Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) Joshi válasza Teasüti (#5450) üzenetére


Joshi
titán

"Max konzumer vonalon."
Ha létezik nem konzumer vonal, az még inkább megfizethetetlenebb. Már az M-Disk se más mint marketing. Anno a Panasonic is kifejlesztett egy 1000+ évig tartó élettartamot, amit soha senki nem fog tudni megcáfolni. ;] Nevetséges, nem kell ezzel foglalkozni.
Ha valakinek/valakiknek fontos egy adat, akkor azt egyértelműen egyszerre több helyen kell tárolni. Ma még ez a biztos adattárolás.

ui.: DVD-nél a Taiyo Yuden soha nem volt CMC, az addig volt Taiyo Yuden míg a MID is ez volt. Azt nem mondom, hogy a CMC nem volt egy időben jó minőség, de ha valaha az is volt az csak rövid ideig.

[ Szerkesztve ]

(#5452) Ottó58


Ottó58
senior tag

Szisztok!
Meghalt a BD 207-es íróm, semmit nem ír- és olvas.
A most kapható belső BluRay írók közül melyik lenne ajánlott? LG, ASUS vagy PIO?
M-disc nem fontos. Fontos az újraírható lemezekkel való kompatibilitás.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5453) Joshi válasza Ottó58 (#5452) üzenetére


Joshi
titán

Néhány hsz-t olvass vissza és ott a válasz. ;)

(#5454) Ottó58 válasza Joshi (#5453) üzenetére


Ottó58
senior tag

Kössz, sokat segítettél!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5455) Joshi válasza Ottó58 (#5454) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom hogy ezt megköszönted, vagy csak gúnyolódsz. A lényeg, hogy tényleg csak pár hsz-t kell visszaolvasni, pontosan 7 hsz-t. Ha esetleg még ennyi visszaolvasás is nehezedre esik, akkor én megteszem helyetted (#5447). ;)

(#5456) M107 válasza Ottó58 (#5452) üzenetére


M107
addikt

:R

Pioneer BDR-212 model

Nekem meg van mindkettő még 206D és 209-es (ami nem D) is ritkán használom.
főként olvasásra.
Csak ajánlott.

UI:

Bármit megevett idáig hibátlanul olvas és ír még a 2012-es 206D is pedig anno volt vele írva rendesen nagyüzemben, is több lemez napokon át napi 12-16 órában még mikor mindenkinek össze vissza írtam mindent...... Se motorikusan sem lézerileg sem tálcailag semmi gondja.
Szétszedve takarítva egyszer sem volt egyik sem
+1

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5457) Ottó58 válasza M107 (#5456) üzenetére


Ottó58
senior tag

A 212-n gondolkodtam, de lehet, hogy nem járnék jól vele, ha válogat, mint némely Pio DVD íróm, mert fontos lenne a BD-RE írás.
Régen az LG jó író volt, nem tudom BluRay változatban miként teljesít.
ASUS?
A 207-es nem "látta" az újraírhatót, már legalább 2 éve, de a sima lemezt még megírta, egyik pillanatról a másikra tönkrement.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5458) M107 válasza Ottó58 (#5457) üzenetére


M107
addikt

:R

Nekem nem volt jellemző se a 206D se a 209 es íróm hogy válogatott volna, pedig volt osztán minden
RE lemezeim vannak minőségi Pana és verbatim tdk verba mides 50GB RE DL lemezek hibátlanok pedig 2014-2016 körül vettem őket.
De van 25 GB

Lemezem is dögivel jó 6 darab 10 pakk de még mindig 1 írók újra és újra anno 4-5 éve rendeltem.
És ott vannak az LHT 25 GB Hard Coat-os verbáim hiba nélkül a kiírtak is. Pana 25GB egy rahedli...

Asus-t nem ismerem LG "blurayek"-ről nem sok jót halottam anno hullottak 1-2 év után.
Bár nekem soha nem volt.
Én a PIO eskűszök.

