Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4851) djbelo


djbelo
senior tag

Erről mi a véleményetek? [link]

(#4852) jeni válasza djbelo (#4851) üzenetére


jeni
félisten

egy hordozható optikai felvevő-lejátszó a PC világában sok-sok pénzért :R

(#4853) djbelo válasza jeni (#4852) üzenetére


djbelo
senior tag

:C Igazából arra lettem volna kíváncsi,hogy szerintem ma már jobban megéri megvenni így, mint belső optikai meghajtót tenni egy rackbe. Sok hozzászólásban olvastam, hogy a Pioneer BDR-209DBK ajánljátok hozzá egy ilyet:[link] De ha összeadjuk az árakat......brrrrr.... :N
Hordozhatóban is Pioneert ajánljátok? Ez sima DVD-író, ezt néztem:[link]

[ Szerkesztve ]

(#4854) Ereshkigal válasza djbelo (#4853) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Hordozhatót nem szoktak ajánlani, jobb elkerülni egy fölösleges sata/usb átalakítást. De ha már muszáj, akkor maradjunk szerintem egy jó Pioneer írónál és azt tegyük rackbe.

[ Szerkesztve ]

(#4855) jeni válasza djbelo (#4853) üzenetére


jeni
félisten

azért írtam,mert biztosra veszem nincs ilyen a magyar földön aki épen egy külső PIONEER BDR-XD05TB-t vagy egy ilyet PIONEER BDR-XS06T vett volna. ezért kijelenteni,hogy érdemes vagy ajánlott nem vállalkozna rá senki sem.
árban tényleg drágább és méretesebb egy belső író + RACK hozzá. ez nem vitás. de.... ha másik oldalát nézzük akkor viszont megtérül az ára. LEGALÁBBIS OLYAN ÉRTELEMBEN,hogy nem kell tartani az idő előtti elromlásról.

a linkelt sima író az a DVD topikba való. az viszont nem tud Blu-Ray lemezt kezelni. a neten kell megnézni,hogy a külső DVD író az tényleg Pioneer? én biztosan nem tudnék egyértelmű választ adni rá.
hordozhatósat sosem ajánlunk tényleges írásra. azt igen ha valakinek kell a vonatra egy külső USB 2.0 (3.0) író. így akár az aprón levő új Samsung is megvehető 4000Ft-ért vagy a boltban egy LG GP57EB40-s modell 6410Ft 2év garival.
a Pioneer külsőre csak 1év gari van. bár abban előnynek látom,hogy annak felnyitható teteje van. így kevésbé van kitéve kopásnak mint egy előre nyitó tálcás írónak.

[ Szerkesztve ]

(#4856) szutika


szutika
csendes tag

Sziasztok vásárolnék egy ilyen írót LG BE16NU50 külső Blu-Ray író USB 3.0 mivel nincs semmiféle meghajtóhely a pc házamban,valaki tudna bővebb infót mondani róla hogy milyen egyáltalán érdemes e megvenni,milyen lemezt szeret-vagy milyet érdemes venni hozzá,vagy egyáltalán milyen írót ajánlanátok helyette . Előre is köszönöm a választ!!!!

(#4857) jeni válasza szutika (#4856) üzenetére


jeni
félisten

Hello
MIvel PC házad van,bár inkább vettél volna olyat amibe van 1 db 5,25 férőhely. :U
Így a hordozhatóság kizárva! Ezért egy külső 5,25 házat+ Pioneer BDR-209 írót.

(#4858) szutika válasza jeni (#4857) üzenetére


szutika
csendes tag

Értelek de úgy eléggé sokat ugrik az ár mivel egy külső tok egy huszas,még az író,de lehet hogy ez a variáns lesz esetleg nem egyszerre vásárolom meg,még egy kérdés nézem ezt a pio írót két félét látok belőle, Pioneer BDR-209 DBK és a 209 EBK miben különböznek???

(#4859) MaxxDamage válasza szutika (#4858) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

EBK az támogatja az XL lemezeket (is) tudtommal.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4860) jeni válasza szutika (#4858) üzenetére


jeni
félisten

Valamit valamiért.
Valóban a jobb verzió drágább-viszont általánosabban kimondható,hogy jobb is (értelemszerűen azoknak nem akiknek idő elött elromlott)
A 209EBK és a XL09 (ennek picit extrább a kivitele) azok BDXL képesek.

Az LG,a Samsung,az Asus azokra nem adnak ki utólag firmware javításokat.

Ezért is inkább a Pioneer a javasolt! Arra lehet építeni.

(#4861) szutika válasza jeni (#4860) üzenetére


szutika
csendes tag

Aham értelek nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget,akkor pio lesz a választott,tokot meg majd valamit nézek :)

[ Szerkesztve ]

(#4862) jeni válasza szutika (#4861) üzenetére


jeni
félisten

Kétségtelen tény, bassz@tt drága lett a külső 5.25 USB ház. Azon az áron másik pc házat lehetne venni.
Ha adhatok tippet.
Keress régi külső normál házas (rendes pc író van benne) és a belsőt kidobva betennék egy Pio irót. Többnyire LG régebbi házak azok)

Gondolom a pc ház csere az nem jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#4863) szutika válasza jeni (#4862) üzenetére


szutika
csendes tag

Értelek de a blu Ray-ek kell az adatátviteli sebesség,arra meg csekély egy usb 2.0 ház nem,legalábbis szerintem ezért gondoltam hogy egy régi ház nem igazán lenne ideális választás gondolom de ne legyen igazam :)

(#4864) szutika válasza jeni (#4862) üzenetére


szutika
csendes tag

Közben utánanéztem pár dolognak sajna a külső LG DVD írók belül egyik sem sata csatolású ezért ez a lehetőség ugrott :(

(#4865) szutika


szutika
csendes tag

Ezzel is szemezgetek,állítólag pio író van benne vélemény??? [link]

(#4866) jeni válasza szutika (#4865) üzenetére


jeni
félisten

ebbe feltehetőleg a 208 Pio van benne,viszont most nincs kínálatban
legalábbis még két helyen kapható
[link] [link]
A4Team boltban biztosan megkapod

(#4867) numera007


numera007
tag

Sziasztok! BL írót keresek ami tud M-DISC-ek írni. A cél csak annyi, hogy a családi videókat learchiváljam 25GB-os lemezekre. Utána max porfogó lenne gépbe. Mi az ajánlott olcsó de a célnak megfelelő vétel? Köszi

(#4868) jeni válasza numera007 (#4867) üzenetére


jeni
félisten

Helló
LG

(#4869) rpet válasza numera007 (#4867) üzenetére


rpet
csendes tag

Válasz:

Én M-DISC-es DVD/BL írót fogok venni.
PC-be való: LG BH16NS55 - kb.20eft
LAPTOP-ba való: LG BU40N - kb.20-30 eft (itthon nem kapható)

Még nem döntöttem el, melyik legyen.
Van a BU50N is, nem tudom mennyiben más mint a fenti. Hivatalos adatokat nem találtam róla.

[ Szerkesztve ]

(#4870) jeni válasza rpet (#4869) üzenetére


jeni
félisten

A notiba való LG-BU40 az 9,5mm

A Pioneer is tudja csak bizonyos firmware kell hozzá
Egyébként kivédhető a dolog,ha olyan DVD írót veszel ami M-Disc képes és ahhoz meg egy rendes Blu-Ray írót kell venni.
Relatíve az M-Disc önmagában drágább,de és csak elméletben tart tovább!

A BU-50N az még vékonyabb vagyis 9.0mm (ehhez van külső 3.0 ház forgalomban?) és Panasonic gyártmány?

[ Szerkesztve ]

(#4871) jeni válasza jeni (#4870) üzenetére


jeni
félisten

LG-BU40

Pioneer BDR-S11J-X is UHD-s.

Ellenben az UHD-s írók nagyon drágán lesznek kaphatóak!

(#4872) numera007 válasza jeni (#4870) üzenetére


numera007
tag

Igen néztem én is, de találtam Millenniata eredeti gyári BD-R 25GB-os lemezt kintről olcsóbban mint itthon. 15db-t adnak annyiért mint itthon a 10-t.

