Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4401) gg72 válasza csabili74 (#4400) üzenetére


gg72
veterán

LightScribe-os BD-írót már régen nem gyártanak.

[ Szerkesztve ]

(#4402) csabili74 válasza gg72 (#4401) üzenetére


csabili74
aktív tag

Már közben találtam simát, már csak olyan lemez kellene, amin a képeim, adataim minimum 10 évig megmaradnak. Akkor majd ujraírom őket. De elvesztem a sokféle típus közt.

A PCX-nél találhatók közzül melyiket vennétek meg?

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#4403) cocka válasza csabili74 (#4400) üzenetére


cocka
veterán

Tudtommal nem létezik lightscribe-os bluray.

Tudom, hogy a wikipédia nem hiteles forrás, de a mondat mégis csak irányadó lehet:

There has yet to be any development of LightScribe Blu-ray discs.

[link]

Magyarul: a lightscribe-os bluray lemezek fejlesztése még várat magára. Valószínűleg az idők végezetéig, mert a kutyát nem érdekli. Mert ugye le kéne gyártani hozzá a kompatibilis írókat plusz lemezeket. Momentán egyik sincs.

(#4404) gg72 válasza csabili74 (#4402) üzenetére


gg72
veterán

Nem tudom, hogy mit akartál linkelni, mert nekem tápegységek jelennek meg...

Ha írót keresel, akkor én első sorban Pioneer 209-est javasolnám, de mivel azt nem kapni, így a pár nappal ezelőtt említett LG BH16NS40 típust ajánlanám, mert ezt crossflash-el tesztképessé lehet tenni.

Nyomtatható lemezek közül pedig olcsón és elfogadható minőségben ezt: [link].

(#4405) csabili74 válasza gg72 (#4404) üzenetére


csabili74
aktív tag

Úgy néz ki a BH16NS55 lesz, és ezt a lemezt néztem.

De lényegében lemezügyben a PCX ben néztem szét, nem sok van. Elsőre max 4 re lenne szükségem.

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#4406) gg72 válasza csabili74 (#4405) üzenetére


gg72
veterán

Ebből 4db annyi, mint az általam ajánlottból majdnem 20db és valószínűleg ugyanaz a médiakódos (CMC) is. De akkor már közel ennyi pénzből vagyed inkább ezt (10db): [link]. Ennél továbbra sincs jobb lemez.

(#4407) csabili74 válasza gg72 (#4406) üzenetére


csabili74
aktív tag

Köszönöm, tökéletes, rendelem is. Akkor ezen az adataim ellesznek 10 évig? Utána ugyis ujra írom, most pont a 10 éves DVD-met irom át erre. Persze csak a képeket, adatokat:)

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#4408) gg72 válasza csabili74 (#4407) üzenetére


gg72
veterán

Addig szerintem biztosan.

(#4409) Sotho válasza csabili74 (#4407) üzenetére


Sotho
őstag

Vegyél m-disk-et :)

(#4410) csabili74 válasza Sotho (#4409) üzenetére


csabili74
aktív tag

Köszi, ebből is tettem a kosárba. Ebből van 50 gb-s?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#4411) Boond válasza Sotho (#4409) üzenetére


Boond
addikt

És erről mi a vélemény?

http://itmedia.sk/olcso/IT6193/DVD%20lemez/DVD-R%20(m%C3%ADnuszos)/Nyomtathat%C3%B3/Verbatim_DVD-R_8x_25cake_%2A%2AARCHIVAL%2A%2A_printable_%2843634%29_%28UAE%29

Én még pár éve vettem, 400 körül volt anno, (akkor a pana meg 350 körül)

[ Szerkesztve ]

(#4412) Calogero válasza Calogero (#4378) üzenetére


Calogero
addikt

Megjött Pioneer BDR-208DBK SATA BK OEM íróm, már kezdtem azon gondolkozni, hogy inkább bevállalom a küldi rendelést.

(#4413) Sotho válasza Boond (#4411) üzenetére


Sotho
őstag

Jó kérdés.

(#4414) gg72 válasza Boond (#4411) üzenetére


gg72
veterán

Itt gyorsabban fognak rá válaszolni: [link]

(#4415) csabili74


csabili74
aktív tag

Író megvan, lemezek megvannak, milyen progi kellene M-dischez?

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#4416) gg72 válasza csabili74 (#4415) üzenetére


gg72
veterán

Nem igényel semmilyen speciális szoftvert a megírása.

(#4417) csabili74 válasza gg72 (#4416) üzenetére


csabili74
aktív tag

CD BurnerXp van a gépem, akkor az jó lesz?

