Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) jeni válasza plman (#2991) üzenetére


jeni
félisten

Az aprón van most Pioneer BD olvasó,lehet,hogy aktuális még.
Van Liteon BD /DVD író az unokatestverek boltjában,egy hete még láttam kiarakva.

[ Szerkesztve ]

(#3002) M107 válasza jeni (#3001) üzenetére


M107
addikt

:R

Pioneer +1 csak is

UI:

Személyem még a Pio-kba egyszer sem csalódott, lehet ütni, rugdosni, s..r nyomatott nem készít, persze ha tényleg 95-98% akarsz, mert 100% minőség nincs akkor minőségi lemezt használj.

Amúgy nekem még van most a gépemben egy 206D BD-író (2 éves körüli) még a hulladék lemezt is lekezeli, kis mindenes.
Ja, s egy lemezt sem dobott ki íráshibával.

Azt hiszem ez elég meggyőző, aki ismer az tudja soha nem nagyzolok, nem hazudok mindig a a színtiszta igazat s a tapasztalataim írom le.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#3003) plman válasza M107 (#3000) üzenetére


plman
tag

Igen tudom, éppen ezért kérdeztem rá itt a fórumon, mivel én nem igen vagyok otthon a számítástechnikában és ezért az optikai meghajtók közt sem ismerem ki magamat. :) Persze ezt a fórumot viszonylag rendszeresen olvasom így kb tudom, hogy dvd íróban/BD íróban kb. mit érdemes venni és mit kell kerülni.

[ Szerkesztve ]

(#3004) plman válasza jeni (#3001) üzenetére


plman
tag

Igen láttam a minap, de már sajna jegelve volt, így a tulajnak se írtam.

(#3005) plman válasza szaszapi (#2998) üzenetére


plman
tag

Azt hiszem félreértetted a hozzászólásom, mert egyáltalán nem hozott lázba, hogy kezeli az M-disket.

egyébként meg elnézést mindenkitől, hogy így egyszerre reagáltam, de sajnos nem tudok minden nap gép elé ülni.

[ Szerkesztve ]

(#3006) Flashget válasza M107 (#3002) üzenetére


Flashget
félisten

Bármennyire jó a Pio a hulladék lemezekkel azt is ki lehet nyírni.
Ha valaki tényleg minőségileg a legjobb lemezekkel eteti évekig nem lesz gondja vele.

Realme GT Master Edition

(#3007) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Mi lehet a különbség közöttük? link1 és link2

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#3008) jeni válasza Moonwolf (#3007) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Azt,hogy egy hozzá nem értő Ipon rendszergazda szórakozik! Tök ugyanaz,az egyik az egy elbaltázott weboldalt

a gyártói elérhetőségi oldal ugyan arra visz.

[ Szerkesztve ]

(#3009) Blaise válasza Moonwolf (#3007) üzenetére


Blaise
veterán

Ugyanaz

(#3010) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne, az egyik BIOSban csak az ACHI módot kell átállítani hogy rendesen üzemeljen a blu ray író?

A másik pedig hogy mindegy milyen sata vagy sata 3 as kábellel van rá kötve az alap lapra?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#3011) Ereshkigal válasza Moonwolf (#3010) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Minden sata kábel ugyanolyan.

(#3012) jeni válasza Moonwolf (#3010) üzenetére


jeni
félisten

ha jól tudom maga a belső Blu-ray írók kivétel nélkül SATA revision 2.0 - 3 Gbit/s - 300 MB/s csatlakozásúak.
egyes külsőknél van a SATA revision 3.0 - 6 Gbit/s - 600 MB/s kiépítés.
ebből kifolyólag tök mindegy,de ha van szabad sata 3 hely akkor tedd arra. veszíteni nem fogsz vele. :U

u.i.: sata kábel anyagában lehetnek különbségek a sata 3 javára.

