Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2251) MrChris válasza hibavissza (#2245) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ez egy olyan funkció, mint a HDR vagy Panoráma, ha nem kell akkor ne használd/vegyél ilyen gépet. 80-ból leméretezve 20-ra jóval részletesebb és kb abszolút zajtalan.
Továbbra is csak ez a három képpárom van, nem volt időm/lehetőségem családon kívül mást fotózni.

Staufenberg: célszerűbb lett volna azt posztolni... Engem mondjuk nem lep meg, hogy sportot bármilyen csoda DFD-vel sem fog tudni lövöldözni. Panasonic nem tudja ezt elengedni, foggal, körömmel kapaszkodnak bele, pedig a csóka jól bejárja a világot.

[ Szerkesztve ]

(#2252) kovsol válasza MrChris (#2249) üzenetére


kovsol
titán

Annak az elején leírta és linkelte is miről van szó. Ha már megint írtál azért most már elolvashattad volna a linket cikk bevezető részét. ;]

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#2253) MrChris válasza kovsol (#2252) üzenetére


MrChris
nagyúr

Amit topikk linkelt azt olvastam el és a videókat néztem meg. Abban a különböző objektíveket hasonlította össze és írta, hogy kirúgták. Ezt kellett volna linkelni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2254) tvamos válasza topikk (#2242) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az a medves video szerintem rohadt jo. Megneztem legalabb 3x. A Panasok meg kicsinyesek, ha kirugtak. Nagyvonalubban kellett volna ezt intezni. Mondjuk 2-3 honap mulva kirugni... ;]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2255) topikk válasza MrChris (#2253) üzenetére


topikk
senior tag

Rajtad kívül mindenki megtalálta az odavaló infót, neked meg belinkeltem a másik cikket is ;)

(#2256) Mercutio_ válasza topikk (#2242) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olvasva az "és most tesztelhetem a Sony 200-600-at" nem lepne meg ha már kacsingatott volna a Sony felé, de a szerződése a panához kötötte így írt egy ilyen cikket hátha kirúgják:DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2257) hibavissza válasza MrChris (#2251) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi. Br-ben nézegettem őket. Nem láttam érdemi különbséget. Mondjuk mind RAW-ból lett feldolgozva. Gondolom alap élesítéssel. Nyilván egy erős crop vagy retus kamatoztatja. Nekem valahogy bemozdultnak tűnik mind. Mintha shutter shock lenne, de belenagyítva nem tűnik rossznak. Vagy a Br kezeli rosszul a fájlokat. Ehh

(#2258) MrChris válasza hibavissza (#2257) üzenetére


MrChris
nagyúr

Feltöltöttem ugyan oda a rawokat is, ezzel kellett volna kezdenem. :D
Próbáld ki azonos felbontáson, 80-at 20mp-re méretezetten megvizsgálni, ott 1:1-ben nagy a különbség.
Ezt a Br-t csodát nem is ismertem.

(#2259) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Mi ez a Br?

(#2260) vond válasza lugosi (#2259) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Adobe Bridge. :)

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#2261) PuMbA válasza PuMbA (#2052) üzenetére


PuMbA
titán

Kíváncsi leszek a 70-200 f/2.8-ra APS-C-n jégkorongra, mert ahol a fotós nyílás van, ott nem fogok tudni kizoomolni eléggé, hogy a kapu előtt beleférjen több minden :) 17-55 f/2.8 már jó, de nincs idő obit cserélni sportfotónál. Egyszer ezzel, egyszer azzal kell tolnom. De örülnék, ha egy rendszer jó is és olcsó is lenne mindenhez. Mindenhol van valami mézesmadzag, ami olcsó és jó, de amúgy meg baromi drága.

[ Szerkesztve ]

(#2262) Lassú Víz válasza PuMbA (#2261) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ha nem tudod elengedni a témát előbb utóbb szükséged lesz még egy vázra. :)

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#2263) lugosi válasza vond (#2260) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jaaa... ez nem esett le.

(#2264) t72killer válasza PuMbA (#2261) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Két vázzal szokták tolni, akinek vérre/bérre megy és nagyon pörgős az eksön.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2265) tvamos


tvamos
nagyúr

Ken Rockwell megmondja: [link]
Kell egy ilyen kamera nekem is! :O
"I love... fantastic... awesome!.. excellent!.."

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2266) fclub


fclub
tag

Sziasztok!
Olympus M10 Mark ll vázhoz keresek obit. ezt a típust találtam most használtan, jó áron: Panasonic H-H020AE Lumix G 20mm f/1.7 Ⅱ ASPH
Mi a véleményetek. Elég sok eladót latok ebből a típusból. van valami hibája vagy csak sok van belőle piacon?

