Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120901) schawo válasza Cs1csó (#120897) üzenetére


schawo
titán

Ne haragudj, de ritka nagy zöldség, amit mondasz. :)

Olyan nincs, hogy "szoftveres mérés". Ez egy olyan baromság, ami évtizedek óta beivódott a közösségi tudatba, de attól még hülyeség. Felejtsük már el örökre. Az összes mérés hardveres, csak a hardver méréseit egy szoftver olvassa ki, és jeleníti meg a számítógép képernyőjén. Épp úgy, ahogy egy szoftver olvassa ki a fizikai fogyasztásmérő hardveres méréseit, és utána jeleníti meg a fogyasztásmérő kijelzőjén. Tök mindegy, hogy a szoftver egy mikrokontrolleren fut, vagy a számítógép processzorán. Ha készítettél már elektronikai eszközöket, vagy legalább ismered a működésüket, akkor ez teljesen nyilvánvaló kéne, hogy legyen.

A hardver pontossága persze más kérdés. Az RMi mérései rendkívül pontosak, milliós labortáppal ellenőrizve is 0,5%-on belüli pontossággal mér AC és DC oldalon is 5W és 1000W közötti tartományban. Szóval kérlek, ne. Van egyébként fizikai fogyasztásmérőm is, a gépem régóta abba van dugva, de az RMi-vel ellenőrizve az sokkal-sokkal szarabb. 100W alatt 10%-ot is téved, afölött is csak 2-3%-ig megbízható.

Szóval maradjunk annyiban, hogy amit linkeltem, az pontosan annyi, amennyi.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#120902) Ribi válasza Cs1csó (#120900) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez a tápban lévő mérő adatait írja ki. Alap tápokban nincs semmi ilyen. Ez nagyon messze van a szimpla software-től ami az alaplap fene tudja milyen adatai alapján köp ki valamit.
Szerintem bőven van abban annyi mérő egység mint egy 4k-s mérő cuccban. Kicsit sem bíznék meg jobban a konnektorba dughatósban, mint egy mérős tápban.

(#120903) schawo válasza Ribi (#120902) üzenetére


schawo
titán

Az alaplapokba és a cpu-ba is van egy csomó mérőeszköz (ic) beépítve, azok értékeit jeleníti meg a (mondjuk) HWi. Ott sem a mérőkkel van gond, azok is elfogadhatóan pontosak, a probléma inkább, hogy nem tudjuk, hogy valójában mit mér, hol helyezkedik a mérő a tápvonalon, vagy pedig nem tudjuk értelmezni a kapott értéket (mást látunk bele, mint amit meg akar jeleníteni). Ezek viszont mind user errorok, nem a mérő hibái.

Például a cpu alaplapi mérőből kiolvasott fogyasztási értéke és a konnektori mérés között nagyon gyenge a korreláció, és ez így helyes. De attól még a mérő elég pontos értéket mér. Az nem a mérő hibája, hogy nem számolunk, a lap, a memóriák, a vga, és a perifériák, fogyasztásával, valamit a vrm-ek és a táp veszteségével. Ha ezeket összeadjuk általában kiderül, hogy a fali mérő többet téveszt, mint az úgynevezett szoftveres mérések.

Ezen ne is csodálkozzunk, hiszen abba a párezer forintba bele kell férnie egy a mérő-ic-nek, mikrokontroller cpunak, memóriának, flash memóriának, amin a szoftver van, a kijelzőnek, a készülék házának, az egyedileg programozott szoftver fejlesztési költségének, a csomagolásnak, és az egész értékesítési láncnak. Mindez tényleg párezer forintból.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#120904) Cs1csó válasza Ribi (#120902) üzenetére


Cs1csó
félisten

Így már értem! :R

(#120905) jeni


jeni
félisten

Kíváncsi lennék arra,hogy a fél moduláris tápegység mivel vagy mitől lenne kisebb rangú egy FULL moduláris táphoz mérten?
Ha fél modulárison az ATX 20+4 pin és a CPU 4+4 pin kábelt amúgy is kötelező rácsatlakoztatni az alaplaphoz ebben az esetben még előnyösebb a Full modu táphoz képest!
Hiszen kevesebb csatlakozási pont,kevesebb hiba lehetőség.

(#120906) schawo válasza jeni (#120905) üzenetére


schawo
titán

Azért, mert könnyebb szerelni. A tápot a legvégén behelyezve kényelmesebben elfér az ember a házban. Először kábelez, és csak a legvégén kell rádugni a tápra. Amúgyis ez a moduláris táp egyik fő előnye.

Ha meg tápot cserélsz, akkor a kábelek maradhatnak a helyükön. Kivéve, ha úgy jársz, mint én a héten, és a csere viszi a perifériákat...

