Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4201) Beni2360 válasza Boond (#4200) üzenetére


Beni2360
félisten

Én minden emulátort és író szoftvert töröltem és takarítottam a gépről mielőtt bele raktam a pio209 írót. csak az imgb és egy virtuális meghajtót raktam fel és nem tudom melyiket mert nem azon a gépen vagyok. Állítólag ha sok író progi van fent össze akadnak és galibát okoznak, legalább is nékem ezt tanácsolták.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4202) Beni2360 válasza jeni (#4159) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát utána kérdezősködtem egy 2010 eladó mondani.Való színű, hogy ő is használtan vette. :F

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4203) gg72 válasza Boond (#4199) üzenetére


gg72
veterán

És ha nem a program hibája
Próbáld ki az ImgBurn-nel kiríni ugyanazeket a dolgokat és meglátjuk. Csak ezután van értelme beszélni minden másról. Valamint szedd le az Alcohol-t is, semmilyen emultár ne maradjon a gépen, ahogy Beni2360 is írta.

(#4204) Boond válasza Beni2360 (#4201) üzenetére


Boond
addikt

"Én minden emulátort és író szoftvert töröltem és takarítottam a gépről mielőtt bele raktam a pio209 írót."

Előtte nem is volt a gépen, mivel 0-rólé lett összerakva, áthozva az író stb. Letörölni meg nem fogom, mert időnként szükséges. Korábban egyébként daemon is volt a gépen, még xp idején.

Img burn meg nincs. Amúgy Alkoholt pont a virtuális meghajtó miatt használom, írni nem írok vele.

"Próbáld ki az ImgBurn-nel kiríni ugyanazeket a dolgokat és meglátjuk."
Kiírja a nero is, nincs ezzel gond az ellenőrzés is végig megy, annyi a trükk, hogy előtte rakom be a lemezt. Vagyis nem álló helyzetből kezdi a felpörgetést, hanem eleve fel van pörgetve, utána kezdi az írási folyamatot, amihez megáll ugye a pörgetés (amikor berakod a lemezt nézni mi az), akkor semmilyen baja nincs.

Csak érdekelt volna tapasztalt-e valami ilyesmit, de ezek szerint nem. Akkor marad max ez a módszer.

(#4205) Beni2360 válasza Boond (#4204) üzenetére


Beni2360
félisten

Mindenki azt és úgy csinál amit akar. :C
De én az elmúlt több mint 20 év alatt nem tapasztaltam ilyet akármilyen lemez írása alatt.
Szvsz valami rendszer hiba lesz.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4206) Boond válasza Beni2360 (#4205) üzenetére


Boond
addikt

Nem is az írás alatt volt... hanem az az írás előtt, mielőtt elkezdődne bármilyen folyamat is. (ha alatta lenne már régen rossz lenne)

Amúgy most dvd-t írtam ott nem merült fel probléma "álló helyzetből sem".

(#4207) Beni2360 válasza Boond (#4206) üzenetére


Beni2360
félisten

Lehet csűrni csavarni a dolgokat akárhogyan nevezni, de nálam az írás akkor kezdődik amikor ráklikkelek a gombra. Akkor a program elkezdi a lemez ellenőrzést és itt lép fel nálad a hiba. Be teszed,felpörög érzékeli, hogy milyen lemezt tettél bele,raktározza a gógyijában és amikor el akarja kezdeni az írást valamit nem tud vissza tölteni az agyából. és ez szvsz szoftver hibára utal.Le kéne kötni, kitörölni az eszköz kezelőből, kikapcsolni vissza kötni hátha az újbóli feltelepítésnél betőlti a hiányzó, vagy sérült akármit. A DVD azért egészem más struktúra. Mást most nem jut eszembe de hátha valakinek van még más ötlete. Bocs, hogy ilyen sok off ment.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4208) M107 válasza Boond (#4199) üzenetére


M107
addikt

:R

Garanciális az író ? - Író csere ha garis ezt egy minőségi író nem csinálhatja.
Más lemezzel is ezt csinálja ?

