Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5301) jeni


jeni
félisten

Iponban rendelhető LG BH16NS60 pc-s 5,25 méretű UHD combo Blu-Ray író.

(#5302) Inferno1988


Inferno1988
csendes tag

Sziasztok

Adott egy pár éve vásárolt LG BH10LS38 belső blu-ray író, nem sokat volt használva.

Mostanában viszont érdekes dolgokat művel, korábban is tapasztaltam, hogy hiába teszek bele elsőre lemezt, nem olvassa be, csak felzúg és mintha semmit nem tettem volna bele, akár írott lemezt vagy eredeti audio CD-t tettem be.
Aztán most próbáltam volna lemásolni valamit írott lemezről a gépre, 500 KB/s sebességet tudott szegényke, betettem több DVD lemezt, ugyanez volt a gond... Aztán pedig betettem egy lemezt és puff, semmi, ki sem adta a lemezt, gép lefagyott.

Újraraktam a lejátszót, legfrissebb firmware van rajta, ami igaz, hogy 2013-as.
Kábelek jók, minden korrektül csatlakozik.

Szerintetek kuka lett szegény? Mert akkor nézegethetek újat, ami azért kár, mert ez is alig volt használva. :(

(#5303) M107 válasza Inferno1988 (#5302) üzenetére


M107
addikt

:R

Régen azt mondtam volna rá, hogy LG.....

Előfordulhat, hogy valami megadta magát benne, ez előfordul ha sokáig áll, vagy nagyon keveset van használva.
Csak dvd és cd-vel csinálja mert lehet hogy maga a fejben lévő cd-dvd ért felelős rész ment ki....
BD-vel hogyan muzsikál ?

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5304) Inferno1988 válasza M107 (#5303) üzenetére


Inferno1988
csendes tag

Köszi a választ.

Érdekes módon megnéztem újra a gépben és kicseréltem a SATA kábelt és megnéztem, hogy a tápkábel is rendesen csatlakozik-e. Nem találtam semmi hibára utaló nyomot.
Betéve egy másik írott DVD-t elsőre megint ugyanaz, elsőre nem olvasta be, lassan másolt.

Aztán betettem másik lemezt és akkor elsőre olvasta és olyan sebességgel másolt, hogy arra nem is emlékeztem, 20 MB/S sebességgel, Verbatim lemez egyébként, elvileg nem rossz minőség volt anno. Meglepődtem rajta, kissé mondjuk hangos volt másolás közben.
Most ismét teszteltem és gyors sebesség, elsőre olvasott több lemezt és normál hangja van.

Lehetséges, hogy ez a szitu, amit ítrál, hogy sokat állt? Mert őszintén írni már hónapok óta nem írtam vele, lehetséges, hogy 1 éve is van, ritkán teszek be lemezt, amikor bele kell valamibe nézni vagy lemásolom pendrive-ra. Mióta van NAS, azóta nem vagyok lemezek kiírására szorítva és filmezni pedig asztali játékoson szoktam.

Nem hiszem, hogy a SATA kábel csere vagy a molyolásom következtében volt a javulás, hanem inkább ez a sokáig állt dolog.

Van esetleg tesztelő program amivel meg lehetne nézni az állapotát? Mert ha mégis baja van, még addig vennék másikat, amíg lehet kapni optikai meghajtót, azért valljuk be, nem egy gyakori dolog ez már a stream és online világban.

Neronak van az Infotool programja, azzal lement a teszt, de ott az írási sebességre pipa minden és ennyi, ez nem sok infó.

(#5305) M107 válasza Inferno1988 (#5304) üzenetére


M107
addikt

:R

Személyem cserélné egy ilyenre :

[link]

Ha fontos.....

