Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt az alábbi kérdéseket válaszold meg:
1.: Mennyit szánnál rá?
● Pl: "30.000Ft alatt kellene megoldani."
2.: Milyen gépre kötnéd?
● Pl: "Lásd az adatlapomon."
● Pl: "i7 11700, Asus TUF RTX 3070 OC, MSI B560M Mortar, 1db M.2 SSD."
(esetleg a ház típusával kiegészítve, a megfelelő kábelhosszúságok miatt)
+1: Van extra igényed a táppal kapcsolatban?
● Pl: Moduláris csatlakozók, félpasszív működés, halk, stb…
● Pl: "Tuningolni tervezek." (írd le mit és mennyire tuningolnál)
Ajánlott Tápegységek 2023: [link] (a teljesség igénye nélkül)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110651) FoLey-v válasza _Atesz (#110627) üzenetére


FoLey-v
addikt

Ez most eszembe jutott van egy youtuber aki olyan tápokat ajánlgat,hogy csak lestem és ő a szakértő ebben a témában. 2 napja lett feltéve. :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#110652) Balesz1899 válasza FoLey-v (#110651) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

Csak nem Shadowwarrior? :DDD

Ő mondjuk a Chieftec Smartot ajánlgatja minden konfighoz, meg mostanában az iArenát...

(#110653) FoLey-v válasza Balesz1899 (#110652) üzenetére


FoLey-v
addikt

De ő az. :DDD Most a tápos videójában Ezt a HEC belsős EVGA 600W-os tápot ajánlotta hát hanyat fordultam tőle meg smart-ot is. :Y

[ Szerkesztve ]

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#110654) Geri0302


Geri0302
csendes tag

Köszi srácok! Akkor a Seasonic 550 vagy 650 lesz nálam is a nyerő!

(#110655) _Atesz válasza szazbolha (#110631) üzenetére


_Atesz
addikt

Pardon, kicsit egybefolytál kóser kolléga HKC-s hsz-ével.
A Kolink KL-C sorozatról nincs egyetlen értelmes teszt sem, így nincs mi alapján ajánlani.
Az árcédula nem döntő, de jelzi, hogy komolytalan lehet a dolog.
Szakszerű tesztelés talán az egész országban nincs, már ha szigorúan vesszük. Külföldi oldalak (tesztlaborok) tesztjeire vagyunk kénytelenek hagyatkozni.
Itt az oldalon tesztelt, bevált modellek vannak ajánlva, persze kísérletezni bárkinek lehet a saját kárára.


Praston

Szia, bármelyik jó választás. Platinum teszt: [link]


FoLey-v

Nem tudom, egyelőre nem tett semmi rosszat, kérdezni bárkinek lehet.

(#110656) Hunork válasza Praston (#110650) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Teljesen jól fogsz járni a Focus Gold és/vagy Platinum sorozatával, nyugodtan berendelheted, arra figyelj, hogy olyan boltból, ahol a legtöbb gari időt adják, biztos, ami biztos. :K

Amik még szóba jöhetnek 40k -ig, Gold, moduláris:

SEASONIC Prime Gold 650W
CORSAIR RMi Series RM650i 650W
SILVERSTONE SX600-G 600W
esetleg:
BE QUIET! Straight Power 10 600W CM (félmoduláris), nagyon halk

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#110657) FoLey-v válasza _Atesz (#110655) üzenetére


FoLey-v
addikt

Csak tudnád,hogy miket hadobáz össze. Majd megtudod. ;)

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#110658) Hunork válasza _Atesz (#110655) üzenetére


Hunork
veterán

De jó! Itt vagy te is! Pedig néha elkél a visszacsatolás. :K :D (csak hogy munkafelügyeletileg is éljen a topik) :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#110659) Praston válasza Hunork (#110656) üzenetére


Praston
tag

Prime platinum megéri a felárat a focus plus platinum -hoz képest? Tud annyival többet? Köszi a segítséget.

