Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4251) Boond


Boond
addikt

Úgy látom tényleg eltűntek. De ezt már mintha korábban jelezte volna GG72, hogy lesz ilyen.

(#4252) cocka


cocka
veterán

Amúgy az LG-t Verbatim 43742-essel etetem. Ezt tuti nem bassza el. Többi lemez vs. LG író (NS55-ös) viszonyáról nem is nagyon tudok írni, mert eddig csak ilyet kapott. :)

(#4253) jeni válasza Boond (#4251) üzenetére


jeni
félisten

lesz helyette Pioneer BDR-210DBK :U

(#4254) cocka


cocka
veterán

Valahogy egyébként nem látom, hogy csőstől jönnének ide panaszkodni az emberek az LG írókra. De mindegy is. Nyilván egyedül vagyok a véleményemmel.

(#4255) jeni válasza cocka (#4254) üzenetére


jeni
félisten

Korábban igen. Az is tény,hogy utólag 99%-ban Pioneert javasoltuk. Valamint még mindig nem javalott az Lg vétele a firmware támogatás hiányában sem. Minőségi lemezzel használva nincs panasz rá. A BD ipar még nem halt meg,ezért biztosan várhatóak Pioneer BD írók megjelenése a boltokban. Ha minden kötél szakad akkor meg lehet venni az LG vagy az Asust.

(#4256) cocka válasza jeni (#4255) üzenetére


cocka
veterán

Gondolom új hardverrel orvosolták az NS40 hiányosságait. (és amúgy ez mi a rákért off topic?!)

Tény, hogy az NS55-höz nincs fw frissítés. De mivel szerintem 2015-ben jelent meg, nem is nagyon volt mit rajta már frissíteni.

Na ha már itt tartunk, én meg Asust nem vennék. :)

(#4257) jeni válasza cocka (#4256) üzenetére


jeni
félisten

Asusban LG cucc van,tehát tök mindegy.
Hacsak nem a korábbi elfekvő darabot veszed amiben Liteon van.
Nekem meg olyanom van ami besz@rt.
Amúgy az LG nem követi a lemezek piacait. A kiadás évében megjelentekre kiad 1 firmwaret. Ha pedig jönnek újabbak azokat már nem optimalizálja az íróhoz.
Mondhatjuk lesz egy kiadás valamely szériából ha van 1 firm. megjelenés akkor az egy csoda,és majd ha lesz újabb modell akkor az kap majd szoftveres javításokat,esetleg HW-t.
Samsung meg csak notihoz ad ki írót. Igaz egyes helyeken kapni combó kiadású DVD író BD olvasót.

[ Szerkesztve ]

(#4258) plman válasza cocka (#4256) üzenetére


plman
tag

Hát ASUS-t azt nem is szabad szerintem se.
Haver egy olyan 2-2,5 éve jól beszopta vele. Az elsőt nemhogy a windows de még a BIOS se volt hajlandó felismerni. Kipróbáltuk az én gépemben ott se működött pedig ugyanarra a kábelre raktuk amin a dvd-író gond nélkül működött és működik azóta is. Na csere egy szintén ugyanolyan típusú asusra, az mükődött vagy másfél hónapig kb. utánna hol látta rendszer hol nem, tök kiszámíthatatlan volt, aztán váltott ő is piora és azóta nincs gondja. Szóval amellett, hogy jóval drágább is volt (30 körül volt akkoriban ha jól rémlik, miközben a pio és az LG 20-22 000 volt), annyival szarabb is.
A mostaniak persze a fene tudja, hogy milyenek, lehet hogy csak ő is pont belenyúlt valami szériahibás sorozatba mint én anno az optiarc dvd író utolsó sorozatába.

[ Szerkesztve ]

(#4259) cocka válasza plman (#4258) üzenetére


cocka
veterán

Nem is tudom, elég gáz szerintem, hogy mindig más gyártó van mögötte. Szerintem soha nem volt még semmi a sajátjuk. :) (mármint az Asusé) Nyilván ezért is szar.

szériahibás sorozatba mint én anno az optiarc dvd író utolsó sorozatába.

Az melyik volt, mert az AD-7200A még mindig működik nekem? Bár a kétrétegű dvdket írni és olvasni is elfelejtette és a műsorosok sem mennek.

(#4260) plman válasza cocka (#4259) üzenetére


plman
tag

ha jól emlékszem akkor az optiarc AD-7280S, a tipikusnak mondható optiarc betegség a tálcaberagadásos probléma ami egy vadiúj írónál gáz, kettőt vittem cserébe aztán végül egy Asus 24b5st dvd írót vittem haza, ez még Lite-on belsős (plextor 891SA-t lehet belőle csinálni) meg ez full tesztképes elvileg, kb ez az egy előnye mert nem valami szépen ír. fw frissíés soha nem jött rá, egyedül valami ASUS e-green sz.rságot lehetett letölteni hozzá. Na de ez nem az a topik, nem offolom szét.

