Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5154) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, Blu-ray író vásárláshoz (nem kölcsönre lenne szükségem :D ) milyet érdemes venni ,s írható lemezekből milyet ? Kezdenék 25 gigással. Itmedia oldal..

Köszönöm!

(#5155) bigrobika


bigrobika
csendes tag

Üdv mindenkinek. Egy kis segítség kellene. Valószinűleg a végét járja a dvd-íróm. Létezik még olyan író ami képes cd lemezt négyszeresen írni? Nem vagyok jártas a témában. Előre is köszönöm a válaszokat. Robi

(#5156) jeni válasza bigrobika (#5155) üzenetére


jeni
félisten

hello!

a használt piacon talán van még ilyen de lehet nem mennél vele semmire mert a ma kapható CD korong nem 4x sebességű íróra lett legyártva.
maga az író programok sem tudnak 4x sebességet megadni.

talán egy régi gépben,régi író programokkal,régebbi gyártású írókkal lehetségesek,a kérdés,hogy ezekhez találsz még korongokat? bár nekem vannak még ilyen lemezeim.

tomaszka88

nincs kínálat már

Pioneer vagy LG

Lemezekből elfogadható árban Verbatim.

[ Szerkesztve ]

(#5157) tomaszka88 válasza jeni (#5156) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Köszönöm a válaszod! Szerintem Pio lesz. :)

(#5158) M107 válasza tomaszka88 (#5154) üzenetére


M107
addikt

:R

Ajánlott :

Pioneer BDR-209DBK

[link]

Lemez :

Panasonic BD-R 6x (25GB) BluRay 25cake *Print* (JAPAN)

[link]

. .
Verbatim BluRay BD-R 6x (25GB) 50cake HTL 43838 Taiwan

[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5159) koncsik válasza M107 (#5158) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Ezt én is köszi, pont most akartam kérdezni a lemezes fórumban, hogy mi az ajánlott 50-es BD. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5160) tomaszka88 válasza M107 (#5158) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm!

A kérdésem az lenne még, hogy lehet 6x írni vagy 4x-en ? Az írásminőség miatt kérdezem.

(#5161) M107 válasza tomaszka88 (#5160) üzenetére


M107
addikt

:R

Mehet rá a ráírt 6X ,sőt én anno írtam rá 12X is mert a 206D felajánlotta.
Azóta sincs gondom a lemezzel, viszont mivel tesztelő írom nincs így csak a beolvasás és az elérés gyorsaságát tudom említeni.
Mp3-ak vannak rajta, de megkeresem mert nincs napi használatban és beteszem a képét.

UI:

Panasonic 6X BD-R 12 X írva Nero akkori portable íróprogramjával :

A Dátum idő is akkori, amikor készült, idáig nem volt gondom se a 6 éves és 10 hónapos 206D, se az új 209 írómmal sem.
Gyors tökéletes :)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5162) bigrobika válasza jeni (#5156) üzenetére


bigrobika
csendes tag

Tehát ha jól értem, akkor nincs olyan író ami ma képes 4x-essel CD-ét írni. Lemez biztos van, mert vettem két hete Verbatimot és engedi 4szeresen írni, csak már nem igazán jó az író.

(#5163) jeni válasza bigrobika (#5162) üzenetére


jeni
félisten

Lehetséges, hogy van ami tud 4x pörkölni bolti új termék esetén. Az a kérdés van e olyan program és lemez amire lehet 4x írni? Ha van mód manuálisan kiválasztani akkor lehetséges a 4x írás.

[ Szerkesztve ]

(#5164) M107 válasza bigrobika (#5162) üzenetére


M107
addikt

:R

Nekem pl, a pio 206D is meg a 209 is BD-RW mindkettő a verbatim 52X cd lemezeket csak vagy 4X vagy 8X engedi megírni.

Nem hamis lemezek :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5165) tomaszka88 válasza M107 (#5161) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Köszi szépen.Ha meg lesz meg is írom 6x-an én is. Néztem ezt az írót Pioneer BDR-S09XLT ,ez jónak mondható ?

[ Szerkesztve ]

(#5166) jeni válasza tomaszka88 (#5165) üzenetére


jeni
félisten

Ez ugyanaz mint a 209EBK. Más házban.