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#110660) Hunork válasza Praston (#110659) üzenetére


Hunork
veterán

Maga a gyártás és az alkatrészek minősége mindkettő esetében magas színvonalú, amiben a Platinum jobb, az a hatásfok. A Platinum már 20% terheléskor is szavatolja a 90%-ot. Te és a pénztárca döntöd el, hogy melyiket választod. Én véleményem, hogy egy Seasonic Gold moduláris táp már garancia a biztonságra.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#110661) KAMELOT válasza Hunork (#110660) üzenetére


KAMELOT
titán

+1

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#110662) szazbolha válasza FoLey-v (#110651) üzenetére


szazbolha
addikt

Valamit benézhettél, mert én nem tanácsot adtam, hanem kértem.
Még a múlt évezredben lettem villanymérnök, azóta lehet változtak a dolgok, de akkoriban még egy speckó speckó volt és ha egy készülék teljesítette a rá vonatkozó standard előírásokat tűréshatáron belül akkor azt használhatónak gondoltuk.
Egy kapcsolóüzemű tápnak illik tartania a kimeneti feszt min és max terhelés között, meg a bemeneti fesz ingadozásakor is, valamint működni kell a védelmi funkcióinak. Mindezt tegye jó hatásfokkal, a kategória besorolásának megfelelően. Lehet még csendes hűtésű és szép. Persze az alkatrészei, főleg a kondik legyenek jó minőségűek, hogy minél nagyobb legyen az élettartama.
Egyszerű ésszel ennyit várnék el egy PC táptól is, nem kell ezt túl misztifikálni, hogy melyik konfighoz mi illik, bár a végfelhasználói ár gyakran korrerál az alkatrészek minőségével, de egy műszaki cikkben nem ez a fő költség tényező.
,
Meg kel becsülni mennyi a konfig max. áram felvétele 12V ágról, azt túlméretezni 40-60%-al és ez alapján belőni a tápot, mert ez a fő paramétere. 12V-os ágon mekkora áramot és milyen stabil fesz mellett tud leadni.
Az olyan lusta és bennfentes infókkal nem rendelkezők mint én kizárólag "Single Rail"-os, azaz egy 12V-os ággal rendelkező tápokat nézegetnek, mert a fene se tudja, hogy miként oszlik meg a 2-3 ág.
.
Lehet hülyeség,.de még mindig hiszek abban, hogy olyan műszaki cikket gyártó cég amely hamis adatokat ír a készülékére, becsalja magát egy minősítési rendszerbe és silány minőségű alkatrészei miatt az átlagtól magasabb a meghibásodási áranya az kikopik a piacról.

(#110663) Kam1kaze válasza Hunork (#110649) üzenetére


Kam1kaze
tag

És ez a Seasonic Focus Plus 550 Gold 550W jobb a Seasonic G-450 450W Gold-nál? Hetekkel ezelőtt gondolom azért lett az utóbbi ajánlva, mert 18.000 Ft körül volt, míg az első 30 ezer körül, most viszont fordult árban a dolog. Kicsit tartok a Focus Plus-tól, amiatt, mert nagyon friss, még nem nagyon vannak tapasztalatok, ellenben a G-s verzióval. Mondjuk elég biztató az a 10 év és 26.000 Ft-ért.

Nem lenne gond hatásfok miatt, hogy 550W? Mert nem egy erőművem lesz, elején még mondtátok is, hogy nem kell nekem ekkora.