USB3 as ilyet vennék ha már nem lenne asztali gépem " ami nem sokáig lesz úgyse" :
[link]

Ha van valami jó szerelő ismerősöd aki ért az optikához átvizsgáltatnám, bár kitudja lehet egy ellenállás vagy egy kis smd hátha még...

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5459) november


november
tag

Sziasztok!

Archiválás céljából (elsősorban fényképek, videók, dokumentumok, segédprogramok és ritkább esetben filmek) keresek blu-ray írót és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
1. Van különbség írásminőség szempontjából külső és belső író között? Melyik ajánlott? A Pioneer BDR-212EBK vagy a Pioneer BDR-XD07TB próbálta valaki?
2. Az írók ugyan úgy lejátsszák a gyári dvd és blu-ray filmeket?
3. A megírt lemezeket vissza lehet valahogy ellenőrizni hogy milyen minőségben írta meg? Érdemes ezzel foglalkozni? Vagy ahogy fentebb Joshi fogalmaz elég egy jó meghajtó és minőségi lemez?
4. Milyen márkájú és típusú lemezeket érdemes itthon venni a 25 és 50 gigások közül?
Hosszabb adattárolás szempontjából megbízhatóbb az M-disc vagy csak inkább marketing?
5. A Verbatim BluRay BD-R 4x (25GB) lemezről van valakinek tapasztalata?
6. Ha jól olvastam akkor lemezírásra az Imgburn ajánlott és ennek a leírásnak az alapján járjak el. Én legtöbbször fájlokat és mappákat írnék szóval akkor BDMV, CERTIFICATION lesz a mappa szerkezetem. És akkor ugyan úgy megírja és tárolja az adatokat mint amikor dvd írásnál adat lemezt szerettem volna írni?

[ Szerkesztve ]

(#5460) Joshi válasza november (#5459) üzenetére


Joshi
titán

A belső író ajánlottabb (SATA), mert az USB gyengébb láncszem. Az a Pio 212 teljesen jó.

A már megírt minőséget csak tesztképes író/olvasóval tudod ellenőrizni, ha még lehet kapni ilyen cuccot. Ezzel csak az aktuális írási minőséget tudod ellenőrizni, sikerült az írás vagy nem. De ha a lemez adathordozó rétege gyenge minőségű, akkor az évek múlva derül csak ki, hiába olvasta be a tesztképes író jóra az írást követően. Pont ezért kell jó minőségű lemezt venni, mert ennél többet úgy se tudsz tenni.

"Én legtöbbször fájlokat és mappákat írnék szóval akkor BDMV, CERTIFICATION lesz a mappa szerkezetem."
Nem, a BDMV, CERTIFICATION mappaszerkezet a Blu-ray filmek struktúrája. Ha simán mappákat akarsz kiírni benne vegyes tartalommal (képek, zene, dokumentumok), akkor értelem szerűen azokat a mappákat tallózod be amiket ki szeretnél írni. Fontos hogy az UDF fájlformátumot használd itt is. Annyi még, nem tudom hogy az UDF fájlrendszer milyen mélyságű mappa struktúrát enged, ki kell próbálni egy újraírható lemezen.

[ Szerkesztve ]

(#5461) Teasüti válasza Joshi (#5460) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mi jelent az, hogy "tesztképes író"?
Nem olvasási tesztről van szó, mint régen a Nero is amit csinált lemez teszt néven akármilyen meghajtóval?

(#5462) Joshi válasza Teasüti (#5461) üzenetére


Joshi
titán

A tesztképes írók valóban a lemezre írt valós felület minőséget tesztelik. Gyakorlatilag a lemez felület minőségét elemzik valamilyen optikai és algoritmus alapján. Pontosan nem ismerem a folyamatát.
Ilyen meghajtók voltak a Lite-On iHBS112-től talán a 312-ig, és ha jól rémlik akkor a Samsung meghajtók is tudták ezt.

Ezt a tesztet csak az Opti Drive Control Disk Quality fülén lehet elvégezni. Ha nem tesztképes az adott meghajtó, akkor el sem indul a teszt.

(#5463) november válasza Joshi (#5460) üzenetére


november
tag

Szia!

