Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5251) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Sziasztok!

Van egy Pioneer BDR-207DBK belső (újra)íróm. Pár éve vettem, nem sokat használtam. Többször előfordult, hogy elsőre nem adta ki a tálcát. Mára ez odáig fajult, hogy türelemjáték lett belőle. Két kérdésem van.
1. Hogy tudnám javítani, "rábeszélni", hogy ne szórakozzon velem, hanem adja már ki szépen a tálcát?
Tudom, ha lemez van benne, akkor kiadja, de beolvassa boot-olásnál, időrabló.
2. Akár vennék újat is, de melyik az, amelyikkel ilyen gond nincs?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5252) MaxxDamage válasza Vakegérke (#5251) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Én ezt tudom javasolni [link] /2.-ik darabot fogyasztom belőle/ :P
Úgy nézem már csak 12 hó garral adják, mikor én vettem, akkor 24 hó gari volt hozzá :U
Ez 2 év garral adja pl.

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#5253) Vakegérke válasza MaxxDamage (#5252) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm szépen. :)

Azért várok még egy kicsit, hátha érkezik javításra utaló válasz is. Ha nem, akkor irány a "bót". :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5254) jeni válasza Vakegérke (#5251) üzenetére


jeni
félisten

szia

a XIII..Reitter Ferenc (ez a tuti!) Szegedi útról befordulva (?) van egy alkatrészbolt ahol megfelelő gumit tudsz venni hozzá és ez jobb mint az otthoni befőttes gumi!

ez a bolt [link]

amúgy lehet neki állok az összes íróimat szétszedni és kivenni és oldalára ragasztani a gumikat mert állásból megnyúlnak ezek.

[ Szerkesztve ]

(#5255) Vakegérke válasza jeni (#5254) üzenetére


Vakegérke
veterán

Elég hosszú a Szegedi út. Pontosabban?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5256) jeni válasza Vakegérke (#5255) üzenetére


jeni
félisten

HQ Elektronika Kft.
Kerekes utcában
Reitter F. oldalról tudsz bemenni

[link]

(#5257) Vakegérke válasza jeni (#5256) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm szépen. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5258) gg72


gg72
veterán

Akit érdekelne tesztképes Plextor Blu-ray író, keressen meg PÜ-ben.

(#5259) 3iksz


3iksz
csendes újonc

Sziasztok!

Segítséget kérnék!
Laptophoz kellene külső blu-ray író...
Valószinű nem a legjobb megoldás, de a kényszer nagy úr.
[Ez pl milyen?]
vagy ez esetleg
Kicsit kételkedem benne, hogy usb porton kap elég áramot és még az adat is rendben átmegy, de talán már itt tart a technológia.
Köszi a válaszokat!

(#5260) crazyzozy


crazyzozy
tag

Sziasztok!
Tudna nekem valaki ajánlani UHD bluray írót?

(#5261) jeni válasza crazyzozy (#5260) üzenetére


jeni
félisten

Szia!
1x volt az Ipon kínálatában de gyorsan eltűnt onnan. Az ebay vagy más külföldi portálon beszerezhető.
Pioneer
LG
ami olcsóbb DE...... a szállítás az horror ár!

[ Szerkesztve ]

(#5262) gaben22 válasza jeni (#5261) üzenetére


gaben22
senior tag

Esetleg tudtok tesztképes írót is, ami kapható itthon vagy EU-n belül még újonnan?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#5263) jeni válasza gaben22 (#5262) üzenetére


jeni
félisten

Liteon-t kell keresned ,ill. régebbi használtakat combi változatban esetleg Samsung BD olvasót.

(#5264) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! Van egy megmaradt Pioneer BDR-206DBK írom amit a mostani gépembe már nem tudok betenni. Melyik volna jobb megoldás, egy ilyen vagy egy ilyen ? Az első megoldás kb. feleannyiba kerülne mint a második. Viszont már elég régi darab és ha vennék egy Pioneer BDR-209EBK írót akkor a fenti két megoldás valamelyike jó volna vagy akkor már érdemesebb ezt venni? Az Ipon oldalán egy hozzászóló szerint ebben egy Pio-209M van, de azt nem tudom, hogy milyen. Asztali vagy notiba való? Ha asztali akkor lehet a Pio fw-t frissíteni?

