Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38851) Trebron09 válasza Asbee (#38850) üzenetére


Trebron09
őstag

:(

És ha tennék fel a belsejéről képeket ide (vagy a másik mélyvíz topikba) akkor meg lehetne mondani pontosan? Vagy ennyire nem egyszerű? :F

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#38852) Lantador


Lantador
csendes tag

Sziasztok! Most tervezek gépet összerakni, de nem tudom milyen táppal tudnám biztonságosan üzemeltetni.
I5 3570-es processzor
Asus GTX 660 2Gb GDDR5
8 Giga kingston ram
1 TB Western Digital HDD
1 DVD író
1 Aerocool Stike X Ventilátor vezérlő panel
8 12 Cm-es ventilátor a házban
és ezen kívül egy Crosair Processzorhűtő (Vízhűtő) Itt a linkje: http://www.ebolt.hu/product409685_category5365-Corsair_H40_CPU_vizhuto_rendszer.html

Ehhez kellene nekem egy OLYAN táp,és itt a teljesítményre gondolok, amivel tökéletesen és megbízhatóan tudom minden egyes alkatrészét működtetni, köszönöm szépen előre is a segítséget :).

(#38853) Asbee válasza Trebron09 (#38851) üzenetére


Asbee
veterán

Képről meglehetne.

(#38852) Lantador: Max ár? Egy 400-500W-os elég a gépedhez. 8 db 12-es venti amúgy minek, főleg ha vizezed a procit? :)

[ Szerkesztve ]

(#38854) Trebron09 válasza Asbee (#38853) üzenetére


Trebron09
őstag

Találtam egy külföldi oldalt, ott azt írják el van látva OVP / OPP / SCP védelmekkel, meg van róla egy belső kép is:
[link]
[link]

Majd megnézem pontosan hogy az enyém is így néz-e ki vagy sem, de erről már lehet valamit mondani? :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#38855) Graphics válasza Trebron09 (#38854) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nézegetve ,és google-keresés alapján ez a típus jellemzően tőlünk keletre volt inkább kapható, ott meg elég sokmindent eladni. Volt jó 350-es tápja a HiPro családnak, de erről tényleg alig találni valamit.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38856) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nézegetve az új tápok, felmerült bennem a kérdés, mi a helyzet a jelenkori HiPro-kkal? / Chicony /.

Mert a régiekről tudtam, hogy rendben vannak, de manapság?

HPA-500W?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38857) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Van egy Chieftec CTG-500 tápom, nagyon szuper minden vele, csak van egy kilométer kábel, amit nem használok rajta. Ezen felbuzdulva kutattam moduláris tápegységek után és rátaláltam a Sharkoon WPM500-ra, aminek egész barátságos az ára. [link] [link] [link]
Az lenne a kérdésem, hogy minőségileg és zajilag visszaesés lenne számomra a Chieftec után, vagy nyugodt szívvel beszerelhetném a gépembe?

Köszönöm a válaszokat! :R

ps: visszaolvastam, látom hogy most az FSP Raider 550 ajánlják nagyon, jó áron is van, de nekem most a modularitás lenne az első szempont

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#38858) karesz501 válasza bugizozi (#38857) üzenetére


karesz501
senior tag

dettó, ez engem is nagyon érdekelne! illetve az is, hogy egy moduláris táphoz lehet-e külön kábeleket venni, amik pl. hosszabbak?

szerk.: CTG-500 -am van nekem is és lehet, hogy váltanék egy modulárisra, ha van valós alternatíva emberi áron

[ Szerkesztve ]

Life is no picnic!

(#38859) pcsabat válasza bugizozi (#38857) üzenetére


pcsabat
őstag

Szerintem a CTG halkabb és jobb minőségű is, bár nem számottevően, a Sharkoon WPM is ajánlott táp, így nyugodtan válthatsz rá.

(#38860) Graphics válasza karesz501 (#38858) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A moduláris csatlakozók majdnem gyártónként / beszállítónként eltérnek, így max ha az adott terméket készítő csinál hozzá ilyen kábeleket akkor.

