Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19601) Rick4 válasza _seth_ (#19589) üzenetére


Rick4
félisten

ez az angel eyes ccfl fénycső a corában valami 2500 ft körül van. bemész, megveszed, beteszed, és annyi. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19602) Kraptor válasza Khelben (#19557) üzenetére


Kraptor
őstag

Ezzel nem teljesen értek egyet. PL nekem gyári Xenon van a kocsiban (úgy jött a gyárból) és még így is sokan villognak (be van állítva, stb), mondjuk nem tudom minek, én is vissza villogok de csak ők járnak rosszabbul.

Na nem is ez a lényeg, hanem az esőben ködlámpázók...manapság már van egy csomó kocsi ami automatikusan bekapcsolja az alső ködlámpákat és nem tudsz mit tenni ellene így jött ki a gyárból. Ha pl 70 alatt esőben mész akkor bekapcsolódnak az első ködlámpák, pl kanyarnál is mondjuk ott csak az egyik. Sokáig néztem, hogy mit keres ennyi félig kiégett ködlámpájú Merci az utakon most már tudom, hogy mit.

Inkább a hátsó ködlámpa tud zavaró lenni sok esetben.

[ Szerkesztve ]

(#19603) Integra válasza Kraptor (#19602) üzenetére


Integra
titán

skandináv államokban pl gyújtásra automatikusan felkapcsolódnak a tompítottak.
itthon g.i.joe és g.i.jane még szürkületben is faszán nyomja az ezüst meg szürke kocsijában lámpa nélkül, minek az, csak a fogyasztást növeli...
de kedvencem a helyzetjelző+ködlámpa. biztos cool...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19604) Rick4 válasza Integra (#19603) üzenetére


Rick4
félisten

skandináv államokban pl gyújtásra automatikusan felkapcsolódnak a tompítottak......szerencsére jövőre minden eu-ban eladott új autón ez már kötelező megoldás lesz.. :K többek között tényleg van némi fogyasztásnövelő hatása az égő izzóknak, ezért próbálkozik az Audi a ledsorral..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19605) Integra válasza Rick4 (#19604) üzenetére


Integra
titán

nem kétséges a led jövője, csak még reszelgetni kell rajta egy keveset.
minden esetre jó próbálkozás szerintem is.
le is cserélném a hagyományos izzóim ledesre, ha normális, minőségi benyomást keltenének és nem ez a gagyi sufni tuning érzetem lenne tőlük...
de lehet, hogy csak rossz oldalakon járkáltam eddig, passz:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19606) dokar válasza Integra (#19603) üzenetére


dokar
addikt

itthon g.i.joe és g.i.jane még szürkületben is faszán nyomja az ezüst meg szürke kocsijában lámpa nélkül

egyszer előztem egy kamiont hajnalban és pont egy ilyen jött velem szemben, izgalmas manőver volt, de megúsztam bajt.

extra - SEXRay

(#19607) _seth_ válasza dokar (#19606) üzenetére


_seth_
veterán

Minek a lámpa? :)

KB 2 hete megyek már a vectrával és jön mögöttem egy suzuki swift 2... este volt de csak a helyzetjelző ment rajta... villogtam neki a ködlámpával semmi.... ki-be kapcsoltam pirosnál a lámpát semmi... több kilométeren keresztül jött utánam majd egy kanyarnál mondom nem baj nem erre mennék beállok a másik sávba és megálltam kb 15 méterrel a vonal előtt ahol meg kell állni mert a külső kanyarodóban sokan voltak és úgy akartam, hogy pont mellém álljon... nem tudom mire gondolt de alig mert odagurulni... mutogatok neki... barna csaj nagy mellénnyel néz meg pofákat vág hapsi majdnem feküdt az anyóson mintha olyan sok hely lenne de szét volt csúszva na mind1... mondom neki, hogy lámpa! hátha megjön az isteni szikra... meglett, megköszönte... :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19608) dragonfx válasza hobizoli (#19593) üzenetére


dragonfx
veterán

jó de nézd mekkora az áramforrás és a fény nagysága ;) ..simán elmegy akksiról.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19609) Petes


Petes
tag

Szegény autóm megbukott a műszaki vizsgán, ezért minnél előbb szükségem lenne egy jó szerelőre Budapesten.
Eddig az autót vidéken javíttattam, de sajnos most nincs lehetőségem ugyanoda vinni, Pesten meg nem ismerek egy jó mesterembert sem, ezért a segítségeteket kérném.
1992-es Nissanról van szó, valami korrekt, olcsó hely kellene ahol tisztességesen elvégeznék a munkát. (lengéscsillapító, féktárcsa csere lenne meg még néhány apróság)

Remélem tudtok tippeket adni, ha igen légyszi mellékeljetek majd valamilyen elérhetőséget is!