(#5265) jeni válasza Lalee (#5264) üzenetére


jeni
félisten

A második megoldás a jobb még akkor is ha nagyobb lesz,több helyet foglal el. Ezzel csak biztonságosabban tudod használni külső íróként.
Ha nem kell a DL mód akkor maradhat a 206-s.
Majd ha elromlik akkor még mindig vehetsz újabb Pioneer írót.

A Buffaló megoldása a legdrágább. Az nem noti hanem egy gyárilag külső házba bújtatott belső 5,25 méretű BD író.
Elvileg Pioneer belső de ez nem 100%.

[ Szerkesztve ]

(#5266) Lalee válasza jeni (#5265) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia! A Delock USB 3.0 – SATA 6 Gb/s tűs átalakító nem volna elég? Mégis egy tizesel olcsóbb. :) Persze ha a külső ház biztosabb akkor azt veszem meg. A blu-ray írás ritkább inkább cd-ket írok sokat.

(#5267) jeni válasza Lalee (#5266) üzenetére


jeni
félisten

hello!
csúnya és instabil csatlakozás.
kellene egy ilyen neked?
ha a CD író fontosabb akkor abból nehéz beszerezni olyat.
főleg,hogy sata verziós elvileg nem is létezik abból.

[ Szerkesztve ]

(#5268) Lalee válasza jeni (#5267) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia! Köszönöm a hasznos tanácsot. :R Akkor megrendelem a külső házat. Nem CD író kell hanem a Pio 206 inkább arra volt és lesz használva, de azért maradt még pár üres blu-ray lemezem. :)

(#5269) jeni válasza Lalee (#5268) üzenetére


jeni
félisten

korábban ezt javasoltuk itthoni beszerzés címen,de ennek is az ára megy felfelé.

(#5270) Beni2360 válasza jeni (#5269) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát igen az a fránya valuta ingadozás vagy Ft romlás mindenhol jelentkezik. :W

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5271) Lalee válasza jeni (#5269) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia! Nekem ez túl csicsás meg mintha valamelyik hozzászólásban gond lett volna az ajtajával. A Delock nincs egálban vele?

(#5272) jeni válasza Lalee (#5271) üzenetére


jeni
félisten

az ajtó kiszerelhető és a LED ki is kapcsolható ha minden igaz.

(#5273) Lalee válasza jeni (#5272) üzenetére


Lalee
aktív tag

Pont ezért ajánlottad annak idején. :)

(#5274) jeni válasza Lalee (#5273) üzenetére


jeni
félisten

Ki a fene emlékszik mi volt 2 és fél éve? DeLock
Azóta annyival megöregedtem. :U
Az is igaz a RaidSonic ICY BOX IB-550STU3S még kapható volt 17000Ft-ért.

(#5275) Beni2360 válasza Lalee (#5271) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen anno kb 3 éve én írtam, hogy akadozik az ajtó nyitása, de egy kis sorja lecsiszolás megoldotta a gondokat. Az oldalsó világítást meg lekapcsoltam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5276) Lalee válasza jeni (#5274) üzenetére


Lalee
aktív tag

Na most akkor a kettő közül melyik a jobb? :DD

(#5277) jeni válasza Lalee (#5276) üzenetére


jeni
félisten

vedd mindkettőt és 14 napra hivatkozva az egyiktől elállsz. ;]
na jó ;)
nekem úgy tűnik,hogy a Raidsonic szerelhetőbb. az ajtó ha kell az kiszerelhető és nem lesz plusz hiba forrás. az is igaz a Raidsonicban nincs hűtő venti. van benne esata csatlakozó,bár idejét múlt ez.
nem tudom,hogy a Delock műanyag vagy full fém?
Ebben van pici hűtő hátul.
Mindkettő USB 3.0

[ Szerkesztve ]

(#5278) gg72 válasza gaben22 (#5262) üzenetére


gg72
veterán

Én tudok, ha aktuális, írj PÜ-t. ;)