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#120907) KTony


KTony
tag

Sziasztok a keresztfiam gép lesz fejlesztve Biztos ami biztos megkérdezem egy Fsp Hexa 400 as tápegység van benne a processzor I5 4440 egy SSD egy Winchester és egy rx570 es videókártya kerül bele el fogja ezt bírni a tápegység? Megnéztem a kalkulátorban ami az összefoglalóban van és nagyon határesetnek tűnt.

(#120908) Ribi válasza schawo (#120903) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez így jó lenne, de az értéket ugye nem mi, hanem egy SW értelmezi és fura, hogy baromi sokszor kő hülyeséget mutatnak. Nálam a proci fogyasztásra 40-50W között ír bármit is csinálok. És igen sok esetben olvasok ilyet. Nyilván van amikor hibás, csak valahogy azt látom túl sokszor hibás az a mérő. És fura lenne ha minden ilyen esetben a user csinálna valamit rosszul.

(#120909) schawo válasza Ribi (#120908) üzenetére


schawo
titán

Vannak rossz alaplapok, amiknél a szoftver nem jó I2C vonalat olvas ki, és mögötte nem energiaszenzor, hanem valami tök más van, és összekeveri őket. De ez hamar kiderül :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#120910) Johnny


Johnny
senior tag

Corsair VS 650 táp, új. Megjön, beszerel, indít. Rá pár percre iszonyú venti zörgés, jön a szag. Megy vissza az Emag-hoz.

(#120911) _Atesz válasza Johnny (#120910) üzenetére


_Atesz
addikt

Gyüttél' volna fel választás előtt ide.. :))

(#120912) MMIX válasza MMIX (#119640) üzenetére


MMIX
addikt

Corsair AX 850W és 1000W 80+Titanium a Corsair oldalán is.

Seasonic, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#120913) kentucky


kentucky
őstag

Sziasztok! Egy ultra low budget gaming gépet rakok össze, és azt szeretném kérdezni, hogy egy Corsair VX450 elég lenne egy i5 660 GTX 660 ti pároshoz? (Esetleg gtx 760 menne még bele). Előre is köszi.

(#120914) Necronom


Necronom
senior tag

Sziasztok,

Van egy ilyen lapocskam
Nem ertem, hogy miert nem tudom beledugni a normal 24 tus tapcsatit
Esetleg valami mas kellene neki? Vagy csak nem vagyok eleg eros? :)

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#120915) varmi2 válasza Necronom (#120914) üzenetére


varmi2
nagyúr

Pedig az kell neki.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#120916) prabhu válasza kentucky (#120913) üzenetére


prabhu
senior tag

Elégnek elég, csak az a táp nem mai darab.

(#120917) Necronom válasza varmi2 (#120915) üzenetére


Necronom
senior tag

hat akkor megis gyengusz vagyok...de akkor sem megy bele
nincsenek elhajlott tuk sem, mar a 3. tapot probalom beleutogetni, de akkor sem akarja

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#120918) szabo_b7 válasza syberia (#120865) üzenetére


szabo_b7
tag

Köszönöm!

(#120919) Tetsuo válasza Necronom (#120917) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Itt "user error" lesz, persze nehogy részletesebben elmagyarázd, mit csinálsz, hátha kiderül a hiba. :D

(#120920) Ribi válasza Necronom (#120917) üzenetére


Ribi
nagyúr

Meddig megy bele?
Az első pár mm belemegy és amikor fém érintkezne fémmel akkor akad meg, vagy már a műanyagok sem mennek egymásba?

(#120921) Necronom válasza Tetsuo (#120919) üzenetére


Necronom
senior tag

hat ezen nagyon nincs mit reszletezni, nyito kerdesben leirtam
van egy lapom, van egy 24 tus tapom es nem birom beledugni a lapba....
megneztem, hatha van elhajlott tu a lap tapcsatijan, de az sem nincs...
senki sem tud idejonni es helyettem probalkozni, szoval sztem targytalan, de azert koszonom szepen a segito szandekot

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#120922) Necronom válasza Ribi (#120920) üzenetére


Necronom
senior tag

a muanyagok osszemennek (kocka kocka felkor okes :D )
aztan stop van

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#120923) Ribi válasza Necronom (#120922) üzenetére


Ribi
nagyúr

Próbáld meg a 24 pines drót szélét kicsit széthúzni. Esetenként mivel a szélső drótok be vannak húzva, emiatt a szélső pin sorok néha nagyon kifele kacsintanak. Ha próbálod kicsit kintebb húzni a kábelt akkor kicsit kiegyenesednek. Persze csak finoman. És folyamatosan mozgasd a drótokat. Próbáld először az egyik felét kicsit lentebb dugni, hogy féloldalasan rámegy-e egyáltalán.

