Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) MaxxDamage válasza Beni2360 (#5049) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Megnéztem most a dobozban és tényleg van hozzá (bontatlan)
Sajnos nem tudom használni, mert nincs a lapomon eSata port

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5052) Dikri válasza Beni2360 (#5050) üzenetére


Dikri
tag

Egyenlőre levettem az előlapot, bár ez így nem szerencsés, mert tele megy porral....

(#5053) Beni2360 válasza Dikri (#5052) üzenetére


Beni2360
félisten

Csere nem opció?
Vagy már kifutottál a 14 napból?
Esetleg ha meg kell tartani akkor valahogy a billenő ajtót levenni és kihúzni az elejére az írót, új furatokat az aljába. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5054) Beni2360 válasza MaxxDamage (#5051) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem laptophpz kell hanem ha jól emlékszem egy csupasz vinyót tudsz rákötni vele. 2.5" simám 3.5" táppal.
Vagy ha mindkét vége e-satás akkor igen usb helyett lehetne gépre kötni. Az én asztali gépem alaplapján van e-sata kivezetés. Nem látom a végeit a zacsiban.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5055) Beni2360 válasza Dikri (#5052) üzenetére


Beni2360
félisten

A második nem opció szétszedtem és megnéztem. :(

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5056) jeni válasza Dikri (#5043) üzenetére


jeni
félisten

nem lehet,hogy használtat vagy korábban vett valakijét kaptad meg?

visszaolvasva ezek szerint a Pioneer BDR-S09XLT íróhoz nem javasolt főleg olyanokra amelyek ajtajai TELJES SZÉLESSÉGBEN VANNAK LEGYÁRTVA. vagyis perem nélküliek.

[ Szerkesztve ]

(#5057) Beni2360 válasza Beni2360 (#5053) üzenetére


Beni2360
félisten

Még valamit. Úgy vettem ki a szavaidból. hogy egy helyről vetted mindkettő, akkor összecsomagolnám és visszamennék érdeklődni, hogy mi a fa--ért adták el egyben amikor nem is passzolnak össze? :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5058) jeni válasza Beni2360 (#5057) üzenetére


jeni
félisten

Elméletileg nem is kötelezhetőek a boltosokat arra,hogy le is teszteljék a hibátlan működését az eladás előtt.Mivel itt nem a működéssel van a baj hanem a külsővel nem kompatibilis más optikai meghajtókkal. Gondolom ez sincs feltüntetve a leírásában.

(#5059) Dikri válasza jeni (#5058) üzenetére


Dikri
tag

Még bőven 14 napon belül vagyok. Töröm a fejem, de valószínű elállok a háztól és rendelek egy ilyet, mert ha jol látom ennél az író eleje van kint a ház végén.
Esetleg tudtok még alternatívát?

[ebay]

(#5060) jeni válasza Dikri (#5059) üzenetére


jeni
félisten

Mivel az írót már nem tudod lecserélni a sima 209 EBK verzióra így marad a ház csere vagy veszel egy 209 EBK írót és lesz valahogyan más célra a XL09 tartalékba. Itthon más ház nem nagyon van csak az ebayon

(#5061) Beni2360 válasza jeni (#5058) üzenetére


Beni2360
félisten

Én nem is a tesztelésre gondoltam. Mivel 28 évig kereskedő voltam a saját szektoromba, én nem adtam volna el egy vevőnek nem összeillő két dolgot, vagyis amit nem tudna majd használni. Pontosabban felhívtam volna rá a figyelmét, hogy a 2 nem kompatibilis egymással. De ha külön volt a megvétel akkor ez már nem játszik ha nem kérdezte a vevő. Ennyit a nem mindenáron eladni motivációhoz. :K

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5062) Beni2360 válasza Dikri (#5059) üzenetére


Beni2360
félisten

Szia !
Ha szabad kérdezni, hogy állsz a cserével vagy mit döntöttél?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5063) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Ismerősnek van ilyen baja, hogy az eddig használt újraírható BR lemezeire elkezdett az írója "write protected" üzenetet dobálni.

Egy BDR-209M írója van, és konkrétan az Imgburn Persistent Write Protect üzenetet dob.
Azt mondja, a Nero sem hajlandó megírni, de hibaüzenetet még nem mondott.

Mi baja lehet ezeknek? Erre a hibára csak drive hibát láttam, lehet bármi más?

