Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111451) colos890721 válasza Graphics (#111450) üzenetére


colos890721
tag

Értem.

És köszönöm!

Hogy lehet hogy a 3 közül csak a 250-60HHN létezik az FSP honlapján?

a másik kettő nem!

colos890721 felhasználónak 176 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! https://www.faceboook.com/compharvest https://comp-harvest-kft.business.site/

(#111452) Graphics válasza colos890721 (#111451) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mert nem mindig frissül minden azonnal

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#111453) t.imi


t.imi
addikt

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget :R
Egy FSP Hydro X 550W lett belőle. A plusz 2 év garancia és arany minősítés döntött. Fölös kábeleket majd levágom :DD
Még annyit, alsó tápos házba megy. Tehetem ventilátorral felfelé is?
Üzletben az eladó erről lebeszélt, az így nem megfelelő légáramlás miatt.

Szárazon bekapcsoltama 4-5. érintkező zárásával, 50cm távolságról már nem hallom. :)
Remélem így marad terhelve is.

[ Szerkesztve ]

(#111454) w333 válasza t.imi (#111453) üzenetére


w333
félisten

Még annyit, alsó tápos házba megy. Tehetem ventilátorral felfelé is?

Mindenképp ventilátorral lefelé legyen, hogy friss hideg levegőt szívjon ! :)

Ezért szeretem én az olyan házat ahol fent van a tápegység mert így 1 ventilátorral kevesebb kell a gépbe, mert a tápegység kiszívja a a meleg levegőt ! :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#111455) t.imi válasza w333 (#111454) üzenetére


t.imi
addikt

A fene. :)
4 batár nyomja befelé a levegőt, szerintem passzívként is simán elmenne.
Megy a hagyományos módon, köszi :R

(#111456) Praston válasza t.imi (#111453) üzenetére


Praston
tag

"Még annyit, alsó tápos házba megy. Tehetem ventilátorral felfelé is?"

Nekem a régi FSP Raider 550 pont felfele volt alsó tápos házban, mert ha lefelé volt fordítva, akkor valami kis kábel darab hozzáérhetett a ventilátorhoz és ilyen kattogó hangot adott ki, ami rohadtúl zavaró volt és szétszedni illetve gariztatni ezért meg nagyon nem volt kedvem. 3-4 évet ment így minden gond nélkül, illetve most is működik természetesen, csak számomra a 12v ág gyengus volt tuning mellé.

(#111457) gg01987

Nekem i5-4690K és r9 290 volt hajtva egy FSP Raider 550 wattos táppal évekig. OC nélkül nem volt gond viszont OC alatt történtek anomáliák, amik a táp csere óta teljesen megszűntek, sőt azóta még több kakaót tudtam adni (nyílván mert 750-es táp lett, de 550-essel sem lett volna ez másképp). :) Nekem 4.4-re húzott procival kb 400 watt volt az átlag fogyasztás komolyabb játéknál, konnektorból mérve, beleértve 2db monitort is.

[ Szerkesztve ]

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#111457) gg01987


gg01987
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, illetve tanácsot. Egy 500 wattos sharkoon 80 plus tápegységet használok egy i3 6100 proci és egy r9 380x radeon kari, 1ssd 4 hdd 1 dvd rom és 2db házventi van ellátva róla.
Gond nélkül üzemel is a rendszer azonban a videokártyát lecserélném egy r9 390x-re. A kérdés az lenne hogy vajon ez a táp tudná etetni az új kártyát vagy kevés lesz neki és instabillá válhat a rendszer. Teszt videokban láttam a kártya fogyasztását és 4,2 ghz-re tuningolt i7-el fogyasztott a teljes konfig játék alatt max 420 wattot.
Válaszokat tippeket előre is köszönöm!

(#111458) Amazonas válasza w333 (#111454) üzenetére


Amazonas
senior tag

A felső tápegység így a gépből meleg levegőt szív magára, ami talán hajszárításhoz jó lehet, viszont hűtéshez jobb a hideg levegő, főleg, hogy friss (és ideális esetben porszűrt) levegővel a venti sem pörög annyira.

