Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Dr. Akula válasza cocka (#6000) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát ilyen négyszögletesen. :) Itt mondjuk csak 30 gigásnak írja, de hát olyan mindegy hogy hány gigás NEM lett.

Az M-Discben látok némi fantáziát, pl. megismételhetetlen családi fotókra. Ár nem számít, hiszen nem tudod pótolni ha elveszik, és azért még az unokáknak is jó lenne megmutatni.

(#6002) Joshi válasza Dr. Akula (#6001) üzenetére


Joshi
titán

Sokat emlegeted az M-Disc-et, de a lemez MID-je ugyan az mint a sima Verbatim-nek. Pl a BD-R XL 100Gb-os lemeznél mindkét lemez MID-je VERBAT-IMk-000. Ezt azért hangsúlyozom, mert hiába veszel M-DISC-et, attól az írási minőség nincs garantálva, hiszen tök ugyan azzal az írási paraméterekkel fogja megírni az íród, mint a sima lemezt, hiszen ugyan az a MID-je. Az M-DISC-nél a hordozóréteg különlegessége a lényeg, vagyis stabilabban/tartósabban megtartja az adatot (elvileg).

(#6003) Dr. Akula válasza Joshi (#6002) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jó, de még ha ugyanolyan minőségben meg is írja, meddig marad rajta? 10 év? Annyit egy vinyó is kibír, azért kár bevállalni a korong hátrányait. Pont az az M-Disc egyetlen előnye, hogy neked már nem kell paráznod azon hogy rajta marad-e. Nyilván ellopástól, meteor becsapódástól nem véd, de a bit rotot nagyjából kizárhatod.

(#6004) Joshi válasza Dr. Akula (#6003) üzenetére


Joshi
titán

Nekem sok lemezem volt ~2002-ből amit anno Ricoh mides DVD-re írtam (DVD+R). Persze már kidobtam a közel 1000 darabos DVD gyűjteményemet, de megtartottam pár lemezt amit a mai napig hibátlanul vissza lehet olvasni (20 éves lemezről beszélünk). Az M-Disc tervezésénél nem tudtak a jövőbe utazni, hogy tuti biztosra mondják, hogy ez 100 évig megtartja az adatokat. Ez utóbbit vagy elhisszük, vagy nem. Ha nem hisszük el, akkor az adatainkat többféle adathordozón tároljuk és akkor nem érhet meglepetés. Csodák nincsenek.

Egyébként nem értem hogy miért fikázod az optikai adathordozót mint olyat. Minden adathordozónak meg vannak az előnyei és a hátrányai.

[ Szerkesztve ]

(#6005) Dr. Akula válasza Joshi (#6004) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Van amit 20 év után is vissza lehet olvasni (de hogy még 20at, vagy akár csak 1et kibír-e azt senki nem garantálja), és van amit már írás után közvetlenül se lehetett. Nyilván az M-Disc is ilyen széles skálán mozoghat, de azért van egy szorzója, amivel egy átlagos M-Disc tovább bírja mint egy átlagos sima korong.

"Egyébként nem értem hogy miért fikázod az optikai adathordozót mint olyat."

Már lejárt az ideje mint az MFM vinyónak, ISA kártyának. Ma már csak hátránya van, egyedül az M-Disc 100 éve (vagy amennyi lesz belőle) ami esetleg feledtetni tudja a hátrányait. Már ha lesz akár csak 30 év múlva olvasó amivel vissza lehet olvasni. Meg SATA port amire kötni lehet. Még az se biztos hogy kell nekem ez az M-Disc technológia, de elgondolkodtatott.

(#6006) Joshi válasza Dr. Akula (#6005) üzenetére


Joshi
titán

De most komolyan, te hogy a francba keveredtél ebbe a topikba? Ha nem érdekel a technológia, akkor ne fecséreld az idődet a kommentekre. Engedd el a témát. ;)

Mire vársz? Egy válaszra hogy igazad van? :F

[ Szerkesztve ]

(#6007) Dr. Akula válasza Joshi (#6006) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ez egy technológiai topik, nem hívők klubja, így hát a tiedtől eltérő véleményt is le lehet írni. Azt meg nem tudom honnan szedted hogy "Ha nem érdekel a technológia", miközben 1 hsz-el előtted ott van hogy "az M-Disc technológia, de elgondolkodtatott"... :U Vagy mindegy, csak vita legyen?

