Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4602) tutitibi válasza Boond (#4600) üzenetére


tutitibi
senior tag

Egy kérdés: Pio blu ray író: DVD-t és CD-t írok vele, mert kell azokat is. Ilyenkor más lézert használ és a BD része nem használódik ? ?

(#4603) tutitibi válasza M107 (#4592) üzenetére


tutitibi
senior tag

Miért ? Az asszony közbe otthagyott ?

(#4604) jeni válasza tutitibi (#4602) üzenetére


jeni
félisten

más a lézer mindkettőnél.
DVD: vörös
Blu-Ray: kék

(#4605) epahladin


epahladin
csendes tag

Mégiscsak kénytelen vagyok rászánni magam,hogy külföldről rendeljek... :((
[link]

209DBK vagy EBK ajánlott inkább? :F

(#4606) gg72 válasza epahladin (#4605) üzenetére


gg72
veterán

Akkor már inkább [Pioneer BDR-S09XLT] 90 EUR-ért postával együtt.

(#4607) epahladin válasza gg72 (#4606) üzenetére


epahladin
csendes tag

Köszi szépen a választ! :)

Ez mivel jobb, mint a 209? Engem a tudás, gyorsaság nem érdekel csak a hosszú távú, jó minőségű archiválás. A lemezeket a lehető legkisebb sebességen írom általában.

Annyit láttam, hogy pormentes a háza de sose volt még bajom porral, másrészt a lemezről is bejut a szennyeződés így lehet még rosszabb is ha nem tud hol kijönni.

(#4608) jeni


jeni
félisten

Hello!

Az új 2017-s Pioneer írót ki fogja megvenni 60000Ft áron akár a kisebbiket?

Pioneer's "BDR-S11J-BK" and "BDR-S11J-X" will be relesaed in Japan by he end of February, priced at 22,000 yen ($195) and 35,000 yen ($310), respectively. Pioneer also plans to release portable BD burners capable of lreproducing Ultra HD Blu-ray discs.

Ismertető

[ Szerkesztve ]

(#4609) gg72 válasza epahladin (#4607) üzenetére


gg72
veterán

Én biztosan az XL-et venném ugyanannyiért, ez a "hol megy be a por és hol jön ki" érdekes felvetés, de szerintem ne agyalj ezen. :)

jeni: [Ennyiért] nem.

(#4610) epahladin válasza gg72 (#4609) üzenetére


epahladin
csendes tag

A 209-es is tudja az XL lemezeket nem?

Írásminőségben van különbség a kettő között?
Nem írnék sokat de az a kevés legyen hiperszuper :DD

[ Szerkesztve ]

(#4611) epahladin válasza gg72 (#4609) üzenetére


epahladin
csendes tag

Közben kutakodtam még.

Az S09XLT elvileg nem tud írni 3 és 4 rétegű lemezeket.
[link]

No, nem tudom melyik a jobb minőségű mindenesetre megfogadtam a tanácsod és megrendeltem az S09XLT-t.

Köszi a válaszokat!

(#4612) gg72 válasza epahladin (#4611) üzenetére


gg72
veterán

Ne terjesszünk fals dolgokat, a BDR-S09XLT igenis tud TL és QL lemezeket írni, csak mondjuk a hivatalos oldalon kellene utánanézni: [link]. A sima 209-esek közül az EBK tudja csak ezt.

(#4613) jeni válasza gg72 (#4612) üzenetére


jeni
félisten

Akkor nagy az esély rá, hogy a Pintér BDR-209DBK/EBK írókkal leálltak és azokat lehet venni amelyek beragadtak a raktáron. Így marad a 4K- s új író ,illetve az európai változata.

(#4614) tutitibi válasza jeni (#4613) üzenetére


tutitibi
senior tag

Jó, hogy nemrég vettem egy ilyet :)

(#4615) MaxxDamage válasza jeni (#4613) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor én jól tettem, hogy beszereztem egy EBK-t? (ami a dobozában áll/pihen. :D ;] )

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4616) jeni válasza jeni (#4613) üzenetére


jeni
félisten

Mások is így gondolják?
A Pintér az Pioneer akart lenni.
A mobil szótár néha makacsul megváltoztatja a szavakat.