[ Szerkesztve ]

"Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!" Rejtő Jenö

(#4418) magyaristvan


magyaristvan
csendes tag

A Pioneer BDR-209DBK/EBK tuti fix támogatja az M-disc-et? A DBK-t még csak-csak látom a kompatibilitási listán de az EBK-t nem. Az is tudja?

[ Szerkesztve ]

(#4419) cocka válasza csabili74 (#4417) üzenetére


cocka
veterán

Miért ne lenne jó? XP-n használom a cdburnerXP-t egy több mint 10 éves géppel. Megírja. ;)

(#4420) gg72 válasza csabili74 (#4417) üzenetére


gg72
veterán

Jó lesz, de filmekre inkább az ImgBurn-t szoktuk ajánlani.

(#4421) dezsox


dezsox
csendes tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni:
Külső Blu-ray írót szeretnék venni. Elsődleges szempontok: tudjon M-discet írni, legyen AV módja (Sony W755C TV-hez csatlakoztatva).

Kinéztem egy típust: Samsung SE-506CB.

A leírása alapján:
"Az AV-csatlakoztatás funkció
Műszaki adatok
Támogatott formátumok A csatlakoztatott eszköz által támogatott fájlformátumok és kodekek.
Fényképek maximális száma Megközelítőleg 3000 (max. ötszintű könyvtárrendszer használata támogatott)
Támogatott kapacitás Korlátlan (egy fájl mérete nem haladhatja meg a 4 GB-ot).
Eszközfelismerési idő 1) 4,3 GB Full Media: Kb. 2 perc 30 másodperc (1 GB felismeréséhez kb. 30 másodpercre van szükség).
Támogatott adathordozók CD/DVD és BD Single Layer (kivéve DVD-RAM)
Támogatott lemezformátumok ISO-9660/Joliet
UDF 1.02 –2.5"

https://tsstodd.com/WebManual/BD-Writer/default/hu/Use_AV.html

Jól értem ezek alapján, hogy ha egy blu-ray lemezre kiírok egy 4gb-nál nagyobb video fájlt, azt a tv-n nem fogja tudni lejátszani? :(

_@,

(#4422) Boond


Boond
addikt

Ha valakinek kell 25-ös kiszerelésben pana lemez, most kedvezményes áron tud rendelni, persze a mai árakhoz képest az.

http://itmedia.sk/akcio.php

ha valaki a MÁSIK TOPICOT NEM OLVASNÁ...

[ Szerkesztve ]

(#4423) Sarcophagus


Sarcophagus
csendes tag

Sziasztok!Ha valaki blu-ray író vásárlása előtt áll,több helyen van újra pioneer bdr-209 ebk író(compker,ipon,bestmarkt)Én már megkaptam.Tehát tuti van és dobozos.Jó vásárlást!

(#4424) jeni válasza Sarcophagus (#4423) üzenetére


jeni
félisten

A Bestmarkt boltban már nincs készleten.
Iponban sem!
Compker-sem!

Jésus!

Behoztak Magyarországra 5db -t és ennyi? :Y :W

[ Szerkesztve ]

(#4425) slaci007 válasza jeni (#4424) üzenetére


slaci007
senior tag

Akció van megint pár nap alatt ideér[link]

Tungsram 1896-2022

(#4426) jeni


jeni
félisten

elvileg ez rendelhető de BDXL nélküli

(#4427) cocka válasza jeni (#4426) üzenetére


cocka
veterán

Hogy őszinte legyek még ha lehetne is kapni BD XL lemezt itthon (amire eleddig nem nagyon láttam példát), akkor is inkább a single layer lemezekben bíznék meg jobban. Meg ha úgy mond meghibásodik nem 100 gigát bux, csak 25-öt. (most mittomén mi a gyakorlatban a pontos lemez méret, a lényeg hogy max. negyedannyi adatot bukhatsz).

(#4428) jeni válasza cocka (#4427) üzenetére


jeni
félisten

Ez igaz,akkor lehet ezzel érvelni az 1TB vagy a 2/3/4/6TB esetében is. Bár a HDD-k esetén nem azonnal hal meg a cucc. Az SSD esetén rázósabb,mert ott hirtelen hal meg a cucc.

(#4429) cocka válasza jeni (#4428) üzenetére


cocka
veterán

Úgy van, nem is vettem 1 teránál nagyobb hddt, hanem inkább kisebbeket. Így el van osztogatva az adat és nem mindent fogok egyszerre bebukni. Archiválásra még mindig a legjobb a BD meg a HDD.

