Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#19301) Mr.Grincs válasza VR6-Fan (#19300) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Bizarr hogy 8 szelepes, de lesz egy nagy harc az értékesítővel mire rá tud beszélni minket erre az autóra az biztos:) Szürke lesz az ziher.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#19302) t1 válasza Mr.Grincs (#19301) üzenetére


t1
addikt

Miért is?

(#19303) VR6-Fan válasza Mr.Grincs (#19301) üzenetére


VR6-Fan
veterán

miért bizzar?
ha TDI 8V ha PD TDi 16V
a TDI 116lovas volt, a PD meg 128

mit érdekel téged az hogy hány szelepes, mozgassa kellően jó dinamikával kasztni emellett egyen keveset, és ne legyen túlságosan szerviz igényes, mint laikus felhasználó hol érdekelne engem hogy hány szelepes, vagy hogy milyen turbo van rajta, fenti 3 kritériumnak tegyen eleget aztán jó napot!

am ez egy 90's évek elején fejlesztett motor :U

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#19304) Dare2Live válasza hobizoli (#19298) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hülyeség ellen nem véd semmi.... a 400lóerő sem. (sött megfigyelésem szerint csak ront) tisztába kéne lenni avval, hogy ez kocsi nem megy és akkor nincs ilyen "jon a beferek es ja megsem cimu tortenet"

egyébként vmi hasonlóm van és városban pörgetve 40nél még szépen húz, országuton meg mindenki megy mint atyauristen 90t tartom max traktort kell legyorsulnom... autópályán meg nincs probléma.

embere válogatja.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19305) a_tesz válasza t1 (#19302) üzenetére


a_tesz
Korrektor

mert ez is olyan mint a megapixel :D

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#19306) dabadab válasza Dare2Live (#19304) üzenetére


dabadab
titán

Az nem lehet, hogy a veszelyesen lassu es a veszelyesen gyors kozott esetleg letezik egy koztes kategoria is?...

"országuton meg mindenki megy mint atyauristen 90t tartom max traktort kell legyorsulnom..."

Meg buszt meg tulpakolt teherautot. Eleg sokat vezettem fouton eleg sokfele autoval ahhoz, hogy belassam, hogy foutra kell a teljesitmeny.

DRM is theft

(#19307) fekeandras válasza dabadab (#19306) üzenetére


fekeandras
őstag

A mai 1000kg+ autókhoz igenis kell legalább egy 90-100le-s motor.Tesóm 60lovas 1.4 Astraja egy agyrém, egy rossz vicc.4személlyel nagyon nem megy.Egy 80-85el haladó teherautót/kamiont elég szar előzni vele mert egyszerűen nem megy csak vánszorog.És ez balesetveszélyes.

[ Szerkesztve ]

(#19308) Dare2Live válasza fekeandras (#19307) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ha 80-85 el megy minek előzni? hogy menjél 90el?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19309) DigitXT válasza Dare2Live (#19308) üzenetére


DigitXT
félisten

Ez így leírva jól hangzik, csak a gyakorlatban marha idegesítő ám, ha "nem tudod a saját tempódat autózni" (a megengedett határokon belül). Nem is beszélve mondjuk egy füstöt okádó teherautóról/buszról. Szóval igen, ha 80-85-tel megy, azért kell megelőzni, hogy nyugodtan mehess 90-nel, előre láss, ne szívd a füstöt.:R Szerk: persze mérlegelni kell, hogy mit engednek a lehetőségek, mindenesetre egy előzésnél a könnyedén gyorsuló autó áldásos (természetesen ezzel nem kell visszaélni, mert mindennek megvan a határa, és akkor is jöhet a "nem férek be").:K

[ Szerkesztve ]

(#19310) _seth_ válasza fekeandras (#19307) üzenetére


_seth_
veterán

Pedig olyan jó amikor pl 80-as tempóval megy egy régebbi teherautó nem is kicsit füstölve és kivágódik az előttem haladó 1.2-es corsa és láthatólag vissza sem váltva megpróbál előzni én is előznék de még 2 kanyarral később is csak előz, előz... legalább ha visszaváltana de sokaknak jó az, hogy 5. fokozatban előznek nem éppen sportgép autójukkal, igen szerintem is kell egy bizonyos lóerő adott súlyhoz VAGY nem kell előzni :)

Nekem pl 1372 kg - 137 le, egész jól megy ami azt illeti lehet vele előzni is biztonságosan.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Gigabyte C301 RGB Black - Arctic Liquid Freezer III 360 RGB Black - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#19311) Dare2Live válasza dabadab (#19306) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"veszelyesen lassu
na ne beszéljünk már hülyeséget..... egy 70les kocsi az veszélyesen lassú.... :C véletlen se a sofőr aki vezeti..... vagy talán szerinted egy 1L 70LEs kocsi nem tudja tartani az 50et városban, 90et országuton.... és emiatt veszélyesen lassú? hápersze.
nemrég mentem BPre autópályán folyamat beszót a gps, hogy túlgyorsan megyek pedig +15%kell ahoz... azaz 150 felett mentem egy 1Literes 70LEs 3személyestül/csomagostul 1300+kg s kiskocsival.