Hagyjuk már az XP témát, win 7 alap legalább is a BD lemezek-nél .

Milyen lemez ? Pana 25
- RE lemezt vennék drága jó pana lemezt nem pazarolnám el tesztelgetésre hogy vagy jó lesz vagy nem.
Mit akarsz kiírni ? adatokat (film avi mkv egyéb)
- ez ok
Aktuális író firmware-ja ? nah ez jó kérdés, kb gyári.
- mondjuk azzal is írni kellene a pana lemezt, de firssitsd erre : 1.60 - ID61 25th March, 2015 BDR-207DBK_FW160EU.exe
[link]
Nero verzió száma ? 11.0.12200.23.100
- Akkor ajánlott egy frissebb
Valamilyen más clonozó progi fut - e? Nem. (de van acohol a gépen)
- épp elég kavarhat az is, nem is tudod mennyire
Teljes vagy hordozható e a Nero ? Teljes
- személyem a sallangmentes portable verziót 4 éve csak ilyet használok. Feleslegesen 1GB vagy 1.5 GB minek foglaljon mikor 80 mb is ami a lényeg megvan.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#4209) Boond válasza Beni2360 (#4207) üzenetére


Boond
addikt

"Lehet csűrni csavarni a dolgokat akárhogyan nevezni, de nálam az írás akkor kezdődik amikor ráklikkelek a gombra. Akkor a program elkezdi a lemez ellenőrzést és itt lép fel nálad a hiba."

Nem pontos. Mert ha ez előtt teszem be a lemezt, vagy már benne van akkor működik. Vagyis, Már a gomb megnyitás előtt is :P (félre értés elkerülése végett a felpörgés esetén is gombnyomás előtt volt - akkor nem is volt gond)

Amúgy kipróbáltam dvd-vel, és álló helyzetből is ment.

" Be teszed,felpörög érzékeli, hogy milyen lemezt tettél bele,raktározza a gógyijában és amikor el akarja kezdeni az írást valamit nem tud vissza tölteni az agyából."

Mind1. Én inkább olyasmire gondoltam, hogy a lézert nem tudja pozicionálni, vagy nem jól vagy ilyesmi.
Kétlem, hogy a szoftver lenne a hibás, sosem volt vele gond. (de persze tudom, itt kb 99,9% imgburnt használ, és ajánl).

"Garanciális az író ? - Író csere ha garis ezt egy minőségi író nem csinálhatja."
Már nem, de anno a sony helyett kaptam, mert az hibás volt/lett. Igazából nem is érdekelt volna, csak gondoltam megkérdezem, ha már nem az első eset.

"Más lemezzel is ezt csinálja ?"
csak egy fajta lemezt használok. max esetleg még néha dvd.

"Hagyjuk már az XP témát, win 7 alap legalább is a BD lemezek-nél ."
Valaki emlegette, és azért írtam, mert volt gyakorlati tapasztalat, de bocs az "off"ért...

Pana 25 - az
van verba újra írható vhol.

oks ezt a frissítést megnézem... hogy kell felrakni? (nem akarom elcseszni az írót).

Jah nérot nem feltétlenül csak írásra használom,meg nem nagyon zavar a "sallang".

[ Szerkesztve ]

(#4210) gg72 válasza Boond (#4209) üzenetére


gg72
veterán

oks ezt a frissítést megnézem... hogy kell felrakni? (nem akarom elcseszni az írót)

Töltsd le és futtasd a fájlt, de ne legyen lemez az íróban (és áramszünet se a frissítés közben).[link]

(#4211) Boond válasza gg72 (#4210) üzenetére


Boond
addikt

Az aztán nagyon lehet befolyásolni szünetmentes nélkül :D De köszi :)

(#4212) Beni2360 válasza Boond (#4211) üzenetére


Beni2360
félisten

Az egész lezajlik fél per alatt. Kicsi az esély, hogy pont akkor legyen áramszünet.
Ha van egy laptop kösd össze az íróval és ennyi.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4213) Boond válasza Boond (#4173) üzenetére


Boond
addikt

üdv!