Köszi!

(#19610) lorcsi


lorcsi
veterán

metrós benzinnel mik a tapasztalatok ?
elég olcsó, főleg metró kártyával :)

(#19611) #00809728 válasza lorcsi (#19610) üzenetére


#00809728
törölt tag

Jó még a gázolaja is :C

(#19612) dragonfx


dragonfx
veterán

Ma reggel délelőtt 3 lerobbant peugeot 206-ot láttam....de gondolom a 307 se sokkal klöng de az év autója volt egy ilyen márka :C

Petes>>mér nem vitted el előtte szerelőhöz??azért fék lengéscsillapító nem játék!!!nem tudsz megállni vagy beszédülsz egy kanyarba másik kocsiba...egyéb esetben egy deák segít ha minden kötél szakad tudok embert pesten

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19613) lorcsi válasza #00809728 (#19611) üzenetére


lorcsi
veterán

:)) akkor továbbra is maradok ennél

(#19614) anjani182


anjani182
őstag

Ezt olvastátok? [link]

Na jó, tudom, hogy nem váltják meg a világot ezzel, de mivel én Aurisban is gondolkodok, így nem lehet hátrány a 6 gangos váltó, meg ez a plusz 4 lóerő :R

Forever and ever, let's make this last forever.

(#19615) Integra válasza anjani182 (#19614) üzenetére


Integra
titán

jó kis motor ez és a 7.1-7.5-es városi fogyasztás is rendben van

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19616) anjani182 válasza Integra (#19615) üzenetére


anjani182
őstag

Hát, gondolom nem sokat dob a menetteljesítményben, max pár tized gyorsulásban meg ilyenek, viszont sokan mondják, hogy viszonylag hangos a mostani 130-nál, ezt így tuti kiküszöböli a 6 gang :R

MOD: igazán lehetne szintén 1,4-es, sajnálják azt a pár newtonmétert :(

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#19617) Integra válasza anjani182 (#19616) üzenetére


Integra
titán

az hogy hangos, szerintem inkább a zajcsillapításon múlik mint a motoron magán. jó egység már a most futó 1.4-es is. ez inkább modernizálás, optimalizálás és annak tényleg jó, mert nem könnyű autó az auris, ezért gondolom, hogy az ehhez tartozó fogyasztás jó. és ha picit rugalmasabb lesz az autó tőle, akkor egy nagyon jól használható autó. itt nem a nulláról százra a lényeg, az csak a prospektusokban mutat jól, csak épp semmire sem jó. ilyen autóknál nem ezen van a hangsúly

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19618) anjani182 válasza Integra (#19617) üzenetére


anjani182
őstag

Tudom egyébként, hogy nem csak a 0-100-at kell nézni!

Ma is vezettem egy 97lovast, "megküldtem" neki, nekem nagyon tetszik a mostani is!

Az 1,4HDi-m "elbújhat" mellette, egyszerűen nekem bejön ez a 97 lovas is, valahogy sokkal rugalmasabb számomra, mint ez a kis HDi, hát ha még ez az új jobb lesz :C

MOD: már nem azért, de az Auris nem törökben készül?! Vagy a motor készül csak angliába? :F

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#19619) anjani182 válasza anjani182 (#19618) üzenetére


anjani182
őstag

Bocs, hogy ilyen sokat írok már :B

Találtam adatokat az új motorról, hát igen, a gyorsulása nem változik, viszont a max nyomatékot már 3800-on leadja, nem 4400-on, mint a mostani.

Akit érdekelnek további adatok az itt megtalálja: [link]

Forever and ever, let's make this last forever.

