Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) Joshi válasza senepros (#5499) üzenetére


Joshi
titán

Ebay-ről még lehet eredeti Pana 25GB-os lemezt venni, de nagyon drágák. Nekem ilyen fajta van, ez tuti hogy Pana mides, de ez az újabb fajta már nem biztos. Persze lehet hogy az újabb lemez is megbízható, de nekem nincs róla tapasztalatom. Most hirtelen ezeket találtam.

Ez van nekem, ez Pana mides.

(#5502) senepros válasza gaben22 (#5500) üzenetére


senepros
csendes tag

Szia! Köszönöm szépen a gyors, és nagyon részletes választ! Átgondolom ebből az aspektusból is, hogy milyen úton menjek tovább. Ha végül optikai vonalon maradnék, akkor az M-Disc (25GB) jó opció lehet 2x sebességgel írva? Köszönöm szépen!

(#5503) senepros válasza Joshi (#5501) üzenetére


senepros
csendes tag

Szia! Köszönöm szépen az ajánlást. Az "eredetei" Panasonic lemezt a belinkelt eladótól vásároltad? Picit tartok a hamisítványoktól. 25GB-os M-Discről nincsen tapasztalatod véletlenül? Sok jót olvastam róla, 2x sebességgel írnám meg a korongokat, és itthon is lehet kapni. Köszönöm szépen!

(#5504) Joshi válasza senepros (#5503) üzenetére


Joshi
titán

Nem innen vettem, ez még abból az időből van amikor még lehetett kapni ~400Ft/db áron. Hát az nem mostanában volt. Az M-Disk az Verbatim, de szerintem az is enyhén szólva is túlárazott. Én maradnék a Panasonic MEI-RA1-001 mid-nél, persze ilyen lemezt csak elvétve lehet kapni. Mondom, lehet hogy a másik is ugyan az, csak újabb a csomagolása.

(#5505) gaben22 válasza senepros (#5502) üzenetére


gaben22
senior tag

M-Disc csak egy ígéret semmi több. Vagy igaz lesz, amit írnak, vagy nem. Nem beszélve róla, hogy az ára miatt (ill. hogy in general optikai adatárolás haldoklik) még pár éves tapasztalat is alig van neten. Ráadásul annak az árából (30x1700 HUF) bőven kijön 2 db 2TBs WD Purple (mielőtt ilyet vennél HDD topicban kérdezz).

És bármit csinálsz 15-25 év múlva hozzá kell nyúlnod a backupokhoz és akkori technológia szerint meg kell újítanod (akkor is, ha most csak HDD-n maradsz). Jó ha 10 millióból 1 ember lesz, aki 50 év múlva előveszi az M-Disc-jét, betolja a működő retro computerébe és azzal menti ki magát a bajból nem pedig valami mással :).

Én személy szerint nem vennék ilyet. De mivel nem csak erre az egyre építesz, hanem ez már a harmadik backupod így még ha nem válik be se lesz tragédia valószínűleg.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5506) senepros


senepros
csendes tag

Kedves Joshi és gaben22! Köszönöm szépen a segítségeteket, és az ajánlásokat. Megpróbálok Panasonic lemezeket szerezni, és a titkosított Cloud backupon is elgondolkozok. Hátha csökkennek a közeljövőben a felhős tárhely árak is!

(#5507) senepros


senepros
csendes tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy adatok (képek, videók, PDF-ek) BD-R-re archiválásakor hogyan jobb írni, hogy magasabb legyen a minősége a végeredménynek? ImgBurn-be behúzni a mappákat és írni, vagy előbb készíteni egy ISO-t a mappákból, és azz az ISO-t írni? A lemez max 4x sebességet bír, de 2x sebességre gondoltam. Úgy olvastam a fórumon, hogy 2x sebesség a legjobb.

Írás közben nem futna semmilyen megterhelő program, SSD lenne forráslemez.

Köszönöm szépen!

(#5508) gaben22 válasza senepros (#5507) üzenetére


gaben22
senior tag

Hello, mai gyors HDD-k is bírják elég jól a gyűrődést, viszont ha sok kis fájlt írnál (mondjuk a legtöbb kisebb mint 64-128KiB, nehéz felső határt mondani, SSD-től is függ, nehéz összehasonlítani egy egypálcás SSD-t mondjuk egy Phison vezérlős FireCuda 530-al), akkor esetleg megfontolhatod, hogy még SSD esetén is megcsinálod előre az ISO-t és azt írod ki. Mindezektől függetlenül a cache méreteket állítsd az író programodban maximumra, az sose árt (Linuxot használok, nem tudom ImgBurnben hol kell).