A gyenge láncszemet úgy érted hogy usb kapcsolat esetén nem biztosított az állandó írási sebesség?
Mert én korábban használtam úgy külső dvd írót hogy Sata/IDE boxban volt, laptop usb portjához csatlakoztatva és Nero DiscSpeed-el visszaellenőrizve minőségi lemezt írt.
Azért kérdezem, mert most laptopom van.

(#5464) Joshi válasza november (#5463) üzenetére


Joshi
titán

Ha laptopod van akkor nehéz 3.5"-os SATA belső írót használni, habár léteznek SATA notebook írók is. Azt nem tudom, hogy pl a Pio 212-ből van-e notebook változat.

Az USB külső írók egyértelműen akkor hasznosak, ha más gépen is írni akar az ember, vagy egyszerűen csak hordozni akarja.

[ Szerkesztve ]

(#5465) Joshi válasza Joshi (#5464) üzenetére


Joshi
titán

A SATA/USB rack-ek meg kimondottan nem ajánlottak, ha egy mód van rá kerülni kell.

(#5466) november válasza Joshi (#5464) üzenetére


november
tag

“Az USB külső írók egyértelműen akkor hasznosak, ha más gépen is írni akar az ember, vagy egyszerűen csak hordozni akarja.”
Akkor ezek szerint lehet használni írásra? Mert ne értsd félre nem kötözködésből kérdezem, de nem írtad meg hogy mi a hátránya.
Egyébként otthon írnék csak lemezt.

(#5467) november válasza Joshi (#5465) üzenetére


november
tag

Miért kell kerülni?

(#5468) Joshi válasza november (#5466) üzenetére


Joshi
titán

Hogyne lehetne használni írásra, különben nem lennének ilyen írók. Azért mert USB vezérlők érzékenyebbek az adatfolyam hibára, ráadásul nagyon sokféle létezik belőlük. Mondjuk ez inkább a régebbi USB 2.0-nál volt így, az USB 3.0 már talán jobb ebből a szempontból eleve sokkal nagyobb a sávszélessége.

(#5469) Teasüti válasza november (#5467) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az USB interfész +1 dolog, ami beleköphet a levesbe elméletben az extra fizikai átviteli réteggel bekerülő átkódolás miatt (órajelhiba, interferencia, jitter, bla bla bla). Nem vagyok teljesen képben az USB protokollokkal, de maga az USB szabvány 3.0-tól elég hibatűrőnek tűnik a 8b/10b kódolással. 3.1 gen2 viszont gyengébb kódolást használ, bár az meglepne, ha sok gen2 író vagy külső rack lenne piacon. Gen1 is bőven túlteljesít egy írót a maga 400 MB/s átvitelével. USB-C változatnál érdemes utána nézni melyik USB verzió dübörög alatta.

Jah meg érdemes békén hagyni a gépet amíg lemezt ír, mert gondolom az nem szupi ha nem jut elég cpu idő vmi nagyobb terhelésű program miatt az írásra és ha kifut a pufferből, akkor ott kérdéses lesz a minőség. Jah meg ha vékony noti írót veszel, azok általában gyengébb minőségűek, hamarabb mennek tönkre és kevésbé megbízhatók, mint a teljes méretű PC-s írók.

[ Szerkesztve ]

(#5470) november válasza Teasüti (#5469) üzenetére


november
tag

Köszönöm a segítséget!
Az én laptopomon van usb 3.0-ás kimenet.

“Jah meg ha vékony noti írót veszel, azok általában gyengébb minőségűek, hamarabb mennek tönkre és kevésbé megbízhatók, mint a teljes méretű PC-s írók.”
A vékony noti írók alatt a laptopba szerelhető vagy a külső usb-s írókat érted?

(#5471) Teasüti válasza november (#5470) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mindkettőt. Mindent ami "slim" kialakítású, gyengébb kivitelnek tartja a közvélemény.
Csak a teljes méretű 5,25" meghajtók reprezentálják a minőséget egyes vélemények szerint.
Ez persze nem jelenti, hogy ne tudnál használni egyet. Max nagyobb esélyed lesz a hibákra, ennyi.

