Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) Joshi válasza tomajer (#5549) üzenetére


Joshi
titán

+ Ottó58

Csak halkan jegyzem meg, hogy szerintem ti Panasonicról beszéltek de az valójában Pioneer.

Nekem is Pioneer íróim voltak (207, S08 és most 212), de soha egyikkel se volt gondom. :N

[ Szerkesztve ]

(#5552) DasBoot válasza Ottó58 (#5546) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Köszönöm a részletes kiegészítést.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5553) Ottó58 válasza Joshi (#5551) üzenetére


Ottó58
senior tag

Igazad van, elírás volt, nekem sok Pana cuccom is van, de a többi adat valós.
Lehet ezért is tévesztettem.
Kössz a helyreigazítást!

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5554) djbahool


djbahool
senior tag

Sziasztok!
Pioneer 212 DBK írót vennék.
De a gyártó honlapján nem említi, csak a 25 és 50GB lemez írását.
A 100GB ill. 128GB lemez írást, csak az 212 UBK verziónál említi.
Akinek van 212 DBK, próbált már irni 100 vagy 128-ast lemezt vele?

(#5555) Joshi válasza djbahool (#5554) üzenetére


Joshi
titán

Nekem is 212EBK van és ír mindent. Írtam vele 100-as és 128-as lemezt is. :K Talán abban butább az UBK-nál, hogy ez nem kezeli az eredeti UHD Blu-ray lemezeket, de nem vagyok biztos benne. De az eredeti UHD Blu-ray film lejátszásához eleve csak Intel proci jó valami hardveres másolásvédelmi protokoll miatt amit csak bizonyos Intel generáció tud.

[ Szerkesztve ]

(#5556) Joshi válasza Joshi (#5555) üzenetére


Joshi
titán

Még annyi, hogy a 100-as és 128-as lemezeket tudtommal csak a Panasonic DMP-UB900 asztali Blu-ray lejátszó kezeli. Hangsúlyozom állítólag. Persze ezt a lejátszót már nem kapni és nem is tudja a Dolby Visiont.

[ Szerkesztve ]

(#5557) belinho válasza djbahool (#5554) üzenetére


belinho
senior tag

A 212-DBK-val nem tudsz BD-XL lemezt írni, csak 25-50GB-ot.
Ahogy Joshi is írja a BDR 212-EBK ami írja a 100 és 128GB-os XL lemezeket.

(#5558) Joshi válasza belinho (#5557) üzenetére


Joshi
titán

Basszus benéztem, ő nem is EBK-ról kérdezett hanem DBK-ról. :DDD Igen, csak az EBK és UBK ír BD-XL lemezeket.

Itt a legolcsóbb a 212EBK. :C

[ Szerkesztve ]

(#5559) djbahool válasza Joshi (#5558) üzenetére


djbahool
senior tag

Köszi, mindkettőtöknek.
Akkor DBK felejtős.
Eredeti UHD lemez egyenlőre nem érdekel.

És ha nem ragaszkodom a belsőhöz, akkor jó választás lehet eggy külső Pioneer is?
pl.:
Pioneer BDR-XD07TS
(csak mobilabb mint egy belső)

[ Szerkesztve ]

(#5560) Joshi válasza djbahool (#5559) üzenetére


Joshi
titán

Igen jó az is. :K Az a lényeg hogy tudja írni a BD-R XL lemezeket is. Csak mert eredetileg ez volt a kérdésed.

[ Szerkesztve ]

(#5561) djbahool válasza Joshi (#5560) üzenetére


djbahool
senior tag

Igen, az XL az egyik fő kérdés.
De utóbbi kérdésem főként arra is irányult volna, hogy a külső Pio is Pioneer minőséget képvisel-e.
(nyilván nem véletlenül akarom ezt a márkát pl. LG/Asus helyett)

(#5562) DannyL81


DannyL81
tag

Sziasztok! Külsö, USB-A Blu-ray írót szeretnék venni, amivel M-Disc-et szeretnék írni. Képeket szeretnék archiválni. Tudnátok segíteni, hogy hol és mi most a legjobb vétel? Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#5563) Joshi válasza DannyL81 (#5562) üzenetére


Joshi
titán

Három hsz-el lejjebb lett linkelve (Pioneer BDR-XD07TS). Annyi hogy USB 3.0 kell hozzá.