Írási eredmény ezen felül függ az író minőségétől, lemez minőségétől, majd utána hogy mennyire vigyázol rájuk (ne tedd ki hapfénynek, nagy hőingadozásnak, ez utóbbi mondjuk nekünk hétköznapi embereknek nem igazán kivitelezhető).

Ettől függetlenül, ami fontos adat számodra, azt feltétlen duplán vagy inkább triplán tárold különböző típusú tároló médiumokon.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5509) senepros válasza gaben22 (#5508) üzenetére


senepros
csendes tag

Szia gaben22!

Köszi a segítséget, én is úgy gondoltam, hogy ISO-ból stabilabb az írás... Persze, a tárolásra, és több helyre mentésre figyelek ;-)

(#5510) tomajer


tomajer
tag

Üdvözletem!
Van egy öreg, 7-8 éves ilyenem: PIONEER BD-RW BDR-209D
Nagyon ritkán van használva. Most kellett volna, és azt tapasztaltam, hogy nem látja a Bluray lemezeket. Egyet se. Cd-t DVD-t lát, gond nélkül.
Egyszer sok éve már csinált ilyet, akkor szétszedtem, kis alkohollal megpucoltam a lencséket, és évekre jó lett. Most ugyanez nem oldotta meg a problémát :-(
Van még valami ötlet, vagy kuka?
Más.
Látom, most a 12-eseket preferáljátok.
Valaki le tudja írni, hogy mit jelentenek, a mögötte levő betűk?
Már, ha vennem kéne újat???

Pioneer BDR 212 DBK
PIONEER BDR-212EBK
Pioneer BDR-212E
PIONEER BDR-S12XLT
Ésatöbbi ...

hallotaxi.hu

(#5511) Ottó58 válasza tomajer (#5510) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nekem a 207 ugyanígy adta be a kulcsot.
Alig írt lemezt, vigyáztam rá, mégis. ASUS is így járt!
Nem is tartom jó BD íróknak.
Lite-On iHBS 112 van 2db sokkal többet használtam, mégis mindkettő kitűnő író.
-és a napokban pio DVD íróm is tönkrement!
Én nem vennék Pio BD írót, inkább LG-t.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5512) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szererncsét! Azt kérdezem a Nálam jobban hozzáértőktől, hogy érdemes vásárlni egy LG BU40N-t? Nyilván a kérdésem egyszerú, de remélem kapok rá választ. Előre is köszönöm. Joe

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5513) djbelo válasza DasBoot (#5512) üzenetére


djbelo
senior tag

Azt olvastam valahol, hogy a Ryzen procik nem tudják kezelni az uhd optikai meghajtókat. Intel procival ok.

(#5514) DasBoot válasza djbelo (#5513) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Hááát, nem igazán erre vonatkozott a érdésem, de köszönöm az információt!

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5515) DasBoot válasza DasBoot (#5512) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat! Sokat segítettek a bennfentesek egy kívűlállónak!

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5516) Joshi válasza DasBoot (#5515) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom észrevetted-e, de ez a topik nem nagyon pörög. Azt az LG írót nem nagyon ismerjük így nem is tudunk róla mit mondani. Szerintem vedd meg aztán használd.

(#5517) DasBoot válasza Joshi (#5516) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Természetesen látom, de azért egy kérdésre akkor is illene válaszolni, mikor először felteszi azt az illető. Pedig az LG-t már néhány éve meg lehet vásárolni.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5518) Joshi válasza DasBoot (#5517) üzenetére


Joshi
titán

Az mitől egyértelmű hogy válaszolnak főleg úgy, hogy nem ismerjük azt az LG-t. Az az LG eleve egy notebook író, itt inkább asztali PC-be való 3.5"-os meghajtókat preferálják, többnyire Pioneer meghajtókat.