A Sharkoon-nak 135mm-es a ventije, lehet picit halkabb, de ez a venti gyártójától függ nagyban, illetve, hogy milyen ventivezérlést alkalmaztak a CWT mérnökei.

Habár mivel nincs minősítve ez a táp / kb 80%-os a hatásfok / lehet hogy idle állapotban több W-ot eszik, mint egy CTG.

Itt a 600-as zajadatait lehet megtalálni, nos a CTG-t elég mellétenni

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38861) bugizozi válasza Graphics (#38860) üzenetére


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

Hát ez alapján a Sharkoon hangosabbnak tűnik, mint a Chieftec, Sharkoon-nak terhelésnél ~40 dbA-t írnak, míg a Chieftec-nek max 24....és ez tényleg így is van, jatek alatt sem hallani a táp hangját, illetve amikor a HDD felpörög az jóval hangosabb...meghallgatnám élőben ezt a Sharkoon-t, mert ez a teszt elbizonytalanított, más infot meg nem találtam róla :(

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#38862) Tomace91


Tomace91
senior tag

Hali!
Megérkezett a gépem. i7-3370K, Palit GTX670 referencia hűtős, Corsair Vengeance LP 8 GB RAM @ 1600 MHz, ASRock z77 Extreme4, Fractal Design Arc Midi ház, XFX 550W Pro Series táp. A kérdés az lenne, hogy a táp elbírná, ha tuningolom a videókártyát? Ha később a procit is szeretném akkor a 2-t együtt nem bírja már el? Procit max 4.5 GHz-ig húznám, és azt is csak később, most még semmi értelme. De videókártyát azt azt szeretném picit tuningolni.

(#38863) übiii válasza Tomace91 (#38862) üzenetére


übiii
tag

Szia!

Bőven elég lesz, fesz. emelések után is marad benne tartalék.

(#38864) Graphics válasza Tomace91 (#38862) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

i7-3570K akarna az lenni nem?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38865) Tomace91 válasza Graphics (#38864) üzenetére


Tomace91
senior tag

i7-3770K akart lenni! :)

(#38866) Potzee


Potzee
addikt

Nem szeretném, ha politikai jellege lenne a fórumnak...de szerintetek EZ mi a szar... :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38867) pcsabat válasza Potzee (#38866) üzenetére


pcsabat
őstag

gondolom nem túl MEGBÍZHATÓ! ;]

(#38868) Potzee válasza pcsabat (#38867) üzenetére


Potzee
addikt

...elég komoly károkat tud okozni... :P

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38869) Graphics válasza Potzee (#38868) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az mindent visz... és bukik az egész rendszer vele :DDD
Szerintem inkább CTG-500 :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38870) pcsabat válasza Graphics (#38869) üzenetére


pcsabat
őstag

Potzee, Duliee :DD :C - kikapunk a végén.

[ Szerkesztve ]

(#38871) Graphics válasza pcsabat (#38870) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Victor után erre mit mondtok?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38872) pcsabat válasza Graphics (#38871) üzenetére


pcsabat
őstag

nem jók az újak. Többször és több helyen olvastam, hogy megadták magukat igen hamar, volt olyan felhasználó akinek a vadi új tápja elszállt már a gép első bekapcsolásánál még nagyobb terhelés nélkül is. Én biztosan nem vennék a mostani a hipro-kból.

Nekem egyébként is gyanús, ha egy 500-600W-os táp 7-9k között kapható.

[ Szerkesztve ]

(#38873) Graphics válasza pcsabat (#38872) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Olyan mint a nem sokkal fentebb található kúúllerMester 600 :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38874) Potzee


Potzee
addikt

Találtam egy régebbi, érdekes cikket itt a PH-n.
Most is érdemes elolvasni!
Mire elég 400 watt?

