Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) Beni2360 válasza rpmuller (#5850) üzenetére


Beni2360
félisten

Ilyenem van.
Az olcsóbb Delockot mar nem talalok.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5852) cocka válasza Janusz001 (#5846) üzenetére


cocka
veterán

Hát ilyen célra kizárólag olyat vennék, amit 3.5-es HDD-khez találtak ki. Én általában kiműtöttem a konverter részt, a ház meg ment a francba vagy félretettem.

Ez általában szokott működni, nemrég DVD írót próbáltam így laptoppal.

Viszont azért végeznék előtte pár próbaírást egy újraírhatóval, mert ez a fajta írási módszer nem feltétlen a legjobb sőt!

Plusz alap, hogy USB3-as porton keresztül csinálnám.

Ja igen, valami alátámasztás gumiborítás tudom is én mi kell alá, mert amikor pörög a lemez és nincs a cucc alatt semmi, simán "lepörgeti" magát az asztalról. :DD

[ Szerkesztve ]

(#5853) idrimbe


idrimbe
csendes tag

Mindenki azt írja, hogy Pioneer belső blu ray írót vegyek.
A valóságban azonban Magyarországon a következők kaphatóak:
Hitachi-LG Data Storage BH16NS55
Hitachi-LG Data Storage BH16NS40
ASUS BW-16D1HT
Lite-On iHAS122
ASUS BC-12D2HT
Van valakinek tapasztalata, hogy ezekből melyek azok, amelyek megütik egy jó adatmentő író színvonalát (tehát utána évekig 4-6x sebességgel lehet a blu ray lemezeket olvasni)?
Köszönöm!

(#5854) Beni2360 válasza idrimbe (#5853) üzenetére


Beni2360
félisten

A Lite-On az DVD író, jó volna belőle BD író.
De a napokban linkeltek Pio írót.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5855) idrimbe válasza Beni2360 (#5854) üzenetére


idrimbe
csendes tag

"Ezt a terméket egyik partnerünk sem forgalmazza. Kérjük, válasszon az alábbi termékek közül!"
Khm, akkor tulajdonképpen már nem is lehet kapni blu ray írót itthon, vége van a blu ray korszaknak.

(#5856) belinho válasza idrimbe (#5855) üzenetére


belinho
senior tag

Így van, nem lehet már kapni Blu-ray írót, vége van a blu-ray korszaknak!

Én csak beütöttem a keresőbe, rögtön dobott is 3 találatot, nem tudom mi olyan nehéz ebben, használni azt a nyomorult keresőt.

Pioneer 212-EBK

Pioneer 212-DBK

Pioneer S12XLT

[ Szerkesztve ]

(#5857) idrimbe válasza belinho (#5856) üzenetére


idrimbe
csendes tag

Köszönöm szépen!
Ha valaki tudja, hogy létezik Pioneer 212-es blu ray író, akkor megtalálja a kereső, de simán Pioneer blu ray íróra már nem kapható termékeket és külföldi címeket kínál.

[ Szerkesztve ]

(#5858) idrimbe válasza idrimbe (#5857) üzenetére


idrimbe
csendes tag

Lehet, hogy meg is találtam az okát, amiért Magyarországon már alig forgalmazzák a Pioneer írókat, és alig lehet őket megtalálni:
https://forum.imgburn.com/topic/26390-bdr-s12xlt-vs-bdr-212ebk-whats-the-difference/
Egyszerűen a Pioneer írók olyan silány minőségűek lettek a 212-es szériával, hogy inkább LG-t ajánlanak helyette.

(#5859) Joshi válasza idrimbe (#5858) üzenetére


Joshi
titán

Nem az írók lettek silányak, hanem a lemezek.

Egyébként egy fórumot linkeltél ahol ha valakinek gyári hibás volt a terméke, akkor már ekézi azt. Semmi gond nincs a Pioneer írókkal. Most lett kész az új 213-as modelljük.