Azóta írtam már 1-2 lemezt, és nem jött elő a probléma (álló"hideg" helyzetből sem), simán lehet, hogy akkor valóban a kiirtásnak megfelelően a cél hardware-nél volt vmi gond, az akkori működésnél nem? Vagy ezt mindenki 100%-ra tudja, hogy nem? No mind1 :) Azért köszi.

(#4214) jeni válasza Beni2360 (#4212) üzenetére


jeni
félisten

Direktben sata módban meghajtaná?
Ha USB módban van akkor tok mindegy,hogy laptop vagy PC.
Ilyenkor mondanám,higy inkább éjszaka mert akkor kisebb a terhelés a hálózaton

[ Szerkesztve ]

(#4215) Beni2360 válasza jeni (#4214) üzenetére


Beni2360
félisten

Jogos a 2 pont, már egy kicsit késő volt, meg én szoktam dvd kiírni külső íróval csak most kihagytam a tápot. :U

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4216) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Helló,

Optikai meghajtót vennék a gépbe, nem bánnám ha jó minőség lenne, minden ma ismert formátummal megbírkózna, és még írni is tudná ezeket a formátumokat közel hibátlanul (nem 500szoros meg akármilyen sebességgel, de megbízhatóan). Elsődleges ok, van egy rakat CD-m, amiket néhanapján szeretnék hallgatni a gépen, és a közeléjövőben BD filmeket terveznék venni, és lejátszani.

Helyileg európa nyugati felén ejteném meg a vásárlást (itt élek), UK, francia, német, holland, esetleg spanyol boltból, vagy Ebay/Amazon/Newegg trióról.

Ti milyen típust javasoltok?

Van egy olyan ICY BOX külső házam, amiről szó volt nemrég, az a kék fény tényleg erős, de csak éjszaka zavaró. Nekem most egy 3,5" 2TB Hitachi wincsi van benne, és eddig hiba nélkül teszi a dolgát. Egyetlen zavaró benne, hogy hajlamos sűrűn lekapcsolni a vincsit, amiből eltalt 30 secig (lehet, sokat mondok, és csak 15 sec, de akkor is észrevehető), mire a vincsi visszatér a használható állapotba. De ezt HDSentinellel simán ki lehet küszöbölni.

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#4217) jeni válasza Plasticbomb (#4216) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Erre gondolsz.
Hát...
Mi van akkor ha netalán egy BD írót teszel oda ha csaqk úgy lekapcsol? Maga táp része az rendben van? vagy valami alvó mód miatt megy el piheni a HDD?

Amúgy csak Pioneert vennék. Most kapható közül a Pioneer BDR-209EBK-t. Ha van még akkor ezt: BDR-S09XLT / S09XLB

(#4218) Plasticbomb válasza jeni (#4217) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ezt csak akkor csinálja, ha nincs használva, ha pl a HDSentinelben a lemezek leállításának megakadályozása be van állítva, akkor az ránéz 5-10 secentként (nem pontos időtartam, épp lakótársamnál van a wincsi), akkor nincs ilyen, hogy leáll. Igen, ez egy alvó mód lenne, ami a pcben nem ennyire rövid időre van állítva.