(#6008) cocka válasza Dr. Akula (#6005) üzenetére


cocka
veterán

Nem teljesen értem minek írsz ide, ha a masszív fikázás a lényeg és te se költenél egy fillért sem optikai meghajtókra, sem bluray lemezekre meg egyébként is számodra lejárt lemez a téma, kivéve az m-discek, amik meg még szürkeimportos verzióban is irreálisan drágák. Magyarul te sem vennél magadnak.

Ami meg a tárolást illeti, elteszed a lemezeket a szekrénybe, ott sötét lesz nekik. A páratartalom meg hőmérséklet egy lakóépületben egész évben közel azonos. Nyilván nem a pincében fogok ilyen lemezeket tárolni. :DDD

Az így tönkremegy meg amúgy tönkremegy kérdésre meg térjünk vissza kb. 50 év múlva. Akkor majd lehet magyarázni mi meddig bírta. Addig felesleges előre fikázgatni egyiket vagy másikat.

(#6009) cocka válasza Dr. Akula (#6007) üzenetére


cocka
veterán

A tekintetben már én is megkaptam a másik, BD lemez tapasztalatok topikban az ívet, hogy miért nem költök vagyonokat japán import lemezekre és miért nem veszek olyan írót, amivel tesztelni tudok lemezminőséget is meg stb.. De még ha lenne is rá esetleg pénzem, nem fogok még többet költeni erre a témára.

Szóval abból a szempontból ez a topic meg a másik topic is kicsit egysíkú, hogy 1-2 ember csak azért jár ide, hogy az esetleg még ide tévedőket meggyőzzék arról, hogy mennyire jó az általuk használt, Magyarországon már nem is kapható Pioneer meghajtó meg hogy melyik az überfasza BD lemez, ami csak Japánból rendelhető. Biztos ideér 3 perc alatt. :D

(#6010) Dr. Akula válasza cocka (#6009) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Van még egy 212-es meg egy 207-es Piom itthon, csak már nem használom. Illetve az előbbit most épp igen, szanálom a régi cd-ket, kéne az általuk elfoglalt hely másra. Nem fikázott senki semmit, attól hogy egy technológia halott, nem minősíti a használóját, csak sima tényállás, nem értem ezért minek kell fanboykodni. Engem őszintén meglepett hogy valaki még használja, de nem minősítettem senkit ezért. Fordítva se kéne.

[ Szerkesztve ]

(#6011) Joshi válasza Dr. Akula (#6007) üzenetére


Joshi
titán

Több hsz-en keresztül azt próbálod előadni, hogy az optikai adattárolásnak nincs értelme. Ha te így gondolod, akkor ne írj lemezre. Az MDisc se egy csoda adathordozó, de ezt is leírtuk neked. Remélem nem azért vagy ebben a topikban, hogy áttérítsd az ittenieket más adathordozóra való adatmentésre. ;]

(#6012) belinho válasza cocka (#6009) üzenetére


belinho
senior tag

Uram bocsássa meg nekünk, hogy segíteni akarunk!
Te írtál be a másik topikba, hogy már nem tudom hanyadik pohár alátét készül az LG íróval.
Volt LG íróm, próbáltam az olcsóbb lemezt is, mindkettő kapufa lett, főleg ilyen felállásban. Megvettem a Pioneert, a tesztek magukért beszélnek. Meg egy rohadt nagy érv a Pio mellett a terméktámogatás. A 10 éve kijött 209-es még idén is kapott firmware supportot, az LG meg szarik rád ilyen téren. Lemez terén meg olcsó húsnak híg a leve mint DVD idején ez ma is érvényes.

(#6013) Dr. Akula válasza Joshi (#6011) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Te érzed kényszerét megtéríteni a "hitetleneket", nem én, szóval ne tőlem kérdezd! :U "Remélem nem azért vagy ebben a topikban, hogy áttérítsd az ittenieket más adathordozóra való adatmentésre." >> Hol írtam ilyet? Mondtam neked hogy használj mást? Nem. Az hogy leírtam hogy ez már egy halott technológia, az csak sima ténymegállapítás. Már helyet se hagynak neki a mai számítógépekben (pedig hotswap racknek még azért kéne az 5.25"), ennyire nem számolnak vele. Ezt nem én mondom, hanem az élet. Úgy látom nem velem vitatkozol, hanem az élettel.