[ Szerkesztve ]

(#3013) Boond válasza Flashget (#2958) üzenetére


Boond
addikt

Egy ideje már nem követem a fórumot, és a Bd lemezeket, talán 1-2 hónapja néztem, hogy már nincs Panasonic Bd 25 gb os lemez 25 db-os kiszerelésben az itmedianál, azóta lett 10es pack de akkor asszem az sem volt. Ennek esetleg tudja vki az okát?

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#3014) Blaise válasza Boond (#3013) üzenetére


Blaise
veterán

Egyszerű, elfogyott. :)

(#3015) jeni válasza Boond (#3013) üzenetére


jeni
félisten

(#3016) Boond


Boond
addikt

Azt vágom, hogy elfogyott korábban is volt hasonló, de az, hogy pl (most pont nem találom a linkjét), negyed- fél éve már nincs, az többet sejtet annál, hogy egyszerűen nincs raktáron. Vagy beszüntették a 25-ös kiszerelést?

Egyébként nem tervezek rendelni, még van tartalékba vagy 3-4 db 25-ös pack. (gondolva ilyesmire is :) )

Mindössze csak érdekelt volna a miértje, ha valaki esetleg tudja/követte a dolgokat.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#3017) Flashget válasza Boond (#3013) üzenetére


Flashget
félisten

Én is észrevettem jó ideje nincs 25-ös pack. Lehet a 10-es kiszerelést jobban (többet) eltudnak adni?
Néha írnak az illetékesek PH-ra de ott a fórum kérdezd meg ott.

Realme GT Master Edition

(#3018) Boond


Boond
addikt

Csak oda megint regisztrálni kellene :(
De ha jól emlékszem más oldalon sem láttam, így nem hinném, hogy egyedi eset, lehet Magyarországra/ Európába nem szállítanak ilyen verziót, mintha gg72 korábban írt volna hasonlóról, hogy azért nem volt x ideig.

Csak az okait nem tudom miért :( Mert igény szerintem mindig lenne rá.

⭐K&H bank Ajánlással ⭐50.000 ft forint számlanyitási akció. ⭐Revolut meghívó linkemen keresztüli regisztráció esetén, ⭐6000 ft-ot ajánlok fel, a meghívott félnek - vagyis Neked. (ha érdekel, írj pm-et) Kérd PM-ben.

(#3019) Blaise válasza Boond (#3018) üzenetére


Blaise
veterán

Egyébként mivel rosszabb a 10-es pakk? Drágább lemezenként?

(#3020) gg72 válasza Blaise (#3019) üzenetére


gg72
veterán

Igen, csak árban.

(#3021) Piftuka válasza Flashget (#3006) üzenetére


Piftuka
veterán

"Bármennyire jó a Pio a hulladék lemezekkel azt is ki lehet nyírni."

Hogyan lehetséges ez?

"Aquila non captat muscas."

(#3022) #48613632 válasza Piftuka (#3021) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ez engem is érdekelne!

Anno, a CD hőskorában akadt egy-két excentrikus lemez, de amennyire én tudom, nagy kárt azok sem okoztak, csak a lemezek robbantak szét ... ha igaz a legenda persze ...

(#3023) Flashget válasza Piftuka (#3021) üzenetére


Flashget
félisten

beleraksz olcsó sz*r lemezt ami rövid időn belül kinyírja a lézert...
régebben még voltak újságokban gagyi minőségű CD mellékletek..na azok meg szerettek a nagy fordulattól "felrobbanni" az olvasóban.

Realme GT Master Edition

(#3024) gg72


gg72
veterán

Kijöttek új FW-k a Pioneer 208 és 209 szériás írókhoz:
[link]

(#3025) jeni válasza gg72 (#3024) üzenetére


jeni
félisten

Gondolom a 208-s kiadásnál nincs olyan kusza öszeviszaság, mint a 206 verziónál.Jöhetne az Ipon által kitudja milyen beszerzésű 206-s író-hoz is firmware. :U
Vagyunk páran mint tulajdonosok.

