Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) Smitiz válasza jeni (#5100) üzenetére


Smitiz
csendes tag

Igen, erről beszéltem, hogya Pioneer az Blu-ray only :(

Az LG-kről meg azt hallani hogy nem ír olyan megbízhatóan :( Javíts ki ha tévedek :)

(#5102) SpongyaBob válasza Smitiz (#5101) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Semmi baj nincs az LG-vel, jó lemez kell hozzá, ennyi :) de egyébként ez igaz a Pioneer-re is, illik azért minimum egy verbatimot használni. Jobban ír a pio egy gyengébb lemezre, de én abba sem tennék akármit.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5103) M107 válasza SpongyaBob (#5102) üzenetére


M107
addikt

:R

Ilyen lemezre írok un havi párszor PIO206D-vel

[link]

Egyáltalán nem tartozik a minőségi lemezek közé, vettem a anno ( 2014 szeptembere körül ) belőle 5 darab 10 hengert és a mai napig az 1 henger 1 lemezét használom
2 havi olyan 4-5X írom újra.

A minőségi lemez használatával egyetértek.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5104) Smitiz válasza gg72 (#4510) üzenetére


Smitiz
csendes tag

Ezt próbálta valaki?

Pont egy LG BH16NS40-en vacilálok, mert ír M-Disk DVD-t és CD-t is, kérdés hogy ha átflasshelem, nem-e fogja elveszteni ezen késességei közül valamelyiket?

Ha jól látom a WH16NS48 nem M-Disk író

(#5105) jeni válasza Smitiz (#5104) üzenetére


jeni
félisten

Viszont a ....48 verzió meg teszt képes.

(#5106) Smitiz válasza jeni (#5105) üzenetére


Smitiz
csendes tag

Csak hogy tisztázzuk: a teszt képes azt jelenti hogy a megírt lemezt ellenőrizni tudja hogy jó lett-e vagy azt jelenti hogy a lemezt le elehet vele ellenőrizni mielőtt írok, fizikailag?

(#5107) gaben22 válasza Smitiz (#5106) üzenetére


gaben22
senior tag

Előbbi, azzal a kiegészítéssel, hogy az írás minőségét méri különböző low-level szempontok szerint (errorok száma, Jitter...) amiből lehet következtetni a várható élettartamra is akár.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5108) SpongyaBob válasza Smitiz (#5104) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nekem van mindkettő :K Pontosabban egy BH16NS40-et átflash-eltem WH16NS48 tesztképes íróvá :)

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5109) Smitiz válasza gaben22 (#5107) üzenetére


Smitiz
csendes tag

Van erről a tesztelésről valami előrhető faq vagy guide?

Melyik írók-olvasók alkamassak rá? Mivel tesztelünk? Melyik programmal? stb

(#5110) gaben22 válasza Smitiz (#5109) üzenetére


gaben22
senior tag

Itt a fórumon a "Blu-ray lemez tapasztalatok" topicban találsz erről infót. Ott vannak képek linkelve lemez + író tesztekről, stb.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5111) mokiber


mokiber
tag

sziasztok, milyen blu ray írót ajánlotok, ha az a cél hogy M diskeket írjak? árban nem tudom, de nem akarok sokat költeni. a végeredmény fontos persze, hogy tényleg úgy írja meg, hogy elálljon sokáig.(ez az 1000 év amit olvasok, kicsit túlzásnak tűnik, de jó lesz 100 is) köszönöm.

(#5112) jeni válasza mokiber (#5111) üzenetére


jeni
félisten

Hello!

Asztali PC gépbe vagy külső noti méretűre gondoltál?
PC 5,25 méretben csak 1 van az a LG író.
Külfüldi oldalakon esetleg a Liteon, Asus lehet még kapható.

Noti slim méretben:
Liteon,LG,Verbatim amelyik épen kapható.

Pioneer alapból nem támogatja az M-Disc írását.

(#5113) mokiber válasza jeni (#5112) üzenetére


mokiber
tag

szia,
asztaliba, belsős, de ha nem sokkal drágább akkor a külső usb-s is jó.azt látom, hogy az lg ráállt erre, akkor nem lehet azért olyan rossz..

(#5114) mokiber


mokiber
tag

olvasom a másik fórumot,a véleményekről. az érdekelne még, hogy melyik LG képes tesztelni megírás után? vagy ez az írósoftwertől függ?