(#5279) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok, anno jelentkeztem ezzel a problémával [link] -> LG BH16NS55, 50es lemezeket nem ír meg, verbatim bd-r dl 6x 50gb, milyen írót ajánlotok? 25-ös újraírhatótt megírt, de nincs kedvem elqrni mégegy lemezt, csak arra venni, hogy az író szar e... így már sztem 6-8at tuti elnyomott, ami már elég szép bukó.... Azóta nem írtam sajna, de most kipróbáltam és nem írta meg... 50eseket írnék sztem leginkább, mp3-akat
Köszönöm

(#5280) Beni2360 válasza csikosdapro (#5279) üzenetére


Beni2360
félisten

Én akkor sem értettem minek egy 50 GB lemezre MP3-t kiírni? Nem elég ahhoz 25 GB-s. Egyébként se könnyű 50 GB lemez írása, hát még ilyen apró fájloknál.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5281) csikosdapro válasza Beni2360 (#5280) üzenetére


csikosdapro
tag

helyspórolás :D tele vagyok sima dvd-vel, ennyi erővel jó, ha 4-500 dvd van :D de ja elszáll a winyó, akkor backupolom egy hétig :D

(#5282) Beni2360 válasza csikosdapro (#5281) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát te tudod, hogy egy új író kb 20 e Ft megér-e, hogy nem a biztonságosabb 25 GB-s lemezre mentsed az anyagot.
Azt, hogy ennyi MP3 anyagot mikor tudod meghallgatni? :F
Arról nem is beszélve ha véletlenül károsodik akkor ismételten összeszedni 50 GB MP3 anyagot nem kismiska.

Nekem a raktárban van az első 500 db-s alu kofferem tele és soha nem fogom már elővenni. A többi 320 db-s mappáról nem is beszélve. :DD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5283) jeni


jeni
félisten

A H.A. megoldotta a milyen optikai meghajtót vegyek kérdést jó időre.
Volt ilyen kérés,hogy már nem szeretnénk ott látni többé?

[ Szerkesztve ]

(#5284) jeni válasza jeni (#5283) üzenetére


jeni
félisten

meg van, sajnos el lett rejtve az egyéb hardverek közé! :Y

(#5285) jeni


jeni
félisten

Ez a cucc ténylegesen képes ULTRA HD lejátszására és felvételére?
Slimline Blu-ray writer with 4K Ultra HD Blu-ray playback
Innen nézve az értelmezésem szerint ,hogy BD írás de csak UHD lejátszás.
Most 35 ropiért beszerezhető.

[ Szerkesztve ]

(#5286) jeni


jeni
félisten

A DVDFab program által a Pioneer BDR-209DBK beolvassa az ULTRA BD lemezeket.
Pontosabban az ULTRA HD Resident EVIL lemezt.
LEHET azért mert csak 31GB.
A Samsung SH-B083L is olvassa.
Az LG BH16NS55 is beolvassa,bár ennél csalódtam volna ha nem olvasta volna be!
Korábban bármi programmal próbáltam a Pioneer BDR-209EBK meghajtóban is beolvastatni,de el sem indult vele.

[ Szerkesztve ]

(#5287) Beni2360 válasza jeni (#5285) üzenetére


Beni2360
félisten

És ki gyártja a mechanikát bele? :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5288) jeni válasza Beni2360 (#5287) üzenetére


jeni
félisten

ja az a slim noti méretű?
szerintem Liteon vagy LG inkább az utóbbi
rippelésre ténylegesen jól jön

amit tegnap próbáltam az csak 32Gb lemez feltehetőleg ezért tudtam beolvastatni még az öreg Samsungon.

[ Szerkesztve ]

(#5289) Shreky


Shreky
tag

Sziasztok!

Valaki nem tudja véletlenül, hogy mi a különbség az LG BH16NS40 és az LG BH16NS55 írók között? Próbáltam guglizni, de nem sok mindent találtam az utóbbi BH16NS55 íróról, még a gyártó oldalán sem.

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#5290) jeni válasza Shreky (#5289) üzenetére


jeni
félisten

Szerkezetileg semmi.
Amiben eltér az a firmware és a kiadás időpontja.
Azértt az NS40 elvileg 4K módban biztatóbb. Tóon trükk enged meg. Korábban linkeltem erről.