(#19620) fekeandras válasza hobizoli (#19586) üzenetére


fekeandras
őstag

Nem elég ha az folyamatosan szarakodik egy autón?+ Műszerfal világítás is havi rendszerességgel ment szét.Akksit folyton lemerítette valami.Már mindent kicseréltek az autóvillamossági szervízben (félig meddig "rokon" szóval nem a lehúzás vezérelte) de a hiba kis idő múlva kiújult.A fűtés folyton szarakodott.Motor az rettentő igénytelen volt prímán fogyasztott és a világ végére is elment kifőzdés "üzemanyaggal" is :B .Mindegy, mire megszerettük volna a kis Uno-t jött nővérem és crash... :((( Uno-nak annyi.Jött a Kadett GSI 16v-t.Az már jobb volt mint az Uno de egy idő után keveselte a teljesítményét és lecserélte egy Seat Ibizára.(természetesen tdi-t).Na itt vérszemet kapott, hogy fillérekből megháromszorozható a teljesítménye.Nem ragozom tovább az lett a vége amit az AVE féle mérésen lefilmeztél.De már az a kocsi is eladó mert kipattant az agyából egy nagyon beteg ötlet.Amilyen állat meg is építi...(remélem! ;] )

[ Szerkesztve ]

(#19621) #00809728 válasza dragonfx (#19612) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Én meg hétvégén egy egész utca hossznyi autót kb 200méter és az ősszesnek kibőkődték a gumoját.Egyik munkatársam most rakatta fel az uj micheline téli gumokat amiket szereztem neki.

Nem értem néha az embereket...

(#19622) dragonfx válasza #00809728 (#19621) üzenetére


dragonfx
veterán

tiédet is??
vaz ez durva ilyne rosszindulatú emberek vannak?
ennyire bepipult valaki felmetn az agyvize? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19623) t_ferenc


t_ferenc
őstag

ti hallottatok már valamit arról, hogy állítólag jövőre meg akarják szigorítani az utólag beszerelt xenonokat? nekem rendőr és autószerelő ismerőseim mondták.

if you fall seven times, stand up eight

(#19624) fekeandras válasza t_ferenc (#19623) üzenetére


fekeandras
őstag

Nem is baj mert az utólagosan beszerelt xenonok csak arra jók, hogy a szembejövőt elvakítsák.Főleg ha be sincs állítva rendesen.

(#19625) t1 válasza t_ferenc (#19623) üzenetére


t1
addikt

Ez egy jó hír :R

(#19626) Chieftec válasza t_ferenc (#19623) üzenetére


Chieftec
őstag

Nemtudom de epp ideje volt mar!! Remelem jo szigoruan fogjak venni es akkor vegre eltunnek az ilyen 50 lovas hulladek golfok meg suzukik a tescos xenonukkal egyutt!!

(#19627) Khelben válasza t_ferenc (#19623) üzenetére


Khelben
nagyúr

nem hiszem, hogy szigorítani fognak, mert már most is elég szigorú a szabályozás (gázkisüléses izzót csak automata szintszabályozással és fényszórómosóval lehet használni)

gondolom utazni fognak rá, elég könnyű kiszúrni.
hajrá, ideje már, egyre több sufnixenonos van.

(#19628) t_ferenc válasza t_ferenc (#19623) üzenetére


t_ferenc
őstag

elmondanám akkor az én esetemet. de már látom, hogy nem fog tetszeni egyikőtöknek sem.

mióta berakattam a nem "gagyi tescós" xenonomat, nem villantott rám senki - eddig meg állandóan -, nem fárad a szemem, és végre látok is. :)

a vakítós gagyi xenonokat én sem csipálom. de nagyon nem.

mindössze annyira voltam kíváncsi, hogy hallottatok-e már ti is erről, amit kérdeztem :)

if you fall seven times, stand up eight

(#19629) dragonfx válasza Khelben (#19627) üzenetére


dragonfx
veterán

tényleg kéne már valamia bömösbe... az angel eyes olyna uncsi már...valami ledsoros ködlámpa...vagy 2000es világoskék xenon a teszkóból...pont akciós :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19630) Rick4 válasza dragonfx (#19629) üzenetére


Rick4
félisten

szerintem meg azt a lóvét tedd a tankba, nehogy egyszer ottmaradj egy kereszteződésben.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19631) dragonfx válasza Rick4 (#19630) üzenetére


dragonfx
veterán

:C
ez odabaxós duma volt...de azért ezen a szinten még nem tartók köszönöm ;) ....akkor már inkább eladnám.persze csal a fórumon valakinek. :DD :)) "eladó egy szervízkönyves megkímélt ú jállapotú, kevesett futott szolíd optika tuningos :DD bmw 316i" :C :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19632) DeadMeat válasza fekeandras (#19624) üzenetére


DeadMeat
veterán

A normálisan beállítotra nem mondod meg,hogy nem gyári xenon.Bár akkor minden suvban utólagos xenon van,mert mind kivétel nélkül vakit..