előzést meg ésszel kell csinálni oszt annyi, 80felett megy nem elözöm, fölös, 70nél meg ha pörgetem egész szépen húz a gép....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19312) Dare2Live válasza DigitXT (#19309) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

szvsz a balesetek 80+%a emberi hülyeség miatt van, amin a sok LE se segít. Sőtt szerintem a sok LE hajlamosít a hülyeségre :DDD az meg gyorshajtásra ami köztudottan toronymagasan vezeti a halálos balesetek %os eloszlását. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19313) Khelben válasza Dare2Live (#19311) üzenetére


Khelben
nagyúr

egyszer próbálj meg huzamosabb ideig használni egy erősebb autót, rájössz majd, hogy tényleg lassú a 70LE-s :)
Persze, tudja tartani a 90et, csak nem mindegy, hogy mekkora helyet kell kivárnod a szembejövők között, mire megelőzöl egy kamiont.

(#19314) Khelben válasza Dare2Live (#19312) üzenetére


Khelben
nagyúr

a balesetek 80+%a emberi hülyeség miatt van

így van. pl amikor a kisautós a 70 lóerejével zokon veszi, hogy megelőzöm és rámgyorsít. Illetve próbál... :) Ezen elég sokat segít a sok LE.

(#19315) anjani182 válasza hobizoli (#19298) üzenetére


anjani182
őstag

Pontosan ezt mondtam a minap, hogy sajna kicsit alulméretezik a mai alap autókat, alap motorral. Hiába 95-100 lóerős már minden mai új autó, jól hangzik, de mivel 1200+kg-ok, így nem mondhatni valami soknak...épp csak elég, de nem kiemelkedően jó!

Nem tudom miért kérik meg az akár 1,6-osok árát, több százezret van pofájuk legombolni Magyarisztánba! Speciál az Aurist néztem a külföldi oldalakon, azt hiszem németben csak 100k felárat kérnek az 1,6-ra, nálunk 410k-t. :(

Ez a szégyen a gyártóra nézve is, minden országban más- és más üzletpolitikát alkalmaznak, hülye magyarokat lehet szivatni rendesen, megvenné a magyar BMW 715i-t is, volt erről cikk régebben a Totalcaron, meg hát veszik a 80 lovas Octaviákat is :W

Forever and ever, let's make this last forever.

(#19316) Versus82


Versus82
aktív tag

passat cc teszt: [link]

hondásoknak külön ajánlom a főoldal bevezető mondatát: "Aki garasoskodásból képtelen egy tisztességes FÉM ajtónyitó reteszt tenni felsőközép limuzinba, azt gyorsított eljárással küldeném utcát seperni. ":DD

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#19317) Dare2Live válasza Khelben (#19314) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

:C

mondom az ember számít. és ha épp nem 70 hanem 180le van rajta akkor sokkal veszélyesebb ha rádgyorsít.... ugyanis ekkor nem elözöd meg max fékezel ha jönnek szembe.

szerk: rendszeresen vezetek pl 1.9es Borat így vmi sejtésem van.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19318) Integra válasza Versus82 (#19316) üzenetére


Integra
titán

ja...
apám 10 éves civicjében is krómozott fémkilincs van és a kézifék gombja is krómozott fém..
egyébként nem mutatna benne jól a króm kilincs, lekéne fényezni matt feketére vagy más sötétebb árnyalatra, esetleg szálcsiszolni. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19319) lajafix válasza anjani182 (#19315) üzenetére


lajafix
addikt

úgy tudom nagy van lépcső az adóban 1500 köbcentinél, azért drágább jóval egy 1.6os mint egy 1.4es

Rock'n Roll

(#19320) Khelben válasza Dare2Live (#19317) üzenetére


Khelben
nagyúr

érdekes módon olyan autó, aminek esélye lett volna zavarba hozni, még sosem gyorsított rám. csak az 1,4es csodák.

(#19321) WD40


WD40
aktív tag

Sziasztok, Hondákhoz tényleg méregdrágák az alkatrészek? Teszem azt, régebbi Civic?

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#19322) Integra válasza WD40 (#19321) üzenetére


Integra
titán

jaja, szeretnek riogatni ezzel a hozzá nem értők:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19323) lajafix


lajafix
addikt

az új kfb árakat nézte már valaki?
A WABARD valami 25%-al alatta van a KÖBEnél is.

Rock'n Roll

(#19324) Khelben válasza lajafix (#19323) üzenetére


Khelben
nagyúr

Már akinek.

