Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) ZoltayA válasza Joshi (#5399) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

A 30 ezer az olcsó egyébként?

(#5402) Joshi válasza ZoltayA (#5401) üzenetére


Joshi
titán

Attól függ mihez képest? Én a 2000-es évek elején egy Sony +/- DVD írót vettem több mint 100ezerért, kb akkor egy átlag havi melós fizetés volt. :DDD

(#5403) Beni2360 válasza Joshi (#5402) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt a 2000-s átlag keresetett nagyon benézted. Kb 57 E Ft volt az átlag bér. Én anno 47 E Ft-t vettem az első DVD írómat. És meg van még a 95-s TEC CD íróm is.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5404) Joshi válasza Beni2360 (#5403) üzenetére


Joshi
titán

Sony DRU-500A íróm volt ami 2002-ben 900$ volt. Ha jól emlékszem én 2003 tavaszán vettem 112.000 Ft-ért, pont annyi volt akkor az Audiban a prémiumom. Azért vettem ezt az írót, mert ez akkor újdonságként mindegyik DVD szabványt írta.

ui.: mondanom sem kell bőven visszahozta az árát. :B ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#5405) ZoltayA válasza Joshi (#5404) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Akkor lesz egy Pioneer trióm. 205. 209. Es az Iponban megrendelt 212. Ja. Es asztali lejátszó: Panasonic 4500 4K UHD. ( Edigitalnál berendelve).

(#5406) Joshi válasza ZoltayA (#5405) üzenetére


Joshi
titán

A Pioneer 209-ért lehetne mondjuk egy ~20k-t kérni, de a 205 nem sokat ér. Szerintem is tartsd meg, gondolom nem lennél kisegítve pár ezer forinttal.

Inkább Panasonic 450. :U

[ Szerkesztve ]

(#5407) ZoltayA válasza Joshi (#5406) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Igen. 450*.[kép]

(#5408) jczettler válasza Joshi (#5394) üzenetére


jczettler
tag

Szia! Köszönöm a választ. Vissza-visszajártam, hátha valaki válaszol aztán elengedtem és csak most láttam, bocsánat :)

A mac specifikus fórumokon túl vagyok, egyszerűen olyan, mintha senki nem írna bluray-t, vagy megragadtak az emberek a dvd-nél, nem tudom. De még google-n, vagy youtube-on sem könnyű erről a párosról használható infót találni, ezért bátorkodtam itt.

Szóval az M-Disk az ok, én is abban gondolkodtam (azért abban is el lehet veszni, de nagyon csak nem lehet mellényúlni, annyiféle van :) )

Van Windows is, tehát ha nincs más, akkor természetesen rámegyek arra, de előbb a Mac-et szeretném meghajtani. A hálózatról történő írást jó, hogy mondod, alapvetően NAS-ról szeretnék archiválni, stabil a hálózat, közel fix a Gbit-es sebesség is, de igazad van, mint rizikófaktort érdemes ezt kiiktatni. A lassan járj tovább írsz elvet vallom én is! :R

Köszi még 1x - gaben22-nek is a Linux-os megközelítést :D

[ Szerkesztve ]

(#5409) ZoltayA válasza Joshi (#5406) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Egyik sem eladható. Nincs rá igény....a 209 kutyának sem kell 14- ért sem .. ez a piac meghalt.

(#5410) Joshi válasza jczettler (#5408) üzenetére


Joshi
titán

Azt nehezen tudom elképzelni hogy MacOS X-en ne lehetne Blu-ray lemezt írni. Az M-Disk pedig nem szoftveres dolog, ott az írónak kell ismernie a lemezt. Gondolj bele, hogy az ImgBurn progit 2013 óta nem fejlesztették mégis gond nélkül meg lehet írni vele a BD-R XL lemezeket legyen az 3 vagy 4 rétegű. Szerintem akkor még tervben se volt a a BD-R XL lemez amikor az ImgBurnt készítették.

Vicces az is, hogy pont az Apple rendszerén problémás a Blu-ray írás, hiszen egy időben szinte csak Apple gépeken készítettek video szerkesztést/vágást. Persze ott akkor a proci sebessége volt kiugró a konkurenciához képest, gondolom konvertálásnál meg csak az számított.