No és ha már az adatvesztésnél tartunk.. a pendrive-val mi a helyzet? Melyikről vész el nagyobb valószínűséggel az adat (ha most feltételezzük, hogy nem a leggagyibb pendrive-ot vagy a leggagyibb ssdt vesszük)?

(#4430) jeni válasza cocka (#4429) üzenetére


jeni
félisten

Egyszóval nincs tökéletes archiválás!
Magyarán ha lehet és létfontosságú akkor érdemes több technikát igénybe venni és több tárolási módot választva "elraktározni" az archiválandó anyagot.

(#4431) cocka válasza jeni (#4430) üzenetére


cocka
veterán

De akkor jól értem, hogy összességében nem lehet kijelenteni hogy a pendrive-on való tárolás megbízhatóbb mint az ssdn tárolás vagy fordítva?

Ha már a BD topicban vagyunk én tartósság szempontjából mindenképp előre tenném a BD lemezeket. Persze tárolástól erősen függ, de én lekopogom, nekem még a száz éve írt DVD-im is olvashatóak és hozzáteszem, hogy egyik sem a legjobb minőségből lett összeválogatva. BD-nél kezdtem el jobban a minőségibb cuccra rámenni, mert itt több lehet a veszteség.

BD után tenném a sorban a HDD-t, aztán a többit.

[ Szerkesztve ]

(#4432) jeni válasza cocka (#4431) üzenetére


jeni
félisten

sok meghibásodó ,olvasatlan pendrive egységről hallottam az utóbbi időkben.
legfőképp a rákerülő vírusok okozta problémákkal is lehetnek gondok. hiába zsebre tehető,és mégis sok helyre egyszerűen nem lehet bevinni és használni.

[ Szerkesztve ]

(#4433) cocka válasza jeni (#4432) üzenetére


cocka
veterán

Hát az egy dolog, de ha megtiltják a használatát, akkor eleve azt feltétlezik, hogy te vírust fogsz odavinni. Nálam viszont olyan volt, hogy az egyértelműen vírusmentes pendrive-omat megfertőzték egy fénymásoló szalonban. Írtam nekik egy köszönőlevelet és tájékoztattam őket, hogy amúgy vírusos a laptopjuk. Nuku válasz.

(#4434) Boond válasza cocka (#4431) üzenetére


Boond
addikt

Pendrive és memóriakártya tévhitek

Idézet:
Sokan azt hiszik, olcsó és megbízható adattárolót vásárolnak, amikor megvesznek egy pendrive-ot, memóriakártyát.
Ez azonban korán sincs így, mivel ezek az adathordozók FLASH memóriát tartalmaznak, ami elektronok segítségével tárolja az információt, tehát nincs "bevésve" sehova az adat.
Ahogy telnek a hónapok, évek, ezek az elektronok bizony szivárognak, előbb-utóbb pedig bekövetkezik az adatvesztés.
A jobb minőségű chipek általában tovább tartják az információt, az olcsóbbak pedig rövidebb ideig, de ez függ sokmindentől, a tárolás körülményeitől kezdve (hőfok, páratartalom) a környezeti behatásokon át (elektromos és mágneses mezők, villámlás, sztatikus kisülések, stb.) sokminden egyébtől is.

A legbiztosabb, ha fontos adatainkat nem csak flash alapú tárolón mentjük el, de kiírjuk minimum egy DVD lemezre, vagy külső merevlemezre is.
Az időszakos ellenőrzés is fontos, mivel a flash tárolókról az adatok már fél év alatt is el tudnak tünni!
És ez nem függ attól, hogy milyen gyakran használjuk az adott pendrive-ot, mivel a pendrive "magától" nem frissíti a cellák tartalmát, erre csak az SSD meghajtók képesek, tehát ha van olyan adat a pendrive-on, amit már több mint 1 éve írtunk rá, elképzelhető hogy az az adat már sérült.

Sokan úgy gondolják, a lemezekhez hasonlóan lesz valami "előjele" annak, hogy az adat el fog veszni a pendrive-ról, pedig ez nem így van, a file-ok látszólag rendben vannak, a méret stimmel, a visszaolvasási sebességgel sincs gond (!), az egyetlen probéma az lehet, hogy már nem azt olvassa vissza, amit ráírtak.
Extrém esetekben, ha már nagyon sérült az adat, már a könyvtár listázása is "furcsa" lehet, mivel mindenféle szokatlan karakter jelenik meg a filenevekben.
Ez biztos jele az adatvesztésnek, mivel "korrupt" lesz a felírt adat, ilyenkor már többnyire késő hogy lementse az ember az adatait.