(#111459) w333 válasza Amazonas (#111458) üzenetére


w333
félisten

Valamivel persze hűvösebb ... de nem számottevő a különbség, 5-10 évet alsó és felső házban is bírják ezek a tápok, aztán már úgyis lecseréled ! :)

De mondom ez csak az én véleményem, 1 ventilátorral kevesebb kell, mert a processzortól és a memóriáktól is szépen elszívja a "langyos" levegőt :))

Nekem ilyen a hűtésem hogy nincs a házban ventilátor ... :D

(Fontos az extra csendes működés)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#111460) Amazonas válasza w333 (#111459) üzenetére


Amazonas
senior tag

Tudom. ;) Nekem is. Ezért van a VGA-mon is csak egy batár nagy borda magában, de mégsem hallom az FSP HEXA+ 400-amat sem, pedig az állítólag nem a leghalkabb táp. Bár igaz, a gép alja (a táppal együtt) egy kissé lejjebb van az asztal síkjához képest, így még az asztal oldala is szigetel valamennyit a hangból.
A procit is passzívan hűtöd?

Viszont, ha csak a táp ventije az egyetlen, akkor nem szívja magát tele porral a gép? Úgy tudom, az a jobb, ha inkább befelé megy a több levegő a porszűrőkön keresztül ...

Bocsánat az OFF-ért...

[ Szerkesztve ]

(#111461) w333 válasza Amazonas (#111460) üzenetére


w333
félisten

Nem, azt egy Deepcool Gammaxx 300 (12cm) hűti alacsony fordulaton :)

Szerencsére nem, ház első ventilátorát pont emiatt vettem ki mert beszívta a port a gépházba (Fractal Design Core 1000), így már csak kb. félévente takarítom ! :D

A felső tápos ház kitolja a levegőt hátul, míg az alsó tápos pedig beszívja !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#111462) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Tápműködéssel kapcsolatos kérdésem lenne. Van egy közepesen szar tápom Cieftec I-Arena 450S, hangos ventivel, 12cm-es amit most egy Artic F12-re cseréltem. Ami szétszedés után rögtön feltűnt, hogy a ventilátor csatlakozón 4,89Volt jelenik meg. Ez a csatlakozó egy pici panelen foglal helyet. Létezik, hogy ez a pici panel méri a hőmérsékletet, és aszerint tolja feljebb a feszültséget? Hasonlóan halk volt egy régebbi FPS 300W-os tápban is ugyanez a ventilátor, de ott nem mértem rá, de tuti nem ment full fordulaton, mert akkor hangos. Kipróbálni nem tudom a terhelésre való feljebbkapcsolást, mert nincs mivel kiterhelni. :DDD

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#111463) Graphics válasza Snowy_owl (#111462) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha jól rémlik inkább terhelés függvényében emeli a venti fordulatát.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#111464) Snowy_owl válasza Graphics (#111463) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Így már világos, köszi.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#111465) bobojszan


bobojszan
tag

Szisztok! A következő konfighoz keresek tápot:

Raidmax Ninja Black ház, ASUS sFM2 A88X-PRO alaplap, AMD Athlon X4 880K dobozos Socket FM2+, Gigabyte Radeon RX460 WINDFORCE OC 4G 4GB videokártya, 4x8GB 2400MHz DDR3 RAM Corsair Vengeance Gold Pro Kit, 1x1,5TB winchester + 1x3TB winchester, 1db WD SSD 120GB + néha dvd író
Most 550W hajtja de látom hogy kevés neki. Valami halkabb kellene, mert éjjel is megy a gép! Max 25-30e és 650W a plafon! Ha több W kell neki inkább kikötök egy vinyót!

Köszönöm szépen előre is!