Nem hinném,hogy a gyártó a magyar fizetésekhez fogja szabni az árakat,sőt azt se,hogy továbbra is gyártani fogja a BDR-S09XLT és a BDR-209DBK/EBK termékeket.

[ Szerkesztve ]

(#4617) gg72 válasza jeni (#4616) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem tovább fogják gyártani, de szerintem ezen felesleges elmélkedni, vagy közvéleménykutatást tartani...

(#4618) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Rég jártam itt :)

Van olyan program amivel esetleg lehetséges megnézni mennyi lemez lett írva az adott meghajtóval? Vagy csak a számolásos módszer van? :DDD (ami ugye lehetetlen, mert nem csak magamnak írtam) Az író nem mai gyerek, egy LG BH10LS30.

Bár gondolom erre nem sok esély van, de azért hátha :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4619) jeni válasza SpongyaBob (#4618) üzenetére


jeni
félisten

A gyártók ezt a funkciót elfelejtették bele tervezni az írókba

(#4620) SpongyaBob válasza jeni (#4619) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi :) ezt valahogy sejtettem..

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#4621) Márton


Márton
nagyúr

Most akkor mi a különbség a 209EBK és az új S11J-BK között ha a régi is írja az xl lemezeket?
:U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4622) gg72 válasza Márton (#4621) üzenetére


gg72
veterán

Az [Ultra HD Blu-ray] lemezek támogatása (amit az új széria tud), nem azonos és összekeverendő a három-és négyrétegű írható lemezek támogatásával, amit a korábbi széria is tudott már.

[ Szerkesztve ]

(#4623) Márton válasza gg72 (#4622) üzenetére


Márton
nagyúr

Remek, hogy ismét több szabvány jött létre..
Noormálisak? :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4624) gg72 válasza Márton (#4623) üzenetére


gg72
veterán

Ezért ez a szabvány nem most jött létre... A 4K nem annyira új dolog, 4K TV-k most a menők, ill. külföldön vannak már szép számmal filmnek is (itthon is, csak kis választékban és magas áron): [link]

VHS/DVD/Blu-ray/4K/???: A fejlődés és a formátumok nem fognak megállni.

[ Szerkesztve ]

(#4625) Márton válasza gg72 (#4624) üzenetére


Márton
nagyúr

volt 100gigás szabvány, bdxl
ez miért nem volt jó uhd préselt lemezre?
még a meghajtók sem kompatibilisek, ez bosszant.
a példád akkor lenne helytálló, ha az új lemez 1tb-os lenne pl..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4626) jeni válasza gg72 (#4624) üzenetére


jeni
félisten

most rossz leszek ;]

az analóg LéserDisc a DVD elődje volt
amúgy a 4K UHD után várható még az optikai lemezrögzítés valamely változata?
a hologramos rögzítés létezik jó pár éve,de még nem került ki a laborból ez a tech. ami még nagyobb tárolást engedélyezne.
az M-Disc sem parádézik,igaz ez nem formátum hanem lemez tech.minőségi szabvány

[ Szerkesztve ]

(#4627) gg72


gg72
veterán

Egyik kérdésetekre sem tudom választ, egyrészt nem én fejlesztem az új szabványokat, másrészt nem vagyok jövőbelátó...

(#4628) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Külső, hordozható blu-ray írót szeretnék venni, amit laptophoz és/vagy PC -hez is hozzálehet kötni.

Melyik a legajánlottabb választás az alábbiakat figyelembe véve?
- CD/DVD -t is tudjon írni, olvasni
- a lehető legtöbb blue-ray lemezt támogassa
- USB csatlakozás (ezen felül nem gond, ha más csatlakozási módot is támogat)
- rendelkezzen garanciával is
- szín, alak, design mindegy

Eddig ezt szemeltem ki: LG BE16NU50 külső Blu-Ray író USB 3.0 dobozos fehér-ezüst

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4629) gg72 válasza pvt.peter (#4628) üzenetére


gg72
veterán

Szerintem jó választás az az LG, de nincs is nagyon alternetívája most...