(#5409) ZoltayA Sajnos körülményes az írás és a megbízhatósága se a legjobb, arról nem is beszélve hogy drága. Így együtt minden tényezőt figyelembe véve, nem csoda ha meghalt az optikai adathordozók piaca.

[ Szerkesztve ]

(#5411) ZoltayA válasza Joshi (#5410) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Tragikus....minden idióta pluszban csak letölti a filmeket.

(#5412) Beni2360 válasza ZoltayA (#5411) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért ez egy kicsit erős volt szvsz.
Barátomnak ott volt kb 2500 DVD tokban az egész nappali bepolcozva és most a raktárban dobozolva nyugszik. Nekem is voltak csak alu ládában gyűjtöttem.
nekem is itt van kb 100 lemezem és nem tudom, hogy megfogom-e írni őket, mivel sosem lesz időm ismételten megnézni akárhányszor. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5413) ZoltayA válasza Beni2360 (#5412) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Szakíts rá időt! Menni fog. :R

(#5414) Beni2360 válasza ZoltayA (#5413) üzenetére


Beni2360
félisten

H-Péntekig sorozat függők lettünk és maradék 2 nap meg már nagyon kevés a hátralévő időnkből. :K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5415) ZoltayA válasza Beni2360 (#5414) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Kifogás :) :) :)

(#5416) Joshi válasza ZoltayA (#5411) üzenetére


Joshi
titán

Egyáltalán nem idióta az átlag ember, pont hogy rájöttek hogy melyik adattárolás a legkényelmesebb. Sőt, a stream a legkényelmesebb, mert még letölteni se kell, vagyis ahogy töltöd már nézed is.

Most azért valljuk be, hogy az optikai adattárolásnak nincs sok előnye, hátránya viszont annál inkább.

Optikai adattárolás:
Előnyök:
- kötődés egy tárgyhoz (kézzel fogható)
- nyomtatható egyedileg tervezhető lemez felület és borító

Hátrányok:
Minden, de néhányat kiemelnék.
- lassú írási sebesség
- adatbiztonság
- tárolhatóság (helyigény)
- drága (Ft/GB)

Na ezért tart ma ott az optikai adattárolás ahol. :DDD

(#5417) ZoltayA válasza Joshi (#5416) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Nekem a hátrányok is előnyök.

(#5418) Beni2360 válasza ZoltayA (#5415) üzenetére


Beni2360
félisten

71, 72 év felett?
Napközben nincs türelmem 2 órát a TV elött filmet nézni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5419) ZoltayA válasza Beni2360 (#5418) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Ha rokkant leszel, és beteg, mint én....akkor lesz. :R. ( 55 felett)

[ Szerkesztve ]

(#5420) Joshi


Joshi
titán

Beni2360
ZoltayA

70+ és rokkant. :Y Egyikőtöket se irigylem, habár nem tudhatom mi lesz a sorsom. :B :DDD
Mindenesetre ha 70+ évet elérem és nem leszek rokkant, az már valami. Persze a 70+ is úgy értendő hogy kornak megfelelő egészségi állapot, mert az egészség nincs ingyen.

[ Szerkesztve ]

(#5421) ZoltayA válasza Joshi (#5420) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Nincs ingyen bizony. A blu Ray hobbi olcsóbb....

(#5422) Beni2360 válasza ZoltayA (#5419) üzenetére


Beni2360
félisten

Sajnos vagyok, rolátorral közlekedek, amióta ez a vírus cirkusz van egy éve voltam utoljára uszodába pedig az volt az egyetlen amit tudtam csinálni sportolás gyanánt. Csak a torna maradt. Itt a PH- vagyok napi szinten reggel 9-éjjel 12 ig kisebb kihagyásokkal. 1974-ben majdnem levágták a jobb alsó lábszáram térdből, de megmentették. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5423) ZoltayA válasza Beni2360 (#5422) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Hasonlók...de ne offoljuk a topikot, mert kikapunk :)

[ Szerkesztve ]

(#5424) ZoltayA válasza Joshi (#5420) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Tegnap megvettem a Panasonic 450 asztali 4K UHD BLU RAY lejátszót. Mellé a Zátony című filmet. ( 4K UHD ) . Nagy csalódás. Semmi, de semmi különbséget nem látok. Televízióm: Philips 65 PUS 7354 HDR 10+ . 2020-as modell. Holnap el is állok a vásárlástól. A szemem még jó.... ( Új, márkás HDMI kábelt is vettem)