(#19325) Grillo


Grillo
senior tag

Az Allianz is nagyon alacsony árakat ad, én biztosan váltok.

(#19326) Dare2Live válasza Khelben (#19320) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

igen és minden cigány lopós, naplopó és semmirekellő....fehérek közt pedig egy ilyen sincs....

aka: hagyjuk az általánosítgatást.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19327) dragonfx válasza lajafix (#19323) üzenetére


dragonfx
veterán

nekem allianz lett alegolcsóbb szal nem mindnekinek át át is raktam magam, időközbe csak nem szimulálnak át semmit...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#19328) dabadab válasza lajafix (#19323) üzenetére


dabadab
titán

Mult het penteken meg valamelyik biztositonal volt vmi 30% kedvezmeny, de akkor nem kotottem meg, mondvan, hogy megvarom a tobbi ajanlatot is, most meg mar nincs... :(

DRM is theft

(#19329) Mr.Grincs válasza VR6-Fan (#19303) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Attól függetlenül nem egy sz@r motor mert eléggé elterjedt és még jók is. Végülis tényleg az a lényeg hogy adja le azt a lóerőt és teljesítményt ami a forgalmiba be van írva:) :C :R
Jó vételnek tűnik újjonnan ez a skoda. Szervízelése sem lehet akkor nagy faxni szerintem.
Mit ajánlotok még? Lehet benzines is meg dízel is. :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#19330) rootkiller


rootkiller
őstag

Nah megérkezett Sopronba az Audi Roadshow. Helyzetjelentés: Az RS6-nak 11e km után szelephangja van, lóg a kardán, a TTS javíthatatlan defektes, az R8at nem lehet kipróbálni, az S5öt meg valahol már árokba rakták, a Q7-be meg ma mentek bele, úgyhogy a hátsó lökhárító kicsit szar, de a kocsi használható. Amivel én mentem, az S3 illetve aaz S8 mind nagyon állat, megy mint az őrült, kibaszott hangjuk van, mind2 kúrvára tetszik.

Artengo TR 990 Pro

(#19331) uborka3 válasza Mr.Grincs (#19329) üzenetére


uborka3
tag

Vedd azt, nem jársz vele rosszul. A nyolc szelep miatt meg ne aggodj, a 16 csak parasztvakitás.

(#19332) VR6-Fan válasza Mr.Grincs (#19329) üzenetére


VR6-Fan
veterán

hát mi kell azon kívül hogy új legyen és nagy?

esetleg honda accord/audi a4-a5 /VW passat?

rootkiller:
azért azt is vedd figyelembe hogy milyen 11e km az :) ill gondolom jó kis long life olaj csere( :W ), hidegen való üvegelés biztos jót tesz a kocsinak, de hát ezek bemutató autók...

ill nem inkább hydro töke hangja van?

jah meg jogsi nélkül hogy is engedtek vezetni?

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#19333) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Ennyért nem kapok 0 kmteres audit de sztem még accordot sem szóval ez lesz a nyerő.
Mekkora sacc a tankja? :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#19334) rootkiller válasza VR6-Fan (#19332) üzenetére


rootkiller
őstag

Nem én vezettem egyébként. A szelephangot meg a hozzáértők mondták. Tudom hogy mennek ezekkel, mi is az S3al kifordultunk, azt padló, pörög 7k-ig. Egyébként az RS6on akkora kerámia pizzák vannak, mint állat. :D

Hnap viszek 1-2 cd-t a kedvenceim közül, és indul6 a Bang & Olufsen tesztelése.

[ Szerkesztve ]

Artengo TR 990 Pro

(#19335) VR6-Fan válasza Mr.Grincs (#19333) üzenetére


VR6-Fan
veterán

kb 60 liter vagy kicsivel több :F

rootkiller:jah az más :)

az a fék csak opcionális úgy emlékszem, ez van a kisebbik lambon is.(gallardo asszem)

[ Szerkesztve ]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#19336) hobizoli válasza Dare2Live (#19311) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mondok egy elo, napi szinten lejaccodo szitut. M0, konvojba mennek rajta a nyerges potosak a szelsoben. Jossz, be akarsz sorolni a "veszelyesen lassu" otoval, de nem tudod felvenni a tempojukat, elfogy a gyorsito savod, meg kell allnod a vegen, amivel csak meg szarabb helyzetbe kerulsz, mert meg nagyobb lesz a sebesseg diffi egy ujabb erkezovel szemben, vagy behuzod, lesz ami lesz pl veszfekez, reccs, dugo, vagy megvarod ott allva, amig elfogynak( :P eccer biztos...), de addig jonnek ujabbak moged is, akik ha egyebkent be is tudnanak, miattad meg kisebb helyuk lesz besorolni, eccorcsak ott all 5-6-7 auto egy sorban a gyorsitosavban, az elen veled. Egy alapmotornal dinamikusabb autoval meg ekkor odalepsz, felveszed a tempot, es besorolsz, ahogy kell.
Azt birom, hogy ember megcsak meg sem probalja pl 2.-3.-ban abszolvalni ezt, neeeeem, 4.-5.ben az iven tartott 45-50-rol, haddszoljon

hobizoli

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#19337) rootkiller válasza VR6-Fan (#19335) üzenetére


rootkiller
őstag

Opcionális, asszem 8200€ a felára.

