Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) Joshi válasza rpmuller (#5900) üzenetére


Joshi
titán

Általában nem jók a tapasztalatok velük. :(

(#5902) idrimbe


idrimbe
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam a Hitachi-LG BP55EB40 blu ray író helyett egy ugyanolyat.
Ott helyben kipróbáltam, működött, tehát semmi panasz nem lehet. Az viszont esélyesebb, hogy az asztali gépben a Windows10 vagy az alaplap nem működik megfelelően.
Elmentettem a tesztet, nem egy gyorsvonat.

(#5903) rpmuller válasza idrimbe (#5902) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Hozza az elvart szintet szerintem. Egesz jo!

(#5904) Joshi válasza idrimbe (#5902) üzenetére


Joshi
titán

A Slim írók szinte kivétel nélkül lassabban írnak/olvasnak. Olvasásra még akár jó is lehet, de írónak én messze elkerülném.

(#5905) rpmuller válasza Joshi (#5904) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Persze hogy lassabbak, de attol meg rosszabbak.
A slim irok nagyresze liteon, lg, matsusita. Ezekkel adtak egy idoben a laptopokat, vegtelen hibaval.
De vannak ebbol is jominosegu slimirok amiket siman hasznalnek. Nem latom laikuskent mi kulonbseg lenne.A lezer az lezer. A porgetes precizitasa szinten.
Talan a razkodast kevesbe tudja tolerali mint a nagyobb testverei.

(#5906) Joshi válasza rpmuller (#5905) üzenetére


Joshi
titán

Meg a melegedést.

(#5907) rpmuller


rpmuller
csendes tag

Most olvasgatom a BDR-209M leirasat, de egy szoval sem latom benne az M-Disc tamogatast.
Viszton szepen megirtam vele parat. Akkor most mi is van ? :F

(#5908) Joshi válasza rpmuller (#5907) üzenetére


Joshi
titán

Meg tudod írni, hiszen az M-Disk is Verba mides mint a sima Verba lemez. Annyi, hogy ha nincs az írón az M-Disk matrica, akkor nem garantálják azt az életartamot amit egyébként az M-Disk ígér.

(#5909) rpmuller válasza Joshi (#5908) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Neztem a Pio bdr209-bdk sem tamogatja, viszont a milleniata oldala szerepel mint compatibe drive. [link]
(Egyebkent meg zabos leszek ha csak 800 evig marad rajta az adat.)
Gyanitom h az M-disck technologia az eszkozokon csak egy logo. Licens,stb

[ Szerkesztve ]

(#5910) rpmuller válasza Joshi (#5908) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Az en Verbatim M-discjeim nem verbatim midesek, hanem MILLEN

(#5911) Joshi válasza rpmuller (#5910) üzenetére


Joshi
titán

Nekem csak 1db M-Disc-em van (mindig rosszul írom :DDD ), de az ugyan az a VERBAT-IMk-000 mides mint a sima 100GB-os Verbatim lemezemnek.

Egyébként mind1 hogy mi a MID-je, az a lényeg hogy az író ismerje azt a mid-et. Amúgy sincs garancia lemezre, egyszerűen nem tudod érvényesíteni. Egyrészt sok-sok év múlva mikor már nem olvasható vissza, akkor kihez fordulnál? Hogy bizonyítod be hogy nem te írtad rosszul? Vagy milyen körülmények között tároltad?

(#5912) rpmuller válasza Joshi (#5911) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Ha M-disc, akkor csak SL :)

(#5913) Joshi válasza rpmuller (#5912) üzenetére


Joshi
titán

Igen ez nem kérdés, ez az M-Disc is csak azért van nekem mert úgy kaptam. Nekem nem fontos hogy 1000 évig megmaradjanak az adataim, szerintem addig nem fogok élni. ;]

(#5914) katsi


katsi
tag

Sziasztok!

Kérlek szépen titeket, ajánljatok olyan megbízható, bevált Blu-Ray írót, ami támogatja a 25GB-os M-Disc lemezek írását is. Lehet külső, USB-s vagy belső is, max kinyitom az írás idejére a gépház oldalát, mert elől már nincs nagymeghajtó hely ebben.

Tényleg fontos lenne a 100% megbízhatóság, pótolhatatlan családi képeket, videókat szeretnék archiválni és már kattog a parafaktor, hogy csak külső HDD-n vannak tárolva.

M-Disc lemezből a 2 kommenttel fentebb lévők a legjobbak?

