Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77045) Just486


Just486
senior tag

Üdv!
Eddig egy CM GX650 tápot használtam (az újabb kiadást belőle), aminek kb egy év után, terhelés alatt (meg egyre gyakrabban idle állapotban is) nagyon hangos lett a ventilátorja. Gondolom elkophatott a csapágyazása...
Olvasgattam, hogy amúgy is a nem annyira kedvelt tápok között van, úgyhogy tegnap lecseréltem egy Corsair CX500-ra, aminek az első pillanattól fogva megvolt ugyan ez a hangja, ugyan úgy főleg terhelés alatt, de visszalépve az asztalra se múlt el hosszú órákig... (Az is lehet, hogy valami refurbished terméket kaptam, de ez most nem igazán számít, a lényeg, hogy a jelek szerint ez a táp is hajlamos az indokolatlanul hangos működésre)

A kérdésem az lenne, hogyha tartósan csendes működést szeretnék elérni, inkább erősebb tápegységet kéne keresnem, vagy inkább hasonló teljesítményűt, csak jobb minőségben?

A gépemben i5 3470-es proci van, 2x4 GB RAM, 2 HDD, 1 SSD, és egy R9 280-as (2x6 tűs) videókártya. Mindennapi feladatok során max 100 wattot fogyaszt, viszonylag terhelve (GTA IV) kb 200-300 wattott.

That unconquered country we call the future.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.