[ Szerkesztve ]

(#5425) Joshi válasza ZoltayA (#5424) üzenetére


Joshi
titán

Mit váltott a Pana 450? Mert egy asztali Blu-ray lejátszó képe nem lesz jobb mintha fájlból egy remuxot néznél. Mitől is lenne jobb? Az asztali Blu-ray lejátszónak az a lényege hogy lemezt is le tudsz vele játszani. Amúgy meg az a Pana egy belépő szintű lejátszó, sokat nem kell tőle várni.

(#5426) koncsik válasza ZoltayA (#5424) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Elég egy helyre beírnod. Ebbe a topikban teljesen off. :K
Én is off :B :
Amúgy mindkettőtöknek tiszteletem és a lehető legjobb egészséget kívánom, vigyázzatok magatokra.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5427) ZoltayA válasza koncsik (#5426) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

:R

(#5428) Joshi válasza koncsik (#5426) üzenetére


Joshi
titán

Én irányítottam át a másik topikba.

(#5429) koncsik válasza Joshi (#5428) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Trained professional :K :R thx.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5430) Calogero válasza Joshi (#5380) üzenetére


Calogero
addikt

Szerintem ezzel már letudná lejátszani 4K UHD Blu-ray lemez is [link]
Igaz nem olcsó.... így gyári lemez lejátszásra maradt a Xbox One X

Most egy 212EBK gondolkodok

(#5431) Joshi válasza Calogero (#5430) üzenetére


Joshi
titán

Igen de csak a PowerDVD szoftveren keresztül ami jár az íróhoz. Ugye az eredeti UHD Blu-ray lemez lejátszásához minden eszköznek beleértve a szoftvert is, támogatnia kell a HDCP másolásvédelmet.

(#5432) looser


looser
addikt

Sziasztok! Az asztali gépemben lévő Pioneer BDR-206D eszközt sajnos már jó 6 éve nem használtam és két dolgot tapasztalok. Egyik, hogy nem jön ki a tálca, ennek utánanéztem, elméletileg egy gumigyűrű cserével megoldható (bár valahol annak tisztítását is javasolták, de azt bármeddig fülpuciztam, nem javult meg), a másik, hogy a betett lemezzel (pici lyukon kiugrasztva a tálcát) csak nyöszörög, bármi is legyen az, de nem olvassa be. Szerintetek ez javítható? Lenne többszáz lemezem, amelyeket át szeretnék nézni...
Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5433) belinho válasza looser (#5432) üzenetére


belinho
senior tag

Szia!
Valószínűleg a mechanikát mozgató szíj elöregedett, megnyúlt, cserélni kellene. A tisztítás az semmit nem használ neki. Ha van esetleg otthon kiselejtezett cd-dvd meghajtó, abból kivenni és átrakni. Sajnos nem univerzális méretűek, de egy próbát megér, hátha megegyezik.

CD-DVD lemezt olvas? Ki kellene próbálni többféle lemezzel, gyári Blu-ray lemezzel.

(#5434) looser válasza belinho (#5433) üzenetére


looser
addikt

Ez elképzelhető, hogy az olvasási gondot is megoldja?

szerk.: erre elfelejtettem válaszolni: gyári, írt, adat, zenei cd és dvd illetve egy írt bd lemezzel próbáltam és sajnos nem, mint a verkli, kis nyöszörgés, zakat, ezek mennek, majd rövid próbálkozás után abbahagyja.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5435) Joshi válasza looser (#5434) üzenetére


Joshi
titán

Itt a PH aprón van használt író, szerintem vegyél helyette egyet.

(#5436) belinho válasza looser (#5434) üzenetére


belinho
senior tag

A tálca nyitási problémát megoldhatja, de az olvasáshoz nincs köze.

Olyan szokott lenni, hogy blu-ray-t már nem olvas, de a dvd-t, cd-t még igen, vagy már dvd-t sem csak cd-t. Ha semmit nem akar olvasni, akkor kuka a meghajtó.
Esetleg egy kis alkoholos fültisztító pálcikával körkörösen meg lehet tisztítani a lencsét, de szerintem ez sem oldja meg.
Én vennék egy új optikai meghajtót, 1000Ft-ér már vannak DVD írók az aprón, de 5000Ft-ér van blu-ray író is használtba.