(#5564) DannyL81 válasza Joshi (#5563) üzenetére


DannyL81
tag

Az van, köszönöm szépen!

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#5565) Beni2360 válasza DannyL81 (#5564) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor egy kis véleményt megoszthatnal róla. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5566) belinho válasza Beni2360 (#5565) üzenetére


belinho
senior tag

USB 3.0-ás csatlakozója van, nem ilyen írója.

(#5567) Joshi válasza Beni2360 (#5565) üzenetére


Joshi
titán

Beni ma nem vagy a toppon. ;] Arra írta, hogy van usb 3.0 a gépén. Ettől függetlenül nagy valószínűséggel ilyen írót vesz. :DDD

(#5568) DannyL81


DannyL81
tag

Igen, USB 3.0-m van. :D De ha megvettem referálok.

Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy

(#5569) Beni2360 válasza Joshi (#5567) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen, most az új mélyhűtő szekrényem körül jár az agyam. Sérült a jobb hátsó lábnál és ki kellene kalapálni egy, keményfa (parketta) darabbal. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5570) M107


M107
addikt

:R

Régebben volt jelentősége olyan 20%ban hogy usb-s vagy belső satás író írta meg a lemezt.
Mivel manapság minőségi lemezeket nagyon kell keresni, és sajnos a technika is haldoklik, így ha pár 1-3 lemezt írsz meg egyszerre bőven elég a hordozható usb-s BD-RW.

Több lemez írása esetén tarts lemezenként olyan 20 perc szünetet mert az író hordozhatósága és vékonysága miatt, nem olyan a hőelvezetés, mint egy belső író esetén, ahol egy jól szellőző házban azért kap némi fuvallatot az egység.

UI:

A lemezekre kitérve nekem a premium lemezeket leszámítva, (mert az tökéletesen :D) egy 206D 2012-es egység, minden lemezt megírt hibátlanul.
Sőt a legaljának titulált Omega Freestyle BD-RE, 25GB, 2X, 2017-óta van még 19 darabom 1 lemezt használtam belőle kb 250-362 írás újra írás teljesn jó olvasható és írható.
+
A sokak által nem tartósnak mondott LHT lemezeim mint olvashatók az első 2015 februári néha dobálva van kicsit maszatos, de a szappanos meleg víz csodákra képes.
Tökéletes a mai napig ilyen lemez

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5571) Ottó58 válasza M107 (#5570) üzenetére


Ottó58
senior tag

"+" -a lemosást én is csináltam mosogatós cuccal, ez oldja a kéz által zsírossá vált felületi szennyeződést, de sokszor ez sem segített.
Menthetetlennek vélt , karcos lemezt políroztam és szerencsémre át tudtam másolni.
Ismerősömnek eskűvő volt egyetlen lemezen, ami a rokonság körében forgott, sajnos sokan nem vigyáztak rá.
Személy szerint Neked intézem a kérdést, mivel a Pio a kedvenced, megvennéd-e használtan, féláron a kevéssé használt BDR 212-t.
Ismerem a gazdáját, szinte alig írt vele, és nincsen fél éves sem.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5572) M107 válasza Ottó58 (#5571) üzenetére


M107
addikt

:R

Nem a kedvencem, de köszönöm az elismerő szavakat, ha tényleg ismered az író előéletét, akkor nem fogatsz mellé.
Nem lehet leírni ide miért kedvelem, mert bünti lenne belőle vagy kitiltás,de a PIO írókat, annyit mondhatok, hogy a egyik vesém odaadnám értük, s nem vagyok FAN!!!!