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#19633) Khelben válasza DeadMeat (#19632) üzenetére


Khelben
nagyúr

dehogynem, amikor az első bukkanón a szemedbe villan, meg amikor beülnek ketten hátra.

(#19634) _seth_ válasza Khelben (#19633) üzenetére


_seth_
veterán

Igen mert amelyikben gyári van az a másodperc tört része alatt állítja pláne olyan nagy mértékben, hogy észre sem lehet venni egy tisztességes kátyunál, fekvőrendőrnél vagy egyéb közútra helyezett tereptárgynál, hogy most éppen vakít...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19635) Integra válasza t_ferenc (#19628) üzenetére


Integra
titán

én egyáltalán nem bánnám, ha szigorítanának, de ez azt is jelentse, hogy levizsgáztathatom a rendesen beszerelt és beállított és minőségi xenon cuccommal az autót és ne kelljen vizsgára lehúzogatnom a kábeleket és visszaraknom a régi izzókat meg kábeleket. hétvégén nekem is beszerelik végre.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19636) _seth_ válasza Integra (#19635) üzenetére


_seth_
veterán

Ha már mindenáron szigorítás akkor lehet csak az én véleményem ez de én itt kezdeném:
Szétrohadt, fék nélküli, kritikán aluli, lefutott gumis autókat kellene elsőnek megvágni mert azok nem csak önmagukra hanem mindenki másra is nagyon veszélyesek! Pl sokaknak nem ártana ott kezdeni, hogy fogja és a hátsó lámpabúrába az index-féklámpa kábeleit megcseréli... csak mert én érzem magam hülyének amikor azt látom, hogy valaki ritmusosan nyomja a féket de abból is csak az egyik oldal világít majd kanyarnál bekapcsol az index lámpa és ég folyamatosan... vagy még az sem ártana ha már lámpa és izzók, hogy a fehér indexbúrába sárga izzót tenne... csak mert este még rá is jövök, hogy nem a helyzetjelzője villog de nappal nem látni belőle semmit sem.... szigoríthatnák a vontatmányok kezelését is mert amikor azt látom, hogy hullik róla folyamatosan a cucc én őszinte leszek: amint tudom megelőzöm még ha gyorsan is kell menni.... sokba kerül egy szélvédő vagy egy festés... pláne ha pl ifaról lehulló kavicsról van szó. És ha már lámpa akkor néhány kamionos is ráébredhetne, hogy simán a fényszóróval is tud főúton közlekedni nem kell még 6+4 keresőlámpa bekapcsolva két sorban... és ez csak ami így hirtelen eszembe jut... még biztos hosszú lenne ez a lista csak mert általában aki otthon rak be xenont az 2 féle ember: 1 beállítja 2 nem állítja be, ez utóbbi a halogén izzóját sem állította ám be soha és valóban nagyon sok II-es golf (főleg dízel... mostanában azokat tuningolni kamion porlasztó csúccsal és kisteher turbóval nagy királyság... utána meg olyat gyorsul, hogy nem látni az autót, a koromtól :D) skoda 120! csak a napokban vagy 3-at láttam xenonnnal de az egyik nagyon tetszett mert szemmel láthatóan az egyik fényszórója kb 8-10 méterrel maga előtt a földet világította teljes erejével a másik meg a fák lombjait.. hogy az mit láthat városon kívül nem tudom.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19637) dragonfx


dragonfx
veterán

Tud valaki észak pesten gumist ahova nem kell bejelentkezni?? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19638) Integra válasza _seth_ (#19636) üzenetére


Integra
titán

persze, értem én, csak ezt pont telibeszarják.
ahogy mindennek van zöldkártyája is. ugyanolyan vicc.
egyébként tény, a hagyományos izzós autókközött is legalább ugyanannyi rosszul beállított látható az utakon, mint xenonos. vagy még több.
mindegy, talán idővel jobban odafigyelnek az emberek erre is

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19639) aesir


aesir
veterán

Lehet hogy ilyenkor nem hátrány hogy jóval alacsonyabban ülök az átlagnál mindkét autóban, de néhány SUV (de inkább ezek a nagyobb áruszállítók) kivételével nekem valahogy nem jön szembe ennyi vakítós, pedig közlekedem sokat. Természetesen a sufnixenonosokat kivéve.