Van valamilyen lényegi különbség azon kívül, hogy egyik teljesen moduláris, míg a másik félmoduláris (és a Focus Plus-on van egy gomb, amit ha jól értelmezek, 30% teljesítményfelvételnél még nem indul be a ventilátor)? Bocs a sok kérdésért, lehet nem kéne már ennyire belemennem. :)

Én ezeket találtam (a G-nél kettő adatnál több szerepel):

Seasonic G-450 450W Gold:
Fan Information - Life Expectancy 50,000 at 40 °C, 15 % - 65 % R.H.
Electrical Features - MTBF @ 25 °C, excl. fan 150,000 hours
Electrical Features - Safety and EMC cTUVus, TUV, CB, EAC, C-tick, BSMI, CE, FCC, CCC

Seasonic Focus Plus 550 Gold 550W:
Fan Information - Life Expectancy 70,000 hours at 40 °C, 15 % - 65 % RH
Electrical Features - MTBF @ 25 °C, excl. fan 100,000 hours
Electrical Features - Safety and EMC cULus, TUV, CB, CCC, BSMI, EAC, RCM

Az utolsó sor, túl sokat nem mondanak nekem.

[ Szerkesztve ]

(#110664) szazbolha válasza _Atesz (#110655) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi! Korrekt vélemény.

(#110665) _Atesz válasza FoLey-v (#110657) üzenetére


_Atesz
addikt

Belenéztem pár videójába, kiváló szagértő. 540k-s konfigba V300-as Kingston (és sok más csodát is láttam) .. mondom ok. :)


Hunork

Bu! (a munkafelügyelőség mindent rendben talált :) )

(#110666) Balesz1899 válasza _Atesz (#110665) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

És ezzel a "szakértelemmel" pénzt kér azért, hogy valakinek árlistákból összeollózzon egy konfigot...vicc.

(#110667) Hunork válasza Kam1kaze (#110663) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Bocs, közben dolgozok. :)
Itt egy kellemes teszt, ha érdekel: [link]
Igen, jól láttad, az a ventilátor üzemmód kapcsoló.
Félmoduláris: általában a 24 pin kábel van fixen és a többit lehet modulárisan kezelni.
Moduláris: minden kábelt lehet mellőzni. (persze értelmes keretek között :D )
Jó a táp, eddig csak 9.5 és 10 közötti értékeléseket kapott stressz tesztek alatt is. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#110668) _Atesz válasza Balesz1899 (#110666) üzenetére


_Atesz
addikt

Megvan a csillogás, a hátterekben a drága autók, szép szavak, sokan bedőlnek ennek.
Aki a valódi értékekre figyel, az tudja, ez csak a látszat.. ;)

(#110669) Hunork válasza _Atesz (#110665) üzenetére


Hunork
veterán

Munkába vetett apátiám miatt majd' elfelejtettem megköszönni a munkafelügyelő szép szavait. így most pótolom: Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#110670) Praston


Praston
tag

Én is megköszönném a segítséget. Szerintem seasonic focus plus gold vagy platinum lesz. Seasonic prime -nál nem láttam semmi olyat ami indokolná a felárat.
Mégegyszer köszönöm.

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#110671) FoLey-v válasza szazbolha (#110662) üzenetére


FoLey-v
addikt

Nem értem ezt tuti nekem címezted? :F

Dospalek Engem már nem csíp látszik rajta,hogy ideges amikor kommentelek neki. :DDD

• Opel Astra H 1.6 2005 Optima Z16XEP Caravan 105 LE • OnePlus 8 Pro 12/256GB • Google Pixel 6 Pro 12/128GB •

(#110672) _Atesz válasza Hunork (#110669) üzenetére


_Atesz
addikt

Már fényesítem a stafétát. ;)

(#110673) Kar07


Kar07
tag

Üdv!

Van egy Delta DPS-300AB-9 B tápom, egy gyengébb gépet hajtott régen.

Váltanék itx platformra és atx tápról kisebbre. Kérdésem hogy rámerjem kötni a gépre, elbírja gond nélkül, megbízhatóan?

Gép: AMD A8-7600, 1 SSD, 1 HDD, pár venti, és vga: AMD 7770, alaplap még kérdéses.

Vga tápcsatlakozó nincs a tápon, átalakítóval kötném rá (2 molex -> 6 pin vga).

Köszi!