[ Szerkesztve ]

(#3026) Ereshkigal válasza gg72 (#3024) üzenetére


Ereshkigal
őstag

208-as tulajként érdeklődnék: valamiféle teszt elérhető/várható arról, hogy az írásminőségre milyen hatása van? :B

(#3027) gg72 válasza Ereshkigal (#3026) üzenetére


gg72
veterán

Az új FW-vel én eddig egyetlen lemezt írtam meg, az jobb lett, mint a korábbi FW-vel: [link]
De egy írás alapján korai lenne bármit is mondani, illetve ez a kis különbség múlhat a lemezeken is.

[ Szerkesztve ]

(#3028) FrezeR válasza gg72 (#3027) üzenetére


FrezeR
senior tag

Nekem 208D jelű íróm van erre feltehető a linkelt oldalon található 208M firmware, vagy az nem hozzá való? Másikat nem találtam ott a listában.

Köszi

(#3029) gg72 válasza FrezeR (#3028) üzenetére


gg72
veterán

Ha a flasher nem ismeri fel az írót, akkor nem fog felmenni rá.

(#3030) Ereshkigal válasza FrezeR (#3028) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nem fog menni, nekem se ment.

gg72: köszi.

[ Szerkesztve ]

(#3031) FrezeR


FrezeR
senior tag

Értem, köszi a választ mindkettőtöknek!

(#3032) Blaise válasza gg72 (#3024) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, 209-re a hétvégén felpattintom.

(#3033) szaszapi válasza Blaise (#3032) üzenetére


szaszapi
őstag

209-re nem tudjátok felrakni.Az itthoni 209D,az M-es nem fog felmenni rá....
Régebben volt azért valami changelog.... gg72 nem tudod miket javítottak?Vagy csak lemezkompatibilitási szarokat?

(#3034) gg72 válasza szaszapi (#3033) üzenetére


gg72
veterán

Sajnos én sem tudom, egy osztrák fórumban találtam meg a hírt, de ott sem írják, hogy mi változott.
[link]

(#3035) gg72 válasza szaszapi (#3033) üzenetére


gg72
veterán

Changelogs

208-as széria:
- Add BD-RE TL support media (2x Writing: SONY, Ltd.)
- Adding a BD-R TL media support (4x Writing: Panasonic, Ltd.)
- Add BD-R SL support media (6x Writing: Ritek Co., Ltd.)*
- DVD + R recording performance improvement
- DVD-RAM recording operation improvement
- CD-RW operating improvements in DVD-RW recording operation improvement specific application

209-es széria:
- Adding a BD-R TL media support (4x Writing: Panasonic, Ltd.)
- Add BD-RE TL support media (2x Writing: Sony Corp.)
- BD-R/RE recording operation improvement
- DVD-RW recording operation improvement

(#3036) tom1810


tom1810
újonc

Sziasztok!
Van egy Pioneer BDR-206DBK íróm, amit egy XP-s gépben használtam eddig, és tökéletesen működött. Nemrég átszereltem egy újabb konfigba, amire Windows 7 Ultimate x64-et telepítettem. Az írás továbbra is jól működik (ImgBurn-nel), viszont olvasni csak max. 6-7 MB/s sebességgel hajlandó a korábbi 36 MB/s-hoz képest.
Érdekes módon a Nero DriveSpeed benchmark-ja viszont a specifikációban szereplő sebességet méri, arra nem vonatkozik a lassulás, szóval valószínűleg nem a hardverrel van a gond.
Frissítettem firmware-t (1.56 -> 9.56), ill. a Windows UDF driver-ét is a legújabb verzióra, de nem változott a helyzet. Próbáltam egy Win 8.1 telepítőlemez recovery console-jából is a fájlmásolást, és ugyanolyan lassan ment, szóval úgy néz ki nem Win 7 specifikus a dolog.
Ha valakinek van tippje, hogy mi lehet a gond, vagy mivel érdemes még próbálkozni, azt nagyon megköszönném.