[ Szerkesztve ]

(#5860) Joshi válasza belinho (#5856) üzenetére


Joshi
titán

Egyedül az easy-shop írja hogy raktáron, de azt se kell készpénznek venni. Meglepődnék ha bármelyik webshop tudna szállítani.

(#5861) belinho válasza idrimbe (#5857) üzenetére


belinho
senior tag

De embör, more kígyó!
Ezt ütöttem be a keresőbe: pioneer blu-ray író, és ezt dobta ki, semmilyen típust nem ütöttem.
Ott vannak a képek alatt a webshop címek, azokat linkeltem.

(#5862) belinho válasza Joshi (#5860) üzenetére


belinho
senior tag

Joshi!
Az emagnál is van raktáron 2 féle is.

(#5863) Joshi válasza belinho (#5862) üzenetére


Joshi
titán

A DBK nem ír XL lemezeket, de meg kell próbálni. Én már szaladtam bele olyanba, hogy végül nem tudták küldeni. Na nem pont Blu-ray író volt.

ui.: amúgy nekem van reklám blokkoló a Firefoxban, szóval nekem se mutat hirdetést. ;]

[ Szerkesztve ]

(#5864) belinho válasza idrimbe (#5858) üzenetére


belinho
senior tag

Én is tudom az okát!
Drágább mint a többi, meg nem nagy kereslet van rá, így nem nagyon hoznak belőle, meg kifutó széria, mert lehet jön majd az új és kiürítik a raktárat.
Nem lett silányabb, ez Japán cucc, most jött hozzá 2022. decemberben új firmware a Japán oldalon. Ha jót akarsz akkor megveszed valamelyik Pio-t míg el nem fogy.

(#5865) Joshi válasza idrimbe (#5853) üzenetére


Joshi
titán

Ha tényleg van nekik raktáron, akkor én az S12XLT írót ajánlanám.

(#5866) belinho válasza Joshi (#5863) üzenetére


belinho
senior tag

DBK nem írja ez biztos.
Szerintem ezekből még van, de valószínűleg utolsó példányok lehetnek.

De a weboldalakat kihozza, onnan meg csak pár kattintás, csak egy picit kell keresni. ;]

(#5867) belinho válasza Joshi (#5865) üzenetére


belinho
senior tag

Ár-értékben tényleg a legjobb választás!

(#5868) Joshi válasza belinho (#5867) üzenetére


Joshi
titán

Tudsz olyan tesztképes írót vagy olvasót, ami kezeli a BD-R XL lemezeket is? Sima olvasó is jó lenne. Vagy már nem nagyon vannak ilyenek?

(#5869) belinho válasza Joshi (#5868) üzenetére


belinho
senior tag

Nem tudok róla, hogy lenne ilyen.
Én egy Plextor PX-LB950SA-t használok tesztelésre, de szerintem az is csak max az 1-2. réteget tudná olvasni, ha olvasná egyáltalán.

(#5870) idrimbe válasza belinho (#5861) üzenetére


idrimbe
csendes tag

Igen-igen, így van, de ha rákattintasz egy-egy ajánlatra, akkor kiírja, hogy nincs raktáron, ilyen terméket már nem forgalmazunk, stb.

(#5871) idrimbe válasza Joshi (#5865) üzenetére


idrimbe
csendes tag

OK, köszönöm szépen!
Illetve mindenkinek az útmutatást.
Teljesen össze vagyok zavarodva, de ha sikerült egyáltalán Pioneer blu ray írót szereznem, akkor megírom, hogy mi lett az eredménye. Illetve ha nem, csak LG-t tudnak adni, akkor azt is. :-)

(#5872) idrimbe válasza belinho (#5862) üzenetére


idrimbe
csendes tag

...és az EMAG is az easy-shop kínálatát jeleníti meg +7eFt-ért többért.

[ Szerkesztve ]

(#5873) belinho válasza idrimbe (#5870) üzenetére


belinho
senior tag

Direkt azokat linkeltem be neked, ahol kapható és raktáron is van.
Én mindenképp Pioneer-t mondanék, ha teheted olyat vegyél.