[ Szerkesztve ]

(#4261) Boond válasza cocka (#4259) üzenetére


Boond
addikt

Én is Sony Opticarts, ot vettem BD-be, mivel az előző (nec) dvd írom, több mint 9 évig kifogástalanul ment. Sajna az Optic, bírta fél évig, garanciálisan cserélték pioora, mert az már nem volt kapható, nincs is gond ezzel az íróval.

Szerintem meg sokan nem olvassák a topicot, vagy nem feltétlen írnak ide ha gondjuk volt. De az is tény, hogy változhatnak a dolgok... bár nem feltétlenül...

(#4262) M107 válasza Boond (#4261) üzenetére


M107
addikt

:R

BD íróban csak is Pioneer.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4263) Boond válasza M107 (#4262) üzenetére


Boond
addikt

:)

Igen, de arra gondoltam, hogy a többinél is javíthatnak :)
Már ha akarnak :)

(#4264) jeni


jeni
félisten

1x használt Pioneer BDR-209DBK garanciális író az aprón.

[ Szerkesztve ]

(#4265) gg72


gg72
veterán

A Pioneer 209-es szériához új FW-k (1.34) jelentek meg:
[link]
[link]

(#4266) plman válasza gg72 (#4265) üzenetére


plman
tag

már fel is ment köszi.

egyébként nekem úgy tűnik, hogy a pio már nem fog új drive-ot kiadni, tehát 210-s nem lesz, hanem csak időnként kiad egy egy új fw-t.

(#4267) jeni válasza plman (#4266) üzenetére


jeni
félisten

Kell lennie mert ha nem lesz újabb BD író, az egyenlő a Blu-Ray halálával. Bár a Sony ejtette a Optikai lemez és hardver gyártását. Ez olyan mint a Betamax,csak pár évvel kitolva.
Ciki lenne ha a DVD túlélné a Blu-Ray-t.

(#4268) plman válasza jeni (#4267) üzenetére


plman
tag

A pio 209-s már vagy 3 éve a piacon van (már ha épp lehet kapni), holott régebben évente jöttek az újabb modellek. Nem értek hozzá annyira de lehet, hogy hardveresen különbség úgy se lenne a 209 és a 210-s közt csak mondjuk frissebb fw lenne gyárilag az újabb modellen. Így inkább a 209-est gyártják tovább és időnként jön hozzá fw.

Meg igazából ha azt nézzük a több terrás vinyók több tíz (száz) gigás pendrive-ok, memóriakártyák, felhő korában az optikai lemezek (cd, dvd, bd), igencsak háttérbe szorultak. Nem véletlen, hogy az optikai meghajtók piacáról szépen lassan minden gyártó lelép.

[ Szerkesztve ]

(#4269) Boond válasza jeni (#4267) üzenetére


Boond
addikt

Az az... plussz akkor nem ártana tartalék BD meghajtó akkor még. bár 1 van, biztos ami biztos :) ...

Arról nem is beszélve, hogy jönnek az újabb lemezek/vannak amik 100+ Gb-osak, pl UHD film esetére...
Igaz lejátszón meg lehetne nézni/használni, de az nem ugyan az ugye...

Hm, szerintem ha már olyan van akkor inkább Hdd-t vesznek a pendriveok, memória kártyák, hajlamosak elfelejteni a dolgokat egy idő után.

Bár ez jó kérdés, mi mennyire biztonságos...

Azért nem örülnék neki, ha eltűnne a BD, pláne, úgy, hogy nem hogy DVD-t, de még CD-t is kapni, sőt az utolsó vhs- készletek is most fogytak csak ki pár hete, - egy hírlevél alapján :D

A felhővel is az a gond, hogy bizonytalan, max másodlagosnak jó.

No de majd meglátjuk, mit hoz jövő, Pion kívül is van azért még meghajtó :)

Bár tény, nálunk a Pana 25 ös kiszerelésű lemezek, csak úgy eltűntek, jó rég nem kapni, 10-es kiszerelést kapni, de az valamivel drágább, de jelenleg az is elfogyott...

Hm, hol vannak már azok az idők, mikor még 350-ért lehetett venni lemezt, itthon/szomszédból. :(

Egyébként évente új írót kiadni felesleges nem? Majd ha tisztázódnak a UHDBD lemez specifikációi, és ki is jön ilyen lemez, akkor talán jön újabb modell, addig lehet nem.

