Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:25:26

LOGOUT.hu

Specifikációjához képest meglepően olcsó router, ami AC1200-as Wifi-t és gyári firmware-val is több hasznos szolgáltatást ígér (fájlmegosztás, dlna, nyomtató megosztás, stb.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) vargalex


vargalex
Topikgazda

Olvasd el az összefoglalót!

A hozzászólás eredeti tartalma átkerült az összefoglalóba.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

Alex

(#2) vottokar


vottokar
senior tag

Már vártam,hogy valaki szakavatott, megtegye ezt a lépést. Köszönet érte. :) Én sajnos csak ugatom az openwrt témát, ezért csak a gyári firmware-vel tudom használni. :(
Az igényeim igencsak alapok. Tudjon osztani dróton és wifin netet. (100M digi van). Csak a notimban van ac, és az is egycsatornás, úgyhogy nem vagyok ott poweruser. Az n-es részét olcsó telefonok és tablet használja a családban, szintén alap böngészés szinten. Szóval nem volt követelmény a csúcstempó, de jó ha üzembiztosan megy. Egy mobilmerevlemezt tervezek rádugni (véglegesre 1T WD-Red, most egy kicsi Samsung van rajt). Az ezen levő adatok (családi adatok, esetlegesen videók) elérése helyi hálón (ez most is megy) esetlegesen kívülről (ezt még nem próbáltam). Gondolkodtam egy R-Pi alapú médialejátszón, ezt kéne tudnom majd használni, de ez még csak távlati terv.
A teljesítményével elégedett vagyok, de ez az újfajta grafikus lebutított felület nekem nem igazán jön be.
A külseje szerintem nem ronda, de nálunk sajnos el kell dugni a könyvespolc egy alsó fakkjába, mert a gyerekeim elől csak ott van kb. biztonságban. Ez nem tesz jót a wifi hatótávnak (panel, sok 2.4-es környező egység), de ezzel együtt kell élnem.
Elgondolkodtam a winchester beépítésébe a router dobozába (ötletadó suste mester), de nem tudom, hogy ez miként árnyékolná esetlegesen a beépített wifi antennákat. Ha sikerülne ideiglenesen beüzemelni egy másik routert ideiglenesre, akkor lehet, hogy jövő héten behozom a munkahelyre és megnézem, hogy egyáltalán elfér-e a dobozba biztonságosan...

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#3) suste


suste
veterán

Én kifejezetten örülök az álló dizájnnak!
Így jóval kevesebb helyet foglal, mint a normál fekvő routerek, sőt még a HDD-t melléállítva is sokkal kedvezőbb az elhelyezhetőség.
A fekvő router mellett könyebben eldőlne a HDD, fektetve meg még több helyet igényelne a komplett cucc.
Openwrt-vel használom, és hasonló áru router a közelébe sem ér teljesítménybe, jól illik az USB3-as HDD kezeléshez, főleg hogy így lazán meghajtja a 2,5-es vinyókat (900mA).
Csak az a fránya wifi nem akar normálisan működni nálam.....

(#4) SztiviVander válasza vargalex (#1) üzenetére


SztiviVander
őstag

"Illetve szintén az erős SoC és az USB3.0 csatlakozás segítségével NAS-oknál jellemző fájlmegosztási sebesség lehetséges."

Na igen, csak azt azért tegyük hozzá hogy akkor ha szerencséd van és olyan házad van (vagy olyat sikerül venni, vagy van olyan pendrive-od) amit hajlandó is felismerni usb3-asnak. Kettő külső 2.5-es házzal próbáltam ki (egy samsung ssd volt bennük ext4 fs-el), nem is a legolcsóbbakkal, de mindkettőt csak usb2-es sebességgel vitte (samban és ftp-n is 26-28MB/s volt a max, cc/dd/lede detto). Úgy, hogy egy régi dell e6420 és egy noname, asus alaplapos asztali gép is simán tudta mindkettő házzal a 100MB-s fölötti sebességet. Még írtam is anno Suste-nak hogy hát ez így valóban remek hogy van rajta egy usb3 port csak ha ilyen válogatós akkor talán megadhatnák hogy mégis milyen usb3-as chipset-et méltóztatik támogatni és akkor olyan házat keresgélek hozzá. Bár a legtöbb helyen a háznak ezen paraméteréről nincs is semmi info. De az se megoldás hogy megrendelem a házat, kipróbálom, nem megy usb3-ként, visszaküldöm, és ezt csinálom a választék erejéig vagy amíg véletlenül belenyúlok egy működőbe. Vagy amíg el nem küldenek a boltból a p...ba. Ja és gyári fw-el (fat32-re formázva) is detto ez volt a helyzet, szóval itt egyértelműen a külső házak chipset-jei (amúgy két teljesen különböző) nem tetszettek neki.