(#5915) cocka válasza katsi (#5914) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem maradjunk annyiban, hogy a megfelelő tárolás és kezelés mellett szerintem a nem M-Disc BD-k élettartama is bőven több lesz, mint a vásárlóé. :D Ebből a szempontból az M-Disc nekem kicsit parasztvakítás, de persze mindenki maga tudja, hogy mire mennyit költ.

(#5916) MasterMark válasza cocka (#5915) üzenetére


MasterMark
titán

Nem csak magadnak mentheted el a képeket pl.

Switch Tax

(#5917) rpmuller válasza cocka (#5915) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Miert lenne parasztvakitas?
Termeszetesen nem 1000 evre szeretnem menteni az adataim. De milyen alternativa van, nagyon szivesen meghallgatom.
Merevlemez: 3-10ev (plusz rotalni kell kulonben bitrot...)
Flash/ssd: 5-15ev
CD/DVD: 5-20ev
Tape: sok(nemtudom pontosan) De veszettul draga otthoni felhasznalasra, raadasul a szalagok tarolasa nagyon specifikus (mint pl max 25 C, paratartalom, stb,stb..)

Nem netrol letoltheto filmeket tarolunk ezen, hanem potolhatatlan adatokat, mint peldaul masok is irtak, csaladi fenykepek.
Mivel nincs olyan media hogy 30 v 40 v 50 evre va tervezve, a kovetkezo lepcso az 1000 evre tervezett M-disc. Ezert veszunk M-discet.
Potolhatatlan fenykepekre az 1100 Forint /disc szerinted penz szoras ? :F

Termeszetesen ezek az adatok tobbszoros peldanyban kell hogy meglegyenek, kulonbozo mediatipuson.

(#5918) rpmuller válasza katsi (#5914) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Nem nagyon akarom ismetelni az elottem szolokat, nem kell sokat visszaolvasni, es megtalalod a megoldast.
De roviden kb. minkenki a Pioneert ajanlja, es nem feltetlen az itthoni piacrol.
Valoszinuleg Amazon, Ebay-el jobban jarsz mint az itthoni forgalmazokkal, nagyjabol fele aron megkapod.

(#5919) rpmuller válasza katsi (#5914) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Kb. ezeket fogod talalni:
bdr-212dbk
vagy hasznaltan itthon:
buffalo/pioneer

(#5920) Zolius_


Zolius_
újonc

Sziasztok!
Samu külső blu-ray iróm megadta magát... nem olvassa a cd-t, dvd, a korábban írt blu-ray-t igen, de hiába megy most végig az írás, a fileok már nem olvashatóak vissza... :(
Pár éve már áll a szekrénybe, a lemezekkel együtt, de most kellene pár lemezt írnom...
Régi Vebatim CMCMAG-BA5-000 és 25gb-os Panasonic lemezeim vannak...és nem volt gond velük
Ezekhez kellene egy jó kis író...
Ahogy látom a Verbatim meg talán ASUS írók érhetőek el, van ezekről tapasztalat?
Mdisk-et is jól írja.. :)
Előre is köszi.

(#5921) Joshi válasza Zolius_ (#5920) üzenetére


Joshi
titán

Olvass vissza, a Pioneer az ajánlott író.

(#5922) M107


M107
addikt

:R

A mai napon sajnos az örök bitmezőkre távozott a Kis BDR-206D Pio írom.
Nem kap feszültséget így sajnos kuka vagyis megy fel a wintrinbe :(

0Km 2012-ben vásároltam
Verybigboy mestertől :)
Utódja meg lesz hamarosan de csak is külső BD-RW mivel nekem inkább már csak olvasásra kell néha írásra is de arra már csak keveset.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5923) cocka válasza M107 (#5922) üzenetére


cocka
veterán

Nálam kampányszerűen megy az írás, de amikor írok, akkor zsinórban rengeteget. Aztán lehet hogy évekig nem írok vele semmit, csak néha olvasok. Ezt a fajta használatot vajon meddig bírják? :D Annyi, hogy áram alatt van, de többnyire nincs használva.

(#5924) M107 válasza cocka (#5923) üzenetére


M107
addikt

:R

Sajnos szétszedvén látva sajnos, hogy elfeketedett pár cucc a BD-RW táp ellátás körül. A tápom minőségi 1.5 éves Seasonic G12 GM-550 Gold táp.
A többi komponens rendben van.