God of War Rank : Chaos

(#111466) Graphics válasza bobojszan (#111465) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hova kéne neki több? :)

Honnan látod, hogy kevés neki?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#111467) Bici válasza bobojszan (#111465) üzenetére


Bici
félisten

Nekem is egy 4,6GHz-re húzott 880K procim van Radeon HD7870 GHz Edition kártyával, 2db winyóval, 5db 5V-on hajtott 14cm-es ventivel, és egy 400W-os Seasonic táp csöndben hajtja évek óta. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#111468) Ribi válasza bobojszan (#111465) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem a mennyiség a lényeg, hanem a minőség :)

(#111469) Hunork válasza bobojszan (#111465) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

A táp teljesítménye elég kell, hogy legyen.
Ha a csend a szempont, akkor jelenleg két nagyon ajánlható darab van:
Seasonic Focus Plus 550W Gold, moduláris, alza oldalán véve 10 év garival
Be Quiet Pure POwer 10 500W CM, félmoduláris, Silver, ő nagyon halk!
Mindkettő 30k alatt van. Megemlítendő még a THERMALTAKE London 550W Gold, félmoduláris táp is, vagy a 20k-hoz közeli árban kapható SEASONIC M12 II Evo 520W Bronze, moduláris táp. Mindegyik minőség, a BQ a leghalkabb, ha ez számít.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111470) Hunork válasza Snowy_owl (#111462) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

A venti cserét bízd szakboltra, de az iArena már csak ilyen, egy idő után hangos lesz.
Nem látni a géped paramétereit, de látatlanban gondolom, hogy neked egy minőségi, halk 400W is elég. Íme: BE QUIET! Pure Power 10 400W CM, Silver, félmoduláris, 20k körül. De jó lehet még a SEASONIC M12 II Evo 520W, mely Bronze, és moduláris. Bár jobb lett volna tudni, mivel nem tudod kiterhelni. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111471) herrkoser


herrkoser
tag

Sziasztok!

Az utóbbi időben egyre többször térek vissza a topicba. Az adatlapi konfigomban egyre több gyanús jelet tapasztalok, hogy a 4 éves tápommal valami nem biztos, hogy okés (ventilátor feszültség állítás után állandó jelleggel boot loop vagy reboot / böngészés közben váratlanul kék halál nélkül végtelenített boot loop úgy, hogy még a post-ig sem jut el a gép).

Szóval érdeklődnék, hogy 2 monitor, 2 ssd és 1 HDD, valamint a konfigban lévő egyéb dolgok mellé milyen moduláris/fél moduláris tápot javasolnátok 30k HUF keretig, ha a procit idővel húznám 3.8-3.9ghz környékére, illetve a Vega 56-ra is menne egy 64-es bios +50% power limit és némi feszültség és órajel állítás?

Köszönöm!

(#111472) Hunork válasza gg01987 (#111457) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

A 400W a reális, nekem is volt olyan kártyám, zabálta az áramot. (önmagában full load 275-290W) Remélem sokáig kiszolgál majd, mert a nagy meleg nem tesz jót semminek, így a GPU-nak sem.
Ha a matekot nézzük, bírnia kéne, de a Sharkoon is több belsővel adott ki tápot, kérdés, a tiéd melyik? :F
Én azért egy minőségi 550W tápot jobban elképzelnék mellé, lásd a sokat emlegetett Seasonic Focus Plus 550W, mely Gold, moduláris, alza oldalán véve 10 év gari, 26k körül. Vele nem lesz gondod, már csak a hatásfok miatt sem.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111473) varmi2 válasza herrkoser (#111471) üzenetére


varmi2
nagyúr

A kék halál nem kifejezetten táp gondra utal, hanem inkább memória gond, és a boot loop is arra utal. Nekem is volt ilyen ramom, szintén ryzenben, bár giga lapban, de kénytelen voltam lecserélni, azóta stabil a gép. Ugyan ezeket produkálta, kék halál, boot loop., stb

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#111474) Graphics válasza herrkoser (#111471) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennek azért járj utána, hogy biztosan táp-e a gond, mert annak a tápnak bírnia kell ezeket :)

A leírt jelenségek inkább memóriahibára utalhatnak.