(#5115) jeni válasza mokiber (#5113) üzenetére


jeni
félisten

Sajni épen az LG-vel vannak később a legtöbb gondok.
Azstali megbízhatóbb ,strapa termék. A külső USB slim gyengébbek főleg a mechanika miatt is.
Egy.két moddell tesztképes

pl.:
16NS40
ez most rendelhető a Bestmarkt boltban,amúgy az egy hardverker bolt is egyben.
Be-Va Chip boltban van raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#5116) SpongyaBob válasza jeni (#5115) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Fontos megjegyezni, hogy alapból ez az LG sem tesztképes.. Külön firmware kell rá.

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5117) jeni válasza SpongyaBob (#5116) üzenetére


jeni
félisten

egyelőre csak a típusát adtam meg amiből ki lehet indulni.,utána tudunk segíteni ha már rendelkezik vele.

(#5118) M107


M107
addikt

:R

Ő tesztképes, mint általában a buffalo írók, és simán ráver minden mai íróra írásminőségben és lemezkezelésben ( 2014-2019 között ), viszont ára is van és külső házzal együtt ennyi :)

[link]

Vagy szerzel be egy Sony BD-RW-t pl :

Blu-ray RW SATA Sony black 12x BD-5300S

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5119) jeni válasza M107 (#5118) üzenetére


jeni
félisten

ha egyáltalán vannak még működő darabok a Sonyból ami egy Liteon.
én a Buffalót venném meg még akkor is ha 45 rpoi,ellenben új széria. az már más kérdés tartósabbak-e a régihez képest az újak?

(#5120) mokiber válasza jeni (#5115) üzenetére


mokiber
tag

Köszi a válaszokat. Elmondom kire kellene igazából: elmúlt 10-15 évben felvett családi videók archiválására. Ez jelenleg kb 25 db 25 GB-s lemez megírását jelenti. A jövőben mondjuk évi egy vagy két lemez íródna. Ha az író elromlik x év múlva, az kevésbé gond, mert ez minden géppel előfordulhat. Ha a megírt lemezek mennek tönkre az már gond! Ezért lenne jó tesztre képes író. Persze azt nem tudom, hogy milyen esetben kellene újraírni és egyáltalán mit lehet tenni ha a teszt alapján valami nem jó. A BH16NS55 tesztes vagy letölthető rá? Ez lejátszó is egyben igaz?

[ Szerkesztve ]

(#5121) gaben22 válasza mokiber (#5120) üzenetére


gaben22
senior tag

Tesztképes író csak azt mondja meg, hogy épp milyen állapotban van a lemez, ha nem teszteled mondjuk évente a lemezeidet (az összeset! az kb. lemezek száma x 12-15 perc), akkor egyszercsak ott lehetsz hogy volt videó, nincs videó. Én még mindig azt mondom (és a világon kb. mindenki más is), hogy, ami fontos, azt duplán kell tárolni. Esetedben jelenleg 600 gigáról beszélünk, ez semmi. Ezt akár triplázhatnád is, akkor se lenne drága. MDisc ügyben nem foglalok állást, ha ragaszkodsz hozzá, akkor vedd azt. De a duplikálást én akkor se engedném el. Mindezt úgy, hogy kb. 12-15 (nagyon ideális esetben 20) év múlva a kor technikája szerint frissítened kéne a backupot, legyen az akkor épp disk, cloud, akármi.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5122) mokiber válasza gaben22 (#5121) üzenetére


mokiber
tag

minden 3 helyen van meg. 1 hdd és egy külső tároló+dvd ken kiírva. Most egy másik több mint 10 éves külső tároló nem indul el, ezért jutottam el oda, hogy a fent említetteken kívül kellene még valami tárolásra. Vannak 15-20 gigás filmek, amik csak blurayen férnek el. Az m disk biztosnak tűnik, de ha az írás mégis eltűnhet róla, akkor nem értem az egészet...

[ Szerkesztve ]

(#5123) gaben22 válasza mokiber (#5122) üzenetére


gaben22
senior tag

Sajnos az idő előrehaladtával minden lemez romlik. Ki vannak téve környezeti hatásoknak, hőmérséklet ingadozásnak, párának, fénynek, pára rárakodik egyéb légkörben levő anyagokkal a lemez felületére, amik korrodálhatják azt, így a lézer félre fog fókuszálni. Talán a 150-320-as nanométer tartományban a vákumnyomás még nem releváns, még akár 10000 év viszonylatában se, de ugye az is létezik és hathat a lemez minőségére.