Rákerestem ezekre, BDR-S09XLT elvileg kapható, igaz, 9 napos kiszállítással.:) Amin meglepődtem, hogy közel 90€, még rémlik, mikor legutoljára vettem ODD-t (akkor még egy DVD írót, slimet), az alig párezer forint volt.:D De ha ez az ára, akkor ez az ára.:D Köszi az ajánlást!:)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#4219) Beni2360 válasza jeni (#4217) üzenetére


Beni2360
félisten

Nekem egy ilyen van (Erre gondolsz.) és egy DVD író van jelenleg benne de semmi leállást nem vettem észre. Igaz vagy írok vele vagy nem és akkor ki van kapcsolva. :K
Plasticbomb
(senior tag
nekem ez van a gépembe nagyon jó. Pioneer BDR-209EBK

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4220) cocka válasza Plasticbomb (#4216) üzenetére


cocka
veterán

Természetesen itt örökösen a Pioneer hype-olása megy, de persze egy LG BH16NS55-tel sem jársz rosszul. Ezzel írtam kb. 50 db BD-t, eddig egyetlen egyet sem rontott. Ja és mindent támogat, m-disceket is meg BD XL-t, DL-t stb..-t.

(#4221) cocka válasza Plasticbomb (#4216) üzenetére


cocka
veterán

Hát sajnos franciául és spanyolul nem tudok (hollandul is csak annyit kb. amennyit a német és angol tudásomból intuitívan ki tudok hámozni), de van itt egy találati lista az amazonról és itt azért mégsem 90 euró:

[link]

Bár azt azért nem ártana tudni, hogy milyen országban lax, mert ugye aszerint változhat a ráhajintott áfa. Német amazonon a német áfa van rajta (ha jól tudom 19%), szóval ha eleve Dojcslándba rendeled, akkor nyilván nem változik az ár. Viszont ha más országba rendeled, akkor akkor aszerint módosul az áfa mértéke.

(#4222) jeni válasza cocka (#4220) üzenetére


jeni
félisten

Meg lep?
Az LG előnye a többlet tudás. Rendben van ,igaz is némiképp. Viszont sokan panaszkodtak,hogy válogatós és néhányat hibásan olvassa későbbiek folyamán.
Az is előny az LG,hogy 2év garis! Ezeket aláírom.

(#4223) cocka válasza jeni (#4222) üzenetére


cocka
veterán

Igen, csak kérdés, hogy a panaszkodók vajon a BH16NS55-ös modellről írkálnak vagy a BH16NS40-esről? Mert nyilván nem mindegy.

(#4224) jeni válasza cocka (#4223) üzenetére


jeni
félisten

Szerinted az LG fejleszt valamit optikai HW vonalon? A másik amit nem tudsz vagy nem akarsz tudomásul venni. Semmilyen firmware nincs az LG írókra! Ha van akkor 1x és kész. Magyarán a támogatásuk nem elégséges.

(#4225) Beni2360 válasza cocka (#4221) üzenetére


Beni2360
félisten

Ezt illene tudni, ahonnan veszed EU-n belül az az ÁFA marad amelyik országból veszed. Másképpen ki sem állíthatná a számlát.
LG meg a DVD írói emlékeimből messze elkerülném. Volt, hogy fél év alatt meghalt nem érte meg a gariztatása. A hét éves pio írom még a mai napig is vigan duruzsol.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4226) cocka válasza Beni2360 (#4225) üzenetére


cocka
veterán

ahonnan veszed EU-n belül az az ÁFA marad amelyik országból veszed.

Hát ez nagy tévedés! Utánanézhetnél a jogszabályoknak, nem olyan rég módosultak ezügyben!
Vettél te már bármit is amazonról? Én igen, tapasztaltam sajnos. Német amazonról vásároltam cuccot és konkrétan amikor a kosárba rakod a cuccot a terméklapon megjelenő vételár hirtelen megugrik. Mert az új jogszabályok szerint az EU-n belüli más országokból történő vásárlásoknál a kedves vevő a fogadó országban fizet áfát. Jó mi?

Gyakorlatilag majdnem mindennek módosul az ára, amit a német amazon hajlandó ide szállítani!

127/119-el kell szorozni.

És hirtelen értelmet nyer, hogy ez a 69 eurós BD író hogy lesz hirtelen 73.6 euró!