A gyári fw-e nekem egy vicc, kezdve onanntól hogy a dhcp-jének nem lehet megadni ki a gw. Szóval nekem az alapból használhatatlan volt. Pedig a gyári fw-el legalább jó volt az 5Ghz-en a sebesség. CC-vel, DD-vel és LEDE-vel (november végi állapot) is siralmas volt az archer c5-höz képest. A d-link jelszintje ugyan nagyobb volt kb 5dBm-el (2.4-en és 5G-n is) az igaz, de a portsebességet állandóan változtatta (és leginkább lefelé, a jól megszokott 433-at csak nagyon ritkán és rövid ideig mutatta a telefon) és ezzel párhuzamosan a valós átvitel is kb fele volt a c5-höz képest. Ja és mindezt 5m-re a routertől, falak és más 5g-s routerek zavarásától mentesen. Én a beamforming-ra tippeltem hogy esetleg talán amiatt, hogy azt a LEDE/openwrt valahogy nem jól kezeli le. De persze lehet akármitől, ehez én már nem értek.

Bocs nem fikázni akarom ám, csak leírtam hogy nekem mi volt vele a kevésbé jó tapasztalat. Na de ennyire kicsi pénzért nyilván nem lehet tökéletes. Pedig milyen jó lenne, és hogy bele is éltem magam hogy végre valami amire érdemes lecserélni az árcsert... Aztán mégis a d-link ment pár hét után.

[ Szerkesztve ]

(#5) vargalex válasza SztiviVander (#4) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nekem igazából egy régi USB3-as házból való nyákot dugtam a HDD-re és ennyi. Ha kell, akkor meg tudom mondani a chipset-jét. dmesg kimenetben nem láttál semmi különöset?
5 GHz-ről már írtam, de holnap teszek majd képeket a mérési eredményekről. Szóval, nekem eddig bejött.

Alex

(#6) SztiviVander válasza vargalex (#5) üzenetére


SztiviVander
őstag

Sajnos semmit ami bármi hibára utalt volna :( Fentvolt minden usb3-as csomag ami elvileg kell (talán még több is) és mégse. De ha csak ezek alatt nem ment volna azt mondom oké tuti én vagyok a balfácán vagy simán bugos mindegyik. na de a gyári fw-el is ugyanezt tudta. Ja és az 5Ghz az AC-s telefonnal is meg egy 5G N-es notival is gyászos sebességű volt. Ezek amúgy tökéletesen stabilak és gyorsak az arcsi + cc kombóval. De lehet hogy az 5G ellenoldalra is pont olyan háklis mint az usb chipkészletre.
Érdekes módon Suste meg ha jól emlékszem pont a 2.4-re panaszkodott. Na azt meg én nem teszteltem mert az a része kevésbé érdekelt, amik azon lógnak (ip kamerák, tablet) azoknak elég volt amit tudott.
Ahogy másik routereknél is van, nyilván ez se lesz tökéletes megoldás mindenkinek. De akinek igen, az nagy mázlista mert ennyiért tényleg nagyon erős vas :)

[ Szerkesztve ]

(#7) suste válasza SztiviVander (#6) üzenetére


suste
veterán

én egy USB3-as HUB-ot dugtam rá, és ott annyi érdekesség van, hogy logban látszik USB2 és USB3 eszköz is, de utána meg azt írja, hogy az USB3-asként csatlakozik a 2db HDD:

[ 6.150000] usb 2-1: new SuperSpeed USB device number 2 using xhci-hcd
[ 6.240000] usb 1-1: new high-speed USB device number 2 using xhci-hcd
[ 6.560000] usb 2-1.2: new SuperSpeed USB device number 3 using xhci-hcd
[ 6.730000] usb 2-1.3: new SuperSpeed USB device number 4 using xhci-hcd
.....
[ 11.160000] scsi host0: usb-storage 2-1.2:1.0
.....
[ 11.180000] scsi host1: usb-storage 2-1.3:1.0

(#8) dchard


dchard
veterán

Ma megjött Edigital-ba a cucc, szerencsére B1-es úgyhogy indul a turmányolás :)

Beszámolok majd az eredményekről.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#9) woodworm


woodworm
veterán

Nem sikerült a padavan fw-t lefordítani rá, mindig félbeszakad hibaüzenettel. Erre (is) várni kell még.