Nem kardoskodnék az MDisc ellen, mert a gyakorlatot nem tudom, de az 1000 év az biztosan egy nagyon erős marketing. Azt sem gondolnám, hogy lineáris a lemezek minőségének romlása az idő előrehaladtával. MDisc-nél szerintem megnézték adott idő alatt mennyit romlik a minőség, aztán valahogy (mondjuk lineárisan) extrapolálták. És persze a mérést laboratóriumi körülmények között tették (fix hőmérséklet, pára...), lehet még a neutrínóktól is védték (sok szerencsét hozzá :D). Mi nem igazán tudjuk a lemezeket laboratóriumi körülmények között tartani.

Azt viszont nem tudtam, hogy ilyen alapos backup planed van, duplikálás különböző típusú médiumon a legfontosabb szerintem, emellett ha hiszel az MDiscben, szerintem még ha nem is jön be lesz B terved (azaz tartalék backup másik médiumon), ha meg bejön, akkor pedig akár még jól is járhatsz. Sajna úgy látszik nincs itt senki, aki meg tudna nézni neked egy pár éves MDisc lemezt hogy épp milyen állapotban van. Esetleg valami külföldi nagy fórumon nézz körbe, hátha találsz véleményt.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5124) mokiber válasza SpongyaBob (#5116) üzenetére


mokiber
tag

ezt választanám: LG BH16NS55 ehhez van letölthető teszt? Ezek közül mit lehet lejátszani rajta?
M disk,
bluray.
köszönöm.

(#5125) McSico válasza jeni (#5096) üzenetére


McSico
senior tag

Honnan lehet tudni hogy a pio tudja írni az m-dsic-et?
Nekem egy BDR-205-ösöm van. Ha felismeri mint üres lemezt akkor gond nélkül írhatok is vele m-disc-re?

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#5126) jeni válasza McSico (#5125) üzenetére


jeni
félisten

Ezt még nem próbáltam,hogy mint a Pioneer miként kezeli? Az,hogy tudja-e az csak az addig kiadott firmware történetében lehet megkeresni.
Csak bizonyos firmware kezeli. Hivatalosan nem támogatják.
A Pio BDR- 205 megjelenési idejében még csak laborban voltak M-disk lemezek és írok.

A keresőbe írd be a típust és akkor kifog adni egy két infót, hogy melyik író kezeli?

[ Szerkesztve ]

(#5127) McSico válasza jeni (#5126) üzenetére


McSico
senior tag

Nincs a listán. Ha teszek bele m-disc-et akkor felismeri mint üres lemezt, viszont nem próbáltam az írást.
De majd kipróbálom, ha veszek legközelebb egy m-disc-et. Ami volr azt megírtam LG-vel.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#5128) jeni válasza McSico (#5127) üzenetére


jeni
félisten

a Pio 208 és a Pion 209 benne van de ott az a gondom,hogy már 1.30-nál van az íróm firmje.
vissza felé a Pioneer -re nem tehetőek vissza a korábbi firmware.

(#5129) Belmondo


Belmondo
kezdő

Sziasztok!

Nekem van egy apró problémám, mivel Blu-Ray UHD-t szeretnék nézni.

Ha jól tudom az egyetlen UlraHD képes író a Pioneer BDR-211UBK. Ezek a UHD cuccok Blu-ray XL-en

érkeznek (lemezekben gondolkodom).

Nekem van egy Pioneer BDR-XD05B, ami BD-XL képes író, de nem kezeli az UHD-t. Tudom ez egy

másik formátum.

Magyarázza már meg nekem valaki, miért nem tudom megkerülni ezt a korlátozást software-sen?

Úgy értem az UHD XL lemezen lévő file-kat látnia kellene BDR-XD05B-nek, a filédekódolást pedig a

legújabb PowerDVD csinálná, ami simán viszi H-265-öt.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#5130) jeni válasza Belmondo (#5129) üzenetére


jeni
félisten

Minden bizonnyal itt több van mint szoftveres korlátozás.
Hardveresen is lehetnek eltérések.
CDR.infó
Amúgy a WH16NS60 ami szintén UHD író az LG-től.
Spec

(#5131) Belmondo válasza jeni (#5130) üzenetére


Belmondo
kezdő

Köszönöm.