(#5874) belinho válasza idrimbe (#5872) üzenetére


belinho
senior tag

Mert valószínűleg az Emag partnerei is csak ebből a 2 típusból tudnak rendelni.
Épp ezért vedd az easy-shop-ból, mert ott még olcsóbb is.

(#5875) rpmuller válasza Joshi (#5860) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Pont ezt akartam irni :)

(#5876) rpmuller válasza belinho (#5861) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Jo ember! Neked meg vannak hirdeteseid? Tiszta 2000-es evek :D

(#5877) belinho válasza rpmuller (#5876) üzenetére


belinho
senior tag

Ha hiszed-ha nem, elég sok cuccot eladtam már itt, ami másnál a kukában végezte volna.
Mondjuk te se vagy százas, hogy még optikában gondolkozol így 2023-ban ;]

(#5878) rpmuller válasza belinho (#5877) üzenetére


rpmuller
csendes tag

A belinkelt kepernyokepre ertettem.

(#5879) belinho válasza rpmuller (#5878) üzenetére


belinho
senior tag

Akkor félreértettem, azt hittem az aprós eladó retro cuccaimra gondolsz. :R
Engem nem zavarnak a hirdetések, sokszor dobott már fel így dolgokat, amit jóval olcsóbban sikerült akciós áron megvenni. Pl: Corsair tápokat nézegettem, 50 ezer Ft-os táp volt az Emagnál 20 ezerért, le is csaptam rá. Ha nem dobja fel, akkor észre sem veszem.

(#5880) idrimbe válasza idrimbe (#5871) üzenetére


idrimbe
csendes tag

Már több, mint 1 hete vizsgálják az LG írót a PCX, vagy hivatalos szervízben. Vajon ilyen mit csinálhatnak?

(#5881) rpmuller válasza idrimbe (#5880) üzenetére


rpmuller
csendes tag

1 het? az semmi

(#5882) idrimbe válasza rpmuller (#5881) üzenetére


idrimbe
csendes tag

ÖÖÖÖÖÖÖ vajon mennyi időre számítsak?

(#5883) rpmuller válasza idrimbe (#5882) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Szerintem legalabb kalkulalj egy honappal. Aztan ha hamarabb kesz vannak, orulunk!

(#5884) rpmuller válasza rpmuller (#5883) üzenetére


rpmuller
csendes tag

Amugy 30 nap utan kotelesek kicserelni ujra, vagy a vetelarat visszateriteni.

(#5885) Joshi


Joshi
titán

Tudja valaki hogy a Nero Diskspeed miért írja ezt a hibaüzenetet? Miért nem megy a lemez ellenőrzés? Látszólag fut a program Win 11-en és látja is a lemez valós méretét. Mi ez a hiba?

(#5886) idrimbe válasza Joshi (#5885) üzenetére


idrimbe
csendes tag

Nekem sem működik, csak az Opti Drive Control, de annál is mindig újra kell indítani a programot egy új lemeznél, hogy ne hasonlót írjon ki.

(#5887) Joshi válasza idrimbe (#5886) üzenetére


Joshi
titán

Csak az Opti drive nem ismeri a BD-R XL mezeket, max 50GB-ot mutat.

(#5888) gaben22 válasza Joshi (#5885) üzenetére


gaben22
senior tag

Válts át angol nyelvre úgy lehet előbb találsz valamit Google-n. Linuxot használok, ott könnyű az ilyet megnézni (lsof /dev/XXX), rákerestem hogy lehet ugyanezt Windowson és ezt találtam, talán ez megmondja melyik DLL "fogja" a meghajtót

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5889) Joshi válasza gaben22 (#5888) üzenetére


Joshi
titán

Letöltöttem ezt a Process Explorert és ha fut a Nero DiscSpeed mellett, akkor működik a DiscSpeed. :C

Köszi. :R

(#5890) idrimbe válasza Joshi (#5889) üzenetére


idrimbe
csendes tag

És mi fogta a lemezt? Csak simán ha fut a Process Explorer, akkor tudja a Nero DiscSpeed kizárólagosan zárolni a lemezt?
Egyébként nem a víruskereső csinál ilyet?