(#10) dchard válasza vargalex (#5) üzenetére


dchard
veterán

Kis érdekesség B1 procival kapcsolatban:

root@LEDE:~# cat /proc/cpuinfo
system type : MediaTek MT7621 ver:1 eco:3
machine : D-Link DIR-860L B1
processor : 0
cpu model : MIPS 1004Kc V2.15
BogoMIPS : 586.13
wait instruction : yes
microsecond timers : yes
tlb_entries : 32
extra interrupt vector : yes
hardware watchpoint : yes, count: 4, address/irw mask: [0x0ffc, 0x0ffc, 0x0ffb, 0x0ffb]
isa : mips1 mips2 mips32r1 mips32r2
ASEs implemented : mips16 dsp mt
shadow register sets : 1
kscratch registers : 0
package : 0
core : 0
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available
VPE : 0

processor : 1
cpu model : MIPS 1004Kc V2.15
BogoMIPS : 437.45
wait instruction : yes
microsecond timers : yes
tlb_entries : 32
extra interrupt vector : yes
hardware watchpoint : yes, count: 4, address/irw mask: [0x0ffc, 0x0ffc, 0x0ffb, 0x0ffb]
isa : mips1 mips2 mips32r1 mips32r2
ASEs implemented : mips16 dsp mt
shadow register sets : 1
kscratch registers : 0
package : 0
core : 0
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available
VPE : 1

processor : 2
cpu model : MIPS 1004Kc V2.15
BogoMIPS : 586.13
wait instruction : yes
microsecond timers : yes
tlb_entries : 32
extra interrupt vector : yes
hardware watchpoint : yes, count: 4, address/irw mask: [0x0ffc, 0x0ffc, 0x0ffb, 0x0ffb]
isa : mips1 mips2 mips32r1 mips32r2
ASEs implemented : mips16 dsp mt
shadow register sets : 1
kscratch registers : 0
package : 0
core : 1
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available
VPE : 0

processor : 3
cpu model : MIPS 1004Kc V2.15
BogoMIPS : 586.13
wait instruction : yes
microsecond timers : yes
tlb_entries : 32
extra interrupt vector : yes
hardware watchpoint : yes, count: 4, address/irw mask: [0x0ffc, 0x0ffc, 0x0ffb, 0x0ffb]
isa : mips1 mips2 mips32r1 mips32r2
ASEs implemented : mips16 dsp mt
shadow register sets : 1
kscratch registers : 0
package : 0
core : 1
VCED exceptions : not available
VCEI exceptions : not available
VPE : 1

Ezek szerint két fizikai mag, és négy logikai szál van a cuccban, ha jól értem a MIPS VPE működését. Gondolom az Intel-féle HT-hoz hasonlóan működik.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#11) vargalex válasza dchard (#10) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Igen, ezt írtam is az OpenWrt topicban, illetve a kezdő hozzászólásban. Egész pontosan MIPS MultiThreading-ot tud, ami valóban az Intel HyperThreading-hoz hasonló.

Alex

(#12) suste válasza dchard (#10) üzenetére


suste
veterán

Tényleg, Openwrt topicban már kitárgyaltuk, és azt is, hogy nem csak duma, hanem ér is valamit:

ha esetleg openwrt CC-vel is próbálkozol, akkor kipróbálhatnád az MTK wifi drivereket, hátha jobb lesz vele

[ Szerkesztve ]

(#13) dchard


dchard
veterán

Egyelőre marad a LEDE 17 RC2. Nem tapasztaltam eddig wifis problémát (ezalatt a 3 óra alatt :) ), de figyelni fogok rá, és a logokat is nézni fogom az ismert jelenségekkel kapcsolatban.

Ami eddig feltűnt (LEDE alatt), hogy mennyivel gyorsabb a webes felület mint CC 15.01 + 1043ND v1 alatt. A procival kapcsolatban ha maga a router az iperf3 szerver, akkor a 1043ND v1 valahol 140Mbit-nél maxolta ki a procit, a 860L B1 viszont 650Mbit-nél tekert ki egy azaz egy magot (25% loadnál maxolt, úgy tűnik az iperf3 nem fut több szálon ezen a targeten). És mindkét esetben proci limit van, azért ez nem kis gyorsulás.