(#5437) looser


looser
addikt

Köszi srácok. Az zavar, hogy állati keveset volt használva. Mármint bekötésből kifolyólag folyamatosan áram alatt van ugye, de megírtam vele összesen 10 lemezt az első 1-2 évben és utána már csak visszaolvasásra használtam párszor illetve cd-k grabbelésére, de összesen ha 100 lemez megfordult benne és ennyi alkalommal volt kinyitva-becsukva, az talán még nem jelenti az eszköz végét. Eléggé bízom benne, szóval kikapom és kitisztítom, amennyire lehet :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#5438) Joshi válasza looser (#5437) üzenetére


Joshi
titán

Persze egy tisztítást még megér, lehet hogy csak valamelyik tengely szorul. Amúgy az se jó egy mechanikus eszköznek ha nincs használva.

(#5439) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Rég jártam itt...
Úgy néz ki, meghalt a Pio 208-asom, de holnap még tesztelem egy másik gépben.
Mi az, ami ajánlott helyette? 212?

(#5440) Ereshkigal válasza Ereshkigal (#5439) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Sajna meghalt. Élt 7 évet. Utódja egy Pioneer BDR-212E lesz.

(#5441) Joshi válasza Ereshkigal (#5440) üzenetére


Joshi
titán

Én is nem rég vettem egy Pio 212-t, nagyon jó író. :K Írtam vele BD-R XL 128GB-os lemezt is.

[ Szerkesztve ]

(#5442) Calogero


Calogero
addikt

Én is Pio 212EBK-t vettem, megvagyok elégedve.

Egy kérdésem viszont lenne vele kapcsolatban.
Az olvasás sebességét mivel tudnám lassítani, mert ott nekem elég hangos.

[ Szerkesztve ]

(#5443) Joshi válasza Calogero (#5442) üzenetére


Joshi
titán

Az írás olvasás sebességét csak olyan programban tudod állítani ami ezt támogatja. Ilyen pl egy író szoftver mint a Nero vagy az ImgBurn. Ha filmlejátszás közben akarod lassítani, azt nem hinném hogy támogatja a média player program.

(#5444) Calogero válasza Joshi (#5443) üzenetére


Calogero
addikt

Köszi!
Írásra te melyik programot ajánlod?
Jelenleg nekem Nero 9 van hivatalosan megvásárolva.

(#5445) Joshi válasza Calogero (#5444) üzenetére


Joshi
titán

(#5446) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Üdv!
Ért itt vki a Blu Ray lelkivilágához kicsit jobban?
Archiválás kapcsán érdeklődök a technika iránt, harmadik másolatnak hosszútávú megőrzésre. Lemeznek elsőosztályú HTL-re gondoltam, esetleg M-disc-re.
Viszont szakértői vélemény szerint nem a lemezekkel szokott baj lenni, hanem a házilagos írással.
Ebből adódik a kérdés: mi a pénzért kapható legjobb minőségű író?
Szakértő szerint ipari és kereskedelmi minőségű írók azok, amik már képesek megírni egy lemezt írási hibák nélkül - de ilyen eszközre még csak példát sem találtam. Nekem Google vmiért csak konzumer PC-be való belső és külső írókat dobál fel, amik első ránézésre mind egy kaptafa.
Igazából ugyancsak e szakvélemény szerint a BD-R nem ajánlott a megbízhatatlan írás miatt. Viszont úgy tűnik a DVD+R - amit jó minőségben lehet házilag is írni - kikopott a piacról. CMC Pro (leánykori nevén JVC Taiyo Yuden) plusszos DVD se égen se földön nem kapható már. DVD-R meg nem ajánlott (qrva érdekesnek találom, hogy M-disc DVD meg csak mínuszos létezik és még a Verbatim UltraLife is mínuszos - a technológia fogyatékosságai ellenére :F ).