Első körben arra gondolok, hogy ezt a korlátozást a gyárak azért építik be, hogy az emberek

vegyék meg az új terméküket. Tehát a tervezett avulás már nem elég nekik, gyorsítják újabb technológiák

kifejlesztésével (profit mindenek felett).

De mi a helyzet firmwire megpatkolásával.? Például valamilyen costum firmwire kiadása lehet, hogy

megoldást jelentene a problémára.

[ Szerkesztve ]

(#5132) McSico válasza jeni (#5128) üzenetére


McSico
senior tag

Majd ha kipróbáltam az M-Disc-et vele, majd megírom a tapasztalataimat.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#5133) TBT


TBT
addikt

Van egy ilyenem: ASUS BW-12B1LT

Ezzel nem lehet gyári BD lemezeket olvastatni? CD/DVD-ket viszi szépen, de a BD lemezekre folyton azt írja, hogy "Tegyek lemezt a meghajtóba."
Vagy valami speciális kábel/program kellene hozzá? PS4 Pro kérdés nélkül viszi azokat a lemezeket, ez meg nem. Rossz lenne a meghajtónak ezen része? Vagy csak olyan BD-t tud olvasni, ami írva lett vele? :D

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#5134) jeni válasza TBT (#5133) üzenetére


jeni
félisten

nagyon valószínű,hogy a BD része behalt

(#5135) M107 válasza TBT (#5133) üzenetére


M107
addikt

:R

Minden BD lemeznél ezt csinálja ?

Ha igen akkor halott az a része mármint ami a Blu-ray kiolvasásért felelős.
Írni tudja, a BD lemezt ?

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5136) TBT válasza M107 (#5135) üzenetére


TBT
addikt

Gyári lemezeknél igen, nyers BD lemezeket viszont felismeri. De akkor megy a szemétbe, nincs már rá garancia.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#5137) M107 válasza TBT (#5136) üzenetére


M107
addikt

:R

Ha az írott lemezeket felismeri nem akkor nem lehet probléma a lézerrel, esetleg egy új firmware update vagy egy újra flash-és megoldaná a problémát.
Egy próbát megér.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5138) TBT válasza M107 (#5137) üzenetére


TBT
addikt

Nem találtam hozzá firmware-t.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#5139) jeni válasza TBT (#5133) üzenetére


jeni
félisten

[link]
ASUS BW-12B1LT firmware

(#5140) TBT válasza jeni (#5139) üzenetére


TBT
addikt

Köszönöm. Program szerint a legfrissebb van rajta, ASUS oldalán már nem is találom ezt a meghajtót, gondolom nem véletlenül. :DDD

Köszönöm a segítséget, akkor marad a PS4 BD lemezek lejátszására, aztán majd beújítok egy másik meghajtót a gépbe.

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#5141) jeni válasza TBT (#5140) üzenetére


jeni
félisten

Asus és az LG rákfenékje a firmware elmaradása!

(#5142) mokiber válasza mokiber (#5124) üzenetére


mokiber
tag

azt vettem észre, hogy amikor indul a pc, akkor hallani valami rezgő zörejt a lejátszóból. lemez nincs benne. ez miért lehet?

(#5143) Piruluk


Piruluk
újonc

Azt hallottam érdemes rendelni az itmediatól, mégis nagyon lassan dolgozzák fel a rendelést(délelőtti rendelés se email se hivás nem érkezett), vagy ilyen lassú ügyintézés várható?

(#5144) Beni2360 válasza Piruluk (#5143) üzenetére


Beni2360
félisten

Én anno évekig rendeltem tőlük, nem volt gond,jött az levél és még személyesen is hívtak telefonon a rendelés végett. Milyen levelezőt használsz?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5145) Piruluk válasza Beni2360 (#5144) üzenetére


Piruluk
újonc

Gmail(nem kaptam semmit emailben), ezért is fura, ki is írta hogy fog keresni vki rendelés megerősítése végett mikor leadtam rendelést és még se történt semmi :S. Nem értem hogy mi volt a gond

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.