Kezdem elhinni, hogy menni fog a giga NAT vele :) De majd azt is kipróbálom.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#14) vargalex válasza dchard (#13) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

LAN oldalról mérted iperf3-al? Én LEDE snapshot ((r3226-726e45dfe9)) saját build-el újra mértem néhányat, az eredmény (természetesen szintén a DIR-860L volt a szerver):

gavarga@gavarga-e5540 ~ % iperf3 -c 192.168.1.1 -i 1
Connecting to host 192.168.1.1, port 5201
[ 4] local 192.168.1.175 port 53650 connected to 192.168.1.1 port 5201
[ ID] Interval Transfer Bandwidth Retr Cwnd
[ 4] 0.00-1.00 sec 114 MBytes 954 Mbits/sec 0 477 KBytes
[ 4] 1.00-2.00 sec 110 MBytes 927 Mbits/sec 0 477 KBytes
[ 4] 2.00-3.00 sec 112 MBytes 936 Mbits/sec 0 477 KBytes
[ 4] 3.00-4.00 sec 111 MBytes 935 Mbits/sec 0 477 KBytes
[ 4] 4.00-5.00 sec 112 MBytes 937 Mbits/sec 0 477 KBytes
[ 4] 5.00-6.00 sec 112 MBytes 936 Mbits/sec 0 477 KBytes
[ 4] 6.00-7.00 sec 111 MBytes 934 Mbits/sec 0 477 KBytes
[ 4] 7.00-8.00 sec 111 MBytes 935 Mbits/sec 0 477 KBytes
[ 4] 8.00-9.00 sec 111 MBytes 934 Mbits/sec 0 477 KBytes
[ 4] 9.00-10.00 sec 111 MBytes 929 Mbits/sec 0 477 KBytes
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ ID] Interval Transfer Bandwidth Retr
[ 4] 0.00-10.00 sec 1.09 GBytes 936 Mbits/sec 0 sender
[ 4] 0.00-10.00 sec 1.09 GBytes 934 Mbits/sec receiver

Természetesen a CPU-t ugyan úgy, mint nálad 25%-on hajtotta. Így, ha az iperf3 nem megy több szálon, akkor egyszerűen indítani kell 2 szervert 2 különböző porton és megszólítani 2 klienssel. Nyilván előfordulhat, hogy így a gigabit lesz a szűk keresztmetszet, akkor 2 külön fizikai gigabites klienssel kell ugyan ezt.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#15) dchard válasza vargalex (#14) üzenetére


dchard
veterán

Igen, LAN oldalrol mertem lede 17 rc2-vel. Egy honap mulvare igerik a 17 finalt, akkor ujra probalkozom (hacsak addig nem talalok irritalo hibat).

Annyi bug van, hogy a wan6 interfeszt nem tudom torolni. Korabban CC 15.01 es LEDE alatt is mukodott ez a resz.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#16) vargalex


vargalex
Topikgazda

Mértem néhányat wifi-n. Gondoltam összehasonlítom a TL-WDR4900-al. A TL-WDR4900-nak annyi előnye volt, hogy vele egy szobában voltam, a DIR-860L viszont egy szobával távolabb (azaz volt közöttünk 1 kb. 40 cm-es fal). Mindkét eszköz NAT-olt, tehát a rájuk eső terhelés nagyjából azonos volt. Nálam FiberPower 240 van (240 Mbps/ 20 Mbps). Az eredmények (nem sebesség szerinti sorrendben):

1. TP-Link TL-WDR4900 2,4 GHz
2. TP-Link TL-WDR4900 5 GHz
3. D-Link DIR-860L 2,4 GHz
4. D-Link DIR-860L 5 GHz

Régebben mintha ennél jobban teljesített volna a TL-WDR490...
A kliens egy Dell Latitude E5540-ben lévő Intel Corporation Wireless 7260.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#17) vargalex válasza dchard (#15) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Egyébként milyen klienssel mérted? Én megnéztem most egy Intel Core 2 Duo-val és kliensként nem tudott 700 Mbps-nél többet mérni akkor sem, ha a másik notebook (i5) volt a szerver... Biztosan bonyolódott a kernel, mert régen kihajtotta a gigabitet iperf3-al is.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18) vottokar válasza vargalex (#16) üzenetére


vottokar
senior tag

Ha ilyen eredményeket hoz nálad a LEDE alatt a wifi, akkor az nekem már bőven sok is lenne. A notimba úgyis csak intel 3165 van, és a netem is csak digi100, de az általad mért értékek felével is tökéletesen kiegyeznék.