(#5891) Joshi válasza idrimbe (#5890) üzenetére


Joshi
titán

Nekem nincs külön víruskereső program telepítve, a Win 11-es Defender van csak.

(#5892) Joshi válasza gaben22 (#5888) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként próbáltam angol nyelven rákeresni a hibaüzenetre, de nem nagyon találtam semmi használható infót. A lényeg hogy most már működik. :D

(#5893) idrimbe válasza Joshi (#5892) üzenetére


idrimbe
csendes tag

ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ
Ezt nem értem. Valami nagyon komoly árulás van. Én is megnéztem ezt a Process Explorert, hogy mit tud, majd leállítottam.
Ezután betettem egy DVD-t, és a Nero DiscSpeed tökéletesen olvassa.
Ami durva, hogy azt a lemezt olvassa tökéletesen a DVD író-olvasó, amit eddig csak fűrészelt!
Ez nagyon kemény, mert eddig azt hittem, hogy a DVD hibás.
De mi történhetett, hogy most tökéletesen olvas, és nem pozicionálgat oda-vissza a DVD író-olvasó? Miféle program működött eddig DVD olvasás alatt, ami akadályozta az olvasást???

(#5894) Joshi válasza idrimbe (#5893) üzenetére


Joshi
titán

Nekem olvasási problémám soha nem volt. Egyetlen egy 100GB-os lemezemet nem tudok visszaolvasni, de azt még az S08-as Pioneer írómmal írtam. A lemez egy TDK mides lemez volt amit azóta se lehet kapni.

(#5895) Joshi


Joshi
titán

Nos sajnos a Nero se kezeli a három és négyrétegű lemezeket. 50GB körül leállítja az olvasást. Az Opti Drive Control legalább végig olvassa, csak a grafikon mutat hülyeségeket.

Akkor marad a DVDisaster, ez legalább jól mutat mindent még ha nem is annyira látványos.

(#5896) Joshi válasza Joshi (#5895) üzenetére


Joshi
titán

Újra megpróbáltam egy másik lemezzel a Nero DiscSpeed-et, de megint nem megy. Az első alkalommal működött, aztán már megint nem fér hozzá a meghajtóhoz. :F

A Process Explorerben mit kellene látnom/néznem? :U

[ Szerkesztve ]

(#5897) gaben22 válasza Joshi (#5896) üzenetére


gaben22
senior tag

Itt van egy válasz, amiben van egy screen capture, ami mutatja melyik process/DLL adott path-on mely fájlokat tartja "fogva". A cél az, hogy beazonosítsd az optikai meghajtódat (biztos lehet rendezni az oszlopot). Sajna Windowshoz sokat nem értek, 15 éve Linuxot használok, ott ez nagyon egyszerű.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5898) Joshi válasza gaben22 (#5897) üzenetére


Joshi
titán

Tulajdonképpen mind1 is, hiszen a Nero DiscSpeed programot valószínű már rég nem fejlesztik. Ha naprakész lenne a program, akkor minden jól működne.

(#5899) idrimbe válasza Joshi (#5896) üzenetére


idrimbe
csendes tag

To see the open files for a process, select a process from the list, select the View->Lower Panel View->Handles menu option. All of the handles of type "File" are the open files.
Also, a great way to find which application has a file open is by using the Find->Handle or DLL menu option. Just enter the name of the file you are looking for and hit "Search" to find the processes with a file open matching the search string.

(#5900) rpmuller


rpmuller
csendes tag

Szeretnek venni egy bd-r irot. DL es XL nem szempont.
Belso meghajtot szeretnek, 9mm slim valtozat, sata if.

Elsore a Pioneer bdt-ud03 -at neztem ki.
Itthon vennek hasznaltat is, de nem kapni, ezert marad a kulfoldi uj.

Van-e tapasztalatok a slim irokkal? :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.