többismeretlenes egyenlet, csak hát én tárolok HDD-n adatot, külső HDD-n úgyszintén, és ezek mellett még BD-n is.
És ezek közül én a BD-t tartom a legmegbízhatóbbnak (csak Panasonic és Verbatim egy rétegű lemezek).
Véleményem szerint az optikai adattárolás annyira fontos, hogy kár így hagyni leépülni.

Villámlás, mágnesesség és volt adat, nincs adat a nagy 10 Terás héliumos HDD-n, vagy bejön egy zsarolóvírus, és egy éjszaka lekódolja az összes állományt.......cseszhetem a 10 terámat.
Ugyanakkor BD-n berakom a fiókba, és ha jóféle nyersanyagra írtam, akkor az érzéketlen minden föntebbi behatásra.
Csak ugye ha nincs hozzá eszköz gyártásban, akkor mi lesz?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#4795) jeni válasza fanti (#4794) üzenetére


jeni
félisten

Így akkor szerintem jobban járnál ha tudsz venni 1 db Pioneer írót és 1 db LG írót. Más gyártótól már nem igen tudsz venni.
A Pio-ból lehetőleg az EBK verziósat lévén az tudja kezeleni a 100GB lemezeket. A sima DBK nem képes erre.

Esetleges a Buffaló néven ami feltehetőleg Pioneeer EBK belsőt takar!

Pio-209M/2209 van benne. Szóval a minőségi cucc!

Amúgy érezhető más gyártók részéről,hogy már olyan házakat hoznak forgalomba amelyekben már nincs 5,25 optikai eszköznek fogadási helye.

[ Szerkesztve ]

(#4796) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Hali!
LG CH12NS40

Hardveraprón hírdetik.
Megbízható? Jól írja a lemezeket ez a típus? PS3-hoz kellene, mivel az az BD lejátszóm, és van egy jóópár régi családi videó (480-1080p-ig minden kb 2005 óta) amit szeretnék M-Discre átvinni, és megőrizni sokáig+DIY videók, amiket most csinálok. Visszanézésnél pedig nem akarom kiviskárolni a BD lézeremet, szóval a jó írás fontos (...mikor nem??). És a DVD-ket, sőt, sok CD-t kell írnom, mert jönnek a barátok/családtagok egyre többször (persze szívességből :W ) VHS+Compact kazettát digitalizáljak nekik, szóval az sem lenne hátrány ha legalább lenne olyan jó mint az AD-7200s-em (nem a legjobb, de nem produkál rossz eredményeket)

Mit ajánlotok a 10k+-~2k tűréshatáron belül, használtan? Mindenképp asztali kellene, Nero DiscSpeed-del (or similar) szeretném visszaellenőrizgetni a lemezeimet, a laptop meghajtók ezt tudtom szerint nem csinálják+Mdisc írási képesség is hiányzik tudtom szerint belőle.

Bocsi a hosszú, felesleges postért!

Köszi a segítséget előre is! :R

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#4797) jeni válasza Ganz-[HUN] (#4796) üzenetére


jeni
félisten

Hali!

Biztos vagy a dolgodban??

Ugyanis amit kinéztél az egy DVD író és Blu-Ray lejátszási képességgel bír! NA jó az M-Disc lemezeket megírja de csak a DVD lemezekre.
Azzal nem fogsz tudni felvenni BD-R és BD-RE lemezekre!
Annyiért drága mert 19000Ft-ért garanciális BH16NS55 veszel ami teljes értékű és két év garis!

[ Szerkesztve ]

(#4798) Ganz-[HUN] válasza jeni (#4797) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

bocsi :B
cím megtévesztett!

esetleg ez?

vagy ez is csak DVD-t hajlandó írni M-Discel?

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#4799) jeni válasza Ganz-[HUN] (#4798) üzenetére


jeni
félisten

Az teljes értékű de régi modell!
Arra nem kapsz már firmware frissítést!
Az nem viseletes már?

(#4800) Ganz-[HUN] válasza jeni (#4799) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

elméletileg nem, és teljesen működőképes. Amennyiben az, és kihúz kb 50-80 BD-t, boldog leszsek. :R
De igen, használt. F/W Update valószínüleg nem is kell, mivel kiforrott szerintem eléggé, szóval a legújabb FW talán megfelel.

Köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.