(#5167) bigrobika válasza M107 (#5164) üzenetére


bigrobika
csendes tag

A Pioneer BDR-209DBK tud CD-ét 4szeresen írni?

(#5168) gg72 válasza bigrobika (#5167) üzenetére


gg72
veterán

(#5169) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Szinte média fájlokat írnék Bd-re. Fotók,videók,zenék. A kérdésem az lenne, Neroval és a fent említett Pana lemezzel meg lehet írni 6x-an? Gondolom jobb minőségűek ezek a bd lemezek,mint a mostani i dupla rétegűek.

(#5170) gaben22 válasza tomaszka88 (#5169) üzenetére


gaben22
senior tag

Te döntsd el mennyire fontos neked az adott adat, ha nagyon akkor alapszabály, hogy duplikálva tárolsz mindent különböző médiumon (HDD, cloud...) és mellé Panasonic egyrétegű lemezre írsz. BD esetén kétrétegű lemezeket nem szokás a biztos megoldások közé sorolni. Cserébe az drága, ezért ha nem annyira fontos az adat, akkor menj lejjebb a minőségben, egész sokat tudsz spórolni. BD esetén azt szokták mondani, hogy annyival kell írni, ami a lemezre van írva. Ez számomra is szokatlan volt a CD/DVD világ után, de elfogadom.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5171) tomaszka88 válasza gaben22 (#5170) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Tulajdonképpen igen, adattárolásra kellene,én is egyrétegűben gondolkodtam. Mi az oka, amiért nem biztos megoldás a dupla réteg? Milyen író programot érdemes használni ?

[ Szerkesztve ]

(#5172) Beni2360 válasza tomaszka88 (#5171) üzenetére


Beni2360
félisten

Itt az ImgBurn progi ajánlott.
És ha lehet minden más szoftver előtte teljes kitakarítása ha jó emlékszem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5173) M107 válasza tomaszka88 (#5169) üzenetére


M107
addikt

:R

Panasonic 25 GB 6X lemez ajánlott
Imgburn vagy Nero portable író program-ok

[link]
[link]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5174) tomaszka88 válasza M107 (#5173) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Mi a helyzet a Verba HTL lemezeivel ? :) Mi a különbség a két író között ? 209EBK - BDR-S09XLT

(#5175) bigrobika válasza gg72 (#5168) üzenetére


bigrobika
csendes tag

Köszönöm.

(#5176) M107 válasza tomaszka88 (#5174) üzenetére


M107
addikt

:R

Nem használtam még olyan lemezt, így nem tudom a különbséget.

209EBK

DVD-RAM is ír Blu-ray XL 75-100 GB lemezt is ír és olvas

BDR-S09XLT

Ő a full xtra.
Porállóbb a ház és a mechanika XL lemezek szintén kezeli

A D-s végütől meg annyiban is különböznek, hogy DVD-RAM ot is írnak.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5177) tomaszka88 válasza M107 (#5176) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Köszi a sok infót. A verba lemezt fogom kipróbálni. Neroval írjak majd vagy inkább imgburnnal ?

(#5178) jeni válasza M107 (#5176) üzenetére


jeni
félisten

Az a tuti,hogy a burkolata az amiben eltérnek,de nem tartóm kizártnak,hogy esetleg a firmware közt is van különbség kettő között.

tomaszka88

Imgburn az eddigi javallót progi

[ Szerkesztve ]

(#5179) tomaszka88 válasza jeni (#5178) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Képeket / videókat írnék. Íráskor be is kell állítani a booktypeot?

(#5180) jeni válasza tomaszka88 (#5179) üzenetére


jeni
félisten

(#5181) tomaszka88 válasza jeni (#5180) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Most már jobban beleásom magam, végig olvasgatom amit küldtél. Már tisztul a kép BD írás ügyileg.