[link]

Tessék, nem én találtam ki:

[link]

(#4227) cocka


cocka
veterán

Másrészt:

[link]

Kiemelném a lényeget, ha esetleg nem lenne nyilvánvaló:

Für Waren, die auf der Website von Amazon.de angeboten werden und an Bestimmungsorte innerhalb der Europäischen Union (EU) versandt werden, muss nach den innerhalb der EU geltenden Gesetzen und innerhalb der Mitgliedsstaaten variierenden Steuersätzen Umsatzsteuer berechnet werden.

Die Preise auf unserer Website sind in Euro ausgewiesen und verstehen sich einschließlich deutscher Umsatzsteuer. Bitte beachten Sie, dass der Endpreis von der tatsächlichen Umsatzsteuer abhängig ist, die für Ihre Bestellung anfällt. Bei Bestellungen aus dem EU-Ausland wird die deutsche Umsatzsteuer abgezogen und die für das Bestimmungsland gültige Umsatzsteuer berechnet.

Teccik érteni?! :C

[ Szerkesztve ]

(#4228) Beni2360 válasza cocka (#4227) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönöm hála istennek beszélem a német nyelvet és szerintem ez az Amazon kalózkodása.
Nézd meg ezt a bejegyzést és a linken köves le egy vásárlást és meglátod, hogy nem kell magasabb áfát fizetni.
Mellesleg már többszőr vásároltam Német honból itthonról is és nincsen máshol ez a kitétel.
A második linkeden meg erről nincs semmi utalás.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4229) cocka válasza Beni2360 (#4228) üzenetére


cocka
veterán

Igen, mondjuk tény, hogy nem igazán lehet másik webáruházat találni, ahol hasonló módon járnak el, de ezek szerint akkor a többiek nem tartják be a törvényt.

Lásd: innerhalb der EU geltenden Gesetzen

De mondjuk ezt a békát még le tudnám nyelni, mert a fizetés előtt megtudod, hogy többe kerül a cucc és eldöntheted, hogy kell-e azon az áron vagy sem. De hogy a számlán lévő pénzt nem azonnal zárolják, plusz a kártya regisztrációjakor nem kell CVC2 kód az azért igen érdekes.

Ritka különlegesek, de ha ezeket legalább tudod, akkor talán nem ér meglepetésként.

(#4230) Beni2360 válasza cocka (#4227) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért érdekes, hogy felmentem az Angol oldalra és ott nem volt ez a kitétel, igaz fontban volt ez az ár. Olasz oldalon szintén emelték az árat a pénztárnál. Ez a kitétel nem vonatkozik csak az Amazonon vásárolt vevőkre. Ez nem egyezik az EU előírásokkal. Für Waren, die auf der Website von Amazon.de
Tehát ha akarsz valamit akkor ez van, vagy nem vásárolsz. De még mindig kevesebbet fizetsz mint ha Kínából veszed és rá jönnek a sarcok.
Off ende.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4231) Plasticbomb válasza cocka (#4229) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Eddig rendeltem ebay, amazon, sima webshop, és annyira nem izgatott az áfa mértéke, hogy eszembe se jut nézni, szóval azon ne is rágódj.:) A világ jobbik felén max autó vagy ház méretű dolog vásárlásánál jut eszedbe az adó mértéke. ;)