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38875) pcsabat válasza Graphics (#38873) üzenetére


pcsabat
őstag

vicces, de régen volt cichony belsős CM tápom ami jó volt, bár ez már régen volt, folyamatosan túlterhelve használtam - kb. 4 évig - (1 db 228W-os ága volt a nálam töltött utolsó éveiben kapott c2d-t tuningal egy 8800GTX-el megtámogatva) és azon kívül, hogy kb. 2 havonta egyszer lekapcsolt semmi gondom nem volt vele, miután eladtam is ment még 1-2 évig, azaz nem volt rossz cucc :)

(#38876) Graphics válasza Potzee (#38874) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, ez egy jó cikk :), sokat lehet belőle okulni, főképp, hogy azóta méginkább csökkentek a Wattok és a TDP-k, viszont a grafika és a teljesítmény is erősödött. köszönhetően a kisebb csíkszélességnek is valamelyest

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38877) czakof1946 válasza Potzee (#38798) üzenetére


czakof1946
tag

Mivel én nem értek ezekhez a dolgokhoz, nagyon köszönöm, hogy elmagyaráztad!!
Tehát akkor ez lenne a kompromisszumos javaslatod:http://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/be-quiet-dark-power-pro-10-850w/455
És ha a Intel Core i7-3930K 3.2GHz LGA2011 processzor tuningolására kerülne a sor, azt is bírja?
Át kell gondolnom, mert ez valóban nem kevés pénz.

(#38878) Asbee válasza czakof1946 (#38877) üzenetére


Asbee
veterán

Fölösleges 850W-os tápra költeni a pénzedet, ha egy gpu-s rendszernél maradsz. Ha csak nem akarsz extrém proci tuningot egy 600-as bőven elég lesz. 80+ Platinum mindenképpen kell? Azon tudsz spórolni kicsit ha a gold is elég.

[ Szerkesztve ]

(#38879) bluyoo válasza czakof1946 (#38877) üzenetére


bluyoo
nagyúr

70K-s táp 1év garival .. az is szép. :DDD
(#38880) Duliee
Utálom az ilyen regisztrációs bar.mságokat. Adjon és vállaljon rá 5évet és szia. :) A gyártói meg elvileg 5év ..... Az ájpon 3évet vállal.
(#38881) xtevo
Igen a gyártói .... de pl. ha garanciafutárral rendelem azért megnyugtatóbb ha a bolt is annyit vállal mint a gyártó maga és nem nekem kell regisztrálnom és intéznem az esetleges garanciát.....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#38880) Graphics válasza bluyoo (#38879) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Sejtésem szerint az üzlet vállal rá ennyit, a többi gyártói ,amit esetleg regisztrációhoz kötött :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38881) xtevo válasza bluyoo (#38879) üzenetére


xtevo
őstag

60 hónap gari van rá, disztrinél is annyi van, szerintem szimplán rosszul szerepel merlinnél.

[ Szerkesztve ]

(#38882) Potzee válasza czakof1946 (#38877) üzenetére


Potzee
addikt

A Be Quiet! Dark Power Pro 10 850W nálam a "highend" kategóriában van... :K

A kompromisszumos javaslataim:
Seasonic G-650 80Plus Gold (87+) - 650 W
Seasonic M12II-650 80Plus Bronze
XFX 750W Pro (P1-750S-NLB9)

A fentebb és korábban említett tápok mindegyike megbízható, jó minőségű cucc, a tuningot is bírják.
(XFX-ek (a Seasonic elektronikával) ár/értékben jelenleg a legjobbak a piacon.)

[ Szerkesztve ]

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38883) Graphics válasza Potzee (#38882) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

XFX-et akarok most már én is, annyiszor írtuk :D

Majd utánajárok milyen ventivel szerelték

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38884) pcsabat válasza Graphics (#38883) üzenetére


pcsabat
őstag

nagyon masszív darabok, nekem is egy 650W-os van. Nem tudok róla rosszat mondani. Volt aki rám írt, hogy az 550-esében zörög a venti, de sztem az egyedi eset lehet, mert nagyon panaszokat nem hallottam eddig róluk.

(#38885) Potzee válasza Graphics (#38883) üzenetére


Potzee
addikt

A haverom gépében már ott izzik egy 450-es... :)
Anyám gépében lassan megadja magát a Gigabyte SuperB 460...egy ilyenre cserélném...vagy max. egy Seasonic G 360-ra...Mutti nem egy nagy gamer...