Nekem 206D-m és 209 em van tőle és a 206D 2012-ben hibátlan, ( agyon gyilkolt több ezer lemezzel ) a 209 2018-ban lett véve szintén hibátlan.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5306) belinho


belinho
senior tag

Üdv!
Szeretnék egy új Blu-ray írót.
Lehet külső-belső, BD25-50 írására kellene,ha tudja a BD-XL-t az sem baj, bár a lemez drágasága miatt jelenleg nem érdekel, de nem lehet tudni mit hoz a jövő.
Visszaolvasva a Pio a befutó ahogy látom, bár nem nagyon kapható már.
Külsőből néztem Verbatim írót, ami elméletileg Pio belsős.
De láttam még Lite-on külsőt, abból dvd íróm volt ami nagyon bevált.
Verbatim MABL lemezekhez kellene, mivel jobbat nem találtam, pár film kiírásához kellene, ami nem jelent meg itthon.

(#5307) cujo69 válasza belinho (#5306) üzenetére


cujo69
tag

Én Liteon EB1 et használok közel 1 éve,BD50 lemezek írására,nekem bevált,nem mellékesen,egy Zidoo Z9S re rákötve,UHD lejátszó is.

(#5308) jeni válasza belinho (#5306) üzenetére


jeni
félisten

Helló

Látom Intel géped van.
Mivel a Pioneer vagy nincs vagy már nehézen beszerezhető.
Így maradna tuti hardvereként az 5,25 ha belsőleg használod vagy külsőnek de akkor ehhez kell venned egy házat is.
LG BH16NS60
Iponban 30000Ft ha nem emelték meg az árát.
Ez tiszta BDXL író és egyben UHD lejátszó de csak Intelen engedi lejátszani.
Amd Ryzen 2700x rendszeren az UHD letiltja. Ez az optikai lemezek lejátszására vonatkozik.
Cserébe ugyan annyiba kerül mint az LG BH16NS55
A slim írókat nem komálom de attól függetlenül lehet használni csak a mechanikája ami a gyengéje is egyben.

(#5309) belinho


belinho
senior tag

Köszönöm az infókat!

A BD-XL-t elengedem, drágák a lemezek és a filmek is, szóval nem szükséges még a jövőben sem.
Meg legyen inkább belső, van itt az asztalon annyi kábel, külső HDD, hangfal, így is alig férek.
Volt nálam egy régebbi LG próbaképp, lemezt megírta, lejátszó olvasta, csak tesztelni nem tudtam, mint anno DVD esetén.
Jók ezek az LG írók? Mondjuk ez BH16NS60?
Ugyanennyiért van Pioneer BDR 212DBK, ami már-még kapható, mondjuk ez is valami nagyon új író.

(#5310) jeni válasza belinho (#5309) üzenetére


jeni
félisten

Igazából háklis az LG író vagyis szereti a minőségi lemezeket, azokat szépen megírja,de a sz@rokat nem!
Én csak azért vettem meg a BH16NS60-t mert a BH16NS55 mindkettő egyárban van és az első az még UHD képes! Sajnos az AMD rendszer nem alkalmas UHD lemezek lejátszására licenc hiányosságok miatt!
Emiatt vissza vittem az Iponba. Szó nélkül azonnal vissza fizeték az árát. Ők is meglepődtek,hogy az AMD Ryzen procikkal nem lehet UHD lemezeket ,azon filmeket lejátszani.
Ha intel IGP UHD 630 procim lenne legalább a 7-8 rendszertől felfelé akkor simán menne a gépemben.
Nem a lemezzel van a gond ,mert az Xbox X konzolon simán ment ugyan azon a monitoron!

Ez a Pioneer UHD olvasó és Blu-Ray író de barmi drága!
Az LG BH16NS60 fele annyiba kerül!
Megtartottam volna de nem tudom mikor lesz legközelebb Intel gépem?
Inkább ezt vedd meg!

[ Szerkesztve ]

(#5311) belinho válasza jeni (#5310) üzenetére


belinho
senior tag

Néztem azt a Pio-t is, az sem rossz, 2019-es firmware is van hozzá, szinte naprakész, ő is benne van a kalapban.
Azt nem tudod véletlenül, hogy az LG BH16NS60 az tesztképes-e?
Van itthon egy Asus és egy Samsung dvd íróm, mindkettő tesztképes, anno ezekkel teszteltem a lemezeket.
Blu-ray írók között van olyan ami tesztképes és még kapható is?