(#4630) jeni válasza pvt.peter (#4628) üzenetére


jeni
félisten

Masik megoldás :

LG BH16NS55+
RaidSonic IcyBox IB-550STU3S 3.5" / 5.25" USB 3.0 Külső HDD / Optikai meghajtó ház

Hátránya; hogy kb 4000Ft-al drágább.
Előnye,hogy szerelhető és bővíthető, módosítható egy HDD egységre is.

(#4631) pvt.peter válasza jeni (#4630) üzenetére


pvt.peter
őstag

Értem, köszönöm szépen a választ @gg72, @jeni.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#4632) aty-73


aty-73
aktív tag

Szervusztok!

Melyik BluRay írót érdemes megvenni manapság, ártól függetlenül?

[ Szerkesztve ]

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#4633) gg72 válasza aty-73 (#4632) üzenetére


gg72
veterán

Pioneer BDR-209DBK
Pioneer BDR-209EBK
Pioneer BDR-S09XLT
LG BH16NS55

(#4634) aty-73 válasza gg72 (#4633) üzenetére


aty-73
aktív tag

Köszönöm!

Lehet tudni, hogy a Pioneer BDR-S09XLT égetőnek melyek azok a korongok amik jól állnak neki??

:R

[ Szerkesztve ]

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#4635) gg72 válasza aty-73 (#4634) üzenetére


gg72
veterán

Neki nagyjából mindegy (csak ne Ritek gyártású Maxell legyen).

(#4636) aty-73 válasza gg72 (#4635) üzenetére


aty-73
aktív tag

Arról tudtok nekem tapasztalatokat mondani, hogy a Plextor BD-B950SA melyik lemezeket kedveli???
:R

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#4637) jeni válasza aty-73 (#4636) üzenetére


jeni
félisten

Annyit tudok arról,hogy az is régebbi gyártású Liteon író. Így csak az tud erre válaszolni tutira akinek volt vagy van olyan írója.
Szerintem ezeknél is szabály,hogy maxell (Ritek) ezt semmikép ne vegyél hozzá.
Ami biztos és tuti az a Panasonic és mind olyan más névvel kihozott lemezek aminek a MID kódja:
MEI-T02-001

(#4638) aty-73 válasza jeni (#4637) üzenetére


aty-73
aktív tag

Az ImgBurn-el kiolvasható a MID kód?

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#4639) jeni válasza aty-73 (#4638) üzenetére


jeni
félisten

ki igen
kicsi ablakban jobb oldal fent

(#4640) aty-73 válasza jeni (#4639) üzenetére


aty-73
aktív tag

:R

Megnézem mihelyt ráérek!

[ Szerkesztve ]

Audiophile, Euro-Italo Disco

(#4641) jeni válasza pvt.peter (#4631) üzenetére


jeni
félisten

Hello!
A Magyarországi egyik hirdetésében van ilye ami Pioneer belsővel rendelkezik valamint USB 3.0 csatlakozású.
Asus BW-12D1S-U külső blu-ray író

[ Szerkesztve ]

(#4642) M107 válasza gg72 (#4635) üzenetére


M107
addikt

:R

Csupán azt hadd tegyem hozzá, hogy az igaz hogy a minőségi lemezek a legjobbak, de
Megfelelő cél hardver esetén,egy Ritek MID alapú médiára is hosszan tartó írás kerülhet, minőségi író, szakszerűen megválasztott írás tárolás és konfig esetén.
Ami egyik tényezője az említett PIO író ami bőven okés.

A Maxell sajnos a lemezek legalja egy méltán híres gyártó letűnése.
Ebben egyet kell értsek.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4643) jeni válasza M107 (#4642) üzenetére


jeni
félisten

A Maxell-nek már nem biznisz az optikai lemezgyártás. Az is lehet,hogy az új tulaj már t**** rá a minőségi gyártásra! lásd.:TDK.

(#4644) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Sziasztok,

A sokat szolgált Pio BDR-207D-m sajnos a kimúlás jegyeit produkálja (nyekerek-szenved, mocsoklassan olvas) ezért megérett a cserére - viszont külső meghajtóra szeretnék váltani.

Két versenyzőt néztem ki:

LG BE16NU50 fehér-ezüst

BUFFALO BRXL-16U3-EU fekete

Megéri a Buffalo a felárat? Pio meghajtó van abban is, a 209-es ha minden igaz, viszont a +15k-t kicsit sokallom. Mivel külső meghajtó, az is lényeges lenne hogy csöndes legyen. Írni már nem nagyon fogok vele, inkább csak a "jó ha azt is lehet" opció, főleg filmezni fogok róla és héba-hóba írni 1-1 lemezt.

Ami még szempont lehet, de szerintem ilyen lemez (és szoftver) sincs - a mostanában meghelenő UHD Blu-Ray filmek olvasásának képessége. Olvasgattam a témában, de egyelőre nem túl bíztató a helyzet, Power DVD nem támogatja és nagyon egyik meghajtó se tud mit kezdeni ezekkel a lemezekkel, némelyik BDXL-t kezelni képes meghajtó látja a file struktúrát rajta és ennyi. Max. emiatt gondolkodnék BDXL íróban, de mivel erre semmi garancia nincs, lehet csak ezért nem venném meg a Buffalo-t. Ezt leszámítva viszont melyik az ajánlott(abb)?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4645) gg72 válasza Agyzuzo (#4644) üzenetére


gg72
veterán

Az LG is tud a BDXL lemezeket írni és olvasni: [link]. Így szerintem akkor el is dőlt a kérdés. :)

[ Szerkesztve ]

(#4646) Agyzuzo válasza gg72 (#4645) üzenetére


Agyzuzo
addikt

De el ám. :DDD :R

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#4647) jeni válasza Agyzuzo (#4646) üzenetére


jeni
félisten

Hát ha szeretnél barkácsolni akkor lehet,hogy még jobb is lenne: és még variálhatóbb is!

LG BH16NS55+
RaidSonic IcyBox IB-550STU3S 3.5" / 5.25" USB 3.0 Külső HDD / Optikai meghajtó ház

Tudtommal ez frissebb modell mint a külső LG-s kivitel.

Az Iponos cucc feltehetőleg el van írva mert csak 1év garanciát írnak. lehet,hogy még is csak 1év már?
Itt a legolcsóbb LG belső író.

Árgép

[ Szerkesztve ]

(#4648) jeni válasza Agyzuzo (#4644) üzenetére


jeni
félisten

egy ilyen házzal még olcsóbban megúsznád a külső házba szerelés esetén

amúgy pár sorral LEJJEBB van egy Asus cucc használtként linkelve amiben tutira Pioneer belső van USB 3.0 házzal de BDXL olvasás-t feltehetőleg nem tudja.

Lehet,egy kis takarítással,zsirózásssal a Pioneer DBK-207 megjavulna?

[ Szerkesztve ]

(#4649) MaxxDamage válasza jeni (#4647) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Rendeltem egy ilyen RaidSonic külső házat, ha megjön akkor Pio BDR-209EBK amit bele rakok. Remélem jó is lesz majd... Korábban ugyanazt a fajta írót használtam egy LCPOWER házban (ami már nem kapható) de az is remek ház volt. :K

Ezzel a RaidSonic házzal van amúgy valami tapasztalat?
Hazba azért nem rakom az EBK-t mert úgy tele van hogy nem fér be a házba (meg több gépen, tévén is használva lenne.) :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4650) jeni válasza MaxxDamage (#4649) üzenetére


jeni
félisten

Valaki vett olyat és nem panaszkodott rá.
RaidSonic háznak talán egy apró hibája lehet,hogy túl flancos és kérdés az eleje mennyire nyitható,levehető-e hogy maga az író tálca nyíljon mindig ki?
Hátránya,hogy csak sata eszközöket fogad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.