Van saját életem...

(#19640) _seth_ válasza Integra (#19638) üzenetére


_seth_
veterán

Hát igen...

Vagy pl ott volt a kadettem... 100%-ig (na jó: fedélzeti computer nem volt benne!) át lett alakítva gsi-re 1.3-ról, motor, váltó, futómű, fék... minden úgy indult, hogy lepapirozom az egészet... utánajártam és majdnem 1 millió forintba került volna, hogy átírják a forgalmiban, hogy nem 1.3 hanem 2.0.... értem én meg minden de 700e forint regisztrációs adó egy 23 éves autónál amihez maga a 2 literes motor, váltó és minden ami csak kell az adó 10%-a... ráadásul nem hozok be semmit sem külföldről... az autó 17 éve itt van, a motor is... mit kell regisztrálni? Azt pedig, hogy az átalakítás megegyezik-e a gyári gsi autókkal egy szakértő 5 perc alatt megállapítja, hogy igen, volt ilyen autó sorozatgyártásban? igen, volt. És mégis.... 1 misi... azért észhez kellene térni mert így én sem papiroztam le bár így utólag már nem sajnálom mert most sokra mennék a papírjaival... zöldkártyán miért nem mehettem át egyszerűen? motorcsere és túl jók lennének az értékek... "TÚL JÓ" ez is vicc... persze mert az 1.3 euro sehanyas a 2.0 pedig már euro 2-es motor de ez miért baj? Ellenben ha az 1.3 helyett 1.2 motor rakok bele akkor még az állambácsi fizet nekem.... vicces... műszakin, zöldkártyán áttolni egy autót nem feladat nálunk... csak ha én áttolom műszakin okosba nem azért van mert nem menne át... a padon ugyanúgy végigmegy csak nem néznek rá a motorra ennyi... jó igen tudom ez sem helyes és igaz is csak azért írtam le mert ilyen dolgokra meg nagyon odafigyelnek... mert jól van szivassák azt aki sufnituningba 1.2-es motor helyére az anyósra berak egy v6-ost... olyan biztosan nem volt sorozatgyártásban de ne azt aki csak egy olyan autót rak össze amiből egyébként is fut az utakon jópár (közülük mennyi szét van rohadva... huh... én meg azt is megcsináltattam... persze megérte mert ha a balesetemnél fém helyett rozsda lett volna csak én járok rosszul....).

Na de offba teszem mert elkanyarodtam már nagyon a témától, összefoglalva: házilagos xenon sem szép dolog ezt is tudom de szerintem lenne még nagyon "vétség" is amit ellenőrizni kellene csak hát mindig rászállnak egy-egy éppen trendi témára és azzal vannak el mint pl a legutóbbi ilyen az eü doboz...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19641) Rick4 válasza _seth_ (#19640) üzenetére


Rick4
félisten

Ellenben ha az 1.3 helyett 1.2 motor rakok bele akkor még az állambácsi fizet nekem.... ....... ez sajna nem így van, 1-2 éve én is feszegettem ezt a kérdést, de ilyen ebben az országban nincs. :(

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#19642) Khelben válasza _seth_ (#19636) üzenetére


Khelben
nagyúr

ez megint ilyen ősmagyar mentalitás, ha a szomszéd szar fékkel közlekedik, akkor nekem miért ne lenne szabad beletennem egy sufnixenont, hiszen sokkal kevésbé szabálytalan...
nekem spec undorító ez az állandó másokkal takarózás, nem csak ebben a témában, hanem ebben az egész országban.