Összefoglalva: A flash alapú adattárolás igen kényelmes és gyors megoldás rövidtávú adattárolásra, adatok mozgatására, azonban nem alkalmas adatok hosszabb távú megbízható archiválására (1 éven túl!).
Ha esetleg flash meghajtón tárolja fontos emlékeit (családi fotók, stb.) akkor itt az ideje, hogy leellenőrizze és átmásolja őket egy *MÁSIK TIPUSÚ* adathordozóra is. (Tehát ne egy másik pendrive-ra vagy memóriakártyára írja ki pluszban, hanem CD/DVD/Blu-Ray lemezre, Winchesterre)

Forrás: itmédia fb oldala

[ Szerkesztve ]

(#4435) tutitibi válasza jeni (#4426) üzenetére


tutitibi
senior tag

Sziasztok!

Kell vennem egy blu-ray írót de nem filmekre kell , hanem nagy mennyiségű adatot kell learchiválnom.
Melyik a legjobb cucc erre ? Én a PIO-ra gondolok, nincs semmi extra igényem csak vigye rendesen az 25-ös és 50GB-os lemezeket és ne órákig tartson megírni pár lemezt.

(#4436) gg72 válasza tutitibi (#4435) üzenetére


gg72
veterán

Ha archiválásra kell, akkor gondolom nem gagyi lemezekre akarsz írni. Jó lemezhez nem kell feltétlenül Pioneer-t venni, de ha kapni, akkor vegyél egy 209-est.
ne órákig tartson megírni pár lemezt: ez nem író, hanem írási sebesség függő dolog, egy LG ugyanolyan gyorsan megír 4X sebességel egy lemezt, mint egy Pioneer.

(#4437) tutitibi válasza gg72 (#4436) üzenetére


tutitibi
senior tag

És hogyan kultiválja a PIO a bagyobb 8x vagy akár a 16x írási sebességet ?
Nem lesz olvashatatlan az adat vagy a lemez ?

(#4438) gg72 válasza tutitibi (#4437) üzenetére


gg72
veterán

Ez sem írófüggő, hanem inkább lemezfüggő, de archiválási célra nem ajánlott a lemez nomiális sebességénél gyorsabban írni, az pedig manapság 6X körül van, pl.: [link]

6X sebességgel kb.15 percig tart teleírni egy BD25 lemezt.

(#4439) tutitibi válasza gg72 (#4438) üzenetére


tutitibi
senior tag

Köszi, Sima SATA2 vagy SATA3-as a PIO csatlakozója ?

Van olyan gép is ahol külsőként kell majd használnom ott USB-portra fogom dugni, érdemes az USB3-as portot használni írásra ?

(#4440) jeni válasza tutitibi (#4439) üzenetére


jeni
félisten

sima sata2 a belső,de kapható külsőben ami USB 3.0.
a külső USB 3.0 írót azt csak végső esetben használnék,amúgy jóval drágább a belső sata Pioneer BDR-209EBK képest. külső ráhatásra jobban ki vannak téve,ráadásként ha notis kivitelben vennél azok mechanikailag kevésbé stabilabbak a belső normál PC-hez képest.
én inkább a FIX-n belsőre kötött írót használnék.

(#4441) cocka válasza jeni (#4440) üzenetére


cocka
veterán

Mondok jobbat, először is a sebességhatár egy USB 2-es porton ugye BD-k esetén max. 6×-os sebesség. Azaz még annyi sincs, plusz visszaolvasni is csak hatszorosan fogja tudni max.

A másik, hogy nekem belső satás BD író lett sata-usb2 átalakítóra dugva (kábelek nincsenek, mivel kombó sata csatlakozó, ami közvetlenül csatlakozik az IC panelhez) és direkt 4×-es sebességet választottam, hogy ne legyen túl gyors, de még emberi idő alatt végezzen. (Mert ugye ha 2×-esre venném, az már kb. 50 perc lenne lemezenként, annyi idő alatt meg készüljön már legalább 2.) És bár megírt egy csomót usbn keresztül is, de egy lemezt elcseszett, úgyhogy azóta csak satán keresztül használom. Ott egyetlen egyet sem rontott.

Úgyhogy ha mindképp külsőt akar használni, javaslom a belső meghajtó usb-sata átalakítóval való használatát, de mindenképp olyat, ami képes az usb3-as sebességre.

(#4442) tutitibi válasza jeni (#4440) üzenetére


tutitibi
senior tag

Ok, köszi, valószínű belső lesz megvéve.
Csak néha máshová is el kell majd vinnem ott viszont olyan gépre lenne SATA USB átalakítóval rádugva, ahol csak USB2-es port van sajnos. Ilyen esetben akkor nem tudom a 6x sebességet kiválasztani csak a 4x-est biztonsággal ?