[ Szerkesztve ]

(#4270) jeni


jeni
félisten

Újra kapható/rendelhetőek a Pioneer írók:
PIONEER BDR-209EBK
Vannak és kaphatóak asztaliba 100GB lemezt kezelésére alkalmas lejátszókat.

[ Szerkesztve ]

(#4271) Boond


Boond
addikt

Nyilván vannak/ lehetnek ilyen asztalik, de a lényeg, hogy még hivatalos uhd filmek nincsenek kiadva, gondolom addig a titkosítás, és egyebek miatt, még annyira nem dobnak piacra ilyen készülékeket, max csak ha utólag lehet frissíteni szoftveresen.

De majd kiderül mi lesz :)

(#4272) Z10N válasza Boond (#4269) üzenetére


Z10N
veterán

Melyik a legjobb lemez ertelmes aron jelenleg?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#4273) Boond válasza Z10N (#4272) üzenetére


Boond
addikt

Gg72, kolléga szaki, majd megmondja a tutit :)

Ha jól emlékszem külföldről rendelve a pana lemezt is lehet értelmes áron beszerezni, elvileg az a legjobb.

(#4274) cocka válasza Z10N (#4272) üzenetére


cocka
veterán

Ha jól sejtem, akkor ez:

[link]

A panasonic ennél még drágább.

(#4275) gg72 válasza Z10N (#4272) üzenetére


gg72
veterán

Hát egyre kisebb a választék, de én is azt mondanám, amit kocka fórumtárs, ill. a CMC-s Verbatimból is ki lehet fogni egész jó szériákat, pl.: [link] és [link].

[ Szerkesztve ]

(#4276) yamakasi22


yamakasi22
újonc

A Panasonic UJ260 megtudja írni a használhatóra a kétrétegű Blu-ray lemezeket? Olvastam róla pár dolgot, az M-Discet is megírja (csak BD-t ha jól tudom), de a többrétegű BD lemezekről nincs szó.

Link:[link]

(#4277) gg72 válasza yamakasi22 (#4276) üzenetére


gg72
veterán

Nekem most jött meg a Panasonic UJ272-es, arról majd tudok nyilatkozni és teszteket is feltenni, de mivel a külső ház még nincs hozzá, így ez még egy picit várat magára.

(#4278) Man0gatya válasza jeni (#4270) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Hol is lehet kapni? :)

(#4279) jeni válasza Man0gatya (#4278) üzenetére


jeni
félisten

A compker ott megrendelhető. Most nézzem mintha levették onnan is.

(#4280) jeni válasza Man0gatya (#4278) üzenetére


jeni
félisten

Még az Iponról is leszedték,egyszóval mindenhol leszedték,sehol sem láttom,hogy megrendelhető lenne is. Nem azért van mert az LG-ASUS BD írók ott sorakoznak a polcokon és kutyának sem kell?

(#4281) plman válasza jeni (#4280) üzenetére


plman
tag

Azért szedték le szerintem mert totál bizonytalan, hogy mikor lesz. Én úgy gondolom, hogy raktáron épp nem lévő termék akkor rendelhető ha van biztos információjuk arról, hogy biztosan érkezik majd. Szerintem ebben az esetben gőze sincs senkinek se, hogy hetek vagy hónapok múlva érkezik-e, vagy hogy egyáltalán érkezik-e majd, ezért szedhették ki a kínálatból.
Egyébként is a pio bd írót elég ritkán lehet kapni, hogy ennek mi az oka nem tudni, Mikor az enyémet vettem akkor is vagy két három hónapig előtte sehol nem, mikor sikerült akkor volt egy pár napig utána viszont ismét sokáig nem volt.

(#4282) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok!
Ha vennék PC-hez egy USBs BluRay írót, akkor milyen szoftverrel tudom a gyári BluRay filmet PC-re másolni (biztonsági másolatnak) lehetőleg MKV formátumba..?
(google nem segített)

(#4283) jeni válasza Doky586 (#4282) üzenetére


jeni
félisten

(#4284) #77246208 válasza Doky586 (#4282) üzenetére


#77246208
törölt tag

(google nem segített)
MakeMKV
;)

(#4285) Doky586 válasza #77246208 (#4284) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

köszönöm

ámbár így belinkelni valamit elég nagy pofátlanság.
a 34 300 találat melyikére gondolsz?

jeni: az összefoglalóban nem találok grabbelés szóra találatot, talán az első progira gondolsz de a hozzá tartozó linkről nem letölthető, és ssdshow filter meg többire se értem miért teszi kötelezővé, persze lehet csak én nem értem. DVD esetén a "DVD Shrink"-et használtam majd Virtualdub-al tettem volt át .avi -ba...