[ Szerkesztve ]

(#5291) Shreky válasza jeni (#5290) üzenetére


Shreky
tag

Sajnos a jelenlegi TSSTcorp SN-506BB meghajtóm beadta a kulcsot, és vennem kell helyette egy másikat. A lényeg hogy emberi árban legyen és tudja a BDXL-t is. Ahogy néztem ez a négy meghajtó az ami kapható itthon "emberi áron" (30 ropi alatt):

LG BH16NS40
LG BH16NS55
ASUS BW-16D1HT
Pioneer BDR-209EBK

Az LG meghajtóknál csak az ára, meg a Cyberlink Media Suite 10 ami a csábító, de ahogy visszaolvasgattam itt a topicban nem nagyon dicsérik őket, és inkább a Pioneer-t javasolja mindenki, bár a legtöbb ilyen komment még 2013-as, úgyhogy nem tudom hogy azóta mennyit változhatott a minőségük.

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput! :D

(#5292) jeni válasza Shreky (#5291) üzenetére


jeni
félisten

LG a minőség lemezeket nagyon jól írja. M-DISC lemezt alapból kezeli.
pl. Panasonic,Verbatim (egyes)
belső:
Kétségtelen,hogy a Pioneer író az etalon,kevesebb garival,de lehet találni olyat ahol 2 év gari is van.
Ehhez elvileg van szoftver is BOX kiadásban.
külső:
Verbatim ami már 4K UHD olvasással is bír.

[ Szerkesztve ]

(#5293) jeni válasza jeni (#5292) üzenetére


jeni
félisten

a Verbatim olyat ha külső kell,hogy az USB-C legyen a csatlakozója
az Ipon oldalon írták,hogy Pioneer belsőt tartalmaz(?)

előzőleg megsdott az korábbi kiadás lehet.Verbatim 43890 ami dual mikrocsatis

legolcsóbb
extra garancia vehető hozzá
2év gari
a PCland volt 2év garival 37000Ft (elfogyott)

[ Szerkesztve ]

(#5294) ozi67


ozi67
újonc

Sziasztok!
Van 1 alig használt BDR-209EBK íróm eladó. Kb. 30 lemezt írtam vele. Gyári, dobozos kiszerelés, Magyarországon vásárolt.
Ajándékba adok hozzá 31 db Verbatim BD-R 6x (25GB) fullprint lemezt, 2 db Verbatim BD-RE (25GB) újraírható lemezt(az egyik még ki se lett csomagolva) és 1 db BD-RE (50GB) újraírható lemezt. ár: 30000 Ft

(#5295) jeni válasza ozi67 (#5294) üzenetére


jeni
félisten

szia!
tök jó író de az apróra tedd fel.

(#5296) ozi67 válasza jeni (#5295) üzenetére


ozi67
újonc

Oké, köszönöm!

(#5297) royslade


royslade
tag

Sziasztok, valaki tudja, hogy a Lite-On EB1 Ultra Slim külső BD-író minőségellenőrzésre képes-e?
Köszönöm.

(#5298) jeni válasza royslade (#5297) üzenetére


jeni
félisten

(#5299) carr válasza jeni (#5298) üzenetére


carr
őstag

Lite-on volt az első gépemben 1996ban a cd olvasó. Elég jól, és mindent olvasott. Gyorsan.
Ugyanitt érdeklődnék, hogy ha nem akarom ki-be cserélgetni a HDD-bayt, az ODD bay-el, akkor milyen megoldással szemezgessek? BR-t nemigen írok, cd-t, és DVD-t többet. De inkább CD.
Usb megoldáok közül melyik a leg időtállóbb, és leg megbízhatóbb megoldás? Nem szeretek lemezt rontani. :)
Köszi.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#5300) Tomessz85


Tomessz85
tag

Sziasztok !
Szerintetek valahogy be lehet építeni , esztétikusan ezeket a külső UHD lemezeket is kezelő meghajtókat , belső 5,25 -ös helyre ?

A kérdés abból adódik ,hogy a pioneer belső meghajtóját továbbra sem lehet nagyon kapni itthon, annál inkább a fentebb említett lite-on és verbatim meghajtókat....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.