(#6014) Ottó58 válasza Dr. Akula (#6005) üzenetére


Ottó58
senior tag

" Már ha lesz akár csak 30 év múlva olvasó amivel vissza lehet olvasni. "- szerintem lesz, ha szétnézünk többszázezres "komoly" magnódeckek, orsós- és videómagnók vannak piacon, holott már régen temették őket.
Én is használom ezeket, nem csak a retróságuk miatt, hanem mert szeretem a technikát, akár régi, akár új.
-és nem mindent pénzben kell mérni, mert akkor szinte semmit sem vásárolnánk, mert minden termék csak a gyártó részéről éri meg.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#6015) Joshi válasza Dr. Akula (#6013) üzenetére


Joshi
titán

Ne is haragudj, de azért van ez a topik, mert igen is vannak még néhányan akik írnak optikai adathordozóra. Bocsáss meg nekik, még ha szerinted elmeháborodottak is ezek az emberek. Szerintem még mindig te vagy rossz topikban már napok óta. Szerintem engedd el a témát, mindenkinek jobb lenne. :DDD

(#6016) Dr. Akula válasza Joshi (#6015) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Szerintem meg itt te vagy eltévedve, napok óta hittérítést folytatsz, miközben nem bántott téged senki. Mi gázolt ennyire a lelkedbe? De tényleg legjobb lesz ha elengeded ezt a témát, már elég unalmas a vádaskodásaidra válaszolni. Miért kell hogy ezzel legyen tele a topik?

"vannak még néhányan akik írnak optikai adathordozóra"

Így van, épp ezért kérdeztem meg hogy mi az oka ennek a ragaszkodásnak. Ezen nem megsértődni kell, hanem vagy válaszolni, vagy továbbhaladni. Nem volt a kérdésben semmi olyan amin fenn kellett volna akadnod.

[ Szerkesztve ]

(#6017) Joshi válasza Dr. Akula (#6016) üzenetére


Joshi
titán

Már ne is haragudj, de te jöttél egy optikai írós topikba, hogy mi értelme ilyen adathordozóra írni, meg hogy sokkal jobban megéri más adathordozóra való adatmentés. De hát ez egy optikai írós topik, miről szólna ha nem erről? És még én vagyok rossz helyen? Komolyan unatkozhatsz de nagyon.

"Így van, épp ezért kérdeztem meg hogy mi az oka ennek a ragaszkodásnak. Ezen nem megsértődni kell, hanem vagy válaszolni, vagy továbbhaladni. Nem volt a kérdésben semmi olyan amin fenn kellett volna akadnod."
Igen és leírtuk már az első adandó alkalommal, de te még mindig ezen rugózol. Mondom, hogy engedd el a témát.

Csak hogy tudd, de szerintem tudod te nagyon jól a miérteket. Az optikai lemezre való írás otthoni környezetben elsősorban a filmek miatt volt népszerű. De mivel mára már a stream és médialejátszók térnyerése teljesen feleslegessé tette.

[ Szerkesztve ]

(#6018) Dr. Akula válasza Joshi (#6017) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, MEGKÉRDEZTEM, és? Bajod lett tőle? Nem lehet kérdezni? Te rugózol ezen még mindig, egyedül te pörgeted ezt a "mit keresel itt?" témát. Én is azt tudom javasolni neked, hogy engedd el ezt a témát!

"Az optikai lemezre való írás otthoni környezetben elsősorban a filmek miatt volt népszerű. De mivel mára már a stream és médialejátszók térnyerése teljesen feleslegessé tette."

Most meg te is azt mondod amit én, most aztán tényleg nem értem mi bajod.

[ Szerkesztve ]

(#6019) Joshi válasza Dr. Akula (#6018) üzenetére


Joshi
titán

Ez a topik nem arról szól hogy mi értelme az optikai adathordozóra való írásnak, hanem konkrétan egy optikai írós topik, ahol pont az írókról szoktunk beszélni, esetleg lemezekről. Nem a minek, meg hogy nem éri meg. Remélem érted.

(#6020) Dr. Akula válasza Joshi (#6019) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én meg most találtam rá a topikra, és meglepődtem hogy van aki még használ ilyet, és érdekelt az oka. Ennyi, nem több.