Minél többet olvasgatok, annál jobban úgy érzem, hogy nem értek én ehhez az openwrt/lede cwf dolgokhoz. Tudom, hogy ez nem "egyszerűprogramú" magamfajta felhasználóknak van, de itt olyan egyáltalán nincs is, hogy szépen belinkelem a DIR860L firmware flashelő "ablakában" az ehhez a típusú routerhez a megfelelő aktuális file-t, és ő ezt megteszi nekem úgy, hogy az újraindulás után már csak be kell állítanom böngésző alól magamnak a szükséges dolgokat? (jó cirkalmas mondat lett :) ) Olvasom én, hogy mit csináltok itt többen, de én sügér vagyok ahhoz, hogy én magamnak rakjak össze build-eket, és megtanuljam a parancssoros mahinációkat. Tudom, hogy ez olyan mással kikapartatni a gesztenyét hozzáállásnak tűnik, de nekem ez nem a szakmám, és vagy 25 éve tanultam számítástechnikát. Ki tudok próbálni dolgokat, infót megosztani az eredményekről, de én inkább az elektronika oldaláról vagyok érintve.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#19) vargalex válasza vottokar (#18) üzenetére


vargalex
Topikgazda

De, természetesen a végleges LEDE-ben is benne lesz a LuCI (webes felület). Magam soha nem próbáltam, de szerintem az jelenleg letölthető RC-ben is benne kellene, hogy legyen. Nem akarlak félrevezetni, így erről majd az nyilatkozik, aki ezt tette fel.
Számodra ez annyit jelent, hogy pontosan az lesz, amit szeretnél: a gyári webes felületen betallózod, mint firmware frissítést, telepíted. Újraindul a router és az új webes felület fogad (a http://192.168.1.1 URL-en). Ezzel az alap router funkciók rögtön elérhetőek. További telepítés és beállítás szükséges (a legtöbb szintén webes felületről elvégezhető), ha szeretnél file/nyomtató megosztást, dlna-t, ftp-t, torrentet, stb.

Alex

(#20) Zirowe válasza vargalex (#19) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, rc-ben már van luci. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#21) vottokar válasza vargalex (#19) üzenetére


vottokar
senior tag

Akkor megnyugodtam, hogy gondolnak a magamfajta egységsugarú user-ekre is. Akkor már csak meg kell keresnem, hogy a nekem (vagis a DIR860L-nek) megfelelő lede-t hol tudom letölteni...

ui. azt hiszem megtaláltam. A google barátom segített... :B

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#22) dchard válasza vargalex (#17) üzenetére


dchard
veterán

A kliens egy A6-3600 volt (4magos AMD), közelében nem volt egyik mag sem a 100%-nak, nem a proci koppant ki. Az lehet, hogy az RC2 és a snapshot között van ilyen mértékű eltérés a teljesítményben LEDE-n?

Hibát egyelőre nem találtam, a környezetemben többen ráizgultak, mikor mondtam hogy mit és mennyiért tud :) Ha kijön a stabil 17, azzal is kipróbálom, és akkor lesz összehasonlítható eredményünk.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#23) vargalex válasza dchard (#22) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Az a fura, hogy a Core 2 Duo-n sem ment a CPU csak 20%-on, tehát nem CPU limit volt. Egy Arch Linux van rajta, 4.9.8-as kernellel. Ahogy írtam, úgy is próbáltam, hogy a szerver egy másik notebook volt (I5-ös), illetve úgy is, hogy a TL-WDR4900-ra csatlakozott mindkettő. Ha a Core 2 Duo volt a kliens, akkor csak 650-700 Mbps-t mért, viszont, ha ő a szerver, akkor ment a gigabit. Érthetetlen, de semmiképpen nincs köze a routerhez.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#24) sutszi válasza vargalex (#16) üzenetére


sutszi
veterán

Ezek nagyon jó eredmények! :C

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#25) dchard válasza vargalex (#23) üzenetére


dchard
veterán

Sysupgrade-del átmentem mai LEDE snapshot-ra, és ez lett az eredmény:

Hát nem kicsit jobb. És csak a LEDE verzió változott, semmi más. A leszívások - ki nem fogod találni - a webes felület frissítése a háttérben. :)

Ez LAN-LAN mérés, iperf3 szerver a routeren futott ismét. Az RC2-höz képest 650Megáról gyorsult 830-ra, és megint csak az egyik mag pörgött fullon (egy szál 25%-on).