(#5312) gg72 válasza belinho (#5311) üzenetére


gg72
veterán

Az LG biztosan nem tesztképes. Liteon írók azok, csak sajnos itthon nem lehet kapni, Kínából lehet rendelni az aliexpress-ről.

(#5313) jeni válasza belinho (#5311) üzenetére


jeni
félisten

Beszerezni nem lehetetlen használtan a Liteon és a Samsung korábbi kiadásaik amelyek teszt képesek,sőt a Sony néven is van. Igaz ezeket ma már nem gyártják legalábbis a Liteon az lehet még ,de abban sem vagyok benne biztos,hogy a ma kapható teszt képes.

De hát..... ma napság mit ér egy teszt ha nincs annyi BD lemez amiből lehetne választani?
Maga a gyártás során a minőség és a MID -kód is változik.

[ Szerkesztve ]

(#5314) belinho


belinho
senior tag

Egy Liteon külső írót találtam az EB1-et, de egy külföldi fórumos teszt alapján, az biztosan nem tesztképes.
Annyiból lenne jó, hogy látná az ember hogy sikerült az írás. Megveszem a lemezeket, aztán meg kuka az összes írás után.
500Ft körül van egy BD25- MABL-es Verbatim, az 50GB-os pedig 1500Ft körül. Egy 25GB-os MDISC meg 1600Ft, bár az már drága egy picit, de tartós elméletileg.
Inkább megveszem a drágább lemezt, csak látnám, hogy mégis milyen lett.
Olvasgatok és nézelődök még, köszönöm az eddigi segítséget.

(#5315) Tomessz85 válasza jeni (#5313) üzenetére


Tomessz85
tag

Hali !

Találtam [ezt] az oldalt , hátha több infot látsz / láttok erről a meghajtóról mint én laikus, hogy valóban megéri-e az árát ?!
én is nagyon gondolkodom a megvételén. Nekem intel konfigom van i5 9600 -as.

Viszont nem tudok rájönni ,hogy mi lehet az az intel SGX ?! Mit tud ? Mire kell ?

A konfigomon lefuttattam a cyberlink UHD advisor programját és ott is az intel SGX-et hiányolja ?! nyilvánvalóan most még a lejátszót , és annak ellenére ,hogy 5600XT radeon van a gépben azzal kapcsolatban sem teljesen elégedett. Mennyire lehet/kell hinni ennek a programnak ?

(#5316) Tomessz85 válasza Tomessz85 (#5315) üzenetére


Tomessz85
tag

Találtam még egy tesztet is erről aminek az összefoglalóját [linkelem]

(#5317) jeni válasza Tomessz85 (#5315) üzenetére


jeni
félisten

erről van szó ami leírja,hogy az AMD-s géppel rendelkezőknek miért nem megy az UHD - 4K optikai lemezlejátszás a gépén.
egy olyan szabvány amit nem licenccel az AMD valami biztonsági okokra hivatkozva (más forrásból olvasva)
Abu85 leírta a tutit- köszönet neki,hogy ebben segített a válaszával ,hogy miért is nem ment az AMD-n.
ellenben a Xbox One (X) konzoloknál nincs ilyen gond!

[ Szerkesztve ]

(#5318) jeni válasza Tomessz85 (#5316) üzenetére


jeni
félisten

nálam ezek a feltételek nem voltak meg a Ryzen 2700X,Asus Crosshair Hero VII,MSi 2060 Super ,2x8GB gépemen.

UHD RENDSZERKÖVETELMÉNYEK CPU

Intel 7. generátor Kabylake Core i3 vagy újabb
GPU Intel HD Graphics 630 vagy újabb
lapkakészlet Intel SGX * / HDMI 2.0a / HDCP * 2.2 és 1.4 támogatás

Az 5600XT kártya szerintem bőven elegendő 4K lemezek lejátszására.