(#5472) szabi081


szabi081
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen teszem-e fel a kérdést, de ezt a topikot találtam a legmegfelelőbbnek.
Imageburn-el és egy Pioneer BDR-209EBK-val készítettem egy ISO fájlt egy Bluray lemezről. Az ISO fájlt ezután hálózatról szerettem volna lejátszani, de CFW-es Oppo 203 nem tudta lejátszani. Ezután kipróbáltam a DVDFab12 trial verzióját, amivel az elkészült ISO-t gond nélkül viszi az Oppo. A kérdés, hogy az Imageburn ISO fájlal mi lehet a probléma? A program beállításokat egy korábbi hozzászólás alapján állítottam be ahogy írtátok.
A másik kérdésem az lenne, hogy ha UHD Blurayt szeretnék ISO-ba felmásolni a gépemre akkor ehhez a művelethez mire van szükségem (szoftver, hardver)? Imageburn-el és egy Pioneer BDR-209EBK-val ugyan úgy mennie kell?

Köszönöm!

Üdv:
Szabolcs

(#5473) Joshi válasza szabi081 (#5472) üzenetére


Joshi
titán

Eredeti lemezt csak úgy nem tudsz rippelni, ahhoz kell az AnyDVD progi. Persze ez is csak a sima Full HD Blu-ray lemezekre igaz ami AACS másolásvédelemmel vannak ellátva. Azért sikerülhetett rippelni a DVDFab-al, mert az gondolom tartalmazza a másolásvédelem kiiktatását.

Az UHD Blu-ray-t nem tudod rippelni, eleve nem is olvassa a Pioneer 209 a gyári UHD Blu-ray lemezeket.

(#5474) szabi081 válasza Joshi (#5473) üzenetére


szabi081
csendes tag

A megfelelő progival és egy Pioneer BDR-S12UHT-vel menne az UHD Bluray?

(#5475) Joshi válasza szabi081 (#5474) üzenetére


Joshi
titán

Olyan PC író/olvasót kell venni, ami olvassa a gyári eredeti UHD Blu-ray lemezeket. Persze attól még nem fogod tudni rippelni, mert az UHD Blu-ray lemezeken már HDCP 2.2 másolásvédelem van. Ha tudsz olyan progit vagy hardvert ami ezt kikerüli, akkor esetleg. De ugye ez warez, szóval nem itt kellene erről beszélni. ;]

(#5476) szabi081 válasza Joshi (#5475) üzenetére


szabi081
csendes tag

Természetesen csak saját lemezek biztonsági másolatáról lenne szó. Köszönöm a segítséget.

(#5477) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Sziasztok! Kérdezném, hogy mi a különbség a
Pioneer BDR-S12XLT [link] és a
Pioneer BDR-212EBK [link] között?
Köszönöm.

(#5478) Seregély válasza XIII Ramses (#5477) üzenetére


Seregély
tag

Ha jól tudom, az S12XLT-nek jobb a porvédelme, de maga a hw ugyanaz.

(#5479) attilav2


attilav2
őstag

Sziasztok! Érdemes lecserélni a Pioneer BDR-207-et BDR-212-re ?
Csak azért gondoltam mert a BDR-207-es utolsó elérhető firmware-ja már elég régi, a BDR-212-nek hez meg van idei firmware. Ha jól tudom a BDR-R lemezek megírásakor számít hogy minél újabb legyen a firmware. A BDR-207-el van esély jól megírni a mai BD-R lemezek többségét ?
Van még egy kis gond a régi fw-n kívül a 207-el, hogy a tálcája nehezen jön ki, de a vésznyítóval kilökhető, utána egy ideig jól működik, ez állítólag az elfáradt gumi miatt lehet. Lehet ebből a gumiból cseredarabot kapni ? Milyen méretet kell keresni ? Nem szívesen szedném szét mert nem vagyok műszerész, nehogy több kárt tegyek benne mint hasznot. Ha nem javítom meg akkor még hány évig ketyeg el a tálca mechanika ? Sokallom a BDR-212 árát, nem írok mostanában BD-R lemezeket, viszonyt régen elég sokat írtam, jó lenne ha pár év múlva ezeket vissza tudnám olvasni, lehet ehhez elég lenne egy olcsóbb dvd író/bd olvasó kombó is, ti melyiket javasoljátok ebből?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5480) Joshi válasza attilav2 (#5479) üzenetére