(#4873) Inqontrol


Inqontrol
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. HTPC-hez milyen optikai meghajtó az ideális külső vagy belső? Csak film nézésre lenne használva írásra nem.
Illetve milyet Blu-ray meghajtót ajánlanátok?

Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv.: Inqontrol

(#4874) jeni válasza Inqontrol (#4873) üzenetére


jeni
félisten

Gyere akkor ha meg van a HTPC házad. :R
Ugyanis az alapján kell,hogy vegyél belső írót vagy egy USB-s.
A külső írók kevésbé tartósak kivéve ha rendes PC-s 5,25 méretű író van benne.

(#4875) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a PIONEER BDR-S09XLT az ahogy látom tud szintén BD TL és QL lemezeket is írni. Ez már egy újabb generáció? Itt a QL a 128GB-os lemezeket érinti?

Ez a modell: BDR-S11J-X az előző utódja?

Miben tud többet ez a meghajtó a BDR-S09XLT-hez képest? Ahhoz képest, hogy januárban mutatták be sehol sem lehet kapni. Valaki kérem segítsen miben tud többet? Ahogy nézem TL és QL lemezeket mind a kettő tud írni.

Érdemes várni az újabbra? Azért lenne fontos mert a Pio 208-as megpusztult. Nagyon köszönöm a gyors segítséget.

(#4876) jeni válasza Mexildos (#4875) üzenetére


jeni
félisten

Hello!

A Pioneer BDR-209M is azonos a S09XLT íróval ,abban térnek el egymástól,hogy az XLT az picit stabilabb házzal jön ki,esetleg a firmware picit specifikusabb (ez nem tuti). A cucc már 3éves lehet.

Igen,legújabb a BDR-S11J-X ami már UHD képes író! Ebay,Amazon lehet kapni szép áron!
Az UHD az már 4K felbontásban rögzít a lemezen,ehhez olyan lejátszó is kell vagy PC író.
Ritka,hogy egy Pioneer elhalálozik.

(#4877) Mexildos válasza jeni (#4876) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Köszi az infót. Akkor ha jól értem az S09XLT is tud triple layeres és quad layeres lemezt írni csak UHD 4k-t nem tud kezelni?

Magyarországon a BDR-211UBK illetve a BDR-S11J-X sehol nem láttam. Pedig kaphatóak más országokban. Ezt lehet tudni miért nem árulja senki? Miért a a "9"-es ami még a boltok polcain van ha már januárban bemutatták?

[ Szerkesztve ]

(#4878) jeni válasza Mexildos (#4877) üzenetére


jeni
félisten

60000Ft ár szerinted vevő csalogató?
Bár innen 40000Ft lenne.

[ Szerkesztve ]

(#4879) jeni


jeni
félisten

NEW!
Külső USB 3.0 ház

itt csomagban is adják

fent az jobb oldalsó sávban levő Add a Protection Plan: ez mennyire valós,hogy adnak hozzá 3 vagy 4 év garit?

[ Szerkesztve ]

(#4880) Inqontrol


Inqontrol
csendes tag

Sziasztok!

Úgy néz ki meg van az új HTPC házam. Egy Fractal Design Node 804, ha minden igaz akkor ebbe lehet tenni egy blu-ray olvasót(írót). Milyet ajánlanátok bele csak filmezésre használnám írásra nem.

Előre is köszi!

Üdv.: Inqontrol

(#4881) jeni válasza Inqontrol (#4880) üzenetére


jeni
félisten

Ha erre gondolsz akkor én nem is látok helyet,hogy hova is tehetnéd a BD olvasót?
USB 3.0 kivitelben tehetsz de az már külsős kivitel

normál BD olvasó(író) plusz külső ház ez kivételesen gyárilag szerelt PC-s normál BD író van benne,viszonylag tartósabb (Pioneer van benne elvileg).
vagy
USB 3.0 BD író.