Egyszerűbb lenne, ha az eseménykezelőben megnéznéd a konkrét hibaokot.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#111475) Hunork válasza herrkoser (#111471) üzenetére


Hunork
veterán

Megelőztek. :D
Ha KIT, akkor csak egy modullal nézd meg, és akkor kiderül. (cserélgetés) Ha meg egy modul a memó, akkor kéne egy csere kölcsönbe, hogy leteszteld, de van a régi, boot-olós Memtest program, az is segíthet a kiderítésben.
Mindentől függetlenül a te tápod is az át/érték győztes Seasonic Focus Plus 550W Gold, moduláris, alza oldalán véve 10 év garival, 26-27k körül.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111476) herrkoser válasza Hunork (#111475) üzenetére


herrkoser
tag

A memtestet próbáltam, 2933mhz-en cl15-ön hibázott a Ryzennel, de cl16-on 12 órán át sem, illetve 2800 mhz cl14-en is szépen hiba nélkül vitte a memtestet és a prime95, aida stb stressz teszteket. Ezt a ventilátor frekis mizériát is 1-2 hete kezdte, a random végtelenített boot loop meg tegnap volt egyszer, de kékhalál se volt, minidump file se keletkezett és reprodukálni se tudtam a jelenséget, így tényleg nem tudom mi a hiba.

Konkrétan lehet az lesz, hogy eladom a ramot és rendelek bele vmi samsung b-die G.Skillt, de lehet a lapot is cserélem alóla, a tápot meg beméretem valakivel, akinek van tesztere hozzá.

(#111477) Snowy_owl válasza Hunork (#111470) üzenetére


Snowy_owl
őstag

ilyen gépet kell kiszolgálnia:
MSI H110M PRO-VD, Intel Core i3-7100 3,9Ghz, Samsung 256GB SSD, 4GB Crucial DDR4-2133 ram, Chieftec i-Arena 450W + majd egy wd merevlemez

A cserét azért bíztam magamra, mert nem áll messze tőlem a forrasztgatás, elektronika, és mert jelenleg nem tudok tápot cserélni, de hangos volt a venti benne. :DDD

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#111478) Hunork válasza Snowy_owl (#111477) üzenetére


Hunork
veterán

A te tápod ebben az esetben a BE QUIET! Pure Power 10 400W CM, 20k körül, Silver, félmoduláris, nagyon halk. Olcsóbban ajánlható még a nagyon félmoduláris, Bronze COOLERMASTER G450M 450W. Bőven elég lesz, és azért ezeket említettem, mert nem fix kábelesek, jobban elférsz majd.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111479) Hunork válasza herrkoser (#111476) üzenetére


Hunork
veterán

A HyperX az egyik legjobban "simuló" memória család, a legkevesebb inkompatibilitási gonddal rendelkezik. Nekem is volt Corsair, G.Skill, de voilt, hogy cserélnem kellett őket. Egy próbát megér, főleg, ha gariban ki tudod valahogy cserélni. Ha akkor sem javul a helyzet, akkor lehet tovább lépni.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111480) Snowy_owl válasza Hunork (#111478) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Köszi a segítséget, na majd karácsonyra meglepem magam valamelyikkel. :) A bequiet jobbnak tűnik.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#111481) mckolly


mckolly
csendes tag

Sziasztok!

Új köntösbe öltöztetem a gépemet, az alábbi paraméterekkel:
Gigabyte GA-EP43C-DS3 alaplap
DualCore Intel Core 2 Duo E7400, 2800 MHz proci
8 GB DDR3-1333
ATI Radeon HD 3850 256 MB
+ új ház: Phanteks Enthoo Pro M

Az alábbi szempontoknak megfelelően:
- 1 db SSD
- 4 db SATA HDD (3,5")
- 1 db SATA optikai meghajtó

Kérem a tisztelt hozzáértőket, javasoljanak olyan tápot, ami elbírja ezt a rendszert, és üzembiztosan teljesít.
Ha úgy adódik, 20k Ft-ig el tudok menni, de többet nem szeretnék rá költeni, mint a ház bekerülési költsége.
:R

(#111482) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok egy nagyon láma kérdésem lenne hozzátok. Ha tápegységet veszek a W-szám a fogyasztást jelöli a tápegység esetében vagy a maximális fogyasztást?