(#110674) Kam1kaze válasza Hunork (#110667) üzenetére


Kam1kaze
tag

Köszönöm, ránéztem a tesztre, de az angol tudásom nem jó, fordítóba beraktam. Én még erről a márkáról nem hallottam ezelőtt (nem is néztem körbe, 15 évig Codegen ment a mostani gépben), míg nem néztem utána itt. Ezek után nem is volt kérdés, márka, gold, moduláris, 10 év jótállás és az ára is most jó. :K

Semmi sincs vétlen, így utólag jó is, hogy felment a G-450 ára, így legalább lesz egy még jobb tápom. Még éjjel meg is rendeltem Alza-ról, így a -2.000 Ft akcióval 25.890 Ft lett a végösszeg, 10 év jótállással. Nem tudom mióta van országunkban az üzlet, de ha gond lenne és megszűnne itt, akkor majd a gyártón keresztül intézem. Máshol, amúgy is csak 1-2-3 évet adnak rá, így nem is volt kérdés az üzlet. Vagy az iPon-nál lehet lehagyták a nullát az 1-es után. :D Nem is értem miért sz.rakodnak ennyire a jótállási idővel az üzletek.

Érdemes alapállapotban hagyni az a kapcsolót (még nem néztem utána, de gondlom az alap, hogy 30% teljesítmény alatt nem indul be a ventilátor)? A többi ventilátor miatt, szerintem úgy se lesz olyan halk a gép, ezért hang szempontból nekem mindegy, hogy megy-e a tápé. Nem tudom mi a jobb, kímélni a ventilátort, hogy nem megy mindig, vagy menjen egyfolytában és akkor folyamatosan hűvösebben tartja? Én az utóbbira tippelek.

[ Szerkesztve ]

(#110675) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

1 hét kb vagy picivel több, írtam hogy fagyogat a gépem és arra gyanakszom, hogy a tápegység nem elég erős hozzá. Pár napot járattam úgy a gépet, hogy egyik hardver se volt húzva és így stabilnak tűnik, nem látok problémákat. Azonban mielőtt vennék egy tápot, szeretnék megbizonyosodni róla, hogy tényleg az lehet-e a hibás.

Olvastam, hogy lehet figyelni a fogyasztást egy programmal (CPUID HWMonitor), ha mindent beállítok tuning állapotra és a 12 voltos ás 11,4 alá esik akkor az már jelentheti azt, hogy a táp nem bírja?

We are only Stardust...

(#110676) KAMELOT válasza Jinxb1rd (#110675) üzenetére


KAMELOT
titán

12 voltos ágon mindig 12 V kell lenni vagy picivel alatta. Biztosabb ha veszel egy minőségi tápot.
Seasonic vagy BQ

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#110677) mghltm válasza Jinxb1rd (#110675) üzenetére


mghltm
addikt

sajnos a szoftveres meres nem mervado ( aida, hwmonitor, etc ), hacsak nem egy sajat programmal monitorozhato tapegysegrol van szo ( corsair rm / rmi )

a 11,4 volt meg nem gond, ez a szabvanyban meghatarozott legalso ertek ( +11,40 V-tol +12,60 V-ig )

jo kis geped van, ha kesobb akarsz erosebb cpu-t es vga-t hasznalni, javasolt a regi gps-t lecserelni egy modernebb es megbizhatobb darabra!

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#110678) bzoley


bzoley
veterán

Üdv,
Elköszönt a tápom(CHP-400A), újat keresek, de manapság nem követem, merre fejlőnek a komponensek.
Két táp közül próbálok választani, de nem tudok dönteni. Az egyik réginek tűnik, a másik FSP.
Seasonic G360
FSP 450W Hydro X
De ha van jobb 20k körül, az is érdekel.
Szempont ebben az árban a minőség/megbízhatóság, és a hangerő. Mivel sokat megy, a hatékonyság sem utolsó dolog.
i5 7400, 650Ti(később talán 1050Ti) kombót hajt, szóval túl nagy fogyasztás nincs.
Tipp?