(#5319) Tomessz85 válasza jeni (#5318) üzenetére


Tomessz85
tag

Rendben, köszi !

és így az alapján a teszt , és forum topikban megosztott írási , olvasási tesztek alapján jó ez az LG író ?

(#5320) jeni válasza Tomessz85 (#5319) üzenetére


jeni
félisten

sokan fanyalodnak,hogy hisztis az LG.
tény,hogy szeret válogatni.
ha a Pioneer BDR-212UHT-s lett volna 35000Ft áron akkor tutira azt veszem meg.
a legjobb nyersanyagokkal szeret dolgozni és tudna is.

csak hát...a felhozatal egyre gyatrább.

a köztudatban az MediaTek chipesek a teszt írók. mégis a jelzett LG-ben MTK chip van és mégse alkalmas tesztre.

[ Szerkesztve ]

(#5321) 8 válasza jeni (#5320) üzenetére


8
senior tag

tudom hogy nem nagy minta, de nekem eddig négy lg dvd íróm volt, és a legsatnyább alapanyagot is tökéletesen vitte, mondjuk én nem írok gyorsan

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#5322) lenoma


lenoma
aktív tag

Új írót keresek, egy Pioneer 209 1000+ lemez megírása után,
néha nem vált réteget írás közben.
Mi a most kapható legolcsóbb ajánlott író?
LG BH16NS40,
LG BH16NS55,
ASUS BW-16D1HT
vagy más?

[ Szerkesztve ]

(#5323) jeni válasza lenoma (#5322) üzenetére


jeni
félisten

ismét a Pioneer :) ;]

Ez akár lehet lemez hiba is.

[ Szerkesztve ]

(#5324) lenoma válasza jeni (#5323) üzenetére


lenoma
aktív tag

Pioneer lenne a cél de sehol nincs raktáron, lagalább is én nem találtam.
Sajnos nem lemezhiba. Verba 50Gb lemezekből 10 darabonként 1-2 darabot ront már.

(#5325) gg72 válasza lenoma (#5324) üzenetére


gg72
veterán

Én a lemezhibát egyáltalán nem zárnám ki: [link]

(#5326) lenoma válasza gg72 (#5325) üzenetére


lenoma
aktív tag

Köszönöm a hasznos infót.
Akkor melyik lemez ajánlott?
Amúgy a Mediarange 50GB NEM Verbatim alapanyag hanem CMCMAG, csak átírják gyárilag a MID-et Verbatim-ra a nagyobb kompatibilitás miatt!

(#5327) gg72 válasza lenoma (#5326) üzenetére


gg72
veterán

Ebben nem vagyok teljesen biztos, mivel az adott jelenséget (rétegváltáskori megakadás) az eredeti Verbatim és a Mediarange-os Verbatimf MID-es lemez is produkálja, de ezen kívül is teljesen hasonló írásképet (eredményt) mutat a két lemez.
Honnan van neked ez az infó, mert én ilyenről eddig sehol sem olvastam...

Én mostanában RitekDR2 MID-es 50GB lemezeket írok, teljesen jók, ez a rétegváltásos mizéria sincs:

(#5328) lenoma válasza gg72 (#5327) üzenetére


lenoma
aktív tag

http://www.itmedia.sk/showitem.php?item=bdr-mediarange_050x06cakebox_verbatimf_010

(#5329) gg72 válasza lenoma (#5328) üzenetére


gg72
veterán

Sztem ez így nem teljesen kerek, a CMC 50GB lemeznek egészen más a színe (az írási felület sötétkékes ), a Verbatimf-es lemezek pedig szürkések. Én amondó vagyok, hogy minden verabtimf lemez ugyanott készül, csak az egyiket Verbatim-os hengerbe pakolják, a másikat pedig Mediarange-be. De mondom, nem csak a színük ulyanolyan, sajnos ugyanazokat a hibákat is produkálja mindkét lemez, legyen az drágább verbatim, vagy olcsóbb Mediarange.