Azaz ha mondjuk egy 400 W-os FSP-t választok és egy 500 W-osat ugyan azon konfiguráción akkor a fogyasztás ugyan annyi lesz vagy az 500W-os többet fogyaszt?

Természetesen nem olcsó gagyi tápokra értem hanem a jobbakra.

[ Szerkesztve ]

(#111483) varmi2 válasza Csabi1984 (#111482) üzenetére


varmi2
nagyúr

A táp mindig annyi teljesítményt ad le, amit a harver kér tőle. De maximuma az, ami tá van írva. A tápok hatásfoka az, amire te gondolsz. Tehát ha van egy táp ami 80+ bronz hatásfokú, akkor a hardver igényéhez még 20%-ot rá kell számolni, akkor kapod meg a falból kivett fogyasztást, de ha ugyan ezen konfigra egy 92+ gold tápot kötsz, akkor csak +8% töblet fogyasztásod lesz.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#111484) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani 45-50k körül jó beles, halk, teljesen moduláris, 650-700W-os tápot?
Köszönöm előre is!

(#111485) Csabi1984 válasza varmi2 (#111483) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)

(#111486) DR|FTK|NG válasza mckolly (#111481) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szia.

20k környékén én az FSP Hydro X 450-et venném, erre öt év garancia van.


bombibmw(#111484)
Szia.

Ha négyezer forint miatt nem szívnád a szád szélét, akkor nézd meg az Aqua(5 év a bolti garancia :o )-ban vagy az Alza(10 év garancia, ez már kicsit jobb, de még mindig nem éri el a Seasonic eredetileg 12 évét)-ban a Sesonic Prime Titanium 650w-ot.
Ha nagyobbat szeretnél, akkor nézd meg az Alza(erre is 10 évet adnak itt, viszont a Seasonic 12 évet ad)-ban a Seasonic Prime Platinum 750W-ot.

Ha szokványosabbat szeretnél, akkor nézd meg szintén az Alza-ban a Seasonic Platinum 660W-ot(7 év).

Ha nem most vennéd meg a tápegységet, hanem pár héttel később, akkor a fentiek helyet - amelyek jelenleg best buy-ok az árukért, hiszen egy Titanium vagy Platinum 650-750w-os Prime-ért elég jó ár ~50-55k - ezeket javaslom:
-Be Quiet! Dark Power Pro 11 650W > félmoduláris, 5 év
-Corsair RM650i, RM750i > teljesen moduláris, félpasszív, Corsair Link, 10 év
-Corsair RM650x, RM750x > teljesen moduláris, félpasszív(nem kikapcsolható), nincs Corsair Link, 10 év

[ Szerkesztve ]

(#111487) mckolly válasza DR|FTK|NG (#111486) üzenetére


mckolly
csendes tag

Köszönöm!

Megnéztem és megfogadom a tanácsot, köszönöm szépen a segítséget!
:R

Még legfeljebb az lehet a kérdés, hogy hol adnak rá 5 év garit, mert ahol épp láttam, ott csak 1, 2 vagy épp 2+1 évet írtak ki.

[ Szerkesztve ]

(#111488) bombibmw válasza DR|FTK|NG (#111486) üzenetére


bombibmw
veterán

Mit jelent a szokványos?
Ha a Prime megéri a felárat, akkor az lesz majd.
Elég fincsi darabnak tűnik. :)
Ha később venném, akkor miért nem ezeket ajánlod?
Drágábbak lesznek később?

(#111489) DR|FTK|NG válasza mckolly (#111487) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Szívesen. :)
Ahogy látod, sajnos a boltok(akár a nagyker miatt) nem kevés esetben adnak kevesebb garanciát.
Aqua-ban pl 5 év garancia van rá, és iPon-banés Alza-ban is.


bombibmw(#111488)
Szokványos: az ára abban az ársávban mozog.
Visszavonom, amit az előbb mondtam, már szeptember óta hasonló árban vannak, illetve külfödölön is körülbelül ennyibe kerülnek.

(#111490) Mr. Csonti


Mr. Csonti
tag

Sziasztok!

E közül a két táp közül melyiket ajánlanátok?

