- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- tordaitibi: Chatcontrol
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sellerbuyer: ScreenX technológia élmények az Arénában
- GoodSpeed: Megint 3 hónap Disney+ akciósan :)
- sh4d0w: Tele a hócipőm
- Argos: Az vagy, amit megeszel
-
LOGOUT
Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
ekkold
Topikgazda
válasz
jegesib #10439 üzenetére
Szia! Kaptál választ, csak nem akartad meghallani, és tovább kérdezni. Akik gyakran konfigolnak be mikrotiket, és rendelkeznek az átlagosnál több tapasztalattal, azoknak egyöntetűen az a hozzáállása, hogy töröljük a gyári konfigot, és semmiképpen sem használjuk a quick setupot. Azért nem, mert ez sosem volt erőssége a mikroiknek, és nincs egyértelműen definiálva, hogy a quick setup pontosan milyen beállításokat végez. Azon kívül ha több kell, mint amit egy soho router tud, és ezeket a funkciókat be is állítod - majd módosítod a quick setupba lépve a beállításokat, az nagyjából boritékolhatóan szétcsesz mindent, és egy áttekinthetetlen katyvasz lesz a beállításokból.
Tehát nem (na jó nem csak) a magas ló miatt mondják, hogy ne használd a quick setupot, hanem azért mert nem jó. Olyan mintha lenne egy mercid, de mindig fixen kettesben lenne a váltó és úgy közlekednél.
Többek között én is feltettem egy kezdőknek szóló cikket az internetre, mikrotik beállításokról, magyarul, részletekbe menően, egy router kb. teljes felkonfigurálásával. Aki keresi megtalálja. De az is úgy kezdődik, hogy aki többet akar, mint amit egy sima soho router tud, és végig megy a beállításokon, az kezdje a gyári konfig törlésével, és soha ne használja a quick setupot. Amúgy a mikrotik logikájára hamar rá lehet érezni, és onnantól már nem is tűnik olyan vészesnek.
Új hozzászólás Aktív témák
- RÉSZLETRE .OPCIONÁLIS. Acer Nitro V ANV15-51-554Z SZÁMLA , GARANCIA
- RÉSZLETRE . OPCIONÁLIS. HP EliteBook 840 G11 üzleti prémium laptop számlával és garanciával
- RÉSZLETRE . OPCIONÁLIS. ThinkPad L16 Gen 1 16" WUXGA, Ultra 5, 16GB RAM, 512GB SSD SZÁMLA GARANCIA
- RÉSZLETRE .OPCIONÁLIS. Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 Ultra 5 135U , 16GB , 512GB , Win11 SZÁMLA GARANCIA
- Anker 737 powerbank - PowerCore 24K - 24000 mAh 140W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- EREDETI NINTENDO Pokemon Go Plus autocatcher dobozban eladó
- REFURBISHED - HP USB-C Dock G4 docking station (L13899-001)
- 8 GB-os Quadro RTX 4000 kártyák - garanciával
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I5 12400F / RTX 3060Ti / 32GB DDR4 / 512 M.2 SSD
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest