Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#114951) MSI.Navi válasza Graphics (#114939) üzenetére


MSI.Navi
tag

Köszi, elég olcsón láttam (30k) annyit adnék érte.

(#114952) chopin42 válasza robroy7919 (#114948) üzenetére


chopin42
őstag

Csak ne a kanderről rendeld...
[link]
Ráadásul az Enter 65 által mondott 25k régi ár, már 30 a seasonic, de annyiért is simán vihető.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#114953) Graphics válasza MSI.Navi (#114951) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Inkább valami megbízhatót nézz.

Nem minden a hatásfok hajszolasa.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#114954) MSI.Navi válasza Graphics (#114953) üzenetére


MSI.Navi
tag

Akkor egy ilyen lesz:Seasonic Focus+, 80+ Gold, 550W

(#114955) cskamacska válasza chopin42 (#114952) üzenetére


cskamacska
addikt

Mi lett a Bitfenix Formulákkal? Van az vagy 2 hete is hogy egyáltalán több helyen elérhetőek lettek, és most 3 napja hirtelen mindenhol elérhetetlen lett mindegyik.

Miközben a drágább Whisper M sorozat meg mindenhol kapható. Hogy van ez, esetleg nem tudja valaki valami nagykeres ismerőstől? :F

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#114956) chopin42 válasza cskamacska (#114955) üzenetére


chopin42
őstag

Gondolom megvették mindet, várni kell az új szállítmányokra.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#114957) robroy7919 válasza chopin42 (#114952) üzenetére


robroy7919
tag

A kander problémás , vagy miért??

[ Szerkesztve ]

(#114958) juhasz22


juhasz22
aktív tag

Láttam én is, szerencsémre sikerült meg szereznem egyet nagyon jó táp és semmi hangja nincs :K

 iPhone SE (2020) --- Nintendo Switch™ OLED --- Sony PlayStation™ 4 Slim 500GB --- 55" LG C1 OLED

(#114959) .:SzvData:.


.:SzvData:.
tag

Hellóka!

Egy régi pc felélesztése során sajnálatos , a tápot érintő, problémába futottam bele.
Az alább taglalt vas"hoz lennék kénytelen a legköltséghatékonyabb új tápot venni és ebben kérem a segítségeteket.

"1.: Mennyit szánnál rá?"
● 5-8000Ft alatt kéne megoldani.
"2.: Milyen gépre kötnéd?"
● E8400 cpu
● Asus P5G41T-M LX
● 2*4GB DDR3@1333 samsung
● HD7770 semmi OC
● 120Gb SSD@SATA
● 500Gb HDD@SATA
● DVD-RW@SATA
● Házikó valami nBase
● Extra igény nem lép fel. Olcsó de megbízható darab kellene a tapasztalatok alapján. Gyereknek pár órás játékra és egyéb internetes ténykedésre kell naponta középtávra... :)

A segítségeteket előre is köszönöm! ;)
Üdv, szudata!

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#114960) Graphics válasza .:SzvData:. (#114959) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha mindenképp új kell, akkor a legolcsóbb megoldások ezek.

Chieftec ECO 400, habár egyre kevesebb helyen elérhető.
Chieftec iARENA 400W GPC-400S/ Ez a verzió jó.
FSP 350W FSP350-60APN
FSP 350W FSP350-60GHN

Kb ezek vannak.

Sajnos ennél olcsóbban új tápból nem jön ki a dolog.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#114961) =HG= válasza .:SzvData:. (#114959) üzenetére


=HG=
addikt

Bár ez ebben a topikban soha nem lesz ' ajánlott' kategória, de én rá merném bízni azt a konfigot..és 3 év gari.....[link]

(#114962) Graphics válasza =HG= (#114961) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az ezzel a gond, hogy totál alsó kategória, nincs infó a belsőről se, és a valós teljesítményhez képest is gyenge ágakkal rendelkezik.

Ilyet tényleg ne ajánlj. Mert nem bízni kell a tápban ,hanem tudni, hogy mi van benne.

Ez a táp még az egyik legnagyobb tápos adatbázisban sincs benne... Ez pedig nem túl biztató előjel.
A drágábbak még oké, hogy CWT-k, de a DE430-as belső képei sajnos nem járták be a világhálót, így nem minőséginek nevezhető

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#114963) =HG= válasza Graphics (#114962) üzenetére


=HG=
addikt

Az a gond, hogy a keret adott....A márka ismert (ha nem is a tápjairól) Nem egy erőgép lesz rákötve...A három év gari szinte a teljes életét lefedi annak a konfignak... Ez nem Vargáné kategória, annyira ne parázzunk már tőle! Nyilván több pénzért én sem ezt venném...

(#114964) Graphics válasza =HG= (#114963) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ismert márka alatt szoktak szart is eladni.

Márpedig hiába ismert ez a márka, ha hulladék , utolsó kínai belsővel szerelt tápot árulnak... Akkor inkább nézzen használt, garis tápokat, de ne ezt.

Csak jelzem, DE430 - és a valóság - Ez egy 300W-os hulladék táp...
Két darab 12A-es ága van, ami iszonyatosan kevéske. És ha tényleg gagyi, akkor ezt se fogja tudni :(
Ja és a legtöbb helyen passzív PFC-snek írják... 2018-ban?

Ez inkább pont a legalja kategória... Akyga és társai

Biztos keveset fogyaszt a gép, de akkor inkább egy FSP350-APN

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#114965) =HG= válasza Graphics (#114964) üzenetére


=HG=
addikt

Te elolvastad amit írtam? És azt is, hogy 5-8 e a keret?

[ Szerkesztve ]

(#114966) XuChi válasza =HG= (#114961) üzenetére


XuChi
addikt

Ezzel maximum a WC ajtót támasztanám ki....... Egy gépet tuti nem bíznék rá!

(#114967) Graphics válasza =HG= (#114965) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elolvastam igen, de ezzel tényleg ajtót lehet csak támasztani...

Kamu adatok, gagyi belső... Kár azért ilyet venni, hogy tönkrevágja a konfigot.. :(

Az ismert márkanév ne vezessen félre!

Ő fog mérlegelni, de azért mert a keret annyi, még sz.rt ne adjunk már a user kezébe...
Egyértelműen tisztázni kell, hogy ezért az összegért nem fog rendes tápot kapni, ahogy én azt meg is tettem.

"Sajnos ennél olcsóbban új tápból nem jön ki a dolog."

Használt ,de garis tápok világában lehet válogatni hardveraprón, sokkal inkább vennék ott egy FSP Hexa-t, vagy egy Chieftec CTG-t, garanciával

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#114968) korren válasza =HG= (#114965) üzenetére


korren
aktív tag

Személy szerint már vagy 3 db 450W-os Chifetec (GPS-450AA, iArena 450) tápot vásároltam, innen az apróról. 5.000 Ft körüli összegért biztos találsz. Mind hibátlanul üzemel a mai napig régi gépekben, gari ide vagy oda.

Szerintem bátran belevághatsz egy hasonlóba.

[ Szerkesztve ]

-I like the misery. -I like this world!

(#114969) syberia válasza .:SzvData:. (#114959) üzenetére


syberia
veterán

+1k a keretedhez és rendes garanciával vehetsz minőségi tápot.

https://howbad.info/

(#114970) general


general
addikt

hello!

FSP Hydro 500w vagy FSP Raider S 550w? :-) kb ugyanazok a specifikációk. 8700K cpu, 1050 Ti vga, tuning nem lesz. esetleg egyéb ennél jobb 20ezer alatt?

(#114971) Graphics válasza general (#114970) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Cooler Master G450-550 is jó még.
Corsair CX550M

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#114972) general válasza Graphics (#114971) üzenetére


general
addikt

de a két FSP között mennyi a különbség? :)

esetleg Corsair TX550M?

a felsoroltak és általad ajánlottak közül melyik lenne a legjobb választás? megbízhatóság a legfontosabb, munkához való gépbe kell.

(#114973) Graphics válasza general (#114972) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Válaszd a legtöbb garit adó tápot, itt már minőségi eltérések nem nagyon lesznek, bármelyik jó tápegység.

Én FSP párti vagyok, Raider-t annyira nem szerettem, mert hangosak voltak.

Hydro, vagy ha moduláris kell, akkor Cooler Master.

TX550-esben Great Wall belső van, bármennyire is mondják, hogy nincs vele gond, én nem fogom ajánlani azt a belsőt :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#114974) general válasza Graphics (#114973) üzenetére


general
addikt

na köszi, ez jól jött, mert amúgy a TX-M-et választottam volna, elméletileg az gold plusz és jó cucc, de így más a gyerek fekvése..:-D

Akkor valszeg Hydro 500w lesz, jó sok csatival. köszi! :R

(#114975) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Sziasztok! Bányászathoz keresek 3db RX570-hez egy minőségi másodlagos tápegységet.

Legalább 500W-ban gondolkodtam, platinum de legalább gold. Elsődleges tápegységnek egy corsair hx1000 platinumot használok, erről megy a rendszer, és jelenleg 7db RX570. Kicsit kevésnek érzem így már, ezért szeretnék rásegíteni, plussz a következő kártyákhoz is szükséges lesz.
Árban kb 50ezer ft körül gondoltam, de ha kicsit drágábban jobb, az is megfelelő. Ki milyen tápegységet tudna ajánlani ilyen feltételek mellett? :R

(#114976) tpeter77 válasza norba69 (#114914) üzenetére


tpeter77
addikt

szia
Dell Optiplex 3020 SFF kivitelt használok most az irodában, de ha ebben az állóban is hasonló a táp.
Ha ezzel támadna kedvem játszani, az első lenne a tápcsere, kerülne bele 450W táp (esetleg nagyobb), meg átalakító kábelszett a DELL alaplaphoz.
Hasonló ez is, mint a HP, abból a 6300 CMT gépet használtam, annak a tápja 280W-os volt, nem grafikai munkára vannak tervezve, hanem irodai munkára.
Ha játszanék rajta, tuti tápcserével kezdenék. Erősen javallom, hogy cserélj tápot.

[ Szerkesztve ]

(#114977) tpeter77 válasza Hachiko95 (#114929) üzenetére


tpeter77
addikt

én is így jártam az EVGA tápommal, de eladtam.

(#114978) norba69 válasza tpeter77 (#114976) üzenetére


norba69
senior tag

Már úton van a tápátalakító kábel a nagy fal mögül, addig kell csak kibírnia a mostaninak, ameddig megjön. Utána egy SS G-550 megy bele (használt, 2 éves)

(#114979) cskamacska válasza norba69 (#114978) üzenetére


cskamacska
addikt

90 ezerért akkor sem volt jó bolt az a gép, pláne hogy most már a tápot is cseréled. :B

De hogy valami jót is mondjak, lassan kúsznak vissza a BitFenix Formula 550W Gold tápok, Focuscamera, BestMarkt újra 21 ezerért adja 5 év garival, BlueChip árat csökkentett 22k-ra 3 év garival.

És ha a Bitfenix sajtósai olvassák a topikot, igen, ingyen tiszteletpéldányt továbbra is elfogadok, megdolgozok érte, no. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#114980) Graphics válasza cskamacska (#114979) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A brand gépek nem olcsók, viszont jók. Én is inkább azt veszem, minthogy összerakjam.

Habár én inkább egy kis procis gépet vettem volna, és azt upgradelem, jobban jövök ki

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#114981) cskamacska válasza Graphics (#114980) üzenetére


cskamacska
addikt

Gépösszerakáskor felmerült az is, de mind "túlárazott" volt a kerethez képest. Általában van egy jól kinéző, néha kiválóan szerelhető(szeretem a széthajtogatható gépeket ^^), de nehezen, vagy ha brand-kötött akkor egyáltalán nem cserélhető-bővíthető gépház, általában jó, géphez kötött hűtéssel-szellőzéssel, irodához méretezett táppal, jó procival, kevés memóriával, integrált videóval-hanggal-mindennel.

Tény hogy "egyben van", de ha nem elég belepasszintani egy GTX1050-et, és hozzá kell nyúlni, majd cserélni bármit, esetleg legtöbb dolgot, akkor már nagyon nem éri meg. Árát meg hagyjuk, cég már lemond róla, de a tovább értékesítők eredeti nettó ár -10%-ot szeretnének kapni érte. ;]

Mármint ahhoz képest hogy jó legózó pistike módjára veszek egy random jobb házat tizenezerért apróról, bele egy ASRock Z370 Pro4 34k, i3 8100 31k, 8GB DDR4 2133 24k környéke, Toshiba P300 1TB 11k, és valami Deepcool táp. :D

Szóval tápot nem számolva 90 helyett 115 ezerből áfásan, számlásan, garisan, legit boltbul van egy mai, jól bővíthető, jól legózható félkonfig, ami gyorsabb és bővebb mint a selejtezett céges gép. Ha adott a keret, akkor meg aprón vannak jobb ajánlatok, pl: i7 6700, 8GB, H170M-HD3, 500GB HDD, 500w Chieftec táp 80000 forint

Még a táp sem Akyga, napjaink Codegen-je. :)

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#114982) Sicér


Sicér
tag

Üdv,
Kis segítséget szeretnék kérni tápegység dologban.
Az FSP Hydro illetve Hyper széria mennyire megbízható?
Olyan 5-600W teljesítményben gondolkodom.
Nem indokolja a konfigom, de szeretem, ha van tartalék. :D

(#114983) Graphics válasza Sicér (#114982) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó mindkettő, én Hyper-eket sok gépbe raktam, van ami már 2-3 éve megy kb.

Hydro újabb, az is teljesen jó.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#114984) Sicér válasza Graphics (#114983) üzenetére


Sicér
tag

Remek, köszönöm szépen a segítséget.
Esetleg tudnál pár szót mondani a zajszintről működés közben? :)

(#114985) norba69 válasza cskamacska (#114981) üzenetére


norba69
senior tag

Ilyen Dell optiplex 3020 gépek vannak apuka vállalkozásában, fontos volt, hogy a gyerek gépe bármikor öt perc alatt beállítható legyen egy esetleg elhullott melósgép helyére egyszerű merevlemez átrakással.

(#114993) Soja


Soja
aktív tag

Ha a csendes működés a szempont, mit ajánlanátok?
Jelenleg ott tartok, hogy a fellelt információk alapján ezt venném : Be quiet! Straight Power
De lehet, csak én nem néztem körül elég alaposan.

Feltétel lenne a majdnem néma, de legalábbis a minimális zajszinttel történő működés.

Köszi

(#114994) Graphics válasza Soja (#114993) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Milyen konfigod van ,mert lehet egy félpasszív tápot is lehetne kapni a keretből.

EVGA B3 450W:

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#114995) Soja válasza Graphics (#114994) üzenetére


Soja
aktív tag

Szerintem ennél az kevés lenne:
i7-2600k, 16GB, 1050ti, + alapdolgok

De az ötlet nem rossz, mert nem tudtam, hogy van ilyen is.

Alapvetően egy ventis leghalkabb megoldásra gondoltam volna, de most átgondolom, utánanézek ennek.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#114996) Graphics válasza Soja (#114995) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bőven elég. Proci rántva se kér 120W-nál többet, a VGA pedig alacsony fogyasztású, az egész gép elmegy egy 300W-os táppal is.

És full terhelésnél érvényes ez. Idle-ben nem fog ennyit se kérni

De BQ-ből is 400W-os is elég.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#114997) Hachiko95 válasza Graphics (#114994) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Az a típus nem kapcsolgatja aggresszíven a passzív és az aktív módot? Mert akkor semmi értelme, ha a felpörgéseket kell hallgatni, félpasszív tápoknál erre még külön figyelni kell. Nem mindegy, hogy működik bennük a hysteresis feature [link], hirtelen felpörgeti leállítja, 0-ból hirtelen 25-30 decibel lesz. Nagyobb terhelésnél pedig 40-ig is elmegy, az már nem halk.

Én ajánlom az általa említett be quiet típust, az még max terhelés alatt is halk.

[ Szerkesztve ]

(#114998) esde válasza esde (#114893) üzenetére


esde
tag

.

(#114999) bigahu21


bigahu21
csendes újonc

Sziasztok!

Gigabyte GA-AB350M-Gaming 3
Ryzen 3 1200
Asus Strix 1050ti
1 db ssd illetve hdd

Fent említett konfig tuningolása mellé szeretnék egy tápegységet nagyjából 10-15k között, ha megoldható. Kábelek nem baj ha hosszúak, Bitfenix Nova TG házba tenném.
Előre is köszönöm.

Szerk.: Chieftec ECO 500W tápom van kéznél, de csak 4pines atx csatlakozója van így nem tudom elbírná-e a terhelést.

[ Szerkesztve ]

(#115000) tpeter77 válasza norba69 (#114985) üzenetére


tpeter77
addikt

Több általános iskolában is van 3020-as gép. Az egyik helyen 2 hónapon belül a harmadik romlik el,
de hogy mi bajuk lehet? Mind ugyanazt a hibát produkálja, bekapcsolás után pár mp múlva kikapcsol.
Vajon tápegység ment volna tönkre? Felvillan a Dell felirat a monitoron aztán leáll a gép.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.