Corsair TX650M

EVGA 650 GQ

[ Szerkesztve ]

(#111491) chopin42 válasza Mr. Csonti (#111490) üzenetére


chopin42
őstag

Ha ebből, akkor evga (?) (seasonic belsős, asszem :F ).

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#111492) Mr. Csonti válasza chopin42 (#111491) üzenetére


Mr. Csonti
tag

Csak mert most eléggé hasonló az áruk és a corsair-re 7 év gari van, az evga-ra meg 5. Emiatt gondoltam, hogy megér egy kérdést a dolog.

Amúgy egy i5-7600-at meg egy gtx 1070et kéne meghajtaniuk mini itx konfigban (későbbiekben lehet h lesz vidikari upgrade).

[ Szerkesztve ]

(#111493) chopin42 válasza Mr. Csonti (#111492) üzenetére


chopin42
őstag

Miért pont ez a kettő? Egyébként a max load olyan 400w körül lehet, bár nem írtál le minden komponenst. Ehhez a bestbuy egy Seasonic focus+ 550 gold, alzánál 26-7k, 10 év gari.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#111494) Mr. Csonti válasza chopin42 (#111493) üzenetére


Mr. Csonti
tag

Azért gondoltam 650W-osat, hogy ha majd upgradelek is kártyát, legyen egy kis headroom, ne mindig 80-90%-on legyen a táp használva. És hát külföldi fórumokon mind a 2 tápról nagyon jókat írnak. (Az EVGA 650 GQ fps belsős és Tier1) Viszont csak a PCLand-ről jöhet szóba táp, máshonnan most "nincs lehetőségem" rendelni.

[ Szerkesztve ]

(#111495) Mr. Csonti


Mr. Csonti
tag

Mármint fsp belsős.

(#111496) Hunork válasza Mr. Csonti (#111490) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Egyértelműen az EVGA megoldása az ajánlott! De ahogy írták, az új Seasonic Focus sorozat most nagyon jó, jó áron megy, van Gold / Platinum kiadás, teljesen moduláris, alza oldalán 10 év garival.

szerk: a TX650M két belsővel készült, ha minden igaz, egyik CWT, a másik Great Wall. A Gold kiadás Great Wall. Erre figyelj! A Seasonic hasonló kiadása sokkal jobb minden tekintetben.

Ajánlott még a Gold BE QUIET! Straight Power 10 600W, vagy a már említett SEASONIC Focus Plus 650 Gold 650W.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111497) TomiLi


TomiLi
addikt

Egy alsó tápos házba szerelt, hibrid vezérlésű ventivel rendelkező táp mennyire egészséges?
(ventivel lefelé néző Corsair RM650, egy Phanteks P300-ban)

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#111498) Hunork válasza Mr. Csonti (#111494) üzenetére


Hunork
veterán

Na, átnéztem az adott boltot. Innen az alábbiakat rendelném én:
Be quiet! Pure Power 10 CM 600W Silver , félmoduláris, nagyon halk (elég lesz, nálam az 500W BQ SP vígan elvolt i7 + GTX1080Ti -vel)
Vagy az általad említett EVGA GQ 650W. És akkor a választás egyszerű

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111499) Hunork válasza TomiLi (#111497) üzenetére


Hunork
veterán

Alapvetés, hogy alsótápos házban olyan táp legyen, mely alulról szívja be a friss / hideg levegőt. Erre kell figyelni. Nálad ugye takarva is van a táp, dee a lényeg, hogy a venti lefelé nézzen.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#111500) TomiLi válasza Hunork (#111499) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm a gyors választ! :R

Arra gondoltam, hogy az lehet a gond, ha nem megy a ventilátor, akkor nagyon "befülled". Vagy ez csak azt eredményezi, hogy sűrűbben kapcsol be a ventilátor? Ettől még nyugodtan használhatom ezt az összeállítást?
(régebben felső tápos házam volt, ami kívülről szívta a levegőt, viszont ha venti nélküli üzemmódban volt a táp, akkor simán felefelé tudott szállni a meleg levegő a tápból)

Bogyóka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.