Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) domedee válasza Retro11 (#15) üzenetére


domedee
senior tag

Na szóval; az a kérdés, hogy később mennyit akarsz/tudsz még költeni a gépre.
A Fuji az bőven jó, de vannak korlátai. Én jelenleg a kistestvérét használom (S7000), az egyetemi újságnak fotózom vele. Amihez a kompaktok általánosan nem jók, az a sport (legalábbis a kisebb dolgokhoz, amik gyorsak - már egy kosármeccs is nehezebb ügy lehet néha). A rally szerintem már könnyebb. De ami nekem néha hátrány volt, azt itt a nagyobb zoomal már jórészt ki tudod küszöbölni. Nagyon is pöpec kis gép, én is gondolkoztam rajta, mikor kijött, hogy erre cserléem az S7000-et, de aztán úgy döntöttem, hogy inkább később egy dslr.

Az biztos, hogy egy dslr nagyban ki tudja tágítani a lehetőségeid. De azt jó lenne tudni, hogy a Canonra mennyi pénzt szánsz. Ahogy hirtelen megnézegettem, a 350-et egy 18-55-tel (azaz 28-75) kapod meg 200-ért. Minden más verzió jóval drágább. Ha már itt keresgélsz, nézd meg az Olympus E500-at 14-45 és 40-150 obival, ha még nem nézted. (azaz egy a crop-faktor miatt pont 28-300 tartományt fedi le, mint a Fuji). Azt ne feledd, hogy bármelyik gépet is választod, kellesz mellé egy nagy vaku is. Egy egyszerű full manuál az olyan 10-20e (ez elég a Fujihoz, úgy sem tudja kihasználni a rendszervakukat fullra), de egy rendszervaku (Oly/Canon) olyan 50-60. Hidd el megéri megvenni, fog kelleni.

Summa summárum: ha van rá keret, akkor dslr, ha nincs, akkor a Fuji is bőven jó lesz. Végül is szinte ugyanazt tudják. Csak a dslr-k kicsit jobban. ;)

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.