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26) dchard válasza dchard (#25) üzenetére


dchard
veterán

Wifin Redmi Note 3 SE-vel AC-n stabil 240 mega le,220mega feltöltést mértem az alábbi csatornával:

325.0 Mbit/s, 80MHz, VHT-MCS 7, VHT-NSS 1, Short GI
433.3 Mbit/s, 80MHz, VHT-MCS 9, VHT-NSS 1, Short GI

De ez MIMO nélkül ennyi (a teló nem tud csak 1x1-et).

Szerintem ennek a duplája reális egy rendes 2x2-es kártyával.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27) glocker válasza vottokar (#2) üzenetére


glocker
tag

a helyedben én megpróbálnám a könyvespolc alja helyett a szekrény tetejére tenni... nekem ugyanis bejött, sokkal jobb a WIFI jel, csupán attól, hogy a router fentről szórja... (ez egyelőre egy ősrégi TPLink 1043ND, de gondolkodom egy ilyen DLink DIR 860L rev.B1-en...)

bocs a béna kérdéseket :-(

(#28) dchard


dchard
veterán

Ma a poén kedvéért kipróbáltam az USB3 sebességet magán a routeren egy HyperX Savage 128GB-os eszközzel, ami a speckó szerint (és Win7 alatt a valóságban is) 350MB/s-et olvas, 250MB/s körül ír.

Mindenfajta hálózati használat nélkül, magán a routeren DD-vel toltam neki tesztet, és meglepődve tapasztaltam hogy 46-48MB/s olvasásnál kikoppant a proci (szintén csak egy szálat használ, mint az iperf3).

Sajnos csak NTFS alatt tudtam kipróbálni eddig. Nem tudom eldönteni, hogy itt az NTFS olvasás, vagy a dd a szűk keresztmetszet?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29) vargalex válasza dchard (#28) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Nem emlékszem már, hogy nekem magán az eszközön mennyi volt, de szinte biztos, hogy az NTFS (is) okozza.
Esetleg próbáld meg magáról az eszközről dd-zni, ne a mount-olt filerendszerről.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#30) dchard válasza vargalex (#29) üzenetére


dchard
veterán

Gyártok rá egy 4GB-os ext4 partíciót, és visszatérünk rá :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31) dchard


dchard
veterán

Nohát, ha hdparm-al teszteltem, akkor nálam is 98-99MB/s jött ki, ez összevág Vargalex mérésével. Ha DD-vel ext4 mellett olvastam hasonló eredmény jött ki (97MB/s). Ellenben ha ext4 mellett írtam DD-vel, ismét extrém lassúságot tapasztaltam (50MB/s körüli eredménnyel). Utóbbi két esetben fájlrendszer szinten, az elsőben blokk szinten történt a mérés.

Az lenne a kérdésem Vargalex kollégához, hogy a Samba tesztnél mindkét irányban megnézted a sebességet, és mindkét esetben kijött a 98MB/s neked?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#32) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Na, kiprobaltam ma en is a legfrissebb lede snapshotot.
Egesz jo eredmenyeket hozott a wifi 2.4ghz-n, annyira, hogy gondoltam par napra atkoltozok erre.
Amint rakotottem a vinyot, a 2.4ghz hasznalhatatlan lett.
Reboot utan is, egyedul a vinyo lehuzasa utan volt megint jo.

Ilyennel meg nem talalkoztam, eddig ez a vinyo egy router wifijet se zavarta meg..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#33) vargalex válasza dchard (#31) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Írásra már nem emlékszem, de majd megmérem újra. De azért extrém lassúnak az általad mértet sem jellemezném figyelembe véve a router árát és azt, hogy ez nem egy PC.
Viszont irásnál nagyon sokat számít a mount opció. Ugye noatime-val mount-oltad?

Alex

(#34) dchard válasza vargalex (#33) üzenetére


dchard
veterán

Rossz szóválasztás. :) Én eddig teljesen elégedett vagyok, amúgy sem használom a routert adattárolásra, az hogy gigabittel olvas, is egy kisebbfajta csoda. AZ extrém lassulást úgy értettem, hogy még nem láttam olyat linuxon, hogy ennyire aszimmetrikus legyen a fájlrendszert érintő művelet a két irányban.

> Ugye noatime-val mount-oltad?