UI:

Anno sokat, írt több ezer BD-R RE-t rengeteg CD/DVD-t.
Sajnos élt 11 évet.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5925) rpmuller válasza M107 (#5922) üzenetére


rpmuller
csendes tag

"F"

(#5926) Szokratesz71


Szokratesz71
csendes tag

Sziasztok! Blu ray író vásárlás előtt állok... Itthon nem Nagy a választék, ezért is érdeklődnék külföldi, például ebay beszerzéssel kapcsolatban.Az ebayon eladó Pioneer ULTRA HD Blu-ray UHDBD BDR-XD08MB-S blu ray íróról tud valaki esetleg valami gyakorlati információt? :R

[ Szerkesztve ]

(#5927) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok,

Külső blu-ray író ugyanolyan megbízható, mint a belső? Sajnos a jelenlegi házamban nincs hely belső írónak.

Ezt néztem ki:
VERBATIM Blu-Ray Slimline Ultra HD 4K USB 3.2 Gen 1 (USB-C)

Mi a véleményetek? Van ebben az árkategóriában jobb, vagy ez jó választás? Alzánál 45k

(#5928) gaben22 válasza SaitoX (#5927) üzenetére


gaben22
senior tag

Erre elég kicsi az esély, ez egy gagyi laptop írónak tűnik. Inkább rendes 5.25"-ös író külső házban. Külső házból nekem ez van (USB 3.0 EU plug).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5929) Beni2360 válasza gaben22 (#5928) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen tetszetős, csak a szállítás ne lenne ilyen sok.
Ha ár pár éve 2015-ben erősen le beszéltek és tiltakoztak amikor megvettem a külső házamat ICY BOX IB-550STU3S az Árukeresőn.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5930) gaben22 válasza Beni2360 (#5929) üzenetére


gaben22
senior tag

Van olcsóbb szállítással is Alin, de akkor meg drágábban adják a cuccot magát :) . Meg van nem 15 napos szállítással is, de akkor akár jó sokáig is úton lehet vagy el is veszhet. Mindezeket leszámítva azt vettem észre, hogy az elmúlt 6-12 hónapban nagyon sokat drágultak a cuccok Alin (teljes árat nézve). Én 2020-ban vettem ezt a keretet, akkor 35 USD volt a végösszeg (igaz nem 15 napos szállítással rendeltem, akkoriban ez a szolgáltatás még nem is létezett, persze drága/gyors szállítás létezett akkor is már), akkori árfolyamon az 10-11 000 HUF környékét jelentett.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5931) SaitoX válasza gaben22 (#5928) üzenetére


SaitoX
tag

Köszi, ennyivel rosszabbak a külső usb-s írók, mint az 5.25"-ösek?

(#5932) gaben22 válasza SaitoX (#5931) üzenetére


gaben22
senior tag

A laptop írók között én nem emlékszem egyre se, ami valaha is jónak számított volna, ez meg mérete alapján egy laptop író, ami kapott egy külső házat + USB-t. Ha írott minőség mindegy (lassan amúgy is mindegy lesz, mert optikai adattárolás halott), akkor persze megveheted, de rendes 5.25" + külső házzal is árban kb. ugyanott lennél és akkor legalább tudod mit veszel. Mi a célod a Blu-ray lemezekkel? Ha fontos adatokat tárolsz, akkor az itt leírtakat mindenképp gondold át.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5933) PPeter


PPeter
addikt

Jáj de rég jártam erre :D

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5934) koncsik válasza PPeter (#5933) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Uuh, irogatós koromban kötelező olvasmány voltál :K :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#5935) PPeter válasza koncsik (#5934) üzenetére


PPeter
addikt

Köszi :D Épp most rendeltem meg Japánból valószínűleg az utolsó optikai meghajtómat, mert döglődni kezdett a Pioneer Blu-ray íróm.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5936) Joshi válasza PPeter (#5935) üzenetére


Joshi
titán

És mit rendeltél?

(#5937) cocka


cocka
veterán

Hány éve is próbáljátok itt temetni az optikailemez-írást? :DDD Azóta se halt ki a téma.