[ Szerkesztve ]

(#4443) cocka válasza tutitibi (#4442) üzenetére


cocka
veterán

Illetve mint a mellékelt ábra mutatta még a 4-szerest se biztos. Ráadásul tápos átalakítóval írtam, azaz a kevés feszültség vagy kevés áramerősség elvileg nem lehetett hibafaktor.

De hát ugye táp nélkül meg nem megy, mert a nyitóelektronikához gondolom én kell az a 12 V.

(#4444) M107 válasza gg72 (#4436) üzenetére


M107
addikt

:R

Tőled nem vártam ezt mester.

Ne haragudj pont LG-t és íróban, egy világ omlott össze bennem.
PIO, Liteon, TEAC, biztos van, de LG.
Inkább vegyen régebbi 208-207 Pio-t mint valami LG-t. :Y :(

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4445) gg72 válasza M107 (#4444) üzenetére


gg72
veterán

Tőled sem. :U És ne "mesterezz", ezt már korábban is kértem, köszönöm.

Azt írta, hogy csak jó minőségű lemezre akar írni, azokra pedig jók az LG-k is, de nyílván ameddig lehet (és most lehet) Pio 209-est venni, én is inkább azt ajánlom. De már annyiszor kibeszéltük ezt a témát (LG vs. Pioneer), nem tudom miért csodálkozol úgy rá a véleményemre, mintha most járnál itt először, meg hogy "egy világ omlott benned összed", jaj... Nincs ez a téma egy kicsit túlmisztifikálva? :F

(#4446) jeni


jeni
félisten

Aki teheti ha lesz kínálatban ismét Pioneer író akkor nem érdemes halogatni a vételével. Ha bekerül a webshop listába akkor kb 1 óráig él, aztán törlik a rendszerből lévén 2-3db-t hoznak csak be. Még a Pioneer újabb íróról sincs hír,hogy lesz e még?Fejlesztik-e?Amik vannak még azok raktár kisöprésből adódnak.

Lassan már csak Lg/Asus (Lg belső) BD írók lesznek kaphatóak. A Liteon is kérdéses.
Ez a folyamat kihat a notebook írókra is.

[ Szerkesztve ]

(#4447) tutitibi válasza cocka (#4443) üzenetére


tutitibi
senior tag

Érdekes volt a mai írásom BD-re. Ki kell írnom egy olyan adathalmazt, ami több ezer apró file-t is tartalmaz és jó sok mappát ill. hosszúra sikeredett file és mappa neveket. Namost PIO 209-el írok és 6x sebességet állítottam be. Volt olyan lemez, amit megírt 20 perc alatt de volt, amit 40 percig írt. Ez miért lehet ?
Sok file befolyásolja ?

(#4448) cocka válasza tutitibi (#4447) üzenetére


cocka
veterán

Nem hinném. A sok apró több ezer fájl inkább csak az olvasási sebességet befolyásolja. Meg nyilván gondolom az UDF-nél is az van (meg mondjuk ezt tapasztaltam is, szal. tuti így van), hogy minél több fájl van, annál többet foglal maga a fájlrendszerinfó is az egésznek az elején. Az első BD lemezeimre az ISO-Joilet kombó fájlrendszerhez képest UDF-ben 20 megával kevesebbet tudtam felírni. Gondolhatod, hogy akkor mennyi sok kis apró szart írtam fel rá.

Szerintem a lézerfej vagy írófej vagy mi a ráknak hívják pont leszarja, hogy egy óriási vagy sok kis apró szart írsz fel, gondolom egy baszott nagy adattömbként kezeli az egészet és mivel amúgy is egy előre beállított sebességen fog írni, ami nyilván állandó soha nem lesz, de nagyjából a beállított sebességhez közel ingadozik, ezért szerintem ezt fájlmérettől és fájlok számától függetlenül tudja tartani. Nyilván úgy értem, hogy fájlméret és fájlok száma max. akkora amit maga az UDF is támogat és nem lóg túl a lemezméreten.

(#4449) MaxxDamage válasza tutitibi (#4447) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

6×-os sebességgel nálam kozel 2 óra volt az írás (.mkv filmek , sorozat) és mint kiderült a HDD volt a hibás (behalt) [link] :D

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#4450) Boond


Boond
addikt

Akkro a hdd sentinel nem sokat segített az előre jelzésben :(

szerinted mit érdemes még használni? :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.