Nem, de akkor így is ki fogom próbálni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#35) vargalex válasza Zirowe (#32) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Én csütörtökön tettem egy próbát és betettem a TL-WDR4900 helyére. Valamiért sokkal érzékenyebb a környezetre, mint a korábbi routereim, ugyanis a 2,4 GHz az 1 szobával távolabb mért értékekhez képest teljesen leromlott. Az 5 GHz-et nem érintette az áthelyezés, ott mértem 230 Mbps-t is.
Igaz, nálam a router közelében van minden: HGW (modem módban), mini server, nyomtató, vezeték nélküli telefon, TV, RASPBERRY Pi, erősítő+antenna, playstation, Set top box, TL-WDR3600 switch-ként, Android-os miniPC, center hangsugárzó. Lehet, hogy el kellene valahová költöztetni a routert, csak akkor ugye át kellene alakítani a hálózatot.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#36) suste válasza Zirowe (#32) üzenetére


suste
veterán

valami a tápellátással lesz szerintem, mert most hogy visszavettem az 5ghz-et 40Mhz-re, újra felenged, és stabil is (Owrt-CC)
azóta nem engedett fel, amióta a 2. HDD-t rádugtam, pedig előtte hibátlan volt 80Mhz-en

(#37) Zirowe válasza suste (#36) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Gyári tápjával használom.

Na, majd holnap délután kipróbálom megint. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#38) suste válasza Zirowe (#37) üzenetére


suste
veterán

én is azzal, ezért mondom :)
nem konkrétan a tápra gondoltam, hanem a tápellátásra általában (amibe persze beleférhet a táp hiba is :)) )
valami valahol gyenge, hogy egy USB-s eszköz ennyire meghülyíti a rendszert
sajnos az aliexpress-ről rendelt USB3-as HUB-om tápja egy kalap f**, nem nagyon segít rá az áramellátásra
ha ki tudom majd cserélni egy jó és erősebb tápra, akkor lehet megoldódik a probléma....

(#39) Zirowe válasza suste (#38) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Az usb 3-as ház, amit használok egy noname alu cucc ebayről amihez vettem egy minőségibb kicsit hosszabb kábelt, eddig nem volt vele gond wt3020 és xiaomi minin.
Bár a xiaomi mininek már ki kellett cserélnem a gyári tápját, mert nem vmi megbízható, illetve észrevettem, hogy a rossz elhelyezés miatt nagyobb teher nehezedik a táp csatlakozójára és kezd elengedni/kontaktosodni.

Tényleg, korábban még írtad, hogy szerinted pont elfér a 860L-ben egy vinyó és majd szeretnéd beépíteni.
Haladt vmennyit a projekt? :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#40) Dadan01


Dadan01
senior tag

Azt valaki meg tudja erősíteni, hogy az edigitalnál csak b1 rev van? Mert ott a legolcsóbb, viszont az itteni üzletükben nincs készleten, így nem tudom a vétel előtt megnézni.

(#41) suste válasza Dadan01 (#40) üzenetére


suste
veterán

kérd le oda, és megnézed/megveszed, aztán rögtön vissza is adod, ha nem b1

(#39) Zirowe
ááááá, szinte azonnal bekerült a C5 helyére főrouternek, így már nem lesz hdd belerakás
pedig úgy lett volna jó, ha belekerül egy kis HUB + 1db hdd, és a külső USB csatira meg ki lett volna vezetve a HUB-ról egy port
az új 1tb-os 2,5-es HDD-mhez csak egy kis sata-usb3 kábelt rendeltem, szerintem azzal együtt simán beleférne
kár hogy az USB -n is spórolnak

[ Szerkesztve ]

(#42) vottokar válasza suste (#41) üzenetére


vottokar
senior tag

Szia. Milyen USB3-as aktív HUB-ot használsz? (ebay link tökéletes :B ) Eddig nem jutottam el agyilag oda, hogy hub használatakor esetlegesen megmaradhatna a szabad USB3 port plusz felhasználásra.

Még mindig izgatja az én fantáziám a kis wd red beapplikálása a dobozba, de most, hogy Zirowe fórumtárs 2.4-es wifi anomáliákat tapasztalt mobilhdd rákötéskor, és vargalex maestro is környezeti érzékenységre "panaszkodott", egy kicsit elbizonytalanodtam abban, hogy a router elektronikájához ilyen közel kellene-e applikálni a winchestert. Meg az a "nagydarab fém" milyen hatással lesz majd a beépített wifi antennákra.
A héten majd kiderül, tudok-e beüzemelni egy pótroutert otthonra és hogy lesz-e a Dlink szétszedésére időm a munka mellett.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#43) Zirowe válasza vottokar (#42) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Tényleg baromi hektikus a wifi.