Köszönöm mindenkinek a segítségét! :)

(#5182) M107 válasza tomaszka88 (#5177) üzenetére


M107
addikt

:R

Imgburn kész Iso képet írok csak, a többi Nero-val annak is a portable változatával, ami mentes mindenféle sallangtól.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5183) tomaszka88 válasza M107 (#5182) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Tehát,ha pl. adat lemezt írok majd BD-re imgburnnal , előtte érdemes Isoba rakni ? :)

(#5184) M107 válasza tomaszka88 (#5183) üzenetére


M107
addikt

:R

Csinált iso-val ( amit én csinálok nem foglalkoznék ) persze ha csak nem értesz a készítéséhez.
Ha más által készített normálisan működő ISO egyéb kép file ( virágbolti pl ) Imageburn, minden mást én Nero portable írok ( adat, audio cd, video s-video cd stb-stb )

UI:

Amúgy már nagyon ritkán írok, BD lemezeim is már csak archiválásra vannak, csak a fontos adatok kimentésére.
+
Van egy pár ( Kb 150 darab ) 25/50 GB BD-RE lemezem amit használok ideiglenes tárolásra, meg pár ritkaság számba ment Plextor JVC Samsung stb CD/-R RW DVD-+R RW lemezem UAE Verbatim Dvd+R :)
Meg pár 25 pakkos Blu-ray 25 GB LHT Verba 25 GB lemezem, s egyéb említésre sem méltó BD-R lemezem.
Meg egy pár Panasonic BD-R 25 GB 6X The Best :) lemezem

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5185) tomaszka88 válasza M107 (#5184) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Pl. Powerisoval megcsinálom a képfájlt, és imgburnnal kiírom, de szerintem a nero is jó lesz adat lemez készítésre. Verba Htl lemezek mehetnek 6x írással ?

(#5186) M107 válasza tomaszka88 (#5185) üzenetére


M107
addikt

:R

Természetesen mehetnek 6X

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5187) tomaszka88 válasza M107 (#5186) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Úgy lesz, köszi. Ez a Pio író BDR-S09XLT megtudja írni ezt az M-discet ,jó fajta ez?

Verbatim BluRay M-Disc BDXL BD-R 4x (100GB) NormalJC (43833) Japan (IT13474)

:))

(#5188) jeni válasza tomaszka88 (#5187) üzenetére


jeni
félisten

Hivatalosan NEM!

Itt az íróról a dokumentáció. Ebből látni,hogy nem támogatják hivatalosan, csak bizonyos firmware segítségével.

Az LG alapból tudja.

Ez a Verbatim M-Disc comp lista.

(#5189) tomaszka88 válasza jeni (#5188) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Átnéztem a listát,de az hogy lehet ,hogy a xl-es lemezekről nincs benne leírás? Meg ez a BDR209 D-hez van. Az író, az xl lemezek írását támogatja. Dobozán feltüntetve: BD-R TL/QL
Nem írják,hogy firmware segítségével,azonban találtam hozzá friss firmwaret.

Hogyan kell majd felrakni ? Utilityt letölteni hozzá,és azon keresztül ?

https://pioneer.jp/device_e/product-e/ibs/device_e/dev00001r_e.html

[ Szerkesztve ]

(#5190) jeni válasza tomaszka88 (#5189) üzenetére


jeni
félisten

Én az M-Disc-re írtam,hogy az független,hogy EBK vagy DBK az író.

Természetesen a BD-R DL/TL/QL lemez az EBK és az S09XLT írókra vonatkozik a 100Gb lemez esetén.

Az M-Disc ettől független.

A Pioneer firmware 1.1 verziónál a másik lista alapján lenne képes megírni,de a lista amúgy is régi.

Egy 100GB M-Disc lemez nem 2Ft és nagy a rizikó,hogy menne vele,de ha mégis semmi garancia nincs rá,hogy sikeresen meg is tudod majd írni. Ha rossz lett a megírás,akkor onnantól kuka a lemez és ugrott a 8-9000Ft

U,.i.:
Pioneer esetén vissza felé nem lehet menni,vagyis lejjebb sem. Amúgy sincs már forgalomban 1.1 verziós Pioneer. Szerintem már 1.30 verziókat lehet megvenni a boltokban.

[ Szerkesztve ]

(#5191) M107 válasza tomaszka88 (#5187) üzenetére


M107
addikt

:R

M-disc-et nem ismerem, de ennyit nem adnák ki egy lemezért mint amennyibe az M-disc kerül.
Nem sok embernek lehet itt Mo-n Mdisc-je " nem annyira elterjedt szerintem "
Személyem inkább a bevált MINŐSÉGI lemezt venné.