(#110679) Hunork válasza Kar07 (#110673) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

A géped full load-ja a ráhagyással sem lehet több, mint 190W, így a teljesítmény elméletileg elég. Igaz, régi a táp is, így a hatékonysága már csökkent. És ugye 270W-ot tud max, ami nyilván kevesebb mára. Erre oda kell figyelni.
Alapvetően az ITX ház mérete szabja majd meg ugye a tápodat, tehát ha újat szeretnél, akkor is ajánlatos egy SFX táp. A mostani nem tudom mennyire hangos, de én úgy tudom, nem a leghalkabb darab.

Ha esetleg váltasz, ajánlott darab a BE QUIET! TFX Power 2 300W Gold (18k körül), Igaz, ez TFX, nem tudom, a ház befogadja-e. Vagy a BE QUIET! SFX Power 2 400W Bronze (21k körül) , ez meg SFX méret. Mindkettőnek van PCIE kábele! :K
Van még a Sirtec beles CHIEFTEC SFX-350BS 350W Bronze 12k körül, viszont itt nincs PCIE kábel.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#110680) Hunork válasza bzoley (#110678) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Az említett FSP Hydro X nagyon jó választás. Viszont nem feltétlen a legcsendesebb.
Gépednek egy 400W táp tökéletes. Így ajánlott a Silver, félmoduláris BE QUIET! Pure Power 10 400W CM is 3 év garival, és ami biztos, hogy megbízható, és nagyon csendes!
Még olcsóbban még ajánlott az alábbi kettő, Bronze, félmoduláris: COOLERMASTER G450M és a Corsair CX450M.

De szerintem egyértelmű, hogy ebben az esetben a nagyon jó és Gold Hydro vagy a "csak" Silver, de nagyon halk Pure Power lesz a nyerő! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#110681) _Atesz válasza bzoley (#110678) üzenetére


_Atesz
addikt

Szia, a Seasonic halkabb és megbízhatóbb.

(#110682) Hunork válasza Jinxb1rd (#110675) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Neked a minél jobb hatékonyság és minőség felé kell elmozdulni, hiszen szép kis konfigod van. Kérdés, persze a keret. :K
Én ezeket mondanám külön jelzők nélkül, árban és minőségben lefelé:
SEASONIC Focus Plus 550 Gold 550W moduláris, halk, 10 év (alza), 26-28k
BE QUIET! Pure Power 10 500W CM, Silver, félmoduláris, nagyon halk, 3 év 24-25k
Nem annyira halk működéssel:
FSP Hydro X 450W Gold, nem moduláris, 5 év 22k
FSP Raider II 450W, Silver, nem moduláris, 5 év 18k
Esetleg: COOLERMASTER G450M 450W Bronze, félmoduláris, 3 év 17k

bzoley: basszus, az 1050Ti-t 1080Ti-nek láttam, azt hiszem kell másik szemüveg. :Y Elég így a G-360 vagy esetleg a "csak" Silver BQ Pure Power 400CM. Utóbbi előnye, hogy nagyon halk, és félmoduláris, tisztább házbelsőt eredményez.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#110683) Hunork válasza Praston (#110670) üzenetére


Hunork
veterán

Nagyon szívesen, jó választás! :K

Kam1kaze: igen jó döntés szintén, arra figyeljetek, hogy nem minden boltban van 10 év, az alza helyen biztos. (minden boltot én sem ismerek, így most csak őket neveztem meg)
Ventilátor: majd kitapasztalod, arra jó a kapcsoló, hogy te döntesz, nem pedig a beépített szenzor. :K

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#110684) Kar07 válasza Hunork (#110679) üzenetére


Kar07
tag

Köszi a választ. A ház egy Lian Li Q11. Ebben SFX táp könnyebben betehető lenne, de végül is TFX is megoldható ha úgy alakul.