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38886) pcsabat válasza Potzee (#38885) üzenetére


pcsabat
őstag

szerintem még a 450-es is elég egy átlagos, normál tuningos gamer gépbe is, bőven. Szülők netezős gépébe egyenesen luxus :D

Nagyon kíváncsi leszek az XFX-re a későbbiekben, amennyiben fognak még kiadni tápokat. Maradnak a minőségi elektronikánál (mondjuk Seasonic) és a korrekt árazásnál, vagy esetleg elmennek ők is abba az irányba, hogy az elején villantanak aztán szépen mennek lefelé a lejtőn...

[ Szerkesztve ]

(#38887) Graphics válasza Potzee (#38885) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jöhetne valami jóféle halk 250/300-as táp. BQT, FSP, Seasonic, Sirtec,Delta akár.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38888) Potzee válasza Graphics (#38887) üzenetére


Potzee
addikt

Na, ez az!!! :C Egy 300W-os Be Quiet! 135 mm-es Silent Wings ventivel és Seasonic elektronikával, 80Plus Gold v. Platinum...és 15k :D

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38889) Graphics válasza Potzee (#38888) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A tökéletes táp, es senki nem csinalta meg. Szegyen es gyalazat. Esetleg ne rendeljunk OEM-be a SS-től :D? Vargane utan szabadon :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38890) Potzee válasza Graphics (#38889) üzenetére


Potzee
addikt

...Nem esélytelen a dolog...Vargáné még praktizál...[link]
és az "alvállalkozók" is jnc

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38891) Tomace91 válasza Graphics (#38883) üzenetére


Tomace91
senior tag

Nekem XFX 550W Pro Series van. Ha van valami kérdésed vele kapcsolatban, megleshetem.

[ Szerkesztve ]

(#38892) ledan válasza ledan (#38844) üzenetére


ledan
csendes tag

Tegnap nem kaptam rá választ, mert másfele ment a téma, de hátha ma tud valaki ajánlani egy jó tápot az előző hsz-emben olvasható konfighoz. :) Lehetőleg 10e Ft körül és megbízható, ne túl hangos legyen. Előre is kösz a segítséget!

(#38893) pcsabat válasza ledan (#38892) üzenetére


pcsabat
őstag

FSP 400 APN vagy Chieftec CTG 400. Ha alsó tápos házba lesz a táp akkor kicsivel többet kell rászánnod az említett tápok rövid kábelei miatt, ugyanis alsó táposhoz javallott egy Chieftec CTG 500.

(#38894) ledan válasza pcsabat (#38893) üzenetére


ledan
csendes tag

Felső tápos Codegen ház, úgyhogy szerencsére a kábelhossz nem igazán számít. Ez az FSP Hexa 400 egész jónak tűnik a hardveraprón: [link] Szerintetek?

(#38895) pcsabat válasza ledan (#38894) üzenetére


pcsabat
őstag

A HEXA nem rossz táp, csak elég borzasztó ventiket raknak beléjük (alapból is hangos szerintem, ezen felül meg még szokásuk is elég hamar beadni az unalmast és borzasztó hangot kiadni)

(#38896) jozsef973


jozsef973
csendes tag

Sziasztok.

Szerintetek ár/érték, illetve minőség szempontjából, melyik tápot válasszam? FSP_Raider_550W ATX
Enermax NAXN_450W_ENP450AGT

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Óvakodj a türelmes ember haragjától...

(#38897) pcsabat válasza jozsef973 (#38896) üzenetére


pcsabat
őstag

Az FSP-t válaszd. Modernebb felépítés, jobb belső, egyben hagyott 12V-os ág.

(#38898) Potzee válasza jozsef973 (#38896) üzenetére


Potzee
addikt

+1 FSP_Raider_550W ATX-re

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#38899) ledan válasza pcsabat (#38895) üzenetére


ledan
csendes tag

Valószínű a Chieftec lesz, mert eladó FSP 400 APN-t nem igazán találok. Köszönöm a segítséget! :)

(#38900) jozsef973


jozsef973
csendes tag

Köszönöm a segitséget.

Óvakodj a türelmes ember haragjától...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.