A pioknak volt a legnagyobb hírük régen, elvileg azok is voltak a legjobb ODD-k, szóval talán valahol jogos, hogy ma is a piora szavaznak sokan, akik minőséget akarnak. Abban az időben volt egy pár CD és DVD íróm is, volt olyan, hogy megírtam a lemezt, és már abban a pillanatban nem tudta visszaolvasni az LG (HL-DT-ST) meghajtó, talán egyszeri eset, de megragadt, mert XBOX Classichoz akartam kiírni egy lemezt, amiről az e akármilyen dashboardot akartam futtatni. Az Xbox már soft moddos volt, és egy 10es csomagot elpörköltem, mire egy lemez jó volt, pedig az össz adat alig pár MB volt, amir rá kellett írnia. Aztán erre még rátett, hogy az otthon írott lemezeim igen hamar olvashatatlanná váltak (Egy év talán, amit húztak, de ez már 10+ éve volt, nem emlékszem pontosan.), így az én használati szokásaimból száműztem az optikai lemezeket, flash pendrive, külső wincsi használatra tértem át. Most is csak három okból veszek: BD lemezek, jóféle gyári zeneCD-k (hogy aztán hamar be is rippeljem őket a gépre), és OSX gyári DVDről telepítéshez. És ha már lúd, legyen kövér, ha adódna valamiért, hogy írni akarom valamelyik médiatípust, akkor ott legyen a képesség. És a minőség fontos, ne dögöljön le nekem fél év múlva...

SLIM verzióban melyik típust ajánlanátok?

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#4232) gg72 válasza Plasticbomb (#4231) üzenetére


gg72
veterán

Panasonic UJ272 vagy valamelyik slim [Pioneer]. Azt azonban hozzátenném, hogy személyes tapasztalatom egyikkel sincs, csak ezekről olvasni jobb véleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#4233) jeni válasza Plasticbomb (#4231) üzenetére


jeni
félisten

A gg72 hozzászólásához téve még annyit,hogy a SLIM írók kevésbé strapa termékek mint egy normál Pc-s írók. Az más kérdés,hogy a méretéből kiindulva kicsi,kényelmes,aranyos de semmi több. Sőt a Firmware terén sem lenne jobb a helyzet.
Amúgy eredeti Pioneer termékről lenne szó?
Pioneer BDR-TD05AS
ezt itthon is árulják . Kép alapján a BDXL vagyis a Pioneer BDR-TD05RT ami BDXL írásra is alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#4234) Plasticbomb válasza jeni (#4233) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Slim esetében szintén inkább az olvasás lesz/van előtérben, eg SFF gépbe kell majd raknom.

Az itthon nekem Hollandia.:)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#4235) Beni2360 válasza jeni (#4233) üzenetére


Beni2360
félisten

Pioneer BDR-TD05AS ezt itthon is árulják - hát már el is fogyott? :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4236) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azon gondolkozom, hogy a fontosabb családi anyagokat (képek, videók->utóbbiból lassan párszáz GB lesz) kiírnám BDXL lemezre. Kérdés: minőségi lemezt (pl Verbatim 100GB 4x?) minőségi íróban (??) megírva számíthatok olyan tartósságra/megbízhatóságra, mint egy fiókban tárolt 2.5"-os HDD esetén?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#4237) gg72 válasza t72killer (#4236) üzenetére


gg72
veterán

Hát ezt senki nem fogja tudni neked megmondani, elég új az BDXL technológia. De ha biztosra akarsz menni, a fontos adatokat kiírod lemezre és vinyóra is. ;)

(#4238) cocka válasza t72killer (#4236) üzenetére


cocka
veterán

És honnan akarsz BDXL lemezt venni? Szerintem olcsóbban kijössz ha azt a pár száz gigás anyagot sima BD-R-re írod ki. Igen, többet kell venni, többször kell írni, na és? Olcsóbb még a BD-R DL-nél is!

(#4239) Beni2360 válasza t72killer (#4236) üzenetére


Beni2360
félisten

"Szerintem olcsóbban kijössz ha azt a pár száz gigás anyagot sima BD-R-re írod ki"
Arrol nem is beszélve ha rontasz akkor egy jóval olcsóbb lemez megy a kukába. Én sosem voltam híve a nagy vincsesztereknek sem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#4240) cocka válasza Beni2360 (#4239) üzenetére


cocka
veterán

Ja én sem. Nálam is elosztogatva vannak a cuccok. 500-asokra meg 1 terásokra.