(#4882) Inqontrol válasza jeni (#4881) üzenetére


Inqontrol
csendes tag

Szia!
Az előlap mögé lehet betenni, a leírásában ez van "Additional space in the front to mount a slim slot-in ODD, optical bay drive, and 2 x 2.5″ drives.
Fan controller included."
https://uk.hardware.info/product/209822/fractal-design-node-804/photos
Itt látni a negyedik képen.

(#4883) jeni válasza Inqontrol (#4882) üzenetére


jeni
félisten

azt láttam de nem tudtam elképzelni,hogy fogja ott kiadni a lemezt?
amúgy egy ilyen állásban nem szerencsés működtetni az ODD-t. A notiba való optikai meghajtók gyengék!
Valami szellőzésre gondoltam.
Így ismét megnézve spec.:
Slimline optical drive space

kérdés honnan szerzel be új notiba való BD olvasót?
Itthon már csak külsőset kapni. Beszerelhetős már nincs forgalomban. Kintről hozatod be?
ja akkor oda milyen kell?
9mm
9,5mm
12,7mm

(#4884) jeni


jeni
félisten

(#4885) talicska válasza jeni (#4884) üzenetére


talicska
újonc

Szia!

Ugyanez (most már legalábbis) PCX-nél kicsit mégolcsóbb (bár itt valamiért USB2.0-ás csatolófelületet írnak :DDD). Amúgy ha elsősorban filmnézésre (és nagyritkán esetleg lemez írásra is) kellene nekem egy, akkor jó lesz ez a Pioneer BDR-209EBK, vagy jobban járnék egy Pioneer BDR-S09XLT meghajtóval? Bestmarkt-on egész baráti áron van most (bár csak rendelésre, de tudok várni). Korábban írtad, hogy az XLT-nek stabilabb háza van, az pontosan mit jelent? Nem lötyög rajta a fekete műanyag borítás és/vagy a tálcájának kinyitva nincs holtjátéka? :U Ér annyival többet az a BDR-S09XLT?

(#4886) jeni válasza talicska (#4885) üzenetére


jeni
félisten

Megemelte pár Ft-al az árát azóta!
18e.Ft alatt volt valamennyivel. Ez a BDR-209EBK

3000Ft-al szebbet kapsz,meg aztán a felépítése por védettebb,stabilabb -ez mennyire igaz--passz,de ez nem nem fog javítani az íráson szerintem. Inkább lemezfüggő a dolog. Elvileg firmware-n is javítottak,de ezt senki sem tudja megerősíteni.
Tehát tök mindegy szerintem. Az elektronika, a lézerfej és a motor ugyanaz.
Ami látszik az csak az előlapja,mivel beszereled a házba.

[ Szerkesztve ]

(#4887) talicska válasza jeni (#4886) üzenetére


talicska
újonc

Köszi, akkor marad az BDR-209EBK, a gépház úgyis porszűrős, a meghajtó elejét meg csak akkor látom, amikor berakok egy lemezt.

(#4888) Márton


Márton
nagyúr

Asus BW-12B1ST:
DVD írás után a visszaellenőrzés igaz, hogy csendes, de nagyon lassan történik. Miért?
Neroval írok. Érzékeli, hogy dvd video formátum, és nem kapcsol "adat módba"?
köszi

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4889) hommeros


hommeros
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni külső Bluray írót, ami tud BDXL lemezt írni. Backupolni használnám első sorban.

Melyiket lenne érdemes választani?
[link]
[link]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#4890) jeni válasza hommeros (#4889) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Én egyiket sem vennem meg.
Főleg ha XL írásra is kell neked. Inkább asztali Pc DB író.
Pioneer 209EBK
LG
+hozzá egy kulső házat.
HA KELL a hordozhatóság kkor mindegy melyiket veszed.

(#4891) hommeros válasza jeni (#4890) üzenetére


hommeros
őstag

XL írásra ezek miért nem jók? Vagy miben rosszabbak?
Honnan szerezhető ilyen külső ház?