(#6021) Joshi válasza Dr. Akula (#6018) üzenetére


Joshi
titán

"Most meg te is azt mondod amit én, most aztán tényleg nem értem mi bajod."
Te azt gondoltad hogy aki lemezre ír az sík hülye? Vagy most hogy? Tisztában vagyunk azzal, hogy az optikai adattárolás a végnapjait éli. És? Én pl szeretek saját lemezképeket készíteni a lemezhez, plusz saját borítóképeket. Persze mindezt évente egyszer. Én csak azért beszereztem egy Panasonic DMP-UB900-as lejátszót, hogy az írott BD-R XL lemezeket le tudjam játszani. Nekem nincs sok írott lemezem sőt, inkább megveszem eredetiben. Csak azokat írom ki másolatként, amiken nincs magyar vonatkozás. Családi médiákat nem lemezre írom.

(#6020) Dr. Akula ezzel nincs is semmi gond, inkább azzal van gond, hogy az első válaszok után se értetted a miérteket. Ez ma már úri hobbi nem több. Mondjuk az Audiós analóg vonalat én nem keverném ide, mert azt a hangzásért vették újra elő (vinyl, szalag stb).

[ Szerkesztve ]

(#6022) cocka válasza belinho (#6012) üzenetére


cocka
veterán

próbáltam az olcsóbb lemezt is, mindkettő kapufa lett

Az összes lemez vagy egy részük?

Lemez terén meg olcsó húsnak híg a leve mint DVD idején ez ma is érvényes.

Most már 1000-ért kapható az a lemez, amit eddig 800-ért vettem. Olcsó mi? Miért, te mennyiért veszed darabját? 3000-ért?

(#6023) Dr. Akula válasza Joshi (#6021) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Te azt gondoltad hogy aki lemezre ír az sík hülye?"

Na akkor innentől vezessük be azt, hogy amit nekem próbálsz tulajdonítani, azt idézzed szépen, mert már kicsit unom a légbőlkapott állításaidat, amit az én számba akarsz adni. Nem, én ezt SE mondtam. Meg még nagyon sokminden mást sem, amit te úgy próbálsz beállítani.

"Én pl szeretek saját lemezképeket készíteni a lemezhez, plusz saját borítóképeket."

Pont az ilyesmikre voltam kíváncsi. De ez nem annyira meglepő, hiszen pont ezt kérdeztem már az elején is.

(#6024) cocka válasza Dr. Akula (#6013) üzenetére


cocka
veterán

Amúgy ha már 5.25-ös USB-s ház, szerintem ugyanúgy megy egy szétkapott 3.5-essel. A 12 volt nyilván kell neki. Meg ha amúgy is külső házat akarsz, akkor nem mindegy, hogy a végén lóg-e valami vagy az egész el van rejtve egy házba?

Annyi, hogy ha esetleg mégis optikai meghajtó miatt kéne az 5.25-ös, akkor tegyél valami szivacsot, tappancsot akármit a meghajtó alá, mert jó hangos lesz és simán "letáncolja" magát az asztalról is.

(#6025) cocka válasza Ottó58 (#6014) üzenetére


cocka
veterán

magnódeckek, orsós- és videómagnók vannak piacon, holott már régen temették őket.

Gondolom dramaturgiailag kellett a temetés, hogy újra hype-ja legyen. Amiket most retro címszó alatt vagyononkért adnak azoknak is rendeztek egy-egy hallgatólagos "temetést". Különben nem lehetne őket retro kategóriába sorolni és nem lehetne értük vagyonokat kérni.

[ Szerkesztve ]

(#6026) Joshi válasza Dr. Akula (#6023) üzenetére


Joshi
titán

De ezeket eddig is tudtad, mi másért írna ma valaki is optikai lemezre? Persze vannak elvetemült emberek, akik mindent is a polcra akar tenni. Én erre azt tudom mondani, hogy egészségére.

(#6027) Joshi válasza cocka (#6025) üzenetére


Joshi
titán

Audiofil körökben soha nem volt helye a digitális zenehallgatásnak, ezért írtam az előbb, hogy nem véletlenül került elő ismét. Az más kérdés, hogy ami régen megfizethető volt az mára már luxus cikk lett. De hát a hobbi már csak ilyen.

(#6028) cocka válasza Dr. Akula (#6016) üzenetére


cocka
veterán

Hát nyilván egyedül leszek itt a véleményemmel, de én azért ragaszkodom, mert vinyókat tekintve nekem összességében nincs sok helyem és nyilván Macrium mentéseket pl. vinyókra írok. Ezért vannak olyan tartalmak, amik kvázi kiszorulnak optikai lemezekre. Nem készül belőlük több példány. A vinyóim is kicsik 1-2 terásak max., nem bízok a nagyobbakban.
Ha kell valami, katalogizáló programból keresem ki, hogy melyiken van. Sorszámozom őket és így tudom, hogy honnan kell elővenni és melyiket. Oszlopokban vannak egy szekrényben, mert így fér el a legtöbb.