(#5519) DasBoot válasza Joshi (#5518) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Attól egyértelmű, hogy a "nem ismerem" válasz is válasz.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5520) gaben22 válasza DasBoot (#5519) üzenetére


gaben22
senior tag

nem ismerem

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5521) Joshi válasza DasBoot (#5519) üzenetére


Joshi
titán

Amit gaben22 válaszolt az akkor így rendben van? ;]

[ Szerkesztve ]

(#5522) M107


M107
addikt

:R

LG írót nem vennék anno csak a 4163B 4165B 4167B volt a jó tőlük, bár ezek dvdírók voltak.

Vagy PIO vagy Lite-on most.

UI:
A kis 206D-met anno 0 km szerzem be Verybigboy kollegától, egyszer sem volt szétszedve takarítva még is hibátlanul ír olvas bármit kb 1-1.5 évig állt a szekrényben több 10000 lemez megírása után.
Van egy 209 es pio-m is már vagy 3 éves megírt vagy 20 lemezt össz-vissz mp3, FLAC-os "Panaszkodik" BD-R-jeimet olvasta.
Az is hiba mentes.

Sajnos már lehaló félben van a technika, csak arra használom én is, hogy a nagyon fontos dolgokat ki mentsem minőségi lemezekre amire régebben több 100 ezer Ft-ot költöttem.

Nemsokára, viszont mert laptop-ra állok át, és a kis ITX -es gépemet
880K, 16 GB DDR3, CM AIO vízhűtő, 120 GB EVO 840 12 TB írással csak rendszer volt rajta, + a PIO 206D és 209 EBK, COOLMASTER RC-130-KKN1 ház, egy 500W Cifi CTG 11 éves táppal ami már csere érett kora miatt egyébként hibátlan
(A 2 merevlemezem meg a laptop mellé dokkolóba + a kis WD Elemets 1 TB Hdd-m is.)
elteszem emlékbe vagy potom pénzért megszabadulok tőle 0-50000 Ft között így a kis PIO-k is mennek vele.
Valami USB-s írót nézek alig használatra / év

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5523) M107


M107
addikt

:R
UI:
Lemarad elnézést
Valószínűleg egy ilyen lesz az utódja az íróknak : Pioneer BDR-XS07TS

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5524) Joshi válasza M107 (#5523) üzenetére


Joshi
titán

Olcsóbb ha a meglévő Pio 209-hez veszel egy USB 3.0 racket. Ha nem nagyon írsz, akkor én ennyi pénzt biztosan nem locsolnák el. :N

(#5525) Ottó58 válasza M107 (#5522) üzenetére


Ottó58
senior tag

Szia!
Csak-csak benézel néha ide.
Én meg Piot soha többé, de ASUS BD-t sem.
Sorra mennek tönkre, sőt már egy pár Pio DVD író is beadta a kulcsot.
Sony, Nec, Lite-on és a régi LG írók is kiválóan működnek, még a Plextor 712 is.
Ami nálam bevált: Lite-on BD.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5526) M107 válasza Joshi (#5524) üzenetére


M107
addikt

:R

Igazad lehet, nekem is csak arra kell mert van több 100 mentett BD-lemezem, és Jó pár BD-RE lemezem, és nem szeretném kivágni és elveszíteni azért, mert nem lesz olvasóm /íróm meg az átalakítás hibákat is okozhat ugye.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5527) M107 válasza Ottó58 (#5525) üzenetére


M107
addikt

:R

Persze természetesen kinek mi vált be, Plexek mint kitűnő írók voltak a NEC írásra kiváló olvasásra mint egy porszívó.
BD-re LG akkor se ha utolsó levegőm 1.00000000000000000000000 mp eltűnne
DVD-RAM 4163B 4165B 4167B ezek az isten írók a többi meg, de kinek mi.
Sőt még újabb 870 880 890Sa Plexem is volt anno azóta dj-s barátom használgassa őket audio cd-írásra még egy szutok Tes...os lemezből is egy - két évig minőségit csinál aztán vagy eltűnik róla az adat a lemez mivolta miatt vagy nem.
De ez nem a Plex-ek hibája

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5528) Ottó58 válasza M107 (#5527) üzenetére