(#120924) Necronom válasza Ribi (#120923) üzenetére


Necronom
senior tag

koszonom szepen!
de eletem soran annyi masinat raktam mar ossze hogy az csak na, korosodo vagyok az teny
de mar ezeket probaltam, ugy akad meg hogy keptelen vagyok a kabelek mozgatassal vagy akar erovel is beljebb kenyszeriteni barmelyik oldalat
vasaroltam egy tapot az asztali gepemhez egyebkent es eloszor azt probaltam meg a kis lapba dugni....nem ment
aztan kicseretem az uj tapot az asztali pc-n, ami gond nelkul ment, majd a csere tapot probaltam a kis lapba, a bibi ugyanaz, majd megprobaltam egy regebbi tappal is, ami szinten 24 tus, de leveheto az uccso 4 pin
meg az a 4 pin sem akar belemenni :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#120925) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy már a harmadik konfigurációmat szolgálja a tápegységem:

Chieftc GPS400A AA-101A

I7-8700
16GB
1060 6GB
970 Evo SSD

500W körüli modulárisból milyen az ajánlott (alaplap+1x6p vgan kívül nem nagyon kell más) nem aranyárban lévő, de megbízható?

Bár a mostani is szuperál, gondolom így kb 6-év működés után jó lenne, ha nem küldené el egyszercsak az egész gépet.

Köszi!

(#120926) Cs1csó válasza llacee (#120925) üzenetére


Cs1csó
félisten

- be quiet! Pure Power 10 CM 500W Silver
- Seasonic FOCUS 450W Gold

Ennek a konfignak a fogyasztása megáll 300W alatt.

[ Szerkesztve ]

(#120927) llacee válasza Cs1csó (#120926) üzenetére


llacee
őstag

Koszonom szepen.Szerinted is indokolt a jelenlegi csereje?

(#120928) syberia válasza llacee (#120927) üzenetére


syberia
veterán

Kőkorszaki belső és gyenge hatásfok jellemzi, mindenképpen cseréld le az ajánlott típusok valamelyikére, amiket a kolléga írt nagyon megbízható tápok.

be quiet! Pure Power 11 400W Gold szintén elég lehet a gépednek.

be quiet! Pure Power 11 CM 500W Gold (BN297) ez már moduláris :B

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#120929) Necronom


Necronom
senior tag

Mindenkinek koszonom a helpeket :R , megoldodott
Elmentem egy kozeli szamtech boltba es probalgattuk, majd egy kulso tapos haziko csatija siman kattant az alaplapba...

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#120930) Castell


Castell
aktív tag

Üdv mki,

Megjött az új tápom: Chieftec iARENA GPC-450S 450W

Korábban írták a fórumon, h Sirtec beles a GPC széria. OEM, azaz csak a táp, se doboz, se kábel. Nincsenek harisnyázott kábelek sem. Egy alap vga-s konfigot simán elhajt. Ventije extra halk, kidolgozása jó, akinek minőség kell, annak ajánlom / szerintem jó választás belépő szinten 10 ezer Ft alatt.

[ Szerkesztve ]

(#120931) partyphoto válasza Castell (#120930) üzenetére


partyphoto
tag

Sziasztok!
i7-8700
SAPPHIRE PULSE RX Vega56 8GB HBM2

kérnék ajánlást top minőségű, legcsendesebb tápra :B

Köszönöm! :R :R

Scythe Fan, Noctua Fan

(#120932) jeni válasza partyphoto (#120931) üzenetére


jeni
félisten

BITFENIX Formula 550W de ha nagyon kell tartalék akkor a BITFENIX Formula 650W

(#120933) sutibci


sutibci
újonc

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● 15-20 ezer forintot.

2.: Milyen gépre kötnéd(az adatlapodra is hivatkozhatsz)?
● ASROCK B450M-Pro4
●Ryzen 5 2600
●RX Vega 64 ROG Strix OC
●G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT F4-3000C16D-16GISB
●SAMSUNG 500GB 970 EVO M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V7E500BW
●NZXT Source 340

Legyen moduláris.

Üdv, Tibi

(#120934) schawo válasza partyphoto (#120931) üzenetére


schawo
titán

Vegához 650, de inkább minimum (!) 750W-os tápot vegyél, ha némi tuningon is gondolkozol. 550W-osokat könnyen megborítja. Nekem le kellett cserélnem a Seasonic Focus Plus 550 Platinumot, mert állandóan beütött az OCP.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#120935) schawo válasza sutibci (#120933) üzenetére


schawo
titán

15-20 ezer forintot.
Ezt gondold át még egyszer, ha Vega 64-hez keresel tápot. Szorozd legalább kettővel, de mehet följebb is nyugodtan.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#120936) Xero válasza schawo (#120935) üzenetére


Xero
nagyúr

Vagy le kell cserélni Radeon 7-re. ;]

(#120937) schawo válasza Xero (#120936) üzenetére


schawo
titán

Aztán ahhoz lehet majd venni kilowattost :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#120938) Xero válasza schawo (#120937) üzenetére


Xero
nagyúr

Who knows. 7nm, kevesebb motyó, magasabb órajelen. Bár elvileg ugyan úgy 295W tdp körül mozog. Én azért hiszek bennük. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#120939) Grave_444 válasza schawo (#120934) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nehezen akarom elhinni hogy kevés lett volna az 550W.

(#120940) schawo válasza Grave_444 (#120939) üzenetére


schawo
titán

Ez sajnos nem hit kérdése. A Vega 56 képes 600W fölötti tüskékre már alapon is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#120941) Grave_444 válasza schawo (#120940) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Szerintem annyit nem tud sehogy felvenni 2x8pin + PCIE-en sem.

(#120942) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Megjött a BeQuiet PP 11 CM 400
Megváltás az öregcsávó után. Alapon teljesen hallhatatlan, miközben a ház (Zalman i3) ott van fülmagasságban mellettem az asztalon. Cserébe kiderült, milyen hangosan kattog a HDD :(((

(#120933) sutibci@ 15-20k-ból nem kapsz modulárisat. Madzagosat sem, olyat, ami ajánlható is és elhúzza a talicskát. Mondjuk 30-tól felfele...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#120943) syberia válasza schawo (#120901) üzenetére


syberia
veterán

"Az RMi mérései rendkívül pontosak, milliós labortáppal ellenőrizve is 0,5%-on belüli pontossággal mér AC és DC oldalon is 5W és 1000W közötti tartományban. "

Erről nem találtam semmit, de mielőtt ilyen magabiztosan lehordasz egy topiklakót, tisztázzuk ki beszélt zöldséget:

Corsair states that the power input accuracy measurement at loads below 1 A is out of range (meaning not accurate at all), at 1 A to 3 A, A is 5% and for >3 A, A is 3%. Also, the DC power output of the PSU is measured to this accuracy: <100 W = undefined, 100 W to 300 W = +/- 10% and for >300 W = +/- 5%.
Corsair Link Software Overview

Tehát a számítógép fogyasztásáról 100 W alatt nem ad pontos értéket, 100-300 W tartományban +/- 10%, 300 W fölött +/- 5% a valós fogyasztás eltalálásának az esélye.

Ehhez képest egy olcsó konnektoros digitális fogyasztásmérő 3% , egy minőségibb pedig 0.2-2% pontosságot tud felmutatni az egész mérési tartományban Tehát az utóbbi a nyerő, ha a PC összfogyasztásáról szeretnénk képet kapni.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#120944) schawo válasza syberia (#120943) üzenetére


schawo
titán

Majd linkelek, ha otthon leszek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#120945) jeni válasza sutibci (#120933) üzenetére


jeni
félisten

Keress az aprón használtan minőségi tápokat garanciával igy lehet,hogy beférhet a keretbe vagyis 20-ből kihozod a dolgot.

(#120946) jeni válasza syberia (#120943) üzenetére


jeni
félisten

A hálózati fogyasztásmérő jól néz ki,de a képek alapján csak az angol dugóshoz való.

[ Szerkesztve ]

(#120947) Ribi válasza jeni (#120946) üzenetére


Ribi
nagyúr

Még szerencse, hogy feltalálták az adaptert :U

(#120948) Cs1csó válasza jeni (#120946) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tessék ungarische oldalról: [link]

(#120949) syberia válasza jeni (#120946) üzenetére


syberia
veterán

Voltcraft Energy Logger 4000 kapható, de ennél jóval olcsóbban is akad egyszerűbb fogyasztásmérő. Logout teszt. +/- 1% a pontossága 5W fölött. A mérőre rákötött tápegység hatásfoki görbéjének ismeretében egy rövid számolással megadható-viszonylag pontosan- a DC oldali áramfelvétel, vagyis amit lead a tápunk a számítógépnek. :)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#120950) jeni válasza Cs1csó (#120948) üzenetére


jeni
félisten

Lusta voltam a magyar oldalon keresni

Ribi

Tudom,hogy van adapter több fajtában és nekem is van a fiókomban de sosem tennék plusz eszközt emiatt kettő közé, meg aztán ormótlan is lenne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.