(#19643) fekeandras válasza Rick4 (#19641) üzenetére


fekeandras
őstag

Haveromnak hármas golfja van (1.4 60le).Egy törött A2-ből vett egy Euro4-es 1.4 16v motort mert az jobban mozgatná az autót, kevesebbet fogyaszt de ami a fő érv volt mellette sokkal környezetkímélőbb mint a gyári, ezt a motort be akarta rakni a Golf kasztnijába.Persze nem lehetett.Pedig előzetesen utánajárt a neten, felhívta az illetékes szerveket és utánna érdeklődött mindennek.Ők azt mondták minden ok.Erre nem lehet.
Persze...Járjon mindenki csak a régi szar euro nullás fossal.Ennyit a bürokráciáról meg a szar magyar törvényekről.Ebben az országban minden olyan elbaszottan működik... :U

Mod: Azt még hozzá kell tegyem, hogy végül is megoldotta a motorcserét a maga módján.Persze félig meddig "illegálisan".De ki nem szarja le.Nem, hogy örülnének neki, hogy egy füstgéppel kevesebb koptatja a magyar utakat.

[ Szerkesztve ]

(#19644) dragonfx válasza fekeandras (#19643) üzenetére


dragonfx
veterán

és ezért nem rakatta bele??
le kell xarni és közlekedni :))
Lassan hajlok ilyesmire én is.... ;] ...egy 2.0ásmoci megvan 200ból ez eladható 100é....annyit megér ;] ;]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19645) uborka3 válasza fekeandras (#19643) üzenetére


uborka3
tag

Persze, mindent lekell szarni. A szabályok vannak, mi meg azért vagyunk, hogy ahol csak lehet megszegjük. Egyik percben azt irod, hogy lőjük fejbe, vegyük el örökre a jogsiját, mert 150-nel ment az autópályán. A következő pillanatban meg szarjuk le a szabályt. Mi a különbség? Soha nem lesz ebben az országban változás.

(#19646) Kraptor


Kraptor
őstag

Szerintem még mindig jobb, ha elvakít egy kicsit mintha egyáltalán nem látszik és nincs is lámpája...

(#19647) fekeandras válasza uborka3 (#19645) üzenetére


fekeandras
őstag

"Egyik percben azt irod, hogy lőjük fejbe, vegyük el örökre a jogsiját, mert 150-nel ment az autópályán.A következő pillanatban meg szarjuk le a szabályt. Mi a különbség?"

Erre a hsz-re gondolsz?Mert én 250-260km\h-nak láttam azt a 150-et. :U
És az én vagyok a király mert 250-el merem tolni neki tipusú közveszélyes majmoktól azonnal elvenném a jogsit mondjuk egy évre.Ha újra hasonló mértékű gyorshajtáson kapnák az illetőt akkor pedig végleg.Nincs semmi keresni valójuk az ilyen hülyéknek az utakon.Remélem egyszer mind utólérnek egy nyergest az autópályán.Hulljon csak a férgese...
És igen!Pontosan ahogy mondod.Le kell szarni!Orba szájba kampányolnak, hogy így meg úgy környezetvédelem stb... Itt egy ember aki nem csak pofázik hanem tesz is valamit a környezetszennyezés ellen és pénzt és energiát nem sajnálva törekszik arra, hogy sokkal környezetkímélőbben közlekedjen mint eddig, erre egy legalább 25éves, régen elavult jogszabályra hivatkozva betartanak neki.Mindegy.Megoldotta.Nem szegett meg semmilyen szabályt csupán kihasználta kiskapukat.És igaza van.Én is pontosan ugyanezt tettem volna.

Amúgy ha nem vágod mi a külömbség a két dolog között arról nem én tehetek. :U

(#19648) Integra válasza fekeandras (#19647) üzenetére


Integra
titán

mentél te már valaha 200 felett?
csak úgy érdeklődöm

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19649) uborka3 válasza fekeandras (#19647) üzenetére


uborka3
tag

Az a legrosszabb, ha valaki külömbséget tesz a szabályok között. Ezt betartom, azt nem. Nem kevésbé veszélyes, ha valaki rézdrótokkal összeácsolt-tákolt betegággyal közlekedik. Na mindegy.

(#19650) fullextra


fullextra
tag

Légyszíves segítsetek!

Felnivásárlás előtt vagyok!
Jelenleg 4x100-as osztókörű felni van az autón, az lenne a kérdésem ,hogy a 4x108-as is jó-e rá, vagy felejtős a dolog?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.