(#3037) jeni válasza tom1810 (#3036) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Kábelt cseréltél benne vagy melyik sata eszközre van kötve?

(#3038) Flashget válasza jeni (#3037) üzenetére


Flashget
félisten

...és nem jó a win által felrakott AHCI driver! le kell szedni külön a megfelelőt intel vagy AMD rendszerhez.

Realme GT Master Edition

(#3039) tom1810 válasza jeni (#3037) üzenetére


tom1810
újonc

A régi SATA kábelét használom, és az Intel H77 chipset egyik SATA2 portjára van rákötve.
Van még egy Samsung 840Pro SDD a gépben, az az egyik SATA3 portra van kötve, meg egy WD15EARS 1.5 terás HDD, az meg egy másik SATA2-re.
(Van egy külön Asmedia SATA kontroller is az alaplapon, két extra SATA3 porttal, de azt nem használom semmire.)

(#3040) tom1810 válasza Flashget (#3038) üzenetére


tom1810
újonc

Az Intel AHCI drivere van fönt, az SSD-hez mindenképpen az kell, de próbáltam a Win saját driverét is, BD lemez olvasási sebesség szempontjából nem változott semmi.

Ja, azt elfelejtettem megemlíteni, hogy csak a Bluray lemezeket olvassa lassan, a DVD-knél hozza kb. ugyanazt a sebességet, mint a régi gépben (13 MB/s körül). Emiatt gyanakodtam az UDF driverre, mivel a DVD-ken ISO9660+Joliet fájlrendszer van.

(#3041) #48613632 válasza tom1810 (#3040) üzenetére


#48613632
törölt tag

Írj meg egy DVD-t UDF-ben, és kiderül a turpisság ;)

(#3042) tom1810 válasza #48613632 (#3041) üzenetére


tom1810
újonc

Nem nagyon bízom benne, hogy az UDF-fel lesz a baj, mert már a legújabb verziójú udfs.sys van fent, ha ez nem működik jól, akkor semmi sem.
De egy próbát kétségtelenül megér...

(#3043) tom1810 válasza tom1810 (#3042) üzenetére


tom1810
újonc

Írtam két teszt-DVD-t ImgBurn-nel UDF 2.5 formátumban, de mind a kettő hibás lett (ellenőrzésnél leállt L-EC Uncorrectable Error-ral). Pedig Verbatim DVD+R lemezzel sose volt még bajom. Lehet, hogy mégse volt olyan jó ötlet felrakni ezt a 9.56-os firmware-t? (Viszont a Panasonic BD lemezt továbbra is hibátlanul megírja.)

Mindenesetre a teszt sikeresnek tekinthető olyan szempontból, hogy a Windows teljesen korrekt sebességgel olvassa a lemezen levő fájlokat (amíg bele nem fut a hibába), szóval valószínűleg nem az UDF okozza a lassú olvasást.

(#3044) gg72


gg72
veterán

Megjelentek a Pioneer sima 208/209-es íróihoz is az új FW-k:
[link]
[link]

(#3045) Flashget válasza gg72 (#3044) üzenetére


Flashget
félisten

Úgy látom a 207-el már le is álltak.
a legutolsó amit kiadtak időpontja: 9th August, 2013

Realme GT Master Edition

(#3047) Ereshkigal válasza gg72 (#3044) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Köszi. Ezt most már felmegy. :)

(#3048) Blaise válasza gg72 (#3044) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, 209-re felraktam.

(#3049) jeni válasza Blaise (#3048) üzenetére


jeni
félisten

mindkét Pioneer íróra a frissítés milyen téren hozott javulást? ezeket olvastam de értékelhető is?

[ Szerkesztve ]

(#3050) gg72 válasza jeni (#3049) üzenetére


gg72
veterán

Ha felmegy rá, miért kell félni egy frissítéstől? Rosszabb biztosan nem lesz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.