Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#340) Retro11 válasza as_Rock (#318) üzenetére


Retro11
senior tag

Hali As_Rock!
Nos Z740...
Elsőránézésre nem rossz pofás kis gép de amiest megnézzük az adatokat és a tapasztalatokat rájövünk nem is olyan hu de jo:DDD!
Az igazi baja ami engem nagyon is bánt a müanyag lencsék ha jol tudom..Nos nem látom a képeken bár lehet hogy Schneider optika.
Ami még hátrány az a lágy képek.És kicsit gyenge fény tele állásban f8.8 h jol tudom.
Ez nem jo bár ki lehet küszöbölni a záridő vesztére.
Ami viszont előnye a Z740-nek az a 3tömöritési fokozat.Ezen kivül viszont én nem látok más pozitivumot.Sajnos a kezdő éréke nem az igazi 38mm igaz 380mm-ig megy ami viszont elég gyér már állvány nélkül.
A makro 12cm-ről ez sem az igazi bár aki makrozni akar nem ezt a gépet veszi!
Pozitivum esetleg a jo ki alakitás (Mondjuk nekem felettéb gyanus és segitsetek eben:DD mintha az alakját a Fuji S3000-től kapta volna:F) szoval nagyon egyszerü kialakitás.
Sajnos vakucsatlakozo nincs,és a vakuja se a legjobb..Az megint előnye hogy SD kártya megy bele ami aszem a legolcsobb a CF mellett:DDD!!!
Annak örülök hogy nem zsufoltak több pixelt az érzékelőre igy ''csak'' 5mpixelt kapunk.
Sajnos az AF segédfény kicsit mellé sikerült tul erős és vakitó:DDD!!!Ennek ellenére sokszor mellé lő és életlen képet ad este főleg!
Vörösszem az nem az igaz bár én még nem hallottam a P sorozaton kivűl ami leküzdötte volna maradéktalanul ezt az akadályt!

Összegezve jo kis gép,bár öszintén én akkor inkább Fujis5600 mellett voksolnék mert ami hibákat elkövettek Kodakéknál:DDD azt megoldották és javitva kinálják Fujiéknál!
Kényelmes kis gép csak ne várjunk hu de manuális és gyors müködést a géptől

Szerintem Fuji ebben a kategoriában!
Üdv: Retro11:R

Ui:Ha valamit nem jol irtam elirtam bocsi csak gyors akartam lenni:DDD!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.