Joshi
titán

Semmilyen kütyü nem tart örökké, szóval ha már most akadozik a tálca akkor az jobb már nem lesz. Viszont a 212-ért a 27k szerintem teljesen jó ár. Régen a 207 se volt olcsóbb sőt.
Ha nem akarsz új lemezeket írni, akkor minek is vennél új írót? Használd a 207-t addig amíg még működik, aztán ha végleg beadja a kulcsot veszel egy 212-t akár használtan ha találsz.

(#5481) M107 válasza attilav2 (#5479) üzenetére


M107
addikt

:R

Régi lemezesként mondom, 85% felesleges cserélned.
Nekem is van egy ős 206D-m és egy alig használt 209 Pio-m A 206D sok mindent írt és olvasott több 1000 lemez után közelítve már 10000-számot legalább is írásban.

Hibátlan, a 206 gyermek betegsége időnként újra kell firmwarezni mert elfelejti egy-egy bekapcsoláskor. Látja az egységet 0000 firmware ilyenkor ráengedem 1 perc és újra ok-s.

Amúgy is már újabb dolgok csak a 2-3-4 rétegű lemezek mid-jei okozhatnak ha ilyeneket nem írsz felesleges, csere

Amúgy már szerintem backup-nak érdemes használni őket sajnos lemezes technikák elégé végét járják.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5482) attilav2 válasza M107 (#5481) üzenetére


attilav2
őstag

Tehát ha rendelek az itmedia.sk-ról jó minőségű ismertebb egyrétegű bd lemezeket akkor 85% esélyem van hogy a mai egyrétegű lemezeket hibamentesen megírja? Vagy hogy érted a "85%-ban felesleges cserélnem"-et? A mai egyrétegű bd lemezeket is jól írja meg a bdr207 ?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5483) Ottó58 válasza attilav2 (#5482) üzenetére


Ottó58
senior tag

Szia!
Csak az észrevételem szeretném megosztani: innen rendelek már nagyon régen, általában Verbatim és TDK lemezeket.
BD csak Verbatim nálam, Lite-On BD-vel írva.
Tesztem: volt Pio BDR 207-el megírt lemezt nem olvasta az asztali, de az IHBS-112 Lite-on íróval írtat igen.

szerk: nálam több író is tönkre ment, de minden Lite-On még működik!
Még az LTR-48246S is, pedig nagyon sok CD- írt és olvasott.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5484) attilav2 válasza Ottó58 (#5483) üzenetére


attilav2
őstag

Ugyanazon fájl rendszer ugyanazon verzióját(általában az udf valamelyik verziója használatos bd lemezeknél) használtad a lite-on-al és a bdr207-el megírt lemezeknél, amiket az asztaliban próbáltál lejátszani ? A bdr207 által megírt bd lemezeket olvassa a lite-on ? Nincs asztali lejátszóm, adatmentésre használok bd lemezeket, nekem az a fontos hogy a pc-s olvasó vissza tudja olvasni a lemezeket. Asztali bd lejátszó nem érdekel, a netflix és a streaming korában nem jósolok nagy jövőt neki. A ma kapható márkás egyrétegű bd lemezeket hiba nélkül meg tudod írni bdr207-el ? Vagy bdr207-ed tönkrement már korábban? Nem írtam olyan sokat a bdr207-el hogy elhasználódjon, csak a tálcanyitó mechanikával van probléma(időnként nehezen nyílik a tálca), az is egy gumigyűrű elöregedése miatt van állítólag és más is tapasztalta, de az írási/olvasási képességeket ha minden igaz nem befolyásolja.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#5485) Beni2360 válasza attilav2 (#5484) üzenetére


Beni2360
félisten

a netflix és a streaming korában nem jósolok nagy jövőt neki - azért hasonlítsd össze egy BD lemez minőségét a Netflix FHD-hoz, de még a 4K sem éri el azt a minőséget szvsz.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#5486) Ottó58 válasza attilav2 (#5484) üzenetére


Ottó58
senior tag

Az asztali gyengébben olvas, ezért azzal is teszteltem.
A BD Lite-On minden lemezt olvas.
Én sem írtam sokat a 207-el, mégis tönkrement.
A tálcanyitást időlegesen meg lehet oldani. (Tönkrement írókból próbáltam szíjat cserélni, vagy magnómotor szíjtárcsát cserélni, egy darabig működött ilyen megoldással.)
[link] -régen ilyet is csináltam.
Egyedül a Lite-On íróknál sosem volt ilyen probléma, meg a régebbi LG-k most is kiadják a tálcát.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5487) selleya


selleya
friss újonc

Sziasztok!
Egy Pioneer 212DBK íróval próbálkoztam. ImgBurn 2.5.8.0
Az első meglepetésem, hogy a tesztelés is ír valamit a lemezre (?!?) Kb. 3 lemezem így ment tönkre... Utána egy-két lemezt sikeresen megírtam, de azóta mindig van valami hibája. És hát elég drága a lemez a próbálkozásokhoz... Volt ilyen tapasztalatotok?
Milyen író programot érdemes használni?
Az normális, hogy nem tesztel rendesen az írás előtt?

Köszönöm a válaszokat!

(#5488) Joshi válasza selleya (#5487) üzenetére


Joshi
titán

Mit szeretnél tesztelni? Egyáltalán mit vársz egy teszteléstől? Attól nem lesz se jobb, se rosszabb a lemez. Pont ezért kell minőségi megbízható lemezt venni.

(#5489) Ottó58 válasza selleya (#5487) üzenetére


Ottó58
senior tag

ImgBurn egy jó progi, főleg XP alatt.
Pionál nem mindegy, milyen lemezre írsz, válogatós típus.
"Az normális, hogy nem tesztel rendesen az írás előtt?" - én írás után szoktam tesztelni.

Joshi: a teszt azért kell, hogy megtalálja az íróhoz való optimális lemezt. Régen nekem is sok tönkrement, míg kialakult a kép.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5490) Joshi válasza Ottó58 (#5489) üzenetére


Joshi
titán

Jó, de ma már nincs sok választási lehetőség. Többször volt arról is szó, hogy a Verbatim minősége is eléggé váltakozó.

(#5491) Ottó58 válasza Joshi (#5490) üzenetére


Ottó58
senior tag

Így igaz. Aki most próbálkozik nehéz dolga van ilyen téren.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#5492) selleya


selleya
friss újonc

Verbatim BD-R DL 50GB-ra írtam (volna)
Régen (a CD-s korszakban) a teszt azt jelentette - tudomásom szerint - hogy mindent végigcsinált a program a lézer bekapcsolásán kívül, azaz kiderült, ha valami nem volt elég gyors, akadozott stb.
Most valamit matat, ráír, aztán annyit mond, hogy "nem üres a lemez" ... :-(
XP alatt lehet, hogy jó minden, de az XP ma már elég őskövületnek számít, nem?
Az írás után felesleges már tesztelni, ha egyszer hibaüzenettel megállt... Ez hardver hiba lehet? Nektek nem volt ilyen gondotok? Próbálkozzak újraírható lemezekkel? Az eleve máshogy ír, nem? Mit javasoltok, hogy ne menjen gallyra a maradék 5db lemez? :-)

(#5493) Joshi válasza selleya (#5492) üzenetére


Joshi
titán

Most tulajdonképpen írtál élesbe ezekből a lemezekből, vagy csak a teszt írás alkalmával mentek tönkre? Szerintem próbálj meg rendesen megírni egy lemezt. Ha úgy se jó, akkor nem is lesz jó, mert az íród és a lemez MID nem szeretik egymást. Amúgy mi a lemez MID-je?

(#5494) belinho válasza selleya (#5492) üzenetére


belinho
senior tag

Hányszoros sebességgel írod azokat a Verbatim BD-R DL 50GB-os lemezeket?
Ezek eredeti Verbatim 50Gb-os lemezek?
Egy eredeti Verba DL 1500Ft, ha ennél olcsóbban vetted, akkor az valami CMC-s Verba, ami csak közepes minőség.
Picit több információ jó lenne.

Így látatlanba azt mondanám hogy 2x-es sebességnél ne írd gyorsabban, még ha felkínálja a 4-6X-os sebességet is, akkor még a gyengébb minőségű lemezt is meg kéne írnia. A Pio 212 jó író, szóval annak hibáját kizárnám. Mivel írod, hogy már az elején elrontja, szerintem a sebességgel lesz gond, főleg ha a gyengébb Verbáról van szó, de eredeti is bukott már bele a 6X-be, szerintem szerencse volt, hogy azt a 2-őt is megírta.
Próbáld ki, aztán meglátjuk. Ha működik, akkor küldöm a címet, hova kérem a csokit. ;)

(#5495) selleya


selleya
friss újonc

Az Alza-ban vettem. Nekem eredetinek tűnik. Talán 1600-1700 Ft/db.
Nem tudom, mi az a MID... :-( A dobozon vagy a lemezen kellene látnom?
Az író szoftverrel, akkor nincs gond? Nem használtok mást? A verziószáma is OK?

(#5496) belinho válasza selleya (#5495) üzenetére


belinho
senior tag

Az író jó (Pio 212 DBK), a lemez jó( 1700Ft-ér biztosan eredeti), az író program jó(Imgburn 2.5.8.0 az utolsó kiadás)
Arra válaszolj hányszorosan írtad a lemezeket??????????
A MID a Manufacturer ID, de ez esetedben most nem számít, mivel minőségi lemez.
A test mode-ot ne ikszeld be, a verify (ellenőrzés) az mehet.

A Supported Write Speed-nél amit felkínál legkisebbnek azzal a sebességgel írd meg a lemezt.
Itt egy kis leírás, hogyan állítsd be az Imgburn-t.

(#5497) Joshi válasza selleya (#5495) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy belinho is mondta írjál egy lemezt 2x-es sebességgel. Még az sem tiszta, hogy milyen adatokat írsz ki, mennyire fontos adatokról van szó. Archiválásra a Verbatim M-Disc a legjobb, de ezek a lemezek jóval drágábbak mint a sima lemezek.

Ez egy 100GB-os M-Disc BDXL lemez, de van ebből 25GB és 50GB-os változat is.

(#5498) M107 válasza attilav2 (#5482) üzenetére


M107
addikt

:R

Anno én bevásároltam minőségi lemezekből, Pana Premium Tdk mides Verbatim egy és több rétegű lemezek van még belőle egy pár meg el is koptattam már belőlük...
A 2017-után gyártott lemezeknél ről nem tudok nyilatkozni
Ha csak tényleg a gumi a baj vagyis a szíj azt tudsz szerezni. Montdomn 206D ami 2012 ápr és 209 ami 2018 07 havi van a 206D az már elég sokat megírt a 209-es nem annyira jó széria a tied is
206-07-08-09 :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#5499) senepros


senepros
csendes tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni. Szeretném a több éves családi fotóinkat és videóinkat BD-R lemezekre is archiválni. Jelenleg 2 darab kizárólag archiválásra szánt HDD az archívum, melyen évente DiskFresh-t futtatok, és szakszerűen vannak tárolva. Szeretném viszont, ha egyszer írható médiumokon is meglenne minden. ~700GB adatról van szó jelenleg, melyet egy Pio 212 EBK íróval, az utolsó verziójú ImgBurn-el, Win10 rendszeren írnék ki. Úgy számoltam, hogy kb 30 darab 25GB-os lemez lenne szükséges a mentéshez. Nagyobb kapacitású, több rétegű korongokat kerülném. Milyen médiumot javasoltok, amellyel van tapasztalatotok, tartós, megbízható, és megfelelő tárolás mellett akár 10-15 évet is kibírhatnak? Tudom, hogy nem olcsók a jó lemezek, de szeretnék adni egy plusz védelmi vonalat a családi archívumnak. Előre is köszönöm a segítségeteket, és kellemes ünnepeket kívánok minden fórumozónak :-)

(#5500) gaben22 válasza senepros (#5499) üzenetére


gaben22
senior tag

Egyáltalán nem rossz ötlet amit akarsz, minél több mentés annál jobb viszont manapság optikai adattárolás már erősen haldoklik. Ez most nem lesz válasz a kérdésedre, de van pár aspektusa a dolognak, amit érdemes mérlegelni.

Nehéz megjósolni a jövőt, de 15 év múlva lehet már be se tudjuk dugni majd a BD olvasónkat/írónkat sehova (mai PC házak is már kezdik kivezetni az 5.25"-ös slotokat, laptopok meg már régóta nem nagyon erőltetik az ODD meghajtókat). Panasonic 25GB lemezek voltak régen ajánlottak, de azok már eltűntek (ugye az egész piac haldoklik). Nekem historikus okokból hasonló a felállás mint neked csak én optikairól megyek HDD felé lassan két nagyságrenddel több adattal mint te :) . Ha most kezdeném én már nem erőltetném a lemezeket. M-Disc meg ígér valamit, ami vagy úgy van vagy nem, én személy szerint nem hiszek benne.

Én lehet inkább vennék 1-2 HDD-t még aztán mondjuk egy RAID 1-et építenék és akkor minden adatod meglenne minden disken (más RAID megoldásoknál ez nem mindig igaz). De már simán csak "kézzel" tükrözni őket is jó megoldás lehetne bár az 4 HDD-nél már kicsit idegesítő :), akkor már inkább csinálja a NAS magától.

Egyébként érdekességként megemlíteném mivel említetted ezt a "DiskFresh" dolgot. Feltételezem a bit rotting miatt használod (én sose használtam ezt a DiskFresh valamit és nem is fogom, főleg mert Linuxot használok). Bit rot témában elég sok a városi legenda, ami vagy úgy van vagy nem de tény hogy megtörténhet. Abban mindenki egyetért, hogy bizonyos gyakorisággal az offline HDD-ket is fel kell pörgetni, hogy a csapágy kenések ne "ülepedjenek le". Viszont a gond az ilyen programokkal, hogy ha pl. nem ECC memóriát használsz, akkor lehet pont akkor flippel a bit, amikor a program csinál egy olvasás/írás ciklust (esély nagyon-nagyon kicsi rá, akárcsak hogy a HDD-d flippel bitet). Egyébként low level minden HDD-ben van már hibajavítás.

Viszont mivel Windows 10-et mondtál így feltételezem NTFS fájlrendszert használsz. Na, az nem számol checksumot az adatra, így én inkább azon az oldalon javítanék. Én ext4 fájlrendszert használok és az is csak metadatara számol checksumokat. Ha biztosra akarsz menni, akkor használj ZFS fájlrendszert. Btrfs fájlrendszer lesz az "új" Linux next gen. de még nem terjedt el, az már számol majd checksumokat adatra is. Microsoft pedig a ReFS fájlrendszerrel jön/jött (nem tudom hogy állnak, nem értek Windowshoz).

Ezen felül te magad is számolhatsz checksumokat (pl. sh512) a fájljaidra és tárolhatod el őket, bár az is csomó meló. Akkor már inkább valami RAID megint csak :).

Az adatmennyiséged nem túl sok, ha le tudok őket titkosítani, akkor akár még cloud is szóba jöhetne ilyen kis mennyiségű adatnál mint opció. Akkor pl. védve lennél a lopás/tűzkár/vízkár/gyerek földhözvágta ellen. Önmagában cloud még nem jó adatarchiválásra, de mivel már így is van 2 local copy-d így szerintem már nem rossz opció.

Mindezektől függetlenül ha most blu-ray-t választod is jó leszel.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.