A mostani SFX Delta táp nem lenne hangos, de amit írtál a hatékonyságról elgondolkodtató hogy cseréljem-e. Most aprón lett lett volna egy Be Quiet sfx de ezt már jegelték... na majd nézelődők még.

(#110685) bzoley válasza Hunork (#110682) üzenetére


bzoley
veterán

Az én házbelsőmön túl sokat szerintem nem tud javítani, de köszönöm a válaszokat, megfontolom a BQ tápot. A fix kábeleken kívül max. a vga-hoz kell egyet felcsatolni, a többi tápnál a maradék mind a sarokba lenne gyömöszölve.

(#110686) Kam1kaze válasza Hunork (#110683) üzenetére


Kam1kaze
tag

Köszönöm a sok segítséget. :)

(#110687) defede


defede
tag

Szevasztok! Szeretnék segítséget kérni! Új konfigomhoz kellene egy megbízható táp. A lényeges belevalók: ryzen 1600x (valami fasza hűtővel amit még nem néztem ki), MSI armor oc 1070, 1db 120GB SSD, 1db 500GB sata 3 winyó + 1db 3TB sata 3 winyó. Ezeken kívül pár kisebb USB cuccot használok de leginkáb wireless és bluetooth jeladók. Nem kell félpasszív, nem fontos hogy halljam a légyfingot csak annyi hogy 8PIN legyen, teljesítménye ne legyen határon és legyen megbízható. Max. 25k HUF de ha van bestbuy 20 alatt az lenne az igazi. Előre is köszönöm a segítségeket!

http://eu.battle.net/d3/en/profile/frenkdrebin-2705/hero/1804670 Hammer of justice crushes you Overpower

(#110688) zsoika


zsoika
addikt

Srácok! Nézegetve a Seaonic Focus Plus 550W-t 1-2, de max 3 év garit adnak rá ...ez komoly?
Ok ...visszaolvasva(ALZA)

[ Szerkesztve ]

(#110689) Hunork válasza defede (#110687) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Legyen három plusz egy kívánság, azaz választás. :)

SEASONIC Focus Plus 550 Gold 550W, moduláris, 10év (alza), 26-27k

BE QUIET! Pure Power 10 500W CM, Silver, félmoduláris, 3 év, nagyon halk, 24-25k

FSP Hydro X 450W, Gold, nem moduláris, 5 év 21-22k

FSP Raider II 550W, Silver, nem moduláris, 5 év 19-20k

20k alatt bestbuy? Most szerintem a FSP Hydro 500W Bronze, 5 év, nem moduláris, 17-18k

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#110690) defede válasza Hunork (#110689) üzenetére


defede
tag

Szeva! Kösz, végignéztem amiket írtál. FSP Hydro 500W Bronze jól néz ki de tuti elég 500W? Most egy 500W chieftech iarena van ami megy a régi gépemmel új tulajhoz, hamar gyorsan vétel volt, olyan amit el tudtam egyből hozni bár ez csak egy 860K RX460 párost szolgált 1 évig. A 1070-nél a minimum teljesítményt 500W-ban adják meg ezért kukacoskodok :).

http://eu.battle.net/d3/en/profile/frenkdrebin-2705/hero/1804670 Hammer of justice crushes you Overpower

(#110691) Hunork válasza defede (#110690) üzenetére


Hunork
veterán

VGA 150W, CPU 95W, többi 50W, plusz 40W ráhagyás. 335W, a full load, ha minden pörög 100%-on.
De nem véletlenül van a listában több 550W is, főleg a Focus, hidd el, ebben az esetben megéri a különbség. A Bronze-ot meg csak tartaléknak írtam. :B Bár nem rossz, de azért nem egy Focus vagy BQ.

szerk: sokan régen (és manapság is) képesek túlbecsülni a táp méretét. Alapelv: jó minőség, főleg Gold, azaz hatékony, és nem kell 6-700W-os táp. Manapság amúgy is a fogyasztás csökkenése felé mennek a VGA gyártók is. (kivéve egy-kettőt)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#110692) KAMELOT válasza defede (#110690) üzenetére


KAMELOT
titán

Focus 550W nagyon jó, sőt a legjobb ár/érték arányú táp jelenleg a piacon!!! + és a sok gari meg önmagáért beszél.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#110693) coolabácsi


coolabácsi
tag

Szevasztok !