(#2267) Mercutio_ válasza fclub (#2266) üzenetére


Mercutio_
félisten

Legközelebb m4/3 topicot javaslom.
A rendszer egyik legélesebb és jó ár-érték arányú streetfotóra is ideális obija, ami elég régóta gyártásban van így már könnyen elérhető a használt piacon, + egy időben egyes drágább kitekhez is adták.

Nincs hibája, amit felrónak neki, hogy hangosabb és lassabb a fókusza mint más fixeknek, de ezt a képminőség bőven kárpótolja.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2268) Stauffenberg válasza Mercutio_ (#2267) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Köszi, hogy elvégzed a munkám. :D Igen, ennyire specifikus kérdéseknek a rendszer topikjában a helye.

(#2269) fclub válasza Mercutio_ (#2267) üzenetére


fclub
tag

Bocsi a rossz topikért, minden esetre a válasz nagyon gyors volt, köszi! :R

(#2270) fclub


fclub
tag

Nagyon rákattantam az Olympus M10 Mark ll-re, de most látok használtan jó áron Canon M5-öst és elgondolkodtam, le kéne csapni rá. Az Olympus 130 lenne újonan, alap obival, a Canon szinte patika állapotban, még másfél év garival, az is alap obival 150.
Szerintetek...?

(#2271) Mercutio_ válasza fclub (#2270) üzenetére


Mercutio_
félisten

[link]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#2272) tvamos válasza tvamos (#2265) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ma a Mediamartban kivetettem a vitronből a Z50-et. Igaza van Kennek. Ez a váz... simogatta a tenyerem, úgy simult bele. Sikerült kipróbálnom az AF-S 85mm f/1.4 + FTZ adapterrel, és szerintem szuperül sikerült megoldania a Nikonnak a feladatot. Minden frankón, és gyorsan működik. Szem fókusz is. Sajnos sd kártyát elfelejtettem vinni. :( Engem megvett...
Már csak az ára a gond. Úgy értem, nekem nincs ennyi zsetonom.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2273) Stauffenberg válasza tvamos (#2272) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Engem valahogy nem kapott el annyira a gépszíj Z50 ügyében. Én előbb vennék egy Fuji X-T30-at magamnak, vagy Sony A6400-at (ebben a sorrendben).

Mondjuk ha a Sigma kihozná az APS-C f/1.4-es fix sort erre a rendszerre, már rögtön sokat dobna a használati értékén. Ha lenne egy jó Nikon DX tükrös objektív sorom, akkor egyszerűbb lenne a kérdés, de így még nem elég kívánatos.

(#2274) 80hun válasza tvamos (#2272) üzenetére


80hun
addikt

Na vegyél egyet, aztán kezdődhet a teszt :)

(#2275) zsiga_667 válasza Stauffenberg (#2273) üzenetére


zsiga_667
tag

"Ha lenne egy jó Nikon DX tükrös objektív sorom"
Szerintem a Nikon pont erre épít. Annyi F objektív van a piacon hogy ha egymásra pakolnánk őket elérnének a Holdig. Nekik nem új vásárlókat kell megcélozniuk mint pár éve a Sonynak, hanem a sajátjaikat megtartani.

(#2276) modulus


modulus
aktív tag

Ez is szenzor kosz, vagy esetleg más?

A fotóimon, illetve direkt homogén felületet fotózva én nem veszem észre, hogy a szenzor koszos lenne,
viszont blur-nél sötét foltosak a fény buborékok.
Elég zavaró egy ilyen jellegű fotónál, és most tervbe is van a szenzor tisztítása.
De lehet az objektív poros belülről..

(#2277) t72killer válasza modulus (#2276) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak én nem látok csatolmányt :F?

Csinálj egy képet f16-22 rekesszel homogén témáról és kiderül.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2278) vihartigris válasza t72killer (#2277) üzenetére


vihartigris
őstag

Én sem látok.