(#4241) t72killer válasza cocka (#4238) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyenre gondoltam, árulják pár helyen. Jogos, ahogy nézem egy egész 25db-os hengernyi 1rétegű lemez kijön ennek az árából:Y

Megbízhatóság terén hogy állnak az egyrétegűek pl a DVD-hez képest? DVD-ből anno volt aranyréteges lemez, van vmi hasonló BD-re? Natúr DVD-ből van pár, ami kinyiffant a készletemből, na, ezt a családi archívummal nem játszanám meg (főleg, hogy ez egy nem bolygatott/nem ellenőrzött adattár lenne vhol a pincében, ha beütne a ménkű és elszállna a winyó - ez lehet 15évig se történik meg).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#4242) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

De régen volt már ez nálam kérdés... Még annyit mondjatok meg, hogy ezekkel a dvd régiókódos témákkal tudok majd mit kezdeni? (Most találtam meg dvd-n egy sorozatot, ami érdekel, viszont regio 4es....) Ezek az ajánlott meghajtók milyenek? Régió függetlenek, vagy rpc1-2?

OKé, ugyan nem feltétlen ide tartozik a kérdés, de ezen meghajtók közül fogom valamelyiket használni, szóval hátha mégis tudtok valamit...

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#4243) jeni válasza Plasticbomb (#4242) üzenetére


jeni
félisten

Ezeket egy új írónál 5x be lehet állítani a régió alapján. A 6.-ra már nem módosítható sehogy sem.Az 5. beállítás lesz a végleges régió.

(#4244) Boond válasza jeni (#4243) üzenetére


Boond
addikt

Nekem vmelyik meghülyült, de találtam rá resetelő progit.
+ van lehetőség szoftveresen is változtatni a régiókódot, pl lejátszóban.

(#4245) jeni válasza Boond (#4244) üzenetére


jeni
félisten

Hallottam felőle de tudtommal csak feltört lejátszóknál lehetséges. Szerintem megoldás az lenne,hogy 2db pc-s író és mindkettőnek más más régiója legyen beállítva. Annak megérné aki sűrűn jut hozzá eltérő kódos lemezekhez. Ha lenne itthon is több régiós lemezek a forgalomban lenne értelme a dolognak,bár én nem élnék vele,mert nagy az esély, hogy a 1 és a 3 vagy a 4 régiós lemezek nem tartalmaznak magyar nyelvet.

[ Szerkesztve ]

(#4246) cocka válasza jeni (#4245) üzenetére


cocka
veterán

Nálam a régi dvd író ezt írja:

[link]

Az új LG bd író viszont ezt:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4247) cocka válasza cocka (#4246) üzenetére


cocka
veterán

Ez két dolgot jelenthet. Vagy egyik régiókódos lemez sem megy vagy az összes megy. Gyanítom, ez utóbbi a helyzet, különben el sem lehetne adni így.

[ Szerkesztve ]

(#4248) jeni válasza cocka (#4246) üzenetére


jeni
félisten

a korábban megadottnak megfelelően ki is írja melyik régiós az író,vagy gyárilag teszik rá.
ha rámész az országra akkor az üres helyre berakja a kijelölt országnak a régióját és alá pedig az új régiót.
amelyiknél üresen adja meg a jelenlegi régiót annál nem tudom,hogy értelmezése szerint az 0 régió lenne?

ha úgy van ahogy leírtad akkor nem is szabadna azt a részét piszkálni.

egyébként ezt le lehetne tesztelni valamely zenei DVD lemezzel. azok többsége több régiósak!

[ Szerkesztve ]

(#4249) Sonja


Sonja
veterán

Pioneer írókat már nem is lehet Magyarországon kapni?! :F Kerestem, de sehol nem találtam. :(

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#4250) jeni válasza Sonja (#4249) üzenetére


jeni
félisten

Biztosan van meg feltehetőleg kifogytak de rendelhetőek. Aqua,Hardverker,Ipon,Edigital,stb..
Argepen keresd. Esetleg az aprón.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.