(#5330) lenoma válasza gg72 (#5329) üzenetére


lenoma
aktív tag

Mintha az itmedia.sk képviselné magát itt a fórumon, nem emlékszem ki az. Érdemes lenne pontosabb infót kérni. Illetve Verbatim lemezeket 3 országban is gyártanak /Taiwan, Japán, Szingapúr/

(#5331) jeni válasza lenoma (#5330) üzenetére


jeni
félisten

Nor- :P
Így Japánból,onnan vennék lemezeket.

[ Szerkesztve ]

(#5332) gg72 válasza lenoma (#5330) üzenetére


gg72
veterán

Hát én japán Verbatim-ot évekkel ezeleőtt láttam utoljára... 50GB-seket (Verbatim vagy Mediarange) én az utóbbi időben csak taiwanit láttam.
De ahogy már mondtam, én én személyes tapasztalataimból kiindulba a Verbatimf-es MID-es Verbatim és Mediarange lemezek ugyanolyanok.

(#5333) lenoma válasza gg72 (#5332) üzenetére


lenoma
aktív tag

Teszteletem az iíró szoftvereket.
Amik hibáztak nálam rétegváltásnál Verba 50GB lemezek írásakor:
- Ashampoo burning Studio 21
- CDBurnerXP
-AnyBurn

Ami nem hibázott pedig 5 lemezt is megírtam vele egymás után:
ImgBurn

Azért régi tapasztalat még a CD-s időkből, hogy a lemezek írása között hagyni kell hűlni a fejet!

(#5334) MaxxDamage válasza lenoma (#5333) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én hasonló tesztre RE lemezt szoktam használni és nincs kuka lemez ;)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5335) lenoma válasza MaxxDamage (#5334) üzenetére


lenoma
aktív tag

Pontosítok, nem teszt hanem tényleges írási igény miatt már nem maradt más lehetőség csak az imgburn. Nincs 50gb Bd-re lemezen a 25 GB-os lemezeket bármi gond nélkül megírtja. Azért van ennyi író a gépen, mert a firmware frissítés óta a 25 GB-os újraírható lemezeket csak 24,2 "gb"-nak látta és csak teljes formázással engedett újra írni rájuk teljes kapacitással. Amúgy lehet firmware hiba is ez a rétegváltási rontás írásnál.

(#5336) MaxxDamage válasza lenoma (#5335) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nálam is volt olyan, hogy Pio (ami adatlapomon van) első példányom volt és FW Update után meg is halt (minden lemezt elrontott) pedig az FW hivatalos volt. Aztán gariba vissza küldtem a boltnak és vissza kaptam az árát. :)

A mostanim pár éve vettem (full dobozos, tartozékos) használtan, jó áron és teszi a dolgát. A hozzá kapott író progit szoktam használni ami bevált nekem.

UI:
Az Omega lemezek is beváltak.
Jó pár db meg lett írva (2x Speed) és nem volt gond velük.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5337) lenoma válasza lenoma (#5335) üzenetére


lenoma
aktív tag

Milyen írót adtak hozzá? Honnan tudom letölteni?
Szerintem a lemezmárkák között évek múltával a visszaolvashatóságnál lesznek különbségek.

(#5338) gg72 válasza lenoma (#5333) üzenetére


gg72
veterán

Hát én pedig csak ImgBurn-t használok és nálam ott is előjönnek a hibák.

(#5339) MaxxDamage válasza lenoma (#5337) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

"TotalMedia Extreme 3" amit adtak hozzá (lemezen, full verzió)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5340) TBT


TBT
addikt

Sziasztok!

Az LG jelenleg kapható külső Blu-ray írójával kapcsolatban van valakinek tapasztalata (LG BP55EB40) ?
Érdemes külső meghajtót venni, vagy maradjak a klasszikus belső meghajtóknál?