Köszi minden tippet :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#5064) MaxxDamage válasza hcl (#5063) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Milyen fajta lemez pontosan és hányszor lett rá írva eddig? (sacc/kb.?)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5065) hcl válasza MaxxDamage (#5064) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hopp. Nem BR, hanem DVD-RAM. Márka LG (megkérdeztem, mennyit volt használva). Viszont akkor rossz helyen vagyok...
Írva elég sokszor lett - azt tudom, hogy az újraírható BR-eket nem soat használta, a RAM-ot viszont pont sokat.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5066) MaxxDamage válasza hcl (#5065) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Akkor a lemez valószínűleg elérte az írhatósági határát/maximumát. (tudtommal van ilyen, de aki másképp tudja, az kérem cáfolja meg, vagy erősítse a véleményem :R )

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5067) hcl válasza MaxxDamage (#5066) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ahogy kiderült, asztali felvevő sem tudja törölni, így valószínű hibás a lemez.

Mutogatni való hater díszpinty

(#5068) Beni2360 válasza hcl (#5067) üzenetére


Beni2360
félisten

DVD-RAM-t asztali felvevő tudja kezelni. Még az írok közül sem mindegyik tudja írni.
Nekem van egy vagy 10-n éves arra mentettem a könyvelésem és elég sokszor volt írva de csak az erre képes író tudott rá írni és törölni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5069) jeni válasza Beni2360 (#5068) üzenetére


jeni
félisten

Tudomásom szerint az összes Panasonic asztali (feltéve ha valódi Panasonic-ról van szó) lejátszó és író tudja kezelni.

(#5070) hcl válasza Beni2360 (#5068) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezek ilyen cuccok, amik viszik (eddig is RAM lemezt használt, csak most kezdett el write protect hibákat kapni). Az asztali felvevő is, meg a PC-ben a meghajtó is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#5071) jeni válasza hcl (#5070) üzenetére


jeni
félisten

Vegyél másik RAM lemezt. Az a furcsa a dologban,hogy 1000x írást kell elbírniuk a spec szerint. A RAM lemez fájl kezelése is más mint a DVD mínusz plusz lemezek esetén. Bár most nagyon drágák lettek a RAM lemezek. Talán még kapható 1- 2 boltban.

(#5072) Beni2360 válasza jeni (#5069) üzenetére


Beni2360
félisten

Őszintén 2013-ban lezártam a könyvelésemet és azóta nem is láttam a lemezt. Akkoriban még nem volt BD íróm csak DVD és emlékszem mivel 3 db volt a gépembe bosszankodtam, hogy miért nem tudok rá írni ha a nem megfelelő íróba tettem.
--------------------
hcl - nekem van 2 db SONY asztali DVD felvevős gépem de mióta csak DVB-C adások vannak nincs használatban és mivel csak exel táblázat és szöveg volt rajta így bele sem tettem a gépekbe.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5073) hcl válasza jeni (#5071) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem nekem kell, ismerős problémázott.
Amúgy ebay-ről 2000Ft környéke szállítással.

@Beni : RAM-ot sosem használtam. Optikai meghajtó is csak mutatóban van már itthon (USB házban), meguntam, hogy évente pusztulnak.
Van még pár lemez bootolni, meg OS telepítéshez, ha valamire csak úgy lehet, de ennyi.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5074) M107


M107
addikt

:R

Kis 206D-m ma írt :)
Igaz már egyre kevesebbet használom.
Sok ezer lemezen van túl hibátlanul ír a mai napig
2012 áprilisi vásárlás 0 km-sen

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5075) Ismerosok


Ismerosok
csendes tag

Sziasztok !

Visszaolvastam ....de összekavarodtam.....
...Szóval főképp BD25 és BD50 írása lenne a cél, jó lenne BD-XL tudás illetve M-DISC támogatás.

A Pioneer BDR-209DBK / BDR-209EBK kilőve ?
Inkább a "minőségi" írás lenne a cél ( firmware támogatás by pioneer ).

A BD-XL-t ill M-DISC-et el tudom engedni ha kell......