MSI B350M Gaming Pro alaplap
AMD Ryzen 3 1300X
G.Skill Ripjaws V 2x8GB DDR4 3000MHz
Adata SP580 120GB SSD
WDC WD7500AADS-00L5B1 (698 GB)

ATI Radeon HD 5670

FSP 400W HEXA+ tápegység

A fenti configban a vga cserélve lesz mostanában, 1050 TI volt eddig a befutó, de lehet inkább 1060 3GB lesz belőle.
Jól gondolom hogy a tápom elég lesz a 1060-nak ?

(#110694) Hunork válasza coolabácsi (#110693) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Igen elég lesz. :K Az 1060 a legmagasabb tdp VGA nálad, ami 120W, a többivel együtt is max 250W lesz a full fogyasztásod.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#110695) csepelball


csepelball
tag

Most találtam a cikket. Remélem másoknak is hasznos. Avagy miért ne vegyél ilyen típusú géphez nyócezer wattos tápegységet:
ide katt és puff

ha volt már, töröljétek légyszi.

(#110696) coolabácsi válasza Hunork (#110694) üzenetére


coolabácsi
tag

Köszönöm szépen ! :R

(#110697) Hunork válasza csepelball (#110695) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, jó az írás. :K
Csak néha azért megy már eleve a három-öt darab 500-550W táp ajánlása, mert igen kevés jó áras 450-es kapható nálunk. Itt a kivétel az FSP Hydro X 450. (és nemrég a Seasonic G-450, de ez már elmúlt)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#110698) Alucard1323


Alucard1323
csendes tag

Hali

Új gép előtt érdeklődnek

Mennyit szánnál rá?
30k környéke

Milyen gépre kötnéd ?
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 1080 G1 Gaming
CPU: még kérdéses AMD Ryzen 5 1600 vagy uj Intel i5 k-s verzó
Tuning tervben van
Hosszú távra terveznék esetleg majd a jövőben még 1 1080
Laikusként EVGA SuperNOVA 750 GQ 750W Gold néztem ki
Ebben az árkategóriában gondolom a fél moduláris tápok alap

Válaszotokat előre is kösz

(#110699) Hunork válasza Alucard1323 (#110698) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Hát igen, a SLI a nagy kérdés, ez szabja meg. És az ár.
Én ezeket mondanám:
Seasonic Focus Plus 750 Gold, moduláris, 10 év (alza) 33k
THERMALTAKE Toughpower 750W TP-750P (FSP belsős) GOLD félmoduláris, 5 év 33k
SEASONIC M12 II Evo 750W Bronze, moduláris, gari változó
És az általad említett EVGA. Ez is jó, megfelel, de én a Seasonic-ot venném 10 év gariva, és teljesen moduláris.

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#110700) w333


w333
félisten

Sziasztok jelenlegi tápot (FSP 350W 60-APN) szeretném lassan lecserélni kissé már öreg és a ventilátor is kicsit mintha kezdene csapágyas lenni :)

- Ház: Fractal Design Core 1000
- Alaplap: Asus M81-E
- Proci: I5-4670
- VGA: GTX 750 (később GTX 1060)
- RAM: 2X4GB Kingston Genesis
- SSD: Samsung 850 EvO 250GB

Árkategória durván kb. 15-25k ami nagyon csendes (akár félpasszív), legalább fél moduláris legyen, sok garancia illetve ami ár/érték arányban a legjobb, köszi ! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.