LG belső íróból 2 típust is találtam:
LG BH16NS40
LG BH16NS55

Mi a különbség köztük, illetve melyiket érdemes venni?
(Most egy ASUS BD íróm van, de ez már nem olvas és nem ír BD lemezeket, csak a DVD-ket és CD-ket ismeri fel). :DDD

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#5341) jeni válasza TBT (#5340) üzenetére


jeni
félisten

eltérő időben adták ki -2-3 év különbséggel.
a külső író előnye ,hogy nem foglal el helyet
viszont
hátránya a szerkezeti felépítése amiben nem olyan stabil,kevésbé masszívabb mint a belső író.
ha tudsz szerez be belső Pioneer írót (sokan ezt használják nagyobb megelégedéssel)
ha nem szükséges neked a BDXL akkor elég a DBK verzió is.

(#5342) M107 válasza jeni (#5341) üzenetére


M107
addikt

:R

Csak is belső PIO nekem a kis ITX házamban csak is egy 206D hadak útját megjárta már.... és egy max 50 lemezt olvasással egyben látott kis 209-es van váltakozva használom..

Gondolkozom, veszek egy új külsőt még arra az 5 évre még végleg csak gyűjtőiek lesznek a bd-lemezek

Max 2027 ig, de lehet hogy addig a tavaly vett 209-em is bírni fogja, ha még a sok lemezt látott 206D ami 2012-es 0 km vettem és még működik...
Max a PS6 ig :) bár addig lehet lesz új optikai lemez formátum, 500 GB minimum, de anno a holott is ígérték és mégse jött.....

LG BD-íróban nem vennék

UI:

Hopp TBT-nek ment volna elnézést jeni :)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5343) jeni válasza M107 (#5342) üzenetére


jeni
félisten

Megbocsájtva :R
Amúgy ha a 209 széria kifutott,miért nem hozzák be a BDR-211 és a 212 verziót az Európai piacra?
A BDR-212 írót most vettem észre,hogy az már kapható az Iponban. :Y

[ Szerkesztve ]

(#5344) M107 válasza jeni (#5343) üzenetére


M107
addikt

:R

S baráti áron ha nem lenne a 209-es írom is már rendelném is arra a pár évre :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5345) jeni válasza M107 (#5344) üzenetére


jeni
félisten

a BDR- 212 írónál ki van hangsúlyozva,hogy M-Disc
Viszont dobták az XL képességét

(#5346) M107 válasza jeni (#5345) üzenetére


M107
addikt

:R

Mondjuk ezek a funkciók soha nem érdekeltek, nekem elég a 50 GB lemez is az M-disc meg hát, olyan hogy majd meglátjuk...
Meg amúgy is már csak backup -ként vannak lemezeim főleg RE-DL de azokból Pana-Verba 50 GB
Meg még egy kis 25 GB és egyéb túri túri lemezek.

Anno 2018 elején leálltam a optikával.....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5347) cas01


cas01
csendes tag

Sziasztok!

Kb 1éve vettem egy LG BH16NS55 írót, csak M-disc archiválás cimen.4,7Gb-os Verbatimot vitte is rendesen.Viszont furcsa módon 25Gb-os Verbatim M-disc-et fel sem ismeri nem látja sehogy, több új lemezzel is probáltam.Pedig BDXL támogatása van az írónak elvileg.Amúgy 1.05 legfrissebb firmware van rajta.
Valaki ötlet ?

Köszi a válaszokat :R

(#5348) nkiss82


nkiss82
friss újonc

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy mi a különbség a Pioneer BDR-S12XLT és BDR-212EBK valamint a BDR-S12UHT és BDR-212UBK között?
Köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#5349) highand


highand
tag

Sziasztok. Tud-e valaki Fehérváron, Siófokon, vagy Budapesten olyan számtech boltot, ahova ha ma felmegyek, tudok venni:
Külső, USP-s, Blu-Ray írót? ma kellene dolgoznom vele és egyszerűen nem találok, pedig sok időt eltöltöttem vele.

Köszönöm előre.

(#5350) Beni2360 válasza highand (#5349) üzenetére


Beni2360
félisten

USB akart az lenni ugye?
Slim vagy 3.5"?
EDigitál Szék Feh.
De ilyen drága terméket nem nagyon tartanak a fiokban.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.