Ottó58
senior tag

Találtam egy pár elfeledett régi, karcos audio CD-t, ami a 2003-as Lite-On (LTR-48246S) íróval lett írva úgy kb. 15 éve noname lemezre, mindegyik asztalim lejátsza, sőt írtam is vele, csak fura volt a fogaskerekek hangja, mert nem ékszíjas. A CD írás koszakából adódóan már többezer lemezen van túl.
Sőt az LG-4167-et kipróbáltam, működik, ír-olvas. Ezekután sorban kipróbálom az összeset, ha időm engedi.
Még valami: A Samu 223F egyszerűen elnyűhetetlen!-pedig már több Samu is elhalálozott nálam.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5529) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jó szerencsét! Ki melyik íróprogramot ajánlja? Ki mire esküszik? Előnyeivel, hátrányaival együtt. Az sem lenne baj, ha PC-ről szerkesztési (vágás, konvertálás....stb.) funkció is lenne, ha használnék bármilyet. Rengeteg HD-s tv felvételem van. Utóbbira a VideoRedo-t használom, egyelőre nem néztem, hogy írni is lehet-e vele. CD, DVD-hez a Burn Aware Fee-t használom. A lemezről, lemezre másolás nem követelmény, csak PC-ről, de a blue-ray-hez lévő menü kezelése igen. Köszönöm a válaszokat: Joe

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5530) M107 válasza Ottó58 (#5528) üzenetére


M107
addikt

:R

További sikeres használatot :B :K

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5531) Joshi válasza DasBoot (#5529) üzenetére


Joshi
titán

Blu-ray lemezhez a többség az ImgBurn progit használja, de a Nero is teljesen jó. A videó szerkesztést/vágást külön venném, az író progival már a kész állományt kell kiírni.

(#5532) DasBoot válasza Joshi (#5531) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Köszönöm a választ! Akkor vágáshoz marad a VideoRedo, évek óta ezt használom, az íróprogramokat , pedig kipróbálom.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5533) Joshi válasza DasBoot (#5532) üzenetére


Joshi
titán

Az a legjobb, ha ISO állományt készítesz és azt írod ki lemezre. Fontos, hogy elsőre újraírható lemezre írd ki a cuccot amit aztán próbálj ki a lejátszóval.

(#5534) DasBoot válasza Joshi (#5533) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Pl. BD-RE lemezre?

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5535) DasBoot


DasBoot
aktív tag

Jut eszembe.A BD-RE 2-szer újraírható. Ez, vagy azt jelenti, hogy az első felvétel törölhető, aztán még egyszer, vagy az első felvétel után egy másik alkalommal egy másik felvételt tudok rávenni. A BD-t is le kell zárni?

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5536) Joshi válasza DasBoot (#5535) üzenetére


Joshi
titán

Igen BD-RE az újraírható lemez neve. A 2x-es írás azt jelenti, hogy 2x-es sebességgel írható. Ez azt jelenti, hogy lassabban tudod írni mint az egyszer írható lemezt. Az újraírható lemezt akár 1000x újraírhatod. Újraírható lemezből célszerű a legjobb minőséget venni, hiszen úgy is csak 1db-ot veszel belőle. Nekem van egy 25GB-os egyrétegű és egy 50GB-os kétrétegű lemezem is. Természetesen elég ha csak egy 50GB-os méretűt veszel, de az egyrétegű tartósabb. Persze az egyrétegűre csak 25GB adat fér.

Itt vannak az írási sebességek Blu-ray lemezek esetén. A CD és DVD írási sebessége más.

[ Szerkesztve ]

(#5537) Beni2360 válasza Joshi (#5536) üzenetére


Beni2360
félisten

Bocs az nem maradt le a válaszból, hogy újra írásnál egyszerű törlést kell elötte csinálni ?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5538) DasBoot válasza Beni2360 (#5537) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Nem, nem pontosan ez volt a kérdésem.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5539) Joshi válasza Beni2360 (#5537) üzenetére


Joshi
titán

Újraírható lemeznél csak az első alkalommal kell teljesen formázni a lemezt. Ez ugyan annyi idő mint amennyi ideig teleírjuk a lemezt. 25GB-os lemeznél ~45perc, 50GB-os lemeznél ~90perc. Ezután már nem kell törölni a lemezt újraírás előtt. :N Annyi hogy mindig megkérdezi hogy törölni szeretnénk a lemezt.