(#5938) gaben22 válasza cocka (#5937) üzenetére


gaben22
senior tag

Nekem is van Commodore 64-em (ráadásul pár éve vettem), de ettől még erősen "kihalt" kategória :) . ITMediás figura commentelgetett itt a fórumon, ő meg tudná mondani hogy alakulnak most az eladások (gondolom nem fogja). Blu-ray szerintem tizedét se futotta, mint amekkorát DVD ment. Volt egy időszak (annak a csúcsa szerintem valahol 2003-2009 környékén lehetett), amikor kb. az egész ország írott DVD filmeket csereberélt :D. Csak ITMediát alapul venni nem reprezentatív, de számottevő szereplő volt itthon (legalábbis azok között, akik nagy mennyiségeket írtak), megkockáztatom a csúcshoz viszonyítva lehet 1% alá estek be az optikai lemez eladásaik. Rajtam kívül (és már én se nagyon) egy haverom sincs, aki még optikai lemezekkel szórakozna, pedig főleg IT területen dolgozó haverjaim vannak.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5939) cocka válasza gaben22 (#5938) üzenetére


cocka
veterán

Gondolom ez nagyrészt annak is köszönhető, hogy a PC-s írók mellett ott figyeltek az asztali DVD felvevők is. Manapság tudtommal nem létezik olyan asztali BD felvevő, ami közvetlenül az optikai lemezre rögzít. Tudtommal csak a beépített HDD-jükre rögzítenek, és az oda kerülő felvételeket nem másolhatod lemezre. Esetleg a fordítottját el tudom képzelni, hogy enged lerippelni egy műsoros BD-t, mondván: a HDD-ről úgy se tudod kinyerni.

(#5940) SaitoX válasza gaben22 (#5932) üzenetére


SaitoX
tag

Köszi, átgondolom.
Ha az 5.25" BD író mellett döntök egy ilyesmi megoldás működhet? (nem feltétlenül tenném bele az írót egy külső házba, ha nem muszáj)

[ Szerkesztve ]

(#5941) cocka válasza SaitoX (#5940) üzenetére


cocka
veterán

Szerintem simán, bár én csak olvastam így optikai lemezeket, de a rezgés az durva lesz. :D Szal. lehet valami szivacsot vagy vmi rezgéscsillapítót érdemes alá rakni.

(#5942) Beni2360 válasza SaitoX (#5940) üzenetére


Beni2360
félisten

Én anno 1x írtam egy ilyennel egy lemezt, de a külső ház bizalmat sugallt e helyett. Állandó írásra biztos nem használnám. Hdd-t szoktam vele átnezni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5943) SaitoX válasza Beni2360 (#5942) üzenetére


SaitoX
tag

Köszi a válaszokat, ezek alapján már értem, hogy miért kell / jobb a külső ház :)
Itthon lehet venni valami normális külső házat, vagy csak aliexpress?

(#5944) Beni2360 válasza SaitoX (#5943) üzenetére


Beni2360
félisten

Mint irtam nekem ilyen van ICY BOX IB-550STU3S
Már 21.-n linkeltem ebbe mehet HDD is. De duplája a másiknak. Aliról manapság 10 $ felett már 15 napon belül futár hozza.
Ui a média boxba dugva BD lejátszókent szerepel.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5945) SaitoX válasza Beni2360 (#5944) üzenetére


SaitoX
tag

Köszi, akkor valszeg marad az Aliexpress!
Ha jól értem ez is támogat HDD-t, bár nem ez a fő lényeg :)

Hitachi-LG Data Storage BH16NS40
Hitachi-LG Data Storage BH16NS55
ASUS BW-16D1HT

Ezek közül melyik az ajánlott? Megéri az ASUS a felárat?

(#5946) Joshi válasza SaitoX (#5945) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem az Asus-ba is Hitachi-LG belső van. Nem hinném hogy az Asus gyártana optikai meghajtó belsőt.

(#5947) Beni2360 válasza SaitoX (#5945) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen, fogad hdd-t. De van olyan eladó akinél 48$ az ára és a szállítás pici. Az a vásárlás jobb opció ha netán garanciális gondok lennének.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5948) cocka válasza SaitoX (#5945) üzenetére


cocka
veterán

Meg az NS55-ről tudunk neked nyilatkozni, a másik kettőről nem hiszem.

(#5949) SaitoX válasza cocka (#5948) üzenetére


SaitoX
tag

És ez az NS55 jó? Vagy van esetleg más, ami jobb? (Árukeresőn csak a felsorolt belső írókat találtam)

(#5950) PPeter válasza Joshi (#5936) üzenetére


PPeter
addikt

Pioneer BDR-S123J-X. Szép kis jószág, ma jött meg.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.