bármi reciproka a semmi

(#2279) tvamos válasza Stauffenberg (#2273) üzenetére


tvamos
nagyúr

Pont ezert mentem kiprobalni, hogy megnezzem, minek orul annyira Ken. Osszeprobalni az A6400-zal. Ennyi ido alatt, (kb. 10 perc,) nem tudom megitelni, hogy melyik a jobb fenykepezogep, de nekem a Sony-hoz kepest a Nikont fogdosni sokkal kenyelmesebb volt, es az anyaghasznalat sem gaz. (Mondjuk anyaghasznalatban nekem az M50 is megfelelt, masok meg szidjak, hogy plasztik...)
A Fuji teljesen mas teszta. Az a gep... egyszeruen gyonyoru, egy igazi retro gyongyszem. Nagyon frankok a tekergetok is. Igazan peldas rend van ott. De nem nezegetni veszem, es nem tetszik a markolat kialakitasa. (En X-T3-mat probalgattam, mert kolegamnak az van.)
Meg olvastam itt, a PH! tesztben, hogy a ket FN gomb rossz helyen van. Hat nekem az megfelelo...
A menut is jobban tetszik, de ket Nikonom van, szoval ebben nem hiszem, hogy elfogulatlan tudnek lenni. A Sony nekem nagyon bonyolult, de biztosan meg tudnam tanulni.

(#2274) 80hun válasza tvamos (#2272) üzenetére
Nincsen ra most keret, es nem is hiszem, hogy fogok kolteni fel miliot egy vazra. Foleg, hogy egyelore nincs a rendszerre 16mm-es, eles, gyors fix.

Bocs, hogy tul lelkes vagyok, de most ereztem eloszor, hogy igen, erre a vazra le tudnam cserelni a gepemet, mert nem csak jobb minoseg, de hasznalni is elvezetesebb lenne. (Mert valljuk be, nem en leszek az evszazad fotosa, vanak itt a forumon is nalam sokkal jobbak, igy szeretnem a fotok elkesziteset elvezni!)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2280) modulus válasza t72killer (#2277) üzenetére


modulus
aktív tag

Igen, a kép lemaradt. :N
Már mindegy, szűk rekeszen kiadta magát. Köszi a segítséget.
f/2-n fotóztam, valószínűleg azért nem látszódott homogén témán sem.
Nem jó, de nem is tragikus. Némi kosz van csak, szerintem a pumpa is lehozza ezt még.

(#2281) t72killer válasza modulus (#2280) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én izopropanolcseppel átitatott tiszta szemüvegtörlővel szoktam szenzort pucolni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2282) vihartigris válasza t72killer (#2281) üzenetére


vihartigris
őstag

Szilveszter közeledtével a mustárba mártott virsli sem rossz ;] :DDD

bármi reciproka a semmi

(#2283) vihartigris


vihartigris
őstag

Eljött a világvége! [Canon objektívet a Nikon Z-kre!]

[ Szerkesztve ]

bármi reciproka a semmi

(#2284) Mr.Csizmás válasza vihartigris (#2283) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ezekután a canonnak elég lesz visszakapcsolni az EF obik gyártását, az MC11, Z-EF, EF-XF, stb. userekből jól megélnek, nem kell ide eos Rx paletta :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2285) t72killer válasza vihartigris (#2283) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy ideje már csinálom, igaz egy mezei kínai manuál adapterrel. Simán megy az ibis (be kell előtte adni, h milyen fókusztávú az obi), nem gond az alap fénymérés és a focus peaking sem.

Az igazi poén a canon RF obik portolása lenne, azok ugyebár kihasználják a rövid bázis-széles torok előnyöket. (Nem mellesleg ütős obik - igaz, nem óccóér)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#2286) zsigoz


zsigoz
újonc

Üdv.
Szerintetek érdemes megvenni a DJI Ronin SC stabilizátort a Panasonic DMC-G80M MILC-hez? Működhet vele a stabilizátor összes funkciója?

(#2287) Stauffenberg válasza zsigoz (#2286) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Szerintem a videós/mozgóképes topikban hamarabb kapsz rá választ. Talán használja is valaki Panával.

(#2288) PuMbA


PuMbA
titán

Canon EOS R6 is bejelentkezett az R5 mellé :) Úgy látszik, hogy 2020 a komoly MILC indulás éve náluk és DSLR-eket tényleg kezdik elhagyni.

[ Szerkesztve ]

(#2289) topikk


topikk
senior tag

Teszt a túlmisztifikált eye AF-ről, Son, Nikon, Canon MILC-ek. Igazából mindenki olyan szinten hozza ezt a funkciót, hogy ezért senkinek nem érdemes egyiket a másik előtt választani

Köd / Füst:
Nikon 71%
Sony 69%
Canon 60%

Fejforgatás:
Nikon 83%
Sony 74%
Canon 60%

Hajdobálás:
Sony 77%
Canon 49%
Nikon 47%

(#2290) tvamos válasza topikk (#2289) üzenetére


tvamos
nagyúr

Node meg mindig ott van, hogy a Sony tudja aranyhalra is....

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2291) Stauffenberg válasza PuMbA (#2288) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Nagyon kíváncsi leszek mit gurít idén a Canon, korábbi nyilatkozataikból nagyon az jön le, hogy most már kezdenek ők is kicsit betojni a piac zsugorodása miatt és még a lejtőn lefelé is tud növekedni a Sony.

Na meg pletyizték már a Sony A7 IV-et is erre az évre, ami azt jelenti, hogy az A7 III még drasztikusabban elindul lefelé árban és a Sony nem csinál herélt belépőbb modelleket (lásd: EOS RP), hanem az egy generációval olcsóbbat adja annyiért. Az A7 III pedig EOS RP-hez közeli árban komoly marcangoló vérengzést fog csinálni (ahogy az A6000 is a maga szintjén, ami az elmúlt évtized legtöbbet eladott gépeinek top 10 listáján az egyedüli MILC lett).

(#2292) _q válasza Stauffenberg (#2291) üzenetére


_q
addikt

Gondolod az A7III ára lemegy 300 ezer körülre (EOS RP ott van kb.)? Ha le is megy az ára, vajon mennyi idő fog kelleni hozzá, fél év, egy év, talán kevesebb?

(#2293) Mirman válasza _q (#2292) üzenetére


Mirman
őstag

Erre semmi esély sincs ne aggódj. :D Legjobb esetben is szerintem 500 körülre esik be és mondjuk 700-800 közt nyit az A7 IV. Az A7 II jelenelg 400 felett van a legtöbb boltban , különböző akciókkal esett be eddig egy kétszer 300 körülre.

(#2294) _q válasza Mirman (#2293) üzenetére


_q
addikt

Akkor szürkében lehet még 400 :D

(#2295) mikrofon válasza _q (#2294) üzenetére


mikrofon
addikt

Forint helyett inkább euróban tervezzetek, mert lehetnek itt még nagy meglepetések árfolyam téren...

(#2296) Stauffenberg válasza _q (#2292) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Elég megnézni a jelenlegi árakat:

Sony A7: 280k
Sony A7 II: 340k
Sony A7 III: 630k

Bár előbbi most drága, akcióban láttam már vadiúj A7-et 200k-ért, utóbbi meg most akciós éppen a központi szalonban, amúgy 400k inkább.

Szóval valami ilyesmire lehet számítani, az A7 kimegy, helyére jön az A7II és annak a helyébe meg az A7III lép majd (bár eleinte az is inkább olyan 450-500k lesz inkább).

De a jó hír, hogy valahol el kell kezdeni az árcsökkenést. :) Ha benéz egy 3-assal kezdődő árcédulába valami frankóbb akcióban (akár cashback vagy ilyesmi), már nekem is ideje lesz törni a fejem a Panasonic utódján. :D

(#2297) _q válasza Stauffenberg (#2296) üzenetére


_q
addikt

Árukeresőt elnézve kb fél év kellett mire az A7II lement 80-100 ezer Ft-al kb, az A7III megjelenése után. Ezek alapján kb 500 ezerre fog esni az A7III ára, ami még messze van a 3xx ezertől. Persze ez csak találgatás, de én is hasonló váltásban gondolkozok, csak ehhez az a fránya 3-as kezdés kellene :D

(#2298) Stauffenberg válasza _q (#2297) üzenetére


Stauffenberg
Topikgazda

Kb egy éve volt piacon az A7 III, amikor már láttam újonnan 3-assal kezdődni az A7 II árát akciósan.

Én meg nem sietek. Egyelőre még a G80 kiszolgál. És ebben az esetben sem biztos, hogy FF-re váltok, még azért figyelemmel követem a Fujifilm tevékenységét is, ahogy mindenki mást is (Canon, Nikon vagy a Panasonic FF vonalat, ha behozzák a PDAF-et, még akár maradnék is márkán belül, csak FF vázzal).

Ez a jó abban, hogy nem kell saját felszerelés a munkámhoz, nem kell sietnem, saját projektekre meg kis kompromisszummal a G80 is megteszi. De az A7 III kb tud mindent, amire szükségem van kompromisszumok nélkül, szóval jóárasítva igazán esélyes versenyző.

(#2299) kerubin válasza _q (#2297) üzenetére


kerubin
csendes tag

Friss infó, pillanatnyi állapot:
A7II 819 EUR 277000HUF
A7III 1459 EUR 493500HUF
(csak váz)

(#2300) PuMbA válasza Stauffenberg (#2291) üzenetére


PuMbA
titán

Most vagy soha, ez biztos. Mindenesetre, ha az 5D gépeket váltó R5 speckói tényleg ezek lesznek: [link], illetve a 6D-t váltó R6-é is, akkor hirtelen ott teremnének a konkurenciánál :) Pár hét és megtudjuk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.