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#4892) jeni válasza hommeros (#4891) üzenetére


jeni
félisten

nem az a baj,hogy nem írja meg hanem az a baj,hogy nem tartós darabok ezek.
ezek nem terhelésre valóak amolyan legyen otthon valami cucc kategória.
szerkezetileg nem egy erős vázra épülnek.
csupa műanyag és vékony lemezek.
hajlamosak a fejek állásánál elállítódni és ez a pontatlanságra vezet.
írás és írás közt is vannak különbségek!
ez érvényes az írókra is.

RaidSonic

Delock

[ Szerkesztve ]

(#4893) hommeros válasza jeni (#4892) üzenetére


hommeros
őstag

Köszönöm a kimerítő infót! :R

Ez a Pioneer biztosan tudja az M-DIsc-et írni? Mert a leírásából nekem ez nem derült ki sajnos.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#4894) jeni válasza hommeros (#4893) üzenetére


jeni
félisten

A netről szedtem le,ott nincs az EBK verzió de valahol láttam hogy az is alkalmas de csak valamely firmware verzióval.
Ha biztosra akarsz menni akkor az LG-t válaszd. Hátrány a dologban az,hogy LG íróra nem várható firmware frissítés!
A Pioneer cuccra nagyobb eséllyel jönnek javítások. Az említett Pioneer sem fiatal,de ma is megállja a helyét.

M-Disc

Amúgy miért nem veszel úgy írót,hogy ha a Pioneer nem alkalmas M-Disc írására,akkor a mellé vennék egy LG DVD írót ami tudja az M-Disc lemez kezelését.

[ Szerkesztve ]

(#4895) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy belső BluRay írót.

Videók, fényképek archiválása meg mp3-ak (dc++)
Földön maradt árú cuccra gondolok, néztem a 209dbk-t meg ebk-t hogy elvileg mdiscet a dbk ír, de csak 50est, de van kírni való bőven, ergo jobb lenne a 100-as és mdisc, nem annyira horror ár és pont az lenne a lényeg, hogy maradandóak legyenek a cuccaim...

Köszönöm

(#4896) higbo válasza csikosdapro (#4895) üzenetére


higbo
tag

Helló!
Pio 209EBK-val csatlakozok. Én is gondolkozok, hogy jobb lenne külső drive –ként hasznáni az írót, mivel ritkán lesz használva, olyan 30 lemez kiírása után.

Van tapasztalata valakinek ezzel a megoldással (ebay) ? A táptól egy kicsit félek… egyrészt csak 2A az 209-nek meg elvileg 2.2A kellene. Amíg írok kitenném az asztalra aztán mehetne vissza a dobozába az író.

(#4897) MaxxDamage válasza higbo (#4896) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én ezt a RaidSonic -t használom Pio. 209EBK íróval nagy megelégedéssel már egy jó ideje. (ideje nagyrészét szivaccsal bélelt fiókban tölti - felette lévő ugyanilyen fiókban HDD-k helyezkednek el :DD )

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4898) Beni2360 válasza MaxxDamage (#4897) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem is ilyen van én is csak jókat tudok róla mondani, csak az sok kékfény ne lenne.
Igaz egyenként le lehet őket választani de akkor nincs semmi vissza jelzés a munkánál. És 2A tápot adtak hozzá.
Most egy 2 TB vinyó van benne és teljesen lekapcsoltam a fényeket mert zavaró volt film nézés közben.
Ellenben a ház leállítja a vinyót ha nem használjuk. Sokan keresnek olyan külső házat ami ezt megteszi.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4899) jeni válasza higbo (#4896) üzenetére


jeni
félisten

Keress vissza,mintha írtam más külső házat a PC-s 5,25 írónak. Az nem annyira világítós.

Használtan ilyet az aprón kifoghatsz olcsóbban!
LCPOWER EH-525B-PS 5,25"

Ez meg közben elfogyott!

Talán innen?

[ Szerkesztve ]

(#4900) Beni2360 válasza jeni (#4899) üzenetére


Beni2360
félisten

Két éve amikor én kerestem ilyen házat, ha jól emlékszek akkor Kínából lett volna olyan ház amibe alulról lehetett egy vinyót bele rakni. De lehet, hogy keverem valami mással. :F
Tudsz ilyenről?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.