[ Szerkesztve ]

(#4286) gg72 válasza Doky586 (#4285) üzenetére


gg72
veterán

inmac fórumtárs az első google találatra gondolt, a [MakeMKV] programra, ez pont azt tudja, ami neked kell.

BD-k rippelésére további két program:
[DVDFab HD Decrypter]
[AnyDVD HD]

[ Szerkesztve ]

(#4287) Doky586 válasza gg72 (#4286) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

:R

(#4288) SonyBlack


SonyBlack
tag

Sziasztok!

Kicsi olvasgatás után egyértelművé vált, hogy pio író az ajánlott, viszont sajnos égen-földön nem lehet lehet találni. Van esetleg olyan LG író, ami a pio 209 EBK szintjét tudja, vagy felejtsem el az LG-t és várakozzak, hátha valahol kapható lesz a 209??

TDU nick: SonyBlack[HUN] (Forza Italy Ferrai Fan)

(#4289) jeni válasza SonyBlack (#4288) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
Hétfőn még volt a boltban Pioneer cucc.
Az a kérdés a notis kivitelben eredeti Pioneer cucc van? Lg addig lehet jó ha jó lemezekkel írod meg. Panasonic lemezek vagy annak MID kódjaik. Az LG nem nagyon van hozzá support. Mikor lesz még Pioneer író az passz?. Ezek szerint a gyártóknak jobban megeri az asztali cuccokat eladni mert BD iró hiányában nincs kalózkodás és így az emberek kénytelenek megvenni a gyári műsoros BD lemezeket.

(#4290) SonyBlack válasza jeni (#4289) üzenetére


SonyBlack
tag

Köszönöm a gyors választ!
Lecsúsztam a pioról 1 nappal sajnos :/ Most még agyalok az e-bay rendelésen, mert ott van bőven DBK és EBK is. Igaziból a vásárlás oka annyi hogy behalt a dvd-íróm (LG) és ha már cserélem, akkor valami jó BD író kellene. Biztosan nem fogom százasával írni a lemezeket, de szeretnék minőségi cuccot a gépbe.

TDU nick: SonyBlack[HUN] (Forza Italy Ferrai Fan)

(#4291) gg72 válasza SonyBlack (#4290) üzenetére


gg72
veterán

Ha külföldi rendelés is játszik, akkor én a helyedben a spéci [Pioneer BDR-S09XLT] típust rendelném meg [innen], DHL-es csomagküldéssel 82.49 EUR.

(#4292) SonyBlack válasza gg72 (#4291) üzenetére


SonyBlack
tag

Köszönöm a tippet! A német sajnos nem az erősségem. Ez jobb választás mint mondjuk a 209EBK? Mit értesz az alatt hogy spéci?

TDU nick: SonyBlack[HUN] (Forza Italy Ferrai Fan)

(#4293) gg72 válasza SonyBlack (#4292) üzenetére


gg72
veterán

Ugyanaz, mint az EBK, csak más az előlap és pormentes a ház.
Az shop angolul is "tud", csak át kell állítani a jobb felső sarokban... ;) [link]

(#4294) SonyBlack válasza gg72 (#4293) üzenetére


SonyBlack
tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

TDU nick: SonyBlack[HUN] (Forza Italy Ferrai Fan)

(#4295) cocka


cocka
veterán

Egyébként továbbra se értem mi ez a nagy ellenkampány az LG ellen. Alapvetően jó véleménnyel vannak róla az emberek.

Példa: [link]

(#4296) jeni válasza cocka (#4295) üzenetére


jeni
félisten

Azok akik fél évente lecserélik az LG-t egy másik BD íróra? A supportját nézd meg. Szökőévenként vannak hozzá javítások és 4-5-6 hónaponként másik MID BD lemezgyártók.
Korábbi verziók hamar behaltak. Az aprón csak LG BD írókat próbálnak eladni sikertelenül.

[ Szerkesztve ]

(#4297) Man0gatya válasza gg72 (#4291) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

Én meg nem, nekem itt van egy a gépemben bedöglött tálcával.

(#4298) jeni válasza Man0gatya (#4297) üzenetére


jeni
félisten

cseréld ki a gumit rajta ha a motor jó

[ Szerkesztve ]

(#4299) Man0gatya válasza jeni (#4298) üzenetére


Man0gatya
aktív tag

A bedöglött tálca szerinted mit takar?

(#4300) jeni válasza Man0gatya (#4299) üzenetére


jeni
félisten

Nálam olyan Liteon BD író van ami maga a lemezeket nem ismeri fel,minden más jó rajta. de ez így használhatatlan.
Neked feltehetőleg még javítható a dolog.

Amúgy ha igazak,hogy az Angolok tényleg kilépnek az EU-ból akkor onnan rendelve bármit,drágulás várható és nem vámmentesen kapnánk meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.