Artengo TR 990 Pro

(#19338) WD40 válasza Integra (#19322) üzenetére


WD40
aktív tag

Akkor hol is az igazság, mert ebből a mondtaból egyből két, egymással ellentétes választ adtál :DDD Beleszerettem a civicbe :)

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#19339) E-Maxx válasza Mr.Grincs (#19333) üzenetére


E-Maxx
tag

BMW X5 után Skoda Superb?
Lesz egy olyan érzésem, hogy miután beültél, egy jó nagyot fogsz okádni...
Volt szerencsém a régiből is, és az újból is egy-egy, közel fullos modellben utazgatni, és még a 156-os alfa után is egy skoda fabia érzetét adja... :(

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#19340) DeadMeat válasza E-Maxx (#19339) üzenetére


DeadMeat
veterán

ennyi pénzért mondj jobbat :) De tudod ízlések és .... szerintem nagyon rendben van a superb belülröl,nemsok minden változtatnék rajta.Ültem már 156-osban,diel volt a drága,az is elég szép,kényelmes,de azért nem ájultam el töle.Tudod más az izlésünk :) De azt aláirom,hogy x5 után kicsi lesz az a skodri :D

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#19341) Chieftec válasza E-Maxx (#19339) üzenetére


Chieftec
őstag

Kb.. Olyan belsotol meg az ember eletkedve is elmegy!!Pedig en ejszaka mentem benn!! :Y

(#19342) Zsubi


Zsubi
őstag

Ez lenne az autóm most csak ez a kép van róla:[link]
Ez pedig nagybácsi autója :) :[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#19343) rootkiller válasza Zsubi (#19342) üzenetére


rootkiller
őstag

Miez vazze? S6?

Artengo TR 990 Pro

(#19344) E-Maxx válasza DeadMeat (#19340) üzenetére


E-Maxx
tag

Pont azért hoztam fel példának a 156-ost, mert szerintem, a belsejében nem valami hűde csuda jó anyagok vannak, direkt nem a volvo s60-amat hoztam fel példának...Mert azután nincs olyan ember, aki szívesen ül át a skodába...
Ennyi pénzért mondok jobbat, mivel ez is 1 éves, de raktárkészleti autó, kilehet fogni 3-as BMW-t, A4-es Audi-t, vagy max 2 éveset, de kevés km-el.
Vagy külföldből 1 max 2 éves C mercit is, regadóval együtt.
Ismerős vett kintről(svédo.), egy volvo autószalon igazgatójától egy 2 éves, újfajta S80-ast kb 2 hete, T6-os motor, vajbőr, navin kívül fullos, regadóval eggyütt kb 5misiért...18.000km volt benne, de az valósan... :)

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#19345) Zsubi válasza rootkiller (#19343) üzenetére


Zsubi
őstag

Nem sajna :DDD
A6 3.0TDI Quattro S-Line

Csak azért megtévesztő mert króm tükör ház, S6 hűtőrács, S8 20"-os felnik :)

(#19346) rootkiller válasza E-Maxx (#19344) üzenetére


rootkiller
őstag

Sztem meg a Superb simán partiban van egy kis motoros A6-tal vagy egy E mercivel.

Artengo TR 990 Pro

(#19347) E-Maxx válasza rootkiller (#19346) üzenetére


E-Maxx
tag

Akkor még a 3 felsorolt autó közül egyikben sem ültél. :)

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#19348) DeadMeat válasza E-Maxx (#19344) üzenetére


DeadMeat
veterán

Szerintem az anyaghasználattal nincs baj sem a 156-osnál sem a superb-nél.Más kérdés,hogy pl a pasatban,audi a6-ban jobb anyagok vannak,nade a fosvágen pl még zajcsillapítást sem enged úgy mint a passatban van.Nehogymér jobb legyen,elég az,hogy 10cm-el nagyobb :D
De mint mondtam izlések és pofonok. :R
600km van 5,2 misiért az autóban,ennél azért nehéz jót kifogni :) De biztos kilehet.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#19349) DeadMeat válasza rootkiller (#19346) üzenetére


DeadMeat
veterán

:(

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#19350) rootkiller válasza E-Maxx (#19347) üzenetére


rootkiller
őstag

Anyám Audi-VW-Seat-Skoda márkakereskedésnél dolgozik.

Artengo TR 990 Pro

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.