Nem szarom a pénzt, mint itt egyesek raidra, meg több vinyót sem tartok ugyanarra a tartalomra, efféle úri huncutságok egyszerűen nem férnek bele a keretbe.

(#6029) Dr. Akula válasza Joshi (#6026) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem, nekem nem volt természetes hogy ennyien használják még mindig, mert a topik azért pörög még most is, miközben az 5.25" külső házasba pl. 10 éve nem írt senki. És igen, érdekelt hogy ennyi ember mit csinál vele.

#6024cocka: 3.5" maga a vinyó, a háznak ennél nagyobbnak kell lennie, ezért 5.25" (következő lépcsőfok).

"akkor nem mindegy, hogy a végén lóg-e valami vagy az egész el van rejtve egy házba?"

Annyira nem, mert ilyen rádugós USB-s SATA/IDE átalakítóm nekem is volt (vagy valahol még akár meg is lehet), de ott azért elég nagy rá az esély hogy rosszul dugod rá, elmozdul menet közben, a ház meg fixen tartja. Abba gondoltam hotswap fiókot rakni, ha már a mai számítógépházakban nincs neki hely. De most úgy néz ki, teszek egy próbát valami DAS-al, hátha az USB3 Gen2-esek már nem akadnak össze a wireless egérrel, wifivel.

[ Szerkesztve ]

(#6030) cocka válasza Joshi (#6017) üzenetére


cocka
veterán

mára már a stream és médialejátszók térnyerése teljesen feleslegessé tette.

Ami pedig se stream szolgáltatásokban nincs, se torrent site-okon, azt írom fel BD-re. :P

(#6031) Joshi válasza Dr. Akula (#6029) üzenetére


Joshi
titán

Aki még ír az arra használja ma is, mint te évekkel ezelőtt. A lényegi különbség csak az, hogy már lemorzsolódott a felhasználó bázis nagy része. KB ennyi.

(#6030) cocka igen, de a többség már azt is vinyóra menti (pl NAS).

[ Szerkesztve ]

(#6032) belinho válasza cocka (#6022) üzenetére


belinho
senior tag

Én erről a 200-300Ft-os Maxell, Omega, Traxdata, Mediarange lemezekről beszélek, ezek amik hosszú távra abszolút nem, vagy nem fontos dolgoknak.
Verbatimnál is van a 300-400Ft-os Datalife CMC mid-es lemez, ezeket a Pio aránylag nagyon szépen megírja, időben viszont szerintem nem lesz tartós.

Mikor mennyi az ára, (SL 800Ft DL 1600Ft) én az eredeti Verbatim mid-es lemezt favorizálom, most pl átálltam a Professional szériára ezekre a Medidisc lemezekre.

(#6033) cocka válasza belinho (#6032) üzenetére


cocka
veterán

Igen egyszer vettem DataLife-ot, de még nem használtam fel egyet sem, mert észrevettem, hogy a MABL-ösnél kicsit vékonyabb is.

(#6034) PROHARDVER!


PROHARDVER!

További kellemes karácsonyi ünnepeket és NYUGODT fórumozást! :)

(#6035) cocka válasza PROHARDVER! (#6034) üzenetére


cocka
veterán

Olyan nagy feszültséget nem éreztem itt, de viszont kívánom. :D

(#6036) Moonwolf válasza cocka (#6028) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Két külön meghajtón tárolni a legfontosabb dolgokat azért nem annyira úri huncutság.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#6037) cocka


cocka
veterán

Szervusz Holdfarkaskutya!

Ha már itt feldobtad a topicot, megírom, hogy árukereső kb. 2 db belső blu-ray írót mutat összesen. Azért ez nem semmi kínálat. NS55 már nem is kapható.

[ Szerkesztve ]

(#6038) cocka


cocka
veterán

[link]

Ez valami vicc? Totál másképp néz ki ahhoz képest, ahogy régebben kinézett.

(#6039) Joshi válasza cocka (#6038) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem ez valami újabb dizájn, kb ennyi.

(#6040) johnywalker


johnywalker
őstag

Tudja valaki, hogy a Pioneer BDR-209EBK milyen tipusú lézerolvasó fejet tartalmaz?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.