(#5540) Beni2360 válasza DasBoot (#5538) üzenetére


Beni2360
félisten

Én nekem 5 db újraírható lemezem van és igen mielőtt új anyagot írok fel egy törlést kell csinálni.
Igaz a kérdés más volt de ajánlották az újraírható lemezt és te kérdezted, hogy: vagy az első felvétel után egy másik alkalommal egy másik felvételt tudok rávenni.
De bocs hogy kérdeztem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5541) Joshi válasza Beni2360 (#5540) üzenetére


Joshi
titán

Újraírásnál nem formázza a lemezt, azt csak a legelső alkalommal kell megcsinálni. Ha újraírod a lemezt, akkor csak felugrik egy figyelmeztető ablak hogy törlődni fog a lemez tartalma. Persze egy pár pillanatig bíbelődik a lemezzel mielőtt nekiáll írni, de az nem azt jelenti hogy formázza.

(#5542) Beni2360 válasza Joshi (#5541) üzenetére


Beni2360
félisten

Már bocsi én nem írtam formázásrol.
De mivel már régen használtam már nem emlékeztem az automatikus törlésre.
De arra igen, hogy valamennyi írás után ajánlott az ismetelt formázás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5543) Joshi válasza Beni2360 (#5542) üzenetére


Joshi
titán

"De arra igen, hogy valamennyi írás után ajánlott az ismetelt formázás."
Persze, de szerintem csak annak aki gyakran ír újraírható lemezt.

(#5544) DasBoot válasza Beni2360 (#5540) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Nem szükséges bocsánatot kérni. Már a válaszokból is tanultam.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5545) DasBoot válasza Joshi (#5536) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Azt hittem sokkal tovább tart az írás.

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#5546) Ottó58


Ottó58
senior tag

A fentiekben sokminden elhangzott, én naponta írok BD RE lemezt ImgBurn progival.
Az anyagot vágó-szerkesztő progival intézem, majd BD formátumba konvertálom megfelelő progival, hogy az asztali is felismerje és le tudja játszani.
Ahogy "Joshi írta, jó minőségű lemezt kell venni (Pana, Verba). Volt olcsó lemezem is, de csak párszor tudtam ráírni, utána egyszerűen föl sem ismerte, vagy hibásként írta meg.
Általában 25GB-ost használok. Pillanatnyilag 5db 25GB-os origi Verbatim lemezem van tartalékban. Ez jól megfelel a Lite_on írónak.
Használatba vételkor kéri csak a teljes lemeztörlést, utána már elég gyorstörléssel elintézni.
Ha pedig törlés nélkül ráereszted az írást, gyorstörlést alkalmaz: "Joshi-Ha újraírod a lemezt, akkor csak felugrik egy figyelmeztető ablak hogy törlődni fog a lemez tartalma. Persze egy pár pillanatig bíbelődik a lemezzel mielőtt nekiáll írni, de az nem azt jelenti hogy formázza."-csak gyorstörlést végez.
Az újraírhatót,- bármilyen sebességre van állítva-kiírja, hogy csak 2x-es sbességgel tudja és fogja is megíni.

Az időbeni formázás és írás, ahogy "Joshi" írta.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5547) Beni2360 válasza Ottó58 (#5546) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen igy a pontos leírás csak mivel én kb 3 éve írtam utoljára lemez, mivel állandóan elrontotta a lemezeket vagyis 1% után lefagyott az egész csak az újraírható írta meg. Elfelejtettem a sorrendet, de tudtam, hogy egy törlés van az újra írás elött. Pontosítva a BDR-209D íróm most csak 2x sebességgel hajlandó írni. Pedig nem volt vele talán 50 db lemez kiírva. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5548) Ottó58 válasza Beni2360 (#5547) üzenetére


Ottó58
senior tag

Hát nem sokat jósolok neki.
Nekem a 207 ment tönkre, először nem írt, később nem is olvasott. Újabb korában a gyengébb minőségű lemezt meg sem írta, a Lite-On megírta az asztali olvasta. Akkor melyik a jobb író? Nem is a Pana.
Sose Pana BDR!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5549) tomajer válasza Ottó58 (#5548) üzenetére


tomajer
tag

Nna de akkor milyet vegyek?
Az LG-t lehúztátok, a Pana, nekem is meghalt ... Lite-on-t, Plextort nem árulnak... :-(

hallotaxi.hu

(#5550) Beni2360 válasza tomajer (#5549) üzenetére


Beni2360
félisten

Lite-On IHES208-08
Lite-On 24x Ultra-Slim Portable
Valami leírás.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.