(#5076) jeni válasza Ismerosok (#5075) üzenetére


jeni
félisten

Bizonyos Pio firmware tudja az M-Disc kezelését.
Amennyiben az XL is lényeges akkor EBK verziót érdemes megvenni. Ellenben ha mindkettő kell és tutira akkor az LG-t érdemes venni,de hátrányként az,hogy válogatós és szökőévenként vannak a firmware hozzá.
Amúgy az M-Disc lemezek nagyon drágák.
Ha nem BD-R M-Disc veszel hanem DVD kiadásban is van M-Disc ,akkor mehet tutira a Pioneer EBK verzió.
M-Disc DVD író

Ha pedig elengeded a XL lemez és a M-Disc kezelését akkor ezt megveheted és két év garanciát kapsz hozzá. Másutt 1év garival adják a Pioneer-t.
Itt is 2év garis a Pioneer DBK.

[ Szerkesztve ]

(#5077) gaben22 válasza jeni (#5076) üzenetére


gaben22
senior tag

Meg hát nem biztos, hogy bárki tudja, meddig is bírják azok az M-DISC-ek. A BD M-DISC árából meg kijön duplikált, sőt akár triplázott backup is különböző médiumokon (HDD...) :)

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5078) tomko38 válasza gaben22 (#5077) üzenetére


tomko38
csendes tag

Igaz, hogy az M-Disc árából sok minden kijön (10-es pack kb. 20ezer huf) de van egy nagyon lényeges oldala, hogy optikai esetleg különleges (m-disc) optikai lemezre érdemes lementeni az adatokat.
Mégpedig az, hogyha egy virusmentes gépről kimented az adatokat, akkor az optikai lemezen, nincs az a WanaCry vagy bármilyen vírus ami belerondít az adatokba.
Míg ha egy HDD-t vagy pendrive-ot akár olvasásnyi időre is ráraksz egy gépre ami lehet vírusos, akkor esélyed lehet arra, hogy buktad a Terrás vinyód tartalmát.
Én eddig m-disc dvd-re írtam az adatokat. Így csak 4,5 giga megy a levesbe ha meghal egy lemez. És bármikor bármilyen gépről beolvastathatom, nem kell attól félni, hogy vírus miatt adatot vesztek. A Blu-ray igaz 25giga, de akkor sem Terra.

Elnézést, hogy belevau, csak nagyon sokszor ebből a szemszögből nem mindig szokták nézni a dolgokat.

Kár, hogy m-disc-es blu-ray lemezeket csak egy gyártó csinál. (Verbatim) - ők pedig 10 év garit vállalnak.
:) vicces ez a garanciás témakör :)

[ Szerkesztve ]

(#5079) Tomessz85


Tomessz85
tag

Sziasztok !

Érdemes erre az íróra várni ?

BDR-211EBK

(#5080) jeni válasza Tomessz85 (#5079) üzenetére


jeni
félisten

a kérdés mennyiért? :U

U.i.:
Japánban közel 50000Ft az ára!

az Iponban már ki van rakva! de még raktár figyelőn van.

[ Szerkesztve ]

(#5081) Tomessz85 válasza jeni (#5080) üzenetére


Tomessz85
tag

az árától eltekintve kérdeztem inkább ,hogy megéri-e a meghajtó....

én azt gondolom itthon is 45-55 között lesz az ára.

Csak a tisztánlátás végett csak ez a meghajtó képes jelenleg az UHD , 4K -s filmek lejátszására, írására ?

Pl. az LG BH16NS55 vagy Pioneer BDR-S09XLT írók kompatibilitása lejátszás terén megáll a 3D Blu-ray filmeknél ?

Tehát ... szimpla meghajtóként adatmentésre használva nem érdemes megvárni ,csak ha UHD korongok lejátszása is a cél ?

(#5082) jeni válasza Tomessz85 (#5081) üzenetére


jeni
félisten

Azok az írok melyek most kaphatóak a Pioneer 209EBK meg a LG16NS55 azok nem UHD lejátszók hanem BDXL lemez megírására és olvasására alkalmasak, ami csak a lemez terjedelmére vonatkozik vagyis 100GB! A 3D Blu-Ray ettől független ami által csak plusz extra felhasználást nyújt ami nem más mint a 3D láthatóság.

[ Szerkesztve ]

(#5083) jeni válasza Tomessz85 (#5081) üzenetére


jeni
félisten

46000Ft már rendelhető 28-i érkezésével az Iponba.
Kérdés milyen lemezt eszik?

(#5084) M107 válasza jeni (#5083) üzenetére


M107
addikt

:R

Jó ára lesz :D

Pedig gondolkodom rajta, de szerintem egy 209-es darab megteszi, úgy hogy találtam valakit aki a 2012-es 206D-m ért ad 10 ropit hozzá teszek és lesz egy új 209 PIO-m az meg még kiszolgál egy pár évet.