Inkább 6X Pana :
[link]

Ebből tárazz be amennyit tudsz, kevés van már belőle siess le ne maradj szűkösebb időkre :)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5192) tomaszka88 válasza jeni (#5190) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Így már értelek, én csak egy db 100gb lemezt írnék,de lehet akkor nem kockáztatom meg a pénzem, csak azt gondoltam már van annyira kiforrott a dolog,hogy mehet. 1.50-s firmwareval kaptam az írót, de már ráraktam az 1.52-st az a legfrissebb. :)

M107 : Igen,ezt a Panát sokan dicsérik adat archiválásra, fogok én is beszerezni belőle,de a Verbát is kipróbálom. Ha mondjuk, sok fájt írok, pl: adat lemez : képek,videók, akkor a Nero Portablet használjam vagy az Imgburn programot ? :)

(#5193) jeni válasza tomaszka88 (#5192) üzenetére


jeni
félisten

Ki lehet számolni ahogy ahogy a M107 kolléga :K is írta,hogy a BD M-Disc lemez baromi drága! Főleg 100Gb kiadásban. Annyiért már 120-240Gb SSD-t vagy 500Gb-1TB noti HDD-t tudok venni.
Azt is hozzá kell adni,hogy az még nem újra írható! Sőt az asztaliba sem garantált,hogy ott lehet futtatni.
A hibátlan megírás sem garantált a lemezen!
Annyit lehet csinálni és próbálni,hogy LG DVD íróban kaphatóak amik tudnak M-Disc DVD lemezre írni. Mintha 1000 Ft körül már elvileg be lehet szerezni lemezeket. Ott még beleférhet a próba,gyakorlat ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#5194) M107 válasza tomaszka88 (#5192) üzenetére


M107
addikt

:R

Azt válaszd amelyik szimpatikusabb, és neked könnyebben fekszik a kezelhetősége.

Mindkettővel lehet jó lemezt írni, ha minden feltétel teljesül. Bár én mint írtam ISO (képformtáumokat) imageburn mert pár katt és indulhat a perkelés, Nero-t meg minden másra.
Amúgy imageburnel is lehet mindent, de én anno Nero-val kezdtem el cd-t írni még anno 1998- ban és az nagyon berögződött :)

Régi szép idők :

Matsushita cd-r ami csak írni tudott 2X olvasni nem még akkor olyan 300000 Ft volt az ára

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5195) tomaszka88 válasza M107 (#5194) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Én is Neroval írtam szinte mindent,kivéve néhány iso,xbox360 játémot imgburnnal. Fogok majd Mp3,és AVI,Mkv fileokat is írni. Neroval ezt ömlesztve, bár ,ha nagyobb a film fájl,mint 2giga akkor már udfbe megy. Az jó ha powerisoval csinálok képfájlt?

(#5196) M107 válasza tomaszka88 (#5195) üzenetére


M107
addikt

:R

Mint már írtam, én nem szoktam képfile készíteni, de ha te csinálsz is, akkor egy egyszerű módszerrel, mondjuk T commander-rel megnyitod az iso-t, és ha tudsz benne navigálni akkor 90%-ban biztos jó.

A többivel amit írtál nincs gond.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5197) tomaszka88 válasza M107 (#5196) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Azt úgy megnézem majd, az is jó, ha Win 10-el nyitom meg az isot ? Mert kezeli az is...:) A másik meg az Imgburnnal is lehet ömlesztve fájlokat írni,szóval még eldöntöm mi legyen. :D

(#5198) M107 válasza tomaszka88 (#5197) üzenetére


M107
addikt

:R

Sok sikert, eredményes írást és jó minőséget sokáig. :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5199) tomaszka88 válasza M107 (#5198) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségeiteket is. :)

(#5200) Beni2360


Beni2360
félisten

Sziasztok!
Innen indítottam egy írási hibát a lemez topikban. Több levélváltás volt.
Esetleg van valakinek ötlete mi lehet a gond. :R

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.