Még én is megvenném, sőt én 60-70 % árat fizetnék ki érte (magánvélemény volt)

Nagyon bizom bíztam idáig is a PIO írókban, és nem adott rá okot amiért elvesztettem volna a bizalmat (mondom úgy még egyszer, hogy nem vagyok fan)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5573) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét, Mindenkinek! A következő kérdésem, hogy milyen progival tudom átalakítani a lejátszó számára, hogy nézhető legyen a mozgókép? A Blu-ray converter ultimate megfelelő? Üdv.: Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5574) Joshi válasza DasBoot (#5573) üzenetére


Joshi
titán

"milyen progival tudom átalakítani a lejátszó számára, hogy nézhető legyen a mozgókép?"
Ezt pontosítsd kérlek, mert nem tudjuk hogy mit akarsz mire átalakítani?

(#5575) DasBoot válasza Joshi (#5574) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Joshi! Arra gondoltam, egyértelmű, pár hete már kérdezgetek erről, hogy mi is a tervem. A tv-ben szeretnék írott blu-ray lemezekről filmeket nézni. ImgBurn pg. van az íráshoz, ill. Blu-ray Convert a konvertáláshoz, ezek jók?

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5576) Beni2360 válasza DasBoot (#5575) üzenetére


Beni2360
félisten

Mivel akarod lejátszani? Mivel a B. Ray lejátszó síma Mkv fájlokat is lejatszik. Nekem sok lemezen van mkv formában akár 4k minosegben is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5577) DasBoot válasza Beni2360 (#5576) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Egy LG BR lejátszóval szeretném, de eddig csak DVD-t és műsoros BR-eket. írott br lemezzel még nem próbáltam, semmilyen kiterjesztéssel. Ahogy le van írva, a .mkv is járható út. A 4k még nem aktuális. Egy másik része lesz majd a fájl-ok mentése a vincseszterről.

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5578) Beni2360 válasza DasBoot (#5577) üzenetére


Beni2360
félisten

Akkor sima adat ként kell ki írni az mkv fájlt és mehet a mozi. Nem kell semmi átalakítás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5579) DasBoot válasza Beni2360 (#5578) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Köszönöm, ezt megpróbálom. És így a menü is használható?

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5580) DasBoot válasza Beni2360 (#5578) üzenetére


DasBoot
aktív tag

A másik, hogy rengeteg tv felvételem van, ezek általában .ts kiterjesztéssel szerepelnek. Ezeket is simán adatonként tudom másolni.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5581) Beni2360 válasza DasBoot (#5580) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha támogatja a BR lejátszó azt a ts fajlt akkor igen. Ujra írható lemezzel kell kezdeni. Menü meg mitől lenne? Ha adat ként irod fel. Sima falj ként fogod látni mint a hdd-n. Ha több apró videót akarsz felirni és menüt is akarsz hozzá akkor kell az említett kreator. Anno DVD nel csináltam de eléggé macerás volt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5582) DasBoot válasza Beni2360 (#5581) üzenetére


DasBoot
aktív tag

NAS-ról a .ts-t le tudom játszani. Többek itteni javaslatára beszereztem egy Verbatim BD-RE-t, idő hiányában egyszer próbálkoztam, az nemjött össze. Menü attól lenne, ami benne van a letöltöttekben. Nem a több tv felvételhez szeretnék menüt, hanem olyat, ami a gyári lemezen van, mondhatni, megtartani az eredetit. Erre (is) keresem a megoldást

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5583) Beni2360 válasza DasBoot (#5582) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez az egész nem ide tartozik de válaszolok. H a nas-n ISO vagy, BD formában van és tartalmaz menüt akkor simán kiirod az író progival, ott van a menü, hogy mit kell kivalasztani lemez írásra. Van BD írási topik ott kellene folytatni. Én itt befejeztem.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5584) Joshi válasza Beni2360 (#5583) üzenetére


Joshi
titán

Ez a Blu-ray írás topik nem a filmekkel foglalkozik, hanem konkrétan a lemez írásával és annak hibáival. Amire te gondolsz, az inkább ez lenne.