A szombati snapshottal nagyon jó volt, a maival ismét pocsék. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#44) suste válasza vottokar (#42) üzenetére


suste
veterán

én aliexpress-ezek, ilyen linkem van: [link]
ha van olcsón táp nélkül, akkor azt kell venni, és utólag beszerezni hozzá való tápot, mert amit adnak hozzá az semmire nem jó
valaki írta is ott visszajelzésként: The hub works fine. power supply included fake web. it says 5c 1000mA, but with a load 180ма squander voltage....
mondjuk 6-7$-t e nélkül is megér szerintem

én az összes eddigi routeremmel azt éreztem, hogy nem tudja hozni, amit másoknál simán
valszeg az elhelyezés nem tetszik nekik valamiért, és a zsúfoltság sem tehet jót a biteknek:)

(#45) krealon válasza suste (#44) üzenetére


krealon
veterán

"valszeg az elhelyezés nem tetszik nekik valamiért, és a zsúfoltság sem tehet jót a biteknek:)"

A kep alapjan en csodalkozom, hogy egyaltalan mukodik a wifi. Ilyen kesze-kusza kabelezessel megaltott helyen, akkora interferencia szokott kialakulni a visszaverodesekbol (reflekszio), hogy az teljesen lehetetlenne teszi a wifi kommunikaciot.
Legalabb az antennaval rendelkezo eszkozket, erdemesebb lenne egy kicsit magasabbra helyezni.

[ Szerkesztve ]

(#46) vottokar válasza suste (#44) üzenetére


vottokar
senior tag

Akkor keresek egy ilyesmit kínai barátainknál.
Amúgy szétszedtem a Dlinket. Gari már ugrott, mert a felső három csavart "csak" látható módon lehet kiszedni. Az alsó három rendesen a "gumitalpacskák alatt van. A merevlemez gond nélkül elfér bent, de a sata/usb illesztő illetve maga az usb kábel már kérdésesebb. (elférni elfér, csak akkor igen közel kerül a felső Wifi "antennához"). Legcélszerűbb lenne fixen beforrasztani az USB aljzat helyére, meg magára a SATA Illesztőre. Ekkor viszont ugrik a külső USB3 csati. Őszintén szólva nem szívesen vagdalnék fóliát az USB hub belső bekötése céljából, meg utána a hub szabad portjának a kivezetése miatt. Máshogy meg nemigen látom, hogy miként lehetne kivezetni esztétikusan a szabad portot. Talán a router hátulján a csatlakozók feletti részbe lehetne beapplikálni egykét USB 3 aljzatot. De még elmélkedem. Van pár napom rá.
Szerintem eléggé bohóc hűtést kapott a processzor. Ha beépíteném a plusz merevlemezt, biztos megérné ráapplikálni egy nagyobb bordát a megnövekedett belső hőtermelés miatt.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#47) vottokar válasza vottokar (#46) üzenetére


vottokar
senior tag

Akkor pár kép a belsejéről, hátha valakinek segít : [kép1] [kép2] [kép3]
Elég érdekes, hogy egy könyvespolc ajtó mögötti alsó polcán leledzett a router az elmúlt majdnem két hónapban, de ehhez képest a belseje elég ramaty állapotban van. Az a fehér lisztfinomságú porszerű lerakódás az egész dobozon és a panelon is fellelhető (kívűlről nem igazán). Az USB-s résznél meg az árnyékoló burkolat már most enyhén "rozsdásodott" a hajlításnál. A közvetlen a csatlakozó forrasztását takaró lemez kivehető, a többi árnyékolás le van forrasztva.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#48) woodworm válasza vottokar (#47) üzenetére


woodworm
veterán

Az a por úgy néz ki, mintha nem szárazon rakódott volna le. Ez megmagyarázná a rozsdásodást is.

(#49) Benoe77 válasza woodworm (#48) üzenetére


Benoe77
őstag

Lehet, hogy az árát is ez magyarázza? ;]

(#50) suste válasza Benoe77 (#49) üzenetére


suste
veterán

az durva lenne, ha valami hibás szállítás/tárolás miatt mind vizet kapott volna, és ezért adnák el olcsón
de sajnos semmi sem lehetetlen a mai világban (akár másik típusnál is)
reméljük nem ez van, és nem rohad szét a nyák....
ha többen szétszednék, és többnél is lehetne látni a nyomokat, akkor az már elgondolkodtató lenne

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.