PIO mellett jó érv az, hogy kiválóan ír sokat is kibír, s nálam stabilan olvasó is volt sőt most is az a kis ITX-házamban, naponta szól róla az MP+ és a FLAC zenék, néha egy kis Blue-Ray is, írás már kevesebb.
0 km vettem, 6 év 7 hónapja semmi gond vele.szétszedve takarítva egyszer sem volt, nem igényelte de nem is koszos.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5085) Belmondo


Belmondo
kezdő

Sziasztok!

Ha jól olvastam az eddigi hozzáoszlásokat, akkor a kis hordozható Pioneer BDR-XD05TB Blu-ray író nem képes UHD lemezek írására/olvasásra?

Az volt a tervem a legújabb Nero2019-el fölírok egy letöltött UHD untouched filmet és lejátszatom a legújabb PowerDVD-vel.

Köszönöm

(#5086) jeni válasza Belmondo (#5085) üzenetére


jeni
félisten

Szia!

Igen az még nem az a kategória!

A UHD és a BDXL nem ugyanaz!

(#5087) M107 válasza Belmondo (#5085) üzenetére


M107
addikt

:R

UHD :

Ultra-high-definition 4K és 8K

BDXL :

Egy lemeztípus (Blu-Ray) 2-nél több rétegű

Standard disc size, XL 3 layer[90] 12 3 100,103,356,416 3 rétegű
Standard disc size, XL 4 layer[90] 12 4 128,001,769,472 4 rétegű

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5088) jeni válasza Belmondo (#5085) üzenetére


jeni
félisten

Ezt a terméket kell megvenned.

Ha nem tévedek az Ipon 46000Ft áron pár napig árulta.

A két technológiából adódóan nem egyformán pörköli meg a lemezt.

Amit néztél az a hordozható író praktikus de ilyen fajta hosszabb távra írásra sosem szoktuk javasolni mert nem egy strapa termék még a BDXL írására sem!

Most nincs a kínálatban. Kérdés mikor rendelhető meg újra?

(#5089) M107 válasza Belmondo (#5085) üzenetére


M107
addikt

:R

Feleslegesen vesződsz.

Ha megvan, a kellő technikád hogy megtekintsd a filmet, egyszerűbb egy külső Hdd-t vagy egy 256 GB gyors pendrive, és úgy nézd meg.

Sajnos most már látszik, a Blu-Ray technika az utolsókat rúgja pár év 2020 vége és nem fogja megérni, max külső archivált dolgoknak.

A préselt UHD-s lemezek és Blu-Ray lemezeket ne keverjük ide mert azok legyártása filléres, ( és tart ameddig tart- lesz ameddig lesz ) itt csak a magunk által készített lemezekre gondolok.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5090) jeni válasza M107 (#5089) üzenetére


jeni
félisten

Függetlenül az optikai lemezek (CD,DVD,Blu-Ray,DVD-Ram ?) még mindig a piacon vannak üres és megírt,préselt változatban. A haldoklásukat nem lehet megállítani. Még mindig hoznak ki forgalomba DVD lemezen filmeket és CD-n zenéket.
Magyarán akár audio CD lejátszó akár DVD vagy Blu-Ray lejátszóról vannak szó, ezek még mindig lesznek kaphatóak még 2020-ban is.

U.i:
Ettől függetlenül ha jó áron jutok hozzá egy Pioneer BDR-211
UBK -iéihoz lehet vennék is egyet

[ Szerkesztve ]

(#5091) M107 válasza jeni (#5090) üzenetére


M107
addikt

:R

Van igazság benne.
Személyem is nagy fan volt.

De be kell látni, már csak a préselt lemezekben van valami mivel olcsó az előállításuk és igen lesz még 2020 és utána is optika csak ár kérdés mekkora lesz a felvevő piaca.

Személyem is tart biztonsági mentéseket újraírható DVD-+RW, BD-RE-n sőt most lett beletéve a gépembe egy 0 km PIO-209 író ami egy 206D váltott.
Megtartottam az is, hátha .....