(#5585) Joshi válasza DasBoot (#5582) üzenetére


Joshi
titán

Lemez lejátszáshoz mindenképpen asztali Blu-ray lejátszó kell. Annak nem sok értelme van, hogy lemezre kiírod a fájlokat (mkv, mp4 stb). Akkor inkább vinyón tárold az adataidat és játszd le hálózatról.
Ha rendes menüs Blu-ray lemezt akarsz, akkor az 1:1 ripeket kell keresni ISO formátumban. Általában az infóban oda szokták írni, hogy ha van rajta menü is. Ha van ilyen ISO képfájlod, akkor az ImgBurn-el ki kell írni CD képfájlként. Ennyi. De még egyszer hangsúlyozom, hogy a menüs Blu-ray lemezt csak asztali Blu-ray lejátszóval lehet lejátszani, ahogy egy eredeti lemezt is.

ImgBurn ISO kiírása lemezre.

[ Szerkesztve ]

(#5586) Beni2360 válasza Joshi (#5584) üzenetére


Beni2360
félisten

Volt itt minde fajta igény. BD kiiras, fájl kiirasa, saját menüs BD készítése, és végül kisult, hogy nem kell 4K. Szvsz az a topik másról szól.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5587) Joshi válasza Beni2360 (#5586) üzenetére


Joshi
titán

Az UHD filmek lejátszása topiknak eredetileg nem UHD volt a neve, hanem azt hiszem HD filmek lejátszása. Ezt azután változtatták meg, amióta az UHD elterjedt. Szóval ez a topik igazság szerint minden filmmel kapcsolatos, de elsősorban PC/HTPC lejátszással foglalkozik. Itt szokás kérdezni kódolással kapcsolatban is. ;)

(#5588) DasBoot válasza Joshi (#5585) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Köszönöm! Br lejátszóm van, igaz régiek (LG BD560, Dune HD max). Pedig igen sok értelme van, mivel nem hálózatról szeretném lejátszani (nem részletezem, nem ide tartozik) és nem is vinyóról, ergó marad a lemez. Ezt már évek óta tervezem. Szintén itt írta valaki, hogy ISO-kat jell keresni, ajelenlegiek ben iyenek, nem volt rá szükség (talán a Kontroll a kivétel, meg A Holló). Az ImgBurn-t fogom használni. Pontosan az a célom, hogy br lejátszóval nézhessem meg a filmeket, akár az eredetit. Előző nap éppen egy ISO-t szerette, volna. egyelőre sikertelenül, de kiatálom a módját.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5589) Beni2360 válasza DasBoot (#5588) üzenetére


Beni2360
félisten

Meg én mindig a linkelt topikot ajánlom, mivel nem tudtad megirni. Ennek mi köze annak, hogy Milyen BR írót ? topiknak.

És használd az off gombot. :R

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5590) DasBoot válasza Beni2360 (#5589) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Legyek megkövezve! Gondoltam itt szakemberek fognak válaszolni a problémáim megoldására. Ez olyan lehet, mint a"milyen cangát vegyek?" MTB-t, országútit, city bike-ot, e-bike-ot, cyclo cross-t, pályagépet? MTB-ben cross country-t, dirt-öt? City-ben cssomagtartósat, lánvédőset? Pálában, üldözésest, motorfefelvezetésest? Egy a lényeg a canga, vagy jelen esetben a blu-ray writer, vannak átfedések. Minek ide-oda csapongani, keresgélni, ha egy hozzáértő tud válaszolni az adott kérdésre. Biztosan tud, aki ért a témához.