[ Szerkesztve ]

(#5447) Joshi válasza Teasüti (#5446) üzenetére


Joshi
titán

Mivel ez egy Blu-ray írós topik, ezért itt csak ezzel foglalkozunk. DVD már a múlté, nincs értelme erőltetni. Habár a Blu-ray se népszerű manapság.
Archiválásra egyértelműen M-Disk és a hozzá passzoló író. Nincs értelme DVD írót venni, egyértelműen Blu-ray írót kell venni. Jelenleg a legjobb író a Pioneer 212.
Lemezből azért van jó lemez az M-Disk-en túl is, főleg Panasonic MID-es lemezre gondolok.

ui.: M-Disk az Verbatim MID-es. Az M-Disk inkább csak az adathordozó réteg anyagában különleges, egyébként minden ugyan úgy működik mint egy átlagos lemeznél. Szóval az írás nem kíván speciális adottságokat, ahogy az író oldaláról sincs semmilyen különleges elvárás. Annyi, hogy az író specifikációjában szerepeljen az M-Disk írási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#5448) Teasüti válasza Joshi (#5447) üzenetére


Teasüti
nagyúr

BD viszonylatban úgy tudom az M-disc és a közönséges HTL között nincs óriási különbség, hisz már az eredeti BD se organikus adathordozó. A dvd-t teljesen elengedtem, hisz úgy tűnik az egyetlen archív minőségű (persze a drága M-disc-en kívül) CMC Pro plusszus lemezt már nem is gyártják. A mínuszos lemez meg nem szimpatikus.

BD-nél egyedül az írási nehézségek kérdőjelesek csak.
Mi a gyakorlati tapasztalat BD-R írásával desktop íróval?
Mekkora szokott lenni a fail rate és mennyi hiba szokott lenni visszaellenőrzéskor egy "elfogadható" írásnál? Egyáltalán látni ezeket a hibákat ellenőrzéskor, vagy a Reed-Solomon algoritmus már hardverből intézi a korrekciót és ez transzparens marad egészen a kritikus fájlhibáig? Gondolom itt is lehet csinálni felület vizsgálatot és átviteli sebességet mérni, ami talán jó támpont lehet az írás minőségére. Nem?

Szerk: Mi a jó stratégia írásra és visszaellenőrzésre? Elvileg a lemez tesztet nem ugyanazzal az íróval szokták végezni, ami írta a lemezt. Ideálisan legalább két eszközt ajánlanak: egyet, ami kiváló írásban és egyet, ami kiváló olvasásban. Esetleg ha kettő ilyen Pioneer-t veszek, az betöltheti vajon ezt a szerepet? Gondolom azért van annyi gyártási szórás, hogy nem minősül azonos meghajtónak a másik.

Illetve mi a tapasztalat a BD írók tartósságáról? Mintha láttam volna ilyen beszámolókat, hogy a kék lézer viszonylag rövid életű. :F

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#5449) Joshi válasza Teasüti (#5448) üzenetére


Joshi
titán

"hisz úgy tűnik az egyetlen archív minőségű (persze a drága M-disc-en kívül) CMC Pro plusszus lemezt már nem is gyártják."
Nem tudom mit jelent számodra a CMC, de az itt ebben a fórumban nekünk egy gyenge/átlagos MID-et.

Blu-ray lemez írással kapcsolatban pedig itt tudsz olvasgatni. De ahogy az előző hsz-ben írtam, nagyon nincs választási lehetőség. Sajnos az optikai adattárolás így 2021-re nagyon kihalófélben van.

Igen léteznek/léteztek teszt képes írók/olvasók, de mára már nehezen beszerezhetőek. Igazság szerint nem is érdemes ezzel foglalkozni, ennél sokkal fontosabb egy ajánlott író és lemez MID használata.

[ Szerkesztve ]

(#5450) Teasüti válasza Joshi (#5449) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sajnos az optikai adattárolás így 2021-re nagyon kihalófélben van.
Max konzumer vonalon. :)

CMC Pro alatt a régi JVC Taiyo Yuden dvd-ket értem, ami 2015 tájékán még a legjobb minőségű dvd volt elvileg, amit pénzért venni lehetett. Aztán felvásárolta őket a CMC. Egy darabig folytatták a gyártást ugyanúgy, ahogy a JVC abbahagyta. Aztán úgy tűnik ezt vmikor csendben befejezték. Úgy hallom BD-ben már nem számítanak kiemelkedőnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.