+

Ott van, az Mp3 Flac saját válogatásom 136 darab 25 GB Panasonic Blu-ray lemezen, szépen eltárolva kategorizálva.
Jó néha offiline hallgatni ilyenkor be a lemezt az íróba és hadd szóljon. :P

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5092) Belmondo válasza jeni (#5088) üzenetére


Belmondo
kezdő

Átgondolom. Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

(#5093) Smitiz


Smitiz
csendes tag

Sziasztok!

M-Diskre szeretném menteni digitális kincseimet.

Elsődlegesen arra gondoltam hogy a sima DVD változat elég lenne. Családon belül van egy ASUS ZenDrive U7M SDRW-08U7M-U erről van valami tapasztalat?

Közben arra is gondoltam hogy beruházok egy Blu-Ray íróra inkább, a plusz költséget meg kifizettetem azokkal az ismerősökkel akik lusták szanálni és már csak a 25GBoson férnének el, nekik névleges áron (1000-1500Ft/ írás + lemezár) csinálnék biztonsági mentést.

Ilyen célra elég egy ilyen? LG BH16NS55 Ezzel tudnék írni DVD-t és Blu-Rayt is.

Van azért ezekkel a belépő szintűekkel nem akarjak ilyesmit? :)

A kiírt M-Disk ellenőrzésére mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#5094) gaben22 válasza Smitiz (#5093) üzenetére


gaben22
senior tag

Ellenőrzésre tesztképes író vagy olvasó kell, legyen az BD vagy DVD. M-Disc nem tudom a marketingen túl valóban bizonyított-e már. Kicsit drága. Ha valóban biztosra tudnánk azt az 1000 évet vagy mondjuk csak 30-at, akkor lehet jó opció lenne, de még akkor is kellene találnod hardvert (30 év múlva), ami visszaolvassa. Manapság hardvert meg nem nagyon terveznek hosszú távra, nem beszélve róla, hogy nem Commodore 64 meg hasonló, ahol csak "simán" újraforrasztod, ami beszart. Ez most saját vélemény, de én inkább jobb minőségű DVD-re (régen) és BD-re (most) írok és winchesteren duplikálom őket, elfogadva, hogy 10-15 (jó esetben 20) év múlva újra kell csinálnom egy backupot a kor technológiája szerint.

Épp most vagyok egyébként egy backup időszakban régi DVD-ket duplikálom HDD-re, lassan túl vagyok a 9-12 évvel ezelőtt írott cuccokon. Főleg Taiyo DVD-re írtam, kb 200 lemezt olvastam fel eddig, 3-4 volt, ahol pár fájl nem volt olvasható (volt köztük nagyobb méretű is természetesen, az veszteség), teljes disc probléma még nem volt. Azt hiszem az összes problémás Taiyo Yuden volt (mivel főleg erre írtam), kisebb arányban írtam csak MCC és CMC Verbatim lemezekre, azokkal nem volt gond. Viszont már jóval korábban újraírtam a kétes eredetű TDK és Verbatim szitázott lemezeket, több nagyon rossz állapotban volt már (szerencsére nem sok ilyenre írtam, legalábbis fontos cuccot).

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5095) gaben22 válasza Smitiz (#5093) üzenetére


gaben22
senior tag

Amúgy kiszemelt BD író támogatja az M-Discet? Futólag kerestem rá, de mintha nem lenne a válasz.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5096) jeni válasza gaben22 (#5095) üzenetére


jeni
félisten

Az LG BD író támogatja az M-disk formátumot, csak az a gond egyes lemezekre nem szépen ír vagy utólag több panasz van rá maga az íróra!
Aki ha teheti akkor Pioneer írót vegyen! Bizonyos firmware ami t a Pioneer kiadott van ami tudja az M-Disc lemez kezelését.

(#5097) Smitiz


Smitiz
csendes tag

A Pioneerral az a gondom hogy az DVD-t nem ír, csak BL-t :(

(#5098) jeni válasza Smitiz (#5097) üzenetére


jeni
félisten

Hibás a tied?

mert alapból multi vagyis még a BDXL lemezt is megírja.
Az M-disc csak bizonyos firmware megléte mellett tudja megpörkölni.

(#5099) Smitiz válasza jeni (#5098) üzenetére


Smitiz
csendes tag

Nem hibás, még nincs :)

Csak az M-Disk kompatibility oldlaon csak a BL van ehhez a tipushoz jelölve.

Akkor firmware update után tud M-Disk DVD-t is írni?

(#5100) jeni válasza Smitiz (#5099) üzenetére


jeni
félisten
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.