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5591) Ottó58 válasza DasBoot (#5590) üzenetére


Ottó58
senior tag

[link] Ezt töltsd le, ha cél BD lemezre írni a fájlokat.
Meg kell ismerni a programot, X,Y tengelyen kell elhelyezni a feliratot, szöveget.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5592) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Siker koronázta az első próbálkozásaimat. Egy Nightwish koncertet másoltam a BD-R-re, hiba nélkül.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5593) Joshi válasza DasBoot (#5590) üzenetére


Joshi
titán

Nem egészen. A címből is ki lehet venni, hogy ez konkrétan a Blu-ray írókról mint hardverről szól, abból is a PC-s írókról (belső, külső). És bizony sokan nem feltétlenül értenek a film kódoláshoz, mert kész anyagot írnak ki az adott íróval és író szoftverrel. Jó magam soha nem szerettem film kódolással bíbelődni, én mindig az 1:1 ripeket preferáltam. Ugye ez a sima Blu-ray lemezekig nem volt gond, mert az max 50GB méretű, de az UHD már problémásabb. Persze létezik 100/128GB-os írható lemez is, de azokat nem játsszák le az asztali Blu-ray lejátszók.

A másik probléma a kódolással, hogy minden egyes átkonvertálás minőségromlással jár. Ha már veszem a fáradságot és kiírok valamit lemezre, akkor az legyen eredeti minőség.

(#5594) Ottó58 válasza Joshi (#5593) üzenetére


Ottó58
senior tag

" kiírok valamit lemezre, akkor az legyen eredeti minőség."- a linkelt program éppen ezt teszi.
"DasBoot" ha jól emlékszem BD-re írta volna a dolgait, ez éppen kódolás nélkül írja át, megfelelő formátumba teszi, hogy a lejátszó Blu-Rayként azonosítsa. Én az eredeti felvételeim is így írom az egyik archiválási részként.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5595) DasBoot válasza Joshi (#5593) üzenetére


DasBoot
aktív tag

A kódolással kapcsolatos bekezdéssel maximálisan egyetértek, valamint az 1:1-es ripp-ekkel is. Éppen ez a célom. A mai koncert lejátszása simán műküdött, mellesleg .m2ts a kiterjesztése, simán ment a lejátszás "pörgetés", pl. az ilyeneket hiányoltam a hálózati lejátszásnál. Egyelőre határozottan tetszik, valószűleg jól döntöttem a lemez mellett.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5596) DasBoot válasza Ottó58 (#5591) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Köszönöm. Mindent kipróbálok, amit itt javasolnak.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5597) Joshi válasza Ottó58 (#5594) üzenetére


Joshi
titán

Ne viccelj, szinte csak arról lehet tudni biztosan hogy eredeti 1:1 rip, ami ISO és tartalmazza mindazt az extrákat amit egyébként az eredeti lemez is. Persze léteznek remuxok TS, M2TS, MKV, MP4-ben is, de azok már akkor se biztos hogy érintetlen anyagok. Ugye itt jönnek képbe az ismeretlen release készítők és gányolásaik. Higgyétek el hogy nem vitázni akarok, de az 1:1 rip az csak ISO lehet menüvel mindennel. Sajnos egyre ritkábbak az ilyen anyagok. Szerintem.

ui.: az eredeti 1:1 rip ISO-ban egy írásra kész anyag. Azzal nincs más dolog, mint amit a #5585 hsz-ben írtam.

[ Szerkesztve ]

(#5598) Ottó58 válasza Joshi (#5597) üzenetére


Ottó58
senior tag

DasBoot BD-re írná, ehhez ajánlottam neki ezt a programot

Saját vs. eredeti lemez

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5599) Joshi válasza Ottó58 (#5598) üzenetére


Joshi
titán

Elsőre is értettem hogy mire való ez a program. Én arról beszélek, hogy ha már lemezre ír az ember, akkor az legyen olyan mint az eredeti vagyis csak 1:1 rip. A külön leszedett ilyen-olyan mkv és hasonló release-ek többsége nem eredeti kópia, hanem valami házi kreálmány. Remélem most már érted mire gondoltam.

Én az ilyen videó fájlokat meghagynám úgy ahogy van pl egy vinyón.

(#5600) Moonwolf válasza Ottó58 (#5571) üzenetére


Moonwolf
senior tag

A Pio 209-esemmel csak pár újraírhatós lemezt írtam ki, meg vagy 10db dvd-t, szinte új, az a pár pack panasonic lemez is még bontatlan amit vettem hozzá. :D

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.